EKSTRA
MENÜ

Bölgesel Yağlanma

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 208 haberi bulunmuştur.

Bölgesel Yağlanma Haberleri

Vücut şekillendirmede son trendler

Vücut şekillendirmede son trendler

Sokağa çıkmanın kısıtlandığı ve daha fazla harektsiz kaldığımız şu dönemlerde kimisi için göbek ve bel çevresindeki genişlemeler, kimisi için basen, kol ve bacaklardaki birikmeler arttı. Yazın da yaklaştığı bu aylarda hafiflemenin tam zamanı. Peki bu bölgesel fazlalıklardan kurtulmanın bir yolu var mıdır? İşte cevapları...

16.05.2021Sağlık
Karın Kası Ameliyatı Nedir

Karın Kası Ameliyatı Nedir?

Atletik ve fit bir vücuda sahip olmak herkesin hayalidir. Baklavalı karın kaslarının ise pek çok erkeğin dış görünüşünde ulaşmak istediği son nokta olduğu söylenebilir. Yapılan diyetler, spor salonlarında harcanan saatler bile yeterli olmaz çoğu zaman belirgin karın kaslarına ulaşmak için; bu hedef istikrar ve çokça özveri istemesiyle bilinir. Peki gerçekten öyle midir?

26.01.2021Kişisel Bakım
Kuruyemişleri kavrulmuş değil çiğ tüketin

Kuruyemişleri kavrulmuş değil çiğ tüketin

Gıda Teknolojisi Ana Bilim Dalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Sibel Bölek, kavurma işleminin kuru yemişlerin içerdiği değerli yağların trans yağlara dönüşmesine neden olduğunu belirterek, kuru yemişlerin çiğ tüketilmesi önerisinde bulundu.

30.12.2020Sağlık
Göbek Bölgemiz Neden Yağlanıyor

Göbek Bölgemiz Neden Yağlanıyor?

Kimimiz basenlerinden kimimiz üst bedeninden kilo alıyor. Alınan kilolar kolay kolay vücuda eşit dağılmıyor. Peki neden bölgesel kilo alıyoruz, göbek bölgemiz neden yağlanıyor? Estetik Cerrah Serdar Bora Bayraktaroğlu insanların bölgesel kilo almalarının nedenlerini anlatıyor...

16.07.2020Spor Fitness
Bölgesel Yağlanma Neden Olur Nasıl Geçer

Bölgesel Yağlanma Neden Olur? Nasıl Geçer?

Basen, kalça ve göbek gibi bölgelerde meydana gelen bölgesel yağlanma, pek çok sebebe bağlı olarak meydana gelebiliyor. Op. Dr. Ayşen Bilge Sezgin, bu sebepleri ve bölgesel yağlanmadan kurtulma yollarını anlattı.

26.06.2020İyi Yaşam
Bölgesel yağlanmada en iyi çözüm… Etkisi hemen görülüyor

Bölgesel yağlanmada en iyi çözüm… Etkisi hemen görülüyor

Koronavirüs salgını sürecinde uygulanan sokağa çıkma yasakları nedeniyle kilo alımı ve bölgesel yağlanma oranları büyük oranda arttı. Evde kalınan günler içerisinde sağlıklı dengeli beslenme, spor yapmaya dikkat edilse de çoğu insan için bölgesel yağlanmanın önüne geçmek pek mümkün olmadı.

Bölgesel zayıflamada en etkin yöntemler...Dermatolog Dr. Neslihan Dolar yazdı

Bölgesel zayıflamada en etkin yöntemler...Dermatolog Dr. Neslihan Dolar yazdı

Evde çokça vakit geçirdiğimiz şu günlerde tükettiğimiz abur cuburlar, değişen beslenme alışkanlıkları ve bayramdaki şeker fazlalığı vücudumuzda belirli bölgelere misafir oldu bile... Yazın yaklaşmasıyla elimizi çabuk tutma zamanı geldi. İşte bu amaçla ‘diyete rağmen eritemediğiniz bölgesel yağlanmalar için neler yapabiliriz’i sizler için derledim...

