EKSTRA
MENÜ

Bombalama

Bombalama ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Bombalama haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.527 Bombalama haberi bulunmuştur.

Bombalama Haberleri

MHP’li vekil adayları Foça’da

MHP’li vekil adayları Foça’da

MİLLİYETÇİ Hareket Partisi (MHP) İzmir ikinci bölge milletvekili adayları 1 Kasım’daki genel seçimler öncesinde Foça’da esnaf ve vatandaşların sorunlarını dinleyip, projelerini anlattı.

16.10.2015Ege
Tweet’ten 10 gözaltı daha

Tweet’ten 10 gözaltı daha

BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, Ankara Garı’nda 99 kişinin hayatını kaybettiği saldırıdan önce atılan tweet’lerle ilgili 2 kişinin ardından 10 kişinin daha gözaltına alındığını açıkladı ve “PKK’lı olanlar da var DEAŞ’la iltisaklı olanlar da var” dedi.

15.10.2015Gündem
Davutoğlu Ankara saldırısı hakkında konuştu: 10 kişi daha gözaltına alındı

Davutoğlu Ankara saldırısı hakkında konuştu: 10 kişi daha gözaltına alındı

Başbakan Ahmet Davutoğlu Ankara’daki terör saldırısıyla ilgili olarak dün gözaltına alınan 2 kişinin ardından 10 kişinin daha gözaltına alındığını duyurdu. Davutoğlu ayrıca, Avrupa ülkelerinin Türkiye'ye vizeyi kaldırmadan geri kabul anlaşmasının uygulanmayacağını söyledi.

15.10.2015Gündem
Türkiye’de milyon dolarlık soru

Türkiye’de milyon dolarlık soru

Amerikan New York Times gazetesinin Türkiye’deki muhabiri Tim Arango önceki gün okuyucuların, Ankara’daki terör saldırısının ardından Türkiye ile ilgili sorularını yanıtladı.

14.10.2015Dünya
Hükümetten Ankara saldırısı açıklaması

Hükümetten Ankara saldırısı açıklaması

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Ankara'da meydana gelen patlamaya ilişkin çok önemli açıklamalarda bulundu. "İki canlı bombanın kimliklerinin tespiti noktasında son aşamaya gelinmiştir" diyen Kurtulmuş, "Dünyanın en iyi korunan yerlerinde bile istihbarat birimlerinin süzgeçlerini aşan terör saldırılarına şahit olduk" dedi. Kurtulmuş, "Terör örgütü dediğiniz şey sadece o bombayı taşıyan canlı bomba değil, arkasında ciddi bir aklın olduğu, bir ya da birkaç devlet aklının olduğu terör saldırısıyla karşı karşıya kaldık" ifadelerini kullandı. Son derece ağır bir tablonun olduğuna dikkati çeken Kurtulmuş, "Bu tablo karşısında terör mağduru olan ölenler, ölen yakınları, yaralı kardeşlerimiz terör mağdurudurlar. Bu kapsamda 5233 Sayılı Yasa kapsamında ölenlerin yakınları, ayrıca bu terör saldırısında malul kalanlar, gerçekten onların aileleriyle ilgili, yasa neyi emrediyorsa, bununla ilgili yasal düzenlemenin yapılması Bakanlar Kurulu'nda kararlaştırılmıştır'' diye konuştu.

13.10.2015Gündem
Levent Kırcanın unutulmaz tiplemeleri

Levent Kırca'nın unutulmaz tiplemeleri

80'ler ve 90'ların efsane hiciv programı Olacak O Kadar öksüz kaldı. Usta tiyatrocu Levent Kırca'yı kaybettik. Siyasi hicvin babasının zülfü yare dokunan unutulmaz skeçleri tam 19 yıl boyunca kesintisiz devam etmişti. O skeçlerden geriye ise kimimizin çocukluğuna, kimimizin gençliğine dokunan efsane tiplemeler kaldı...

12.10.2015Kelebek
ABD, İngiltere ve ABden bombalı saldırıya kınama

ABD, İngiltere ve AB'den bombalı saldırıya kınama

Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) Ankara Büyükelçiliği, İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Richard Moore ve Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Hansjörg Haber, Ankara'da meydana gelen "bombalı saldırıyı" kınadı.

