EKSTRA
MENÜ

Boğaziçi Zirvesi

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 382 haberi bulunmuştur.

Boğaziçi Zirvesi Haberleri

‘İnsana dönüş’ zirvesi

‘İnsana dönüş’ zirvesi

Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin düzenlediği 5. İnsan Kaynakları Zirvesi, 22 Mart tarihinde Boğaziçi Üniversitesi’nde yapıldı. ‘Back to the Human’ (İnsana dönüş) temasıyla yola çıkılan zirvede Endüstri 4.0’dan kurum içi girişimciliğe insan kaynaklarındaki son trendler konuşuldu.

Beşiktaşa yeni slogan Come to Beşiktaşın ardından...

Beşiktaş'a yeni slogan! Come to Beşiktaş'ın ardından...

Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Candaş Tolga Işık, siyah-beyazlı kulübün son dönemde yaptıklarıyla dünyanın her yerinde tanındığını söyledi.

10.03.2018Futbol
Boğaziçi Üniversitesi Spor Zirvesi başlıyor

Boğaziçi Üniversitesi Spor Zirvesi başlıyor

Boğaziçi Üniversitesi, sporun her alanından uzman isimler, başarılı ve sevilen sporcu, antrenör, yönetici ve spor yorumcularının katılımıyla, “sporu dinlemek ve düşünmek” mottosuyla Spor Zirvesi düzenliyor.

8.03.2018Kampüs
Bu robot da şiir yazıyor

Bu robot da şiir yazıyor!

Boğaziçi Üniversitesi Bilişim Kulübü Compec tarafından öğrenciler ve sektör katılımcılarını bir araya getiren insansı robotların da sergilendiği "Techsummit'18" Teknoloji Zirvesi oldukça hareketli geçti. Şiir yazan robot ise hafızalara kazınacak cinsten...

26.02.2018Teknoloji
Boğaziçi Üniversitesinde Teknoloji Zirvesi

Boğaziçi Üniversitesi'nde Teknoloji Zirvesi

Boğaziçi Üniversitesi Bilişim Kulübü Compec tarafından öğrenciler ve sektör katılımcılarını bir araya getiren insansı robotların da sergilendiği ‘Techsummit'18’ Teknoloji Zirvesi başladı.

24.02.2018Eğitim
Liseli gençler kadına şiddete dur diyor

Liseli gençler kadına şiddete "dur" diyor

Sosyal yaşamın en önemli sorunlarından biri olan kadına şiddete karşı her geçen gün yeni bir kampanya başlatılıyor. Bunlardan birine de Açı Lisesi'nin öğrencisi olan gençler imza attı. Yaşları 15 ile 17 arasında değişen 20 genç, bu konuda bir fark yaratmak için yola çıktı.

8.12.2017Keyif
Eğitimin yarını konuşulacak

Eğitimin yarını konuşulacak

Eğitimin geleceği konusunda yaptığı çalışmalarla dikkat çeken birçok isim 25 Kasım’da Boğaziçi Üniversitesi’nde düzenlenecek Yarının Eğitimi Zirvesi’nde buluşuyor.

8.11.2017Eğitim

'Boğaziçi Marka Zirvesi' için geri sayım başladı

Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü bu yıl, Boğaziçi Marka Zirvesi’nin 5’incisini düzenliyor.

2.11.2017Ekonomi
Brüksel’de gençler dünyanın geleceğini tartıştı

Brüksel’de gençler dünyanın geleceğini tartıştı

Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 49 ülkeden toplamda 100 genç ‘Gençlik Tarım Zirvesi’ için 9-13 Ekim’de Brüksel’de buluştu. 2015’ten beri düzenlenen küresel tarım sorunlarının ele alındığı zirveye katılan 18-25 yaş grubundaki gençler, yazdıkları makalelerdeki orijinal fikirleri dikkate alınarak seçildi. Boğaziçi, İstanbul Teknik ve Anadolu üniversitelerinden 3 Türk öğrenci Türkiye’yi temsil etti.

14.10.2017Eğitim
Türkiyede ilk kez düzenlenecek Ana teması Gelecek olacak

Türkiye'de ilk kez düzenlenecek! Ana teması 'Gelecek' olacak

Kripto paranın arka planındaki teknolojiyi ifade eden Blockchain’in farkındalığını artırmak ve bu teknolojiyi geliştirmek amacıyla Türkiye’de ilk kez düzenlenecek olan Blockchain Summit İstanbul, teknolojinin liderlerini buluşturacak.

