EKSTRA
MENÜ

Bipolar Bozukluk

Bipolar Bozukluk haberleri sayfasında güncel ve son dakika Bipolar Bozukluk hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 320 Bipolar Bozukluk haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Bipolar Bozukluk Haberleri

Pandemi akıl sağlığını vurdukça psikoz vakaları artıyor

Pandemi akıl sağlığını vurdukça psikoz vakaları artıyor!

Pandeminin insanların ruh sağlığı üzerindeki etkileri aylardır tartışılıyor... Salgının, kaygı ve stres bozuklukları, depresyon vakalarında ciddi bir artışa neden olduğu bilinirken yapılan son araştırmalar çok daha korkutucu bir tablo ortaya çıkardı. İngiltere'de yapılan araştırma psikoz vakalarında yüzde 75'lik bir artış olduğunu ortaya koydu.

18.10.2021Dünya
Depresyon Türleri Nelerdir, Kaça Ayrılır En Tehlikeli Depresyon Hangisidir

Depresyon Türleri Nelerdir, Kaça Ayrılır? En Tehlikeli Depresyon Hangisidir?

Depresyon kelimesi, günlük hayat içerisinde sıklıkla karşılaşılan ve kullanılan kelimeler arasında yer almaktadır. Depresyonun ne anlama geldiği ve hangi durumlarda kullanıldığı ile ilgili bilgi edinmek isteyebilirsiniz. Depresyon türleri nelerdir, kaça ayrılır? En tehlikeli depresyon hangisidir? Depresyon türleri ile ilgili tüm detayları sizler için derledik.

24.09.2021Araştırma
İnositol nedir, ne işe yarar İnositol içeren besinler, yiyecekler ve gıdalar..

İnositol nedir, ne işe yarar? İnositol içeren besinler, yiyecekler ve gıdalar..

İnsan vücudunun gereksinim duyduğu pek çok vitamin bulunur. Bu vitaminler oldukça önemli bir takviye şeklinde çeşitli besinler yardımı ile alınabilir. Sağlık açısından bakıldığında gerekli görülebilen vitaminleri tam olarak almadığınız zaman çeşitli hastalıklar ortaya çıkabilir. Bunun için çok daha dikkatli olmak gerekir. İnositolun ne demek olduğunu, bu maddenin ne işe yaradığını ve inositol maddesinin hangi besinlerde bulunmakta olduğunu detayları ile derledik.

17.08.2021Araştırma
Hastanede doktora bıçaklı saldırı

Hastanede doktora bıçaklı saldırı

Ankara'da Gazi Üniversitesi Hastanesi Müdürü Muammer Zeki Şahnaoğlu, hastanede çalışan anestezi teknikeri Hakkı K. tarafından odasında uğradığı bıçaklı saldırı sonucu ağır yaralandı.

14.07.2021Haber
Son dakika... Ankarada hastanede bıçaklı saldırı Gazi Üniversitesi Hastanesi Müdürü ağır yaralandı

Son dakika... Ankara'da hastanede bıçaklı saldırı! Gazi Üniversitesi Hastanesi Müdürü ağır yaralandı

Ankara'da Gazi Üniversitesi Hastanesi Müdürü Muammer Zeki Şahnaoğlu, hastanede çalışan anestezi teknikeri Hakkı K. tarafından odasında uğradığı bıçaklı saldırı sonucu ağır yaralandı.

14.07.2021Gündem
Bipolar Bozukluk Nedir ve Neden Olur Bipolar Bozukluk Belirtileri ve Tedavisi

Bipolar Bozukluk Nedir ve Neden Olur? Bipolar Bozukluk Belirtileri ve Tedavisi

Yaşam biçimimiz, duygu durum değişkenliğini etkiler. İş ve ilişkiler ile değerlendirildiği zaman farklı boyutlarda yansıyabilir. Bipolar bozukluğu, düzenli takip gerektiriyor ve tedavi edilmediği durumda da ciddi sonuçlara yol açabiliyor. Peki bipolar bozukluk nedir ve neden olur? Bipolar bozukluk belirtileri ve tedavisiyle ilgili merak edilenler...

