EKSTRA
MENÜ

Bilim Kurulu Ne Zaman

Bilim Kurulu Ne Zaman ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Bilim Kurulu Ne Zaman haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 6.636 Bilim Kurulu Ne Zaman haberi bulunmuştur.

Bilim Kurulu Ne Zaman Haberleri

Son dakika haber: İlk koronavirüs aşısını Sağlık Bakanı Fahrettin Koca oldu Bakan Kocadan aşı sonrası ilk açıklama

Son dakika haber: İlk koronavirüs aşısını Sağlık Bakanı Fahrettin Koca oldu! Bakan Koca'dan aşı sonrası ilk açıklama

Acil Kullanım Onayı verilmesinin ardından ilk CoronaVac aşısı, Ankara Şehir Hastanesi'nde Sağlık Bakanı Koca'ya yapıldı. Aşının uygulanmasından sonra Bakan Koca yaptığı açıklamada "Herkesin mutlaka aşı olması gerektiğinin altını çizmek istiyorum. Eski hayatımıza dönmek için aşıyı mutlaka yaptırmamız gerekiyor. " dedi. Bakan Koca'nın ardından Bilim Kurulu üyesi Ateş Kara da canlı yayında koronavirüs aşısı yaptırdı.

13.01.2021Gündem
Bilim Kurulu ne zaman toplanacak Gözler kısıtlama kararlarında... Bakan Koca açıklama yapacak

Bilim Kurulu ne zaman toplanacak? Gözler kısıtlama kararlarında... Bakan Koca açıklama yapacak!

Bilim Kurulu Toplantısı'nın ne zaman yapılacağı Bakanlı'tan gelen açıklama ile belli oldu. Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında düzenlenecek. Türkiye koronavirüs vaka sayısında son durumun ve Çin'den gelen Sinovac'ın koronavirüs (corona virüs) aşısının değerlendirileceği toplantının ardından Bakan Koca yazılı açıklama yapacak. Bilim Kurulu üyelerinin katılımı ile video konferans yöntemiyle organize edilen Bilim Kurulu Toplantısında, salgınla mücadelede yeni tedbirlerin masaya yatırılması da bekleniyor. İşte, koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısıyla ilgili bilgiler.

7.01.2021Gündem
Bilim Kurulu Toplantısı ne zaman Bilim Kurulunun aşı gündemiyle bu hafta toplanması bekleniyor

Bilim Kurulu Toplantısı ne zaman? Bilim Kurulu'nun aşı gündemiyle bu hafta toplanması bekleniyor

Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı Türkiye'nin koronavirüs gündeminde yakından takip ediliyor. Sağlık Bakanı Koca ve Bilim Kurulu üyelerinin katılımı ile gerçekleşen toplantıda, koronavirüs aşı programının değerlendirilmesi bekleniyor. Çin'den gelen koronavirüs aşısıyla ilgili geçtiğimiz hafta toplantı sonrası yazılı açıklama yapan Sağlık Bakanı Koca, aşının 28 gün ara ile 2 doz olarak yapılacağını bildirmişti. Gözler şimdi bu haftaki toplantıdan çıkacak kararlarda. İşte, ayrıntılar.

5.01.2021Gündem
Bilim Kurulu Toplantısı başladı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ne zaman açıklama yapacak

Bilim Kurulu Toplantısı başladı! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ne zaman açıklama yapacak?

Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı'nın Türkiye'nin koronavirüs gündemiyle toplandı. Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu üyelerinin katılımı ile gerçekleşen toplantı sonrası Sağlık Bakanı Koca açıklamada bulunacak. Video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen toplantıda corona virüs aşısı ele alınacak. Çin'den gelen koronavirüs aşısı ve salgın sürecindeki son durumun, kritik toplantıda masaya yatırılması bekleniyor. Geçtiğimiz hafta toplantı sonrası bilgiler veren Bakan Koca, İngiltere'de ortaya çıkan yeni mutasyon koronavirüsün Türkiye'de görülmediğini açıklamıştı. Gözler şimdi Bakan Fahrettin Koca'nın açıklamalarında. İşte, Bilim Kurulu Toplantısı'yla ilgili bilgiler.

30.12.2020Gündem
Bilim Kurulu ne zaman toplanacak Sağlık Bakanı Kocanın açıklaması bekleniyor

Bilim Kurulu ne zaman toplanacak? Sağlık Bakanı Koca'nın açıklaması bekleniyor!

