EKSTRA
MENÜ

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu haberleri sayfasında güncel ve son dakika Birleşmiş Milletler Genel Kurulu hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 6.106 Birleşmiş Milletler Genel Kurulu haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu Haberleri

TSBden iklim değişikliğinin risklerine karşı sigortalanmayı hızla artırma çağrısı

TSB'den iklim değişikliğinin risklerine karşı sigortalanmayı hızla artırma çağrısı

Türkiye Sigorta Birliği Başkanı Benli, "TBMM’nin Paris İklim Anlaşması’nı onaylaması çok önemli bir gelişme. Biz de iklim değişikliğiyle mücadele çalışmalarımızı hızlandırdık. Gelecekte karşılaşacağımız risklere karşı hazır olmalıyız." dedi.

12.10.2021Ekonomi
Dünya Kız Çocukları Günü ne zaman 11 Ekim ne günü..

Dünya Kız Çocukları Günü ne zaman? 11 Ekim ne günü?..

Dünya Kız Çocukları Günü, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de farkındalık yaratan bir gündür. İlk çıkış tarihi 2012 yılı olan Dünya Kız Çocukları Günü, UNICEF ve Birleşmiş Milletler öncülüğünde kabul görmüştür. Kız çocuklarını yaşadığı sorunları, olumsuzlukları ele alan Dünya Kız Çocukları Günü, eşitsizliği gidermek için öne çıkmıştır. Peki, Dünya Kız Çocukları Günü ne zaman? 11 Ekim ne günü? İşte, o detaylar

11.10.2021Gündem
Bakan Varank: Yatırımcıları davet ediyorum

Bakan Varank: Yatırımcıları davet ediyorum

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank "Tüm yatırımcıları, ülkemizin sunduğu muazzam imkanlardan faydalanmaya ve buraya yatırım yapmaya davet ediyorum. Ülkemizin jeopolitik konumu, üretim altyapısı hem en büyük pazarlara sizleri yakınlaştıracak hem de muazzam bir çalışma ortamını sizlere sunacak" dedi.

9.10.2021Ekonomi
Çin, Tayvan krizine noktayı koydu Birleşip Tek Çin olacağız

Çin, Tayvan krizine noktayı koydu! Birleşip 'Tek Çin' olacağız

Çin ve Tayvan arasında yıllardır devam eden kriz son günlerde yaşanan hava sahası ihlalleriyle yeniden gündeme gelmiş, Çin'in Tayvan'a savaş tehdidi ve ABD'nin Tayvan'ın yanında yer alması dünya kamuoyunda savaş korkusuna sebep olmuştu. Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, yaptığı açıklamayla tüm yaşananlara nokta koydu.

9.10.2021Dünya
Son dakika: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: Batının üstün olduğu anlayışının sonuna geldik

Son dakika: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: 'Batının üstün olduğu' anlayışının sonuna geldik

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kriter dergisine yaptığı açıklamada, 'Dünya siyasetine gelecek olursak; karşımızda farklı bir tablo söz konusu. "Batının üstün olduğu" şeklindeki sorun üreten anlayışın sonuna geldik. Bunu artık herkes sorguluyor ve kabul ediyor. Batının kendisi bile artık bunu kabullenmeye başladı.' ifadelerini kullandı.

5.10.2021Gündem
“Meyve ve Sebze Yılı”na destek

“Meyve ve Sebze Yılı”na destek

Migros, Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü’nün (FAO) “Uluslararası Meyve ve Sebze Yılı” kampanyasına; meyve sebzelerin mevsiminde tüketilmesi, korunma koşulları gibi tüketicileri bilgilendirmeye yönelik çalışmaları ile birlikte yemek tariflerini paylaştığı “Tam Zamanında” adlı projesiyle destek olurken mağazaları ve sosyal medya hesapları aracılığıyla kampanyanın iletişim çalışmalarını geniş kitlelerle buluşmasını sağlıyor.