15.09.2017Ekonomi
Boğaziçi ve Tahran işbirliği

Boğaziçi ve Tahran işbirliği

Boğaziçi Üniversitesi Enerji Politikaları Araştırma Merkezi (EPAM) Başkanı ve Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Gürkan Kumbaroğlu, Tahran Üniversitesi Enerji Yönetimi ve Planlama Araştırma Enstitüsü (RIEMP) ve İran Sanayi ve Ticaret Odası Eğitim Enstitüsü (ICCIMA) olarak üçlü bir işbirliği mutabakatı (MoU) imzaladıklarını açıkladı.

26.07.2017Eğitim
Boğaziçi Üniversitesi ve Tahran Üniversitesi’nden enerjide akademik iş birliği

Boğaziçi Üniversitesi ve Tahran Üniversitesi’nden enerjide akademik iş birliği

Boğaziçi Üniversitesi Enerji Politikaları Araştırma Merkezi (EPAM) Başkanı ve Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gürkan Kumbaroğlu, Tahran Üniversitesi Enerji Yönetimi ve Planlama Araştırma Enstitüsü (RIEMP) ve İran Sanayi ve Ticaret Odası Eğitim Enstitüsü (ICCIMA) olarak üçlü bir işbirliği mutabakatı (MoU) imzaladıklarını açıkladı.

24.07.2017Kampüs
Konuşamadılar

Konuşamadılar

CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke, Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü’nün Boğaziçi Yönetim ve Liderlik Zirvesi’nde yapacağı konuşmanın iptal edildiğini söyledi.

16.03.2017Gündem
Böke ve Nazlıaka’ya Boğaziçi Üniversitesi yasağı

Böke ve Nazlıaka’ya Boğaziçi Üniversitesi yasağı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke’nin Boğaziçi Liderler Zirvesi’nde yapacağı konuşma, Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü'nce, Ankara Bağımsız Milletvekili Aylin Nazlıaka’nın Bilgi Üniversitesi’nde yapacağı “Kadına Şiddete Hayır” konferansı da üniversite yönetimi tarafından engellendi. Böke, “Bir akademisyen siyasetçinin ne konuşacağını düşünerek engel olmak, özgürlüklere bakışımızın somut göstergesi. Oysa ben geleceğin liderleri ve siyasetin öznesinin onlar olduğunu, yarını değiştirmek için gençlerin bu günden bir birine el uzatması ve konuşması olduğunu söyleyecektim” dedi.

16.03.2017Gündem
İKda gözler bu Zirvede

İK'da gözler bu Zirve'de

Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü, Humanspire İnsan Kaynakları Zirvesi’nin ilkini düzenleniyor. 11-12 Mart tarihleri arasında Albert Long Hall’de yapılacak Zirve'nin konuşmacıları arasında Hürriyet İnsan Kaynakları Direktörü Tuba Köseoğlu Okçu da yer alıyor.

20.02.2017Ekonomi
İtibarı yönetenler “Kurumsal İletişim ve İtibar Zirvesinde buluştu

İtibarı yönetenler “Kurumsal İletişim ve İtibar Zirvesi'nde buluştu

Kurumsal İletişim Enstitüsü tarafından Boğaziçi Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen “Kurumsal İletişim ve İtibar Zirvesi”, dijitalleşen dünyada itibar yönetimi odağıyla gerçekleştirildi. Zirvenin ana konuşmacılarından biri dünyanın en büyük şirketlerine ve Dünya Bankası gibi finansal kurumlara danışmanlık yapan Girişimcilik Koçu ve Yazar Tom Oliver oldu. Oliver, “İşinizi geliştirmek istiyorsanız kârı değil değerleri düşünmeniz gerekiyor. Başarılı çalışanlar için artık en önemli motivasyon kaynağı para değil çalışacakları yerin itibarı” dedi.

14.12.2016Ekonomi
Erdoğan ile Putin’in Rusya’da yapacağı dev zirveye 3 gün kaldı

Erdoğan ile Putin’in Rusya’da yapacağı dev zirveye 3 gün kaldı

Ekonomi ve özellikle enerji ile turizm piyasalarında gözler, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Putin arasında 9 Ağustos’ta yapılacak zirveye çevrildi. Rusya ve Türkiye, askıya alınmış olan Türk Akımı doğalgaz boru hattı projesini raftan indirme kadarı almıştı. Ziyaretin ardından projede yeni adımlar atılabilir. Diğer yandan, turizmciler de görüşmeden umutlu...

