MENÜ

Bilim Kurulu Toplantısı Ne Zaman?

Bilim Kurulu Toplantısı Ne Zaman? ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Bilim Kurulu Toplantısı Ne Zaman? haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 752 Bilim Kurulu Toplantısı Ne Zaman? haberi bulunmuştur.

Bilim Kurulu Toplantısı Ne Zaman? Haberleri

Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ne zaman, saat kaçta açıklama yapacak Bilim Kurulu toplantısı kararları bekleniyor

Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ne zaman, saat kaçta açıklama yapacak? Bilim Kurulu toplantısı kararları bekleniyor!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın ne zaman açıklama yapacağı Türkiye'nin koronavirüs gündeminde yer almaya devam ediyor. Kabine Toplantısı ardından gözler Bilim Kurulu kararlarına çevrilmişti. Bilim Kurulu toplantısı koronavirüs tedbirleri kapsamında gerçekleşiyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında Bilim Kurulu üyelerinin katılımı ile haftalık yapılan Bilim Kurulu toplantısında alınan kararları Bakan Koca basın toplantısında kamuoyu ile paylaşıyor. Bu hafta gerçekleşmesi beklenen toplantıda, koronavirüs önlemleri ve yeni kararların masaya yatırılması tahmin ediliyor. Peki, Bilim Kurulu Toplantısı ne zaman? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca saat kaçta açıklama yapacak? İşte, Bakan Koca'nın son dakika açıklamalarıyla ilgili detaylar.

23.09.2020Gündem
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ne zaman açıklama yapacak Gözler Bilim Kurulu toplantısında çıkacak kararlarda

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ne zaman açıklama yapacak? Gözler Bilim Kurulu toplantısında çıkacak kararlarda!

Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı haftalık olarak gerçekleşiyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın başkanlığında yapılan toplantıda, koronavirüs önlemlerine yönelik yeni tedbirler masaya yatırılıyor. Okulların açılması, hastanelerdeki tedbirler ve kamu çalışma saatleri gibi konuların ele alındığı Bilim Kurulu toplantısında, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca basın toplantısı düzenleyerek bilgilendirmede bulunuyor. Bugün toplanan Bilim Kurulu toplantısının ardından, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın koronavirüste yeni tedbirlere yönelik önemli kararlar duyurması bekleniyor. Peki, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ne zaman açıklama yapacak? İşte, Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısıyla ilgili ayrıntılar.

16.09.2020Gündem
Bilim Kurulu toplantısı ne zaman Sağlık Bakanı Fahrettin Kocanın açıklamaları bekleniyor

Bilim Kurulu toplantısı ne zaman? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıklamaları bekleniyor

Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının tarihi ülke genelinde alınan yeni tedbirler devam ederken gündeme gelen konulardan oldu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Bilim Kurulu üyeleri tarafından gerçekleşen kritik toplantıda, virüsün yayılmasını engellemeye yönelik yeni önlemler masaya yatırılıyor. Okulların açılış tarihinin ele alındığı geçen haftaki toplantıda Bakan Koca okulların durumunun önümüzdeki günlerde netleşeceğini bildirmişti. Gözler şimdi bu haftaki toplantıda. Peki, Bilim Kurulu toplantısı ne zaman?

9.09.2020Gündem
Bilim Kurulu toplantısı ne zaman Gözler Sağlık Bakanı Fahrettin Kocanın açıklamalarında

Bilim Kurulu toplantısı ne zaman? Gözler Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıklamalarında

Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı geçtiğimiz hafta Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Bilim Kurulu üyelerinin katılımı ile gerçekleşti. Toplantıda, yüz yüze eğitimin 21 Eylül'de başlaması ve vaka sayılarında son durum değerlendirildi. Bakan Koca, toplantının ardından önemli açıklamalarda bulundu. Haftalık olarak yapılan Bilim Kurulu toplantısında koronavirüs önlemleri kapsamında yeni düzenlemeler masaya yatırılıyor. Koronavirüse yönelik yeni tedbirler devam ederken gözler bu haftaki toplantının tarihine çevrildi. Peki, Bilim Kurulu toplantısı ne zaman yapılacak?

25.08.2020Gündem
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ne zaman açıklama yapacak Bilim Kurulu toplandı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ne zaman açıklama yapacak? Bilim Kurulu toplandı!

Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın başkanlığında toplandı. Bilim Kurulu üyeleriyle beraber gerçekleşen toplantıda vaka sayısı ve salgına yönelik tedbirler değerlendiriliyor. Bugün saat 17.00'de başlayan Bilim Kurulu toplantısının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca kameraların karşısına geçerek son dakika açıklamalarda bulunacak. Koca'nın salgının seyrine yönelik değerlendirmelerde bulunması bekleniyor. İşte, ayrıntılar.

19.08.2020Gündem
Bilim Kurulu toplantısı başladı Okullar açılacak mı Gözler toplantı sonucunda

Bilim Kurulu toplantısı başladı! Okullar açılacak mı? Gözler toplantı sonucunda!