29.05.2020Sağlık
Lipoliz ne demek Soğuk lipoliz nedir

Lipoliz ne demek? Soğuk lipoliz nedir?

Amerika ve Avrupa ülkelerinden sonra Türkiye’de de lipoliz yöntemi revaçta Gıdı, yanak, göz altı torbaları, kol, koltuk altı kenarı, basen ve karına uygulanır. Lipoliz, zaman zaman liposuction ile karıştırılır. Ancak son yıllarda popüler olan bu işlem 'yağ aldırma’ olarak bilinen ‘liposuction’ işleminden farklıdır. Peki, lipoliz ne demek? Soğuk lipoliz nedir?

13.05.2020Sağlık
2020 Yılının En Popüler Estetik Trendleri

2020 Yılının En Popüler Estetik Trendleri

Teknolojideki gelişimle birlikte, her yıl estetik trendleri değişse de genç, diri ve ışıldayan bir cilt ile yıllara meydan okuyan bir vücuda sahip olma isteği hiç değişmiyor. Yılın estetik trendleri de teknolojik gelişmelerle, bu isteklere daha hızlı ve kolay cevap veren ameliyatsız uygulamalarla şekillenmeye başladı. Peki 2020 trendlerinde neler var? Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahı Op. Dr. Evrim Uçkunkaya 2020 estetik trendlerini anlattı.

10.12.2019Kişisel Bakım
Kilo veremeyince oturup yemeye başlıyorlar

'Kilo veremeyince oturup yemeye başlıyorlar'

PİLATES eğitmeni Ebru Şallı, kadınların zayıflamak için bölgesel çalışma yapması gerektiğini belirterek, "Motivasyon, bölgesel çalışma ile artıyor. Kilo veremeyen bir kadın, her gün spor yapıyor ama üzerinden aylar geçmesine rağmen kilo veremiyor. Değişiklik yaşamayınca da motivasyonu düşüyor, bu sefer oturup yemeye başlıyor" dedi.

28.04.2019Magazin
Her 10 kadından 1’inde polikistik over sendromu var

Her 10 kadından 1’inde polikistik over sendromu var!

Değişen dünyayla birlikte değişen alışkanlıklarımızla bir nevi kendimizin yarattığı ve her 10 kadından 1’inde görülen polikistik over sendromu giderek artış gösteriyor. Öyle ki, çok genç yaşlardaki kadınlarda ve çocuklarda görülebilen polikistik over sendromu, tedavi edilmediğinde kısırlığa kadar götürebiliyor. Çağın ciddi problemi olan bu hastalığı ve hastalığa dair tüm detayları Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Gamze Baykan sizler için anlattı.

16.10.2018Sağlık
Her 10 kadından 1’inde  Polikistik Over Sendromu Var

Her 10 kadından 1’inde Polikistik Over Sendromu Var

Değişen dünyayla birlikte değişen alışkanlıklarımızla bir nevi kendimizin yarattığı ve her 10 kadından 1’inde görülen polikistik over sendromu giderek artış gösteriyor. Öyle ki, çok genç yaşlardaki kadınlarda ve çocuklarda görülebilen polikistik over sendromu tedavi edilmediğinde kısırlığa kadar götürebiliyor. Çağın ciddi bir problemi olan bu hastalığı ve hastalığa dair tüm detayları Avrasya Hastanesi’nden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Gamze Baykan sizler için anlattı.

Vücudumuzdaki inatçı yağlara 25 dakikada çözüm

Vücudumuzdaki inatçı yağlara 25 dakikada çözüm

Pek çoğumuz çeşitli diyetler ya da uygulamalarla kilo vermeye çalışsak da vücudumuzda inatçı bir şekilde belirli yerlerde oluşan yağlanma problemi ile karşı karşıya kalıyoruz. Yeni ‘sıcak lipoliz’ yöntemi, bölgesel yağ eritmede sunduğu etkin sonuçlarla bu alanda bir devrim niteliği taşıyor.

