EKSTRA
MENÜ

Bilgisayar Oyunu

Bilgisayar Oyunu haberleri sayfasında güncel ve son dakika Bilgisayar Oyunu hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 2.905 Bilgisayar Oyunu haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Bilgisayar Oyunu Haberleri

Valorant nasıl oynanır, nasıl giriş yapılır Valoran oyunu kaç kişi oynanır, takımlar kaç kişilik

Valorant nasıl oynanır, nasıl giriş yapılır? Valoran oyunu kaç kişi oynanır, takımlar kaç kişilik?

Son zamanların en popüler oyunlarından bir tanesi olan Valorant adı verilen oyunun ne olduğu, nasıl oynandığı ve kaç kişi ile birlikte oynandığı takip edilmektedir. Valorant oyunu özellikle gamer oyuncular tarafından sürekli bir şekilde oynanan oyunların arasına girmiştir. Oldukça iyi grafiklere sahip olan bu oyun oynaması en keyifli olan oyunların arasına girmiştir. Valorant oyununu oynayabilmek isteyen kişiler bu oyun ile ilgili pek çok araştırma yapmaktadırlar. Sizin için Valorant oyununu ile ilgili tüm bilgileri derledik.

22.09.2021Pratik Bilgiler
League of Legends nasıl oynanır Lol mantığı nedir Lol oyunu en iyi şekilde nasıl oynanır

League of Legends nasıl oynanır? Lol mantığı nedir? Lol oyunu en iyi şekilde nasıl oynanır?

Bilgisayar oyunları ve mobil oyunlar boş zamanlarda en fazla tercih edilen aktivitelerdir. Oyun oynamak stresi azalttığı gibi farklı insanlarla tanışmayı da sağlamaktadır. LOL oyunu uzun yıllardır popüler olan ve popülerliğini koruyan bir oyundur. LOL nasıl oynanır? LOL mantığı nedir? LOL daha iyi nasıl oynanır tüm detayları ile derledik.

22.09.2021Pratik Bilgiler
15 Aralık hangi burç ve burcu ne 15 Aralık tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

15 Aralık hangi burç ve burcu ne? 15 Aralık tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

15 Aralıkta doğanlar yay burcudur. Koç ve aslan ile birlikte ateş grubunda yer alan yay burcunun yönetici gezegeni Jüpiter'dir. Doğa yürüyüşü yapmak, günlük tutmak, dans etmek ve bilgisayar oyunu oynamak yay burcunun hobileri arasında yer alıyor. 15 Aralık hangi burç? Tarihte bugün doğan Türk ve yabancı ünlüler kim? İşte, merak edilen tüm detaylar.

20.09.2021Burçlar
Gamze Açar davasında şoke eden ifadeler Sakın dokunma, numara yapıyor

Gamze Açar davasında şoke eden ifadeler! 'Sakın dokunma, numara yapıyor'

Lise öğrencisi 17 yaşındaki Gamze Açar'ın iş görüşmesi için gittiği Kızılcahamam'daki termal otelin 5. katından düşerek hayatını kaybetmesine ilişkin 5 sanıklı davanın ilk duruşması görüldü. Tutuklu sanıklar Emre Eker, Mehmet Doğan, Rıza Doğan ve Mustafa Emre Demiral ile avukatları ilk savunmalarını yaptı. Açar'ın kendisinden uyuşturucu madde istediğini söylediğini iddia eden Mehmet Doğan, "Gamze Açar bu esnada ağladı, 'Neden beni anlamıyorsunuz, bağımlıyım.' dedi ve kendisini sırtüstü yere bıraktı. Elini kalbinin üstüne bıraktı, hırıltılar çıkarmaya başladı. Ben de bir şey olduğunu düşünerek eğildim ama ağabeyim beni geri çekerek, 'Sakın dokunma, numara yapıyor. Okan'ı çağır bu kızı aldığı yere götürsün.' dedi. Bunun üzerine Gamze Açar hemen yerinden kalktı." ifadesini kullandı.