7.07.2021İyi Yaşam
Aklınızı da sağlıklı besleyin

Aklınızı da sağlıklı besleyin

Son yıllarda ‘beslenme psikiyatrisi’ terimini daha çok duymaya başladık. Uzmanlar “Ne yiyorsak beynimizi onunla besliyoruz, bu da ruh halimizi etkiliyor” diyor. Türkiye’de psikiyatri diyetisyenliğinin öncülerinden Prof. Dr. Aliye Özenoğlu da selenyum, çinko, magnezyum, D vitamini yetersizliklerinin zihinsel fonksiyon bozukluklarına neden olabileceğini söylüyor.

13.06.2021Hürriyet Pazar
Bipolar bozukluk nedir İşte bipolar bozukluğu belirtileri ve tedavisi

Bipolar bozukluk nedir? İşte bipolar bozukluğu belirtileri ve tedavisi

Bipolar bozukluk, genel olarak 20'li yaşlarda ortaya çıkıyor. Bu hayat boyu sürdüğü için mutlaka düzenli takip gerekiyor. Tedavi edilmediği durumlarda da ciddi sonuçlara yol açabiliyor. Peki bipolar bozukluk nedir? İşte bipolar bozukluğu belirtileri ve tedavisi...

5.04.2021Sağlık
Erotomani ne demek İşte erotomani görülen bireylerin özellikleri

Erotomani ne demek? İşte erotomani görülen bireylerin özellikleri

Erotomani kelimesi, Masumiyet dizisiyle gündeme geldi ve anlamı da oldukça merak ediliyor. Peki erotomani ne demek? İşte erotomani görülen bireylerin özellikleri

19.03.2021Sağlık
Bipolar bozukluk nedir Belirtileri arasında uykusuzluk da bulunuyor

Bipolar bozukluk nedir? Belirtileri arasında uykusuzluk da bulunuyor

Manik depresif hastalık olan bipolar bozukluk gündemde yer alıyor. Bu hastalık iki uçlu mizaç bozukluğu olarak da bilinen önemli bir psikiyatrik bozukluktur. Bipolar bozukluğun belirtileri ve tedavisi ile ilgili bilgiler araştırılıyor. İşte bipolar bozukluk hastalığı hakkında merak edilenler

18.02.2021Sağlık
Alev Aydın kimdir ve kaç yaşında Ünlü şarkıcı Halseyin sevgilisi Alev Aydının hayatı hakkında merak edilenler

Alev Aydın kimdir ve kaç yaşında? Ünlü şarkıcı Halsey'in sevgilisi Alev Aydın'ın hayatı hakkında merak edilenler

26 yaşındaki Halsey, Türk sevgilisi senaryo yazarı Alev Aydın'dan bebek beklediğini duyurdu. Magazinde yer alan haberin ardından Alev Aydın'ın hayatı gündeme geldi. Senarist olan Alev Aydın, ABD, Suudi Arabistan, New York ve Giresun gibi yerlerde çocukluğunun geçtiğini Instagram gönderileri üzerinden takipçileri ile paylaşıyor. Peki, ünlü senarist Alev Aydın kimdir ve kaç yaşında? İşte, Halsey'in sevgilisi Alev Aydın hakkında merak edilen bilgiler.

27.01.2021Keyif
Kırmızı Oda Boncuk kimdir, hastalığı ne Kırmızı Oda Boncukun hikayesi yüreklere dokundu

Kırmızı Oda Boncuk kimdir, hastalığı ne? Kırmızı Oda Boncuk'un hikayesi yüreklere dokundu!

