EKSTRA
MENÜ

Birsen Ocaklı

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 19 haberi bulunmuştur.

Birsen Ocaklı Haberleri

Max’i ezdi, beraat etti

Max’i ezdi, beraat etti

Marmara Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde doktorlar tarafından bakılıp beslenen ‘Max’ isimli köpeği, üzerinden otomobili ile geçerek ezen Sağlık Bilimleri Üniversitesi Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim Araştırma Hastanesi’nde görevli Doç. Dr. Birsen Ocaklı (52), 3 yıla kadar hapisle yargılandığı davadan beraat etti.

21.09.2021Gündem
Aracıyla köpeği ezerek öldürmüştü Doç. Dr. Birsen Ocaklı beraat etti

Aracıyla köpeği ezerek öldürmüştü! Doç. Dr. Birsen Ocaklı beraat etti

Maltepe'de geçen yıl otomobiliyle üzerinden geçtiği "Max" isimli köpeğin ölümüne neden olduğu gerekçesiyle 3 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan Doç. Dr. Birsen Ocaklı'nın beraatine karar verildi. Mahkeme beraatin gerekçesi olarak sanığın kasten hareket ettiğine dair her türlü şüpheden uzak, kesin ve inandırıcı delil elde edilemediğini gösterdi.

21.09.2021Gündem
Otomobiliyle üzerinden geçerek Max’in ölümüne neden olmuştu İfadesi ortaya çıktı

Otomobiliyle üzerinden geçerek Max’in ölümüne neden olmuştu! İfadesi ortaya çıktı

İstanbul'un Maltepe ilçesinde 14 Mayıs 2020'de otomobiliyle üzerinden geçtiği "Max" isimli köpeğin ölümüne neden olduğu iddiasıyla yargılanan Doç. Dr. Birsen Ocaklı'nın davası devam etti. Bilirkişi raporunda, 'Aracın sağ ön kısmının tümsekten geçer gibi yükseldiği izlenmiştir. Aracın hiç durmadan veya yavaşlamadan devam ettiği izlenmiştir.' ifadeleri kullanıldı. Doç. Dr. Ocaklı ise, 'Ben pandemi döneminde hekim olarak çalışırken bu olayı yaşadım. Böyle bir olayı yaşadığımı da sonradan öğrendim. Ben yaşatmak için çalışırken bir canlının yaşamını bilerek alacağımı kabul etmiyorum. Bu olay sosyal medyada düşene kadar ben kesinlikle izin kullanmadım.' dedi.

17.03.2021Gündem
Max savunması

Max savunması

İstanbul'da Sağlık Bilimleri Üniversitesi Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim Araştırma Hastanesi’nde görevli Doç. Dr. Birsen Ocaklı, 14 Mayıs 2020 tarihinde sabah 9.30 sıralarında hastaneden çıktı.

26.12.2020Gündem
Son dakika haberler: Aracıyla üzerinden geçerek Maxin ölümüne neden olmuştu Birsen Ocaklının savunması ortaya çıktı

Son dakika haberler: Aracıyla üzerinden geçerek Max'in ölümüne neden olmuştu! Birsen Ocaklı'nın savunması ortaya çıktı

Son dakika haberi... İstanbul Maltepe'de aracıyla üzerinden geçerek Max isimli köpeğin ölümüne neden olduğu iddia edilen Doç. Dr. Birsen Ocaklı'nın 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı dava başladı. Ocaklı savunmasında "Kesinlikle olaya konu olan köpeği bilerek zarar vermiş değilim. Olayın olduğunu 14 Mayıs tarihinde karakola çağrıldığımda öğrendim. Yüksek bir aracım vardır. Köpeği olay anında ezdiğimin farkına varmadım. Böyle bir şeyi fark etseydim köpeği veterinere götürürdüm. Taş yada tümsekten geçer gibi oldum" dedi.

25.12.2020Gündem
Max’i ezen doktora 3 yıl hapis istendi

Max’i ezen doktora 3 yıl hapis istendi

Marmara Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi kampusunun içinde yol ortasında yatan ve 5 yıldır hastanede görevli bazı doktorlar tarafından bakılıp beslenen ‘Max’ isimli köpeği 14 Mayıs’ta otomobili ile ezen Sağlık Bilimleri Üniversitesi Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim Araştırma Hastanesi’ne görevli Doç. Dr. Birsen Ocaklı (52) hakkında ‘mala zarar verme’ suçundan 4 aydan 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

12.08.2020Gündem
Otomobiliyle köpeği ezen doktor için istenen ceza belli oldu

Otomobiliyle köpeği ezen doktor için istenen ceza belli oldu

İstanbul Maltepe'de 14 Mayıs 2020'de otomobiliyle Max isimli köpeğe çarparak ölümüne neden olduğu iddiasıyla hakkında soruşturma başlatılan Doç. Dr. Birsen Ocaklı’ya (52) “Mala zarar verme” suçundan 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

