EKSTRA
MENÜ

Bilkent Üniversitesi

Bilkent Üniversitesi haberleri sayfasında güncel ve son dakika Bilkent Üniversitesi hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 5.667 Bilkent Üniversitesi haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Bilkent Üniversitesi, Türkiye'nin ilk vakıf üniversitesi. Üniversite; Yükseköğretim Kurulu'nun kurucu başkanı olan Profesör İhsan Doğramacı tarafından, İhsan Doğramacı Eğitim Vakfı, İhsan Doğramacı Sağlık Vakfı ve İhsan Doğramacı Bilim ve Araştırma Vakfı kararlarıyla 20 Ekim 1984'te kurulmuştur. Bilkent Üniversitesi, kuruluş amacını eğitim kalitesi, bilimsel araştırma ve yayınları ile kültür ve sanat faaliyetleri açısından dünyanın önde gelen üniversiteleri arasında yer almak olarak açıklamıştır.Bu amaç doğrultusunda üniversiteye "Bilim Kenti"nin kısaltılmışı olan Bilkent adı verilmiştir.


Bilkent Üniversitesi Haberleri

Kırmızı Oda Tuna (Gülçin Kültür) kimdir

Kırmızı Oda Tuna (Gülçin Kültür) kimdir?

Kırmızı Oda dizisinin dikkat çeken karakterlerinden biri de Tuna oldu. Dizide Tuna karakterine Gülçin Kültür hayat veriyor. Pek çok tiyatro oyununda sahneye çıkan Gülçin Kültür, Tuna performansıyla adından söz ettiriyor. Peki, Kırmızı Oda Tuna (Gülçin Kültür) kimdir?

22.10.2021Televizyon
Türkiye’den 5 üniversite dünya liginde

Türkiye’den 5 üniversite dünya liginde

Yükseköğretim derecelendirme kuruluşu Times Higher Education (THE), ‘2022 Gelişmekte Olan Ekonomiler Sıralaması’nı yayınladı. Listeye göre Türkiye’den beş üniversite ilk 100’e girerken, Sabancı Üniversitesi 44’üncü sırada yer bularak en başarılı Türk üniversitesi oldu. 698 üniversitenin incelendiği listede Türkiye’den 66 üniversite yer aldı. Türkiye gelişmekte olan ülke üniversiteleri sıralamasında en çok üniversitesi bulunan 4’üncü ülke oldu.

20.10.2021Eğitim
Ailecek uçuyorlar

Ailecek uçuyorlar

Zuhal ve Kadri Özün çiftiyle kızları Gökçin ile oğulları Gökhür, Türk Hava Kurumu’ndan (THK) aldıkları eğitimle pilot oldu. Kadri Özün emekli olurken, eşi ve iki çocuğu görevlerine devam ediyor. Aile üyeleri, yıllarca hep beraber uçmanın keyfini ve gururunu yaşadıklarını söylüyorlar.

11.10.2021Gündem
Özgürcan Çevik kimdir, nereli, kaç yaşında

Özgürcan Çevik kimdir, nereli, kaç yaşında?

Özgürcan Çevik, ekranları yakından takip eden birçok vatandaşın gündeminde yer almaya devam ediyor. Şevkat Yerimdar dizisiyle ekranlarda yer edinen Özgürcan Çevik, sempatik tavırları ve başarılı oyunculuğu dikkat çekiyor Peki, Şevkat Yerimdar dizisinin yakışıklı oyuncusu Özgürcan Çevik kimdir kaç yaşında? İşte, o isim hakkında bazı bilgiler

10.10.2021Hayat
20 yaşındaki Türk piyanist Eda Seviniş, Almanya’da piyano yarışmasını kazandı

20 yaşındaki Türk piyanist Eda Seviniş, Almanya’da piyano yarışmasını kazandı

Yirmi yaşındaki Türk piyanist Eda Seviniş, Uluslararası Robert Schumann Piyano Yarışması Düsseldorf 2021'in final etabında kendi kategorisinde birinciliği kazandı. ABD’de burslu müzik eğitimi alan Seviniş, final etabında Asasello Quartet ile sahne alarak Schumann’ın ‘mi bemol majör piyano beşlisini’ seslendirdi.

