EKSTRA
MENÜ

Black Friday

Black Friday ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Black Friday haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 489 Black Friday haberi bulunmuştur.

Black Friday Haberleri

Markaların ve tüketicilerin Black Friday ile imtihanı

Markaların ve tüketicilerin Black Friday ile imtihanı

Tüm dünyada ‘Black Friday’ olarak bilinen, ülkemizde de ‘’Muhteşem, Harika Cuma...’’ gibi isimlerle duyurulan kampanyalar bu yıl da aralık ayına damgasını vurdu ve şimdiden milyonlarca ürün satışı gerçekleşti. Ancak bu dönemlerde siber saldırıların hedefi olmamak için dikkatli olmak gerekiyor. İşte güvenli online alışverişin şifreleri...

26.11.2019Teknoloji
ABDnin tatil sezonunda 730 milyar dolarla rekor satış bekleniyor

ABD'nin tatil sezonunda 730 milyar dolarla rekor satış bekleniyor

Kasım-aralık döneminde Amerikan perakende sektöründe toplam satış miktarının 727,9-730,7 milyar dolarla rekor kırması öngörülüyor.

26.11.2019Ekonomi
İndirim günlerinde güvenli online alışveriş yapmanın 7 yolu

İndirim günlerinde güvenli online alışveriş yapmanın 7 yolu

Her yılın Kasım ayında Türkiye dahil pek çok ülkede markalar, mağazalar ve e-ticaret siteleri fırsat indirimleri sunuyor. Ülkemizde Muhteşem veya Harika Cuma gibi başlıklarla sunulan fırsatlardan siber suçlular da kendilerine fayda sağlamaya çalışıyor. Siber güvenlik kuruluşu ESET, dolandırıcılara karşı uyarılarda bulundu ve güvenli online alışveriş yapmanın yollarını aktardı.

25.11.2019Teknoloji
Black Friday geliyor, alışveriş yaparken bunlara aman dikkat

Black Friday geliyor, alışveriş yaparken bunlara aman dikkat!

Birçok kişinin indirimli alışveriş yapmak için dört gözle beklediği Black Friday yaklaşıyor. Ancak online alışveriş çılgınlığının yaşandığı Black Friday’da alışveriş yapan birçok tüketici, siber dolandırıcıların mağduru olmaktan kaçamıyor. Güvenlik önlemlerini göz ardı eden tüketicileri dikkatli olmaya davet eden Bitdefender Türkiye Operasyon Direktörü Alev Akkoyunlu, tüketicilerin mağduriyet yaşamaması için önemli tavsiyelerde bulunuyor.

25.11.2019Teknoloji
Trendyol indirimi ne zaman 25 Kasım Trendyol Efsane günler indirimleri başladı mı

Trendyol indirimi ne zaman? 25 Kasım Trendyol Efsane günler indirimleri başladı mı?

Trendyol Efsane günler indirimleri 25 Kasım Pazartesi günü resmen başladı. Hepsiburada'nın Efsane Cuma indirimlerinin ardından bu kez Trendyol Efsane Günler ile indirim furyasına dahil oldu. Peki, Trendyol efsane günler indirimleri ne zamana kadar devam edecek? İşte, alışveriş yapmak isteyen birçok kişinin merakla araştırdığı Efsane Günler Trendyol indirimleri hakkında detaylı bilgiler

25.11.2019Ekonomi
Black Friday, alışveriş dünyasını hareketlendirecek

Black Friday, alışveriş dünyasını hareketlendirecek

1960’lı yılların başında başlayan ve günümüzde tüm dünyayı saran Black Friday, Türkiye dahil olmak üzere her yerde tam bir alışveriş çılgınlığı haline geldi. Kredi kartlarının yaygınlaşması, e-ticaret hacminin büyümesi ve insanların farklı kültürleri daha yakından takip etmesiyle gelenekselleşen bu günde teknolojiden giyime her alanda büyük indirimler ve kampanyalar müşterilerin beğenisine sunuluyor.

24.11.2019Teknoloji
Yılbaşı ve Black Friday dönemlerinde işletme verimi nasıl artırılır

Yılbaşı ve Black Friday dönemlerinde işletme verimi nasıl artırılır?