Kırmızı Oda Boncuk'un hayat hikayesi izleyenleri derinden etkiledi. Banu Kiremitçi Bozkurt’un senaryosunu kaleme aldığı Binnur Kaya'nın başrolünde yer aldığı Kırmızı Oda dizisinde Boncuk karakterine hayat veren başarılı oyuncu Burcu Biricik'in performansı ise tam not aldı. Halüsinasyonlar gören ve hayalinde yarattığı Can karakterine aşık olan Boncuk'un hastalığı ise merak konusu oldu. Peki, Kırmızı oda Boncuk kimdir? İşte, Kırmızı Oda Boncuk'un hikayesiyle ilgili merak edilenler.

22.01.2021Televizyon
Bipolar Duygudurum Bozukluğu Nedir

Bipolar Duygudurum Bozukluğu Nedir?

Günümüz şartlarında duygu durumumuzun değişkenliği yaşam biçimimizle farklılıklar gösterirken, iş  ve ilişkiler ile değerlendirildiğinde kişilere değişik boyutlarda yansıyabiliyor. Dışardan gözlem ile kişinin yaşadıkları ve bazen anlamlandıramadıkları bütün olarak ele alındığında uzman psikiyatrların değerlendirmeleri önemli. Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Fuat Torun, bipolar bozuklukla ilgili önemli bilgiler veriyor.

22.01.2021İyi Yaşam
Kırmızı Odadaki Boncuk karakterinin hastalığı merak ediliyor - Boncukun hastalığı ne

Kırmızı Oda'daki Boncuk karakterinin hastalığı merak ediliyor - Boncuk'un hastalığı ne?

Kırmızı Oda'da son zamanlarda dikkat çeken karakterlerden biri de Boncuk oldu. Çocukluğu trajik anılarla geçen Boncuk'un ermişlerle konuşmaları onu Kırmızı Oda'ya getirdi. Tüm dünyanın kendisini 2. kez evlendirmek için harekete geçtiğini iddia eden Boncuk'un hastalığı merak ediliyor. Peki, Kırmızı Oda'daki Boncuk karakterinin hastalığı ne? İşte Boncuk karakteriyle ilgili bilgiler...

15.01.2021Televizyon
Her iki kişiden birinde görülüyor... Bu belirtiler 1 aydan fazla devam ederse dikkat

Her iki kişiden birinde görülüyor... Bu belirtiler 1 aydan fazla devam ederse dikkat

Çoğu kez beklenmedik zamanlarda ortaya çıkan, kişiyi aşırı korkutan, dehşet içinde bırakan ve çaresizlik hissi uyandıran olayların etkisiyle yaşanan ruhsal travmalar, kişinin yaşam kalitesini önemli ölçüde etkileyebiliyor. Uykusuzluk, iştah kaybı, huzursuzluk, olayla ilgili anıları tekrar yaşama, güvensizlik duygusu gibi belirtilerin travma sonrası stres bozukluğuna işaret ettiğini belirten uzmanlar, bu belirtilerin 1 aydan uzun süre devam etmesi halinde uzmana başvurulması gerektiğini vurguluyor. Uzmanlar, her iki kişiden birinin hayat boyu en az bir kez ruhsal travma yaşadığına dikkat çekiyor.

8.01.2021Sağlık
Bipolar nedir Bipolar bozuk kadınlar ve erkeklerde farklı belirtiler gösterebiliyor

Bipolar nedir? Bipolar bozuk kadınlar ve erkeklerde farklı belirtiler gösterebiliyor

Bipolar bozukluk (manik-depresif bozukluk olarak da bilinir) duygudurumda aşırı uçlara giden dalgalanmalara neden olan bir hastalıktır. Sıklıkla aralarda normal duygudurum dönemleri gözlenirken, kendini dünyanın zirvesinde veya rahatsız edecek derecede aşırı huzursuz ve hızlı hissetmekten (bu “mani” dönemidir), aşırı üzgün ve umutsuz hissetmeye (bu “depresyon” dönemidir) kadar değişen duygudurumları görülür. Bipolar bozukluk belirtileri kadınlar ve erkeklerde farklı belirtileri gösterir. Peki, bipolar nedir, bipolar belirtileri neler?

