MENÜ

Birol Küle

Birol Küle ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Birol Küle haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 21 Birol Küle haberi bulunmuştur.

Birol Küle Haberleri

‘Milli Dayanışma Kampanyası’na bağış sürüyor

‘Milli Dayanışma Kampanyası’na bağış sürüyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Biz Bize Yeteriz Türkiyem’ diyerek başlattığı ‘Milli Dayanışma Kampanyası’na iş dünyasından gelen destek çığ gibi büyüyor.

3.04.2020Ekonomi
Rekabet Kurulundan destek

Rekabet Kurulu'ndan destek

Rekabet Kurulundan "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" kampanyasına destek geldi ve 50 bin lira bağışlandı.

2.04.2020Ekonomi
‘Fırsatçının kapısını çalacağız’

‘Fırsatçının kapısını çalacağız’

Rekabet Kurumu Başkanı Birol Küle gıda fiyatlarını virüs bahanesiyle arttıranları uyardıklarını ancak uyarıların algılanmadığını söyledi. Küle “Çok açık söylüyorum fırsatçıların gözünün yaşına bakmayacağız. Kapıları bugün ya da yarın çalınacak” dedi.

26.03.2020Ekonomi
Son dakika... Rekabet Kurumundan fırsatçılara ağır ceza uyarısı

Son dakika... Rekabet Kurumu'ndan fırsatçılara ağır ceza uyarısı

Rekabet Kurumu Başkanı Birol Küle, uyarılara karşın, sebze ve meyve fiyatlarında haksız fiyat artışları yaşandığına dikkat çekerek, "Yarın yapacağımız toplantıda (haftalık Kurul toplantımız) bu yaş meyve sebze fiyatlarıyla ilgili soruşturmamızı görüşüp karara bağlayacağız.

25.03.2020Ekonomi
Son dakika haberleri: Corana virüsü toplantısı sona erdi Cumhurbaşkanı Erdoğan alınan kararları açıkladı

Son dakika haberleri: Corana virüsü toplantısı sona erdi! Cumhurbaşkanı Erdoğan alınan kararları açıkladı

Son dakika haberi… Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin merakla beklediği corona virüsü toplantısı sonrasında çok önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan konuşmasında, "Mecburiyeti olmayan hiçbir vatandaşımız, tehdit ortadan kalkana kadar, evinden çıkmamalı, kimseyle temas etmemelidir" dedi. Erdoğan ayrıca 76 yaş üstü emekli vatandaşların eğer isterlerse emekli maaşlarını evlerinden alabileceklerini söyledi.

18.03.2020Gündem
Rekabet Kurumu dijital rekabetin kurallarını yazıyor

Rekabet Kurumu dijital rekabetin kurallarını yazıyor

Rekabet Kurumu, Facebook’tan Whatsapp’a, Instagram’dan Google’a devlerin Türkiye pazarındaki etkisini görmek, dijital dünyada tüketici refahını arttırmak, startup’lara daha fazla yaşam alanı açılmasını sağlamak için kolları sıvadı.

7.03.2020Ekonomi
İstanbul’dan dijital kartel mücadelesi

İstanbul’dan dijital kartel mücadelesi

Türkiye, finanstan ulaşıma, turizmden sağlığa kadar 11.5 trilyon dolarlık dünya elektronik ticaretinde dijital kartellere karşı mücadelenin merkezi olacak. Bunun ilk adımı İstanbul’da atıldı. Rekabet Kurumu Başkanı Birol Küle, OECD’den Türkiye’nin bölgenin rekabet hukukunda eğitim merkezi olması konusunda teklif geldiğini belirterek, “Dijital pazarda hakimiyeti olan küresel firmalar ile ilgili gelişmekte olan ülkeleri eğiterek, on milyonlarca tüketicinin korunmasında Türkiye öncü ülke olacak” dedi.

26.11.2019Ekonomi
Rekabet Kurumu Başkanı Küle: Ekonomik sistem ulusal sınırları belirsiz hale getiriyor

Rekabet Kurumu Başkanı Küle: Ekonomik sistem ulusal sınırları belirsiz hale getiriyor

Rekabet Kurumu Başkanı Birol Küle "Rekabet hukuku alanında uluslararası iş birliği, gönüllük esaslı bir lüksten ziyade somut ve acil bir ihtiyaç olarak karşımıza çıkıyor" dedi.