7.09.2021Gündem
Türkiyede oyun kılığında 46 bin kötü amaçlı saldırı tespit edildi

Türkiye'de oyun kılığında 46 bin kötü amaçlı saldırı tespit edildi

Uzmanlar, Türkiye'de 2020'nin üçüncü çeyreğiyle 2021'in ikinci çeyreği arasında popüler bilgisayar oyunları kılığında kötü amaçlı yazılım ve istenmeyen yazılım kılığına girmiş 46 bin 616 kötü amaçlı saldırı tespit etti ve önledi.

2.09.2021Teknoloji
Lemnis Gate İndir Ve Oyna - Lemnis Gate Sistem Gereksinimleri, Rehber Ve Detaylı İnceleme

Lemnis Gate İndir Ve Oyna - Lemnis Gate Sistem Gereksinimleri, Rehber Ve Detaylı İnceleme

Lemnis Gate kelimesi İngilizce kökenli bir sözcük öbeğidir. Türkçe karşılığı ise Lemnis Kapısı demektir. Bir video oyununun ismidir. Bu video oyunu bağımsız bir oyun olduğu kadar birinci şahıs nişancı oyunudur. Oyunda uygulanan strateji sıralı tabanlı olacak şekildedir. Türkiye gibi pek çok ülkede oyuncular tarafından sevilerek oynanmaktadır. Lemnis Gate oyunu nasıl oynanır, özellikleri nelerdir gibi bilinmesi gereken tüm detayları sizler için derledik.

11.08.2021Oyun
Copa Americada Arjantin-Brezilya finali heyecanı

Copa America'da Arjantin-Brezilya finali heyecanı!

Arjantin ile Brezilya, bu gece Kupa Amerika finalinde karşı karşıya gelecek.

10.07.2021Futbol
Biz de oyun oynamak istiyoruz

Biz de oyun oynamak istiyoruz

Önceki yazılarımda da bahsettim; kör olan da sizin gibi insan! Siz hayattan ne isterseniz biz de aynısını istiyoruz. Bilgisayar oyunu da bir ihtiyaç.

Çocuklar egzersiz yapmaya nasıl yönlendirilir

Çocuklar egzersiz yapmaya nasıl yönlendirilir?

Bir yılda tüm dünyaya yayılan COVID-19 salgını, yaş, cinsiyet, millet ayırt etmeden tüm bireylerin fiziksel aktivite davranışları üzerinde çok büyük bir etki yarattı. Salgın, dünya çapında herkesi evde kalmaya ve eve kapanmaya zorladı.

14.06.2021Eğitim
O Roblox’un boynu altında kalsın

O Roblox’un boynu altında kalsın!

9 yaşındaki Mehmet’i Roblox’a kaptırdık! Uzaktan eğitimdi, teknoloji çağıydı derken çocuklarımız ekran bağımlısı mı oluyor? Bu konuda neler yaşadığımızı anlattık, işin uzmanına da ne yapmamız gerektiğini sorduk.

Anne-babalara YKS tavsiyeleri

Üniversite sınavlarına hazırlık döneminde adayların ruhsal durumlarının çok önemli olduğunu ve anne baba tutumlarının da adayların moral hazırlığında büyük ölçüde etkili olduğunu vurgulayan Öğr. Gör. Barış Tuncer, sınav hazırlık sürecinde ebeveynlerin çocuklarına yardımcı olmaları gerektiğini vurguladı. Tuncer, anne babaların sınava hazırlanan adaylara karşı sergilemesi gereken olumlu davranış ve söylemleri anlattı.

17.05.2021Eğitim
Orman terapisti, deepfake ayıklayıcı... Pandemiden sonra hangi meslekler revaçta olacak

Orman terapisti, deepfake ayıklayıcı... Pandemiden sonra hangi meslekler revaçta olacak?

Pandemi dünyada milyonlarca insanın çalışma şeklini değiştirdi. Araştırmalar pandemi sonrası dönemde özellikle dijitalleşen sektörlerdeki bazı mesleklerin öne çıkacağını, bazılarının ise tarih olacağını söylüyor. Geleceğin favori mesleklerini konunun uzmanıyla masaya yatırdık.