10.10.2015Gündem
Rus jetleri Suriyedeki El-Kaide hedeflerini yeniden bombalıyor

Rus jetleri Suriye'deki El-Kaide hedeflerini yeniden bombalıyor

Rusya, askerlerinin yurt dışında görevlendirilmesine olanak tanıyan yasanın Parlamento'dan geçmesinin ardından ikinci günde de Suriye'deki El-Kaide hedeflerini bombalamaya başladı.Ürdün haber sitesi Al Bawaba'nın haberine göre; Rus jetleri kuzeybatı Suriye'deki Cisr eş-Şuğur kasabasının kırsal kesiminde bulunan El-Kaide'ye bağlı Nusra Cephesi'ne ait hedefleri vurdu.Haber sitesinin Lübnan merkezli al-Mayadeen televizyon kanalına dayanarak verdiği haberde, örgütün "Fetih Ordusu"nun karargahına 30 dolayında bombardıman yaptığı ve saldırının örgüt militanlarını hedeflediği belirtildi. 

1.10.2015Haber
Uluderedeki komutanlar uyarmış: Terörist değil kaçakçı bunlar

Uludere'deki komutanlar uyarmış: Terörist değil kaçakçı bunlar

Uludere’de 34 sivilin hava bombardımanıyla öldürülmesine yol açan istihbarata ilişkin Genelkurmay’ın MİT’i suçlamasının ardından, komutanların üstlerine, ‘grubun terörist olmadığına dair’ çok sayıda uyarı yaptıkları ortaya çıktı. Bölgedeki subayların soruşturma dosyasına giren ifadelerine göre bombardıman, sahadaki komutanların, ‘Gruptakiler kaçakçı’ uyarılarına rağmen yapıldı. Bazı askerler harekât başlayınca çok şaşırdıklarını anlattı.

26.09.2015Gündem
Notre-Dame katedrali 1000 yaşında

Notre-Dame katedrali 1000 yaşında

Fransa'nın Strasbourg şehrindeki Notre-Dame katedralinin yapımı 1015 yılında Werner de Habsbourg tarafından konulan ilk taşla başladı.

26.09.2015Avrupa
Numan Kurtulmuştan önemli açıklamalar

Numan Kurtulmuş'tan önemli açıklamalar

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası açıklama yaptı. Suriyeli mülteciler konusunda çarpıcı bilgiler veren Kurtulmuş, "300 bin 250 bin gibi yüksek oranda sığınmacının bulunduğu illerimiz var. Hükümet olarak ilave destekler sunacağız. Çok üst düzeyde sağlık hizmetleri veriliyor. Suriyeli sığınmacıların iş yapma kapasitesi olanların da topluma kazandırılması için çalışmalarımız var. Geldiler ve giderler diye düşünülen kitlenin, büyük bir kısmının burada kalması mukadder olarak görünüyor. 2 milyon 200 bine yakın sığınmacı belki uzun yıllar Türkiye’de kalıcı" dedi.

23.09.2015Gündem
Başbakan Yardımcısı Yılmazdan İmralı sorusuna cevap

Başbakan Yardımcısı Yılmaz'dan 'İmralı' sorusuna cevap

BAŞBAKAN Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Türkiye bütün siyasi kanalların açık olduğu bir ülke. Demokratik siyasetin kapılarının ardına kadar açık olduğu bir ülke. Böyle bir ülkede terör saldırısı yapan, şiddete başvuranların hiçbir iyi niyet taşımadıkları çok açık ve net ortada. Özellikle bölgede yaşayan insanlarımıza büyük zarar veriyorlar. Bu bölgenin huzurunu kaçırıyorlar" dedi. Yılmaz, bir televizyon kanalının Abdullah Öcalan’ın bulunduğu İmralı Adası’na gittiğine dair iddialar olduğu yönündeki soruya, "Bilemiyorum, ben hiç o iddiayı takip edemedim doğrusu" diye yanıtladı.