Bilim Kurulu toplantısı ile netlik kazanacak olan okulların açılış tarihi için kritik dakikalar başladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın başkanlığında toplanan Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı, sonucunda okulların açılıp açılmayacağı kararının verileceği merci olacak. Peki, Bilim Kurulu toplantısı ne zaman bitecek ve karar ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

12.08.2020Gündem
Bilim Kurulu Toplantısı başladı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ne zaman açıklama yapacak

Bilim Kurulu Toplantısı başladı! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ne zaman açıklama yapacak?

Bilim Kurulu Toplantısı'nın ne zaman, saat kaçta olacağı merak ediliyordu. Her hafta koronavirüsle mücadele ile ilgili konuları konuşmak için toplantılar yapılıyor. Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı geçtiğimiz hafta 1 Temmuz'da saat 17.00'de video konferans yöntemiyle yapılmıştı. 8 Temmuz'da da Koronavirüs Bilim Kurulu saat 17.00’de video konferans yöntemiyle toplandı.

8.07.2020Gündem
Bilim Kurulu Toplantısı başladı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ne zaman açıklama yapacak

Bilim Kurulu Toplantısı başladı! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ne zaman açıklama yapacak?

Bilim Kurulu Toplantısı, Kabine Toplantısı ve AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısının ardından gündeme geldi. Korona virüs gündemine dair istişarelerin yapıldığı ve önemli kararların masaya yatırıldığı toplantının ne zaman yapılacağı araştırılıyor. Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı geçtiğimiz hafta 24 Haziran Çarşamba günü saat 17.00’de video konferans yöntemiyle toplanmıştı. Peki bu hafta Bilim Kurulu Toplantısı ne zaman, saat kaçta? İşte, ayrıntılar.

1.07.2020Gündem
Kabine Toplantısı ve Bilim Kurulu Toplantısı ne zaman

Kabine Toplantısı ve Bilim Kurulu Toplantısı ne zaman?

Kabine Toplantısı ve Bilim Kurulu Toplantısı ne zaman? Corona virüs salgınına yönelik önemli kararların ele alındığı Bilim Kurulu Toplantısı ve Kabine Toplantısı görüşmelerinde her hafta gündemin kritik maddeleri ele alınıyor. Salgına dair tavsiye kararlarının masaya yatırıldığı iki kritik toplantı hafta içinde gerçekleşiyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleşen Kabine Toplantısında salgına dair yeni istişarelerin yapılması bekleniyor. İşte, ayrıntılar.

22.06.2020Gündem
Kabine toplantısı ve Bilim Kurulu toplantısı ne zaman, saat kaçta Fahrettin Koca ne zaman açıklama yapacak

Kabine toplantısı ve Bilim Kurulu toplantısı ne zaman, saat kaçta? Fahrettin Koca ne zaman açıklama yapacak?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ne zaman açıklama yapacak? Bilim Kurulu toplantısı ve kabine toplantısı düzenli olarak gerçekleştiriliyor. Koronavirüs önlemlerinin ve normalleşme sürecinin bu toplantılarda ele alınmasının ardından vatandaşlar araştırmalarını hızlandırdılar. Bilim Kurulu toplantısı bugün yapılıyor. Koronavirüs Bilim Kurulu video konferans yöntemiyle toplandı. İşte, Kabine toplantısı ve Bilim Kurulu toplantısıyla ilgili ayrıntılar.

17.06.2020Gündem
Kabine Toplantısı ne zaman Cumhurbaşkanı Erdoğan ne zaman açıklama yapacak

Kabine Toplantısı ne zaman? Cumhurbaşkanı Erdoğan ne zaman açıklama yapacak?

Kabine toplantısının ne zaman yapılacağı araştırılıyor. AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK), Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Şimdi gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında gerçekleşecek olan kabine toplantısına çevrildi. Corona virüs vaka sayısındaki son durum Bilim Kurulu üyelerinin tavsiyeleriyle toplantının ana gündem maddesini oluşturacak.

16.06.2020Gündem
Bilim Kurulu Toplantısı ve Kabine Toplantısı ne zaman yapılacak Gözler yeni kararlarda

Bilim Kurulu Toplantısı ve Kabine Toplantısı ne zaman yapılacak? Gözler yeni kararlarda!

Kabine Toplantısı ve Bilim Kurulu Toplantısının ne zaman yapılacağı araştırılıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleşen Kabine toplantısında gündemin kritik maddelerinin bir kez daha ele alınması bekleniyor. Koronavirüsle mücadelede Bilim Kurulu üyelerinin tavsiyeleri Kabine Toplantısı'nda masaya yatırılıyor. Geçtiğimiz hafta alınan yeni kararları duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan, 18 yaş altı 65 yaş üstü sokağa çıkma kısıtlaması, nikah düğün salonlarının açılış tarihi gibi önemli konuları açıklamıştı.

15.06.2020Gündem
Kabine toplantısı ne zaman bitecek

Kabine toplantısı ne zaman bitecek?