Bilim Kurulu toplantısının tarihi, hafta başında gerçekleşen Kabine toplantısının ardından gündeme geldi. Yeni koronavirüs önlemleri, aşı çalışmaları ve koronavirüs salgınında son durumun değerlendirildiği Bilim Kurulu toplantısı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında gerçekleşiyor. Geçtiğimiz hafta toplantının ardından açıklamalarda bulunan Bakan Koca, aşının ay sonu itibarıyla sağlık çalışanlarından başlamak üzere uygulanacağını belirtmişti. Peki, Bilim Kurulu ne zaman toplanacak? İşte, ayrıntılar.

14.12.2020Gündem
Bilim Kurulu ne zaman toplanıyor Tarih belli oldu... Bakan Koca açıklama yapacak

Bilim Kurulu ne zaman toplanıyor? Tarih belli oldu... Bakan Koca açıklama yapacak!

Geçtiğimiz hafta alınan yeni tedbirlerin ardından vatandaşlar, yeniden toplanacak Bilim Kurulu'nda alınacak kararları merak ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın başkanlığında toplanan Bilim Kurulu'nun yeni toplantı tarihi araştırılıyor. Peki, Bilim Kurulu ne zaman toplanacak?

25.11.2020Gündem
Bilim Kurulu ne zaman toplanacak Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu toplantısı için gözler resmi açıklamada

Bilim Kurulu ne zaman toplanacak? Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu toplantısı için gözler resmi açıklamada!

Bilim Kurulu toplantısı ne zaman? Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı salgın sürecinde gündemde yer almaya devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında gerçekleşen ve koronavirüste son durumun değerlendirildiği kritik toplantıda geçen hafta aşı çalışmaları, eğitim öğretim dönemi ve bölgelere göre koronavirüs vaka sayısı ele alındı. Gözler şimdi bu haftaki Bilim Kurulu toplantısının tarihinde. İşte, Bilim Kurulu toplantısı ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın son açıklamalarıyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

22.10.2020Gündem
Bilim Kurulu toplantısı ne zaman, saat kaçta Sağlık Bakanı Koca açıklama yapacak

Bilim Kurulu toplantısı ne zaman, saat kaçta? Sağlık Bakanı Koca açıklama yapacak!

Koronavirüs Bilim Kurulu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadelede son durumu görüşmek için toplantılar yapmaya devam ediyor. Yapılan toplantıların ardından, alınacak önlemler ve süreç masaya yatırılıyor. Peki, Bilim Kurulu ne zaman toplanacak?

14.10.2020Gündem
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ne zaman açıklama yapacak Gözler Bilim Kurulu Toplantısından çıkacak kararlarda

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ne zaman açıklama yapacak? Gözler Bilim Kurulu Toplantısı'ndan çıkacak kararlarda!

Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı yeni haftayla beraber toplandı. Türkiye'nin coronavirüs gündeminde yeni tedbirlere yönelik kararların alındığı Bilim Kurulu toplantısı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında gerçekleşiyor. 25 Eylül'de Bakan Koca Samsun’da basın toplantısı düzenledi ve vakanın seyrine yönelik bilgilendirmede bulundu. Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı bugün başladı. Toplantının ardından Sağlık Bakanı Koca açıklamalarda bulunacak. Peki, Bilim Kurulu Toplantısı ne zaman bitecek? İşte, Bakan Koca'nın son yaptığı açıklamalar ve Bilim Kurulu toplantısı tarihiyle ilgili detaylar.

30.09.2020Gündem
Bilim Kurulu ne zaman ve saat kaçta toplanacak Bilim Kurulu toplantısı sonrası açıklamalar bekşeniyor

Bilim Kurulu ne zaman ve saat kaçta toplanacak? Bilim Kurulu toplantısı sonrası açıklamalar bekşeniyor!

Türkiye'de son 24 saatte 1572 kişiye Kovid-19 tanısı konuldu, 47 kişi hayatını kaybetti, toplam vaka sayısı 271 bin 705, can kaybı 6 bin 417 oldu. Gözler şimdi yapılacak Bilim Kurulu toplantısında. Söz konusu toplantının bugün yapılması bekleniyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından basın toplantısı düzenleyecek. Peki, Bilim Kurulu toplantısı saat kaçta başlayacak?

2.09.2020Gündem
Bilim Kurulu Toplantısı başladı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ne zaman açıklama yapacak

Bilim Kurulu Toplantısı başladı! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ne zaman açıklama yapacak?

Bilim Kurulu Toplantısı, Kabine Toplantısı ve AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısının ardından gündeme geldi. Korona virüs gündemine dair istişarelerin yapıldığı ve önemli kararların masaya yatırıldığı toplantının ne zaman yapılacağı araştırılıyor. Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı geçtiğimiz hafta 24 Haziran Çarşamba günü saat 17.00’de video konferans yöntemiyle toplanmıştı. Peki bu hafta Bilim Kurulu Toplantısı ne zaman, saat kaçta? İşte, ayrıntılar.

