EKSTRA
MENÜ

Bild Am Sonntag

Bild Am Sonntag haberleri sayfasında güncel ve son dakika Bild Am Sonntag hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 800 Bild Am Sonntag haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Bild Am Sonntag Haberleri

‘Aykırılar’, küçüldükçe radikalleşti

‘Aykırılar’, küçüldükçe radikalleşti

Almanya geçen hafta bir benzin istasyonunda çalışan 20 yaşındaki üniversite öğrencisi kasiyere yönelik cinayeti konuştu. Cinayet, koronavirüse karşı komplo teorileri üretip Almanya genelinde gösteriler düzenleyen Querdenker (Aykırı Düşünenler) yanlısı bir kişi tarafından işlendi. Şimdi, Almanya’da bu yapının ne kadar tehlikeli olduğu konuşulmaya başlandı.

26.09.2021Avrupa
‘SPD, ‘sol cumhuriyet’ kurmak istiyor’

‘SPD, ‘sol cumhuriyet’ kurmak istiyor’

CDU/CSU’nun başbakan adayı Armin Laschet, seçimlere iki hafta kala SPD’li rakibi Olaf Scholz’a karşı atağa geçti. Bild am Sonntag gazetesine verdiği demeçte Scholz’un sol bir cumhuriyet kurmak istediğini söyleyen Laschet, özel hayatıyla ilgili soruları da yanıtladı.

12.09.2021Avrupa
Merkel’in koltuğu için TV’de kapıştılar

Merkel’in koltuğu için TV’de kapıştılar

26 Eylül seçimlerinde emekliliğe hazırlanan Almanya Başbakan Merkel’in yerine aday olan üç partinin adayı televizyonda ilk tartışma programına çıktı. Moderatörlüğü Pınar Atalay ile deneyimli gazeteci Peter Klöppel yaptı.

31.08.2021Dünya
CDU/CSU kan kaybetmeye devam ediyor

CDU/CSU kan kaybetmeye devam ediyor!

Almanya’da genel seçimlere tam bir ay kaldı. Anketlere göre Birlik Partileri’nin (CDU/CSU) düşüşü durdurulamıyor. Son olarak Insa kamuoyu araştırma şirketi tarafından yapılan ankete göre Birlik Partileri yüzde 21’e geriledi.

29.08.2021Avrupa
Scholz’un başbakanlık şansı arttı

Scholz’un başbakanlık şansı arttı

Almanya’da 2018 yılından beri oy oranı sistematik olarak yüzde 15’lere kadar düşen Sosyal Demokrat Parti’ye (SPD) destek, son dönemlerde artmaya başladı. Anketlere göre SPD, nisan ayı başlarında toplam oyların yüzde 26’sını almasından hareket edilen Yeşiller’in kan kabına uğraması üzerine yeniden ‘ikinci güçlü parti’ konumuna yükseldi.

9.08.2021Avrupa
‘Seçim kampanyasında atağa geçmeliyiz’

‘Seçim kampanyasında atağa geçmeliyiz’

Almanya’da 26 Eylül’de yapılacak genel seçimlere iki aydan daha az bir süre kala muhafazakâr kanattan daha atak bir seçim kampanyası sürdürme sesleri yükselmeye başladı.

2.08.2021Avrupa
Ekimden itibaren test ücretleri cepten

Ekimden itibaren test ücretleri cepten!

Almanya’da korona aşısı olmayanların test ücretlerini kendi cebinden ödeyecekleri bildirildi. Bild am Sonntag gazetesinde konuyla ilgili yer alan habere göre federal hükümet, ekim ayından itibaren geçerli olmak üzere yeni uygulamaya gidecek.

1.08.2021Avrupa
Yarın eyalet bakanlarıyla toplanacak

Yarın eyalet bakanlarıyla toplanacak

Almanya’da Federal Sağlık Bakanı Jens Spahn ile 16 eyalet sağlık bakanı yarın Sağlık Bakanları Konferansı’nda bir araya gelecek. Toplantıda, 12 yaş üstü çocuklara aşı yaptırılması ve ağır hastalar ile yaşlılara üçüncü doz aşı yapılması konuları ele alınacak.