Bulut Veri Yönetimi sağlayan Veeam Software, Black Friday ve Yılbaşı gibi dönemlerde, perakendecilerin verimliliklerini garanti etmeleri için en iyi ipuçlarını sundu. Google’dan elde edilen veriler, tüketicilerin Black Friday günlerine olan ilgilerinin katlanarak arttığını gösterirken, Türkiye’deki büyüme (%4900), perakendeciler için kazançlı ancak yorucu bir dönemi işaret ediyor.

24.11.2019Teknoloji
Black Friday alarmı: Finansal botnet’ler giyim odaklı e-ticaret sitelerini hedef alıyor

Black Friday alarmı: Finansal botnet’ler giyim odaklı e-ticaret sitelerini hedef alıyor

Black Friday satış dönemi yaklaşırken siber suçlular moda, ayakkabı, hediyelik eşya, oyuncak ve mücevher satışı yapan e-ticaret sitelerini hedef alıyor. Önümüzdeki haftalarda bu tür sitelerden alışveriş yapmayı düşünenlerin dikkatli olması gerekiyor. Kaspersky uzmanları tarafından hazırlanan Black Friday Alarmı 2019: Tehditlerle Dolu Bir Alışveriş Sepeti başlıklı rapor, tüketicilerin yılbaşı dönemi öncesinde karşı karşıya kalabileceği riskleri gözler önüne serdi.

24.11.2019Teknoloji
Black Friday ne zaman Hepsiburada efsane cuma ne zaman bitecek (son gün)

Black Friday ne zaman? Hepsiburada efsane cuma ne zaman bitecek? (son gün)

E- ticaret siteleri ve mağazalar, Black Friday kapsamında gerçekleştireceği Efsane Cuma, Süper Cuma Muhteşem Cuma indirimlerini günler öncesinden duyurmuştu. İndirimlerini en erken başlatan e- ticaret sitelerinden biri Hepsiburada oldu. Hepsiburada, son teknoloji ürünlerden, en trend kıyafetlere, her evin ihtiyacı beyaz eşyalardan evinize şıklık katacak mobilyaları ‘efsane cuma’ indirim fırsatlarıyla satışa sunuyor. Peki, Black Friday ne zaman? Hepsiburada efsane cuma ne zaman bitecek? (son gün)

24.11.2019Ekonomi
‘Cuma’ indirimine dikkat

‘Cuma’ indirimine dikkat

Yurtdışında ‘Kara Cuma’ indirimleri olarak adlandırılan kampanyaların Türkiye’deki benzerleri hakkında Ticaret Bakanlığı tüketicileri uyardı. Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Bakanlığımıza ‘İndirimler gerçeği yansıtmıyor’ şeklinde şikâyetler geliyor. Yanıltıcı indirim kampanyası yapan satıcılar hakkında gerekli tüm idari işlemler uygulanacaktır” denildi.

24.11.2019Ekonomi
Efsane Cuma indirimleri tüm hızıyla devam ediyor

Efsane Cuma indirimleri tüm hızıyla devam ediyor

Avrupa ülkeleri ve ABD'de Black Friday olarak düzenlenen indirimler ülkemizde de farklı isimlerde organize ediliyor. Hepsiburada'nın gerçekleştirdiği Efsane Cuma indirimleri de devam ediyor. Teknolojiden tekstile, mutfak ürünlerinden bebek ürünlerine kadar geniş bir yelpazede pek çok ürünün satıldığı Efsane Cuma indirimlerinden yararlanmak isteyen vatandaşlar, elini çabuk tutmalı. İşte, Efsane Cuma indirimleri hakkında tüm ayrıntılar...

23.11.2019Gündem
İndirim savaşları

İndirim savaşları

Alışverişin rekorlarla beraber anıldığı Kara Cuma (Black Friday) indirimleri başladı. Firmalar 29 Kasım’ı beklemeden bir hafta öncesinden müşterilerin kapısını çalarken bu yıl geçen yıla göre alışverişin en az 2 kat artarak 7 milyar lirayı aşması bekleniyor. E-ticaret devleri bu süreçte müşterinin zarar görmemesi için belirlenen indirim oranlarını kilitlediklerini belirtirken perakendeciler ise AVM’lerde büyük seri sonu indirimlerinin yaşanacağını ve saat 24.00’a kadar açık olacaklarını söyledi.

23.11.2019Ekonomi
Black Friday bugün mü Efsane Cuma, Muhteşem Cuma indirimleri ne zaman başlıyor

Black Friday bugün mü? Efsane Cuma, Muhteşem Cuma indirimleri ne zaman başlıyor?

