EKSTRA
MENÜ

Bitcoin Madenciliği

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 186 haberi bulunmuştur.

Bitcoin Madenciliği Haberleri

Cryptojacking: Kullanıcıları kripto para madencisine çeviriyor

Cryptojacking: Kullanıcıları kripto para madencisine çeviriyor

Gizli kripto para madenciliği anlamına gelen cryptojacking, bireysel kullanıcılar ve şirketler için yeni bir siber tehdit olarak karşımıza çıkıyor. Daha fazla kripto paraya sahip olmak isteyen kötü niyetli madenciler, hedefledikleri bilgisayarlara bir kripto para yazılımı yerleştirerek hem işlemci güçlerini hem elektrik enerjilerini gizlice kullanıyorlar. Bitdefender Antivirüs, cryptojacking ile ilgili son vakaların altını çizerken alınabilecek önlemler konusunda da uyarılarda bulunuyor.

30.05.2018Teknoloji
Kripto paraları hedef alan zararlı yazılımlar evriliyor

Kripto paraları hedef alan zararlı yazılımlar evriliyor!

Fortinet Tehdit Görünümü Raporu kripto paraları hedef alan zararlı yazılımların evrildiğini ortaya çıkardı. Kapsamlı, otomatik ve entegre siber güvenlik çözümlerinde dünya lideri Fortinet, bugün son Küresel Tehdit Raporu’nun sonuçlarını açıkladı. Araştırmaya göre siber suçlular, başarılı saldırı sayısını ve bulaşma hızını artırmak için saldırı yöntemlerini evrimleştiriyor. Fidye yazılımları da kurumlara büyük zararlar vermeye devam ederken bazı siber suçluların sistemleri ele geçirerek onları fidye için tutmak yerine kripto para madenciliği için kullandığına dair belirtiler de ortaya çıktı.

23.05.2018Teknoloji
Bitcoin hırsızı, İzlanda Başbakanını taşıyan uçakla ülkeden kaçtı

Bitcoin hırsızı, İzlanda Başbakanı'nı taşıyan uçakla ülkeden kaçtı

İzlanda'da büyük bir Bitcoin hırsızlığının planlayıcısı olduğu iddia edilen Sindri Thor Stefansson adlı kişi hem hapisten hem de ülkeden kaçmayı başardı. Üstelik Stefansson'un ülkeden kaçmak için bindiği uçak, İzlanda Başbakanı Katrin Jakobsdottir'i de taşıyordu.

19.04.2018Dünya
Dijital para üretiyorsunuz, haberiniz yok

Dijital para üretiyorsunuz, haberiniz yok!

Dijital para çılgınlığı, siber suçlular için büyük bir fırsat haline geldi. Ev ve şirket bilgisayarlarına zararlı yazılım bulaştırıp, bu bilgisayarların kaynaklarını kullanıyor ve bu sayede kriptopara üretiyorlar. Global antivirüs yazılım kuruluşu ESET’in son tehdit raporuna göre, yüzde 17’lik oranla kriptopara madenciliği, dünyanın en yaygın görülen siber tehdidine dönüşmüş durumda.

27.03.2018Teknoloji
Microsoft bitcoin konusunda çok tedirgin Sebebi ise...

Microsoft bitcoin konusunda çok tedirgin! Sebebi ise...

Microsoft, bitcoin başta olmak üzere kripto para madencilerinin giderek büyüyen bir tehlike olduğu konusunda ısrarcı!

19.03.2018Teknoloji
Her dakika 478, her saniye 8 yeni siber tehdit ortaya çıkıyor

Her dakika 478, her saniye 8 yeni siber tehdit ortaya çıkıyor

McAfee her dakika 478, her saniye 8 yeni siber tehdit ortaya çıkarırken; siber suçlular yeni gelir kaynakları üretmek için sıra dışı yöntemlere başvuruyor.

12.03.2018Teknoloji
Siber saldırganlar bu yıl hedefe kilitleniyor

Siber saldırganlar bu yıl hedefe kilitleniyor!

Trend Micro’nun yeni siber güvenlik raporuna göre, 2017 yılına hedefli, stratejik ve kazanç odaklı saldırılar damgasını vurdu.

1.03.2018Teknoloji
500 milyon dolar değerinde kripto para kayıp

500 milyon dolar değerinde kripto para kayıp!

Japonya'nın en büyük kripto para alım satım merkezlerinden Coincheck'e düzenlenen saldırı sonucunda 500 milyon dolar değerinde kripto para kayıp.

5.02.2018Teknoloji
Facebook ve Instagramda bitcoin yasağı

Facebook ve Instagram'da bitcoin yasağı!

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu olan Facebook, son dönemin en önemli teknolojik buluşlarından biri olan kripto paralar ile ilgili reklamlara yasak getirdiğini açıkladı. Dolandırıcılık olaylarına karşı bu kararı aldığını açıklayan Facebook, söz konusu yasağın Instagram'ı da kapsadığı belirtti.