6.01.2021Sağlık
Bipolar hastası kadını Adana’da fuhşa sürüklediler

Bipolar hastası kadını Adana’da fuhşa sürüklediler

Niğdeli H.A, "fuhuşa sürüklenen" bipolar bozukluk hastası eşini Adana'da arıyor. Karısına seslenen H.A., “Çaresizim. Ne olur evine dön. Seni fuhşa sürükleyenleri adalete teslim edelim” dedi.

6.01.2021Haber
Akılalmaz olay Eşi fuhşa sürüklendi çocukları yurda alındı…

Akılalmaz olay! Eşi fuhşa sürüklendi çocukları yurda alındı…

Adana’da bipolar bozukluk hastası kadının kandırılarak Niğde’den Adana’ya fuhuş yapmaya geldiği iddia edildi. Eşi fuhuş batağına düşen H.A. yaptığı açıklamada ‘Çaresizim, ne olur evine dön. Fuhuş yaptıranların adalet önünde hesap vermesini istiyorum’ dedi.

6.01.2021Gündem
Lityum nedir, nerelerde kullanılır İşte lityum hakkında tüm bilgiler

Lityum nedir, nerelerde kullanılır? İşte lityum hakkında tüm bilgiler

Kimyasal bir element olan Lityum, doğada saf halde bulunmaz. İlaç sanayisinde sakinleştirici olarak kullanılan Lityumun ne olduğu hakkında fikir sahibi olmak isteyen vatandaşlar, 'Lityum nedir?' sorusuna yanıt arıyor. Peki, lityum nedir, nerelerde kullanılır?

28.12.2020Gündem
Samsundaki Ruh Sağlığı Hastanesinde oda arkadaşını boğarak öldürmüştü Yeni gelişme

Samsun'daki Ruh Sağlığı Hastanesi'nde oda arkadaşını boğarak öldürmüştü! Yeni gelişme

Samsun'da 'bipolar bozukluk' tedavisi gören Arife Kise, temizlik görevlisi E.G.’nin yanına gelerek, şizofreni tedavisi gören Nadiye Yıldız'ı yastıkla boğduğunu söylemişti. Nadiye Yıldız'ı yastıkla öldüren Arife Kise (28) tutuklandı.

28.12.2020Gündem
Bipolar nedir Bipolar hastalığı belirtileri neler Bipolar bozukluk zıt ataklarla seyrediyor

Bipolar nedir? Bipolar hastalığı belirtileri neler? Bipolar bozukluk zıt ataklarla seyrediyor!

Bipolar bozukluğun tanımı, gündemde yer alan psikolojik hastalıkların başında geliyor. Mani, hipomani ve depresyon olarak ortaya çıkabilecek üç ana semptomu olan bipolar bozuklukta, kişiler tedavi edilmesi gereken atak dönemleri dışında sağlıklı oluyor. Duygu durum bozukluğu olarak tanımlanan bipolar, temel sorun şartlara ve duruma uygunsuz ya da abartılı duygulanım içinde olmak anlamına geliyor. İşte, bipolar rahatsızlığı belirtileri ve hastalıkla ilgili merak edilen bazı bilgiler.

25.12.2020Sağlık
Bipolar hastaları kendilerini iyi hissetseler bile ilaç tedavisi bırakılmamalı

Bipolar hastaları kendilerini iyi hissetseler bile ilaç tedavisi bırakılmamalı

İki uçlu duygudurum bozukluğu” ya da “manik depresif bozukluk” olarak da bilinen bipolar bozuklukta tedavi sürecinde devamlılığın önemine işaret eden uzmanlar, hastaların en çok iyi hissetmeleri halinde ilaçlarını bıraktıklarına dikkat çekiyor. Bu durumun çok sakıncalı olduğunu belirten uzmanlar, “İlacınızı asla kesmeyin” uyarısında bulunuyor. Yaşam kalitesinin yükseltilmesi için düzenli uyku, sağlıklı ve dengeli beslenme, düzenli hareket ve egzersiz tavsiyesinde bulunuyor.