Alışveriş çılgınlığı Black Friday sosyal medya trendleri arasına girdi. Sosyal medyada hızla yayılan Black Friday yorumları ardından ‘Black Friday bugün mü? Efsane Cuma, Muhteşem Cuma indirimleri ne zaman başlıyor?’ gibi sorular gündeme geldi. İşte, Efsane Cuma, Muhteşem Cuma gibi isimlerle da anılan Black Friday hakkında bilgiler…

22.11.2019Gündem
Çılgın Cuma indirimleri ne zaman Süper Cuma indirim günleri ne zaman başlayacak

Çılgın Cuma indirimleri ne zaman? Süper Cuma indirim günleri ne zaman başlayacak?

Tüm dünyada Black Friday olarak bilinen kasım ayının son haftaları yapılan indirimler ülkemizde; 'Efsane Cuma', 'Süper Cuma', ve 'Çılgın Cuma' gibi isimlerle biliniyor. İndirimler kapsamında, pek çok online satış mağazası ve çok sayıda marka tüketicilere büyük indirim fırsatları sunuyor. Peki, Çılgın Cuma indirimleri ne zaman? Süper Cuma indirim günleri ne zaman başlayacak?

21.11.2019Gündem
Hepsiburada indirim günleri başlıyor Efsane Cuma ne zaman başlıyor

Hepsiburada indirim günleri başlıyor! Efsane Cuma ne zaman başlıyor?

Her sene Black Friday kapsamında gerçekleşen Efsane Cuma indirimleri için geri sayım başladı. Hepsiburada'nın gerçekleştirdiği Efsane Cuma indirim fırsatlarında, teknolojiden ev tekstiline, süpermarketten anne bebek ürünlerine pek çok ürün yer alacak. Peki, Efsane Cuma ne zaman başlıyor? Efsana Cuma indirimleri hangi gün? İşte, merak edilenler.

21.11.2019Ekonomi
Black Friday (Efsane Cuma, Muhteşem Cuma) ne zaman 2019 Black Friday tarihi

Black Friday (Efsane Cuma, Muhteşem Cuma) ne zaman? 2019 Black Friday tarihi

Ülkemizde Muhteşem Cuma, Efsane Cuma, Süper Cuma gibi isimlerle revize edilen Black Friday’ın bu yılki tarihi için araştırmalar devam ediyor. Markaların Black Friday indirimlerini kaçırmak istemeyenler tarih araştırması yapıyor. Peki, alışveriş çılgınlığı Black Friday ne zaman?2019 Black Friday indirimleri için geri sayım devam ediyor.

21.11.2019Ekonomi
Black Friday indirimleri ne zaman başlayacak

Black Friday indirimleri ne zaman başlayacak?

Her yıl kasım ayında düzenlenen Black Friday indirimlerinin 2019 etabı için heyecan dolu bekleyiş devam ediyor. Black Friday indirimlerinin ne zaman başlayacağını merak eden vatandaşlar, konuya ilişkin tarih bilgisi bulmak için internette araştırma yapıyor. Peki, Black Friday indirimleri ne zaman başlayacak?

19.11.2019Gündem
Black Friday ve Kara Cuma olarak bilinen Efsane Cuma indirimleri ne zaman

Black Friday ve Kara Cuma olarak bilinen Efsane Cuma indirimleri ne zaman?

Avrupa'da Black Friday ve Kara Cuma olarak bilinen Efsane Cuma indirimleri, tüketiciler tarafından merakla takip ediliyor. Avrupa'da birçok firmanın kampanya tanıtımlarına devam ettiği Black Friday indirimleri, ülkemizde ise Efsane ve Muhteşem Cuma isimleri ile biliniyor. Peki, Black Friday olarak bilinen Efsane Cuma indirimleri ne zaman başlıyor? İşte, o tarihler

18.11.2019Ekonomi
Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneğinden kargo şirketlerine ek çalışma süresi talebi

Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneğinden kargo şirketlerine ek çalışma süresi talebi

Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (ETİD), yoğun alışveriş dönemlerinde, kargo şirketlerinin internet üzerinden verilen siparişlerde uzayabilecek teslimat sürelerine dikkat edilmesini öneriyor.