25.11.2019Ekonomi
Karşılıksız çek riski ortadan kalkıyor

Karşılıksız çek riski ortadan kalkıyor

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan "Hamiline yazılı pay senetlerinin takibi, elektronik çek ve bono ile ilgili de çalışmalarımızı tamamladık" dedi.

9.11.2019Ekonomi
İşte yeni atanan Bakan yardımcıları ve Cumhurbaşkanı danışmanları

İşte yeni atanan Bakan yardımcıları ve Cumhurbaşkanı danışmanları

Tarım ve Orman ile Milli Eğitim Bakan Yardımcılıkları ve Cumhurbaşkanı danışmanlıklarına ait atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. Tarım ve Orman Bakan Yardımcılıklarına Mehmet Hadi Tunç, Akif Özkaldı ve Mustafa Aksu atandı. Milli Eğitim Bakan Yardımcılıklarına ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer ile Prof. Dr. Mustafa Safran getirildi.

9.08.2018Gündem
SPK başkanı kim olacak

SPK başkanı kim olacak?

Sermaye Piyasası Kurulu’ndan Vahdettin Ertaş’ın ayrılmasının ardından kurul yeni başkanını gözlüyor. Kulislerde ise iki isim öne çıkıyor, SPK’da kurul üyesi Talat Ulussever ile görev süresi Vahdettin Ertaş’la birlikte dolan SPK eski Kurul üyesi Birol Küle.

27.02.2018Ekonomi
Daha şeffaf, daha adil

Daha şeffaf, daha adil

BAŞBAKAN Yardımcısı Ali Babacan, haftasonu Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün onaylaması ve Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından yürürlüğe giren 6362 sayılı yeni Sermaye Piyasası Kanunu ile, sermaye piyasalarının, Türkiye ekonomisinin gücünü yansıtır bir yapıya ulaşabilmesinin hedeflendiğini söyledi.

31.12.2012Ekonomi
SPKnın yeni başkanı Vahdettin Ertaş görevine başladı

SPK'nın yeni başkanı Vahdettin Ertaş görevine başladı

Bakanlar Kurulu Kararı ile Sermaye Piyasası Kurulu Başkanlığına atanan Vahdettin Ertaş, görevi eski Başkan Vedat Akgiray'dan devraldı.

31.12.2012Ekonomi
İşte SPKnın yeni başkanı

İşte SPK'nın yeni başkanı

Sermaye Piyasası Kurulu başkan ve üyeliklerine atama kararı Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

31.12.2012Ekonomi
ABD’de petrol sondaj kule sayısı 3 adet azaldı

ABD’de petrol sondaj kule sayısı 3 adet azaldı

ABD’de faaliyetini sürdüren petrol sondaj kule sayısı 22 Kasım itibarıyla son bir haftada 3 adet azalarak 671 adete geriledi.

25.11.2019Ekonomi
Salzburg’dan Münih’e indim kendimi küçük Türkiye’de buldum

Salzburg’dan Münih’e indim kendimi küçük Türkiye’de buldum

Çağın ritmi hızlandıkça tatil yolculukları da bundan payını alıyor. Dünyayı uçaklardan kuşbakışı seyrediyoruz, şehirleri birkaç saatte keşfedip, hayatı ıskalıyoruz. Okurumuz, TODAİE Öğretim Üyesi Prof. Dr. Seriye Sezen seyahatin ritmini yavaşlatıp, derinlemesine gözlem yapmayı tercih eden gezginlerden. Bavyera’yı trenle geçti, Münih sokaklarında yürüyüşe çıktı, izlenimlerini yazdı.

12.01.2014Gündem
Cimnastik Federasyonunda yeni dönem

Cimnastik Federasyonu'nda yeni dönem

Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanlığı'na, Suat Çelen seçildi. Crowne Plaza Otel'de düzenlenen ve iki başkan adayının yarıştığı 3. olağan genel kurulda, 285 delege oy kullandı.

8.11.2012Spor
TATCAdan korsan telsiz açıklaması

TATCA'dan korsan telsiz açıklaması

Türkiye Hava Trafik Kontrolörleri Derneği (TATCA) Başkanı Birol Bilgin, hava trafik kontrolörlerinin konuştuğu telsiz frekansına sızan bir kişinin, uçakların inişi sırasında yanlış yönlendirmeye çalışmasıyla ilgili olarak, “Ben daha önce böyle bir olay yaşamadım, bu olay beni kesinlikle şaşırttı” dedi.

8.06.2011Gündem