EKSTRA
MENÜ

Boğaziçi Zirvesi

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 382 haberi bulunmuştur.

Boğaziçi Zirvesi Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Uluslararası sermaye girişleri artıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Uluslararası sermaye girişleri artıyor

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Türkiye’ye son dönemde uluslararası sermaye girişlerinin arttığını belirterek, “Bu ivmeyi önümüzdeki dönemde de devam ettirmekte kararlıyız” dedi.

9.03.2021Ekonomi
11. Uluslararası Boğaziçi Zirvesinde uluslararası iş birliği vurgusu

11. Uluslararası Boğaziçi Zirvesi'nde "uluslararası iş birliği" vurgusu

İngiltere, Fransa, Endonezya ve Hindistan'ın Ankara büyükelçileri, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı mücadelede, salgın sonrası dönemde ve gelecek afetlere hazırlıkta uluslararası iş birliğinin önemine dikkati çekti.

8.03.2021Dünya
TOGG Üst Yöneticisi Karakaş: Salgın iş birliği yapma şeklimizi değiştirdi

TOGG Üst Yöneticisi Karakaş: Salgın iş birliği yapma şeklimizi değiştirdi

TOGG Üst Yöneticisi Gürcan Karakaş, "Salgın konusu bizim için de şaşırtıcı bir mevzuydu, bizim iş birliği yapma şeklimizi değiştirdi" açıklamasında bulundu.

8.03.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan büyüme mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan büyüme mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 11. Boğaziçi Zirvesi'ne canlı bağlantıyla katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Türkiye 1.8'lik büyüme oranıyla Çin'den sonra ikinci sırada yer almıştır'' dedi.

8.03.2021Haber
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan büyüme mesajı: Çinden sonra 2. sıradayız

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan büyüme mesajı: Çin'den sonra 2. sıradayız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 11. Boğaziçi Zirvesi'ne canlı bağlantıyla katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Türkiye yüzde 1.8'lik büyüme oranıyla Çin'den sonra ikinci sırada yer almıştır'' dedi.

8.03.2021Gündem
Uluslararası şirketler İstanbul’da buluşuyor

Uluslararası şirketler İstanbul’da buluşuyor

Türkiye’ye yüzlerce ülkeden binlerce yabancı yatırımcıyı davet eden Boğaziçi Zirvesi 8-9 Mart tarihleri arasında 11’inci kez kapılarını açacak.

7.02.2021Ekonomi
Boğaziçi Zirvesi, 8-9 Martta gerçekleştirilecek

Boğaziçi Zirvesi, 8-9 Mart'ta gerçekleştirilecek

Uluslararası İşbirliği Platformu Kurucusu Cengiz Özgencil "Hibrit bir zirve olarak planlandığımız Boğaziçi Zirvesi'nde yeni nesil iletişim kanallarını da kullanacağız. Dört kıtayı fiziksel ve online katılımlar ile buluşturacağız" dedi.

4.02.2021Ekonomi
Koronavirüs yeni çağı yaşatacak

Koronavirüs yeni çağı yaşatacak

UİP Onursal Başkanı ve Ürdün Senatörü Talal Abu Gazali, Boğaziçi Zirvesi’nin organize ettiği webinarda Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Mehmet Ali Tuğtan’ın sorularını yanıtladı. Gazali, salgın sonrasında dünyada ekonomik ve sosyal anlamda yeni bir çağın başlayacağını savundu.

31.05.2020Ekonomi
Mobius: Türkiye toparlanma sürecine girecek

Mobius: Türkiye toparlanma sürecine girecek

Dünyaca ünlü yatırım gurusu Mark Mobius, Uluslararası İş Birliği Platformu’nun organize ettiği webinarda Covid 19’un dünya ekonomileri ve Türkiye üzerindeki etkilerini değerlendirdi. Mobius, “Türkiye dünya çapında bir ticaret ülkesi. Bu süreçten sonra toparlanma başlayacaktır.” dedi.

