EKSTRA
MENÜ

Bisikletle Dünya Turu

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 194 haberi bulunmuştur.

Bisikletle Dünya Turu Haberleri

Arjantinli gezgin, bisikletiyle dünyayı geziyor

Arjantinli gezgin, bisikletiyle dünyayı geziyor

Dünyayı bisikletle gezen Arjantinli Fernando Oscar Calligo (38), son olarak Antalya'nın Alanya ilçesine geldi. Çok sevdiği ilçeyi gezen Calligo, Türkiye'de şimdiye kadar bisikletiyle 1200 kilometre pedal çevirdi. Çalışmadan ve mümkün olduğunca parasız bir hayat sürmek isteyen Calligo, eski kıyafetlerden ve ayakkabı bağcıklarından bileklikler yaparak asgari düzeyde para kazandığını belirtti. Callgio, kendini Türkiye'de çok güvende hissettiğini ve burayı çok sevdiğini söyledi.

28.01.2021Gezi
İsviçreden bisikletle dünya turuna çıktılar

İsviçre'den bisikletle dünya turuna çıktılar

İsviçre'den dünya turu yapmak için bisikletleriyle yola çıkan Jeremie Duss (24) ile arkadaşı Christina Schworz (23), Kırklareli'ne geldi.

26.10.2020Seyahat
Bisikletle 59 günde 29 şehir gezdi

Bisikletle 59 günde 29 şehir gezdi

Diyarbakır'da yaşayan 28 yaşındaki Sadık Başaran, "Yolculuğum sırasında misafir etmek ve yemek ısmarlamak isteyen insanlar oldu. Otelde konaklamam konusunda yardımcı olmak isteyenler bile çıktı." dedi.

24.08.2020Seyahat
Bisikletle 8 yıldır dünyayı turlayan Türk, Guinnessi hedefliyor

Bisikletle 8 yıldır dünyayı turlayan Türk, Guinness'i hedefliyor

"Demir Atlı Adam" olarak bilinen Gürkan Genç, 2012'de çıktığı dünya turunda 85 bin kilometre yol katederek Kolombiya'ya ulaştı.

5.02.2020Seyahat
Kaykay ve paten ile dünyayı geziyorlar

Kaykay ve paten ile dünyayı geziyorlar

Çekya'da bir üniversitede uzman olarak çalışan Miıchal Skıevar (30) ile İva Szıpo (28), yeni maceralar için paten ve kaykayla yolculuk etmeye başladı. Her yıl birkaç ülke gezen iki kafadar gezgin, iki hafta önce Bulgaristan'ın Varna kentinden başladıkları bu yılki gezileri kapsamında Türkiye'ye Kırklareli Dereköy Sınır Kapısı'ndan giriş yaptı.

26.09.2019Seyahat
Alman bisikletçilerin dünya turu Türkiyede devam ediyor

Alman bisikletçilerin dünya turu Türkiye'de devam ediyor

Bisikletle dünya turu yapmak için aralıklarla 22 yıldır seyahat eden Alman bisikletçi Christian Pries ile kendisine bu yıl eşlik eden arkadaşı Maren Hagel Türkiye'yi keşfe İstanbul'dan başladı.

19.08.2019Seyahat
Alman bisikletçilerin dünya turu Türkiyede devam ediyor

Alman bisikletçilerin dünya turu Türkiye'de devam ediyor

Bisikletle dünya turu yapmak için aralıklarla 22 yıldır seyahat eden Alman bisikletçi Christian Pries ile kendisine bu yıl eşlik eden arkadaşı Maren Hagel Türkiye'yi keşfe İstanbul'dan başladı.

19.08.2019Avrupa
Alman hemşire bisikletiyle dünya turunda

Alman hemşire bisikletiyle dünya turunda

Bisikletiyle dünya turuna çıkan Alman hemşire Sylvia Hammer, Sivas'ın Zara ilçesine ulaştı.

3.07.2019Seyahat
Ukraynadan yola çıktılar: Mola yerleri Finike

Ukrayna'dan yola çıktılar: Mola yerleri Finike

Ukrayna'dan bisikletle dünya turuna çıkan Blagomyr- Lena Dovgan çifti ve 1 yaşındaki çocukları Miya, Antalya'nın Finike ilçesinde mola verdi. Blagomyr Dovgan, dünya turunu 6 yılda tamamlamayı hedeflediklerini söyledi.