‘Meyve ve Sebze Yılı’na destek

‘Meyve ve Sebze Yılı’na destek

Gıda kayıp ve israfını azaltmak ve tüketilebilir durumdaki gıdaların yeniden değerlendirilmesini sağlamak amacıyla farklı uygulamalara imza atan Migros, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu kararı ile ‘Uluslararası Meyve ve Sebze Yılı’ ilan edilmesinin ardından Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) tarafından yürütülen kampanya çalışmalarının destekçisi oldu.

5.10.2021Ekonomi
Şimdi sıra iklimin bizi değiştirmesinde

Şimdi sıra iklimin bizi değiştirmesinde

Seller, kuraklık, aşırı sıcak ya da soğuklar, yangınlar… Gün geçmiyor ki dünyanın bir köşesinden iklimle bağlantılı bir felaket haberi gelmesin. Hal böyle olunca çabalar da giderek yoğunlaşmaya başladı. Şimdi Türkiye de Paris İklim Anlaşması’nı Meclis’ten geçirerek bu çabalara resmi olarak ortak olacak. Uzmanlar bunun hayatımıza çekidüzen vermek anlamına geldiğini söylüyor. Önceki gün Meclis’e sunulan anlaşmanın ne olduğunu ve neleri değiştireceğini uzmanlara sorduk.

ABD, terör örgütünü Washington’da ağırladı

ABD, terör örgütünü Washington’da ağırladı

Bünyesinde terör örgütü PKK/YPG’nin de olduğu ve Suriye’de ABD tarafından desteklenen Suriye Demokratik Güçleri’nin (SDG) siyasi kanadı Suriye Demokratik Meclisi (SDM) heyetinin, hafta başında ABD’de resmi temaslarda bulunduğu ve ABD’li üst düzey yetkililerle bir araya geldiği ortaya çıktı.

1.10.2021Dünya
Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum: Sıfır emisyon hedefimizi hayata geçireceğiz

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum: Sıfır emisyon hedefimizi hayata geçireceğiz

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Paris Anlaşması, Türkiye Büyük Millet Meclisimizin gündemine girmiştir ve başlattığımız süreci en kısa sürede Meclisimizden geçirerek, ulusal katkı beyanımız çerçevesinde anlaşmaya taraf olacağız." dedi.

30.09.2021Gündem
En kritik zirve ‘verimli geçti’

En kritik zirve ‘verimli geçti’

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Putin arasında Soçi şehrinde gerçekleşen ve “en kritik zirve” olarak tarif edilen görüşme, liderlerin birbirine verdiği sıcak mesajlarla başladı. Zirvenin sonunda da her iki lider, görüşmenin son derece yararlı ve verimli geçtiği vurgusunu yaptı.

30.09.2021Gündem
İsrail Başbakanı Bennettin konuşmasına tepki yağıyor

İsrail Başbakanı Bennett'in konuşmasına tepki yağıyor

İsrail Başbakanı Naftali Bennett'in Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'ndaki 25 dakikalık konuşması sırasında 22 kere İran ifadesini telaffuz etmesine rağmen bir kere bile "Filistin" ya da "Filistinliler" ifadelerini zikretmemesi dikkati çekti.

29.09.2021Dünya
Çinden ABDye net mesaj: Eyleme geçirmesini umuyoruz

Çin'den ABD'ye net mesaj: Eyleme geçirmesini umuyoruz!

Çin’in Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Zhang Jun, ABD Başkanı Joe Biden’ın Çin ile "yeni bir soğuk savaş" başlatma niyetinin olmadığı yönündeki açıklamasını eyleme geçirmesini umduğunu söyledi.

29.09.2021Dünya
En kritik Soçi Zirvesi

En kritik Soçi Zirvesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Putin, 7 ay sonra ilk kez bir araya geliyor. Bugün Soçi’de baş başa görüşecek olan iki liderin masasında başta İdlib olmak üzere çok kritik konular olacak.