Kabine toplantısı ne zaman bitecek sorusu, şu dakikalarda milyonlarca kişinin gündemini oluşturuyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yapacağı kabine toplantısı için büyük önem arz eden Bilim Kurulu Toplantısı, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca nezdinde tamamlandı. Kabine toplantısının ayrıntılarının belirlenmesinde önemli bir rol oynayacak olan Bilim Kurulu toplantısı ne zaman yapılacağı merakla araştırılmıştı. Şu ana kadar alınacak olan kararların yeniden değerlendirilmesinde çok önemli bir yer edinecek olan Bilim Kurulu toplantısı, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve bilim adamlarının güdümünde gerçekleşti. Peki, Bilim Kurulu verilerinin konuşulduğu kabine toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan ne zaman açıklama yapacak? İşte, işletme sahipleri ya da tedbirlerden doğrudan etkilenen vatandaşların merakla araştırdığı kabine toplantısı ne zaman bitecek ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ne zaman açıklama yapacak sorularının cevabı

28.05.2020Gündem
Bilim Kurulu Toplantısı ne zaman Sağlık Bakanı Fahrettin Koca saat kaçta açıklama yapacak

Bilim Kurulu Toplantısı ne zaman? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca saat kaçta açıklama yapacak?

Koronavirüs Bilim Kurulu, koronavirüs ile mücadelede son durumu değerlendirmek üzere bir kez daha bir araya geliyor. Video konferans yöntemi ile bir araya gelecek Bilim Kurulu Toplantısı ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamada bulunacak. Peki, Bilim Kurulu Toplantısı ne zaman? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca saat kaçta açıklama yapacak?

13.05.2020Gündem
Bilim Kurulu toplantısı ne zaman Bilim Kurulu ne zaman toplanacak

Bilim Kurulu toplantısı ne zaman? Bilim Kurulu ne zaman toplanacak?

Koronavirüs Bilim Kurulu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadelede son durumu görüşmek için video konferans yöntemiyle toplantılar yapmaya devam ediyor. Yapılan toplantıların ardından, alınacak önlemler ve süreç masaya yatırılıyor. Peki, Bilim Kurulu ne zaman toplanacak? Bilim Kurulu toplantısı ne zaman?

29.04.2020Gündem
Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı ne zaman Sağlık Bakanı saat kaçta açıklama yapacak

Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı ne zaman? Sağlık Bakanı saat kaçta açıklama yapacak?

Dünya genelinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edilenlerin sayısı 2,5 milyonu geçerken, iyileşenlerin sayısı 667 bine, ölenlerin sayısı ise 174 bine ulaştı. Ülkemizdeki vaka ve ölüm sayısı da artmaya devam ediyor. Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 4 bin 611 kişiye Kovid-19 tanısı konulduğunu, 119 kişinin hayatını kaybettiğini, toplam vaka sayısının 95 bin 591, can kaybının 2 bin 259 olduğunu bildirdi. Tüm bu gelişmeler olurken, gözler Korona virüs Bilim Kurulu toplantısına çevrildi. Peki, Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı ne zaman? Sağlık Bakanı saat kaçta açıklama yapacak?

22.04.2020Gündem
Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı ne zaman Sağlık Bakanı Fahrettin Koca saat kaçta açıklama yapacak

Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı ne zaman? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca saat kaçta açıklama yapacak?

Koronavirüs Bilim Kurulu bugün video konferans yöntemiyle bir kez daha toplanacak. Toplantının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamada bulunacak. Bilim Kurulu, Vuhan'daki Türk vatandaşlarının getirilmesi, uçuşların yasaklanması, kara sınırlarının kapatılması, referans hastanelerinin belirlenmesi, yurt dışı ziyaretlerin ertelenmesi, yurt dışından gelenler için '14 günlük karantina uygulaması", eğitime ara verilmesi gibi kararlar almıştı. Peki, Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı saat kaçta başlayacak? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca saat kaçta açıklama yapacak?

14.04.2020Gündem
Bilim Kurulu Toplantısı ne zaman Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu ne zaman toplanacak

Bilim Kurulu Toplantısı ne zaman? Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu ne zaman toplanacak?

Aralık 2019’da, Çin’in Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentinde ortaya çıkan corona salgını tüm dünyayı etkisi altına aldı. Avrupa'nın aksine Türkiye, hiçbir vaka tespit edilmeden önce çeşitli önlemleri devreye soktu. Bu önlemler dahilinde, ilk etapta, farklı üniversitelerden uzmanların yer aldığı 'Bilim Kurulu' oluşturuldu. Peki, Bilim Kurulu Toplantısı ne zaman? Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu ne zaman toplanacak?