5.08.2016Ekonomi
Hürriyet Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı: Vicdanımızı işte bu fotoğraf uyandırdı

Hürriyet Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı: Vicdanımızı işte bu fotoğraf uyandırdı

Hürriyet Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı, BM Dünya İnsani Zirvesi için gelen UNESCO Genel Direktörü Irina Bokova onuruna bir yemek verdi. Vuslat Doğan Sabancı, konuşmasında DHA muhabiri Nilüfer Demir’in çektiği bir fotoğrafın mültecilere bakışı nasıl değiştirdiğini anlatarak, medyanın etkisine dikkat çekti.

23.05.2016Gündem
Yatırım için de özgür basın şart

Yatırım için de özgür basın şart

Pierre Moscovici AB’nin Ekonomi ve Mali İşler Sorumlusu ve Türkiye’yi de yakından tanıyan bir Avrupa siyasetçisi. Moscovici yatırımın da istikrar ve güven istediğini belirterek “Türkiye’ye daha çok yatırımın gelmesi için, mali politikalar başta yapısal reformlar, yargı reformu ve basın özgürlüğü de yüksek öneme sahip” diye konuştu.

26.04.2016Ekonomi
Ömür Gedik Kocaelide hayranlarıyla buluştu

Ömür Gedik Kocaeli'de hayranlarıyla buluştu!

Ömür Gedik, önceki gün Kocaeli’nde bir alışveriş merkezinde düzenlenen bir etkinlikte sevenleriyle buluştu. Duygusal anların da yaşandığı etkinlikte Ömür Gedik, Tarkan’ın “Ahde Vefa” albümünde başarıyla seslendirdiği ‘Veda Busesi’ şarkısını seslendirdi. Detaylar haberimizde…

16.03.2016Kelebek
Anadolu ve Avrupa yakası üçüncü kez birleşti

Anadolu ve Avrupa yakası üçüncü kez birleşti

İstanbul'un üçüncü köprüsü, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün son tabliyesi yerleştirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun katıldığı törenle konulan son tabliyenin kaynağı yapıldı. Törende Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Davutoğlu ve Ulaştırma Bakanı Yıldırım önemli açıklamalar yaptı.

6.03.2016Ekonomi
Boğaziçi’nde Hero İnsan Kaynakları Zirvesi

Boğaziçi’nde Hero İnsan Kaynakları Zirvesi

Boğaziçi Üniversite’sinde yapılacak Hero İnsan Kaynakları Zirvesi 28 Kasım’da başlıyor. İki gün sürecek etkinliğe dünyanın önde gelen şirketleri katılacak. Yetkililer, öğrencilerle buluşacak.

26.11.2015Eğitim
YGA 2015 zirvesi toplandı

YGA 2015 zirvesi toplandı

Türkiye'nin önde gelen liderlik okullarından Young Guru Academy'nin (YGA) 2015 zirvesi Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlendi. Zirveye, Türkiye'nin her ilinden YGA gönüllüsü olmaya aday 2 bin 500 lise ve üniversite öğrencisi katıldı.

21.11.2015Eğitim
En cesur kadınlar

En cesur kadınlar

Garanti Bankası, Ekonomist Dergisi ve Kagider’in işbirliğiyle yapılan Yılın Kadın Girişimcileri yarışması sonuçlandı. Yılın Kadın Girişimcisi ‘İdil Bebe’ markasının kurucusu Mevlüde Uygun, Yılın Sosyal Girişimcisi ‘Yaşayan Müze’nin kurucusu Zehra Sema Demir, Yılın Yöresinde Fark Yaratan Kadın Girişimcisi Kars’taki ‘Kaz Evi’nin sahibi Nuran Özyılmaz, Yılın Gelecek Vaat Eden Girişimcisi de engelli rampaları yapan Melis Tasacı oldu.

