EKSTRA
MENÜ

Bir Gün Ceo

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 5.571 haberi bulunmuştur.

Bir Gün Ceo Haberleri

Kanal D Genel Müdürü Murat Saygı, Bir Gün CEO  Geleceği kucaklamak webinarında

Kanal D Genel Müdürü Murat Saygı, Bir Gün CEO 'Geleceği kucaklamak' webinar'ında

Kanal D’nin medya sponsoru olduğu, Bir Gün CEO programı kapsamında, Odgers Berndtson ve Harvard Business Review Türkiye işbirliği ile gerçekleştirilen “Embracing the Future: The Leadership Experience / Geleceği Kucaklama Liderlik Deneyimi” webinar serisinin 2.sine Kanal D Genel Müdürü Murat Saygı da katıldı.

30.09.2020Televizyon
Kanal D Genel Müdürü Murat Saygı Bir Gün CEO kapsamında gençlerle buluşacak

Kanal D Genel Müdürü Murat Saygı Bir Gün CEO kapsamında gençlerle buluşacak!

Üst düzey yönetici araştırma ve değerlendirme kurumu Odgers Berndtson tarafından, bugünün ve yarının liderlerinin geleceğe daha etkin hazırlanmalarına destek olan “Bir Gün CEO Programı”nın “televizyonculuk” alanında ki mentörü Kanal D Genel Müdürü Murat Saygıolacak.

16.07.2020Televizyon
Genç mezun bir gün CEO oldu

Genç mezun bir gün CEO oldu

Genç lider adaylarını tecrübeli ve CEO’larla buluşturan ‘Bir Gün CEO’ programında Fırat Can Dikme, Petrol Ofisi CEO’su Selim Şiper’e tam gün refakat etti. Selim Şiper genç lider adaylara ‘her kademedeki işte, her yaşta, muhatabın insan olduğu unutulmamalı’ tavsiyesinde bulundu.

23.08.2019Eğitim
Liderlik senfonisi

Liderlik senfonisi

Stanford Üniversitesi’nde üst düzey yöneticiler için müzik ve iş dünyasında liderlik arasındaki ilişkiyi anlattığı seminerleri ile dikkat çeken dünyaca ünlü besteci ve orkestra şefi Rob Kapilow, bu kez Türkiye’de bugünün ve yarının CEO’larıyla buluştu. Mozart’ın müzik dehasından örnekler vererek mükemmel liderliğin ipuçlarını anlatan Kapilow, zaman zaman orkestrayı CEO’lara emanet edip ortaya çıkan karmaşayla liderliğin önemini gözler önüne serdi.

21.04.2019Ekonomi
Çeşitliliğin önemi giderek artıyor

Çeşitliliğin önemi giderek artıyor

Günümüz iş dünyasında, gelişen teknolojinin de etkisiyle artık ülkeler arasındaki sınırlar ortadan kalkmaya başladı. Odgers Berndtson’ın Global CEO’su Barones Virginia Bottomley, bu durumun işgücünün küresel hareketliliğini de etkilediğini, hem yönetici pozisyonlarındaki çalışanların hem de gençlerin iş deneyimi kazanabilmek için yurtdışındaki fırsatları değerlendirmek istediğini ve farklı kültürlerden insanların birarada çalışmaya başlamasıyla çeşitliliğin daha çok önem kazandığını söylüyor.

CEOlardan liderlik reçetesi

CEO'lardan liderlik reçetesi

Üst düzey yönetici araştırma ve değerlendirme şirketi Odgers Berndtson'ın bugünün liderleri ile geleceğin lider adaylarını bir araya getirmek üzere Ekim 2017'de Türkiye'de başlattığı sosyal sorumluluk projesi Bir Gün CEO programı tamamlandı.

Değişim danışarak olacak

Değişim danışarak olacak

Uzmanlar, 4. Sanayi Devrimi ile başlayan dönüşüme ayak uydurabilmeleri için firmaların düşünce ve organizasyon yapılarını değiştirmeleri gerektiğini düşünüyor. Buna göre, kurumların mutlaka hayata geçirmeleri gereken uygulamalardan biri de yönetim kurullarının yanında danışma kurulları oluşturmaları. Bunun yanında, değişimin başarılı olabilmesi için en üst yönetimden en alta herkesin aynı vizyona sahip olması çok önemli.