16.11.2019Ekonomi
Türkiyede kimlik avı saldırılarında patlama

Türkiye'de kimlik avı saldırılarında patlama

Kaspersky araştırmacıları, Türkiye'de kimlik avı saldırılarının sayısı yılın ilk üç çeyreğinde yüzde 40 artış gösterdiğini belirledi.

14.11.2019Teknoloji
Black Friday olarak bilinen Muhteşem ve Efsane Cuma indirimleri ne zaman

Black Friday olarak bilinen Muhteşem ve Efsane Cuma indirimleri ne zaman?

Dünyada Black Friday adı altında düzenlenen, ülkemizde ise Türkçe çevirisi olan Kara Cuma yerine Muhteşem ve Efsane Cuma adı kullanılan indirim günleri için geri sayım başladı. Her yıl kasım ayı içerisinde gerçekleştirilen Muhteşem ve Efsane Cuma indirimleri, yurt dışındaki Black Friday kampanyaları gibi pek çok üründe indirim imkanı sağlıyor. Peki, ülkemizde Black Friday benzeri Efsane ve Muhteşem Cuma indirimleri ne zaman başlıyor?

14.11.2019Ekonomi
2019 Black Friday için geri sayım... Black Friday indirimleri ne zaman başlıyor

2019 Black Friday için geri sayım... Black Friday indirimleri ne zaman başlıyor?

Alışveriş tutkunlarının sabırsızlıkla beklediği Efsane Cuma olarak da bilinen Black Friday indirimleri bu sene de ülkemizde başlayacak. Birçok farklı sektörün başlattığı kampanyalar dahilinde Black Friday indirimlerinden faydalanmak isteyenler, Black Friday tarihlerini araştırmaya başladı. Peki, Black Friday indirimleri ne zaman başlıyor? İşte, o konu hakkında merak edilenler.

13.11.2019Gündem
Kredi kartı güvenliği için uzmanından öneriler

Kredi kartı güvenliği için uzmanından öneriler

Online alışverişlerin büyük artış gösterdiği kasım ve aralık aylarındaki indirim günlerini, tüketiciler kadar kredi kartı hırsızları da sabırsızlıkla bekliyor. Uzmanlar, Black Friday, Cyber Monday ve yılbaşı fırsatları başta olmak üzere birçok online alışveriş sitesinin kampanyalı satışlar planladığı 2 aylık indirim döneminde tüketicilerin çok dikkatli olması gerektiğini belirtti. Bilgi Teknolojileri Uzmanı Ateş Sünbül, kredi kartı hareketlerinin sık sık kontrol edilmesi, 10 liralık bile çekim olsa bankaya bildirilmesi ve bilgilerin kimseyle paylaşılmaması konusunda uyarılarda bulundu.

12.11.2019Teknoloji
Bekarlar Günü (Single Day) nedir Bekarlar Günü ne zaman ortaya çıktı

Bekarlar Günü (Single Day) nedir? Bekarlar Günü ne zaman ortaya çıktı?

Bekarlar Günü (Single Day), son yıllarda Türkiye’ de yükselen trendler arasında. Black Friday, Efsane Cuma, ‘Süper Cuma’ ve ‘Beklenen Cuma’ gibi Single Day de alışveriş çılgınlığını bir parçası haline geldi. Peki, Bekarlar Günü (Single Day) nedir? Bekarlar Günü ne zaman ortaya çıktı?

11.11.2019Gündem
11 Kasım indirimlerinde kullanıcıları bekleyen tehlike

11 Kasım indirimlerinde kullanıcıları bekleyen tehlike

Özellikle online alışverişlerin büyük artış gösterdiği kasım ve aralık aylarındaki indirim günlerini, tüketiciler kadar siber dolandırıcılar da büyük bir sabırsızlıkla bekliyor. Black Friday, Cyber Monday ve yılbaşı fırsatları başta olmak üzere birçok online alışveriş sitesinin kampanyalı satışlar planladığı 2 aylık indirim döneminde, tüketicilerin çok dikkatli olması gerektiğini belirten siber güvenlik uzmanları, abartılı kampanyalara, kredi kartı dolandırıcılıklarına ve sahte alışveriş sitelerine karşı tedbirli olunması uyarısında bulunuyor.

11.11.2019Teknoloji
Black Friday indirimleri ne zaman başlayacak 2019 Black Friday ne zaman

Black Friday indirimleri ne zaman başlayacak? 2019 Black Friday ne zaman?