22.12.2020Sağlık
İlkbahar ve Sonbahar Bipoların Alevlenme Dönemidir

İlkbahar ve Sonbahar Bipoların Alevlenme Dönemidir

Mevsimlerden en çok etkilenen psikiyatrik hastalığın manik depresiftir. İlkbahar ve sonbahar, bu hastalığın alevlenme dönemidir. "Kişi kolay aşık oluyorsa, içine kapanıp saatlerce düşünüyorsa, dalıp dalıp gidiyorsa kişinin bipolar olduğundan şüphelenmek gerekir" diyen Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, bipolar bozukluk ve manik depresif rahatsızlıkları ile ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu.

1.12.2020İyi Yaşam
Borderline Kişilik Bozukluğu Olan Birine Nasıl Davranılmalısınız

Borderline Kişilik Bozukluğu Olan Birine Nasıl Davranılmalısınız?

Borderline kişilik bozukluğuna sahip kişiler genellikle çevresindeki insanları iyi ya da kötü olarak sınıflandırırlar. Dünyayı siyah ya da beyaz görürler ve duyguları sürekli değişkendir. Kimi günler depresif, mutsuz olurken diğer günler neşeli ve mutlu olurlar. Peki çevrenizde uç duygular arasında gidip gelen borderline kişilik bozukluğuna sahip kişilere nasıl davranmalısınız?

Bipolar Bozukluk Nedir Bipolar Bozukluk Belirtileri Nelerdir

Bipolar Bozukluk Nedir? Bipolar Bozukluk Belirtileri Nelerdir?

Bipolar bozukluk esasen çok da bilinmeyen ancak toplumda neredeyse 50 kişiden birinde görülen bir ruh sağlığı sorunudur. Bipolar bozukluk en basit haliyle; zaman zaman kişinin çökkünlük ve taşkınlık dönemler yaşamasıdır. Psikiyatrist/Psikoterapist Yrd.Doç.Dr.Rıdvan Üney, bipolar bozukluğu düşündüren durumları açıkladı.

En İyi Psikoloji Filmleri - Yeni Ve Eski En Çok İzlenen Psikoloji Filmleri Listesi Ve Önerisi (2020)

En İyi Psikoloji Filmleri - Yeni Ve Eski En Çok İzlenen Psikoloji Filmleri Listesi Ve Önerisi (2020)

Dünya genelinde en çok izlenen filmlerin başında psikoloji filmleri yer alıyor. Bazı filmlerde gizem ve gerilim ögeleri ön plandayken, bazı yapımlarda bipolar bozukluk ve şizofreni gibi psikolojik rahatsızlıklar anlatılıyor. Yeni ve eski en çok izlenen psikoloji filmleri nelerdir? Sizin için derledik.

28.10.2020Kültür Sanat
“Yaşadıklarını başkalarında izleyen insanlar ‘Bu benim suçum değilmiş demek ki’ diyor”

“Yaşadıklarını başkalarında izleyen insanlar ‘Bu benim suçum değilmiş demek ki’ diyor”

Türkiye ve dünyada insan psikolojisine odaklanan yapımlar ilgi odağı. Özellikle psikiyatr Dr. Gülseren Budayıcıoğlu’nun gerçek hikâyelere dayanan kitaplarından uyarlama diziler en çok izlenenler arasında... YouTube’da da insan psikolojisini irdeleyen pek çok program milyonlarca tık alıyor. Ancak bu dizi ve programları faydalı bulanlar kadar eleştirenler de var.