20.04.2018Seyahat
Bisikletle sonu belli olmayan dünya turu

Bisikletle sonu belli olmayan dünya turu

Ersin Uyanık (32) Bursa’da özel bir şirkette yurtdışı ticaret sorumlusu olarak çalışıyordu. 2011’de bisiklet hayatının bir parçası oldu. Bir süre yurt içinde geziler yaptı. Ancak bu yetmedi. İşi gücü bıraktı. 2016’da Küba’ya giderek iki teker üzerinde yolculuğa başladı. Ne zaman geri döneceği konusunda kararsız. Şu ana kadar bisikletle 16 ülkeyi gezdi. 20 aydır yolda ve 20 yıllık hayat, deneyim ve insan kazandığını söylüyor.

26.02.2018İsmail Sarı
Bisikletle dünya turunda Kastamonuda mola verdiler

Bisikletle dünya turunda Kastamonu'da mola verdiler

İsveçli 2 kadın, Tayland'dan başladıkları bisikletle dünya turu kapsamında Kastamonu'nun Hanönü ilçesine ulaştı.

13.07.2017Gündem
Bisikletle hiç bitmeyecek dünya turuna çıktılar

Bisikletle hiç bitmeyecek dünya turuna çıktılar!

Melike Dede (26) avukat, Candaş Poroy (34) motosiklet mağazasında müdür. İkisi de işlerinden fırsat buldukça hafta sonları kamp için yakın yerlere gidiyordu. Zamanla iş stresi üzerlerinde fazla baskı kurunca istifa ettiler ve seyahati yaşam biçimi haline getirdiler. Hiç bisikletle uzun yol tecrübeleri yoktu. İstanbul’dan yola çıkarak İran’a kadar 2 bin km pedalladılar. Ceplerinde 15 bin TL var ve harcamaları günde 14 TL’yi geçmiyor. Hatta fırsat buldukça çalışıyorlar. Ne bir sonraki durakları belli ne de geri dönüp dönmeyecekleri… Gezgin çifti Hindistan Goa’da yakaladık ve maceralarını konuştuk.

21.04.2017İsmail Sarı
İki teker üzerinde 6 ülke 16 şehir ve 2 bin 800 km

İki teker üzerinde 6 ülke 16 şehir ve 2 bin 800 km

Ayşegül ve Necati Özdemir öğretmen bir çift. Bisiklet onların çocukluk tutkusuydu. Balayı için Hollanda’ya gidince bu tutku artık onlar için farklı bir anlam ifade etmeye başladı. Ülkenin bisiklet kültüründen etkilenerek seyahatlerinde iki tekeri araç olarak kullanmaya karar verdiler. Farklı zamanlar Avrupa’da 6 ülkeyi kapsayan iki ayrı rota yaptılar. Önce Almanya’dan yola çıkıp Çek Cumhuriyeti’ne vardılar. Sonra da Baltık ülkelerinde pedal çevirdiler… İşte öğretmen çiftin bisikletli Avrupa maceraları...

4.02.2017İsmail Sarı
Bisiklete atlayıp dünya turuna çıktılar

Bisiklete atlayıp dünya turuna çıktılar

Fransa yola çıkan iletişim uzmanı 37 yaşındaki Romain Vissoneav ve garsonluk yapan Emilie Campoli, bisikletle çıktıkları 2 yıllık dünya turunda Antalya’nın Kaş İlçesi’ne ulaştı.

31.12.2016Dünya
1891 yılında bisikletle dünya turu yapan iki kafadarın çektiği enfes fotoğraflar

1891 yılında bisikletle dünya turu yapan iki kafadarın çektiği enfes fotoğraflar

Bisikletle dünya turu ya da dünya turu benzeri bir şey yapmak birçok insanın hayalidir. Bu hayali gerçekleştiren iki arkadaş, gittikleri yerlerde enfes fotoğraflara imza atmışlar. Onlardan bazılarını Ekşi Sözlük yazarı ''lawyermih'' derlemiş.

8.06.2016Kampüs
Bisikletle ayda 600 TLye Güney Amerika nasıl gezilir

Bisikletle ayda 600 TL'ye Güney Amerika nasıl gezilir?