29.09.2021Gündem
BM Genel Kurulunda herkes onları konuşmuştu... Bolsonaro ailesinin şoke eden Kovid-19 sırrı ortaya çıktı

BM Genel Kurulu'nda herkes onları konuşmuştu... Bolsonaro ailesinin şoke eden Kovid-19 sırrı ortaya çıktı!

Dünyanın gözü geçen hafta New York'ta düzenlenen BM Genel Kurulu'ndaydı. Birçok gündem maddesiyle birlikte bu kurulun en önemli konusu elbette dünyayı saran koronavirüs salgını oldu. Kurula damgayı ise aşı karşıtlığı ve salgını ciddiye almamasıyla tanınan Brezilya Devlet Başkanı Bolsonaro damga vurdu. Bolsonaro ülkesine dönükten sonra ortaya çıkan gerçek ise adeta ülkeyi ayağa kaldırdı.

28.09.2021Dünya
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğandan yurt eleştirilerine rakamlı, fotoğraflı yanıt

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yurt eleştirilerine rakamlı, fotoğraflı yanıt

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kritik kabine toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Erdoğan yurt kapasitelerinin yetersiz olduğu eleştirilerine tepki göstererek, "Bankların üzerinde yatanların bir kısmının öğrencilikle alakası yok. Ülkemiz 1 milyonu aşkın yurt kapasitesiyle açık ara birincidir. Yurt binalarımız öğrencilerimizin hizmetindedir" ifadelerini kullandı. Öte yandan Erdoğan yüz yüze eğitimde kararlı olduklarını belirterek, "Salgın sürecinden uzaktan yürütülen eğitim öğretim faaliyetlerinin yüz yüze eğitiminin yerini alamadığını gördük. Onun için bu sene yüz yüze eğitim için kararlı bir tutum ortaya koyduk. 6 Eylül'de başlayan eğitim faaliyetleri alınan tedbirlerle başarı ile yürütülüyor" dedi.

27.09.2021Gündem
Son dakika... Kabine Toplantısı bugün Koronavirüse karşı yeni önlemler masada

Son dakika... Kabine Toplantısı bugün! Koronavirüse karşı yeni önlemler masada

Son dakika haberine göre, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi üç haftalık aranın ardından bugün Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanıyor.

27.09.2021Gündem
ABD dönüşü karantinaya girmişti Bolsonaronun Kovid-19 testi negatif çıktı

ABD dönüşü karantinaya girmişti! Bolsonaro'nun Kovid-19 testi negatif çıktı

ABD'de yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalanan Brezilya Sağlık Bakanı Marcelo Queiroga ile temaslı olduğu için geçen hafta karantinaya giren Devlet Başkanı Jair Bolsonaro'nun testi negatif sonuçlandı.

26.09.2021Dünya
Lavrov: Türkiye ile İdlib’i konuşacağız

Lavrov: Türkiye ile İdlib’i konuşacağız

Rusya Dışişleri Bakanı Sergei Lavrov, Türkiye’nin İdlib’de “ılımlı” muhalefeti teröristlerden ayırmaya yönelik “Putin-Erdoğan” anlaşmasına uymadığını ve Ankara’nın kendi rolünü yavaş oynadığını iddia ederek, Rusya ve Türkiye cumhurbaşkanları arasında 29 Eylül’de Soçi’de yapılacak görüşmelerde, tarafların İdlib’deki anlaşmaların uygulanmasını nasıl başaracaklarını görüşeceklerini söyledi.

26.09.2021Dünya
Tatardan Anastasiadisin BM konuşmasına tepki

Tatar'dan Anastasiadis'in BM konuşmasına tepki

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Rum lider Anastasiadis'in BM Genel Kurulu'ndaki konuşmasını eleştirerek, "Rum lider, son derece saldırgan bir üslupla Kıbrıs Türk tarafı ve Türkiye'ye karşı bilinen iddia ve suçlamalarını tekrarlamıştır." ifadesini kullandı.