7.10.2021Haber
20 yaşındaki Türk piyanist Eda Seviniş, Almanya’da piyano yarışmasını kazandı

20 yaşındaki Türk piyanist Eda Seviniş, Almanya’da piyano yarışmasını kazandı

Yirmi yaşındaki Türk piyanist Eda Seviniş, Uluslararası Robert Schumann Piyano Yarışması Düsseldorf 2021'in final etabında kendi kategorisinde birinciliği kazandı. ABD’de burslu müzik eğitimi alan Seviniş, final etabında Asasello Quartet ile sahne alarak Schumann’ın ‘mi bemol majör piyano beşlisini’ seslendirdi.

7.10.2021Gündem
Tuğçe Özbudak kimdir, kaç yaşında, nereli Estetikleriyle gündem olmuştu

Tuğçe Özbudak kimdir, kaç yaşında, nereli? Estetikleriyle gündem olmuştu!

Adanalı dizisindeki Pınar karakteriyle tanınan oyuncu Tuğçe Özbudak, son hali ile katıldığı 2. Sayfa programında açıklamalarıyla gündem oldu. Yaptırdığı estetiklerden sonra bambaşka bir görünüme sahip olan Tuğçe Özbudak, “Sosyal medyada filtre bağımlısı oldum” diyerek görüntüsünün estetikten ziyade filtreden kaynaklandığını ifade etti. Peki, Tuğçe Özbudak kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte Tuğçe Özbudak evliliği, son hali ve estetikleri hakkında merak edilenler…

7.10.2021Magazin
Aziz Sancar: Aşı karşıtlığı mantık dışı

Aziz Sancar: Aşı karşıtlığı mantık dışı

Nobel ödüllü Prof. Dr. Aziz Sancar, “Aşı karşıtı olmak bence mantık dışı bir tutum. Kanun zorlamasa bile aşı olmak gerek, yoksa başkasını tehlikeye sokuyorsunuz. Buna hakkınız yok” dedi.

27.09.2021Gündem
Nobell ödüllü Türk bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancardan aşı açıklaması

Nobell ödüllü Türk bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar'dan aşı açıklaması

Nobel ödüllü Türk bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar "Aşı karşıtı olmak; mantık dışı bir tutum. Kanun zorlamasa bile aşı olmak gerek yoksa başkasını tehlikeye sokuyorsunuz. Buna hakkınız yok" dedi.

26.09.2021Gündem
“Gelişim, Seninle” gençlerin 9 proje fikrine hibe sağladı

“Gelişim, Seninle” gençlerin 9 proje fikrine hibe sağladı

bp Türkiye’nin kapasite gelişim projesi “Gelişim, Seninle” aracılığıyla online eğitim verdiği üniversite öğrencilerinin geliştirdikleri proje fikirleri, jüri tarafından değerlendirildi. Projenin ilk etabında 9 proje toplam 90 bin TL’lik ödül kazandı. İkinci etap Aralık ayında gerçekleştirilecek.

20.09.2021Enerji
20 Ekim hangi burç ve burcu ne 20 Ekim tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

20 Ekim hangi burç ve burcu ne? 20 Ekim tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

İnsanlar kendileri için olan özel günlerin dünya içinde ne ifade etmek istediğini merak edebiliriler. Bazı insanlar için 20 Ekim günü oldukça özel bir gündür. 20 Ekim ne günü? 20 Ekim’de doğan ünlüler kimler? 20 Ekim’de doğan anime karakterler kimler? 20 Ekimde yaşanan tarihi olaylar nelerdir? 20 Ekim hangi burç? 20 Ekim gününün yükseleni nedir? Sizler için 20 Ekim ile ilgili merak edilenleri detayları ile derledik.