CEO ile 1 gün geçirecekler

CEO ile 1 gün geçirecekler

Üst düzey yönetici araştırma ve değerlendirme firması Odgers Berndtson’ın gençlere yönelik “Bir gün CEO programı” bu yıl Türkiye’de de başladı. Bugünün liderleri ile geleceğin liderleri arasındaki iletişimi kuvvetlendirmeyi amaçlayan projede 15 üniversite öğrencisi bir günlerini eşleştikleri 15 CEO ile beraber geçirecekler.

Biyoteknolojide önemli potansiyel

Biyoteknolojide önemli potansiyel

Gelecekte en çok gelişecek alanlarından biri olarak gösterilen biyoteknolojiye yapılan yatırımlar tüm dünya ile beraber Türkiye’de de çoğalıyor. Nobel İlaç’ın 2019’da faaliyete geçmesi planlanan biyoteknoloji ar-ge merkezinde de 120 kişi istihdam edilecek.

CEO’larla bir gün

CEO’larla bir gün!

DÜNYADA 10 yıldır üniversite öğrencileri iş dünyasının en tepesindekilerin deneyimlerini gözlemleme ve tecrübe etme imkanı buluyor.

6.10.2017Ekonomi
“Bir gün CEO programı” ile bugünün liderlerinden geleceğin liderlerine deneyim aktarımı…

“Bir gün CEO programı” ile bugünün liderlerinden geleceğin liderlerine deneyim aktarımı…

Geleceğin lider adaylarını Türkiye’nin alanında öncü şirketlerinin üst düzey yöneticileri ile buluşturacak olan program, gençlere teorik eğitimin üzerine uygulamayı da görme şansı verecek.

27.09.2017Kampüs
Coca-Cola’da zirveye çıkacağım aklımın ucundan bile geçmezdi

Coca-Cola’da zirveye çıkacağım aklımın ucundan bile geçmezdi

The Coca-Cola Company’nin CEO’su Muhtar Kent, "ABD’de kamyonlara Coca-Cola kasası yüklediğim günlerde bir gün CEO olacağım aklımın ucundan bile geçmezdi. Coca-Cola’dan 1997 sonunda, Viyana’dan bölgeyi yönetirken ayrıldım. 2005’te Çin’in de içinde bulunduğu 100 ülkeyi kapsayan Bölge Başkanlığı’yla döndüm. Dönüşümün en büyük nedeni Çin’in cazibesiydi" dedi.

16.10.2008Ekonomi
ŞOK Marketler ve Tarım Kredi Kooperatifleri iş birliği hedef büyüttü

ŞOK Marketler ve Tarım Kredi Kooperatifleri iş birliği hedef büyüttü

ŞOK Marketler, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri iş birliğiyle Türk çiftçisinin daha çok ürününü doğrudan market rafına ulaştırmaya devam ediyor.

19.02.2021Ekonomi
Banka hesabına gerek olmadan döviz alım-satımı yapılabilecek

Banka hesabına gerek olmadan döviz alım-satımı yapılabilecek

Yeni nesil ödeme platformu ininal ve fintech girişim kurucusu olarak faaliyet gösteren Insha Ventures yeni bir iş birliğine imza attı. Bu kapsamda, ininal kullanıcıları için 7 gün 24 saat döviz alım satımı yapabilecek.

18.02.2021Ekonomi
Vestel’e Japonya’dan ‘TPM World Class Ödülü’

Vestel’e Japonya’dan ‘TPM World Class Ödülü’

Vestel Elektronik, JIPM (Japon Fabrika Bakım Enstitüsü) tarafından verilen TPM (Toplam Üretken Yönetim) programının en yüksek seviyesi olan World Class Ödülü’nün sahibi oldu. Vestel bu başarıyla 6 ayrı fabrikada eş zamanlı yaptığı çalışmalarla tüketici elektroniği sektöründe bu prestijli ödülü alan dünyadaki ilk ve tek şirket oldu.

18.02.2021Teknoloji
Sosyal medya hesabı olanlar dikkat

Sosyal medya hesabı olanlar dikkat

Sosyal medya hesapları için farklı veya benzersiz bir e-posta kullanmak gerektiğini söyleyen teknoloji şirketi CEO’su Mustafa Tatar, Mümkünse, özellikle sosyal medya hesapları için yeni bir e-posta oluşturulmalıdır. Böylece sosyal medya güvenliği ihlal edilirse, bilgisayar korsanları önemli kişisel verilere erişemez dedi.

16.02.2021Ekonomi
Googledan 23 milyon dolarlık anlaşma

Google'dan 23 milyon dolarlık anlaşma

Google, Avustralya'nın önde gelen medya şirketlerinden Seven West Media ile ürettiği haber içeriklerini ücret karşılığında kullanmak için anlaşma yaptı.

