EKSTRA
MENÜ

Bilinç

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 8.633 haberi bulunmuştur.

Bilinç Haberleri

Çoçuklarda kusmaya ne iyi gelir, kusan çocuğa ne yedirmeli

Çoçuklarda kusmaya ne iyi gelir, kusan çocuğa ne yedirmeli?

Mide bulantısı, gelen uyarılar sonucunda midede bulantı hissinin ortaya çıkması ve kusma ile sonuçlanabilen bir duygu durumudur. Çocuklarda, bağırsak, idrar yolu ve boğaz enfeksiyonu gibi her türlü enfeksiyonun bulantı ve kusmaya neden olabileceğini ancak bazı belirtilere özellikle dikkat edilmesi gerektiğini belirten Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Aslı Cömertpay, çocuklarda kusma ve bulantıyla ilgili önemli bilgiler verdi.

Son Dakika: Juventusta Cristiano Ronaldo tepkileri sürüyor Ayrılık sonrası şoke eden iddia...

Son Dakika: Juventus'ta Cristiano Ronaldo tepkileri sürüyor! Ayrılık sonrası şoke eden iddia...

Eski takımı Manchester United'a geri dönen Cristiano Ronaldo'nun Juventus'tan ayrılışına dair İtalyan ekibinden açıklamalar gelmeye devam ediyor. Chiellini'den sonra Bonucci de Portekizli yıldızın ayrılmasıyla ilgili dikkat çeken sözler sarf ederken, İtalyan basını çarpıcı bir iddiayı gündeme getirdi.

22.10.2021Futbol
Trabzon ve Giresunda paniğe neden olmuştu İşte güzelavrat otunun zehirlenme belirtileri

Trabzon ve Giresun'da paniğe neden olmuştu! İşte 'güzelavrat' otunun zehirlenme belirtileri

Giresun, Artvin ve Trabzon'da ıspanak içerisinde ıspanağa çok benzeyen 'güzelavrat' otu olarak bilinen 'atropa belladonna' nedeniyle zehirlenen 12 kişi tedaviye alınmıştı. Prof. Dr. Ahmet Sebe ise zehirlenme beliritileri hakkında bilgi verirken, 'Ağız kuruluğu, terlemede azalma, görme bozukluğu, cilt kıpkırmızı oluyor. Ispanakla oluşan bir zehirlenme değil. Ispanakla birlikte yanlışlıkla paketleniyor. Mide bulantısı, kusma, bilinç bozulması gibi belirtilere sebep oluyor.' ifadelerini kullandı. Artvin'de, pazardan aldığı ıspanağı yedikten sonra zehirlenen Cansu Lokumcu Kanberoğlu ise, 'Uyku, mide bulantısı, baş dönmesi ile halüsinasyon görmeye kadar ilerledi, çok korkunç süreçti.' dedi.

20.10.2021Gündem
Rüyada koşan at görmek ne anlama gelir Rüyada dört nala gökyüzünde, suda ve denizin içinde koşan at tabiri

Rüyada koşan at görmek ne anlama gelir? Rüyada dört nala gökyüzünde, suda ve denizin içinde koşan at tabiri

Rüyada en fazla görülen hayvanlardan birisi de atlar olarak bilinmektedir. Rüyasında at gören kişiler ise gördükleri rüyanın ne anlama geldiğini ve ne şekilde yorumlandığını bilmek istemektedir. Rüyada koşan at görmek ne anlama gelir? Rüyada dört nala gökyüzünde, suda ve denizin içinde koşan at tabiri ne anlama gelmektedir tüm detayları ile derledik.

12.10.2021Rüya Tabirleri
KOSGEB destek mekanizmalarını yeşil kalkınmaya uyarlayacak

KOSGEB destek mekanizmalarını "yeşil kalkınmaya" uyarlayacak

KOSGEB Başkanı Hasan Basri Kurt "Emisyon azaltılmasıyla ilgili bilinç oluşturmak için firmalara ücretsiz yerinde 'enerji verimliliği danışmanlığı' desteği vereceğiz" dedi.