ABD'de yapılan Black Friday, ülkemizde de alışveriş yapmayı seven kişiler tarafından ilgi görüyor. Türkiye'de Black Friday fırsatları kapsamında bu sene de giyim, teknoloji, beyaz eşya sektöründe birçok marka indirim kampanyaları düzenleyecek. İndirimlerden yararlanmak isteyen vatandaşlar, şimdiden 2019 Black Friday tarihini merak etmeye başladı. Peki, Black Friday indirimleri ne zaman başlayacak?

6.11.2019Gündem
Black Friday (Efsane Cuma) indirimleri ne zaman başlayacak

Black Friday (Efsane Cuma) indirimleri ne zaman başlayacak?

Kasım ayının ilk haftasında en çok araştırılan konulardan biri de Black Friday (Efsane Cuma) indirim tarihi oldu. Black Friday, ABD'de Şükran Günü'nden sonra gelen ilk cuma gününe denir. Gün 1932'den bu yana Noel alışveriş sezonunun başlangıcı kabul edilir. Peki, Türkiye'de 'Efsane Cuma', 'Süper Cuma' ve 'Beklenen Cuma' gibi isimlerle de bilinen Black Friday bu yıl ne zaman başlayacak?

3.11.2019Ekonomi
Black Friday ne zaman, ayın kaçında

Black Friday ne zaman, ayın kaçında?

Dünyanın birçok ülkesinde geçerli olan Black Friday’ın 2019 tarihi için geri sayım devam ediyor. Black Friday kapsamında Türkiye’de de pek çok site indirim kampanyası başlatacak. Ünlü markaların ürünlerini avantajlı fiyatlarla almak isteyen alışveriş tutkunları, Black Friday’i bekliyor. Peki, Black Friday ne zaman, ayın kaçında?

31.10.2019Gündem
Alışveriş çılgınlıkları başlıyor... Uzmanlardan önemli uyarı

Alışveriş çılgınlıkları başlıyor... Uzmanlardan önemli uyarı

KASIM ayıyla birlikte başlayan 3 aylık indirim kampanyalarına karşı uzmanlar vatandaşları uyarıyor. Özellikle online yapılan alışverişlerde siber dolandırıcılara karşı tüketicilerin dikkat etmesi gereken bazı hususlar bulunuyor.

30.10.2019Ekonomi
Türkiye online alışverişi daha çok tercih ediyor

Türkiye online alışverişi daha çok tercih ediyor

Mastercard, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 18 ülkede hediye alışverişi tercihlerini yayınladı. Buna göre, Türkiye’de her 6 kişiden 1’i sevdikleri için hediye almaya 3 ay önceden başlıyor, 10 kişiden 4’ü ise alışverişi son ana bırakıyor. En çok eşine hediye alırken zorlanan Türk tüketiciler seyahat, konser bileti gibi deneyim sunan hediyeleri daha çok tercih ediyor. Rusya, İtalya, İngiltere, Fransa ve Almanya ile karşılaştırıldığında hediyelere ortalama en yüksek bütçeyi Türkiye ayırıyor.

24.10.2019Teknoloji
Buna dikkat: Kasım ayında başlıyor

Buna dikkat: Kasım ayında başlıyor!

Black Friday (Efsane Cuma),Cyber Monday (Siber Pazartesi), 11.11 indirimleri ve yılbaşı fırsatları gibi, yüzlerce e-ticaret sitesi ve markanın Kasım ayından itibaren kampanyalı satışlara başlayacağı 3 aylık indirim çılgınlığı dönemine girilmek üzere. Siber dolandırıcılar da bakın hangi yöntemleri kullanıyor...

21.10.2019Ekonomi
Black Friday ne zaman 2019 Black Friday tarihi

Black Friday ne zaman? 2019 Black Friday tarihi

Kasım ayının yaklaşmasıyla birlikte gözler Black Friday’ın 2019 tarihine çevrildi. Her yıl kasım ayında düzenli olarak gerçekleştirilen Black Friday’da pek çok ürün indirimli fiyatlarla satışa sunuluyor. İndirim günlerini kaçırmak istemeyen vatandaşlar tarih bilgisini merak ediyor. Peki, bu yıl Black Friday ne zaman başlayacak?