23.03.2020Gündem
Son dakika haberi: Bakan Kocadan önemli açıklamalar

Son dakika haberi: Bakan Koca'dan önemli açıklamalar

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Samsun'da gerçekleştirdiği toplantıların ardından koronavirüs ile mücadelede gelinen son durumu anlattı. ABD Büyükelçisi'nin açıklamalarını 'talihsiz' olarak değerlendiren Koca, okullardaki vaka durumuna ilişkin 'Şu anda önemli bir sorun yok' ifadesini kullandı. Bakan Koca, sağlık personeli alımıyla ilgili "Önümüzdeki 1-2 hafta içinde alınabilecek personelin ne kadar olacağı, ne zaman alınması gerektiğiyle ilgili bir açıklama olacak. Yani bu yıl alım için çıkmış olacağız." dedi. Öte yandan Sağlık Bakanı Koca, 25 Eylül koronavirüs tablosunu paylaştı.

25.09.2020Gündem
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalından Pelosinin sözlerine sert tepki

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan Pelosi'nin sözlerine sert tepki

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın gündemi değerlendirdi. Yunanistan-Türkiye arasındaki istikşafi görüşmeler konusunda 61'inci tur görüşmeler kaldığı yerden aynen devam edecek. Daha önceki konular ne ise hangi konu başlıkları vardıysa bunlar müzakere edilecek." diyen Kalın, ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Pelosi'nin Türkiye'ye yönelik söylemine karşı "(Pelosi) Türkiye'ye karşı husumet içerisinde olan ön yargılı bir siyasetçidir. Daha önce Ermeni soykırımı iddiaları konusunda da böyle bir tavır içerisine girmişti" ifadesini kullandı.

25.09.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan ne zaman açıklama yapacak Gözler Kabine Toplantısından çıkacak kararlarda

Cumhurbaşkanı Erdoğan ne zaman açıklama yapacak? Gözler Kabine Toplantısı'ndan çıkacak kararlarda!

Kabine Toplantısı'nın tarihi, Türkiye'nin koronavirüs mücadelesi devam ederken gündeme geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleşen Kabine Toplantısı'nda koronavirüse yönelik tedbirler ve gündeme dair konular masaya yatırılıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Bilim Kurulu üyelerinin, koronavirüs salgınında yeni önlemlerle ilgili tavsiye kararları da Cumhurbaşkanlığı Bakanlar Kurulu'nda istişare ediliyor. Son günlerde artan vaka sayısıyla beraber gözler bu haftaki Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın son dakika açıklamalarına çevrildi. Kabine Toplantısı bugün Erdoğan başkanlığında toplandı. Peki, Cumhurbaşkanı Erdoğan ne zaman açıklama yapacak? İşte, ayrıntılar..

21.09.2020Gündem
Milli Eğitim Bakanı Selçuk’tan canlı yayında çok önemli sınav duyurusu

Milli Eğitim Bakanı Selçuk’tan canlı yayında çok önemli sınav duyurusu

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk A Haber canlı yayınında önemli açıklamalarda bulundu. Selçuk canlı yayında sınavlarla ilgili açıklamasında 'Tüm sınavları okullarda yapacağız. Öğrenciler bütün müfredatten sorumlu olacaklar. 8 ve 12'ler için özel destek paketimiz var' ifadelerini kullandı. Öte yandan Bakan Selçuk canlı yayında HES uygulaması ile ilgili de 'Bizler herhangi bir pozitif vaka halinde bunu anlık olarak bilgiyi zaten alıyoruz. Böyle bir sistem kurduk. Bugün tamamlandı. İlk defa burada söylüyoruz. MEB ve Sağlık Bakanlığı'nın ortak çalışması HES uygulaması tamamlandı.' dedi..

16.09.2020Eğitim
Okullar ne zaman, 21 Eylülde açılacak mı Bakan Koca ve MEBden yüz yüze eğitimle ilgili yeni açıklamalar

Okullar ne zaman, 21 Eylül'de açılacak mı? Bakan Koca ve MEB'den yüz yüze eğitimle ilgili yeni açıklamalar!

Okulların açılış tarihi Milli Eğitim Bakanlığı'nın açıkladığı takvimin yaklaşmasıyla merak konusu oldu. Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Hazırlık ve 1. sınıfların 21'inde açılmasıyla ilgili bakanlıklar bir çalışma yaptılar. Bu dönemde 2+5 gün şeklinde bir uygulamaya geçilecek." dedi. 21 Eylül okullar açılacak mı ve 8-12. sınıflar okula gidecek mi soruları netleşirken veli ve öğrenciler son açıklamalara odaklandı. Diğer yandan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okullar ne zaman açılacak sorusuna yönelik sosyal medya hesabı üzerinden önemli bir açıklama yaptı. Daha önce 21 Eylül tarihinde açılacağı açıklanan okullar ile ilgili detay veren Bakan Selçuk, son paylaşımında okul yönetimlerinin uyum programının 21-25 Eylül 2020 haftasında hangi gün olacağına öğretmenlerle birlikte karar vereceğini duyurdu. İşte, okulların açılış tarihiyle ilgili yapılan açıklamalar.