9.10.2021Ekonomi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan Kanal İstanbul açıklaması: Plan dahilinde sürdüreceğiz

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kanal İstanbul açıklaması: Plan dahilinde sürdüreceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 12. Ulaştırma ve Haberleşme Şurası'nda önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan demiryolu çalışmalarıyla ilgili verdiği bilgide "Milli elektrikli lokomotifimizin üretimine önümüzdeki yıl başlıyoruz. Hızlı tren tasarımını tamamladık" açıklamasında bulundu. Ayrıca Kanal İstanbul'la ilgili de açıklamada bulunan Erdoğan, "Kanal İstanbul fiilen uygulama aşamasına gelmiştir. İlk somut adım Sazlıdere'dir. Diğer işleri de belli plan dahilinde sürdüreceğiz" dedi.

8.10.2021Ekonomi
Emine Erdoğan: Küresel ısınma gidişatına yön verecek son nesiliz

Emine Erdoğan: Küresel ısınma gidişatına yön verecek son nesiliz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, küresel ısınmayla ilgili, "Dünyanın geleceğini tehdit eden bu büyük mesele karşısında, ülkelerin tek başına hareket etmesi yetmiyor. Küresel bir eylem planının, ivedilikle hayata geçmesi gerekiyor. Yarın çok geç olabilir. Küresel ısınma ile ilgili gidişata yön verecek son nesil olduğumuzu unutmamalıyız" dedi.

4.10.2021Gündem
Jeton ne demek Jeton kelimesinin anlamı nedir TDKya göre sözlük anlamı...

Jeton ne demek? Jeton kelimesinin anlamı nedir? TDK'ya göre sözlük anlamı...

Dilimize Fransızcadan geçmiş olan jeton kelimesi, hem gerçek hem de mecazi anlamda kullanılan sözcüklerden biridir. Vapur ve otobüs gibi ulaşım araçlarında bilet yerine geçen tek kullanımlık nesnelere jeton denir. Jetonlar genellikle plastik, kauçuk ve demirden yapılır. 90'lı yıllarda telefon kulübeleri ve atari salonları için de ayrı jetonlar satılırdı. Jeton ne demek, TDK sözlük anlamı nedir tüm detayları ile derledik.

30.09.2021Sözlük
Taha Suresi Okunuşu - Tâhâ Suresi Türkçe Anlamı, Tefsiri ve Arapça Yazılışı (Diyanet Meali)

Taha Suresi Okunuşu - Tâhâ Suresi Türkçe Anlamı, Tefsiri ve Arapça Yazılışı (Diyanet Meali)

Taha Suresi mushaftaki sıralamada yirminci, iniş sırasına göre kırk beşinci sûredir. Meryem sûresinden sonra, Vâkıa sûresinden önce Mekke’de inmiştir. 130 ve 131. âyetlerin Medine’de nâzil olduğuna dair bir rivayet de vardır. Taha Suresi oku sayfamızda sizler için Taha Suresinin anlamı, tefsiri ve Diyanet Türkçe meali yer almaktadır. Ayrıca Taha Suresi surelerini ezberlemek isteyen kişiler Taha Suresi Türkçe ve Arapça okunuşu detaylarını derledik.

30.09.2021Namaz Sureleri
Bilinçaltı nasıl yazılır TDK ya göre bitişik mi ayrı mı yazılır Bilinçaltı kelimesinin doğru yazımı

Bilinçaltı nasıl yazılır? TDK' ya göre bitişik mi ayrı mı yazılır? Bilinçaltı kelimesinin doğru yazımı

Yazım hatası en çok yapılan kelimeler içerisinde bilinçaltı geliyor. Türkçede yaygın olarak kullanılan sözcüklerden biri olması ile beraber, aynı zamanda yazım hatası yapılan sözcüklerden biridir. Peki, bilinçaltı nasıl yazılır? TDK'ya göre bitişik mi ayrı mı yazılır tüm detayları ile derledik.

28.09.2021Sözlük
Sürdürülebilir bir dünya ve temiz denizler için Garanti BBVA ve TURMEPA’dan, Mavi Nefes Projesi…

Sürdürülebilir bir dünya ve temiz denizler için Garanti BBVA ve TURMEPA’dan, Mavi Nefes Projesi…

İklim kriziyle mücadele ve sürdürülebilir bir dünya için çalışan Garanti BBVA, DenizTemiz Derneği/ TURMEPA iş birliğiyle deniz kirliliğini önlemek adına Marmara Denizi’nde atık yüzey temizliği ve bölge illerinde deniz temizliği konusunda farkındalık eğitimleri gerçekleştirmek amacıyla Mavi Nefes Projesi’ni hayata geçiriyor.

