EKSTRA
MENÜ

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 402 Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi haberi bulunmuştur.

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Haberleri

Ziraat Mühendisliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Ziraat Mühendisliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Ülkemizde meslek seçimi oldukça önemli bir konudur. Üniversite sınavına girecekler gençler yapmak istedikleri meslekleri seçmek için araştırmalarda bulunur. Özellikle sayısal çıkışlı öğrencilerin meslek seçebilmesi için oldukça fazla alternatif vardır. Ziraat Mühendisliği de ülkemizde oldukça bilinen ve sayısal alandan öğrenci alan bölümler arasında yer alır. Ziraat mühendisliği ile ilgili detayları derledik.

Biyosistem Mühendisliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Biyosistem Mühendisliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Günümüzde meslek seçimi yapılırken pek çok detay göz önünde bulundurulur. Aynı zamanda meslek edinmek için üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak gerekir. Biyosistem mühendisliği bölümü nedir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü, insan, teknoloji, sistem teorisi ve bilgi yönetimini bir araya getiren önemli bir bölümdür. Günümüzde bilginin çok önemli olması ile birlikte akademik olarak da bu bölüm önemli bir yer tutuyor. Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü, mezunları ne iş yapar? Sizler için derledik.

Sosyal Hizmetler Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Sosyal Hizmetler Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Sosyal Hizmetler bölümü, üniversitelerin en çok tercih edilen bölümleri arasında yer alıyor. Sosyal hizmetler, sosyal açıdan insanların refahını ve rollerini korumak için bireyi, aileyi ve tüm toplumu kapsayacak bir hizmet ve disiplinin adıdır. Sosyal hizmetler bölümü nedir?, Mezunları ne iş yapar? Gibi soruların cevabını sizler için derledik.

Siyaset Bilimi Ve Kamu Yönetimi Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Siyaset Bilimi Ve Kamu Yönetimi Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Siyaset bilimi ve kamu yönetimi birbiri içerisinde geçmiş olan iki kavram olmaktadır. Siyaset toplumun devlet yönetimi tarafını betimlerken, kamu ise alt tarafını betim demektedir. Bu iki olgu arasındaki ilişkiyi inceleyen siyaset bilimi ve kamu yönetimi bölümü olmaktadır. Üniversite programlarında bulunan bu bölüm mezunlarına birçok farklı iş olanağı sağlamaktadır. Bölümün ayrıntıları ile ilgili daha geniş bilgiyi sizler için derledik.

İslami İlimler Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

İslami İlimler Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Ülkemizde toplam 29 üniversitede İslami İlimler bölümü bulunmaktadır. Bu bölümü bazı özel üniversitelerde burslu ve 0 Arapça okumak da mümkün. İslami İlimler bölümünün eğitim programında hangi dersler var, bölümden mezun olanların iş imkanları neler? Sizin için detaylı bir şekilde derledik.

Coğrafya Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Coğrafya Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Yaşanılan coğrafya insan hayatını etkileyen en önemli durumlardan bir tanesidir. Coğrafyanın farklı olması, kişilerin gelişimlerini, zihinlerini, karakterlerini etkilemektedir. Bu sebeple coğrafya insan hayatı için en önemli unsurlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkar. Coğrafya ile daha yakından ilgilenmek isteyen kişiler bu bölümde eğitim almak ister. Bu sebeple coğrafya ile ilgili daha detaylı bilgiler öğrenmek isteyen kişiler için tüm detayları derledik.

Çağrı Merkezi Hizmetleri Bölümü Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Çağrı Merkezi Hizmetleri Bölümü Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Çağrı Merkezi Hizmetleri bölümü; bünyesinde çalıştığı kurum yahut kuruluşu tanıtabilecek bireyleri yetiştiren bir ön lisans programıdır. Sizin için Çağrı Merkezi Hizmetleri bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları konularını detayları ile derledik.

Bankacılık Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Bankacılık Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Bankacılık ve para ile ilgilenen kurumlar artık hayatımızın merkezinde yer alıyor. Bu nedenle bankacılık bölümü her geçen gün daha çok ilgi görüyor ve öğrenciler tarafından daha çok tercih ediliyor. Tercih sürecinde olan öğrenciler için bu yazımızda Bankacılık nedir? Bankacılık Bölümü mezunları ne iş yapar? Sizler için derledik.