1.08.2021Avrupa
Almanya’da aşı olmayana kısıtlama gündemde

Almanya’da aşı olmayana kısıtlama gündemde

Almanya’da Başbakanlık Müsteşarı Helge Braun, artan insidans değerlerine dikkat çekerken, yaz tatili sonrasında kısıtlamaların gelebileceği uyarısında bulundu. Bild am Sonntag gazetesine konuşan Braun, ancak kısıtlamaların sadece aşı olmayanlar için geçerli olacağını ifade etti.

25.07.2021Avrupa
Yeşiller’e: ‘Sıcağı sevmeyen mutfağa girmemeli’

Yeşiller’e: ‘Sıcağı sevmeyen mutfağa girmemeli’

Alman Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, önümüzdeki haftalarda sürdürülecek seçim kampanyasında karşılıklı çamur atılması tedirginliği yaşadığını açıklarken, Federal Meclis Başkanı Wolfgang Schaeuble ise böyle bir endişesi olmadığını açıkladı.

11.07.2021Avrupa
Pınar’ın yerine kim gelecek

Pınar’ın yerine kim gelecek?

ALMAN Birinci Televizyon kanalı ARD’de yayınlanan ana haber programı Tagesthemen’in ünlü sunucusu Pınar Atalay’ın RTL’e transfer olmasının ardından ana haberlerin yeni spikerinin kim olacağı tartışılıyor.

20.06.2021Avrupa
‘FDP bize daha yakın’

‘FDP bize daha yakın’

CDU Genel Başkanı ve CDU/CSU’nun başbakan adayı Armin Laschet, seçim sonrasında FDP ile koalisyona daha sıcak baktığını belirtirken, şimdiki koalisyon ortağı SPD’yi de sızlanmakla suçladı.

13.06.2021Avrupa
‘Vakaların düşük olduğu yerlerde maskeleri çıkaralım’

‘Vakaların düşük olduğu yerlerde maskeleri çıkaralım’

İnsidans değerlerinin 35’in altında olduğu bölgelerde maske zorunluluğunun kaldırılması gerektiğini belirten FDP’li siyasetçi Wolfgang Kubicki, ayrıca hükümetin koronavirüsle mücadele yönetimi hakkında seçimlerden sonra Federal Meclis’te bir araştırma komisyonu kurulmasını istedi.

13.06.2021Avrupa
Laschet’in kampanya timinde Tanit Koch var

Laschet’in kampanya timinde Tanit Koch var!

Bild gazetesinin eski Genel Yayın Yönetmeni Tanit Koch, CDU/CSU’nun başbakan adayı Armin Laschet’in seçim kampanyası timinin başına getirildi.

10.06.2021Avrupa
‘O konuşur, ben iş yaparım’

‘O konuşur, ben iş yaparım’

Almanya’da 26 Eylül’de yapılacak genel seçimlere 5 ay kala, başbakan adayları arasında yarış kızıştı, karşılıklı sataşmalar başladı. CDU/CSU’nun başbakan adayı Kuzey Ren Vestfalya (KRV) Eyalet Başbakanı Armin Laschet, son yapılan kamuoyu yoklamalarına göre yarışı önde götüren Yeşiller’in başbakan adayı Annalena Baerbock’un doğru dürüst bir plan ve programının olmadığını söyledi.

26.04.2021Avrupa
Bayern Münih Başkanı Rummenigge: Avrupa Süper Ligi projesi kesin olarak bitti

Bayern Münih Başkanı Rummenigge: "Avrupa Süper Ligi projesi kesin olarak bitti"

Almanya Birinci Futbol Ligi (Bundesliga) takımlarından Bayern Münih'in yönetim kurulu başkanı Karl-Heinz Rummenigge, Avrupa Süper Lig projesinin "kesin olarak bittiğini" söyledi.

25.04.2021Futbol
Aşı önceliğinin mayısta kaldırılmasını istedi

Aşı önceliğinin mayısta kaldırılmasını istedi

Bavyera Başbakanı Markus Söder, aşı önceliğinin mayıstan itibaren kaldırılmasını ve 16 yaşından büyük herkesin aşılanmasını istedi.