15.09.2021Burçlar
VLP temelli yerli aşıyı geliştiren bilim insanından çok önemli çağrı

VLP temelli yerli aşıyı geliştiren bilim insanından çok önemli çağrı

Türkiye'nin virüs benzeri parçacık (VLP) temelli ilk yerli Kovid-19 aşısını eşi Prof. Dr. Mayda Gürsel ile birlikte geliştiren Prof. Dr. İhsan Gürsel, aşıya olan tereddüdün, aşı ve bilim karşıtlığının sadece Türkiye'de değil dünyada da arttığını, bir grup insanın ne maske taktığını ne de aşı olduğunu belirterek, "Bunun özgürlükle alakası yok. Ben maske takmayarak başkasını öldürme hakkına sahip değilim. Görünmeyen bir düşmana karşı savaşıyoruz. Bu bizim için bir sıkıntı ve herkesin aşı olması lazım. O nedenle Türk aşısını beklemenin bir anlamı yok." ifadelerini kullandı.

8.09.2021Gündem
Rekor sürede sonuç veriyor Koronavirüs testinde heyecanlandıran gelişme

Rekor sürede sonuç veriyor! Koronavirüs testinde heyecanlandıran gelişme

Türkiye'de son 24 saatte 297 bin 167 Kovid-19 testi yapıldı, 21 bin 893 kişinin testi pozitif çıktı, 252 kişi hayatını kaybetti. Bilkent Üniversitesi Ulusal Nanoteknoloji Araştırma Merkezi'nde (UNAM) geliştirilen yeni "antijen testi" ile pozitif vakalar 10 saniye gibi bir sürede yüzde 99 doğruluk oranı ile tespit edilebiliyor. Dr. Bülent Ortaç, dünyada geliştirilen pek çok Kovid-19 tanı testi olduğuna işaret ederek bu testin 10 saniye gibi rekor bir sürede sonuç veren en hızlı test olduğunu söyledi. Diagnovir test kiti ve cihazı için şimdiden Ukrayna, Almanya gibi pekçok ülkeden talep geliyor.

1.09.2021Gündem
10 saniyede sonuç veren kovid-19 testi Ankarada geliştirildi

10 saniyede sonuç veren kovid-19 testi Ankara'da geliştirildi

TÜRK araştırmacılar tarafından Bilkent Üniversitesi Ulusal Nanoteknoloji Araştırma Merkezi'nde (UNAM) geliştirilen yeni antijen testi ile pozitif vakalar 10 saniye gibi bir sürede yüzde 99 doğruluk oranı ile tespit edilebiliyor.

1.09.2021Haber
Teknosa’nın Yeni Genel Müdürü Sitare Sezgin oldu

Teknosa’nın Yeni Genel Müdürü Sitare Sezgin oldu

Teknosa’nın Genel Müdürlüğü görevine Sitare Sezgin atandı. Sabancı Topluluğu bünyesinde farklı pozisyonlarda üst düzey sorumluluklar da üstlenen Sezgin, Teknosa’nın ilk kadın Genel Müdürü oldu.

1.09.2021Atamalar
Gözler bu çalışmada Dünyada koronavirüs çalışmalarında bir ilk

Gözler bu çalışmada! Dünyada koronavirüs çalışmalarında bir ilk

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de koronavirüse karşı çalışmalar devam ediyor. Bilkent ve Hacettepe Üniversitesi bilim insanları tarafından geliştirilen ve hayvan deneyleri başarıyla tamamlanan Kovid-19'a karşı burundan sprey şeklindeki "koruyucu ilaç" için geri sayım başladı. Sprey ilacın, var olan ya da ortaya çıkabilecek tüm varyantlara karşı etkili olması bekleniyor. Griffithsin (GRFT) adı verilen bir proteinle geliştirilen ilaç, Sars-Cov2 virüsünü bloke edecek protein tabanlı bir ilaç adayı olarak da dünyada ilk olacak.

25.08.2021Gündem
Rojin Haspolat Tufan kimdir kaç yaşında Ozanın transferi sonrası gündeme geldi.