15.02.2021Ekonomi
Sigortacılar bile şaşkın

Sigortacılar bile şaşkın

Axa Sigorta CEO’su Yavuz Ölken, artık afetlerin her an yaşandığını belirterek, “Hortum gördük ama İzmir’deki gibi yerleşkenin içine girmiş bir olay yaşamadık. Kuraklık nedeniyle çıkan yangınlarda konut, işyeri hasarı ödedik” dedi.

15.02.2021Ekonomi
Ailenin sonu yaklaştı:  Kraliçe 2. Elizabethin Meghan Markle korkusu

'Ailenin sonu yaklaştı': Kraliçe 2. Elizabeth'in Meghan Markle korkusu

Dünyanın en çok merak edilen ve haklarında en çok iddia ortaya atılan ailelerinden biri Mountbatten Windsor ailesi, yani İngiliz kraliyet ailesi.

13.02.2021Magazin
TOGG sensörleriyle veri toplayıp MGMye aktaracak

TOGG sensörleriyle veri toplayıp MGM'ye aktaracak

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TOGG ile Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün sözleşme imzaladığını ve TOGG'un sensörleriyle elde ettiği verileri MGM ile paylaşacağını söyledi.

11.02.2021Ekonomi
AS Monaco ve Gambit Esports güçlerini birleştiriyor

AS Monaco ve Gambit Esports güçlerini birleştiriyor

AS Monaco ve Gambit Esports ortak espor takımlarını duyurdu.

11.02.2021eSpor
Altınordu fabrikası çalışıyor A takıma kazandırılan 5inci isim Rahmi Salih Kaya...

Altınordu fabrikası çalışıyor! A takıma kazandırılan 5'inci isim Rahmi Salih Kaya...

TFF 1. Lig’de bu sezon Altınordu’da 3 maça çıkan altyapı patentli stoper Rahmi Salih Kaya, diploma töreniyle Altınordu Futbol Akademisi’nden (ALFA) A takıma uğurlandı.

10.02.2021Futbol
Santralde yangın çıktı, kentte felaket ilan edildi

Santralde yangın çıktı, kentte felaket ilan edildi

Nürnberg’deki büyük bir elektrik santralinde çıkan yangın nedeniyle şehirde felaket ilan etti. Bölgesel ısıtma santrali, şehrin münferit bölgelerinde bozuldu. Dondurucu soğukların yaşandığı kentte santral geçici olarak devre dışı bırakıldı, enerji tedarikçisi N-Ergie birçok yerin etkilendiğini duyurdu.

9.02.2021Avrupa
Tofaş, 2020 yılında başarılı finansal sonuçlara imza attı

Tofaş, 2020 yılında başarılı finansal sonuçlara imza attı

Tofaş, 2020 yılına ait finansal sonuçlarını açıkladı. Şirket, geçtiğimiz yıl 250 bin 630 adetlik üretim ve 118 bin adetlik ihracat gerçekleştirdi. Tofaş’ın gelirleri 23 milyar 557 milyon TL olarak gerçekleşirken, şirketin net karı ise 1 milyar 784 milyon TL olarak gerçekleşti.

5.02.2021Ekonomi
Aboneli rekor

Aboneli rekor

2020’de 2.6 milyon yeni aboneyle en yüksek yıllık abone artışını elde eden ve 50 milyon abone sayısını geçen Türk Telekom, 28.3 milyar TL gelire ulaştı. Son 12 yılın en yüksek seviyesi olan 3.2 milyar TL’lik net kâra ulaşan şirketin yeni hedefi 50 milyon abonenin yarattığı sinerji ile ürün çeşitliğini arttırıp iyileştirmek. Şirket bu sayede kâr ve gelirini yükseltmeyi amaçlıyor.

5.02.2021Ekonomi
CEO’luktan dünyayı kurtarmaya: Jeff Bezos şimdi ne yapacak

CEO’luktan dünyayı kurtarmaya: Jeff Bezos şimdi ne yapacak?

Jeff Bezos, Amazon çalışanlarına önceki gece gönderdiği bir e-postayla yakın zamanda dev şirketin CEO koltuğunu Andy Jassy’e bırakacağını, kendisinin ise Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine devam edeceğini ve “enerjisini ve dikkatini yeni ürünlere ve erken girişimlere odaklayacağını” duyurdu ve herkesin aklına aynı soruyu getirdi: Sırada ne var? Yorumculara göre, Bezos’un gelecek planlarının arkasında saçını kazıtmasıyla aynı sebep yatıyor. Bir başka deyişle Bezos, bundan sonra insanlığın geleceğini kurtarmaya odaklanacak.