1.07.2020Gündem
Kabine Toplantısı ve Bilim Kurulu Toplantısı ne zaman

Kabine Toplantısı ve Bilim Kurulu Toplantısı ne zaman?

Kabine Toplantısı ve Bilim Kurulu Toplantısı ne zaman? Corona virüs salgınına yönelik önemli kararların ele alındığı Bilim Kurulu Toplantısı ve Kabine Toplantısı görüşmelerinde her hafta gündemin kritik maddeleri ele alınıyor. Salgına dair tavsiye kararlarının masaya yatırıldığı iki kritik toplantı hafta içinde gerçekleşiyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleşen Kabine Toplantısında salgına dair yeni istişarelerin yapılması bekleniyor. İşte, ayrıntılar.

22.06.2020Gündem
Bilim Kurulu toplantısı ne zaman Bilim Kurulu ne zaman toplanacak

Bilim Kurulu toplantısı ne zaman? Bilim Kurulu ne zaman toplanacak?

Koronavirüs Bilim Kurulu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadelede son durumu görüşmek için video konferans yöntemiyle toplantılar yapmaya devam ediyor. Yapılan toplantıların ardından, alınacak önlemler ve süreç masaya yatırılıyor. Peki, Bilim Kurulu ne zaman toplanacak? Bilim Kurulu toplantısı ne zaman?

29.04.2020Gündem
Bu görüntülerin ardından dikkat çeken açıklama: İkinci dalga ortaya çıkabilir…

Bu görüntülerin ardından dikkat çeken açıklama: İkinci dalga ortaya çıkabilir…

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Recep Öztürk, sokaklarda ve semt pazarlarındaki insan yoğunluğuna karşı uyardı. Öztürk vatandaşların tedbir almadan ve de zorunlu haller dışında sokağa çıkmaması gerektiğinin altını bir kez daha çizerek ‘Rehavete kapılan ülkelerde örnekleri var, ikinci dalga ortaya çıkabiliyor’ dedi.

28.04.2020Gündem
Bilim Kurulu Toplantısı ne zaman Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu ne zaman toplanacak

Bilim Kurulu Toplantısı ne zaman? Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu ne zaman toplanacak?

Aralık 2019’da, Çin’in Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentinde ortaya çıkan corona salgını tüm dünyayı etkisi altına aldı. Avrupa'nın aksine Türkiye, hiçbir vaka tespit edilmeden önce çeşitli önlemleri devreye soktu. Bu önlemler dahilinde, ilk etapta, farklı üniversitelerden uzmanların yer aldığı 'Bilim Kurulu' oluşturuldu. Peki, Bilim Kurulu Toplantısı ne zaman? Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu ne zaman toplanacak?

23.03.2020Gündem
Çin aşısı uygulanan Bilim Kurulu Üyelerinden önemli açıklamalar... Sosyal medyadaki enjektör yalanına yanıt verdi

Çin aşısı uygulanan Bilim Kurulu Üyelerinden önemli açıklamalar... Sosyal medyadaki 'enjektör' yalanına yanıt verdi

Prof. Dr. Necmi İlhan ve Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz, CNN TÜRK canlı yayınında önemli açıklamalarda bulundu. Doç. Dr. Kayıpmaz, Çin'den gelen koronavirüs aşısı ve aşı sırasında uygulanan enjektörlerle ilgili sosyal medyadaki paylaşımlara dikkat çekti. Kayıpmaz, "Sosyal medyada akşam bir tartışma vardı. Daha önce işte bu deneme aşamasında uygulanan enjektörlerin aşı uçlarının kısa olduğu, dün bize uygulanan aşı uçlarının uzun olduğu; efendim işte bizim bir inaktif aşıyı değil de mRNA aşısı olduğumuza yönelik bir karalama haberi vardı. Aslında alakası yok. Bir tanesi hazır enjektörler halinde gelen formdu, onlar daha küçük iğneliydi." diye konuştu.

14.01.2021Gündem
6 adımda aşı odasına

6 adımda aşı odasına

Türkiye genelinde koronavirüse karşı aşılama bugün başlıyor. Vatandaşın kafasındaki en önemli soru ise aşı sırasının ne zaman geleceği ve randevunun nasıl alınacağı. Bilim Kurulu üyesi Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz, aşılamanın nasıl yapılacağını aşama aşama Hürriyet’e anlattı:

14.01.2021Gündem
Bilim Kurulu Üyesi Ateş Kara, aşıda randevu sistemini anlattı

Bilim Kurulu Üyesi Ateş Kara, aşıda randevu sistemini anlattı

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, analiz çalışmaları tamamlanan Covid-19 aşılarının uygulamasında randevu sistemini anlattı. Prof. Dr. Kara, "Öncelikle e-Nabız üzerinden veya sağlık kayıt sistemleri üzerinden aşı sırasının sizde olup olmadığını değerlendireceksiniz. Eğer yaşınız 65 yaşın üstündeyse sıranız geldiyse aşı olabileceğinizle ilgili bilgi çıkacak. Aşı sıranızın geldiğini gördükten sonra sistem üstünden randevu alacaksınız" dedi.