25.09.2021Dünya
Arakanlı mülteciler için küresel eylem çağrısı

Arakanlı mülteciler için küresel eylem çağrısı

Bangladeş Başbakanı Hasina, Arakanlı mültecilerin ülkelerine geri gönderilmesinin "aciliyet" olduğunu ve uluslararası toplumun, bu kişilerin Myanmar'a güvenli şekilde dönüşlerini sağlamak için "mümkün olan her şeyi yapması gerektiğini" belirtti.

24.09.2021Dünya
AB Yüksek Temsilcisi Borrellden Türkiye ile yakın iş birliği mesajı

AB Yüksek Temsilcisi Borrell'den 'Türkiye ile yakın iş birliği' mesajı

Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borell, Türkiye ile yakın iş birliği ve koordinasyonun ilişkilerin temeli olduğunu belirtti.

24.09.2021Dünya
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğandan ABD ziyareti sonrası çok önemli açıklamalar S-400, ABD ile ilişkiler, CHPye sert eleştiri, fahiş fiyat...

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD ziyareti sonrası çok önemli açıklamalar! S-400, ABD ile ilişkiler, CHP'ye sert eleştiri, fahiş fiyat...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD ziyareti sonunda New York'taki Türkevi'nde gazetecilerle söyleşi gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan gündeme ilişkin çok önemli açıklamalarda bulunurken S-400 konusunda "Bize sürekli S-400’ü dayatmalarını bir defa bizim kabul etmemiz mümkün değil. Bizim için S-400 işi bitmiştir" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD ile ilişkilere dair "Ben oğul Bush ile iyi çalıştım, Sayın Obama ile iyi çalıştım, Sayın Trump ile iyi çalıştım ama Sayın Biden ile iyi başladık diyemem" ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan sosyal medya düzenlemesine ilişkin "Meclis’in açılmasıyla birlikte de biz hazırlıklarımızı Meclis’e sunacağız. Böylece sosyal medya konusundaki atacağımız adımların ülkemiz için, milletimiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum" açıklamasını yaptı.

23.09.2021Gündem
İngiltere Başbakanı: Kritik bir dönüm noktasına yaklaşıyoruz

İngiltere Başbakanı: Kritik bir dönüm noktasına yaklaşıyoruz

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, 76. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda iklim değişikliğine dikkat çekerek, “Kritik bir dönüm noktasına yaklaşıyoruz” dedi.

23.09.2021Dünya
Bakan Varank: Dijital dönüşüm yolculuğunda nerede olduklarını görebilecekler

Bakan Varank: Dijital dönüşüm yolculuğunda nerede olduklarını görebilecekler

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank "(Avrupa Yeşil Mutabakatı) Anlaşmanın olası olumsuz etkilerini ortadan kaldırmak ve ülkelere yüklediği zorunlulukları fırsata dönüştürmek için Yeşil Mutabakat Eylem Planı'nı hazırladık" dedi.

23.09.2021Ekonomi
Blinken: Mevlüt, seni görmek güzel

Blinken: Mevlüt, seni görmek güzel

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD’li mevkidaşı Antony Blinken ile görüştü.

23.09.2021Dünya
ABD aşı sözünü arttırdı

ABD aşı sözünü arttırdı

ABD Başkanı Joe Biden, Beyaz Saray tarafından sanal ortamda düzenlenen COVID-19 zirvesinin açılışında yaptığı konuşmada, ABD’nin az gelirli ülkelere bir yıl içinde dağıtmak üzere 500 milyon doz daha Pfizer-BioNTech COVID-19 aşısı satın alacağını duyurdu.

23.09.2021Dünya
Fahrettin Altun: Dünya Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eyleme geçme çağrısına kulak vermeli

Fahrettin Altun: Dünya Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eyleme geçme çağrısına kulak vermeli

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu için New York'a yaptığı ziyareti tamamlayarak Türkiye'ye hareket etti. Erdoğan'ın yoğun temaslarına ilişkin açıklamayı İletişim Başkanı Fahrettin Altun yaptı.