Türk biliminin büyük başarısı

Türk biliminin büyük başarısı

Stanford Üniversitesi’nin koordinasyonunda PLOS Biology Dergisi’nde yayımlanan dünya çapındaki akademisyenler sıralamasında yer alan Türk bilim insanları göğsümüzü kabarttı. 7 milyon bilim insanı üzerinden yürütülen araştırmanın sonucuna göre, Türkiye’nin farklı üniversitelerinden 614 akademisyen listeye girdi.

25.11.2020Eğitim
Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları listesine girdi

Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları listesine girdi

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şükrü Beydemir, Stanford Üniversitesi koordinasyonuyla yaklaşık 7 milyon araştırmacı üzerinde yürütülen araştırma sonucunda "Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları" listesinde yer aldı.

24.11.2020Teknoloji
Türk Dili Ve Edebiyatı Öğretmenliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Türk Dili Ve Edebiyatı Öğretmenliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Türk dili yapı ve gelişimine katkı sağlayan, diğer diller ile olan bağlantısını inceleyen, tarihte ve bugünde ne durumda olduğunu incelemek üzere eğitim veren Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği bölümü nedir? Türk dili ve edebiyat mezunu ne iş yapar? Türk dili ve edebiyat öğretmenliği bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları nelerdir? Sorularının detaylarını meslek seçimi açısından yön vermesi amacıyla sizler için derledik.

Yaralı sokak kedisinin patisi ampute edildi

Yaralı sokak kedisinin patisi ampute edildi

OSMANİYE'de bir hayvansever tarafından bulunan yaralı sokak kedisinin sol arka patisi, ampute edildi.

10.09.2020Gündem
Üniversitelerden uzaktan eğitim kararı

Üniversitelerden 'uzaktan eğitim' kararı

Güz döneminde öğretime uzaktan devam edeceğini açıklayan üniversiteler arasına Nevşehir Hacı Bektaş Veli, Dumlupınar, Ege, Kırklareli, Bilecik Şeyh Edebali, MEF, Akdeniz, Trakya, Balıkesir, Batman ile Çanakkale Onsekiz Mart üniversiteleri de katıldı. Sağlık Bakanlığı’nın YÖK’e ilettiği tavsiyenin ardından bir çok üniversite uzaktan eğitim kararı almıştı.

9.09.2020Eğitim
Eskişehir’deki kazılarda 5 bin yıllık taş palet bulundu

Eskişehir’deki kazılarda 5 bin yıllık taş palet bulundu

ESKİŞEHİR’in Seyitgazi ilçesindeki Küllüoba Höyüğü'nde yapılan arkeolojik kazılarda, milattan önce 3 bin yıllarına dayanan taştan yapılmış boya paleti bulundu.

26.08.2020Gündem
Küllüobada 5 bin yıllık boya paleti bulundu

Küllüoba'da 5 bin yıllık boya paleti bulundu

Eskişehir'in Seyitgazi ilçesinde 1996 yılından bu yana devam eden Küllüoba kazısında, taştan yapılmış 5 bin yıllık boya paleti bulundu.

26.08.2020Keyif
8 bin 500 yıllık olduğu değerlendirilen insan iskeleti bulundu

8 bin 500 yıllık olduğu değerlendirilen insan iskeleti bulundu

BİLECİK'te bir apartmanın bahçesindeki Batı Anadolu'daki ilk yerleşim yerlerinden biri olduğu ortaya çıkan kazı alanında 8 bin 500 yıllık olduğu değerlendirilen insan iskeleti bulundu.Bahçelievler Mahallesi'ndeki boş arazide görülen seramik parçaları üzerine Arkeoloji Müzesi ve Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi (BŞEÜ) Arkeoloji Bölümü'nün başlattığı kazı çalışmaları sürüyor.

25.08.2020Haber
Bilecikte tarihi keşif Batı Anadoluda günümüze ulaşan en eski iskelet

Bilecikte tarihi keşif! Batı Anadolu'da günümüze ulaşan en eski iskelet

Bilecik’te bir apartmanın bahçesindeki Batı Anadolu’daki ilk yerleşim yerlerinden biri olduğu ortaya çıkan kazı alanında 8 bin 500 yıllık olduğu değerlendirilen insan iskeleti bulundu.