30.08.2015Gündem
IŞİD Enbarda 200 kişiyi idam edecek iddiası

'IŞİD Enbar'da 200 kişiyi idam edecek' iddiası

Irak'ın Enbar vilayetinde terör örgütü IŞİD'in, 200 kişiyi idam etmek üzere elektrik direklerine bağladığı öne sürüldü.

30.08.2015Dünya
Yalçın Akdoğan: Türkiyenin seçime gitmesinin sorumlusu Bahçelidir

Yalçın Akdoğan: Türkiye'nin seçime gitmesinin sorumlusu Bahçeli'dir

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, NTV'de katıldığı televizyon programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Akdoğan, şehit kardeşinin cenaze töreninde söylediği sözlerle Türkiye'nin gündemine oturan Yarbay Mehmet Alkan ile ilgili konuştu. Akdoğan 'Üniforma içindeki bir insanın bunu yapmaması gerekiyordu' dedi.

25.08.2015Gündem
Kölndeki NSU saldırısını araştıran savcı ihmali kabul etti

Köln'deki NSU saldırısını araştıran savcı 'ihmal'i kabul etti

Nasyonal Sosyalist Yeraltı Örgütü (NSU) tarafından 14 yıl önce Köln’deki bombalama olayı yeniden gündeme alındı. Kuzey Ren Vestfalya (KRV) Meclisi’nde oluşturulan NSU cinayetlerini araştırma komisyonu olayla ilgili hayatta kalan birkaç kişiyi dinlemeye başladı. Komisyon ilk olarak zamanın savcısı Hans-Bernhard Jansen’ı dinledi. Savcı Hans-Bernhard Jansen komisyondaki ilk ifadesinde hata yaptıklarını kabul etti.

21.08.2015Avrupa
Daily Telegraph: PKK, Türkiyeyle çatışmaları durdurmak için ABD ile gizlice görüşüyor

Daily Telegraph: PKK, Türkiye'yle çatışmaları durdurmak için ABD ile gizlice görüşüyor

İngiltere'de yayınlanan Daily Telegraph gazetesi, PKK liderlerinden Cemil Bayık'la yaptığı röportajdan PKK'nın ABD ile dolaylı kanallar aracılığıyla temasa geçtiğini aktarıyor.

17.08.2015Dünya
Koalisyon Türkiye sınırında saldırdı

Koalisyon Türkiye sınırında saldırdı

LONDRA merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi (SİHG) Örgütü, ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerine ait savaş uçaklarının, Suriye’nin kuzeyinde Türkiye sınırındaki Atme kasabasında Ceyş’ul Sünne örgütüne ait silah deposunu vurduğu saldırılarda beşi çocuk sekiz sivil yaşamını yitirdiğini açıkladı.

13.08.2015Dünya
Terör kampları böyle vuruldu

Terör kampları böyle vuruldu

Şırnak ile Hakkari arasında konuşlu bulunan askeri birlikler İnsansızHava Araçları (İHA) tarafından kaydedilen görüntülerin üzerinehareketliliğin yoğun olduğu noktaları roketlerle vurdu. PKK kamplarındatespit edilen hareketlilik üzerine İHA görüntüleri ile menzilleriayarlanan roketler peş peşe Irak'ın Kuzey'inde bulunan PKK kamplarındanZap, Metina, Avaşin, Basyan ve Hakurk'a atıldı. Askeri birlikten peş peşe atılan roketler saniye saniye kaydedildi. PKKkamplarına yağdırılan roketlerin 36 ile 40 kilometre menzile sahipolduğu ve vurdukları hedefi parçaladıkları belirtildi. Yerli yapımroketsan tarafından üretilen roketatar araçlarının İHA'lar tarafındangönderilen koordinatlara kilitlenerek atış yapma özelliğine sahip olduğubelirtildi. Roketli saldırıda terör örgütü kampında bir çok noktanınvurulduğu belirtildi.

13.08.2015Haber
Demirtaş: Haftaya değil, yarın değil, barışı hemen şimdi istiyoruz

Demirtaş: "Haftaya değil, yarın değil, barışı hemen şimdi istiyoruz"

Mardin'deki Arap halklarının buluşmasında konuşan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Ülkenin ve toplumun geleceği için haftaya değil, yarın değil, barışı hemen şimdi istiyoruz. 'Ama'sız ve 'ancak'sız silahların susmasını istiyoruz." dedi.