Hale Sargın (34) blogger. Kendisine bir seyahat blog'u açmadan önce özel bir bankada çalışıyordu. İş hayatı o kadar sıkıcı ve yorucuydu ki, "artık bir şeyleri değiştirmeliyim" dedi ve istifa etti. Önce 2012'de İtalya'ya gitti. Burada bir sene yaşadı. Sonra ise hayalindeki Güney Amerika macerası için 2014'de yola koyuldu. Brezilya'dan başladığı yolculuğunda 24 ülkeyi geride bıraktı. Geziye önce otostopla başladı şimdi de bisikletle devam ediyor. Sargın'ı Şili'de yakaladık ve serüvenini konuştuk.

8.06.2016İsmail Sarı
Yatay bisikletle dünya turu

Yatay bisikletle dünya turu

Fransa'dan bisikletle (recumbent) dünya turuna çıkan Gökben Bağcı ileFransız eşi Nicolas Ayme, bir yılda 13 ülkeyi geride bırakıp Van'ageldi. A.A.

1.04.2015Haber
Bisiklet üstünde gezdiği dünyayı fotoğrafladı

Bisiklet üstünde gezdiği dünyayı fotoğrafladı

MARMARİS Fotoğraf Dostları Derneği'nin (MARFOD) bu haftaki konuğu, bisiklet tutkunu 45 yaşındaki Cemal Atasoy oldu. Yaklaşık beş aylık bir zaman içinde dört ülke gezip 11 bin kilometreden fazla pedal çeviren Atasoy, gezisi sırasında kadrajladığı fotoğrafları paylaştı.

5.12.2014Ege
Bisiklet üstünde dünyayı fotoğrafladı

Bisiklet üstünde dünyayı fotoğrafladı

Marmaris Fotoğraf Dostları Derneği’nin (MARFOD) bu haftaki konuğu, bisiklet tutkunu 45 yaşındaki Cemal Atasoy oldu. Yaklaşık beş aylık bir zaman içinde dört ülke gezip 11 bin kilometreden fazla pedal çeviren Atasoy, gezisi sırasında kadrajladığı fotoğrafları paylaştı.

4.12.2014Avrupa
İnsanlık dersi

İnsanlık dersi

FRANSA'nın Nice şehrinden bisikletiyle dört ay önce dünya turuna çıkan İskoç bisiklet tutkunu 34 yaşındaki İshbal Taromsari, Balıkesir'de rastladığı patilerinden biri olmayan sakat sokak köpeğini bırakacak güvenli bir yer bulamayınca İzmir'e getirdi.

17.11.2014Ege
İskoçyadan geldi Türkiyede köpek kurtardı

İskoçya'dan geldi Türkiye'de köpek kurtardı

FRANSA’nın Nice şehrinden bisikletiyle dört ay önce dünya turuna çıkan İskoç bisiklet tutkunu 34 yaşındaki İshbal Taromsari, Balıkesir’de rastladığı patilerinden biri olmayan sakat sokak köpeğini bırakacak güvenli bir yer bulamayınca İzmir’e getirdi. Taromsari, ’Lucy’ adını verdiği köpeğin sosyal medyadan ulaştığı Muğla’nın Marmaris İlçesi’nde ’kedilerin annesi’ olarak tanınan vatandaşı Jeannie Thirkill’in barınağında kalmasını sağladı.

14.11.2014Gündem

Bisikletle dünya turu

İSVİÇRELİ iki yıllık evli Leonie Forestier (29)-Jean Daniel Hanhardt (37) çifti, çocuk yapmadan önce dünya turuna çıkmaya karar verdi.

22.12.2012Ege
Bisikletli Sarıhan ailesi, Macaristana ulaştı

Bisikletli Sarıhan ailesi, Macaristan'a ulaştı

Türkiye'ye gitmek için Hollanda'dan bisikletiyle yola çıkan öğretmen Soner Sarıhan ve eşi İnci Sarıhan, 4 yaşındaki oğluyla birlikte Macaristan'ın başkenti Budapeşte'ye ulaştı.

11.08.2012Spor
Hayallerini yazdılar seyahat bursu kazandılar

Hayallerini yazdılar seyahat bursu kazandılar

İletişimci Özlem Yücel’in seyahat kültürünü yaymak amacıyla başlattığı bursu kazananlar belli oldu.

30.03.2010Seyahat
Hayallerini yazdılar seyahat bursu kazandılar

Hayallerini yazdılar seyahat bursu kazandılar

İletişimci Özlem Yücel’in seyahat kültürünü yaymak amacıyla başlattığı bursu kazananlar belli oldu. Her yıl bir gence burs vermeyi planlayan Yücel’in kampanyası beklenin üzerinde ilgi çekti. Çok sayıda gezgin ve turizm profesyoneli girişime destek oldu. Hürriyet Seyahat ve Prontotour’un da katıldığı kampanya sonucunda seyahat burslarının sayısı beşe yükseldi. Hayallerini yazıp, burs kazanan beş genç bu yaz interrail biletiyle yurtdışı seyahatine çıkacak, karşılığında bloglarında seyahat günlüklerini yazacak.