4.02.2021Dünya
Endonezyada mahallesi için kurdu Şimdi dünyada tanımayan yok...

Endonezya'da mahallesi için kurdu! Şimdi dünyada tanımayan yok...

Endonezya'da kurulan Bukalapak şirketinin hikayesi inanılmaz. Aslında mahalledeki insanlara yardımcı olmak için Achmad Zaky'inin kurduğu sonra 3 arkadaşıyla yürüttüğü şirket bugün dünya çapında bilinir bir hal aldı.

2.02.2021Ekonomi
Garanti BBVA’dan yine bir ilk

Garanti BBVA’dan yine bir ilk

Sürdürülebilir finans kapsamında yenilikçi çözümlerle Türkiye’nin iklim değişikliğiyle mücadelesine destek veren Garanti BBVA, yine bir ilki gerçekleştirerek Bireysel Çatı Güneş Enerjisi Sistemi (GES) ürününü hayata geçirdi.

1.02.2021Ekonomi
Elon Musktan şaşkınlık yaratan Bitcoin açıklaması

Elon Musk'tan şaşkınlık yaratan Bitcoin açıklaması

Dünyanın en zengin ismi olan ve Mars projeleriyle gündemden düşmeyen Elon Musk, bu kez Twitter'da profiline Bitcoin'i ekledi ve 'Geçmişe bakınca kaçınılmazdı' paylaşımını yaptı.

29.01.2021Teknoloji
Honor telefonlara Google servisleri geri mi dönüyor

Honor telefonlara Google servisleri geri mi dönüyor?

Huawei çatısı altından ayrılmasıyla birlikte akıllarda geleceğiyle ilgili pek çok soru işareti bırakan Honor, kullanıcılarına ulaşmayı hız kesmeden sürdürüyor. Peki yeni Honor cihazlarda Google servisleri olacak mı?

29.01.2021Teknoloji
ABDde GameSpot korkusu Risk büyüyebilir

ABD'de GameSpot korkusu! Risk büyüyebilir

ABD'de GameSpot hissesinde işlem yapan küçük yatırımcılar dev fon Melvin Capital'i büyük zarara soktu. Aslında mağazalarını kapatmak isteyen bir şirkete yatırım yapan küçük yatırımcılar para kazanmak isteyen Melvin Capital'i iflasa sürükledi. Hisseler de 400 dolar seviyesini aştı.

29.01.2021Ekonomi
TFF Başkanı Nihat Özdemir: Fenerbahçede Serdar Aziz ve Gustavo limit için ücretlerini düşürdü

TFF Başkanı Nihat Özdemir: 'Fenerbahçe'de Serdar Aziz ve Gustavo limit için ücretlerini düşürdü'

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, D-Smart canlı yayınında önemli açıklamalarda bulundu

28.01.2021Futbol
Elon Musk kimdir Elon Muskun hayatı hakkında bilgiler

Elon Musk kimdir? Elon Musk'un hayatı hakkında bilgiler

Elon Musk, yapmış olduğu yatırımlar ve inovatif çalışmaları ile dikkatleri üzerine çeken isimler arasında yer alıyor. Tesla elektrikli otomobil, SpaceX uzay istasyonu, Paypal gibi pek çok girişimin sahibi olan Elon Musk, her geçen yıl yeni girişimleri ile kitlelerin karşısında yer alıyor. Elon Musk kimdir nereli kaç yaşında? İşte, Elon Musk hakkında merak edilen bazı bilgiler

28.01.2021Gündem
Koç Holding CEO’su Levent Çakıroğlu global iş dünyası oluşumu B20’nin Ticaret ve Yatırım Görev Gücü Eş Başkanlığı’nı üstlendi

Koç Holding CEO’su Levent Çakıroğlu global iş dünyası oluşumu B20’nin Ticaret ve Yatırım Görev Gücü Eş Başkanlığı’nı üstlendi

G20 ülkelerinin önde gelen iş dünyası kuruşlarını ve sanayi örgütlerini bir araya getiren B20, İtalya Dönem Başkanlığı’ndaki ilk toplantısını 21-22 Ocak tarihlerinde gerçekleştirdi. B20’nin Ticaret ve Yatırım Görev Gücü Eş Başkanlığı’nı üstlenen Koç Holding CEO’su Levent Çakıroğlu, 29 ülkedeki 22 sektörü kapsayan bu önemli görev gücüne eş başkanlık etmekten ve Ülkemizi bu görev gücünde temsil etmekten gurur duyduğunu belirtti.