20.05.2020Ekonomi
Beyza Akıncı Kaplanın Türkiyedeki ilk kişisel sergisi

Beyza Akıncı Kaplan'ın Türkiye'deki ilk kişisel sergisi

Yurt dışında birçok başarıya imza atan ressam Beyza Akıncı Kaplan'ın Türkiye'deki ilk kişisel sergisi ziyarete açıldı

28.11.2019Keyif
Uluslararası İşbirliği Platformu Kurucusu Özgencil: Fikirler üretmeyi hedefliyoruz

Uluslararası İşbirliği Platformu Kurucusu Özgencil: Fikirler üretmeyi hedefliyoruz

Uluslararası İşbirliği Platformu Kurucusu Cengiz Özgencil "Önümüzdeki 3 gün boyunca 30'u aşkın panelde çok değerli siyasetçiler, düşünürler, iş insanları ve medya mensuplarıyla 'Yeni Dünya Düzeni'ne dair fikirler üretmeyi hedefliyoruz" dedi.

27.11.2019Ekonomi
İGA Havalimanı Genel Müdürü Samsunlu: Önemli merkez olacağız

İGA Havalimanı Genel Müdürü Samsunlu: Önemli merkez olacağız

İGA Havalimanı İşletmesi İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kadri Samsunlu"İstanbul havalimanları yolcu sayısı 2010 yılının başında 37 milyon iken şu an 100 milyonu geçmiştir" dedi.

27.11.2019Ekonomi
Eski İspanya Başbakanı Zapatero: Türkiye ABde olmalı

Eski İspanya Başbakanı Zapatero: Türkiye AB'de olmalı

Eski İspanya Başbakanı Jose Luis Rodriguez Zapatero "Türkiye, çok önemli bir güç. Doğu ile Batı'yı bir araya getirme kapasitesi çok yüksek. Türkiye, Avrupa Birliğinde olmalı. Hep bunu savundum, daha iyi bir Avrupa için harika olurdu" dedi.

27.11.2019Ekonomi
Gülle: 2.2 milyar dolarlık anlaşma imzalandı

Gülle: 2.2 milyar dolarlık anlaşma imzalandı

TİM Başkanı İsmail Gülle "Ülkemize 2003'ten günümüze 158,9 milyar dolarlık doğrudan yabancı yatırım girişi oldu. Bu başarıda, bugün başlayan Boğaziçi Zirvesi gibi toplantıların katkısı yadsınamaz. Sadece Boğaziçi Zirvesi kapsamında bugüne kadar 2,2 milyar dolarlık anlaşma imzalandığını biliyoruz" dedi.

27.11.2019Ekonomi
Yatırım için geliyorlar

Yatırım için geliyorlar

2009 yılında başlayan Cumhurbaşkanlığı himayelerinde yapılan Boğaziçi Zirvesi, bu yıl 27-29 Kasım tarihleri arasında 10’uncu kez düzenleniyor.

17.11.2019Ekonomi
Körfez bölgesinin büyükelçileri  Boğaziçi Zirvesi için buluştu

Körfez bölgesinin büyükelçileri Boğaziçi Zirvesi için buluştu

Bu sene 10'uncusu düzenlenecek olan ve 90'dan fazla ülkeden katılımın beklendiği Boğaziçi Zirvesi öncesinde Körfez bölgesinden 25 büyükelçi ve misyon şefi, 7. Geleneksel Büyükelçiler Toplantısı için Ankara’da buluştu.

29.10.2019Ekonomi
Boğaziçi Zirvesi’ne 90 ülkeden 3 bin katılımcı

Boğaziçi Zirvesi’ne 90 ülkeden 3 bin katılımcı

Bu yıl 10’uncu kez düzenlenecek olan ve Cumhurbaşkanlığı himayelerinde yapılan Boğaziçi Zirvesi rekor bir katılıma hazırlanıyor.

29.09.2019Ekonomi
Türkiyeye ilgi arttı, Boğaziçi Zirvesinde rekor bekleniyor

Türkiye'ye ilgi arttı, Boğaziçi Zirvesi'nde rekor bekleniyor

Bu sene İstanbul'da 10'uncu kez düzenlenecek olan ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde yapılan Boğaziçi Zirvesi rekor bir katılıma hazırlanıyor. Geçtiğimiz yıl 81 ülkeden 2 binin üzerinde katılımcının yer aldığı Boğaziçi Zirvesi'ne bu yıl 90'dan fazla ülkeden 3 bini aşkın katılımcı bekleniyor. Zirveyi düzenleyen Uluslararası İşbirliği Platformu'nun (UİP) Kurucusu Cengiz Özgencil, gittikleri tüm ülkelerde Türkiye'ye yönelik büyük bir ilgiyle karşılaştıklarını ve Türkiye'nin yeniden yatırımcıların radarına girdiğini ifade etti. Özgencil, bu sene 90 üzerinde ülkeden 3 bini aşkın katılımcıya ulaşmayı beklediklerini kaydetti.