11.05.2018Kişisel Bakım
Yağlardan elde ediliyor: Kas illüzyonu

Yağlardan elde ediliyor: Kas illüzyonu

Atlet gibi görünmek isteyenler vücutlarını yeniden şekillendirmek için ameliyat masasına yatmaktan kaçınmıyor. Vücuttan emilen yağın, belli bölgelere, özel tekniklerle yeniden enjekte edildiği bu yöntemle kaslarda ‘illüzyon’ yaratılıyor.

18.04.2018Gündem
Zayıflama uğruna canından oldu

Zayıflama uğruna canından oldu

Karın gerdirme ameliyatına alınan genç kadın, ameliyat sonrası iç kanama sonucu öldü. Hastasına gerekli özeni göstermediği ileri sürülen doktorun 12.5 yıla kadar hapsi istendi.

19.01.2018Gündem
Bölgesel yağlanma ve selülitin çözümü onda

Bölgesel yağlanma ve selülitin çözümü onda!

Sağlıklı tüm yetişkinlere uygulanabiliyor.

14.07.2016Kişisel Bakım
Bu yöntem ile en az bir beden incelebilirsiniz

Bu yöntem ile en az bir beden incelebilirsiniz!

Yaza girerken incelmek ve form kazanmak isteyenler için...

16.05.2016Kişisel Bakım
Yaz Mevsimine Kadar Sıkılaşmaya Var mısınız

Yaz Mevsimine Kadar Sıkılaşmaya Var mısınız?

Bölgesel zayıflama denilince son günlerin en etkin yöntemleri olan ve lazer ailesinin yeni üyeleri arasında yer alan lazer lipoliz yöntemi, prosedüreleri açısından, oldukça etkili sonuçların alınmasında fayda sağlıyor.

En Etkili Selülit Savar: Mezoterapi

En Etkili Selülit Savar: Mezoterapi

Yaz mevsimi öncesi başlayacağınız mezoterapi seanslarıyla en başta selülit, bölgesel yağlanma, sarkma ve gevşeme sorunlarını çözümleyebilirsiniz.

10 Yaş Daha Genç Gözükmek Mümkün mü

10 Yaş Daha Genç Gözükmek Mümkün mü?

Estetik cerrahi genç kalabilmenin sihirli anahtarını sunuyor ve elveda denilen yıllara inat, günden güne tazelenen bir cilde, yenilenen bedene kavuşma imkanını veriyor. Peki, siz de en az 10 yaş daha genç gözükebilmek için neler yapmanız gerektiğini biliyor musunuz?

30.03.2016Kişisel Bakım
Kavitasyon yöntemiyle zayıflama

Kavitasyon yöntemiyle zayıflama

Kilo problemi çağımızın en büyük sorunlarından biri. Eğer orantılı bir şekilde kilo alıp veriyorsanız şanslı gruptansınız ama bölgesel kilolarla baş etmek bazen sadece diyetle ya da yürüyüş gibi genel egzersizlerle çok zor. Yağlanma problemini çözmek için ise operasyon geçirmek istemiyorum diyorsanız kavitasyon gibi yöntemleri araştırmaya başlayabilirsiniz.

27.10.2015Sağlık
Basen Eriten Diyet Var mı

Basen Eriten Diyet Var mı?

Diyetisyen ve Yaşam Koçu Gizem Şeber, bölgesel yağlanma ile diyet arasındaki ilişkiye dikkat çekerek tüyolarını sıraladı.

Düğün öncesi en çok bu estetikler tercih ediliyor

Düğün öncesi en çok bu estetikler tercih ediliyor

Gelin ve damat adaylarının en çok yaptırdığı operasyonlar hangileri?