1.02.2018Teknoloji
Ethereum nasıl alınır nasıl satılır

Ethereum nasıl alınır nasıl satılır?

Bitcoin'den sonra en popüler sanal para birimlerinden biri olan ethereum, bitcoin gibi iyi bir yatırım aracı olabilir. Peki ethereum nedir? Ethereum nasıl alınır, nasıl satılır?

30.01.2018Teknoloji
Bilgisayarınızı Bitcoin madenine çeviren Youtube virüsü

Bilgisayarınızı Bitcoin madenine çeviren Youtube virüsü

Korsanlar Coinhive isimli JavaScript kodunu yerleştirdikleri YouTube reklamlarıyla kullanıcıların bilgisayarlarını kripto para madenine çeviriyor.

29.01.2018Teknoloji
Ripple nedir Ripple fiyatları ne kadar

Ripple nedir? Ripple fiyatları ne kadar?

2017 yılında yaşadığı artış ile yatırımcıların bir anda gözdesi haline gelen ve Bitcoin'i bile bir anda geçmeyi başaran Ripple, herkes tarafından merak ediliyor. Ripple nedir? İşte Ripple hakkında bilinmesi gerekenler!

17.01.2018Teknoloji
Ripple nedir, nasıl alınır İşte Ripple hakkında bilmeniz gerekenler

Ripple nedir, nasıl alınır? İşte Ripple hakkında bilmeniz gerekenler

Ripple nedir, nasıl alınır sorusu yüz binlerce kişi tarafından büyük bir merakla araştırılan ve sorgulanan konular arasında yer alıyor. 2017 yılında yaşadığı artış ile birlikte Bitcoin'i bile geride bırakan Ripple yatırımcıların ilgisini çekmeye devam ediyor. Peki, Ripple nedir, nasıl alınır? İşte, Ripple hakkında bilmeniz gerekenler.

9.01.2018Teknoloji
Bilim-kurgu filmi değil gerçek: Vücut ısısıyla kripto para

Bilim-kurgu filmi değil gerçek: Vücut ısısıyla kripto para!

Hollanda merkezli araştırma ve geliştirme ekibi İnsan Eskimesi Enstitüsü (IoHO), insanların vücut ısısını yenilenebilir enerjiye dönüştürebilen bir giysi ile kripto para madenciliği yaptı.

4.01.2018Ekonomi
Rus Parlamentosundan Copyroboya davet

Rus Parlamentosu'ndan Copyrobo'ya davet

Türkiye’nin uluslararası ödüllü blockchain projesi “Copyrobo” Rus Parlamentosu’na davet edildi. Aldığı uluslararası ödüllerle adından söz ettiren Copyrobo’nun Kurucu Ortağı Kadir Kurtuluş, blockchain teknolojisi ve bu teknoloji sayesinde mümkünleşen dijital kayıt birliği hakkında Rusya Devlet Duması’na sunum yaptı.

3.01.2018Teknoloji
Kullanıcılar korsan yazılım indirerek kendilerini riske atıyor

Kullanıcılar korsan yazılım indirerek kendilerini riske atıyor

Kullanıcılar acilen bir belgeyi veya görseli düzenlemeye ihtiyaç duyduğunda, güvenilir bir kaynak bulmak için zamanları veya fırsatları yoksa internette çok sayıda bulunan herkese açık, hatta kırılmış uygulamalardan ilk bulduğunu indirmeyi tercih ediyor.

22.12.2017Teknoloji
Bitcoin telefonunuza zarar verip çatlatabilir, dikkat

Bitcoin telefonunuza zarar verip çatlatabilir, dikkat!

Yeni keşfedilen bir Android zararlısı, telefonunuzda dijital para madenciliği ve çok daha fazlasını yapıp, onu gerçek anlamda "çatlatabiliyor".

22.12.2017Teknoloji
Litecoin nedir

Litecoin nedir?

Yeni çağın yatırım aracı olarak görülen kripto para birimlerine her geçen bir yenisi dahil oluyor. Popülerleşen kripto para dünyasında Bitcoin'in rakiplerinden biri olan Litecoin son bir aydaki artışı ile pek çok kişinin radarına girdi. Peki Litecoin nedir? Litecoin nasıl alınır? İşte Litecoin hakkında bilmeniz gereken her şey.

12.12.2017Teknoloji
Bitcoin hırsızları gözünü kullanıcıların birikimlerine dikti

Bitcoin hırsızları gözünü kullanıcıların birikimlerine dikti

Kaspersky Lab araştırmacıları, cihazın panosundaki adresi değiştirerek kullanıcıların cüzdanlarından kripto para birimi çalan yeni bir zararlı yazılım keşfetti. Suçlular; Bitcoin, Ethereum, Zcash, Dash, Monero ve diğer popüler kripto para birimlerini hedef alıyor. Elde edilen verilere göre, suçlular toplamda yaklaşık 140.000 dolar kazandı. Ek olarak, uzmanlar Monero madenciliği için tasarlanmış yeni bir Truva Atı'nın örneklerini de buldu.