23.09.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğanın New Yorktaki diplomasi trafiği sürüyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın New York'taki diplomasi trafiği sürüyor

Dün BM Genel Kurulu'nda dünyaya seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün BM kapsamında görüşmelerini sürdürüyor. Erdoğan, Arnavutluk Başbakanı Edi Rama, Hırvatistan eski Cumhurbaşkanı Kitarovic, Burundi Cumhurbaşkanı Ndayishimiye, Bulgaristan eski Cumhurbaşkanı Stoyonov, FIFA Başkanı Infantino, Irak Cumhurbaşkanı Salih ve Libya Başkanlık Konseyi Başkanı el-Menfi ile bir araya geldi.

22.09.2021Gündem
Çin, kömür yakıtlı enerji projelerini desteklemeyecek

Çin, kömür yakıtlı enerji projelerini desteklemeyecek

Çin, küresel emisyonla mücadele çerçevesinde başka ülkelerde kömür yakıtlı yeni projeler yürütmeyeceğini açıkladı.

22.09.2021Ekonomi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan Afgan mülteci mesajı

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Afgan mülteci mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şu anda ABD zaten bu tür sorumlulukları yerine getirmedi. Bizim ülkemizde şu anda kayıt dışı 300 binden fazla Afgan mülteci var. Ülkemizin hala Afgan mültecileri almaya gücü yetmez" dedi.

22.09.2021Gündem
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Cumhurbaşkanı Erdoğan bizim sesimiz ve gücümüz olmuştur

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Cumhurbaşkanı Erdoğan bizim sesimiz ve gücümüz olmuştur

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, 76. BM Genel Kurulu'ndaki mesajlarına ilişkin, "Erdoğan, uluslararası topluma bu konuda çağrı yapmakla bizim sesimiz ve gücümüz olmuştur. Kendisine teşekkür ediyoruz." ifadelerini kullandı.

22.09.2021Dünya
Paris İklim Anlaşması nedir İşte Paris Anlaşmasının maddeleri

Paris İklim Anlaşması nedir? İşte Paris Anlaşması'nın maddeleri

Paris İklim Anlaşması ve maddeleri, BM Genel Kurulu sonrası yeniden gündeme geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kurulda yaptığı açıklamada, "Paris İklim Anlaşması'nı, atılacak yapıcı adımlara uygun şekilde ve ulusal katkı beyanımız çerçevesinde, önümüzdeki ay Meclisimizin onayına sunmayı planlıyoruz" ifadelerini kullandı. Açıklama ardından Paris İklim Anlaşması'nın detaylarına yönelik araştırmalar başladı. Peki, Paris İklim Anlaşması nedir? İşte Paris Anlaşması'nın maddeleri ...

22.09.2021Gündem
BM Genel Kurulunda Kovid-19 şoku Sağlık Bakanı virüse yakalandı

BM Genel Kurulu'nda Kovid-19 şoku! Sağlık Bakanı virüse yakalandı

Dünyanın gözü New York'ta düzenlenen BM Genel Kurulu'nda. Birçok gündem maddesiyle birlikte bu kurulun en önemli konusu elbette dünyayı saran koronavirüs salgını. Dünya liderlerini bir araya getiren 76. Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulunda ilk konuşmayı yapan Brezilya heyetinde ise pozitif test şoku yaşanıyor.

22.09.2021Dünya
Transatlantik ilişkilerde ipler gerildi

Transatlantik ilişkilerde ipler gerildi

ABD ve İngiltere’den nükleer denizaltı edinme kararı alan Avustralya’nın Fransa ile milyarlarca dolarlık dizel denizaltı anlaşmasını rafa kaldırmasına AB de sert tepki gösterdi. ABD’nin aslında Çin’e karşı attığı denizaltı adımı, Batı ittifakını gerdi.