18.10.2019Gündem
Perakende şirketler, teknoloji şirketlerine dönüşüyor

Perakende şirketler, teknoloji şirketlerine dönüşüyor

Günümüzde perakende şirketleri, e-ticaretin yükselişine karşı ayakta kalabilmek için mücadele ediyor. Bu durum, perakende şirketlerini dijital teknolojileri kullanmaya yöneltiyor. Hatta bu perakendecilerin neredeyse birer teknoloji şirketi haline gelmesine neden oluyor.

24.09.2019Teknoloji
Çarpıcı araştırma: Hediye için en çok Türkler para harcıyor

Çarpıcı araştırma: Hediye için en çok Türkler para harcıyor

Mastercard, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 18 ülkede hediye alışverişi tercihlerini yayınladı. Buna göre, Türkiye’de her 6 kişiden 1’i sevdikleri için hediye almaya 3 ay önceden başlıyor, 10 kişiden 4’ü ise alışverişi son ana bırakıyor. En çok eşine hediye alırken zorlanan Türk tüketiciler seyahat, konser bileti gibi deneyim sunan hediyeleri daha çok tercih ediyor. Rusya, İtalya, İngiltere, Fransa ve Almanya ile karşılaştırıldığında hediyelere ortalama en yüksek bütçeyi Türkiye ayırıyor.

17.09.2019Teknoloji
e-ticaretin bugünü ve geleceği konuşuldu

e-ticaretin bugünü ve geleceği konuşuldu

Pek çok markanın üst düzey yöneticilerinin konuşmacı olduğu “Webrazzi E-Ticaret 2019” konferansında e-ticaretin bugünü ve geleceği ele alındı.

22.02.2019Teknoloji
Google Pixel 3 fiyatlarında indirime gidiliyor

Google Pixel 3 fiyatlarında indirime gidiliyor

Henüz Türkiye'de satışı bulunmayan fakat dünya genelinde oldukça ilgi gören Google Pixel 3 serisinde indirime gidiliyor.

22.01.2019Teknoloji
Güvenli yılbaşı alışverişi için 10 kritik uyarı

Güvenli yılbaşı alışverişi için 10 kritik uyarı

Yılbaşı hediyeleri için online alışveriş yapmak AVM’lerdeki kalabalıkla mücadele etmekten daha kolaydır. Ancak aynı zamanda kişisel bilgilerinizi ele geçirmeyi amaçlayan siber suçlular için de büyük bir fırsat. Yapılan bir araştırma, yılbaşı alışverişlerinin yoğunlaştığı yılın son iki ayında siber dolandırıcılık girişimlerinin, yılın geri kalanına göre %14 arttığını gösteriyor. Güvenlik uzmanları, bilgisayar ve akıllı telefonlar ile güvenli yılbaşı alışverişi için 10 önemli ipucu paylaştı.

25.12.2018Teknoloji
Enflasyona çift yumruk

Enflasyona çift yumruk

Vergi indirimleri ve mücadele kampanyasına kur ve petroldeki gerileme eklenince kasım ayı enflasyonu beklentinin üzerinde düştü. Tüketici enflasyonu kasımda yüzde 1.44 gerilerken, en büyük katkı otomotivden geldi, beyaz eşyada indirim sınırlı kaldı. Giyim ve ayakkabı ise zamlarına devam etti. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, yıl sonu yüzde 20.8’lik enflasyon hedefine ulaşılacağını vurguladı.

4.12.2018Ekonomi
5 günde rekor kırıldı

5 günde rekor kırıldı!

ABD'de indirimli alışverişlerin tüm ülkeye yayıldığı ve tüketici talebinin arttığı "Şükran Günü" (Thanksgiving Day) hafta sonunda internet üzerinden yapılan satışlarda bu sene farklı alanlarda rekorlar kırıldı.

29.11.2018Ekonomi
Harcama rekoru kırıldı: Kartlı harcama 3.4 milyara ulaştı

Harcama rekoru kırıldı: Kartlı harcama 3.4 milyara ulaştı

Türkiye’de ‘Süper Cuma’, ‘Şahane Cuma’, ‘Muhteşem Cuma’ ve ‘Efsane Cuma’ gibi isimler verilen Black Friday’de harcama rekoru kırıldı. Sadece 23 Kasım Cuma günü tüm Türkiye’de yapılan kartlı harcama tutarı 3.4 milyar liraya ulaştı.