25.08.2020Gündem
11 yeni fakülte kuruldu, 3 fakülte kapatıldı

11 yeni fakülte kuruldu, 3 fakülte kapatıldı

Bazı yükseköğretim kurumlarına bağlı olarak fakülte, enstitü ve yüksekokul kurulması, kapatılması, birleştirilmesi ile adlarının değiştirilmesi hakkındaki Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. 11 yeni fakülte kurulurken, bazı fakülteleri ise birleştirilerek isimleri değiştirildi.

30.06.2020Eğitim
YÖK ‘engelsiz üniversite’leri ödüllendirdi

YÖK ‘engelsiz üniversite’leri ödüllendirdi

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, "Engelsiz Üniversite Ödülleri için geçen yıl 80 üniversiteden farklı kategorilerde 668 başvuru yapılmış iken bu yıl 116 yükseköğretim kurumu tarafından yapılan başvuru sayısı 841'e ulaştı. Engelsiz üniversite dediğimizde sadece mekanla ilgili düzenlemeler değil, sosyal ve kültürel faaliyetleri de içinde barındıran bir üniversite tasavvur edilmeli" dedi.

24.06.2020Eğitim
Son dakika... YÖK duyurdu Öğrencilere 6 GB ücretsiz internet...

Son dakika... YÖK duyurdu! Öğrencilere 6 GB ücretsiz internet...

YÖK'ten yapılan son dakika açıklamasında üniversite öğrencilerine uzaktan eğitime destek için 6 GB internet ücretsiz verileceği bildirildi.

29.04.2020Gündem
Atama kararı Resmi Gazetede

Atama kararı Resmi Gazete'de

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörlüğü'ne Prof. Dr. Şükrü Beydemir atandı.

4.03.2020Eğitim
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından BŞEÜ Teknoparkına 5 milyon liralık destek

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından BŞEÜ Teknoparkı'na 5 milyon liralık destek

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi (BŞEÜ) bünyesindeki teknopark için 5 milyon lira hibe desteği sağlandı.

15.01.2020Teknoloji
Yerli insansız hava aracı motoru üretimini incelediler

Yerli insansız hava aracı motoru üretimini incelediler

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi (BŞEÜ) Rektörü Prof. Dr. İbrahim Taş, üniversitenin TOBB Mühendislik Laboratuvarı'nda incelemede bulundu.

8.01.2020Teknoloji
Ertuğrul Gazinin hayatını yazmak için Söğüte yerleşti

Ertuğrul Gazi'nin hayatını yazmak için Söğüt'e yerleşti

Türk İslam tarihi hakkında kitapları bulunan 45 yaşındaki araştırmacı yazar Emrah Bekçi, Ertuğrul Gazi'nin hayatını yazmak için 4 ay önce ev kiralayarak yerleştiği Osmanlı Devleti'nin doğduğu Bilecik'in Söğüt ilçesinde araştırmalarına başladı.

3.01.2020Keyif
Kaza yaptı, 10 öğrencinin arasına daldı

Kaza yaptı, 10 öğrencinin arasına daldı!

Bilecik'te ticari araçla çarpışan otomobilin minibüs bekleyen üniversite öğrencilerinin arasına daldığı kazada 4 kişi yaralandı. Otomobil sürücüsünün araç içerisinde sıkışan annesini kurtarma çabaları kameralara yansıdı.

26.11.2019Gündem
Geliştirdikleri kazazede bilekliğini akıllı telefonlara entegre ettiler

Geliştirdikleri "kazazede bilekliği"ni akıllı telefonlara entegre ettiler

Bilecik'te, trafik kazası geçiren kişilerin verilerinin 112 Acil Servis'e iletilmesi için "bileklik" geliştiren üniversite öğrencisi iki arkadaş, bu sistemi mobil uygulama ile akıllı telefonlara entegre etti.

24.10.2019Teknoloji
Enerji Bakanı Dönmez: Bayrağımızı Doğu Akdenizin her bir karışında dalgalandırıyoruz

Enerji Bakanı Dönmez: Bayrağımızı Doğu Akdeniz'in her bir karışında dalgalandırıyoruz

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez "Bugün 4 gemiyle ay yıldızlı bayrağımızı Doğu Akdeniz'in her bir karışında dalgalandırıyoruz. Milletimize müjdeli haberler vermek için ekiplerimiz gece gündüz büyük bir özveriyle çalışıyor" dedi.