12.08.2015Gündem
Marmariste yeni moda çılgınlık

Marmaris'te yeni moda çılgınlık

MARMARİS’te turizmdeki düşüşten nasibini alan cip safari şirketleri, Arap turistler sayesinde tekrar gülmeye başladı. Başta Lübnan, İran, Irak ve Ürdün olmak üzere değişik Arap ülkelerinden kente gelen turistler, esnafa nefes aldırdı.

12.08.2015Ege
Suriyenin sınırımıza yakın hedefleri bombalandı 42 ölü

Suriye'nin sınırımıza yakın hedefleri bombalandı 42 ölü

HATAY’ın 3 ve 45 kilometre uzağındaki Suriye’nin İdlip ve bu kente bağlı Atme Kasabası’nda dün hava operasyonları sonucu onlarca kişinin öldüğü bildirilirken, bu hava saldırısının kimler tarafından gerçekleştirildiğine ilişkin soru işaretleri henüz net bir cevap bulamadı.Suriye sınırına 45 kilometre uzaklıkta, muhaliflerin kontrolünde ancak IŞİD ve El Nusra’nın kontrolündeki İdlip’te bazı noktalar dün öğleden sonra vuruldu. 20 kişinin öldüğü bu hava saldırısı sıcaklığını korurken, saat 21.00 sıralarında da bu kez İdlip’in kuzeyinde, sınırımıza sadece 3 kilometre uzaklıktaki Atme’de silah üretim merkezleri olduğu belirtilen bazı noktalar havadan bombalandı. Bu bombalama, sınırımızın sıfır noktasındaki Reyhanlı’nın Bükülmez Mahallesi’nde de duyulup panik yarattı. Yörede, uçakların Türkiye tarafından gidip-geldikleri de konuşuldu. Bu operasyondaki patlamalarda yaralanan 7 kişi de Hatay’daki hastanelerde tedavi altına alındı.

12.08.2015Haber
Genelkurmaydan köy bombalandı iddiasıyla ilgili açıklama

Genelkurmay'dan 'köy bombalandı' iddiasıyla ilgili açıklama

Sınır ötesi operasyonlar kapsamında, Kandil yakınlarında bombalanan Zergele Kampı'nın sivillere ait köy olduğu iddialarıyla ilgili Genelkurmay Başkanlığı bir açıklama yaptı. Açıklamada 'Bombanın tesir alanı içinde ve yakınında sivil yerleşim alanı bulunmadığı belirlenmiştir' denildi.

2.08.2015Gündem
Türk tankları Suriyedeki köyü vurdu iddiasına Türkiyeden yanıt

'Türk tankları Suriye'deki köyü vurdu' iddiasına Türkiye'den yanıt

Türk tankları Suriye’de PYD’nin elinde bulunan Zor Mağar köyüne bir atış gerçekleştirdi. Bu atışın, Suriye tarafından Türkiye topraklarına ateş açılması üzerine angajman kuralları kapsamında karşılık olarak yapıldığı ortaya çıktı.

27.07.2015Dünya
IŞİD hedefleri işte böyle vuruldu

IŞİD hedefleri işte böyle vuruldu

Terör örgütü IŞİD'e yönelik hedefler "Pars" çağrı kodunu taşıyan 181. Filo Komutanlığına bağlı uçaklar tarafından yüzde 100 başarıyla yok edildi. İşte o anlar.

24.07.2015Gündem
Davutoğlu: Yüzde yüz isabetle ortadan kaldırıldı

Davutoğlu: 'Yüzde yüz isabetle ortadan kaldırıldı'

Başbakan Ahmet Davutoğlu gazetecilere açıklamalarda bulundu.

24.07.2015Gündem
Kurtulmuştan Suruçta açıklama

Kurtulmuş'tan Suruç'ta açıklama

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş Suruç'ta yaptığı incelemelerin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunuyor.