25.10.2020Hürriyet Pazar
Hep hastalarına sorardı, bu kez o çocukluğunu anlattı: ‘İşler hiç de öyle değilmiş Freud’

Hep hastalarına sorardı, bu kez o çocukluğunu anlattı: ‘İşler hiç de öyle değilmiş Freud!’

Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları’nın eski başhekimi, gündüz kuşağı ‘reality-show’ programlarının değişmez yorumcusu Prof. Arif Verimli ile buluştuk, bir psikiyatri klişesiyle, “Hocam bize çocukluğunuzu anlatır mısınız?” diye sorduk. Arif Hoca da kendi çocukluk travmasını, bir zamanlar ‘işe yaramaz’ olarak görülen psikiyatriye neden girdiğini, daha asistanlık yıllarında ‘İşlerin hiç de Freud’un dediği gibi olmadığı’nı nasıl anladığını ve Türkiye’nin psikolojisini anlattı...

11.10.2020Gündem
Dilencilik yapan eski NBA yıldızına Cubandan yardım eli

Dilencilik yapan eski NBA yıldızına Cuban'dan yardım eli

Dallas Mavericks takımının sahibi Mark Cuban, yaklaşık sekiz ay önce sokak ortasında dövülerek tutuklanan eski NBA yıldızı Delonte West'e sahip çıktı.

29.09.2020Avrupa
Bipolar bozukluğu mevsim geçişlerinde farklı etkilere yol açabiliyor

Bipolar bozukluğu mevsim geçişlerinde farklı etkilere yol açabiliyor

Mevsimsel özellik gösteren bipolar bozukluk, sonbaharda farklı etkilere yol açabiliyor. Sonbaharın son günleri ve kışın ilk günlerine doğru çökkünlük belirtilerinin ortaya çıkabileceğini belirten uzmanlar, bu dönemde içe kapanma, isteksizlik, karamsar düşünceler, derin bir mutsuzluk, geleceğe dair ümitsizlik ve zaman zaman intihar düşünceleri ve davranışı görülebileceği uyarısında bulunuyor.

16.09.2020Sağlık
İntihar Girişimi Nasıl Sinyaller Verir

İntihar Girişimi Nasıl Sinyaller Verir?

Genellikle kişinin ölüm, ölmek veya intihar hakkında konuşmasının veya yazmasının, umutsuz, çaresiz veya değersiz olduğuyla ilgili yorumlar yapmasının, yaşamak için bir sebep olmadığına dair ifadeler kullanmasının intihar konusunda önemli sinyaller olduğunu vurgulayan uzmanlar, bu mesajların mutlaka dikkate alınması gerektiğini kaydediyor.

Bipolar bozukluk, manik dönemde hayatı zora sokabilir

Bipolar bozukluk, manik dönemde hayatı zora sokabilir

Bipolar bozukluk hastalarında en az 1 hafta süren manik dönemde kişinin hayatını zora sokacak kararlar almasına neden olacak şikayetlerin görülebileceğini belirten Psikiyatri Uzmanı Dr. Arda Kazım Demirkan, “Kişi normalden daha enerjik ve aktif hissedebilir, daha çok konuşabilir. Özel güçleri varmış gibi hissedebilir. Uykuya ihtiyacı azalabilir ya da hiç uyku ihtiyacı hissetmeyebilir. Düşünmeden kararlar alabilir. Bitirmeyeceği projelere başlayabilir. Harcadığı para miktarında artış olabilir” dedi.

27.08.2020Sağlık
Lady Gagadan çarpıcı itiraf: Beynimi kontrol edemiyorum

Lady Gaga'dan çarpıcı itiraf: Beynimi kontrol edemiyorum

Bol ödüllü şarkıcı Lady Gaga, katıldığı bir programda şaşırtıcı iddialarda bulundu.