30.09.2019Ekonomi
Osmanlı uç beyinin türbesinden eski Orta Asya Türk motifleri çıktı

Osmanlı uç beyinin türbesinden eski Orta Asya Türk motifleri çıktı

Bilecik'in Söğüt ilçesinde, Osmanlı Devleti'nin kurucusu Osman Gazi'nin babası Ertuğrul Gazi'nin yakın arkadaşlarından İsa Sofi'ye ait türbede tadilat sırasında bulunan motiflerin, eski Orta Asya Türk inancına ait olduğu belirlendi.

6.09.2019Seyahat
Anadolu’nun 5 bin yıllık ilk şehir yapılanması ortaya çıkarıldı

Anadolu’nun 5 bin yıllık ilk şehir yapılanması ortaya çıkarıldı

Eskişehir’in Seyitgazi ilçesindeki Küllüoba Höyüğü'nde yapılan arkeolojik kazılarda, milattan önce 3 bin yıllarına dayanan Anadolu’nun ilk şehir yapılanması gün yüzüne çıkarıldı.

12.08.2019Gündem
Eskişehirde kazı çalışmasında 5 bin yıllık insan iskeletleri çıktı

Eskişehir'de kazı çalışmasında 5 bin yıllık insan iskeletleri çıktı

Eskişehir’in Seyitgazi ilçesinde bulunan Küllüoba Höyüğü'nde yapılan arkeolojik kazı çalışmaları sırasında tarihi M.Ö. 3 bin yıllarına dayanan bir taş sanduka mezar bulundu. Yapılan titiz çalışmalar sonucunda mezarın içerisinden 13-14 yaşlarında bir kız çocuğuna ve 35-40 yaşlarında bir erkeğe ait 2 adet iskelet çıktı.

4.08.2019Gündem
Eypioya büyük şok

Eypio'ya büyük şok!

Son zamanlarda yaptığı şarkılarla gündemde yer alarak kendini sevdiren sanatçı Eypio, Bilecik'te vereceği konsere 1 buçuk saat geç kalınca hem yuhalandı hem de ıslıklandı.

3.05.2019Magazin
14 yeni fakülte kuruldu

14 yeni fakülte kuruldu

Cumhurbaşkanlığı kararıyla 14 yeni fakülte kurulurken, 10 yüksekokul, beş enstitü ve üç fakülte kapatıldı. Kararlar Resmi Gazete'de yayımlandı.

18.04.2019Eğitim
Yeni enstitü ve yüksekokul kuruldu

Yeni enstitü ve yüksekokul kuruldu

Resmi Gazete’nin 14 Şubat 2019 tarihli sayısına göre, Haliç Üniversitesi’ne bağlı olarak Lisansüstü Eğitim Enstitüsü; Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’ne bağlı olarak da Yabancı Diller Yüksekokulu kuruldu.

14.02.2019Eğitim
Toprakta bulduğu mikroorganizmalar tarımsal üretimi artıracak

Toprakta bulduğu mikroorganizmalar tarımsal üretimi artıracak

Dr. Öğretim Üyesi Fadime Özdemir Koçak tarafından Pazaryeri ilçesindeki topraktan izolasyon çalışmalarıyla elde edilen Aktinomiset grubu 2 mikroorganizmanın, bitki gelişimini teşvik edici özellikte olduğu belirlendi.

7.02.2019Teknoloji
Her üniversiteli ayda bir vali olacak

Her üniversiteli ayda bir vali olacak

Bilecik Valisi Bilal Şentürk, üniversite öğrencilerinin valiliğini sorumluluğunu hissetmesi ve eğitimin pratiği içine alan bir eğitim olması için "Her üniversiteli ayda bir vali olsun" önerisinde bulundu.

24.01.2019Eğitim
Bir çok tarihçi Bilecikte bir araya geliyor

Bir çok tarihçi Bilecik'te bir araya geliyor

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi'nde yarın yapılacak panelle II. Abdülhamid dönemi mercek altına alınıyor. II Abdülhamid'in 100'üncü vefat yılı dolayısıyla düzenlenen panel, Türkiye'nin önde gelen üniversitelerinden bir çok isim Bilecik'te bir araya gelecek.