Annelik estetiği ile fit görüntünüze kavuşun

Annelik estetiği ile fit görüntünüze kavuşun!

En sık uygulanan kombinasyon memelerin toparlanması, liposuction ve karın germedir.

13.05.2015Kişisel Bakım
Yeni nesil bu yöntem ile kısa sürede zayıflayın

Yeni nesil bu yöntem ile kısa sürede zayıflayın

Yağ yakımını hızlandırırken ciltte sıkılaşmayı sağlıyor...

Yazar Sonuçları

Andropoz her şeyin sonu değil

İlerleyen yaşla beraber erkeklerde ruhsal ve bedensel birtakım değişimler meydana gelir. Andropoz olarak adlandırılan bu dönemde, erkekler de kadınların menopoz dönemindekine benzer şekilde hem ruhsal hem de fiziksel açıdan bazı sorunlar yaşayabilir

28.04.2021

Ramazan’da formumuzu nasıl koruyabiliriz?

Ramazanda en çok sorulan sorulardan biri, “Formumu nasıl koruyabilirim?” Ramazan irademizi, nefsimizi sınayacağımız, içinde çok derin anlamları olan bir ay. Dolayısıyla sahurda çok yemek yiyeceğimiz, iftarda da ihtişamlı sofralarda ezan saatini bekleyeceğimiz “yeme-içmeye” odaklanılan bir dönem değil.

19.04.2021

Bölgesel incelmede radyofrekans yöntemi nasıl etki eder?

Radyofrekans yöntemi ile zayıflama ve bölgesel incelme sorunlarında başarılı sonuçlar elde ediliyor. Bu yöntem bölgesel yağlanma, selülit, yüz sarkmaları içinde oldukça ideal. Çalışma sistemi ise vücutta bulunan su molekülleri ve iyonlar radyo dalgaları ile harekete geçiriyor. Hareketlenme ile radyo dalgalarının ulaştığı bölgede ısı ile beraber enerji açığa çıkar. Isınan cilt ve cilt altındaki dokular bu enerjiyle biriken yağları parçalar. Parçalanan yağlar ise lenf kanalları aracılığı ile vücuttan atılır.

30.03.2021

Bahara hazır mısınız?

Cildimiz, kış mevsiminde sert rüzgarlardan, kuru ve soğuk havadan, hava kirliliğinden kurur, nemini kaybeder. Kış güneşi de cildimizi etkiler. Cildimizi tazelemenin ve bahara hazırlamanın tam zamanı...

22.03.2021

Pandemi döneminde metabolizmanızı aktif tutabilirsiniz… Nasıl mı?

Yanlış beslenme insan vücuduna çoğu zaman fazla kilo olarak geri dönüyor. Özellikle içinde bulunduğumuz pandemi döneminde beslenmemize çok dikkat etmeliyiz. Peki, evde olduğumuz şu günlerde metabolizmamızı aktif tutmanın yolları neler? İşte size birkaç öneri…

18.12.2020

Son Trend: Yağ Transferi İle Meme Büyütme

Daha dik, daha dolgun, daha genç ve simetrik göğüsler, her kadının isteği. Meme büyütme estetiği denildiğinde akla ilk gelen halk arasındaki diğer adıyla silikon ameliyatı olsa da, hayalini kurduğunuz estetik göğüslere, kendi yağınızla yapılan yağ transferi uygulaması ile kavuşmanız mümkün!

14.11.2020

Herkes Bu 3 Estetik Uygulamayı Konuşuyor

Estetik cerrahi ve medikal uygulamalar başlığı altında sayabileceğimiz güzellik prosedürleri o kadar hızlı bir şekilde gelişiyor ki, her sene aynı isim altında ama daha gelişmiş uygulamaları bireylere sunuyoruz. Son zamanlarda ise en fazla konuşulan, en fazla soru aldığım ve uyguladığım 3 estetik prosedürünü sizinle paylaşmak istiyorum. Haydi beraber göz atalım...