Depo Photos

13.08.2020Magazin
Bipolar bozukluğu nedir, ne demek İşte bipolar bozukluk belirtileri

Bipolar bozukluğu nedir, ne demek? İşte bipolar bozukluk belirtileri

Bipolar bozukluğu gündemde yer alıyor. Psikiyatrik bir problem olan bipolar bozukluk hastalığının belirtileri merak ediliyor. Bu hastalık temel olarak duyguları düzenleyememe ve duyguların şiddetini kontrol edememe durumudur. İşte bipolar bozukluğu ile ilgili bilgiler…

3.08.2020Sağlık
Cadde ortasında annesini döven gence dayak attılar

Cadde ortasında annesini döven gence dayak attılar

Erzurum'da cadde ortasında annesini tekmeleyen genç, olayı gören 2 kişi tarafından dövüldü. Bipolar bozukluk olduğu öğrenilen genç, olaya müdahale eden polisler tarafından güçlükle ambulansa bindirilerek, hastaneye götürüldü.

3.08.2020Haber
Cadde ortasında annesini döven gence dayak attılar

Cadde ortasında annesini döven gence dayak attılar!

Erzurum'da cadde ortasında annesini tekmeleyen genç, olayı gören 2 kişi tarafından dövüldü. Bipolar bozukluk olduğu öğrenilen genç, olaya müdahale eden polisler tarafından güçlükle ambulansa bindirilerek, hastaneye götürüldü.

3.08.2020Gündem
Psikolojik Rahatsızlıkların Fiziksel Belirtilerine Dikkat

Psikolojik Rahatsızlıkların Fiziksel Belirtilerine Dikkat!

Psikolojik sorunlar ruhumuzu olduğu kadar bedenimizi de etkileyebiliyor. Uzman Klinik Psikolog Fundem Ece Kaykaç, psikolojik rahatsızlıkların fiziksel belirtilerini anlattı.

Bipolar nedir Bipolar hastası ne demek

Bipolar nedir? Bipolar hastası ne demek?

Bipolar bozukluk hem kişinin kendisinin hem de çevresindekilerin hayat kalitesini düşüren önemli bir psikiyatrik bozukluktur. Bipolar hastası olan kişiler tedavi edilmesi gereken atak dönemleri dışında sağlıklıdırlar. Ataklar belli mevsimlerde; özellikle bahar ayları, askerlik gibi stresli dönemlerde, lohusalık gibi özel durumlarda tetiklenebilir.Bipolar hastalarının tedavi konusunda desteklenmesi, hastalığı tanımaları ve tetikleyen faktörler, öncül belirtiler, ilaç yan etkileri, hastalıkta damgalanma gibi konularda bilgili olmaları, psikososyal destek vermeleri vb. görevler düşmektedir. Peki, bipolar nedir? Bipolar hastası ne demek?Bipolar nedir? Bipolar hastası ne demek? Bipolar bozukluk belirtileri neler?

21.05.2020Sağlık
Bipolar bozukluk nedir Belirtileri ve tedavisi

Bipolar bozukluk nedir? Belirtileri ve tedavisi

Psikiyatrik bir problem olan bipolar bozukluk, temel olarak duyguları düzenleyememe ve duyguların şiddetini kontrol edememe durumudur. Peki, bipolar bozukluk tedavi edilebilir mi? Psikolog Aylin Çıtakbaş, konuyla ilgili önemli bilgiler aktardı.

15.04.2020Sağlık
Bipolar bozukluğu nedir Bipolar hastalığı nedir ve teşhisi nasıl yapılır

Bipolar bozukluğu nedir? Bipolar hastalığı nedir ve teşhisi nasıl yapılır?

Bipolar bozukluğu, duygu durumunda yaşanan ani değişiklikleri ya da çöküşleri tanımlamaktadır. Bipolar Bozukluğu genellikle ergenlik döneminde ya da erişkinlik döneminin başında başlayıp yaşam boyu sürebilmektedir. Peki, bipolar hastalığı nedir ve teşhisi nasıl koyuluyor? İşte, bipolar bozukluğu hakkında merak edilen bazı bilgiler

5.04.2020Sağlık
Bipolar teşhisi kondu

Bipolar teşhisi kondu

ABD’li şarkıcı Selena Gomez (27), Instagram hesabında Miley Cyrus ile yaptığı canlı yayında kendisine bipolar bozukluk teşhisi koyulduğunu açıkladı.