Rojin Haspolat Tufan kimdir kaç yaşında? Ozan'ın transferi sonrası gündeme geldi.

Rojin Haspolat, Ozan Tufan'ın Watfrod'a transfer olmasının ardından bazı açıklamalarda bulundu. Transferin gerçekleşmesinin ardından Fenerbahçe'nin paylaşımı dolayısıyla kulübe teşekkür eden Rojin Haspolat, sosyal medyanın gündeminde yer aldı. Peki, Rojin Haspolat kimdir kaç yaşında? İşte, o isim hakkında bazı bilgiler

19.08.2021Spor Arena
İpek Açar’in eşi Alper Kömürcü kimdir

İpek Açar’in eşi Alper Kömürcü kimdir?

2015 yılında hayatını kaybeden ünlü sanatçı Kayahan'ın kızı Beste Açar, evlenmesine rağmen babasının soyadını kullanan İpek Açar'a tepkisini dile getirdi. İpek Açar, Kayahan'ın ölümünden 4 yıl sonra 13 eylül 2019’da müzisyen sevgilisi Alper kömürcü ile dünyaevine girmişti. Peki, İpek Açar’in eşi Alper Kömürcü kimdir?

19.08.2021Magazin
Genç piyanistten orman yangınları mağdurlarına destek

Genç piyanistten orman yangınları mağdurlarına destek

Piyanist ve eğitmen Burçe Karaca, piyano kitabı 'Six Songs For Piano'nun satış gelirini geçen haftalarda Türkiye'yi sarsan orman yangınlarında zarar görenlere bağışlıyor.

12.08.2021Kitap Sanat
İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları 2021

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları 2021

Yükseköğretim Kurumları Sınavı sonuçlarını açıklandı. Sonuçların duyurulmasıyla birlikte tercihler de gerçekleştirilecek. Tercih yapacak üniversite adayları eğitim almak istedikleri bölümlerin taban puanlarını araştırıyor. Peki İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı taban puanları kaç? İşte İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları 2021...

11.08.2021Gündem
Yaşlanmanın şifresini çözen araştırmada Türk imzası

Yaşlanmanın şifresini çözen araştırmada Türk imzası

Köln Üniversitesi CECAD Yaşlanma Araştırmaları Merkezi’nde doktora sonrası araştırmacı olarak yer alan Dr. Seda Koyuncu’nun 4 yıldır üzerinde çalıştığı proje ile yaşlanmanın en önemli şifrelerinden biri daha çözüldü.

11.08.2021Avrupa
Arkeoloji taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları 2021

Arkeoloji taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları 2021

Yükseköğretim Kurumları Sınavı sonuçlarını açıklandı. Sonuçların duyurulmasıyla birlikte tercihler de gerçekleştirilecek. Tercih yapacak üniversite adayları eğitim almak istedikleri bölümlerin taban puanlarını araştırıyor. Peki Arkeoloji taban puanları kaç? İşte Arkeoloji taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları 2021...

11.08.2021Gündem
Amerikan Kültürü ve Edebiyatı taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları 2021

Amerikan Kültürü ve Edebiyatı taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları 2021

Yükseköğretim Kurumları Sınavı sonuçlarını açıklandı. Sonuçların duyurulmasıyla birlikte tercihler de gerçekleştirilecek. Tercih yapacak üniversite adayları eğitim almak istedikleri bölümlerin taban puanlarını araştırıyor. Bu bölümler arasında en çok araştırılanlardan biri de farklı ülkelerin kültürlerine merak duyanlar için Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü. Peki, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı taban puanları nedir? İşte, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları 2021.

10.08.2021Gündem
İktisat taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları 2021

İktisat taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları 2021

Yükseköğretim Kurumları Sınavı sonuçlarını açıklandı. Sonuçların duyurulmasıyla birlikte tercihler de gerçekleştirilecek. Tercih yapacak üniversite adayları eğitim almak istedikleri bölümlerin taban puanlarını araştırıyor. Peki, İktisat bölümü taban puanları kaç? İşte, İktisat taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları 2021...