19.09.2019Gündem
Boğaziçi Zirvesine Hindistandan heyet sürprizi

Boğaziçi Zirvesi'ne Hindistan'dan heyet sürprizi

Geçen yıl 81 ülkeden 2 binin üzerinde katılımcının yer aldığı, bu yıl 80'i aşkın ülkeden katılımın beklendiği Boğaziçi Zirvesi'ne, Hindistan ilk kez bir heyet olarak katılacak.

22.06.2019Ekonomi
Boğaziçi Zirvesi için temaslar hızlandı

Boğaziçi Zirvesi için temaslar hızlandı

UİP tarafından geçen yıl 9'uncusu düzenlenen ve 81 ülkeden katılımcıları İstanbul'da buluşturan Boğaziçi Zirvesi'nin 10'uncusu için hazırlıklar sürüyor.

11.05.2019Ekonomi
Boğaziçi Zirvesi’nde ana tema kalkınma

Boğaziçi Zirvesi’nde ana tema kalkınma

Geçen yıl 82 ülkeden 2 binin üzerinde katılımcı ile 9’uncusu gerçekleştirilen ve 380 milyon dolarlık anlaşmanın yapıldığı Boğaziçi Zirvesi’nin 10’uncu yılı için hazırlıklar başladı.

4.02.2019Ekonomi
Boğaziçi Zirvesi için geri sayım başladı

Boğaziçi Zirvesi için geri sayım başladı

Geçtiğimiz yıl 380 milyon dolarlık anlaşmanın yapıldığı Boğaziçi Zirvesi'nin 10'uncusu gerçekleştirilecek.

2.02.2019Ekonomi
‘Zirve’de 380 milyon dolarlık anlaşma

‘Zirve’de 380 milyon dolarlık anlaşma

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Uluslararası İşbirliği Platformu’nun (UİP) düzenlediği 9. Boğaziçi Zirvesi, 81 ülkeden 2 binin üzerinde katılımcı ile İstanbul’da gerçekleştirildi.

9.12.2018Ekonomi
Dev zirveden 380 milyon dolarlık anlaşma çıktı

Dev zirveden 380 milyon dolarlık anlaşma çıktı

Bu yıl 9'uncusu düzenlenen ve T.C. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde yapılan Boğaziçi Zirvesi'ne yapılan iş anlaşmaların yanında dünya barışı ile sürdürülebilir kalkınmaya yönelik konuşmalar damga vurdu. Zirveyi düzenleyen Uluslararası İşbirliği Platformu (UİP) Kurucu Başkanı Cengiz Özgencil, 6 ayrı grup tarafından 380 milyon dolarlık ön anlaşma yapıldığını tahmin ettiklerini belirterek, önümüzdeki sene çok daha büyük atılımlar yapmayı planladıklarını ifade etti.

8.12.2018Ekonomi
Mustafa Denizliden flaş sözler Avrupa Kupası...

Mustafa Denizli'den flaş sözler! Avrupa Kupası...

Kasımpaşa Teknik Direktörü Mustafa Denizli, Spor Toto Süper Lig'in 14'üncü haftasında oynanacak Fenerbahçe maçı öncesi Demirören Haber Ajansı'na (DHA) özel açıklamalarda bulundu.

29.11.2018Futbol
Mustafa Denizli: Sporda şiddet Türkiyeye mahsus değil

Mustafa Denizli: 'Sporda şiddet Türkiye'ye mahsus değil'

Uluslararası İş Birliği Platformu (UİP) tarafından Cumhurbaşkanlığı himayesinde düzenlenen 9’uncu Boğaziçi Zirvesi kapanış gününde, spor alanında ’Sporda Şiddetin Önlenmesi, Fair Play ve 6222 Sayılı Yasa’ isimli panel bugün düzenlendi.

28.11.2018Futbol
Elektrikli traktör konusunda prototip çalışmalarına başladık

'Elektrikli traktör konusunda prototip çalışmalarına başladık'

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Elektrikli traktör konusuna, aslında Türkiye’de de çok büyük bir sanayimiz olmasına rağmen, çok da hazır olmadığımızı gördüm. Bu konuda şimdi prototip çalışmalarına başladık." dedi.