22.09.2021Dünya
Biden BM’ye hitap etti: Yeni bir Soğuk Savaş istemiyoruz

Biden BM’ye hitap etti: Yeni bir Soğuk Savaş istemiyoruz

BM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada ABD Başkanı Biden, ‘yeni bir Soğuk Savaş istemediklerini’ belirterek koronavirüs, iklim krizi, insan hakları ihlalleri gibi çağın sorunlarına karşı ortak mücadele verilmesi çağrısı yaptı.

22.09.2021Dünya
BM’den dünyaya seslendi... Paris Anlaşması gelecek ay Meclis’te

BM’den dünyaya seslendi... Paris Anlaşması gelecek ay Meclis’te

Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM 76’ncı Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada iklim değişikliğine karşı mücadeleye geniş yer ayırırken “Paris İklim Anlaşması’nı önümüzdeki ay Meclis onayına sunmayı planlıyoruz” dedi.

22.09.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Daha Adil Bir Dünya Mümkün kitabı New York’ta led ekranlarda tanıtıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 'Daha Adil Bir Dünya Mümkün' kitabı New York’ta led ekranlarda tanıtıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kaleme aldığı "Daha Adil Bir Dünya Mümkün" kitabı, İletişim Başkanlığının organizasyonu ile New York'un merkezindeki cadde ve sokaklar ile Times Meydanı'ndaki led ekranlarda tanıtıldı.

22.09.2021Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Göbeklitepedeki dikilitaşın replikasına ziyaret

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Göbeklitepe'deki dikilitaşın replikasına ziyaret

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler Genel Merkezi Binasının bahçesinde sergilenen Göbeklitepe’deki 12 bin yıllık dikilitaşların replikasını ziyaret etti.

21.09.2021Gündem
BM Zirvesi devam ederken Talibandan flaş hamle

BM Zirvesi devam ederken Taliban'dan flaş hamle

Taliban, Birleşmiş Milletlere (BM) mektup göndererek, Genel Kurul görüşmelerine katılma talebinde bulundu ve sözcülerinden Suheyl Şahin'i BM büyükelçisi adayı gösterdi.

21.09.2021Dünya
Emine Erdoğan, Hırvatistan First Ladysi ile bir araya geldi

Emine Erdoğan, Hırvatistan First Lady'si ile bir araya geldi

Emine Erdoğan, Hırvatistan Cumhurbaşkanı Zoran Milanovic'in eşi Sonja Music Milanovic ile bir araya geldi.

21.09.2021Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Paris İklim Anlaşmasının TBMM onayına sunulacağını duyurdu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Paris İklim Anlaşması'nın TBMM onayına sunulacağını duyurdu

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda dünyaya seslendi. Konuşmasının önemli bir bölümünü iklim krizine ayıran Erdoğan, Paris İklim Anlaşması'nı gelecek ay TBMM'nin onayına sunmayı planladıklarını duyurdu.

21.09.2021Haber
Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu Paris İklim Anlaşması TBMMnin onayına sunulacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu! Paris İklim Anlaşması TBMM'nin onayına sunulacak

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda dünyaya seslendi. Konuşmasının önemli bir bölümünü iklim krizine ayıran Erdoğan, Paris İklim Anlaşması'nı gelecek ay TBMM'nin onayına sunmayı planladıklarını duyurdu.

21.09.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yeni göç dalgalarını karşılamaya ne imkanımız ne tahammülümüz vardır