25.04.2021Avrupa
Çalışanlara test zorunluluğu

Çalışanlara test zorunluluğu

Almanya’da salgınla mücadele kapsamında okullarda test zorunluluğu tartışılırken, iş yerlerinde de korona testlerinin zorunlu olması için düğmeye basıldı.

11.04.2021Avrupa
‘Dileriz Almanya yaptırım tehditlerine maruz kalmaz’

‘Dileriz Almanya yaptırım tehditlerine maruz kalmaz’

Türkiye’nin Berlin Büyükelçisi Ali Kemal Aydın, Alman savaş gemileri ve denizaltılarında Rus Transas şirketinin navigasyon sistemlerinin kullanıldığı iddiasını değerlendirdi.

29.03.2021Avrupa
Alman donanması Rus radarı kullanıyormuş

Alman donanması Rus radarı kullanıyormuş

ABD başta olmak üzere NATO ülkeleri, Türkiye’nin Rusya’dan aldığı S-400’leri kullanmasına karşı çıkarken Alman Bild am Sonntag gazetesi, Alman donanmasında uzun yıllardır Rus yapımı radar ve navigasyon sistemleri kullanıldığını ortaya çıkardı.

29.03.2021Dünya
Reichelt geri döndü

Reichelt geri döndü

Hakkında, çalışanlarına mobbing yaptığı ve konumunu kullanarak kadınlara olumsuz tavır uyguladığı suçlamaları nedeniyle kendi isteğiyle geçici görevden alınan Julian Reichelt, görevine geri döndü.

25.03.2021Avrupa
‘1 euro bile kazansa bildirmeli’

‘1 euro bile kazansa bildirmeli’

Almanya Maliye Bakanı Olaf Scholz, milletvekillerinin maaşları dışında herhangi bir işten elde ettikleri gelirin miktarı ne olursa olsun 1 euro bile olsa Federal Meclis’e bildirilmesi gerektiğini söyledi.

21.03.2021Avrupa
Bild Yayın Yönetmeni Reichelt, geçici olarak görevini bıraktı

Bild Yayın Yönetmeni Reichelt, geçici olarak görevini bıraktı

Almanya’nın en çok satan günlük gazetesi Bild’in Genel Yayın Yönetmeni Julian Reichelt, hakkında şirket içinde başlatılan soruşturma tamamlanıncaya kadar geçici olarak görevini bıraktığını duyurdu.

14.03.2021Avrupa
Almanlar kısıtlamalardan bıktı

Almanlar kısıtlamalardan bıktı

Almanya’da geçen yıl kasım ayından bu yana devam eden koronavirüse karşı mücadele kapsamında alınan sert önlemler Almanları bıktırdı.

28.02.2021Avrupa
‘Kalbim kan ağlıyor’

‘Kalbim kan ağlıyor’

Almanya’da Kovid-19’la mücadele çerçevesinde uygulanan kısıtlamaların kaldırılması tartışmaları yoğunlaşırken, Federal Ekonomi Bakanı Peter Altmaier, şu aşamada bunun mümkün olmadığı sinyalini verdi.

7.02.2021Avrupa
Dünya adını Trump sayesinde duymuştu... Kovid-19 tedavisinde Monoklonal antikor mucizesi

Dünya adını Trump sayesinde duymuştu... Kovid-19 tedavisinde 'Monoklonal antikor' mucizesi

Monoklonal antikorların adını ilk olarak eski ABD Başkanı Donald Trump koronavirüse yakalandığında uygulanan çoklu tedavi kokteylinde duymuştu. Almanya'da uygulanmaya başlayacak olan bu antikor tedavisi salgınla mücadele konusunda büyük umut sağlıyor.

30.01.2021Dünya
Almanya koronavirüs ile mücadele için antikor ilacı satın aldı

Almanya koronavirüs ile mücadele için antikor ilacı satın aldı

Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında 200 bin doz antikor ilacı satın alındığını bildirdi.