13.11.2017Teknoloji
Sanal paradan sonra şimdi de sanal kalpazanlar çıktı

Sanal paradan sonra şimdi de sanal kalpazanlar çıktı!

Siber suçlular bir taraftan geniş kitleleri etkileyen WannaCryptor gibi yıkıcı siber saldırılar gerçekleştirirken, diğer taraftan daha az yıkıcı, daha gizli ve çoğunlukla kârlı başka operasyonlar da sürdürüyorlar. Onlardan biri de, zararlı yazılımlar kullanarak; Feathercoin, Litecoin ve Monero gibi sanal paralar üretmek. Kripto para madenciliği olarak tanımlanan bu olguya dikkat çeken antivirüs yazılım kuruluşu ESET, Monero para birimi üretmek için eski ve güncel olmayan Windows web sunucularının kullanıldığını tespit etti.

3.10.2017Teknoloji
Kripto para madencisi botnetler geri geldi

Kripto para madencisi botnetler geri geldi

Kaspersky Lab’ın zararlı yazılım araştırma ekibi, bulaştığı cihazlara bir kripto para birimi madenci yazılımı yükleyen ve zararlı bir yazılımın bulaştığı bilgisayarlardan oluşan iki botnet tespit etti. Meşru yazılımlar olan kripto para birimi madencileri, blockchain teknolojisini temel alan sanal para birimleri üretiyor. Uzmanlara göre, 4000 cihazdan oluşan bir ağ, sahiplerine ayda 30.000 dolardan fazla para kazandırabiliyor. Uzmanlar bir diğer örnekte ise suçluların 5000 bilgisayardan oluşan bir botnet ile 200.000 dolardan fazla gelir elde ettiğine şahit oldu.

28.09.2017Teknoloji
Bitcoin ilgisi Nvidia ekran kartlarını vurdu

Bitcoin ilgisi Nvidia ekran kartlarını vurdu!

Bitcoin gibi kripto-para birimlerinin yükselişi, Nvidia gi,bi bir GPU devini bile zor durumda bırakıyor. Nedeni ise, tabii ki "madenciler"...

15.08.2017Teknoloji
Ekran kartı fiyatları hızla yükseliyor

Ekran kartı fiyatları hızla yükseliyor!

Grafik kartı fiyatları şu sıralar yükselişte. Peki yeni bir GPU almak için doğru zaman mı? Yeni GPU alırken nelere dikkat etmelisiniz?

3.08.2017Teknoloji
Bitcoin elektriği çılgınca harcıyor

Bitcoin elektriği çılgınca harcıyor!

Bitcoin ve Ethereum çıkartmak için gerçekleştirilen dijital madencilik, ülkelerle aynı ölçüde güç tüketiminin gerçekleştirilmesine sebep oluyor.

8.07.2017Teknoloji
İşte 6 ayda değeri 33 kat artan sanal para

İşte 6 ayda değeri 33 kat artan sanal para

Bitcoin ile başlayan sanal para çılgınlığına yeni para cinsleri de ekleniyor. En popüleri ise arkasına Rusya’nın desteğini alan Ethereum. 2017 başından bu yana 33 kat değer kazanan Ethereum’a yenileri de ekleniyor.

28.06.2017Teknoloji
Yeni sanal paraya Putin desteği

Yeni sanal paraya Putin desteği

Bitcoin ile başlayan sanal para çılgınlığına yeni para cinsleri de ekleniyor. En popüleri ise arkasına Rusya’nın desteğini alan Ethereum. 2017 başından bu yana 33 kat değer kazanan Ethereum’a yenileri de ekleniyor.

McAfee uyarıyor: Flappy Bird görünümlü virüsler tehlike saçıyor

McAfee uyarıyor: Flappy Bird görünümlü virüsler tehlike saçıyor

McAfee Labs bugün McAfee Labs Tehdit Raporu: Haziran 2014’ü yayınladı. Raporda, popüler mobil oyun Flappy Birds kılığına girmiş zararlı yazılım taşıyan klonlar da dâhil, meşru uygulama ve servislerin popülerliğini, özelliklerini ve zayıf noktalarını kötüye kullanan mobil zararlı yazılımların kullandığı taktikler ortaya çıkarıldı.

2.07.2014Teknoloji
Yetenekli hayalet virüs

Yetenekli hayalet virüs

Dünyada en çok görülen tehditler sıralamasında beşinci sırada yer alan "Sirefef" adlı virüs, hayalet teknikler kullanarak, pek çok karanlık özelliği bir arada gerçekleştirme yeteneğine sahip.

31.10.2012Teknoloji