9.05.2021Gündem
Bilgisayarım hangi oyunları kaldırır Hangi oyunları oynayabileceğinizi öğrenme yöntemleri

Bilgisayarım hangi oyunları kaldırır? Hangi oyunları oynayabileceğinizi öğrenme yöntemleri

Günümüzde oyun anlayışı çok büyük bir değişime uğramıştır. Bu nedenle oyun denildiğinde akla ilk gelen hiç şüphesiz bilgisayar oyunları olmaktadır. Sizin için Bilgisayarım hangi oyunları kaldırır? Hangi oyunları oynayabileceğiniz öğrenme yöntemleri şeklindeki konu başlıklarını detayları ile derledik.

14.04.2021Teknoloji
Elon Musk: Felçliler tekrar yürüyecek

Elon Musk: Felçliler tekrar yürüyecek

ABD’li ünlü girişimci Elon Musk, nörolojik hastalıklar için geliştirdiği beyin çipi Neuralink sayesinde bir maymuna zihinsel aktiviteyle bilgisayar oyunu oynatabildiklerini duyurdu.

10.04.2021Dünya
Çocuklarda konsantrasyonu arttırmanın yolları: Oyun

Çocuklarda konsantrasyonu arttırmanın yolları: Oyun

Çocukların yaşadığı odaklanamama sorunundan bahseden Eğitimci Can Uysal, çocuklarda konsantrasyonu arttırmaya yarayan oyun tavsiyelerinde bulundu.

Hareketsiz kalan çocuğun kilo almasını önleyecek tavsiyeler

Hareketsiz kalan çocuğun kilo almasını önleyecek tavsiyeler

Dışarı çıkma sürelerinin kısıtlı olması, enerjilerini atacakları herhangi bir fiziksel aktivite yapamamaları nedeniyle çocukların bir kısmında kilo artışı olduğuna dikkat çeken Uzman Diyetisyen ve Uzman Klinik Psikolog Merve Öz, alınabilecek basit önlemlerle çocukların daha sağlıklı beslenip kilo almalarını engellemenin mümkün olabildiğini söyledi. Öz, “Ana öğün ve ara öğün saatleri belirlenerek, bu saatler dışında çocukların yemek yemesinin engellenmesi çok önemli” diye konuştu.

10.03.2021Sağlık
Cumartesi kısıtlaması kalktı Vatandaşlar sokağa akın etti... İstanbulda trafik kilit

Cumartesi kısıtlaması kalktı! Vatandaşlar sokağa akın etti... İstanbul'da trafik kilit

Hafta sonu cumartesi günü kısıtlamasının kaldırılmasıyla birlikte, İstanbul, Ankara, Antalya ve Trakya'da vatandaşlar kafe, lokanta ve sahil gibi yerlere akın etti. İstanbul'da trafik yoğunluğu gün içerisinde yüzde 78'e ulaşırken saat 16.20 itibariyle yüzde 71 olarak gözüküyor. Öte yandan, Twitter'dan paylaşım yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ''Mutlu cumartesi! Hata yaparsak, bir hafta on gün sonra üzülürüz'' ifadelerini kullandı.

6.03.2021Gündem
Annesinin sevgilisini evde görünce çılgına döndü

Annesinin sevgilisini evde görünce çılgına döndü!

Ankara'da iddiaya göre evde bilgisayar oyunu oynadığı sırada yatak odasında annesinin sevgilisi Enis Y.'yi gören Emre T. (19), Enis Y.'yi 3 yerinden bıçakladı. Olay sonrası Emre T., gözaltına alındı.

10.02.2021Gündem
Mortal Kombat Serisi Filmleri - Mortal Kombat Serisinin İsimleri, İzleme Sırası, Vizyon Tarihleri, Konuları Ve Oyuncuları

Mortal Kombat Serisi Filmleri - Mortal Kombat Serisinin İsimleri, İzleme Sırası, Vizyon Tarihleri, Konuları Ve Oyuncuları

Vakit geçirmenize yardımcı olacak en popüler aktivitelerin başında film seyretmek gelmektedir. Çok sayıda film seçeneğinin bulunmasından dolayı herkesin zevkine uygun bir film bulmak kolaylıkla mümkündür. Sizler için Mortal Kombat serisi filmleri - Mortal Kombat serisinin isimleri, izleme sırası, vizyon tarihleri, konuları ve oyuncuları hakkında merak edilen tüm ayrıntıları detaylarıyla derledik.

