EKSTRA
MENÜ

Black Friday

Black Friday ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Black Friday haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 490 Black Friday haberi bulunmuştur.

Black Friday Haberleri

Bollywood gerçeğin peşinde

Bollywood gerçeğin peşinde

Bollywood olarak adlandırılan Hint sinemasının, kıvrak müzikli dans filmleriyle ünlü yönetmenleri, daha "gerçekçi" filmler çevirmeye karar verdi.

27.07.2003Kelebek
Bollywood gerçeğin peşinde

Bollywood gerçeğin peşinde

Bollywood olarak adlandırılan Hint sinemasının, kıvrak müzikli dans filmleriyle ünlü yönetmenleri, daha "gerçekçi" filmler çevirmeye karar verdi. Hintli yönetmenler romantik aşk filmlerine sırtlarını dönüp bombalı saldırılar, tecavüzler ve cesur polisleri konu edinen filmler çeviriyor.

28.07.2003Kelebek
Ertugrul Ozkok: A note of warning to the commanders

Ertugrul Ozkok: A note of warning to the commanders

I would be pleased to learn that certain commanders in the Turkish Armed Forces had read the column I am presenting below. I have thought a lot about whether to write this. I made my decision after reading the list of allegations that have been launched against General Yasar Buyukanit of the Turkish Land Forces. I am hoping that he, and others like him, will understand better what they are going through after reading the following.

14.03.2006Gündem
Black Friday turns Bloody Friday as three killed in U.S.

Black Friday turns "Bloody Friday" as three killed in U.S.

Three people were killed on Black Friday, which marks the beginning of shopping season in the U.S., as two people were shot dead in a gun fight in a southern California Toys 'R' Us.

29.11.2008Gündem
A disappointing Black Friday for stores in US

A disappointing Black Friday for stores in US

COLUMBIA - The ’Black Friday’ which marks the start of the US holiday shopping season, demonstrates the effects of the crisis vividly. First results show total sales on the day rose only 3 percent, to $10.6 billion.

30.11.2008Gündem
US retailers pessimistic on holiday season

US retailers pessimistic on holiday season

NEWYORK - A post-Thanksgiving bump may not be enough to rescue what might be the worst holiday season for U.S. retailers in six years.

1.12.2008Gündem
Freeze then see ’Paul Blart’

Freeze then see ’Paul Blart’

LOS ANGELES - Kevin James showed he could play an underdog with some sweetness and depth as a lovesick accountant in the romantic comedy 'Hitch.' This time, he plays yet another misfit, but one who is so two-dimensional and needy that it is difficult to root for him

19.01.2009Gündem
Türkler de Black Fridaye gidiyor

Türkler de 'Black Friday'e gidiyor

Amerika'nın New York kentinde her yıl Kasım ayının son haftası başlayan ve “Black Friday” olarak adlandırılan indirim gününde alışveriş yapmak isteyenler için Türkiye'den de turlar düzenleniyor. Elektronikten tekstile birçok ürünü yarı fiyatına almak isteyenler tura katılarak hem alışveriş yapıyor, hem de şehri gezme fırsatı buluyor.

26.10.2009Ekonomi
Kara Cumada bazı dinamikler değişiyor

Kara Cuma'da bazı dinamikler değişiyor

ABD’deki perakende şirketlerinin kayıtlarındaki zararı, kâra çevirdikleri gün olarak bilinen çılgın alışveriş günü Kara Cuma’da bu yıl resesyonun etkisiyle bazı dinamiklerin değiştiği görülüyor.

26.11.2009Gündem
Kurban Bayramı ve Şükran Günü aynı afişte buluştu Best Buy tartışması patladı

Kurban Bayramı ve Şükran Günü aynı afişte buluştu Best Buy tartışması patladı

Dünyanın en büyük elektronik perakendecisi olan Amerikalı Best Buy, Şükran Günü’ne yönelik afişinde Kurban Bayramı’nı da kutlayınca internet ortamında fırtınalar koptu. Şirketin forum sayfasında Müslümanlar teşekkür ederken, diğer Amerikalılar bir daha alışveriş yapmayacağını belirtip boykot çağrısında bulundu. Tartışma internette pek çok ortama ve bloga da taşındı.