13.01.2021Gündem
Lokantalar, restoranlar, kafeler ne zaman açılacak Kabine Toplantısı sonrası kısıtlamalara yönelik önemli açıklama geldi

Lokantalar, restoranlar, kafeler ne zaman açılacak? Kabine Toplantısı sonrası kısıtlamalara yönelik önemli açıklama geldi!

Lokantalar, kafeler ve restoranlar ne zaman açılacak sorusu işletme sahipleri ve vatandaşların gündeminde yer almaya devam ediyor. Koronavirüs tedbirleri kapsamında kısıtlamaların uygulandığı lokantalar, restoranlar, kafeler yalnızca paket servis ve gel al hizmeti ile müşterilerle buluşabiliyordu. Kabine Toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan kısıtlamalara yönelik konuştu. Peki, Kabine Toplantısı sonrası Lokantalar, restoranlar, kafeler için son gelişmeler neler oldu?

13.01.2021Gündem
Yeni Göbeklitepe müjdeleri... Hedef 31 milyon turist

Yeni Göbeklitepe müjdeleri... Hedef 31 milyon turist

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy 2021’deki turizm hedefini, “31 milyon turist sayısını geçeceğimizi umuyoruz” diye açıkladı. Ersoy, Şanlıurfa’daki keşiflerle ilgili de “Mısır piramitleri neyse Şanlıurfa da öyle olacak” dedi.

13.01.2021Gündem
Sağlık Bakanlığından yeni uygulama: Aşıla... Önce kayıt sonra koronavirüs aşısı...

Sağlık Bakanlığı'ndan yeni uygulama: Aşıla... Önce kayıt sonra koronavirüs aşısı...

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşı kayıtları, Sağlık Bakanlığı'nın geliştirdiği "aşıla" mobil uygulaması üzerinden yapılacak. Aşı uygulanmadan önce mutlaka "aşıla" mobil uygulaması üzerinden aşı uygunluğu kontrol edilecek, kare kodu okutularak kaydı tamamlandıktan sonra aşı uygulaması yapılacak.

12.01.2021Gündem
İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu duyurdu Koronavirüs aşısı için E-Nabız ve SMS...

İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu duyurdu! Koronavirüs aşısı için E-Nabız ve SMS...

İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, koronavirüs ve aşılama sürecine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Memişoğlu, vatandaşların koronavirüs aşısı olup olmayacaklarını E-Nabız sisteminden ya da 2023'e 'Aşıla' yazarak SMS atarak öğrenebileceklerini söyledi. Memişoğlu ayrıca hastaneye gelemeyen vatandaşlarına evlerine giderek aşı yapılacağını belirtti. İşte Memişoğlu'nun açıklamalarının detayları...

12.01.2021Gündem
Koronavirüs aşısı için geri sayım başladı, analizlerde sona gelindi... Rıza metni alınacak

Koronavirüs aşısı için geri sayım başladı, analizlerde sona gelindi... 'Rıza metni' alınacak

Çin’den getirilen 3 milyon dozluk koronavirüs aşısının Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) Laboratuvarları’ndaki analiz sonuçlarında sona gelinirken aşıları taşıyacak TIR’lar da hazırlandı. Aşılama önce sağlık çalışanları, 65 yaş üstü, emniyet mensupları, öğretmenler, huzurevi çalışanlarına yapılacak. Aşı yapılanlara “hastaya konulan teşhis, uygulanacak tedavi ve oluşabilecek riskler açısından bilgilendirme ve tıbbı işlem için hastanın rızasına alma” amacı taşıyan ONAM formu imzalatılacak. Beştepe’de toplanan yeni yılın ilk kabinesinin ardından açıklama yapan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Çin’den alınan 3 milyon koronavirüs aşısının bu hafta sonuna kadar yapılmaya başlanacağını söyledi.

12.01.2021Gündem
TBMM Başkanı Şentoptan önemli açıklamalar

TBMM Başkanı Şentop'tan önemli açıklamalar

Meclis Başkanı Mustafa Şentop, parti kapatmadan ABD Kongresi'nin basılmasına, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'sözde Cumhurbaşkanı' ifadesinden Rekabet Kurulu'nun Whatsapp'a soruşturma açmasına kadar bir çok konuda önemli değerlendirmelerde bulundu.