25.01.2021Kültür Sanat
Jumanji Serisi Filmleri - Jumanji Serisinin İsimleri, İzleme Sırası, Vizyon Tarihleri, Konuları Ve Oyuncuları

Jumanji Serisi Filmleri - Jumanji Serisinin İsimleri, İzleme Sırası, Vizyon Tarihleri, Konuları Ve Oyuncuları

Farklı konu ve ilginç hikayelerin yer aldığı filmler her zaman ilgi çekmeyi başarmıştır. Bu tarz filmlerde yer alan karakterler genellikle hazıfazalara kazınır ve unutulmaz olur. Jumanji filmi bu konuda iyi bir örnektir. Jumanji serisi filmleri, Jumanji serisinin isimleri, izleme sırası, vizyon tarihleri, konuları ve oyuncuları hakkındaki bilgileri sizler için derledik.

21.01.2021Kültür Sanat
ABden bilgisayar oyunu şirketlerine cezası

AB'den bilgisayar oyunu şirketlerine cezası

Avrupa Birliği (AB), bilgisayar oyun platformu Steam ve 5 oyun firmasına ürünlerinde coğrafi engelleme uyguladıkları gerekçesiyle 7,8 milyon avro para cezası kesti.

20.01.2021Teknoloji
Hitman Serisi Filmleri - Hitman Serisinin İsimleri, İzleme Sırası, Vizyon Tarihleri, Konuları Ve Oyuncuları

Hitman Serisi Filmleri - Hitman Serisinin İsimleri, İzleme Sırası, Vizyon Tarihleri, Konuları Ve Oyuncuları

Bilgisayar oyunlarının sinemaya aktarıldığı sıkça karşılaşılan bir durum olmuştur. İlgi çeken oyunların sinemada başarı yakalayacağı ve seyirciyi memnun edeceği düşünülmektedir. Buna iyi bir örnek ise bir bilgisayar oyunu olan Hitman serisidir. Sizler için Hitman serisi filmleri - Hitman serisinin isimleri, izleme sırası, vizyon tarihleri, konuları ve oyuncuları hakkındaki detayları derledik.

20.01.2021Kültür Sanat
8. Sınıf İngilizce 3. Ünite Friendship (Arkadaşlık) konu anlatımı

8. Sınıf İngilizce 3. Ünite Friendship (Arkadaşlık) konu anlatımı

İngilizcede Friend - Arkadaş ve Friendship - Arkadaşlık demektir. Bununla birlikte ''Fellow'' ve ''Intimate'' sözcükleri de arkadaş anlamına gelir. ''En iyi arkadaş'' demek için ''Best Friend'', ''Yakın arkadaş'' demek içinse ''Closer Friend'' kelimelerini kullanabiliriz. 8. sınıflar için 3.Ünite Friendship (Arkadaşlık) konusunu örnek kelimeler ve cümlelerle anlattık.

12.01.20218. SINIF
8. Sınıf İngilizce Talking About Future With Wıll konu anlatımı

8. Sınıf İngilizce Talking About Future With Wıll konu anlatımı

İngilizcede ''will'' ve ''won't'' yapıları henüz gerçekleşmeyen olayları anlatmak için kullanılır. Simple Future Tense'in Türkçedeki karşılığı gelecek zamandır. Bu cümlelerde will yapısı 'll şeklinde de yazılabilir. Örneğin - (I will - I'll.) 8. sınıflar için ''Talking About Future With will / won't yapısı kullanımı'' konusunu örnek cümlelerle anlattık.

11.01.20218. SINIF
Cihangir Ceyhan: Sokak çocuğu olabilirsin ama salak olmamak lazım

Cihangir Ceyhan: Sokak çocuğu olabilirsin ama salak olmamak lazım

O, genç kızların yeni sevgilisi... Alıştığımız jönlerden biraz farklı. Asi, sert bir sokak çocuğu havası var, “Çoğunlukla sokakta büyüyen ama hatanın, yanlışın içine girmeyecek kadar sokağı hazmetmiş biriyim” diye anlatıyor. Başarısını kaslı fiziğine bağlamıyor: “Yüzde 40 oyunculuk yeteneği, gerisi kalbin temizliğiyle ilgili olabilir...” Cihangir Ceyhan’la Adana’dan İstanbul’a uzanan zorlu hayat hikâyesini ve gelecek için hayallerini konuştuk.