24.01.2021Ekonomi
Çakıroğlu’na B-20’de önemli görev

Çakıroğlu’na B-20’de önemli görev

Koç Holding Üst Yöneticisi Levent Çakıroğlu, B-20’nin Ticaret ve Yatırım Görev Gücü Eşbaşkanlığı görevini yürütecek.

24.01.2021Ekonomi
Vodafone, yerli ekosisteme yeni KOBİler katmaya hazırlanıyor

Vodafone, yerli ekosisteme yeni KOBİ'ler katmaya hazırlanıyor

Türkiye’de yerli üretimin gelişmesini hedefleyen Vodafone, genişbant yatırımlarında tedarik zincirine katılabilecek KOBİ’lerle işbirliği yapmaya devam ediyor. Vodafone; Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu katılımı ve TOBB ortaklığında düzenlenen “Teknolojide Yerli Üretim ve KOBİ’lerin Gücü” etkinliğinde KOBİ’lerle üçüncü kez bir araya geldi. 300’ü aşkın KOBİ temsilcisinin katıldığı etkinlikte, Vodafone’un devreye alınan ihalelerinin duyurulacağı Tedarik Zinciri Portalı da tanıtıldı.

20.01.2021Ekonomi

Yazar Sonuçları

Bir müze anılar dostluklar

AHMET Piriştina 1999 yılında büyükşehir belediye başkanlığına aday oldu. Yakın dostları, biz gazeteciler kalabalık bir sofrada buluştuk.Piriştina dedi ki;

17.02.2021

Kraliçeye Türk tabağı

Geçen hafta sohbet ettiğimiz Karaca Grup’un CEO’su Fatih Karaca, Türk gastronomisinin İngiltere’de tanıtımına dair güzel haberler verdi. Londra’da mağaza açacak marka, gözünü Buckingham Sarayı’na dikmiş.

15.02.2021

TÜİK’in verileri umutsuzluğu arttırıyor... İş aramayan işsizler!

Toplumun temel sorunu, gençleri pençesi altında kıvrandıran işsizlik, TÜİK’e göre azalıyormuş. Enflasyona ilişkin yayınladığı verilerle yoğun şekilde eleştirilen Türkiye İstatistik Kurumu’na (TÜİK) göre işsiz sayısı 2020 yılı Kasım döneminde geçen yılın aynı dönemine göre 303 bin kişi azalarak 4 milyon 5 bin kişi oldu.

11.02.2021

Sayın CEO beni ikna edin niye dijital bir göçmen olayım

WhatsApp öyle bir şey yaptı ki, hepimizi bir anda büyük düş kırıklığına uğrattı...

5.02.2021

Yine mesaj yazabilse, ‘Ben de özledim’ diyebilse

Microsoft’un patentini aldığı yeni bir uygulama, insanların öldükten sonra dijtal dünyada yaşamaya devam edebilecekleri iddiasında. Yeterince veriyle beslenen yapay zekânın karakteri ‘o kişi’ye benzeyen bir sohbet botuna dönüşecek ve sevenleriyle hayattaymış gibi mesajlaşabilecek.

31.01.2021

Sesim geliyor mu Clubhouse?

Yeni bir dijital oyuncağımız daha var artık: Clubhouse.

29.01.2021

Yeni normal hibrit çalışma olacak

DÜNYANIN iki büyük devi Microsoft ve Google pandeminin ilk aylarında önce hibrit çalışma modeline geçeceklerini, sonra da uzaktan çalışmayı kalıcı hale getiren kararlarını açıkladı.

27.01.2021

Ödeme sistemlerinde öne çıkan trendler

Kovid-19, toplumun her kesiminin çalışma, eğitim, sosyalleşme süreçlerini uçtan uca değiştirdiği gibi, ödeme ve alışveriş alışkınlıklarına yönelik olarak da yeni normalleri gündeme getirdi. Ödeme sistemlerinde öne çıkan trendlerden söz ederken, temel olarak iki önemli eğilimin etkisini analiz etmemiz gerekiyor: Değişen tüketici davranışları ve finansal servislerin artan dijital dönüşümü. Bu hafta ödeme alanında öne çıkan son trendleri analiz ettim.

22.01.2021

Fıstık gibi dolandırıcılık

Son yıllardaki fiyat artışıyla en pahalı tarım ürünü haline gelen çam fıstığına şekil olarak çok benzeyen küçük yer fıstıkları ya da işlemden geçirilerek benzetilen yer fıstıkları, dolmalık çam fıstığı adı altında piyasaya sürülüyor.

22.01.2021