16.09.2020Gündem
Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Fahrettin Kocadan önemli açıklamalar

Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan önemli açıklamalar

Son dakika haberi... Salgında son durum ne? Yeni tedbirler gündemde mi? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısı sonrası merak edilen soruları yanıtladı. Öte yandan Bakan Koca'nın açıkladığı son tabloya göre Türkiye'de son 24 saatte 112 bin 645 Kovid-19 testi yapıldı, 1771 kişiye hastalık tanısı konuldu. 'Sokağa çıkma kısıtlaması olacak mı?' sorusuna yanıt veren Bakan Koca 'Şu an için öyle bir durum söz konusu değil, Bilim Kurulu'nun bu yönde bir tavsiyesi olmadı' dedi.

16.09.2020Gündem
Üniversitelerden uzaktan eğitim kararı

Üniversitelerden 'uzaktan eğitim' kararı

Güz döneminde öğretime uzaktan devam edeceğini açıklayan üniversiteler arasına Nevşehir Hacı Bektaş Veli, Dumlupınar, Ege, Kırklareli, Bilecik Şeyh Edebali, MEF, Akdeniz, Trakya, Balıkesir, Batman ile Çanakkale Onsekiz Mart üniversiteleri de katıldı. Sağlık Bakanlığı’nın YÖK’e ilettiği tavsiyenin ardından bir çok üniversite uzaktan eğitim kararı almıştı.

9.09.2020Eğitim
‘CHP olarak idama karşıyız’

‘CHP olarak idama karşıyız’

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, idam cezasının yeniden getirilmesine karşı olduklarını söyledi. Öztrak, Merkez Yönetim Kurulu toplantısı gündemine ilişkin yaptığı basın toplantısında özetle şunları söyledi:

8.09.2020Gündem
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli açıklamalar

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs denetimlerde daha sıkı hale getirileceğini belirterek, "Kafe ve restoranlar kurallara uygunluk bakımından çok daha sıkı bir şekilde denetlenecektir. Toplu taşımada ayakta yolcu alınmasına kesinlikle müsaade edilmeyecektir. Maske kullanımı başta olmak üzere kesilen cezalar muhakkak tahsil edilecektir" dedi.

7.09.2020Gündem
Okullar ne zaman açılacak, açılacak mı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve MEBten 2020 2021 yüz yüze eğitim açıklaması

Okullar ne zaman açılacak, açılacak mı? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve MEB'ten 2020 2021 yüz yüze eğitim açıklaması

Okulların ne zaman açılacağı ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı'ndan gelen son dakika gelişmeler veliler ve öğrenciler tarafından takip ediliyor. Özellikle 1. 5. 8. ve 12. sınıfların okula başlayacağı tarih merak edilirken, Milli Eğitim Bakanı Selçuk, "21 Eylül'de hangi sınıflar açılacak, bu spekülasyonlar hep yapılıyor. "dedi. Selçuk, yüz yüze eğitimin tercihe bağlı olup olmayacağının sorulması üzerine ise velinin insiyatifinin dikkate alınmasının söz konusu olacağını belirtti. Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından son dakik açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, okulların açılmasıyla ilgili "2 gün devam, 5 gün okula gitmeme' şeklinde bir uygulama gündeme gelebilir." dedi. Peki, okullar ne zaman açılacak? İşte, ayrıntılar.

3.09.2020Eğitim
Önümüzdeki kış mevsimine dikkat Aynı anda hem grip hem de koronavirüs tehlikesi

Önümüzdeki kış mevsimine dikkat! Aynı anda hem grip hem de koronavirüs tehlikesi

Her öksürük ya da boğaz ağrısı, koronavirüs belirtisi değil! Bu belirtiler gribe de işaret ediyor olabilir. Peki, koronavirüsü gripten nasıl ayırt ederiz? Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Meral Sönmezoğlu, “Önümüzdeki kış mevsiminde çok sayıda benzer vaka göreceğimiz tahmin ediliyor ama iki hastalığı birlikte geçirecek vakalar olmasından da endişe duyuluyor” dedi ve konuyla ilgili merak edilenleri yanıtladı.

3.09.2020Sağlık
Son dakika haberi: Bakan Kocadan Bilim Kurulu Toplantısı sonrası önemli açıklamalar

Son dakika haberi: Bakan Koca'dan Bilim Kurulu Toplantısı sonrası önemli açıklamalar

Son dakika... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, koronavirüs konusunda uyarılarda bulunarak, "Uzun bir süredir koronavirüs aramızda zaman zaman duyarsız hale geliyoruz. Koronavirüsün birinci dalgasının ikinci pikini yaşıyoruz, bayramlar ve düğünlerdeki hareketlilik ve dikkatsizliklerimiz bizi bu eşiğe getirdi" ifadelerini kullandı. Bakan Koca ayrıca vaka sayısının en yüksek olduğu illeri açıkladı.

2.09.2020Gündem
Bilim Kurulu ne zaman ve saat kaçta toplanacak Bilim Kurulu toplantısı sonrası açıklamalar bekşeniyor

Bilim Kurulu ne zaman ve saat kaçta toplanacak? Bilim Kurulu toplantısı sonrası açıklamalar bekşeniyor!