7.08.2021Gündem
İngiliz Dili ve Edebiyatı taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları 2021

İngiliz Dili ve Edebiyatı taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları 2021

Yükseköğretim Kurumları Sınavı sonuçlarını açıklandı. Sonuçların duyurulmasıyla birlikte tercihler de gerçekleştirilecek. Tercih yapacak üniversite adayları eğitim almak istedikleri bölümlerin taban puanlarını araştırıyor. Peki İngiliz Dili ve Edebiyatı taban puanları kaç? İşte İngiliz Dili ve Edebiyatı taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları 2021...

7.08.2021Gündem
Hukuk taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları 2021

Hukuk taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları 2021

Yükseköğretim Kurumları Sınavı sonuçlarını açıklandı. Sonuçların duyurulmasıyla birlikte tercihler de gerçekleştirilecek. Tercih yapacak üniversite adayları eğitim almak istedikleri bölümlerin taban puanlarını araştırıyor. Peki Hukuk taban puanları kaç? İşte Hukuk taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları 2021...

7.08.2021Gündem
Elektrik ve Elektronik Mühendisliği taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları 2021

Elektrik ve Elektronik Mühendisliği taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları 2021

Yükseköğretim Kurumları Sınavı sonuçlarını açıklandı. Sonuçların duyurulmasıyla birlikte tercihler de 5-20 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Tercih yapacak üniversite adayları eğitim almak istedikleri bölümlerin taban puanlarını araştırıyor. Peki Elektrik ve Elektronik Mühendisliği taban puanları kaç? İşte Elektrik ve Elektronik Mühendisliği taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları 2021...

6.08.2021Gündem
Psikoloji taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları 2021

Psikoloji taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları 2021

ÖSYM, Yükseköğretim Kurumları Sınavı sonuçlarını açıkladı. Sonuçların duyurulmasıyla birlikte tercihler de 5-20 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Tercih yapacak üniversite adayları eğitim almak istedikleri bölümlerin taban puanlarını araştırıyor. Peki Psikoloji taban puanları kaç? İşte Psikoloji taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları 2021...

5.08.2021Gündem
Endüstri Mühendisliği taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları 2021

Endüstri Mühendisliği taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları 2021

ÖSYM, Yükseköğretim Kurumları Sınavı sonuçlarını açıkladı. Sonuçların duyurulmasıyla birlikte tercihler de 5-20 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Tercih yapacak üniversite adayları eğitim almak istedikleri bölümlerin taban puanlarını araştırıyor. Peki Endüstri Mühendisliği taban puanları kaç? İşte Endüstri Mühendisliği taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları 2021...

5.08.2021Gündem
Türkiye üniversite sıralamaları 2021: Hangi üniversite kaçıncı sırada

Türkiye üniversite sıralamaları 2021: Hangi üniversite kaçıncı sırada?

Türkiye üniversite sıralamaları geçtiğimiz Ekim ayında Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Enformatik Enstitüsü bünyesinde yer alan "URAP Araştırma Laboratuvarı" tarafından açıklandı. Sıralamada, makale sayısı, öğretim üyesi başına düşen makale sayısı, atıf sayısı, öğretim üyesi başına düşen atıf sayısı, toplam bilimsel doküman sayısı, öğretim üyesi başına düşen toplam bilimsel doküman sayısı, doktora mezun sayısı, doktora öğrenci oranı, öğretim üyesi başına düşen öğrenci sayısı olmak üzere farklı kriterler esas alındı. İşte, Türkiye üniversite sıralamaları 2021 hakkında detaylı bilgiler

31.07.2021Gündem
Bilgisayar Mühendisliği taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları 2021

Bilgisayar Mühendisliği taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları 2021

Yükseköğretim Kurumları Sınavı sonuçları açıklandı. Sonuçların duyurulmasının ardından da tercih dönemi başlayacak. Bu süreçte Bilgisayar Mühendisliği bölümünün taban puanları da araştırılıyor. Peki Bilgisayar Mühendisliği taban puanı kaç? İşte Bilgisayar Mühendisliği bölümü taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları 2021...