24.01.2021Dünya
Trump’ın kullandığı ilaç Almanya’da

Trump’ın kullandığı ilaç Almanya’da

Almanya’da salgını izleyen Robert Koch Enstitüsü, ülkedeki son durumla ilgili veri paylaştı. Enstitünün verilerine göre son 24 saat içinde 349 kişi öldü, virüs kaynaklı toplam ölüm sayısı 51 bin 870’e yükseldi.

24.01.2021Avrupa
Federal Meclis’te güvenlik artırılacak

Federal Meclis’te güvenlik artırılacak

ABD’de Kongre’ye düzenlenen baskının ardından Almanya Federal Meclis binası çevresinde güvenlik önlemleri artırılacak.

11.01.2021Avrupa
Almanya’da karantina uzuyor

Almanya’da karantina uzuyor

Almanya’da koronavirüsle mücadele kapsamında alınan tam karantina tedbirleri 10 Ocak’a kadar geçerli. Bu tarihe kadar okullar ve kreşler de kapalı kalacak. Ancak sıkı kurallara rağmen virüsün yayılma hızı önlenemedi. Başbakan Angela Merkel ile eyalet başbakanları arasında salı günü yapılacak korona zirvesinde karantina önlemlerinin uzayıp uzamaması karara bağlanacak.

3.01.2021Avrupa
Berlin: Suriye’ye sınır dışılar ocakta başlıyor

Berlin: Suriye’ye sınır dışılar ocakta başlıyor

Almanya İçişleri Bakanı Horst Seehofer, 1 Ocak’tan itibaren savaşın sürdüğü Suriye’ye sınır dışıların başlayacağını söyledi.

29.12.2020Dünya
‘Yeni yılda Suriye’ye sınır dışılar başlayacak’

‘Yeni yılda Suriye’ye sınır dışılar başlayacak’

Almanya İçişleri Bakanı Horst Seehofer, yılbaşından itibaren Suriye’ye sınır dışılara başlanacağını açıkladı. Seehofer, ‘ağır suç işleyenler ve anayasayı ayaklar altına alanların’ ülkeyi terk etmeleri gerektiğini savundu.

28.12.2020Avrupa
Spahn, Merkel’i solladı

Spahn, Merkel’i solladı

Almanya’da Kantar adlı araştırma şirketinin yaptığı çalışma, yüzde 52 puanla Sağlık Bakanı Jens Spahn’ı en sevilen politikacı olduğunu ortaya koydu.

27.12.2020Avrupa
Lufthansa 29 bin kişiyi işten çıkaracak

Lufthansa 29 bin kişiyi işten çıkaracak

Almanya’nın en büyük havayolu şirketi Lufthansa, yıl sonuna kadar 29 bin çalışanın işine son verileceğini açıkladı.

7.12.2020Avrupa
Son dakika... Almanyanın en büyüğü... Dev şirket 29 bin kişiyi işten çıkaracak

Son dakika... Almanya'nın en büyüğü... Dev şirket 29 bin kişiyi işten çıkaracak

Almanya’nın en büyük havayolu şirketi Lufthansa, yıl sonuna kadar 29 bin çalışanın işine son verileceğini açıkladı.

7.12.2020Ekonomi
Müller’e ağır suçlama: Devlet bütçesiyle eşini gezdirdi

Müller’e ağır suçlama: Devlet bütçesiyle eşini gezdirdi

Federal Kalkınma Bakanı Gerd Müller, eşini resmi gezilere götürüp tüm masrafları da bakanlık bütçesinden karşılamakla suçlanıyor. Bakan Müller, diğer parti temsilcilerini yurt dışı resmi gezilerine götürmek yerine avukat eşini yanına almakla itham edildi.

15.11.2020Avrupa
‘BioNTech’in olağanüstü çalışmalarından gurur duyuyoruz’

‘BioNTech’in olağanüstü çalışmalarından gurur duyuyoruz’

Prof. Uğur Şahin ve eşi Dr. Özlem Türeci’nin şirketi BioNTech’in olağanüstü çalışmalarından gurur duyduklarını belirten Almanya Ekonomi Bakanı Peter Altmaier, “Şu sıralarda iyi bir gelişme. Ancak aşı olasılığını ihmal ve erken gevşeme için bir bahane olarak kullanmamalıyız” dedi.