26.11.2009Ekonomi
ABDde Black Friday çılgınlığı

ABD'de 'Black Friday' çılgınlığı

ABD'de "Black Friday" (Kara Cuma) olarak adlandırılan, mağazaların büyük indirimler yaptığı, Şükran Gününden sonraki ilk cuma, alışveriş çılgınlığına dönüştü.

28.11.2009Dünya

Amerika ‘Kara Cuma’ ile canlandı, en çok robot öne çıktı

ABD’de “Black Friday” (Kara Cuma) olarak adlandırılan, mağazaların büyük indirimler yaptığı, Şükran Günü’nden sonraki ilk cuma, ABD’lileri sokağa döktü. Yüzde 70’e varan indirimlerin olduğu Kara Cuma’da bu yıl en yoğun talep ise yüksek çözünürlüklü televizyon, laptop ve Zhu Zhu adındaki elektronik robot hamster’a oldu.

28.11.2009Ekonomi
ABDde Kara Cuma Çılgınlığı

ABD'de 'Kara Cuma' Çılgınlığı

Amerika Birleşik Devletleri'nde 'Kara Cuma' olarak adlandırılan kasım ayının son cuma günü, yine büyük bir alışveriş çılgınlığı yaşandı.

29.11.2009Gündem
ABD’de ‘Kara Cuma’ 2 saat erkene çekildi, 41 milyar doları bulacak

ABD’de ‘Kara Cuma’ 2 saat erkene çekildi, 41 milyar doları bulacak

Dün ABD’de her yıl olduğu gibi yine alışveriş çılgınlığı yaşandı. Şükran Günü’nün hemen ertesindeki ‘Kara Cuma’da (Black Friday) 310 milyonluk ülkede 138 milyon kişi alışverişe çıktı.

26.11.2010Ekonomi
KAra cumaaaaa

KAra cumaaaaa

ABD ve Avrupa'nın önemli şehirlerinde yaşanan alışveriş çılgınlığı artık bu ülkelerin sınırlarını aşmış durumda. Avrupa'da Paris, Milano, Madrid gibi şehirler ile ABD'de Los Angeles, New York şehirleri yılın bu döneminde yüzde 90'ları bulan yılbaşı indirimleri nedeniyle yoğun ilgi görüyor.

4.12.2010Ekonomi
ABD’de Kara Cuma bizde Bereketli Cuma

ABD’de Kara Cuma bizde Bereketli Cuma

ABD’de alışveriş sezonun en hareketli sezonunun başlangıç günü olarak kabul edilen Kara Cuma konsepti Türkiye’de de gerçekleştirilmek isteniyor. Perakende sektörünün önde gelen temsilcileri Kara Cuma’yı Türkiye için Bereketli Cuma haline getirme niyetinde.

29.11.2011Ekonomi
Xbox çılgınlığı

Xbox çılgınlığı

"Hangisi daha çok satıyor?" tartışmaları sonunda bitti. İşte oyun konsolu savaşında son durum...

9.12.2011Teknoloji
‘Kara Cuma’ çılgınlığı

‘Kara Cuma’ çılgınlığı

ABD perakende sektörünün en fazla satış gerçekleştirdiği ‘Kara Cuma’ (Black Friday) çılgınlığı bir gecede 11 milyar dolarlık satış yaptırdı. Fiyatların bazı ürünlerde yarı yarıya indirildiği Kara Cuma haftasında, 147 milyondan fazla ABD’linin 68.4 milyar dolarlık alışveriş yapılması bekleniyor.