31.07.2021Gündem
Makine Mühendisliği taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları 2021

Makine Mühendisliği taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları 2021

Yükseköğretim Kurumları Sınavı sonuçları açıklandı. Sonuçların duyurulmasının ardından da tercih dönemi başlayacak. Bu süreçte Makine Mühendisliği bölümünün taban puanları da araştırılıyor. Peki Makine Mühendisliği taban puanı kaç? İşte Makine Mühendisliği bölümü taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları 2021

30.07.2021Gündem
Yolcu360 bünyesinde yeni atama

Yolcu360 bünyesinde yeni atama

Yolcu360'ın yurt içi ve yurt dışı tüm marka ve kurumsal iletişim faaliyetlerinin başına Markadan Sorumlu Üst Yönetici (Chief Brand Officer-CBO) ve İcra Kurulu Üyesi olarak Samet Ensar Sarı getirildi.

29.07.2021Atamalar
Ezgi Eyüboğlu: Karadeniz müziği çok zengin ve derin

Ezgi Eyüboğlu: Karadeniz müziği çok zengin ve derin

Karadeniz müziğinin sevilen seslerinden Ezgi Eyüboğlu, uzun süredir üzerinde çalıştığı ikinci albümü “Denizin Ezgisi”ni dinleyicileriyle buluşturdu. Eyüboğlu ile Kalan Müzik’ten çıkan albümünü ve kariyer yolculuğunu konuştuk.

28.07.2021Keyif
Moleküler biyoloji ve genetik taban puanları ve başarı sıralamaları 2021

Moleküler biyoloji ve genetik taban puanları ve başarı sıralamaları 2021

2021 YKS (AYT- TYT) sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte üniversite adaylarının çeşitli sözel- sayısal bölümlerle ilgili taban puanları da araştırılmaya başlandı. Üniversite sınav sonuçları açıklanan adaylar puanlarına göre istedikleri üniversiteye yerleştirilmek için arayış içerisinde. Bu bölümlerin arasında en çok talep görenlerden biri olan 2021 Moleküler biyoloji ve genetik taban puanları ve başarı sıralamalarını paylaşıyoruz.

28.07.2021Eğitim
Bir üniversiteye daha tam akreditasyon hakkı

Bir üniversiteye daha "tam akreditasyon" hakkı

Bilkent Üniversitesi, Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK), tarafından uygulanan "Kurumsal Akreditasyon Programı" kapsamında 5 yıl süreyle "tam akreditasyon" almaya hak kazandı.

27.07.2021Eğitim
Fatoş Altınbaş kimdir, kaç yaşında Fatoş Altınbaşın biyografisi

Fatoş Altınbaş kimdir, kaç yaşında? Fatoş Altınbaş'ın biyografisi

Cemiyet hayatının ünlü isimlerinden Fatoş Altınbaş ve Burak Kaya birlikte görüntülendi. Eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün oğlu Emir Sarıgül ile 11 yıl evli kalmıştı. Görüntüler ardından Fatoş Altınbaş’ın hayatıyla ilgili bilgiler bir kez daha gündeme geldi. Peki, Fatoş Altınbaş kimdir, kaç yaşında?

26.07.2021Magazin
İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi akademisyen alacak

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi akademisyen alacak

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’ne tam gün statüde çalışacak öğretim üyesi alınacak.