28.11.2018Teknoloji
9. Boğaziçi Zirvesi, 80 ülkeden iş adamı, siyasetçi ve fikir önderlerini bir araya getirdi

9. Boğaziçi Zirvesi, 80 ülkeden iş adamı, siyasetçi ve fikir önderlerini bir araya getirdi

Uluslararası İş Birliği Platformu (UİP) tarafından Cumhurbaşkanlığı himayesinde, Türkiye İhracatçılar Meclisi ev sahipliğinde düzenlenen 9. Boğaziçi Zirvesi, 80 ülkeden iş adamı, siyasetçi ve fikir önderini İstanbul'da bir araya getirdi.

26.11.2018Ekonomi
Son karar prensin

Son karar prensin

İstanbul bu yıl 9’uncu kez Boğaziçi Zirvesi’ne ev sahipliği yapacak. 70’den fazla ülkeden ziyaretçi beklenen zirveye Suudi Arabistan’ın katılımı netleşmedi. Gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetinin ardından durumun ortaya çıktığını belirten zirvenin organizatörü Uluslararası İşbirliği Platformu’nun (UİP) Kurucu Başkanı Cengiz Özgencil, “Prensin onayı bekleniyor. Eğer katılırlarsa en kalabalık heyet Suudiler olacak” dedi.

22.11.2018Ekonomi
Yabancı yatırımcı ilgisi zirve yaptı

Yabancı yatırımcı ilgisi 'zirve' yaptı

UİP Kurucu Başkanı Cengiz Özgencil: "Geçmiş 8 yıla baktığımızda toplam 1.7 milyar dolarlık iş anlaşmasının imzalandığını görüyoruz." açıklamalarında bulundu.

21.11.2018Ekonomi
Gözler, İstanbul’daki dev zirvede

Gözler, İstanbul’daki dev zirvede

İstanbul, küresel siyaset ve ekonominin kırılganlığının arttığı şu günlerde, uluslararası karar vericileri ağırlayacak. Bu yıl 9'uncusu düzenlenecek Boğaziçi Zirvesi'ne 80 ülkeden devlet yöneticileri, iş insanları ve etki gücü yüksek katılımcılar dünya meseleleri ve dünya barışı hakkında ufuk açıcı konuşmalarla imza atacak. Zirve, Türkiye'nin küresel ölçekteki kilit rolünü perçinleyecek.

14.11.2018Ekonomi
80 ülke temsilcisi Boğaziçi Zirvesi için geliyor

80 ülke temsilcisi Boğaziçi Zirvesi için geliyor

Türkiye, 80 ülkeden yaklaşık 2 bin siyasetçi, iş insanı ve fikir önderini 9'uncu Boğaziçi Zirvesi'nde ağırlamaya hazırlanıyor.

4.11.2018Gündem
Harvard’ın ödüllü akademisyeni Prof. Dr. Felix Oberholzer-Gee: Başarı için dünya problemlerine cevap arayın

Harvard’ın ödüllü akademisyeni Prof. Dr. Felix Oberholzer-Gee: Başarı için dünya problemlerine cevap arayın

En iyi öğretim ödülü sahibi Harvard Üniversitesi MBA Programı öğretim üyesi Prof. Dr. Felix Oberholzer-Gee, gençlere başarılı olmak istiyorlarsa dünyanın en önemli problemlerine çözüm aramalarını önerdi. Üniversitelere ise bilginin internette zaten olduğunu hatırlatarak, daha fazlasını yapmaları gerektiğini belirtti.

12.09.2018Eğitim
Geçmişten günümüze Uluslararası İşbirliği Platformu

Geçmişten günümüze Uluslararası İşbirliği Platformu

 UİP, Türkiye’nin bölgedeki ekonomi ve ticaret diplomasisini yürütmesine katkı sağlamak, bölgenin yatırımcı ve girişimcilerini bir araya getirmek amacıyla ilk organizasyonunu 3-4-5 Aralık 2010 yılında Swissotel İstanbul’da düzenlendi.