7.02.2019
Kış kilolarının kalıcı çözümü var mı

Kış kilolarının kalıcı çözümü var mı?

Kış ayları kilo alma ve inatçı kiloların mevsimidir. Kapalı ve uzun giysiler, kiloları gizlediği için, alınan fazla yağlar, yaz mevsimindeki gibi insanları rahatsız etmez. Ancak bu durum, tüketilen besinlerin vücudunuzda bölgesel yağlanmaya neden olduğu gerçeğini de yaz mevsiminde gözler önüne serer.

6.02.2019
Geniş basenler dizleri vuruyor

Geniş basenler dizleri vuruyor

Basenlerdeki aşırı yağlanma kadınları genellikle hep estetik açıdan rahatsız eder. Ancak genişleyen basenlerin, bu bölgedeki yok edilemeyen yağların önemli bir sağlık sorununa zemin hazırladığından pek haberdar değiliz. Yağlarla genişleyen basenler kadınların diz sağlığını tehlikeye sokuyor.

1.10.2018

Omega-3 depresyonu önler mi?

Omega-3 yağları DHA ve EPA, sadece bedenimiz için kazanılması zorunlu mikrobesinler değiller. Ruh sağlığımız için de bu ikiliye ihtiyacımız var. Özellikle depresyonla mücadelede omega-3 yağlarının önemli olduklarını gösteren pek çok güvenilir kanıta sahibiz.

29.08.2018

Marilyn Monroe’nun Estetik Dosyası

Bugün hala efsaneliğini koruyan Marilyn Monroe, bu kadar erken yaşta ölmemiş olsaydı hangi estetik işlemleri yaptırırdı?

5.10.2016

Ameliyatsız Lazer Lipoliz İle Kolay İncelme

Geleneksel liposuction yöntemine rakip olarak düşünülen lazer lipoliz, bölgesel yağlanma ve selülit sorununa çare olarak bulunan, ameliyatsız, son teknolojilerden bir tanesidir.

20.07.2016

Bölgesel Yağlar, Yüzünüzü Güldürsün!

Estetik International Sağlık Grubu kurucusu Op. Dr. Bülent Cihantimur, bölgesel yağ aldırma işlemini anlatıyor.

24.05.2016

Çarpık Bacak Kaderiniz Olmasın

Estetik Plastik ve Rekonstrüktüf Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur; bacak güzelleştirme estetik cerrahisini anlattı.

23.05.2016
En etkili 4 bölgesel incelme tekniği

En etkili 4 bölgesel incelme tekniği

Kısa sürede forma girmek isteyen kişiler bu haberi mutlaka okumalı!

17.05.2016

Kimler lazer liposuction yaptırabilir?

Sıradan yöntemlere göre daha az doku hasarına neden oluyor.

13.04.2016
Düşük bel pantolonlardan fırlayan aşk tutamaçları

Düşük bel pantolonlardan fırlayan aşk tutamaçları

Düşük bel pantolonlar, basenleri sıkıştırarak fazla yağları yukarı doğru itmekte, zamanla belin yan ve arka kısımlarında kalıcı bölgesel yağlanma oluşmaktadır.

1.03.2016
Tip 2 diyabeti önleyen prediyabet estetiği

Tip 2 diyabeti önleyen prediyabet estetiği

Lazer lipoliz ile yağ aldırma işleminde yağlar parçalanarak vücut tarafından emilip yok edildiği için tekrar oluşmamaktadır.

29.07.2015

Genetik faktörlerin yanına eklendi

Estetik Cerrah Op.Dr. Bülent Cihantimur, son yıllarda saç dökülmesine sebep olan genetik faktörlerin yanına bir de sağlıksız beslenme koşullarının eklendiğini söylüyor.

10.04.2015