6. Sınıf İngilizce Emotions (Duygular) konu anlatımı

6. Sınıf İngilizce Emotions (Duygular) konu anlatımı

İngilizcede ''Emotions'' - ''Feeling'' ve ''Sensation'' kelimeleri ''Duygu'' demektir. Duygusal birini tanımlamak içinse ''Sentimental'' ve ''Sensual'' kelimeleri kullanılır. 6. sınıflar için Emotions (Duygular) birçok örnek kelimeler ve cümlelerle anlattık.

5.01.20216. SINIF
6. Sınıf İngilizce Words About Daily Activities konu anlatımı

6. Sınıf İngilizce Words About Daily Activities konu anlatımı

İngilizcede ''Daily Activities'' günlük aktiviteler anlamına gelir. Kahvaltı yapmak, okula / işe gitmek, arkadaşlarla buluşmak ve televizyon izlemek, en sık yapılan aktiviteler arasında yer alıyor. 6. sınıflar için Words about Daily activities (Günlük aktivitelerle ilgili kelimeler) konusu örnek cümlelerle anlattık.

5.01.20216. SINIF
7. Sınıf İngilizce Accepting And Refusing konu anlatımı

7. Sınıf İngilizce Accepting And Refusing konu anlatımı

İngilizcede bize sunulan teklifleri değerlendirirken belli başlı kalıplar kullanırız. Bu teklifleri ya da önerileri kabul etmek için ''Accepting'' ifadelerinden birini seçebiliriz. ''Accepting'' ifadelerinden en çok kullanılanları şu şekilde sıralanabilir: ''Yes, of course'' (Evet, kesinlikle.) - ''Sure'' (Olur) - ''Cool - Awesome'' (Harika). 7. sınıflar için İngilizce Kabul Etme ve Reddetme ifadelerini örnek cümlelerle anlattık.

5.01.20217. SINIF
7. Sınıf İngilizce Prefer (Tercih Etme) konu anlatımı

7. Sınıf İngilizce Prefer (Tercih Etme) konu anlatımı

İngilizcede genellikle tercih ettiğimiz şeyleri sıralarken ''Prefer'' kelimesini kullanırız. ''Would Prefer'' ise anlık tercihlerimizi belirtirken kullanılan bir fiildir. 7. sınıflar için Preder (Tercih Etme) konusunu örnek cümlelerle birlikte derledik.

5.01.20217. SINIF
6. Sınıf İngilizce Talking About Likes / Dislikes (Sevilen / Sevilmeyen Şeylerden Bahsetme) konu anlatımı

6. Sınıf İngilizce Talking About Likes / Dislikes (Sevilen / Sevilmeyen Şeylerden Bahsetme) konu anlatımı

İngilizcede sevilen / hoşlanılan şeyler ''Likes'' olarak tanımlanır. Günlük aktivitelerin birçoğu (Daily Aktivities) ''Likes'' tanımının içerisinde yer alıyor. 6. sınıflar için İngilizce Talking about likes / dislikes (Sevilen / sevilmeyen şeylerden bahsetme) konusunu örnek cümlelerle anlattık.

5.01.20216. SINIF
6. Sınıf Türkçe Abartma Cümleleri konu anlatımı

6. Sınıf Türkçe Abartma Cümleleri konu anlatımı

Türkçede abartma cümleleri genellikle benzetme yoluyla kurulur. Bu tür cümlelerde olaylar, nesneler ve kişiler okura abartılarak aktarılır. Abartı cümlelerinin diğer adı mübalağadır ve genellikle şiir türündeki eserlerde kullanılır. 6. sınıflar için abartma cümleleri konusunu ayrıntılı bir şekilde anlattık.

31.12.20206. SINIF
Ne kadar kitap o kadar oyun

Ne kadar kitap o kadar oyun

Şırnak'ın Silopi ilçesinde Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın katkılarıyla uygulanan 'Oku Oyna' projesi kapsamında, çocuklar, kütüphanede kitap okudukları süre kadar bilgisayar oyunu oynayabiliyor.