Türkiye'de son 24 saatte 1572 kişiye Kovid-19 tanısı konuldu, 47 kişi hayatını kaybetti, toplam vaka sayısı 271 bin 705, can kaybı 6 bin 417 oldu. Gözler şimdi yapılacak Bilim Kurulu toplantısında. Söz konusu toplantının bugün yapılması bekleniyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından basın toplantısı düzenleyecek. Peki, Bilim Kurulu toplantısı saat kaçta başlayacak?

2.09.2020Gündem
Milli Eğitim Bakanı Selçuk, TEMA Vakfının çevrim içi Saha Koordinasyon Toplantısına katıldı

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, TEMA Vakfının çevrim içi Saha Koordinasyon Toplantısı'na katıldı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Milli Eğitim Bakanlığı olarak doğanın eğitimle iç içe olmasını önemsediklerini belirterek, "Dünya genelinde alışılagelen çalışmaların yanında son dönemdeki uzaktan eğitim faaliyetlerimizde de öğrencilerimizin öğrenme yaşamlarında doğayı daha aktif kullanmaları gayreti içindeyiz." dedi.

1.09.2020Gündem
Çelikten Macrona sert tepki O kırmızı çizgiyi aynen iade ederiz

Çelik'ten Macron'a sert tepki! 'O kırmızı çizgiyi aynen iade ederiz'

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Çelik, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un ülkesinin Doğu Akdeniz'de Türkiye’ye karşı sert bir tavır takınarak "kırmızı çizgi politikası” uyguladığı sözlerine sert tepki gösterdi. Çelik, "Macron, kendi sahamızda, Mavi Vatan'ımızda kırmızı çizgi ilan ediyorsa, biz o kırmızı çizgiyi Macron'a aynen iade ederiz" ifadelerini kullandı

1.09.2020Gündem
Son dakika: Bakan Kocadan Bilim Kurulu Toplantısı sonrası flaş açıklamalar

Son dakika: Bakan Koca'dan Bilim Kurulu Toplantısı sonrası flaş açıklamalar

Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı sonrası açıklamalarda bulunuyor. Bakan Koca, '21 Eylül'de yüz yüze eğitim başlayacak mı?' sorusuna, "21 Eylül'de okulların temelde açılmasından yana bir yaklaşım içindeyiz. Bu kademelendirme tarzında olur" şeklinde cevapladı

19.08.2020Gündem
Son dakika haberi: Ömer Çelikten Bidena sert tepki Bidenın sözleri tam anlamıyla darbecilik

Son dakika haberi: Ömer Çelik'ten Biden'a sert tepki! 'Biden'ın sözleri tam anlamıyla darbecilik'

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MKYK Toplantısı gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. ABD Başkan adayı Joe Biden'ın skandal sözlerine tepki gösteren Çelik, "Biden'ın sözleri tam anlamıyla darbecilik. Eski sömürge zihniyetini yansıyan bir yaklaşımla konuşmuş. Demokratlar uzun süredir ABD'de Rusya'nın seçimlere müdahale ettiğini dile getirmişlerdi. Şimdi Başkan Trump'a karşı seçim politikası yürütüyorlardı" ifadelerini kullandı.

18.08.2020Gündem
Son dakika haberi: Okullar ne zaman açılacak Milli Eğitim Bakanı Selçuk duyurdu

Son dakika haberi: Okullar ne zaman açılacak? Milli Eğitim Bakanı Selçuk duyurdu

Son dakika haberi... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın başkanlık ettiği Koronavirüs Bilim Kurulu "eğitim" gündemiyle bir araya gelen toplantı sona erdi. Bilim Kurulu toplantısı sonrası Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıklama yaptı. Selçuk, "31 Ağustos'ta uzaktan eğitim başlayacak. Yüz yüze eğitim 21 Eylül'de geçilecek. İsteyen özel okullar 17 Ağustos'tan itibaren uzaktan eğitime başlayabilecek." dedi.

13.08.2020Gündem
Okulların açılıp-açılmama durumu için Bilim Kurulu kararı bekleniyor: Okullar ne zaman açılacak

Okulların açılıp-açılmama durumu için Bilim Kurulu kararı bekleniyor: Okullar ne zaman açılacak?

Okullar ne zaman açılacak, okullar 31 Ağustos'ta açılacak mı?' sorusuna yanıt arayan milyonlarca veli ve öğrenci Bilim Kurulu toplantısına odaklanmış durumda. Okulların açılıp-açılmama durumu ile ilgili önerinin verileceği Bilim Kurulu toplantısı, Sağlık Bakanlığı'nda Bakan Koca'nın başkanlığında başladı. Okulların açılışıyla ilgili yaptığı her açıklama yakından takip edilen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, kısa bir süre önce yaptığı açıklamada 'Bilim Kurulu toplantısı sonucuna göre alınacak karar, en kısa sürede kamuoyu ile paylaşılacaktır' ifadelerine yer verdi. Okulların açılış tarihi için bugün gerçekleşecek Bilim Kurulu toplantısı bekleniyor...