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yeni göç dalgalarını karşılamaya ne imkanımız ne tahammülümüz vardır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda önemli açıklamalar yaptı. Koronavirüs aşısı konusunda dünyada eşitsizlik olduğunu belirten Erdoğan, "Yerli aşımızı yakın zamanda milletimizle birlikte tüm insanlığın istifadesine sunacağız" ifadelerini kullandı. Afganistan'da Taliban yönetimi sonrası oluşan yeni göç dalgaları konusunda da açıklamalarda bulunan Erdoğan, "Artık yeni göç dalgalarını karşılamaya ne imkanımız ne de tahammülümüz vardır. Adil yük ve sorumluluk paylaşımı temelinde tüm paydaşların bu konuda üzerine düşeni yapmasının vakti gelmiştir" dedi. Erdoğan, Kıbrıs'ta iki devletli çözümle ilgili olarak tüm dünyaya çağrı yaparak şöyle konuştu: Çözüm için adanın asli lideri olan Kıbrıs Türk halkının uluslararası statüsünün tescil edilmesi gerekiyor. Buradan uluslararası topluma Kıbrıs Türklerinin görüşlerini açık fikirlilikle değerlendirme çağrısında bulunuyorum.

21.09.2021Haber
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşmiş Milletler Genel Kurulunda önemli açıklamalarda bulundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda önemli açıklamalarda bulundu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda önemli açıklamalar yaptı. Koronavirüs aşısı konusunda dünyada eşitsizlik olduğunu belirten Erdoğan, "Yerli aşımızı yakın zamanda milletimizle birlikte tüm insanlığın istifadesine sunacağız" ifadelerini kullandı.

21.09.2021Haber
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğandan BM Genel Kurulunda önemli mesajlar

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan BM Genel Kurulu'nda önemli mesajlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda önemli açıklamalar yaptı. Koronavirüs aşısı konusunda dünyada eşitsizlik olduğunu belirten Erdoğan, "Yerli aşımızı yakın zamanda milletimizle birlikte tüm insanlığın istifadesine sunacağız" ifadelerini kullandı. Afganistan'da Taliban yönetimi sonrası oluşan yeni göç dalgaları konusunda da açıklamalarda bulunan Erdoğan, "Artık yeni göç dalgalarını karşılamaya ne imkanımız ne de tahammülümüz vardır. Adil yük ve sorumluluk paylaşımı temelinde tüm paydaşların bu konuda üzerine düşeni yapmasının vakti gelmiştir" dedi. Erdoğan, Kıbrıs'ta iki devletli çözümle ilgili olarak tüm dünyaya çağrı yaparak şöyle konuştu: Çözüm için adanın asli lideri olan Kıbrıs Türk halkının uluslararası statüsünün tescil edilmesi gerekiyor. Buradan uluslararası topluma Kıbrıs Türklerinin görüşlerini açık fikirlilikle değerlendirme çağrısında bulunuyorum.

21.09.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Sarkaç, ABD ile Rusya arasında kuzey komşumuza doğru mu kayıyor?

Geride bıraktığımız iki hafta boyunca Türkiye’nin hem ABD hem de Rusya ile ilişkilerini içine alan, merkezinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yer aldığı, sert iniş çıkışlara sahne olan oldukça hareketli günlere tanıklık ettik.

2.10.2021

Erdoğan ABD ile ilişkilerde tırmanmaya gidiyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçen çarşamba günü New York’ta gezisini izleyen Türk gazetecilerine yaptığı açıklamada, ABD ile ilişkilerin durumu üzerinde son derece olumsuz bir tablo çizdi. Erdoğan, ABD Başkanı Joe Biden ile “iyi başlamadıklarını” belirttikten sonra “İki NATO ülkesi olarak şu andaki gidiş pek hayra alamet değil...” dedi.

25.09.2021

ABD ne yazık ki bize dürüst davranmıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la yaptığımız BM Genel Kurul ziyaretinin son günü, çok önemli bir basın toplantısıyla bitti. Toplantı 170 metre yüksekliğindeki Türkevi’nde yapıldı. Cumhurbaşkanı özellikle ABD ile ilişkiler açısından dönüm noktası diyebileceğim mesajlar verdi. Üstelik iyi niyetli, haklıdan, dostluktan ve hukuktan yana ama uyarı dolu mesajlar. Sanıyorum ABD yönetimine doğrudan giden bu mesajlar Washington’da çok ciddi yankı yaratacaktır. Başlıklar halinde gidersek...

24.09.2021