23.11.2012Ekonomi
ABDDE BÜYÜK ÇILGINLIK

ABD'DE BÜYÜK ÇILGINLIK

ABD'de geleneksel hale gelen Şükran günü sonrası ilk cuma günü yine mağazalarda büyük indirimler yapıldı. 'Kara Cuma' (Black Friday) diye adlandırılan günde Amerikalılar indirim fırsatlarını kaçırmadı ve mağazaları adeta talan etti. İnsanlar indirimlerin uygulandığı büyük mağazalarda kapı açılmadan saatler öncesinde kuyruklar oluşturdu. Kapılar açılır açılmaz kalabalık mağazaya akın edince inanılmaz görüntüler ortaya çıktı. İzdiham yüzünden birçok müşteri ve güvenlik görevlisi yaralanırken geriye bu görüntüler kaldı. DHAKurgu: Levent SERT

24.11.2012Haber
4 günde 59.1 milyar dolarlık alışveriş

4 günde 59.1 milyar dolarlık alışveriş

ABD’de geçtiğimiz cuma günü başlayan ‘Kara Cuma’ (Black Friday) alışveriş çılgınlığı, internet üzerindeki satışları yüzde 26 oranında artırdı.

26.11.2012Ekonomi
Siber Pazartesi rekor kırdı

Siber Pazartesi rekor kırdı

ABD'de, Şükran Günü dolayısıyla geleneksel olarak uygulanan Kara Cuma (Black Friday) indirim kampanyalarının devamı olan Siber Pazartesi indirim kampanyasındaki satışlar rekor kırdı.

28.11.2012Teknoloji
ABDde Kara Cuma alışveriş çılgınlığına döndü

ABD'de 'Kara Cuma' alışveriş çılgınlığına döndü

ABD'de, mağazaların büyük indirimler yaptığı 'Black Friday' (Kara Cuma), bu yıl da alışveriş çılgınlığına dönüştü.

29.11.2013Dünya
Amerikanın En Ucuz Gününden İzdiham Görüntüleri

Amerika'nın En Ucuz Gününden İzdiham Görüntüleri

Black Friday adı verilen ve birçok üründe büyük indirimlerin yapıldığı günde bir teknoloji mağazasından görüntüler.

29.11.2013Eğlence
ABD’de ‘Kara Cuma’ çılgınlığı

ABD’de ‘Kara Cuma’ çılgınlığı

ABD’de, mağazaların büyük indirimler yaptığı “Black Friday” (Kara Cuma), alışveriş çılgınlığına dönüştü.

29.11.2013Ekonomi
AVMDE AKILALMAZ OLAY.. KADINLAR BÖYLE KAVGA ETTİ

AVM'DE AKILALMAZ OLAY..!! KADINLAR BÖYLE KAVGA ETTİ

Amerika'da Şükran Günü'nden sonraki cuma büyük indirimlerin yapıldığı Black Friday (Kara Cuma) gününde bir alışveriş merkezindeki iki kadının kavgası kameralara yansıdı. Amerika'nın Philadelphia kentindeki Franklin Mills Alışveriş Merkezi'nde bir genç tarafından çekilen görüntülerde alışveriş çılgını bir kadın diğer kadına elektirik tabancasıyla saldırırken görülüyor. Şaşkınlık ve korkuya olanları izleyenler etrafa kaçışırken en indirimli ürünleri önce almak için kavga ettikleri anlaşılan kadınlardan biri şok tabancasını çıkararak diğer kadının üzerine saldırıyor. Alışveriş merkezinin müdürü daha sonra yaptığı yazılı açıklamada, sabah erken saatlerde kısa süreli paniğe neden olan iki kadının karıştığı kazanın güvenlik ekiplerince durdurulduğunu ve kadınların binadan dışarı çıkarıldığını bildirdi. Gonca YAĞCI-DHA

1.12.2013Haber
Alışveriş çılgınlığı Türkiye’de

Alışveriş çılgınlığı Türkiye’de!

Amerika’daki internet sitelerinden online alışveriş yapmak isteyenlere...

19.12.2013Alışveriş
Black Friday ve Hiçbir Şey Almama Günü

Black Friday ve Hiçbir Şey Almama Günü

Amerika Birleşik Devletleri'nin en ünlü alışveriş ve indirim günü Black Friday ve buna bir tepki olarak doğmuş Buy Nothing Day hakkında ilgi çekici bilgiler.