21.07.2015Gündem
Bir annenin IŞİD savaşı: Sınırda bir başımaydım

Bir annenin IŞİD savaşı: Sınırda bir başımaydım

Diyarbakır’daki HDP mitinginde 4 kişinin öldüğü bombalı saldırının faili olarak tutuklanan Orhan Gönder’in annesi Hatice Gönder, ilk kez konuştu: “Keşke o mitingde oğlum ölseydi, o insanlar ölmeseydi. Oğlum IŞİD’e katıldıktan sonra emniyet ve valiliğe defalarca başvurdum. Hatta Başbakan Ahmet Davutoğlu ile görüştüm. Kadın başıma gece yarılarına kadar sınırlarda gezdim. Ben kimden hesap soracağım?”

3.07.2015Gündem
Siyah kiliseleri kundaklandı iddiası

'Siyah kiliseleri kundaklandı' iddiası

ABD'nin güneyinde çoğunlukla siyahilerin gittiği 6 kilisede yangın çıkarken, bunlardan en az 3'ünün kundaklama sonucunda meydana geldiği bildirildi.

29.06.2015Dünya
Diyarbakırdaki Jitem davasında gelişme

Diyarbakır'daki Jitem davasında gelişme

DİYARBAKIR, Mardin, Batman ve Şırnak'ta çeşitli tarihlerde birden fazla adam öldürme, kundaklama ve bombalama eylemini gerçekleştirdikleri iddiasıyla yargılanan ve aralarında 'Yeşil' kod adlı Mahmut Yıldırım'ın da bulunduğu 5'i firari 16 sanıklı JİTEM davasına devam edildi.

23.06.2015Gündem
6 kişinin yaşamını yitirdiği bombalı saldırıda tutuklu sanıklara tahliye

6 kişinin yaşamını yitirdiği bombalı saldırıda tutuklu sanıklara tahliye

Halkalı'da askeri personeli taşıyan servis otobüsüne yapılan, 5 astsubay ile bir astsubay kızının yaşamını yitirdiği, 15 kişinin de yaralandığı bombalı saldırıya ilişkin davada tutuklu yargılanan iki sanığın “5 yıllık uzun tutukluluk süreleriö nedeniyle tahliye edildikleri öğrenildi. 13 sanıklı davada tutuklu sanık kalmadı.

22.06.2015Gündem
Afganistan parlamentosuna saldırı

Afganistan parlamentosuna saldırı

Afganistan'ınbaşkenti Kabil'de teröristler parlamento binasını hedef aldı.Milletvekillerinin içeride mahsur kaldığı saldırıda en az 31 kişiyaralandı. Polis, bir intihar saldırganının kullandığı bomba yüklü aracıpatlatmasının ardından başlayan çatışmalarda altı Taliban üyesininöldürüldüğünü duyurdu.

22.06.2015Haber

Yazar Sonuçları

Teröristin oğlu

ZAC Ebrahim, 1990’da Yahudi Savunma Ligi’nin lideri haham Meir Kahane suikastını yapan ve 1993’teki Dünya Ticaret Merkezi bombalama eyleminin mimarlarından olan El-Seyyid Nusayr’ın oğlu.

18.09.2015

Kürt siyasi hareketi olarak şu 3 şeye karar vermemiz lazım

Altan Tan’a göre Kürt siyasi hareketi, üç konuda kafa karışıklığı yaşıyor. İşte Tan’ın “Kürt Siyasi Hareketi’nin bütün unsurları olarak artık bir karar vermemiz lazım” dediği üç konu:

1.09.2015

Siz başlatmadıysanız, siz bitirebilirsiniz...

Çatışmanın durması ve Kürt meselesinin müzakerelerle yürütülmesi, ülkemizin en acil ve önemli ihtiyacı. Ülkenin geldiği siyasi olgunluk düzeyi; tartışarak, konuşarak, konuyu Meclise taşıyarak, çözüm yolunda ilerlemeyi mümkün kılan bir noktada.

9.08.2015

Tarihi eşik

ÖNCE bu hava operasyonunu karar aşamasından vuruş anına kadar kutluyorum.

24.07.2015