28.03.2010Gündem
Bisikletle dünya turu rekoru

Bisikletle dünya turu rekoru

İskoçyalı Marc Beaumont (25), bisikletiyle çıktığı ve Türkiye’den de geçtiği dünya turunu 195 günde tamamlayarak bu daldaki hız rekorunu kırdı.

16.02.2008Dünya
Olimpiyat meşalesine ilk gün 750 başvuru

Olimpiyat meşalesine ilk gün 750 başvuru

Atina 2004 Olimpiyatları'nın meşalesini 6 Temmuz'da İstanbul'da taşıyacak olan 40 Türk'ün belirlenmesi için Hürriyet'in düzenlediği kampanyaya ilk gün 750 kişi başvurdu. Hürriyet okurları, 7 Nisan'a kadar www.olimpiyatmesalesi.com internet adresine girip 7 daldaki adaylarını iletebilecek.

26.03.2004Spor
Seçimin siyasetten düşürdüğü siyaset adamları ne iş yapacaklar

Seçimin siyasetten düşürdüğü siyaset adamları ne iş yapacaklar?

Dünya siyasetten ayrılan politikacıların kurduğu vakıflarla dolu. Ya da ücretli seminerler, konferanslar vererek hayatlarını idame ettiriyorlar. Türkiye'de İSTEK Vakfı'nın başına geçen Bedrettin Dalan ve Fransa'da adına kütüphane bile kurulan François Mitterand bu gruba giriyor.

9.11.2002Gündem
Feci kazada can veren genç sporcunun yürek burkan hikayesi Dünya onu gözyaşlarıyla tanımıştı

Feci kazada can veren genç sporcunun yürek burkan hikayesi! Dünya onu gözyaşlarıyla tanımıştı

Kolombiyalı şampiyon bisikletçi Egan Bernal, Kolombiya'da bisiklet sürerken kamyonun çarpması sonucu hayatını kaybeden 13 yaşındaki hayranına Julian Esteban Gomez'i andı.

20.07.2021Diğer
‘Bisiklet üzerinde kendimle baş başayım, özgürüm. Yokuşuyla, inişiyle tamamen kendi seçtiğim yoldayım’

‘Bisiklet üzerinde kendimle baş başayım, özgürüm. Yokuşuyla, inişiyle tamamen kendi seçtiğim yoldayım’

Ümit Yavuz bisiklet kullanmayı insanın kendiyle baş başa kaldığı kaliteli bir zaman olarak görüyor, Aylin Asil Atasoy bisiklete her bindiğinde çocukluğunda, mahalle arasında sürerken duyduğu o mutluluğu yaşıyor. Barış Asa’ysa “O rüzgârı ve doğanın kokusunu hissetmek, virajlı yollarda seyir almak inanılmaz keyif veriyor” diyor. İki teker üzerinde dünyayı gezen de var, lösemili çocuklara hediye taşıyan da... Bisikleti hayatının bir parçası haline getirmiş yedi kişi anlatıyor...

30.05.2021Hürriyet Pazar
Bakan Kasapoğlu: Bisiklet dostu yerel yönetimlerimizi desteklemeyi sürdüreceğiz...

Bakan Kasapoğlu: "Bisiklet dostu yerel yönetimlerimizi desteklemeyi sürdüreceğiz..."

Gaziantep’te düzenlenen Avrupa Ampute Futbol Şampiyonlar Ligi Turnuvası ile 10 bin çocuk ve gence bisiklet dağıtım törenine katılan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, ‘’Türkiye, bir spor ülkesidir’’ dedi. Bakan Kasapoğlu, 2022 yılı Ekim ayında Ampute Futbol Dünya Şampiyonası'nı Türkiye'de gerçekleştirileceğini de müjdeledi.