26.12.2020Eğitim
Black Friday nedir İndirim günleri nasıl başladı

Black Friday nedir? İndirim günleri nasıl başladı?

Bugün, dünya çapında pek çok marka ve firmanın indirim yaptığı, müşterilerin indirimlerden faydalanabilmek için mağazalarda izdiham yarattığı gün olan Black Friday (Kara Cuma). Bu gün Türkiye'deki şirketler tarafından da "Efsane Cuma", "Müthiş Cuma", "Güldüren Cuma" gibi çeşitli isimlerle pazarlanıyor. Peki bu gelenek nasıl başladı? Ekonomiye etkileri ne?

27.11.2020Teknoloji
Ama oyun oynamak iyidir...

Ama oyun oynamak iyidir...

Bazı video oyunlarının çocukları şiddete yönlendirdiği uzun yıllardır dillendirilen bir iddia. Ne yazık ki bu iddiayı güçlendiren olaylar da yaşıyoruz. Ancak Oxford Üniversitesi’nin bir araştırması video oyunu oynayan kişilerin oynamayanlara göre kendilerini daha iyi hissettiğini ortaya koyuyor. Uzmanlar oyuncak seçer gibi oyunlarda da yaş aralığına dikkat edilmesi gerektiği fikrinde... Doğru oyun çocuğun gelişimine katkı sağlar. Ayrıca büyüklere de yarar.

İnternetteki oyunlarda çocukları bekleyen tehlike

İnternetteki oyunlarda çocukları bekleyen tehlike

Sanal dünyadaki kötülüklerden çocukları korumak için her ailenin siber güvenlik planı olması gerektiğini söyleyen Siber Güvenlik Uzmanı Ahmet Naci Ünal, Gençler, oyunları indirirken belli uyarılar var bunları okumadan hareket ediyor. Böylece karşı tarafa rehberlerine, görüntülerine, kameralarına, mikrofonlarına erişim hakkı veriyorlar. Çocuklar farkında olmadan hem kendilerinin hem de aynı bilgi sistemini paylaşan ailelerinin ortak bilgilerini kötü amaçlı kişilerle paylaşabiliyor. Niyeti kötü olan kişiler bu bilgileri toplu saldırılarda kullanabilir dedi.

20.11.2020Teknoloji
Uzmanlar şiddet içerikli oyunlara karşı ebeveynlere uyarı yaptı

Uzmanlar şiddet içerikli oyunlara karşı ebeveynlere uyarı yaptı

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Kaasım Fatih Yavuz, şiddet içerikli video ve oyunların çocuklar üzerinde olumsuz etkileri olmakla birlikte asıl koruyucu ve belirleyici olanını çocuğun oyunlar dışında sağlıklı sosyal ilişkilere sahip olması, spor, sanat ve hobi benzeri başka ilgi alanlarının da bulunması olduğunu söyledi.

Ebeveynler çocukları dünyanın merkezine koymamalı

Ebeveynler çocukları dünyanın merkezine koymamalı

Ankara’da iki çocuk arasında yaşanan ve bir çocuğun hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan olay, şiddet konusunu bir kez daha gündeme getirdi. Uzmanlar konuyu sadece oyunlara bağlayarak açıklamanın yeterli olmadığını, televizyon dizilerinin ve çocukların yetiştirilme tarzının önemli bir etken olduğuna dikkat çekiyor. Ebeveynlerin eğitim seviyesinin de çocuk gelişiminde etkili olduğunu belirten uzmanlar, hayatın merkezine konularak ve agresif büyütülen çocukların önemli dezavantajlara sahip olacaklarını ifade ediyor.

20.11.2020Çocuk-Aile
Oyun ve televizyonlardaki şiddetin olumsuz etkileri var

Oyun ve televizyonlardaki şiddetin olumsuz etkileri var

Pandemi süreci ile birlikte evde geçirilen sürenin artmasının ardından internet kullanımı ve oyun konsollarını olan ilgi de artış gösterdi. Özellikle çocukların uzun süreler vakit geçirdiği bazı bilgisayar oyunları, içerdiği şiddet ve kural tanımaz öğeler sebebiyle de sık sık tartışmaların odağına geliyor.