22.09.2021Hayat
Çamaşır suyu zehirlenmesinde ne yapılmalı ve ilk yardım yapılmalı mıdır Ne iyi gelir ve neler yapılmamalıdır

Çamaşır suyu zehirlenmesinde ne yapılmalı ve ilk yardım yapılmalı mıdır? Ne iyi gelir ve neler yapılmamalıdır?

Geçmişten günümüze kadar zehirlenme konusunda en çok yaşanan durumlar arasında çamaşır suyu zehirlenmesi geliyor. Böyle durumlarda özellikle hemen müdahale etmek ve bazı hususları ele almak çok önemlidir. Peki, çamaşır suyu zehirlenmesinde ne yapılmalı ve ilk yardım yapılmalı mıdır? Ne iyi gelir ve neler yapılmamalıdır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

21.09.2021Pratik Bilgiler
Kabuğundan bile içine bulaşıyorsa, nasıl korkmadan meyve yiyeceğiz 10 SORU 10 YANIT

Kabuğundan bile içine bulaşıyorsa, nasıl korkmadan meyve yiyeceğiz? 10 SORU 10 YANIT

2 yıl önce ailesiyle birlikte nar yiyen 4 yaşındaki bir çocuk yaşamını yitirmişti. Birkaç gün önce ise bu vakanın adli tıp raporu ortaya çıktı. Rapora göre küçük kızın yediği nara sıkılan tarım ilacından zehirlenerek öldüğü tespit edildi. Kabuğunu soyarak tükettiğimiz meyvelerde bile böyle bir tehlike varsa ‘asıl vitamini kabuğunda’ diye soymadan tükettiğimiz meyveler ne kadar riskli? Artık kabuğuyla ısırarak elma armut yiyemeyecek miyiz?

20.09.2021Gündem
Karadenizde kirlilik; 500 metrekarede 2 bin 500 atık çıktı

Karadeniz'de kirlilik; 500 metrekarede 2 bin 500 atık çıktı

Karadeniz'i tehdit eden kirlilik için Türkiye, Gürcistan, Romanya ve Bulgaristan ortak mücadele başlattı. Karadeniz'de kirlilik oluştuğunu söyleyen proje koordinatörü Doç. Dr. Coşkun Erüz, “Türkiye’deki 83 milyon insan için 32 milyar maske üretiliyor. Bunun yüzde 5’i bile doğaya karışsa korkunç seviye” dedi.

20.09.2021Haber
Son dakika... Karadeniz alarm veriyor Korkunç seviye 4 ülke ortak mücadele başlattı

Son dakika... Karadeniz alarm veriyor! 'Korkunç seviye' 4 ülke ortak mücadele başlattı

Karadeniz'i tehdit eden kirlilik için Türkiye, Gürcistan, Romanya ve Bulgaristan ortak mücadele başlattı. Karadeniz'de kirlilik oluştuğunu söyleyen proje koordinatörü Doç. Dr. Coşkun Erüz, “Türkiye’deki 83 milyon insan için 32 milyar maske üretiliyor. Bunun yüzde 5’i bile doğaya karışsa korkunç seviye” dedi.

20.09.2021Gündem
Bakan Ersoy: İklim değişikliği gibi başlıkların ağırlığı altında eziliyoruz

Bakan Ersoy: İklim değişikliği gibi başlıkların ağırlığı altında eziliyoruz

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, İzmir'in ev sahipliğini yapmaya hak kazandığı Dünya Belediyeler Birliği (UCLG) Kültür Zirvesi'nin açılışına katıldı. Ersoy, kültürle çevrenin birbirine bağlı olduğunu belirtip, "Okyanusları, denizleri, deniz kaynaklarını korumak, biyolojik çeşitlilik kaybını engellemek ve iklim değişikliği gibi başlıkların ağırlığı altında eziliyoruz. Hepimiz tecrübe ediyoruz ki gidişat pek iyi değil" dedi.

9.09.2021Gündem
Hba1c Nedir Hba1c Yüksekliği ve Düşüklüğü Ne Anlama Gelir

Hba1c Nedir? Hba1c Yüksekliği ve Düşüklüğü Ne Anlama Gelir?