11.01.2021Gündem
Bilim Kurulu üyesi Ateş Karadan dikkat çeken kan sulandırıcı uyarısı

Bilim Kurulu üyesi Ateş Kara'dan dikkat çeken 'kan sulandırıcı' uyarısı

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, koronavirüs tedavisinde kullanılan kan sulandırıcı ürünlerin bilinçsiz kullanımıyla ilgili uyardı. Bu ürünlerin vücuda zarar verebileceğine dikkat çeken Kara, "Bu ilaçlardan elimizde reçetemiz olmadan, doktor önerisi olmadan mutlaka uzak durmamız gerekiyor. Kendi kendimize karar verip kullanabileceğimiz ilaçlar değil bunlar" dedi.

11.01.2021Haber
Bilim Kurulu üyesi Ateş Karadan kan sulandırıcı uyarısı: Uzak durun

Bilim Kurulu üyesi Ateş Kara'dan 'kan sulandırıcı' uyarısı: Uzak durun

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, koronavirüs tedavisinde kullanılan kan sulandırıcı ürünlerin bilinçsiz kullanımıyla ilgili uyardı. Bu ürünlerin vücuda zarar verebileceğine dikkat çeken Kara, "Bu ilaçlardan elimizde reçetemiz olmadan, doktor önerisi olmadan mutlaka uzak durmamız gerekiyor. Kendi kendimize karar verip kullanabileceğimiz ilaçlar değil bunlar" dedi.

11.01.2021Gündem
Üniversiteler ne zaman açılacak 2021 Şubat ayında üniversiteler için yüz yüze eğitim beklentisi

Üniversiteler ne zaman açılacak? 2021 Şubat ayında üniversiteler için yüz yüze eğitim beklentisi

Aşı haberlerinin gündeme gelmesiyle birlikte gündeme gelen konulardan birisi de üniversitelerin açılış tarihi oldu. Özellikle bu yıl ilk kez üniversite kapısından girecek olan öğrencileri yakından ilgilendiren üniversiteler ne zaman açılacak sorusu, alınacak olan kararlara göre şekillenecek. Sağlık Bakanlığı'nın görüşü ve YÖK'ün yapacağı açıklamalara göre karar alacak olan üniversiteler, ilk yüz yüze eğitim tarihlerine karar verecek. Peki, Üniversiteler ne zaman açılacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

11.01.2021Gündem
COVID-19 sonrası eğitimde değişim ve uyum

COVID-19 sonrası eğitimde değişim ve uyum

2019’un sonlarında başlayan ve birkaç ay gibi kısa bir sürede dünyaya hızla yayılan COVID-19 salgını, ülkemizde ilk vakanın görüldüğü 2020 yılı Mart ayından itibaren toplumun yaşam biçimini değiştirdi. COVID-19 salgını, sağlıkla birlikte ekonomi, turizm, ulaşım, sanayi gibi sektörlerin yanı sıra, eğitim alanında da hızla radikal kararların alınmasına yol açtı.

11.01.2021Eğitim
İbrahim Kalından Boğaziçi açıklaması

İbrahim Kalın'dan 'Boğaziçi' açıklaması

CNN Türk'te yayınlanan "Ne oluyor?" programına katılan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, gazeteciler Hakan Çelik ve Göksu Öngören Özgür'ün gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Kalın, Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör atanması sonrası çıkan tartışmalarla ilgili olarak, "Rektör atanması meselesinde (Boğaziçi Üniversitesi) Cumhurbaşkanının bir yetkisinin sorgulanması, bunun tartışmaya açılması noktasına getirilmesi, siyaset açısından da üniversite açısından da sağlıklı bir durum değil. Özellikle de bir partinin bunu politize edip kendi siyasi gündemine eklemlenmeye çalışması Boğaziçi Üniversitesine de oradaki öğrencilere de haksızlık" ifadelerini kullandı

10.01.2021Gündem
Kritik aşamaya gelindi: Covid-19 aşısında önemli adım...

Kritik aşamaya gelindi: Covid-19 aşısında önemli adım...

Türkiye, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı virüs benzeri parçacıklara (VLP) dayalı aşı çalışmalarında kritik aşamaya geldi. En yenilikçi aşı yöntemlerinden biri olarak kabul edilen çalışmaları Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank yerinde gözlemledi.

10.01.2021Ekonomi
Prof. Dr. Karadan koronavirüs aşısı açıklaması Herhangi bir problem yaşamazsak

Prof. Dr. Kara'dan koronavirüs aşısı açıklaması! Herhangi bir problem yaşamazsak

Koronavirüs salgını ile ilgili olarak Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara çarpıcı açıklamalarda bulundu. Aşının önemine dikkat çeken Prof. Dr. Kara, "Ama tereddüt olduğu anda bu süreç uzayacaktır. Açıklanan ve planlanan aşılama rakamları var. Bunlar zamanında uygulanır, herhangi bir problem yaşamazsak o zaman yaz aylarında biraz daha rahatlamış oluruz" ifadelerini kullandı.