29.11.2018Ekonomi
ABDdeki alışveriş haftasında harcamalar beklentinin altında

ABD'deki alışveriş haftasında harcamalar beklentinin altında

Amerikada ’kara cuma’ (Black Friday) olarak adlandırılan alışveriş haftasında alışveriş yapanların sayısı geçen yıla göre 9 milyon azaldı.

28.11.2018Ekonomi
İnternetten kartlı ödemeler 1 milyar TLye ulaşarak rekor kırdı

İnternetten kartlı ödemeler 1 milyar TL'ye ulaşarak rekor kırdı

Bankalararası Kart Merkezi, dünyanın dört bir yanında heyecanla karşılanan alışveriş festivaliyle ilgili verileri açıkladı. Bu yıl 23 Kasım Cuma gününe denk gelen festivalde internetten kartlı ödemeler 1 milyar TL ile rekor kırarken, her 3 alışverişten 1'i internet üzerinden yapıldı. 110 bin farklı kart ise ilk kez kampanyanın gerçekleştiği gün internetten yapılan ödemelerde kullanıldı.

28.11.2018Teknoloji
Black Friday internet trafiğini yüzde 850 artırdı

Black Friday internet trafiğini yüzde 850 artırdı

E-ticaret platformlarına altyapı hizmetleri sunan Medianova’nın verilerine göre, e-ticaret sitelerinin trafiği geçtiğimiz yıl Black Friday’de yüzde 160 oranında artarken, bu yıl yüzde 850’ye varan oranlarda artış kaydedildi. İndirimleri takip eden tüketicilerin bir günlük alışveriş çılgınlığı, lüks segmentte tekstil ürünü satışı yapan sitelerin trafiğini ise yüzde 600’lere yaklaşan oranlarda artırdı.

26.11.2018Teknoloji
Cyber Monday ne zaman (Siber pazartesi indirimleri neler)

Cyber Monday ne zaman? (Siber pazartesi indirimleri neler)

Cyber Monday yani Siber Pazartesi uzun zamandır merakla bekleniyordu. Peki Cyber Monday'in başlamasıyla birlikte tüketiciler de merakla bekledikleri indirimlerden faydalanabilecek. Peki Cyber Monday tam olarak nedir, ne ifade ediyor?

26.11.2018Teknoloji
Dolandırıcılardan Efsane Cuma oyunu

Dolandırıcılardan 'Efsane Cuma' oyunu

e-ticaret sitelerinden alışveriş yapan bazı tüketicilerin, "Süper/Şahane/Efsane Cuma" olarak ifade edilen dönemlerde daha da artan "indirim kuponu" ve "bedava hediye çeki" vaatleriyle bazı özel bilgiler ile kredi kartı şifrelerini ele geçirilebildiği kaydedildi.

25.11.2018Ekonomi
Kara Cuma hanginiz

Kara Cuma hanginiz?

Meşhur indirim gününden bilgisayar başında randıman elde edemeyince şansımı dışarda denedim. Ucuza hayal kırıklığı almış oldum. Mehmet İren yazdı

25.11.2018Hürriyet Pazar
Tek güne sığmadı

Tek güne sığmadı

Amerika’da ‘Black Friday’ adıyla bilinen indirim çılgınlığı bu yıl Türkiye’de de yoğun ilgi gördü. Dün sabah erken saatlerde tüketiciler AVM önlerinde kuyruğa girdi. Markalar indirimlerin tüm hafta sonu devam edeceği bilgisini verirken, çalışanların indirimi kaçırmamak için iş yerlerinden yarım gün izin aldığı bile gözlendi.

24.11.2018Ekonomi
Black Friday indirimleri için son gün ne zaman Black Fridayde indirim çılgınlığı devam ediyor

Black Friday indirimleri için son gün ne zaman? Black Friday'de indirim çılgınlığı devam ediyor

Günlerdir konuşulan ve duyurusu yapılan Black Friday indirimleri, 23 Kasım itibariyle başladı. Black Friday’in geçerli olduğu günlerde dizüstü bilgisayarlardan çok satan akıllı telefonlara, oyun konsollarından mutfak gereçlerine ve oyuncaklara kadar birçok ürün çok daha uygun fiyatlara satışa sunulacak. Peki, Black Friday indirimleri ne zamana kadar devam edecek?

23.11.2018Teknoloji