5.04.2020Dünya
Bu hastalıklara sahip kişiler erken emekli oluyor İşte o hastalıklar

Bu hastalıklara sahip kişiler erken emekli oluyor! İşte o hastalıklar!

4A, 4B ve 4C kapsamında sigortalı olan işçiler, çalışma hayatları sırasında iş gücünü kaybedip çalışamaz duruma gelirlerse erken emeklilik için başvuruda bulunabilirler. Kimler erken emeklilik hakkını kazanabilir? Erken emeklilik için geçerli olan hastalıklar nelerdir? İşte erken emeklilik için merak edilen tüm ayrıntılar…

7.02.2020Ekonomi
TMS tedavisi nedir TMS tedavisi nasıl yapılır

TMS tedavisi nedir? TMS tedavisi nasıl yapılır?

TMS ya da TMU olarak bilinen Transkraniyal Manyetik Uyarı tedavisi, son günlerin araştırılan konuları arasında yer alıyor. Hafıza sildirme yöntemi olarak kullanılan TMS, bazı yöntemlerle gerçekleştirilebiliyor. Peki, TMS tedavisi nedir ve nasıl yapılıyor? İşte, TMS tedavisi hakkında tüm detaylar

29.11.2019Gündem
Bipolar ne demek Bipolar bozukluğu nedir

Bipolar ne demek? Bipolar bozukluğu nedir?

Gündemdeki haberler ardından bipolar bozukluğunun anlamına yönelik araştırmalar başladı. Bipolar bozukluğu, duygudurum bozuklarından biridir. Kalıtımsal etkenlerin payı olan bipolar bozukluk çoğunlukla ergenlik dönemi ya da ilk yetişkinlik döneminde ortaya çıksa da her yaş ve cinsiyette görülebilmektedir. Peki, Bipolar nedir? bipolar bozukluğu nasıl anlaşılır?

25.11.2019Sağlık
Emekli başkomiser kızını uyurken başından vurdu

Emekli başkomiser kızını uyurken başından vurdu!

FATİH'te, emekli başkomiser, kızını tabancayla başından vurarak öldürdü. Olayın ardından 155 polis imdatı arayan başkomiser, olay yerine gelen polise teslim oldu.

24.11.2019Gündem
Başörtüsü saldırganı tutuklandı

Başörtüsü saldırganı tutuklandı

BEŞİKTAŞ’ta öğretmen Şuheda Nur Eriş’e kaldırımda yürürken tokat atan 34 yaşındaki Berrak Karaoğlu ‘halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme’ suçundan tutuklandı.

22.11.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Bir Akrep Dolunayı hikayesi.Yalnız değilsin cumartesi kelebeği…

Birleşmiş Milletler Nüfus Projeksiyonu incelendiğinde büyüyen dünya nüfusu, 2020'de 8,3 milyara, 2030 yılında 9,4 milyara, 2040 yılında 10,3 milyara ve 2050 yılında ise 12 milyara ulaşacağını söylemiş.

9.05.2020

Bugün 1 Aralık Dünya AIDS Günü

Her yıl 1 Aralık Dünya AIDS günü olarak kutlanıyor. Peki, AIDS konusunda ne kadar bilgi sahibiyiz? HIV ile AIDS arasındaki fark nedir? HIV virüsü nedir? HIV belirtileri nelerdir? HIV nasıl bulaşır? HIV tedavisine başladığında bir kişinin hayatı nasıl etkileniyor? HIV pozitif ya da AIDS olmak cinsel hayatı nasıl etkiliyor? Tüm sorularımızın yanıtını konusunda uzman isimlerden alıyoruz.

30.11.2019