21.05.2021Diğer
Türkçenin izinden gidiyor

Türkçenin izinden gidiyor

Hollanda’da özel eğitim öğretmeni olan 62 yaşındaki Türkolog Melanie Deegen, dünyayı bisikletle gezme hayalini gerçekleştirmek için harekete geçti. Mart ayında koronavirüse yakalanan ancak hastalığı yenmeyi başaran ve 1 Eylül’de bisikletiyle yola çıkan Türkolog Degeen, 62’nci günde Lüleburgaz’a ulaştı. Deegen, Türkçenin izinde Orta Asya’ya kadar bisikletiyle gitmek istediğini söyledi.

3.11.2020Avrupa

Yazar Sonuçları

Sen de öyle her yerde dişini fırçalama

Bir Japon turist kardeşimiz durduk yere bıçaklanmış. “Dişimi fırçalıyordum, bir anda bıçakladılar” demiş, durumu anlamamış. Ben anladım, anlatayım...

19.09.2021

Bisikletle İpek Yolu’nda...

İki kafadar bir zamanlar kervanların ipek taşınan rotasındaki ülkeleri bisikletle geçiyor. Ahmet Rauf Özkul (28) ve lise arkadaşı Tolga Telve (28) yaklaşık dokuz aydır Asya’da 8 bin kilometre pedal çevirdi. Onları Tayland’da Chiang Mai’de yakaladığımızda yolda tanıştıkları ekip arkadaşlarıyla beş kişi olmuşlardı. Sorularımızı Özkul yanıtladı. Benzer bir hayal kuruyorsanız onlardan öğrenecek çok şey var!

15.03.2020

Bir kedi ve bisikletle dünya turu

“Geçen hafta biraz kafa dinleyelim diye iki günlüğüne şehir dışına çıktık. Kafa dinlemek ne mümkün. Otelde bir çocuk çığlık çığlığa ağlıyor. Berikinin annesi yemek yedirmek için peşinde koşuyor. Avrupalı’nın çocuğu öyle mi? Onlar oturmuş kendi başına yemeğini yerken, bizimkiler oteli yıkıyor.”

3.12.2019

Birçok ilki başaran gezgin kadınlar

Herkes Christoph Colomb ya da Vasco De Gama gibi kaşiflerin adını duymuştur. Peki dünyayı gezen ve birçok ilki başaran gezgin kadınlardan kimi tanıyorsunuz? Örneğin, 72 günde tüm dünyayı gezen Nellie Bly’i tanıyor musunuz ya da dönemin şartlarına göre dünyayı gezmek için erkek kılığına giren Jeanne Baret’i? Peki hem Kuzey hem de Güney Kutbu’na ulaşan ilk kadın Barbara Hillary’i… 8 Mart Dünya Kadınlar Günü gelince dünyayı gezip birçok ilke imza atan seyyah kadınları listeledik. Bu hikâyeler sizi çok şaşırtacak…

8.03.2019

Burs parasıyla dünya nasıl gezilir?

Bir üniversite öğrencisini cezbetmenin yollarından biridir seyahat. Farklı ülkeler görmek, insanlar tanımak, kültürleri keşfetmek heyecanı doruğa çıkartır. Ancak öğrencilerin en büyük sorunlarından biri de parasızlık… Peki, hem okuyup hem gezmeyi nasıl başaracaklar? Hürriyet Seyahat ekibi bir araya geldi ve ‘Dünya Turuna Nasıl Çıkılır?’ sorusundan hareketle hacimli bir rehber hazırladı. İçinde birbirinden farklı hikâyeler, kişiler, olaylar ve ülkeler var. Ekipten Serkan Ocak, İsmail Sarı ve Yücel Sönmez ile buluştuk hem kitabı hem de seyahat maceralarını konuştuk.

13.02.2018

Bisikletle 10 ülke ve 4 bin 500 km

Pınar ve Ateş Yalabık çifti mühendis. İkisi de kamp yapmayı ve dağcılıkla uğraşmayı seviyor. Daha önce bisiklet yolculuğuna çıkmayan çift, hayalini kurdukları tura çıkmak için önce işlerinden ayrıldı. Sonra ver elini Avrupa... Altı ayda 4 bin 500 km pedal çeviren Yalabık çifti 10 ülkenin altını üstüne getirdi.

19.02.2016

İstanbul’da renklerin canlandığı mevsim... 5 noktada doğayla baş başa

İstanbul, yakın rotalarıyla şehrin temposundan kaçma fırsatı veriyor; ister deniz kenarında ister orman havasında... Ben de sizinle favori rotalarımı paylaşıyorum bu hafta; sonbaharın renkleri ve hafif esintileri eşliğinde ruhunuz dinlensin diye.

5.10.2020