19.11.2020Teknoloji
Son dakika haberleri... 15 yaşındaki çocuk kuzenini bıçakladı Nedeni cep telefonu oyunu...

Son dakika haberleri... 15 yaşındaki çocuk kuzenini bıçakladı! Nedeni cep telefonu oyunu...

Geçen cumartesi günü tüm Türkiye, 13 yaşındaki bir çocuğun evine gelen aynı yaştaki ikiz kardeşlerden birini çekiçle öldürmesi, diğerini ise yaralamasıyla sarsıldı. Olayın sebebinin bilgisayar oyunu olması ise ikinci bir şok etkisi yarattı. Benzer bir dehşet daha yaşandı. Malatya'da bir çocuk, cep telefonu oyunu yüzünden tartıştığı kuzenini bıçakla ağır yaraladı.

18.11.2020Gündem
Cinayet Türkiyeyi şoke etmişti... Öldüren oyun Anneler babalar dikkat...

Cinayet Türkiye'yi şoke etmişti... Öldüren oyun! Anneler babalar dikkat...

Geçen cumartesi günü tüm Türkiye, 13 yaşındaki bir çocuğun evine gelen aynı yaştaki ikiz kardeşlerden birini çekiçle öldürmesi, diğerini ise yaralamasıyla sarsıldı. Olayın sebebinin bilgisayar oyunu olması ise ikinci bir şok etkisi yarattı. Şimdi pek çok ailenin aklında aynı soru: Bilgisayar oyunları ne kadar tehlikeli? İşte uzmanların cevapları...

18.11.2020Eğitim
Çocukların çekiçli cinayetinin altından bilgisayar oyunu kavgası çıktı

Çocukların çekiçli cinayetinin altından bilgisayar oyunu kavgası çıktı

Ankara'da evlerine gelen ikiz kardeşlerden Ege D.'yi (13) darbedip, Arda D.'yi (13) ise bıçakladıktan sonra çekiçle öldüren Ege Ö.'nün (13), bilgisayar oyunu nedeniyle arkadaşlarıyla kavga ettiği öne sürüldü. Ege Ö.'nün ayrıca arkadaşını öldürdükten sonra intihar etmek istediği ancak kendini astığı ipin koptuğu iddia edildi.

15.11.2020Haber

Yazar Sonuçları

BM raporunda ortaya çıkan gerçek: ABD-Taliban anlaşmasındaki ‘gizli maddeler’

Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani, geçen hafta Taliban’ın saldırılarından ve katliamlarından ABD’yi sorumlu tutmuştu.

16.08.2021

Eşim geceleri bilgisayar oyunu oynuyor

Eşim işten eve gelince hemen bilgisayarda oyun oynamaya başlıyor. Benimle hiç ilgilenmiyor.

26.06.2021

Dijital terör...

Avusturya ve ABD, yapılan siber saldırılara karşı önleyici güvenlik yollarını arıyor...

21.06.2021

Sedat Peker’i kim kullanıyor

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya ulaştığımda, “İdlib’deydim. O yüzden irtibat kurmakta zorluk yaşadık. Şimdi indim” dedi.

14.05.2021

Bu köşenin NFT değeri ne olabilir

Madem her şey NFT’de dijital varlık olarak satılabiliyor, neden bir köşe yazısı da satılmasın?

11.04.2021

2021’e dair ‘belirsiz’ kararlarım

2020’nin kelimesi gayet net gayet belliydi: Belirsizlik.

1.01.2021

Alışkanlıklar ve bağımlılıklar

"Yeme bağımlılığım var. Yemek yemeden duramıyorum" diye yakınan bir kişiyle ya da "Elinden telefonunu düşürmüyorsun sende telefon bağımlığı var" gibi cümleler kuranlarla mutlaka karşılaşmışsınızdır. Bu tür yargılara varmadan önce bu durumların alışkanlık mı bağımlılık mı olduğunu ayırt etmek için bu iki kavramı ayrı ayrı ele alalım.

23.12.2020