10.01.2021Gündem
Hafta sonu yasakları ne zaman kalkacak Toplum Bilimleri Kurulu üyesinden ikinci normalleşme için dikkat çeken tarih açıklaması

Hafta sonu yasakları ne zaman kalkacak? Toplum Bilimleri Kurulu üyesinden 'ikinci normalleşme' için dikkat çeken tarih açıklaması

Hafta sonu yasakları, koronavirüs tedbirleri devam ederken, vaka sayısında bazı illerde yaşanan düşüşle beraber gündemde yer almaya başladı. Hareketliliği azaltmak ve bulaşıcılığı önlemek adına hafta sonları uygulanan kısıtlamalarla ilgili Toplum Bilimleri Kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan'dan dikkat çeken açıklama geldi. İlhan, yaptığı açıklamada ‘15 Şubat sonrasında kısıtlamaların kaldırılmasını düşünmek daha uygun olacaktır.’ dedi. İkinci normalleşme olarak da bilinen kısıtlamaların kaldırılacağı tarihle ilgili nihai karar Cumhurbaşkanlığı tarafından verilecek. İşte, hafta sonu yasaklarıyla ilgili yapılan değerlendirmeler.

9.01.2021Gündem
Kafeler, restoranlar ve lokantalar ne zaman açılacak İçişleri Bakanlığı genelgesinde detaylar belli olmuştu

Kafeler, restoranlar ve lokantalar ne zaman açılacak? İçişleri Bakanlığı genelgesinde detaylar belli olmuştu

Restoran, lokanta ve kafelerin 15 Ocak'ta açılacağının öne sürülmesiyle gözler resmi açıklamalara çevrildi. Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında alınan kararla yalnızca paket servis ve gel-al şeklinde hizmet veren kafe, restoran ve lokantalarla ilgili İçişleri Bakanlığı daha önce genelge yayınlamıştı. Genelgede hafta sonu sokağa çıkma yasağında bu iş yerlerinin 24.00'e kadar sadece paket servis şeklinde faaliyet göstereceği bildirildi. Yeni bir karar alınıncaya kadar kafe, restoran ve lokantalar paket servis şeklinde hizmet verecek. İşte, ayrıntılar.

9.01.2021Gündem
Şimdi de MS hastalarına umut olacaklar

Şimdi de MS hastalarına umut olacaklar!

Koronavirüse karşı geliştirdikleri aşıyla dünyaya umut olan Prof. Uğur Şahin ile Özlem Türeci'nin kurucu ortağı olduğu BioNTech'ten yeni bir aşı çalışması daha. Sinsi ve bugüne kadar çaresi bulunamayan MS (Multipl Skleroz) hastalığına karşı bir aşı geliştirdikleri açıklandı.

8.01.2021Dünya
Okullar ne zaman açılacak 22 Ocak Cuma gününe kadar yüz yüze eğitime geçilmeyecek.. İşte planlanan takvim

Okullar ne zaman açılacak? 22 Ocak Cuma gününe kadar yüz yüze eğitime geçilmeyecek.. İşte planlanan takvim

Okulların yüz yüze açılıp açılmayacağı merak ediliyor. Sağlık Bakanlığı Toplum Bilimleri Kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan yaptığı açıklamada hasta sayısı binin altına düşerse okulların da açılabileceğini belirtti. MEB tarafından yapılan açıklamada okullar 22 Ocak Cuma gününe kadar yüz yüze eğitime geçmeyeceği açıklanmıştı.

8.01.2021Eğitim
Boğaziçinde rektör ataması, ABDdeki kanlı baskın, ittifak mesajı... Erdoğandan flaş mesajlar

Boğaziçi'nde rektör ataması, ABD'deki kanlı baskın, ittifak mesajı... Erdoğan'dan flaş mesajlar

Cuma namazı sonrasında soruları yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD'deki kanlı kongre baskınına ilişkin "Tüm insanlığı şoke etmiştir, şaşırtmıştır. Bizleri de aynı şekilde şaşırtmıştır." dedi. Erdoğan, Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör atanmasına ilişkin de değerlendirmelerde bulundu ve "Bu rektör yasalar dışında atanmamıştır. Yasalar neye amir ise, Melih Bey de buraya atanmıştır. Geçmişine baktığımızda o da bu üniversite içinden yetişmiş bir arkadaşımızdır." ifadelerini kullandı. Erdoğan, protestolara ilişkin de "Öğrenciler bu işin içinde değil. Bu işin içinde teröristler var. Öğrencilerle alakası olmayan CHP'nin İstanbul İl Başkanı orada. Kendisi DHKP-C militanıdır." diye konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Saadet Partili Oğuzhan Asiltürk ile yaptığı görüşme için de "Bu ziyaretim hem bir nezaket ziyareti hem de bu ittifak meselesinde yani bir seçim ittifakı mı olur veya geleceğe yönelik biz bir terörle mücadele verirken burada bu terörle mücadelede her türlü desteğin bizim yanımızda olması lazım. Yani yalnızlığı hissetmememiz lazım. Buna benzer görüşmeleri bundan sonra da yapacağım." dedi.