Açılımı “Glikolize Hemoglobin” olan hba1c, şeker hastalığının tespiti için yapılan testtir. Bu test genellikle kan şeker seviyesinin ölçümünde kullanılır. Peki, hba1c nedir? Hba1c yüksekliği ve düşüklüğü ne anlama gelir? İşte hba1c ile ilgili merak edilenler…

8.09.2021İyi Yaşam
Afetlerde sigortalıların hasar tutarı 200 milyon lirayı aştı

Afetlerde sigortalıların hasar tutarı 200 milyon lirayı aştı

Son dönemde yaşanan afetlerde hasar tutarı, Rize ve Artvin'de 35 milyon TL, Manavgat, Marmaris, Milas ve Bodrum’da 71 milyon TL, Kastamonu, Sinop ve Bartın’da 107 milyon TL olarak belirlendi.

5.09.2021Ekonomi
‘İşçiler test ücreti ödemek zorunda kalabilir’

‘İşçiler test ücreti ödemek zorunda kalabilir’

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı önceki gün çalışma hayatı için önemli bir açıklama yaptı. Buna göre işverenlerin istemesi halinde aşı olmamış çalışanların PCR testi yaptıracağı ifade edildi. Konu ile ilgili detaylar netleşmeye başlarken, TESK Başkanı Bendevi Palandöken, “Aşı olmamış çalışanlar PCR testinin maliyetini karşılamak zorunda kalabilir” dedi.

5.09.2021Ekonomi
Bir parça karpuz canından ediyordu... Annesi çığlıklarla yardım istedi: Mucize

Bir parça karpuz canından ediyordu... Annesi çığlıklarla yardım istedi: Mucize!

Van'ın Edremit ilçesinde Gizem Deniz Özkan, restoranda otururken 6,5 aylık bebeği Beren Ada Özkan'a bir parça karpuz verdi. Karpuz bebeğin boğazına kaçarken, nefes almakta zorlanan ve fenalaşan bebeğini fark eden Özkan, oturduğu koltuktan kalkıp yardım istedi. Bu sırada öğle yemeği için kafede bulunan Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Siahmet Atlı’nın müdahalesiyle kurtuldu.

4.09.2021Gündem
Doğadaki mantar türlerinin 350’si bu kitapta

Doğadaki mantar türlerinin 350’si bu kitapta

Türkiye’nin tanınmış mantar uzmanı Jilber Barutçiyan, yılların tecrübesiyle yazdığı ikinci kitabı ‘Makro Mantarlar’ı çıkardı. Koleksiyon kitabı şeklinde hazırlanan yayında mantar çeşitliliği ayrıntılı bir şekilde ele alınıyor.

Danilo Şef programı apar topar terk etmişti... Nedeni belli oldu Danilo Zannadan açıklama

Danilo Şef programı apar topar terk etmişti... Nedeni belli oldu! Danilo Zanna'dan açıklama

MasterChef'in yayınlanan son bölümünde şeflerin tadım yaptığı esnada Danilo Şef'in aniden programı terk ettiği görülmüştü. Programı takip eden izleyiciler "Danilo Şef programdan neden ayrıldı" sorularının cevaplarını ararken, Danilo Şef, aniden programı terk etme sebebi ile ilgili açıklamada bulundu.

3.09.2021Televizyon
Türkiyenin yaratıcı gençleri  artıkları heykele dönüştürecek

Türkiye'nin yaratıcı gençleri 'artık'ları heykele dönüştürecek

Türkiye’nin dünyaya açılan kapısı İstanbul Havalimanı, kültür ve sanata verdiği önem ile çevre ve sürdürülebilirlik çalışmalarına devam ediyor. Sıfır atık hedefine ulaşma ve artık malzemeyi ileri dönüşümle değerlendirme bakış açısıyla ikincisi düzenlenen Artwist yarışmasına, tüm Türkiye’den katılımcılar bekleniyor.

3.09.2021Ekonomi
Delicelerin Havva

Delicelerin Havva

Türkan İldeniz şiirinde ise özgürlük felsefesinden çok, tenin isteği öndedir, ‘delice’dir: “Sakınmaklar gereksiz bunu yeni anladım” der. Bireysel de olsa toplumsal da, kadının başkaldırısı söz konusudur, “Bir kuralla yaşadıksa, öldük başka kuralla.”

3.09.2021Kitap Sanat
Savaşın karanlığında işlenen cinayetler

Savaşın karanlığında işlenen cinayetler

‘Gece Tüm Kanlar Karadır’ savaşın vahşetini, bu vahşeti yaratanların bakış açısından anlatan etkileyici bir roman. Yazarı David Diop bu romanla Uluslararası Man-Booker Ödülü’nü alan ilk Fransız yazar olmuştu.