6.12.2018Gündem
Lefke bezi Rus firmalarının radarına girdi

"Lefke bezi" Rus firmalarının radarına girdi

Bilecik'in Osmaneli ilçesinde 1900'lü yılların başından itibaren dokunan ancak 1980'li yıllarda fabrikasyona yenilen, son yıllarda açılan kurslarla yeniden canlandırılan ve ilçenin eski adıyla anılan "Lefke bezi", Rus firmalarının ilgi alanına girdi.

21.11.2018Ekonomi
Bakan Dönmezden üretim müjdesi

Bakan Dönmez'den üretim müjdesi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye'nin hedeflerinin ve hayallerinin sadece Türkiye ile sınırlı olmadığını belirterek, "Yeni dönemde yerli üretim ve teknolojinin geliştirilmesi başlıca hedeflerimizden birisi olacağız. Ağırlıklı olarak ithal edilen ürünler Türkiye’de üretilmeye başlanacak. İleri teknoloji geliştiren yazılım, iletişim, haberleşme, sağlık, enerji gibi pek çok alanda Ar-Ge ve inovasyon odaklı bir dönüşümü gerçekleştirmiş olacağız" dedi.

1.10.2018Ekonomi
YÖKten engelsiz üniversitelere dikkat uyarısı

YÖK'ten 'engelsiz üniversitelere' dikkat uyarısı

YÖK'ten, engelli öğrencilerin YKS tercihlerini yaparken mekanda, sosyokültürel faaliyetlerde ve eğitimde erişilebilirlik konularında öne çıkan üniversiteleri takip etmeleri önerisi geldi. YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Zeliha Koçak Tufan, "Bütün üniversitelerin tüm programlarının engelli öğrenciler için erişilebilir olması için gayret sarf ediyoruz ancak henüz tüm yükseköğretim kurumlarında yapısal ve içeriksel erişilebilirlik sağlanamadı. Dolayısıyla engelli öğrencilerin, tercihlerini yaparken ilgili üniversiteler ve programları hakkında güncel bilgileri takip etmeleri yararlı olur" dedi.  

2.08.2018Eğitim
İki ay önce nişanlanmışlardı... Yürek dayanmaz

İki ay önce nişanlanmışlardı... Yürek dayanmaz

Eskişehir’de meydana gelen trafik kazasında 1 kişi hayatını kaybetti, 3 kişi de yarandı. Araçta hayatını kaybeden Hilal Poyraz'ın bu yıl Nisan ayında Afyon'da görev yapan Jandarma Uzman Çavuş Hüseyin K. ile nişanlandığı ve Haziran ayında Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği bölümünden mezun olduğu öğrenildi.

22.06.2018Gündem
Yer yok diye eve yolladılar, kan kusarak öldü

'Yer yok' diye eve yolladılar, kan kusarak öldü

İstanbul’da öksürük şikâyetiyle gittiği Yedikule Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi''nde yüksek ateşi olmasına rağmen evine gönderilen Özlem Oduncu kan kusarak yaşamını yitirdi.

30.03.2018Gündem
25 kuruşu üniversitelilere belediye ödeyecek

'25 kuruş'u üniversitelilere belediye ödeyecek

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, şehir içi minibüslere yapılan 25 kuruşluk zamdan sonra Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi öğrencilerinin gösterdikleri tepkilerin ardından, "Fiyat artışıyla öğrenci kardeşlerimizin uğradığı zararı karşılamak için belediyemize müracaat halinde bu zarar karşılanacak" dedi.

19.02.2018Eğitim
Üniversitelilerden zam protestosu

Üniversitelilerden zam protestosu

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi'nde okuyan öğrenciler, minibüslere 25 kuruş zam gelmesinden dolayı protesto amacıyla üniversiteden şehir merkezine kadar yürüdü. Öğrenciler arasında yorulanlar ise otostop çekti.

14.02.2018Eğitim
Vali Bilecike yeni isim önerdi: Adı değiştirilebilir

Vali Bilecik'e yeni isim önerdi: "Adı değiştirilebilir"

Bilecik Valisi Tahir Büyükakın, Bilecik'in adının değiştirilmesi önerisinde bulunarak, "Bilecik'e Ertuğrul ismi verilerek, şehirler kuran şehir olduğu tekrar hatırlanarak Bilecik’i 'Ertuğrul' adıyla yeniden diriltmek, şehirler kuran bir şehir olarak yeniden ayağa kaldırmak olabilir" dedi.

17.12.2017Gündem