8.01.2021Gündem
Halı sahalar ne zaman açılacak İşte en son gelişmeler

Halı sahalar ne zaman açılacak? İşte en son gelişmeler

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını tedbirleri kapsamında geçici olarak kapatılan yaklaşık 14 bin halı saha yeniden hizmete açılacağı günü bekliyor. Halı saha işletmecileri ve çalışanlarının yanı sıra müdavimleri de halı sahaların yeniden açılacağı tarih hakkında bilgi almak istiyor. Peki, halı sahalar ne zaman açılacak?

8.01.2021Gündem
CHPli Muharrem İnceden Boğaziçi açıklaması

CHP'li Muharrem İnce'den Boğaziçi açıklaması

CHP'li Muharrem İnce ‘Memleket Hareketi'nin Kurucular Kurulu’ üyeleriyle toplantısından sonra açıklamalarda bulundu. İnce, Prof. Dr. Melih Bulu’nun Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü’ne getirilmesiyle başlayan protestolarla ilgili olarak, "Öğrencilere sağduyulu bir şekilde, yasalara uyarak protesto hakkını kullanmalarını, içlerindeki provokatörlere dikkat etmelerini tavsiye ederim" dedi.

8.01.2021Haber
Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Karadan koronavirüs aşısı ile ilgili önemli açıklama

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara'dan koronavirüs aşısı ile ilgili önemli açıklama

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, çeşitli ülkelerde gündeme gelen koronavirüs aşının dozunu azaltma uygulamasına ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Kara, ''mRNA aşısının çok yüksek antikor oluşturduğu biliniyor; ama bunun dozunun yarısını verdiğimizde ya da azalttığınızda da aynı cevabı verecek mi onu bilmiyoruz. Dozu azaltmak mümkün değil" ifadelerini kullandı. Prof. Dr. Kara ayrıca, evlere gidilerek aşılama yapılmayacağı, Sağlık Bakanlığı'nın aşılama programında mail ya da mesaj ile bilgilendirmenin olmadığını söyledi. Prof. Dr. Sema Turan da "Mesajlar ya da mailler tamamen dolandırıcılık üzerine yapılan iletiler. Sağlık Bakanlığı'nın böyle bir uygulaması yok" dedi.

8.01.2021Haber
Bilim Kurulu Üyesi son günlerde koronavirüs aşısı ile ilgili konuşulan iddiayı cevapladı

Bilim Kurulu Üyesi son günlerde koronavirüs aşısı ile ilgili konuşulan iddiayı cevapladı

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, çeşitli ülkelerde gündeme gelen koronavirüs aşının dozunu azaltma uygulamasına ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Kara, ''mRNA aşısının çok yüksek antikor oluşturduğu biliniyor; ama bunun dozunun yarısını verdiğimizde ya da azalttığınızda da aynı cevabı verecek mi onu bilmiyoruz. Dozu azaltmak mümkün değil" ifadelerini kullandı. Prof. Dr. Kara ayrıca, evlere gidilerek aşılama yapılmayacağı, Sağlık Bakanlığı'nın aşılama programında mail ya da mesaj ile bilgilendirmenin olmadığını söyledi. Prof. Dr. Sema Turan da "Mesajlar ya da mailler tamamen dolandırıcılık üzerine yapılan iletiler. Sağlık Bakanlığı'nın böyle bir uygulaması yok" dedi.

8.01.2021Gündem
CHPli Muharem İnceden Boğaziçi açıklaması: İçlerindeki provokatörlere dikkat etsinler

CHP'li Muharem İnce'den Boğaziçi açıklaması: İçlerindeki provokatörlere dikkat etsinler

CHP'li Muharrem İnce ‘Memleket Hareketi'nin Kurucular Kurulu’ üyeleriyle toplantısından sonra açıklamalarda bulundu. İnce, Prof. Dr. Melih Bulu’nun Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü’ne getirilmesiyle başlayan protestolarla ilgili olarak, "Öğrencilere sağduyulu bir şekilde, yasalara uyarak protesto hakkını kullanmalarını, içlerindeki provokatörlere dikkat etmelerini tavsiye ederim" dedi.