20.04.2018Ekonomi
Yükselen Avrasya’da Türkiye- Rusya ilişkilerinin geleceği

Yükselen Avrasya’da Türkiye- Rusya ilişkilerinin geleceği

Uluslararası İşbirliği Platformu (UİP) tarafından Antalya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen ‘Antalya Zirvesi: “Yükselen Avrasya’da Türkiye- Rusya İlişkilerinin Geleceği” Konferansı” 26 Nisan’da Antalya’da gerçekleşecek.

20.04.2018Ekonomi
Beyrut Amerikan Üniversitesi Rektör Yardımcısı: Gelecekte beyin dijitalleşecek

Beyrut Amerikan Üniversitesi Rektör Yardımcısı: Gelecekte beyin dijitalleşecek

Beyrut Amerikan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Hassan Baha Eddine Diab, yükseköğrenimde gelecekte olağanüstü bir devrim yaşanacağını belirterek, “İlerleme hızına baktığımızda bu, eğitim sistemine bağlı ve en iyi yenilikçi araştırmacıların üniversitelere çekilmesiyle mümkün, tıpkı ABD’nin yaptığı gibi” dedi. Gelecekte özellikle kontakt lenslerin insan hayatında önemli bir rol oynayacağına da değinen Diab, “Mesela gözünüzü kırparak internete girebileceksiniz, öğrenciler bu yolla sınava girecek, doktora gideceksiniz, avukat tutabileceksiniz, avukatınız kol saatiniz üzerinden birçok lisanda konuşarak size tavsiyeler verebilecek. Beyin dijitalleştirilecek.” diye konuştu.

1.12.2017Eğitim
Davadan bankalar etkilenirse gerekeni yaparız

Davadan bankalar etkilenirse gerekeni yaparız

BAŞBAKAN Yardımcısı Mehmet Şimşek, bankacılık sektörünün üzerinde şu anda ABD’de görülen dava kaynaklı bir bulut olduğunu belirterek, “Ama Başbakanımız da net olarak ifade etti; biz bankacılık sektörümüzün arkasındayız. Ne gerekiyorsa her türlü desteği vereceğiz. Bu konu böyle biline” dedi. Şimşek, Uluslararası İş Birliği Platformu (UİP) tarafından düzenlenen 8. Boğaziçi Zirvesi’nde dün yaptığı konuşmada, Türkiye’de son dönemde yatırımcıları rahatsız eden konulardan birisinin TL’nin değer kaybetmesi olduğunu kaydederek, “Dönem dönem para birimleri realiteden kopabiliyor. Hain darbe girişimi geride kaldı. Ama risk primi devam ediyor. Sonuç itibarıyla  reel efektif kur endeksine baktığınızda sanki biraz realiteden kopukluk var ama ‘o devam edebilir, etmez konusu’ piyasaların konusu. Esas olan Türkiye’nin realitesi ne kadar iyi ne kadar kötü, buna bakmak lazım” dedi.

29.11.2017Ekonomi
Kalından ABDye: YPG ile ilişkiyi bitirme zamanı geldi

Kalın'dan ABD'ye: YPG ile ilişkiyi bitirme zamanı geldi

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, DEAŞ ortadan kaldırıldığına göre ABD'nin PYD/YPG ile ilişkilerini sonlandırmasının zamanının geldiğini söyleyerek ''Hangi gerekçeyle olursa olsun PYD/YPG'ye verilen her destek PKK'nın ömrünü uzatmak anlamına gelir" dedi.

29.11.2017Gündem
Son dakika... Mehmet Şimşekten Türk bankalarıyla ilgili flaş açıklama

Son dakika... Mehmet Şimşek'ten Türk bankalarıyla ilgili flaş açıklama

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Boğaziçi Zirvesi'nde bankacılık sektörüne ilişkin değerlendirmede bulundu. Şimşek, ABD'de devam eden Atilla davasıyla ilgili olarak, "Bankacılık sektörümüzün arkasındayız, ne gerekiyorsa her türlü desteği vereceğiz" dedi. Şimşek, bankacılık sektöründe aşırı ısınmaya izin vermeyeceklerini de ekledi.

29.11.2017Ekonomi
Son dakika... Fatih Terimden Galatasaray açıklaması

Son dakika... Fatih Terim'den Galatasaray açıklaması

Fatih Terim, basında yer alan Tudor'un yerine Galatasaray'ın başına geçeceği haberleriyle ilgili açıklama yaptı.

29.11.2017Futbol