30.12.2013Diğer Videolar

Bir günde 50 kat artış

Silk&Cashmere CEO’su Ayşen Zamanpur, 2013’te ‘Kara Cuma’ ile bir günde satışlarını 30 kat arttırdıklarını belirterek, “Bu yıl hedef 50 kat” dedi.

27.11.2014Ekonomi
Black Friday nedir, ne zaman olur İşte kara cuma hakkında bilinmesi gerekenler

Black Friday nedir, ne zaman olur? İşte 'kara cuma' hakkında bilinmesi gerekenler

Bu özel güne Black Friday denilmesinin tarihi bir sebebi var. İşte tüm detaylar...

30.11.2014Keyif
Black Friday harcamaları düşük geldi

Black Friday harcamaları düşük geldi

Amerikalı tüketiciler, indirimli alışverişlerin tüm ülkeye yayıldığı "Kara Cuma" olarak adlandırılan günde yaklaşık 9,1 milyar dolar harcadı. Harcama geçen yıl aynı dönemde 9.8 milyar dolardı. 'Kara Cuma' hasılatının bu yıl 10 milyar doları aşması bekleniyordu.

1.12.2014Ekonomi
Noel ve yeni yıl satışlarından beklentiler yüksek

Noel ve yeni yıl satışlarından beklentiler yüksek

Başkentin simgesel ve tarihi yapıları Noel ve yeni yıl için süslenirken, kentin merkezindeki caddeler alışveriş yapmak isteyen binlerce kişiyle dolup taşıyor. Noel ve yeni yıl döneminde alışveriş için toplam 74,3 milyar sterlin harcama yapılması bekleniyor.

8.12.2014Avrupa
Bayram mı alışveriş mi Black Friday (Kara Cuma)

Bayram mı alışveriş mi? Black Friday (Kara Cuma)

Amerikalı dediğin “Bugün bayram” diyerek evden çıkıyor, televizyon almak için birbirini ezip akşam evine eli boş dönüyor. Şükran Günü’nden indirim günü ‘Black Friday’e uzanan izlenimleri Ali Abaday kaleme aldı.

14.12.2014Seyahat
‘Kara Cuma’ Türkiye’de

‘Kara Cuma’ Türkiye’de  

BAŞTA Amerika olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde uygulanan Black Friday indirimleri bu yıl Türkiye’de de gerçekleşti. Yüzde 50’ye varan indirimler düzenleyen markaların sayısının önümüzdeki yıllarda artacağını belirten Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Başkanı Sami Kariyo, “Black Friday’in günlük satışları yüzde 30 arttıracağını tahmin ediyorum” dedi.

27.11.2015Ekonomi
ABDde Kara Cuma çılgınlığı başladı

ABD'de 'Kara Cuma' çılgınlığı başladı

ABD'de her yıl Kasım ayının dördüncü perşembe günü kutlanan Şükran Günü'nün (Thanksgiving Day) ardından 'Kara Cuma' olarak bilinen indirimli alışveriş günleri başladı.

27.11.2015Dünya
ABDde silahlı saldırı

ABD'de silahlı saldırı

ABD'nin Colorado eyaletindeki Colorado Spring kentinde, aile planlaması merkezi yakınlarında yaşanan silahlı çatışmada yaralı sayısının 11'e çıktığı, bunlardan en az 5'inin polis olduğu belirtildi. Bölge valisi saldırganın kontrol altına alındığını duyurdu. Saldırganın canlı ele geçirildiği aktarıldı.

27.11.2015Dünya
Amazonun yeni nesil teslimat droneu: Prime Air

Amazon'un yeni nesil teslimat drone'u: Prime Air

Amazon, yaklaşık iki yıl önce tanıttığı drone’larlateslimat servisi Prime Air projesine ilişkin olarak bugüne kadarki en önemligüncellemelerden birini paylaştı. Bunun için yılın online alışveriş açısındanen bereketli zamanlarından biri olan Black Friday ertesini seçen Amazon, yeninesil teslimat drone’larını tanıttı.