3.09.2021Kitap Sanat
Bir bilgi romanı: ‘Kozmik Komedya’

Bir bilgi romanı: ‘Kozmik Komedya’

Sinemaya da uyarlanan ‘Eğreti Gelin-Kostak Kızı’ romanıyla tanınan yazar Şükran Kozalı, kısa süre önce hayata veda eden edebiyat araştırmacısı Yıldız Ecevit’in ilk ve son romanı ‘Kozmik Komedya’yla ilgili kapsamlı bir inceleme kaleme aldı: ‘Kozmik Komedya’, alıntıların ve düşünsel bütünlüğün bir aradalığı... Türkçede alışılmadık bir roman. Bir bilgi romanı! Yaşamının büyük bölümünü bilgi derleyerek geçiren bir edebiyat araştırmacısının ürünü. Yıldız Ecevit, yaşamı da, kendini de bilgi aracılığıyla çözümleme çabasına girişirken okuru çok çeşitli okumaların oluşturduğu çoğulcu bir ortama çekiyor.

2.09.2021Kitap Sanat
CHPli Öztrak: Kadıköy ilçe başkanımızın yaptığını doğru bulmuyoruz

CHP'li Öztrak: Kadıköy ilçe başkanımızın yaptığını doğru bulmuyoruz

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle İstanbul'un Kadıköy ilçesinde düzenlenen törende, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın mesajının okunduğu sırada sırtını dönen CHP Kadıköy İlçe Başkanı Ali Narin'le ilgili, "Kadıköy ilçe başkanımızın yaptığını doğru bulmuyoruz'' dedi.

31.08.2021Gündem
Her şey tomografi sonuçlarını görünce anlaşıldı Mastürbasyon sonrası felç geçirdi

Her şey tomografi sonuçlarını görünce anlaşıldı! Mastürbasyon sonrası felç geçirdi

Daily Mail’de yer alan habere göre, Tıp dergisinde vaka raporu yayınlanan ilginç bir olay gerçekleşti. Japon bir adam mastürbasyon yaptıktan sonra neredeyse ölüyordu. Kendinde tuhaflık hisseden adam hemen bir hastaneye gitti ve gerçeği orada öğrendi.

30.08.2021Aile
Son günlerin gündemdeki çifti: Bu ilişkinin benzeri yok

Son günlerin gündemdeki çifti: Bu ilişkinin benzeri yok

Son olarak kızları Stormi'ye hazırladıkları okul otobüsü sürpriziyle gündeme gelen Kylie Jenner ve sevgilisi Travis Scott'ın kapalı kapılar ardındaki ilişkisi masaya yatırıldı.

27.08.2021Magazin
Baran Çelik: Dönüşümün parçası olmalıyız

Baran Çelik: Dönüşümün parçası olmalıyız

Katma değerli ürün ve teknolojilerin geliştirilerek ihracatın artmasına katkı sunmayı amaçladıklarını söyleyen Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Baran Çelik, “Otomotiv sanayinin daha yeşil, döngüsel ve dijital olması bir gereklilik halini aldı. Türkiye otomotiv sektörü olarak pasta yaşanan dönüşüme yanıt vermemiz ve dönüşümün bir parçası olmamız gerekiyor” dedi.

27.08.2021Ekonomi
Otomobil sürücüsü trenin altında kalmaktan son anda kurtuldu

Otomobil sürücüsü trenin altında kalmaktan son anda kurtuldu

Amasya’da trenin yaklaşmasına ve bariyerin kapatılmasına rağmen hemzemin geçidi kullanan otomobil sürücüsünün son anda kurtulması, güvenlik kameralarına yansıdı.

26.08.2021Haber

Yazar Sonuçları

Anılarımızı modifiye etmeye hazır mıyız?

Geçen hafta Cambridge Üniversitesi’nden uzmanlar istemediğimiz anıları değiştirebilmenin, hatta belki silmenin mümkün olabileceğini açıkladı. Peki, bizi biz yapan tecrübelerimizse eğer, anılarımızı sildirmek kendimize ait bir parçadan da vazgeçmek değil midir?

24.10.2021

İspanya’da Carmen, Türkiye’de Nurten

İspanya'nın en önemli edebiyat ödüllerinden biri ‘Planeta’. Hatta Nobel’den sonra ikinci sırada olduğu iddia ediliyor. Çünkü kazanan esere verilen para ödülü yaklaşık 1 milyon Euro.