19.11.2015Ekonomi
Belek’ten dünyaya atacak

Belek’ten dünyaya atacak

Dünya liderlerinin buluşacağı G-20 zirvesinde Türkiye’nin tanıtımı için de çalışmalar hızlandı. Zirveye katılacak 3 bin 500 basın mensubunun konaklayacağı Kaya Palazzo’da dev bir ‘Kültür Çadırı’ hazırlandı. Türk ürünlerinin tanıtılacağı çadırın önünde de ABD Başkanı Barack Obama’nın golf oynaması planlanıyor.

12.11.2015Ekonomi
Babacan: Görüşlerimi daha liberal ifade edebilirim

Babacan: Görüşlerimi daha liberal ifade edebilirim

Eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan Boğaziçi Üniversitesi’nin ev sahipliği yaptığı C20 (Civil20-Sivil Toplum 20) Zirvesi’nin ikinci gününde konuştu. Babacan görevi bıraktıktan sonra daha liberal olarak görüşlerini ifade edebileceğini söyledi.

17.09.2015Ekonomi
Sağduyu zirvesi

Sağduyu zirvesi

G-20’nin sivil ayağı olan C-20’nin (Civil Society 20) Türkiye Başkanı Zeynep Bodur Okyay, “Kasımda Antalya’da yapılacak G-20 Zirvesi’nin son olaylar nedeniyle iptal edilmesi söz konusu değil. 20 yılda gelen bir fırsat bu. Bu dönemde bizler de sağduyulu olmalıyız. Amacımız bu sağduyuyu ‘G-20 Zirvesi’ne entegre etmek” diye konuştu.

10.09.2015Ekonomi
Alman ekolü

Alman ekolü

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Dışişleri Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu’nu Dışişleri Bakanlığı’na getirerek bir anlamda geçici seçim hükümeti döneminde de dış politikadaki devamlılığı yakın çalışma kurmaylarıyla birlikte götürmekten yana olduğunu ortaya koydu. Başkent kulislerinde Dışişleri Bakanlığı’nda önceliğin kendisi de Dışişleri kökenli olan Başmüzakereci ve AB Bakanı Volkan Bozkır’a verileceği, Bozkır olmadığı takdirde bakanlığa en yakın adayın Sinirlioğlu olduğu konuşuluyordu. Bir ara Dışişleri Bakan Yardımcısı Naci Koru’nun ismi geçse de Davutoğlu tercihini Sinirlioğlu’dan yana koydu. Kulislere göre Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan da kendisinin yakından tanıdığı bu isme onay verdi.

30.08.2015Gündem

Yazar Sonuçları

YPG’nin silahları nereye dönecek?

Türkiye, YPG’ye silah verilmemesi konusunda ABD’yi yıllardır uyarıyor. ABD ise PYD/YPG’nin PKK ile ilişkili olmadığını öne sürerek silahlandırmayı sürdürdü. Son Rakka operasyonu öncesinde ve sonrasında zırhlı araçlarla,  ağır silahlarla donattı.

26.11.2017

PISA’dan objektif sınav için 3 öneri

TEOG’un kaldırılmasının ardından liseye geçiş için alternatifler tartışılırken, sınavların güvenilirliği tüm dünyada kabul gören Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı’nın (PISA) patronu ve OECD Eğitim ve Beceriler Başkanlığı Direktörü Andreas Schleicher de bu yıl uygulanacak olan “açık uçlu sorular” konusunda uyarılarda bulundu.

2.10.2017

NASDAQ’ta bizden bir marka yok ama nasıl olacağını dert eden var!

Türkiye bu yüzyılda dünya ile rekabet edecekse bunun tek bir yolu var: Katma değeri yüksek ekonomiye geçmek!

11.06.2017

Tek kale maç

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Hollanda’daki olaylardan sonra yaptığı konuşmada şunu söyledi:

17.03.2017

Türkiye Cumhuriyeti Devleti yeniden kurulurken...

KENDİNİ ne kadar iyi gizlemeyi başarmış olursa olsun, sonuçta dar bir çıkar grubunun devleti ele geçirmeye bu kadar yaklaşmış olmasının en önce ele alınması gereken en önemli güvenlik konusu olduğu hakkında nihayet bir siyasi uzlaşmamız oldu.

26.07.2016

Bağımsız yargı, özgür basın AB yatırımı için de önemli

“Türkiye’yle aramızdaki göç anlaşması bizim için şu anda en önemli konu” diye söze giriyor Pierre Moscovici, Avrupa Birliği’nin Ekonomi ve Mali İşler Sorumlusu.

25.04.2016