25.07.2021Ekonomi
Uzmanlar değerlendirdi: 15 Temmuzun ekonomiye olumsuz etkileri

Uzmanlar değerlendirdi: 15 Temmuz'un ekonomiye olumsuz etkileri

Bilkent Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hakan Kara, "15 Temmuz ve sonrasında yaşanan dinamikler, Türkiye'nin iktisadi performansını önemli ölçüde olumsuz etkiledi" derken, Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İclal Attila, "Darbe girişiminin ardından ülkenin kredi notunun düşürülmesi, yabancı yatırımların Türkiye'ye akışının kesilmesine yol açmıştır ve bu da borçlanma maliyetlerinin yükselmesine neden olmuştur" dedi. İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sefer Şener ise "Küresel çaplı gelişmeler, ticaret savaşları ve salgın süreci de eklendiğinde Türkiye'nin makro ekonomik verilerinde 15 Temmuz'un etkilerinin, aradan geçen 5 yıla rağmen hala devam ettiğini söylemek yanlış olmayacaktır" ifadelerini kullandı.

15.07.2021Ekonomi
Begüm Polat kimdir, nereli, kaç yaşında

Begüm Polat kimdir, nereli, kaç yaşında?

Begüm Polat, kariyeri ve hayatı ile merak edilen isimler arasında yer alıyor. Sanata çok küçük yaşlarda adım atan Begüm Polat, İletişim Fakültesinde de eğitim almıştı. Peki, Begüm Polat kimdir, nereli, kaç yaşında? İşte, o isim hakkında detaylı bilgiler

13.07.2021Hayat
Türkiyenin dört bir yanından gençler Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Diyarbakırda bir araya gelecek

Türkiye'nin dört bir yanından gençler Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Diyarbakır'da bir araya gelecek

Türkiye'nin farklı bölgelerinden gelen gençler bugün Diyarbakır'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bulaşacak.

9.07.2021Gündem
Son dakika: Yerli koronavirüs aşısı varyantlarda etkili olacak mı Prof. Dr. Gürselden önemli açıklamalar

Son dakika: Yerli koronavirüs aşısı varyantlarda etkili olacak mı? Prof. Dr. Gürsel'den önemli açıklamalar

Türkiye'de koronavirüs salgınına karşı yapılan aşı sayısı 55 milyon 700 bini aşarken yerli aşı çalışmaları da tüm hızıyla devam ediyor. Virüs benzeri parçacık (VLP) temelli yerli Covid-19 aşısında Faz-2 çalışmaları sürüyor. Aşıyı geliştiren Bilkent Üniversitesi'nden Öğretim Üyesi Prof. Dr. İhsan Gürsel, İngiliz mutasyonuna etkili aşının delta ve delta plus'ın yanında, ileride diğer varyantlara göre de tasarlanabileceğini belirtti.

8.07.2021Gündem

Yazar Sonuçları

'Yemeklerimi bir tek annem beğenmez!'

Yemek hazırlamak, onun için yalnızca karın doyurmak için yapılan bir eylem değil... Sorunca, “Hayatımdaki en büyük tutkum” diyor. ‘MasterChef Türkiye’nin jüri üyelerinden Somer Sivrioğlu ile buluştuk... Bize büyüdüğü Kadıköy sokaklarını, kimsenin bilmediği hobi ve meraklarını, anneannesinin mutfağını, en sert jürisi olan annesinin restoranlarını ve Avustralya günlerini anlattı. Ayrıca iyi restoran seçimi ve lezzet sırlarından küçük tüyolar verdi.

24.10.2021

Eski sayfaları çevirip Suriye politikasının muhasebesini yapınca

Bu hafta kaybettiğimiz Türkiye’nin saygın dış politika yazarı Sami Kohen’in Suriye konusundaki öngörülerinin isabetini anlatmak üzere kaleme aldığımız dünkü yazımız, kendisinin 28 Ağustos 2012 tarihinde kaleme aldığı bir makaleye odaklanıyordu. Bu makale, Kohen’in Türkiye’nin izlediği Suriye siyasetinin yaratmakta olduğu riskler ve güvenlik sorunlarıyla ilgili daha o günlerde kuvvetli uyarılarda bulunduğunu gösteriyordu.

22.10.2021

İlk Glock’lu yerli ve milli Mehdi acaba bizi kimden kurtaracak

Yıllar önce bir sabah Ankara Sheraton Oteli’nin lobisinde “Kurtlar Vadisi” ekibine rastlamıştım.

9.09.2021