20.10.2021

Dünyada bir değişim yaşanıyor: Ruh ve beden sağlığı öne çıkıyor

Pandemi sonrası dünya ölçeğinde ekonomik ve sosyal olarak ortaya çıkan eşitsizlikler, tüm dünyada ruh sağlığını bozdu. Dünyada artan gelir eşitsizliği, hak ve fırsat eşitsizliği varken insanların mutlu olmasını beklemek mucize beklemek gibi. Dünya çapında politikaları belirleyenlerin bu konuda mutlaka önlem almaları ve üzerlerine düşen görevleri yerine getirmeleri gerekiyor. Dünyada yeni bir değişim yaşanıyor. Bu değişimde ne var? Artık ruh ve zihin sağlığı öne çıkarılıyor. Ruh sağlığını inkar eden sadece maddeci indirgemeci, insanı yalnızca biyolojik bir varlık olarak gören yaklaşım değişiyor.

17.10.2021

Dikkat! Beyinler sisleniyor

Sadece bizde değil, dünyanın hemen her ülkesinde “akıl sağlığı sorunları”nda ciddi bir artış var. Veriler, özellikle COVID-19 pandemisinden sonra bu sorunların daha da büyüdüğünü gösteriyor.

16.10.2021

Bazı yerleri inanın çekinerek yazıyorum

Duru Grup İcra Kurulu Üyesi Cem Duran demiş ki...

15.10.2021

Doludizgin bir sonbahar...

Festivaller, oteller, restoranlar, yat limanı açılışları gibi birbirini takip eden etkinliklerle ekim ayına belki biraz yorucu ama çok hızlı ve hareketli bir giriş yaptık. Zaman zaman bu saptamam nedeniyle eleştirilsem de hep söylediğim gibi sonbahar gerçekten de eyleme geçilen başlangıçlar mevsimi, sanki gerçek hayata dönüş gibi...

9.10.2021

Gıdanı koru, sofrana sahip çık

“Gıdanı koru, sofrana sahip çık”, “İsraf etme”, “Atıksız mutfak” gibi birçok kampanya tüketicide farkındalık yaratmaya çalışılıyor. Uzmanların ifadesine göre tarladan toplanıp satış ve tüketim aşamasına gelen gıdalarımızın üçte biri israf olup çöpe atılıyor...

3.10.2021

Hayvanların yaşam hakkını korumak elimizde

Hayvanların yaşam hakkını ve yaşam alanlarını korumak bizim elimizde. Onlara her zaman sahip çıkalım. 4 Ekim’deki Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde onlar için elimizden geleni yapalım.

2.10.2021

Artık üçüncü sayfa haberi olarak kalmasın

FARKINDA MISINIZ? Bir günde dört kadın öldürüldü, 104 kez bıçaklanan beşinci kadın da hala yaşam mücadelesi veriyor.

24.09.2021

Bir şehir bir cinsi kurtarmak için uğraşıyor

Hayvanlara karşı işlenen suçlarda ülkelerin yeterli mücadeleyi vermemesi durumunda halk inisiyatifi alıp, bir yolunu bularak adaleti kanunlar çerçevesinde sağlayabiliyor.

18.09.2021

İyi de biz neden ‘deli bal’ yiyoruz?

Doktorlar tüketilmesine şiddetle karşı ama seveni çok. Kimisi lezzetine bağımlılıktan yiyor, kimisi şifasına inancından. Bazısını bayıltan, bazısına rüyalar gördüren tüm dünyanın merak ettiği deli balın sağımına gittim. Gitmişken bir parça yemeyi de ihmal etmedim elbette. Ve...

18.09.2021

Çocuğumun penisi eğri mi?

Anne ve babalar için çocuklarının sağlığı her şeyden önce gelir. Erkek çocuklarında penis gelişimi ise maalesef ki farkındalığımızın biraz düşük olduğu bir konu başlığı. Bildirilen vakalara göre toplumumuzda doğumsal penis eğriliğinin görülme sıklığı % 8-10 düzeylerinde seyrediyor. Ama aslında bu sayılar net tabloyu yansıtmıyor. Penis eğriliği anomalisinin gerçek görülme sıklığının çok daha fazla olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

4.09.2021

Pandemi sonrası değişen yaşam biçimleri

SALGIN rakamları yeniden ve hızla tehdit edici boyutlara ulaştı.

30.08.2021