12.08.2020Gündem
Tayvan liderinden DSÖye siyasi önceliklerle hareket etme eleştirisi

Tayvan liderinden DSÖ'ye "siyasi önceliklerle hareket etme" eleştirisi

Çin ile ihtilaflı Tayvan'ın lideri Tsai Ing-wen, ada temsilcilerinin mayısta yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı alınması gereken önlemlerin tartışıldığı Dünya Sağlık Asamblesi toplantısından dışlanmasını eleştirdi.

10.08.2020Dünya
Son dakika haberler... Kurban Bayramında kısıtlama var mı Okullar açılacak mı Bakan Koca açıkladı...

Son dakika haberler... Kurban Bayramı'nda kısıtlama var mı? Okullar açılacak mı? Bakan Koca açıkladı...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. "Test kitlerimizin doğru sonuç verme oranının %40 olduğu ileri sürülüyor." diyen Bakan Koca, "Bu oran, gerçeğin yarısını bile ifade etmekten çok uzaktır. Doğru sonuç verme oranı %90'ın üzerindedir." diye konuştu. Okulların açılmasına ilişkin de konuşan Bakan Koca, "Bu eğitim uzaktan mı, hibrit eğitim tarzında mı, karma mı olacağı konusunda Milli Eğitim Bakanlığımız ve Bilim Kurulu irtibat halinde. Gerektiğinde illere özel farklı yaklaşımlar da devreye girebilir. Burada önemli olan eğitimin 31 Ağustos'ta başlayacak olması. Ama bunun ne şekilde olacağı 1-2 hafta içinde açıklaması daha net yapılmış olur." dedi. Bakan Koca, 65 yaş üstüne uygulanan kısıtlamalar ile ilgili de "Bayram sonrası erken dönemde bu kısıtlamaları kaldırma noktasında Bilim Kurulunun yaklaşımı var. Bayram sonrasında duyuruyu yapmış olacağız" ifadelerini kullandı.

29.07.2020Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hakkını söke söke alan bir ülke olarak devam edeceğiz

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Hakkını söke söke alan bir ülke olarak devam edeceğiz'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sistemi'nin ikinci yılında önemli değerlendirmelerde bulundu. Erdoğan, ''Kimsenin hakkına göz dikmeyen ama kendi hakkını da söke söke alan bir ülke olarak hareket etmeye devam edeceğiz'' dedi. Libya'daki gelişmelerle ilgili de konuşan Erdoğan, ''Son zamanlardaki bazı gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Kimse heveslenmesin ona da prim vermeyeceğiz'' ifadelerini kullandı. ''Biz ne sismik araştırma gemilerimizle, ne sondaj gemilerimizle birilerinin iznine tabi değiliz'' diyen Erdoğan, ''Biz uluslararası hukuk neyi gerektiriyorsa Doğu Akdeniz’de haklarımız neyse bu çerçeve içinde bu adımlarımızı attık. Bundan soran da bu adımlarımızı atmaya devam edeceğiz'' diye konuştu. Erdoğan konuşmasında ayrıca ''2019 yılında elektriğimizin yüzde 62'sini yerli ve yenilenebilir kaynaklardan ürettik. Yani enerjide de artık Türkiye muhtaç olmaktan çıkmıştır ve çıkıyor'' sözlerine de yer verdi.

21.07.2020Gündem
Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı ne zaman Bakanlar Kurulunda kritik konular masaya yatacak

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı ne zaman? Bakanlar Kurulu'nda kritik konular masaya yatacak!

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleşiyor. Bilim Kurulu üyelerinin tavsiyelerinin de ele alındığı toplantıda, korona virüsü önlemleri ve alınacak yeni kararlar değerlendiriliyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Kurban Bayramı'nda iller bazında sokağa çıkma yasağı olabileceği mesajını vermesiyle, Bakanlar Kurulu Toplantısı'na gözler çevrildi. Peki, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı ne zaman? İşte, Kabine Toplantısı ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

14.07.2020Gündem
Son dakika haberi... AK Parti Sözcüsü Ömer Çelikten önemli açıklamalar

Son dakika haberi... AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten önemli açıklamalar

AK Parti MKYK toplantısı sonrası AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıklamalarda bulundu. Çelik, Ayasofya'nın ibadete açılmasından sonra UNESCO tarafından kültürel miras olarak kalıp kalmayacağı ile ilgili olarak, "Bu şekilde ibadet mekanı olarak açık olup, kültürel miras içinde olan yerler vardır. UNESCO'dakiler bilsinler; burasının evrensel mirasının korunmasında Türkiye her türlü işbirliğine açıktır. Ayasfoya'nın tüm özellikleri korunacaktır" dedi.

13.07.2020Gündem
Son dakika haberi: Bayramda sokağa çıkma yasağı olacak mı Bakandan flaş açıklama

Son dakika haberi: Bayramda sokağa çıkma yasağı olacak mı? Bakan'dan flaş açıklama

Son dakika haberi... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca dün Bilim Kurulu Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Koca, 'Kurban Bayramı'nda sokağa çıkma kısıtlaması olacak mı?' sorusuna, "Bugün kısmen Bilim Kurulu'nda gündeme geldi. Ama bir öneri noktasına gelmedi. Özellikle önümüzdeki haftalarda salgının seyrine göre netleşmiş olur. Ülke genelinde sokağa çıkma yasağı gündeme gelmedi. Birtakım tedbirler olabilir, özellikle il bazında kısıtlamalar gündeme gelebilir." şeklinde cevap verdi.