11.08.2020Gündem
Görüntüler sosyal medyada büyük tepki toplamıştı Doç. Dr. Birsen Ocaklı’nın avukatından açıklama

Görüntüler sosyal medyada büyük tepki toplamıştı! Doç. Dr. Birsen Ocaklı’nın avukatından açıklama

Maltepe’de, aracıyla Max isimli köpeğe çarparak ölümüne neden olan Doç. Dr. Birsen Ocaklı’nın avukatı açıklama yaptı. Açıklamada, müvekkilim şu an bir canın yani Max’in melek olmasına istemeyerek de olsa sebep olduğunu düşündüğü için tarif edilemez bir acı ve keder içindedir" ifadeleri kullanıldı.

5.07.2020Gündem
Son dakika haberi: Max’in ‘annesi’ konuştu: Ceza almasını istiyorum

Son dakika haberi: Max’in ‘annesi’ konuştu: Ceza almasını istiyorum

Doç. Dr. Birsen Ocaklı otomobili ile, yolda yatan ‘Max’ isimli köpeğin üzerinden geçerek ölmesine neden oldu. Max’e 5 yıldır bakan Dr. Eda Sarıbeyliler, “Max’in annesi benim. Bu kişinin ceza almasını istiyorum” dedi.

4.07.2020Gündem
Doç. Dr. Birsen Ocaklıya tepki yağdı... Hande Erçel: Bunu yapabilen bir mahlukla aynı vücut formuna sahip olmaktan iğreniyorum

Doç. Dr. Birsen Ocaklı'ya tepki yağdı... Hande Erçel: Bunu yapabilen bir mahlukla aynı vücut formuna sahip olmaktan iğreniyorum!

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim Araştırma Hastanesi’ne görevli Doç. Dr. Birsen Ocaklı’nın arabasıyla bir köpeğe çarparak kaçtığı iddia edildi.

3.07.2020Magazin
İşte HDPnin milletvekili adayları

İşte HDP'nin milletvekili adayları

Halkların Demokratik Partisi (HDP), 24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için milletvekili aday listesini Yüksek Seçim Kuruluna (YSK) verdi.

21.05.2018Gündem
CHP Milletvekili Adayları il il tam listesi | 1 Kasım 2015 erken seçimleri

CHP Milletvekili Adayları il il tam listesi | 1 Kasım 2015 erken seçimleri

1 Kasım erken seçimleri için partilerin Parti Meclisi ve MYK toplantıları ile belirlediği Milletvekili aday listeleri yayınlandı. İşte CHP'nin Milletvekili aday listesi..

26.10.2015Bilgi
Milletvekili geçici aday listesi açıklandı

Milletvekili geçici aday listesi açıklandı

7 Haziran'da yapılacak milletvekili seçimlerine ilişkin geçici aday listesi açıklandı. Resmi Gazete'de yayımlanan YSK Kararına göre, 20 siyasi parti seçime katılacak -Türkiye genelinde 166 bağımsız milletvekili adayı bulunuyor.

15.04.2015Gündem
CHP milletvekili listeleri açıklandı İşte CHPnin aday listesi

CHP milletvekili listeleri açıklandı! İşte CHP'nin aday listesi

Cumhuriyet Halk Partisi, 7 Haziran Pazar günü gerçekleştirilecek 25'inci Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde aday gösterilenlerin listesini açıkladı. İşte CHP'nin il il aday listesi.

7.04.2015Gündem
İşte CHPnin tüm il ve ilçe adayları

İşte CHP'nin tüm il ve ilçe adayları

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başkanlığında toplanan CHP Parti Meclisi toplantısında belediye başkan adayları oylandı ve kesinleşti.

10.02.2014Gündem
CHPnin 746 belediye başkan adayı belli oldu

CHP'nin 746 belediye başkan adayı belli oldu

AK Parti ve MHP, 30 Mart 2014 yerel seçimlerindeki büyükşehir ve il belediye başkanlıklarını açıkladı. CHP'den ise, düne kadar ses çıkmadı.

23.12.2013Gündem
Tabutunu eşi taşıdı

Tabutunu eşi taşıdı

PKK’nın uzaktan kumandayla patlattığı bombanın şehit ettiği 1 astsubay ile bir uzman çavuş dün memleketlerinde gözyaşlarıyla toprağa verildi. Astsubay Atilla Şener’in 20 Ocak’ta nikah kıydığı, ancak henüz düğün yapmadığı için bir araya gelemediği askeri okul öğrencisi eşi Ayşegül Şener tabutu omuzlayarak taşıdı.

1.07.2007Gündem