30.11.2015Haber
Ruslar online bankacılıkta açık ara önde

Ruslar online bankacılıkta açık ara önde

Global antivirüs yazılım kuruluşu ESET, çeşitli toplumların online alışveriş ve bankacılık eğilimlerini mercek altına aldı. Şaşırtıcı bulguların elde edildiği araştırmaya göre teknoloji öncüsü Almanlar’ın yüzde 70’i internet bankacılığından uzak duruyor. Almanların sadece yüzde 30’u online bankacılıktan faydalanırken, İngilizlerin yüzde 60’ı, Amerikalıların yüzde 54’ü, Rusların ise yüzde 72’si internet bankacılığını kullanıyor.

1.12.2015Teknoloji
5 dolarlık makina için birbirlerini parçaladılar

5 dolarlık makina için birbirlerini parçaladılar

Amerika'da alışveriş çılgınlığının yaşandığı 'Black Friday' gününde,Kentuck'de bir alışveriş merkezinde 5 dolarlık waffle makinesini paylaşamayan iki kişi birbirine acımasızca saldırdı. Yaşanan kavgakameralara yansırken, kavgayı polis güçlükle ayırdı.

1.12.2015Haber
PlayStation 4 oyunlarının fiyatı düştü

PlayStation 4 oyunlarının fiyatı düştü!

Sony, 21-27 Kasım tarihleri arasında “Black Friday” indirim kampanyası düzenliyor. Kampanya kapsamında en sevilen PlayStation 4 oyunlarından “Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu” 229 TL’den 129 TL’ye iniyor. Uncharted 4’ün yanında, birçok popüler PS4 oyunu, indirimli fiyatlarla 7 gün boyunca oyun tutkunlarının beğenisine sunuyor.

18.11.2016Teknoloji
Kara Cuma’da e-dolandırıcılık kurbanı olmayın

Kara Cuma’da e-dolandırıcılık kurbanı olmayın

Alışveriş dünyası, özellikle de online mağazalar, başta Amerika olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde ve son yıllarda Türkiye'de de uygulanan “Black Friday” (Kara Cuma) indirimleri için hazırlıklarına başladı. Kaspersky Lab uzmanlarının geriye dönük yaptığı araştırma, indirim fırsatları kovaladığımız yılbaşı öncesi dönemde e-dolandırıcılık ve benzeri siber saldırıların sayısında geçtiğimiz birkaç yıldan bu yana artış gözlemlendiğini ortaya çıkarırken, söz konusu artışın bu yıl da devam edeceğini öngörüyor.

24.11.2016Teknoloji

Yazar Sonuçları

New York’ta Kara Cuma alışverişi yapmaya ne dersiniz

Kara Cuma (Black Friday), Amerikalılar’ın her yıl düzenli olarak alışveriş hummasına yakalandığı güne verilen ad. Şükran Günü’nün hemen ertesine rastlıyor. Yani, her kasım ayının dördüncü cumasına...

13.11.2008

Kağnı hızında jet alışveriş

Bayram arefesinde markete gidip de emekli maaşı sırasını andıran kasa önü bekleyişini görmesem, yine de denemezdim jet alışverişi. Korkuyorum teknolojik yeniliklerden; toplum içinde kendimi rezil etmeden önce evde çalışmam gerekiyor.

18.11.2010

Türkiye’de çocuklar dururken Afrika’ya yardıma gitmek...

Bebek bezi markası Prima’nın 10 yıldır tüm dünyada UNICEF’le ortak yürütüğü güzel bir sosyal sorumluluk projesi var... 

26.11.2015

Yeni Beko’lar bekliyoruz

İNGİLTERE’nin 2012 Olimpiyatları’ndan en büyük kazancı oyunlar sırasında dünyaya tanıtımı yapılan GREAT Kampanyası.

3.12.2015