9.07.2020Gündem
Corona virüs aşısı ne zaman çıkacak Koronavirüs aşısında son durumu Bakan Koca açıkladı

Corona virüs aşısı ne zaman çıkacak? Koronavirüs aşısında son durumu Bakan Koca açıkladı

Corona virüs aşısı ne zaman çıkacak? Koronavirüs aşı çalışmaları tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de devam ediyor. Corona virüsü önlemede etkili olan aşı deneyleri bilim insanları tarafından sürerken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bilim Kurulu Toplantısı sonrası koronavirüs aşısında son durum hakkında değerlendirmelerde bulundu. Bakan Koca,"Aşıyla ilgili hayvan çalışmaları devam ediyor. Şu ana kadar sürecin başarılı seyrettiğini söyleyebilirim." dedi. İşte, ayrıntılar.

9.07.2020Gündem
Okullar açılacak mı Bilim Kurulu Toplantısı sonrası Bakan Kocadan açıklama

Okullar açılacak mı? Bilim Kurulu Toplantısı sonrası Bakan Koca'dan açıklama

'Okullar ne zaman açılacak?' Mart ayında ülkemizde görülen corona virüsü nedeniyle, eğitim sistemi dijitale geçmişti. Karne notlarının açıklanmasıyla başlayan yaz tatili devam ederken yeni eğitim öğretim döneminin başlayacağı tarih Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 31 Ağustos olarak duyuruldu. Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, okulların açılmasıyla ilgili "Eğer salgının durumunda bir değişme olursa uzaktan eğitim ya da hibrit gibi bir tavsiyeyi Bilim Kurulu önerebilir." dedi. İşte, ayrıntılar.

8.07.2020Gündem
Okullar ne zaman açılacak, uzaktan eğitim mi olacak 2020 2021 okulların açılış tarihiyle ilgili son dakika açıklama

Okullar ne zaman açılacak, uzaktan eğitim mi olacak? 2020 2021 okulların açılış tarihiyle ilgili son dakika açıklama!

'Okullar ne zaman açılacak?' 2020 2021 okulların açılacağı tarih, gündemde yer almaya devam ederken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son dakika açıklamalarda bulundu. Bilim Kurulu Toplantısı sonrası, koronavirüs gündemine dair değerlendirme yapan Koca, okulların açılış tarihini salgının seyrinin belirleyeceğini söyleyerek, okulların önümüzdeki dönemde dijital ortamda eğitim yapma noktasında olduğunu hatırlattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha önce yaptığı açıklamada, okulların açılış tarihi için eylül ayını işaret etmişti. İşte, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın 2020 2021 okulların açılış tarihiyle ilgili yaptığı açıklamanın detayları...

2.07.2020Gündem
65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı kaldırılacak mı Bakan Kocadan 65 yaş üstü sokağa çıkma saatleriyle ilgili açıklama

65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı kaldırılacak mı? Bakan Koca'dan 65 yaş üstü sokağa çıkma saatleriyle ilgili açıklama

65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı ne zaman bitiyor? 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağıyla ilgili son dakika gelişmeler gündemde yer almaya devam ediyor. 1 Haziran'da başlayan normalleşme süreciyle beraber, 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağında esnemeye gidildi ve bu yaş grubundakilerin sokağa çıkma izinleri belli saatler kapsamına alındı. Sokağa çıkma kısıtlamalarının son bulmasının ardından, 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağının tamamen biteceği tarihe gözler çevrildi. Bilim Kurulu Toplantısı sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, "Kısıtlamanın devamından yanayız." dedi. İşte, 65 yaş üstü sokağa çıkma izin saatleri ve ayrıntılar.

2.07.2020Gündem
Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Koca tek tek açıkladı İşte vaka sayıları artan ve azalan o iller...

Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Koca tek tek açıkladı! İşte vaka sayıları artan ve azalan o iller...

Son dakika haberine göre, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bilim Kurulu Toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu.

1.07.2020Gündem
Aşı ittifakları

Aşı ittifakları

Türkiye herhangi bir ülke veya laboratuvarla aşı için işbirliği yapıyor mu? Aşı için en erken tarih ne zaman olur? Sigara dumanından virüs bulaşır mı? COVID-19 kalp krizine neden olabilir mi? Virüsün vücuda kalıcı zararı olur mu? İşte yanıtlar...

26.06.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Okullar sınırlı olarak açılabilir

Siyasetle anılan Ankara, bir süredir koronavirüsteki artışla gündemde. Koronavirüsteki artış, yeni tedbirleri gündeme getirdi. Bu ortamda okullarda yüz yüze eğitime nasıl geçileceği tartışılıyor. Tüm bu başlıkları Bilim Kurulu üyesi Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz’a sordum.

8.09.2020