8.01.2021Gündem
Okullar ne zaman açılacak Gözler yüz yüze eğitim açıklamalarında

Okullar ne zaman açılacak? Gözler yüz yüze eğitim açıklamalarında

Okulların yüz yüze açılıp açılmayacağı merak ediliyor. Sağlık Bakanlığı Toplum Bilimleri Kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan yaptığı açıklamada hasta sayısı binin altına düşerse okulların da açılabileceğini belirtti. MEB tarafından yapılan açıklamada okullar 22 Ocak Cuma gününe kadar yüz yüze eğitime geçmeyeceği açıklanmıştı.

8.01.2021Gündem
Hafta sonu yasağı ne zaman bitecek  Yasaklar ne zaman kalkıyor Bilim Kurulu üyesinden kısıtlama açıklaması

Hafta sonu yasağı ne zaman bitecek? Yasaklar ne zaman kalkıyor? Bilim Kurulu üyesinden kısıtlama açıklaması

Hafta sonu kısıtlamaları ile ilgili açıklamalar araştırılıyor. Koronavirüs önlemleri kapsamında getirilen kısıtlamaların ne zaman biteceği merak ediliyor. Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan koronavirüs kısıtlamalarının ne zaman kaldırılabileceğine dair açıklama yaptı. Ancak, kısıtlamaların sona ereceği tarihle ilgili İçişleri Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı'ndan açıklama gelmedi. İşte konu ile ilgili detaylar

8.01.2021Gündem
Lokanta, restoran kafeler ve kahvehaneler ne zaman açılacak Tarih araştırmaları yoğunlaştı

Lokanta, restoran kafeler ve kahvehaneler ne zaman açılacak? Tarih araştırmaları yoğunlaştı

Lokanta, restoran kafelerin durumu gündemde yer almaya devam ediyor. Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında faaliyetlerine ara verilen, insanların sosyalleştiği kafe ve kahvehane gibi mekanların durumu merak konusu oldu. Bir süredir kapalı olan kafe ve kahvehanelerin yeniden ne zaman faaliyete geçeceği merak ediliyor. Peki, kafeler ve kahveler ne zaman açılacak? İşte, o konuyla ilgili bilgiler..

8.01.2021Gündem
Korona virüs aşısı ne zaman yapılacak Bakan duyurdu Corona aşı randevusu MHRSden alınacak

Korona virüs aşısı ne zaman yapılacak? Bakan duyurdu! Corona aşı randevusu MHRS'den alınacak

Corona virüs aşısının uygulanacağı tarih son gelişmeler ile takip ediliyor. Geçtiğimiz hafta Çin'den gelen korona virüs aşısının Acil Kullanım Onayı başlarken uygulanan aşının sonuçları değerlendiriliyor. Bilim Kurulu toplantısı sonrası açıklama yapan Koca, koronavirüs aşısı için e-Nabız, MHRS gibi mecralar üzerinden haberdar olunacağını ve MHRS üzerinden randevu alarak hiçbir ücret ödemeksizin korona virüs aşısının yapılacağını söyledi. Korona virüs aşısı ilerleyen günlerde uygulanacak. İşte, korona virüs aşısıyla ilgili yapılan son açıklamalar.

8.01.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Takviye yutmak aşıyı da güçlendirir mi

Salgının başından bu yana tam bir “vitaminmanya” yaşanıyor. Herkes şu ya da bu vitamini yutma peşinde. Nedeni malum: Bağışıklık sistemini güçlendirmek.

14.01.2021

MHP ne zaman dava açacak?

Bir süredir HDP’nin kapatılmasını gündeme getiren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 11 Ocak tarihli yazılı açıklamasında, “Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, bilhassa 6-8 Ekim olaylarıyla ilgili hazırlanan ve hukuken açık ihbar niteliği taşıyan iddianameyi temel alarak HDP hakkında acil ihtiyaç olan kapatma davasını süratle açabilecektir. Şayet kapatma davasının açılması tavını kaybedip tavsamaya havale edilirse Milliyetçi Hareket Partisi Siyasi Partiler Kanunu’nun 100’üncü maddesine müzahir olarak gereğini zamanı geldiğinde inanmışlıkla yapacaktır” dedi.

13.01.2021

Trump, ABD Anayasa Mahkemesi’ne neden çok kızgın?

ABD Başkanı Donald Trump’ın geçen çarşamba günü Kongre baskınını tetikleyen miting konuşmasında hedef alarak esip gürlediği yalnızca “Çakma haber medyası” diye söz ettiği basın değildi.

12.01.2021

Trump’tan önce Trump’tan sonra

Tarihi milattan önce-milattan sonra diye ikiye ayırdığımız gibi, galiba Amerika’yı da “Trump’tan önce-Trump’tan sonra” diye ayırmak gerekiyor.

8.01.2021