15.11.2020Avrupa
Almanya İçişleri Bakanı: Geri kabul anlaşması yeniden canlandırılmalı

Almanya İçişleri Bakanı: Geri kabul anlaşması yeniden canlandırılmalı

Avrupa Birliği (AB), Yunanistan’daki Moria mülteci kampında çıkan yangın sonrası sığınmacı sorunun gündeme gelmesi üzerine Türkiye’nin kapısını yeniden çalmaya hazırlanıyor.

21.09.2020 Dünya
‘Geri Kabul Anlaşması yeniden canlanmalı’

‘Geri Kabul Anlaşması yeniden canlanmalı’

Yunanistan’ın Midilli Adası’ndaki Moria Kampı’nda çıkan yangın, mülteci sorununu Avrupa’da yeniden birinci gündem maddesi yaptı. Mülteci Geri Kabul Anlaşması’nın yeniden canlandırılmasını gerektiğini belirten Almanya İçişleri Bakanı Horst Seehofer, anlaşmanın işlememesinin maliyetinin ise Avrupa Birliği (AB) için çok yüksek olacağına işaret etti.

20.09.2020Avrupa
Soyguncu değil, yaşlı amcaymış

Soyguncu değil, yaşlı amcaymış!

Almanya’nın Paderborn kentinde bir banka şubesinde defalarca çalan alarm nedeniyle poliste büyük panik yaşandı. Hem özel timler hem de eyalet polisi bankanın soyulduğunu düşünerek alarma geçti.

6.09.2020Avrupa
Berlin Havalimanı’nda test kavgası

Berlin Havalimanı’nda test kavgası

Berlin Havalimanı’nda Türkiye’den geldiğini iddia eden bir aile korona testi yaptırmak istedi. Sağlık görevlileri testi reddedince kavga çıktı.

17.08.2020Avrupa
Tüm gücümüzle ikinci karantinayı önlemeliyiz

Tüm gücümüzle ikinci karantinayı önlemeliyiz

Almanya’da korona vakalarının artması ikinci bir kısmi karantina döneminin yolda olduğu beklenti ve tartışmalarına yol açtı. Ekonomi Bakanı Peter Altmaier, Almanya olarak ikinci bir kısmi karantinanın var güçle engellenmesi gerektiğini söyledi.

9.08.2020Avrupa
‘Virüsü kontrol altına aldık’

‘Virüsü kontrol altına aldık’

“Koronavirüsü kontrol altına aldık. Ancak salgın tekrar geri gelebilir” diyen Federal Başbakanlık Müsteşarı Helge Braun, Almanya’da tatil sonrası hayatın normale dönmesi için çalışmaların sürdüğünü söyledi.

19.07.2020Avrupa
Koronanın kazananları

Koronanın kazananları

Koronavirüs krizi bazı politikacıların yıldızını yeniden parlatırken bazılarının ise söndürdü. Bild am Sonntag gazetesinin Kantar Enstitüsü’ne yaptırdığı kamuoyu yoklamasına göre krizin en büyük kazananı Başbakan Angela Merkel. Arkasından ise Bavyera Eyalet Başbakanı Markus Söder ile Maliye Bakanı Olaf Scholz geliyor.

12.07.2020Avrupa
‘İşsizlik rakamları kasımdan sonra düşer’

‘İşsizlik rakamları kasımdan sonra düşer’

Almanya koronavirüs nedeniyle ekonomik olarak tarihi küçülme yaşadı, işsiz sayısı arttı, ekonomi neredeyse durma noktasına geldi. Bild am Sonntag gazetesine konuşan Federal Ekonomi Bakanı Peter Altmaier, ekonominin yeniden canlanacağını söyledi:

5.07.2020Avrupa
2021’de büyük koalisyon olmayacak

2021’de büyük koalisyon olmayacak

Almanya’da son 15 yılın 11 yılında CDU/CSU ve SPD koalisyonu ülkeyi yönetti. 2005’te başlayan ortaklık 2009 ile 2013 yılları arasında kesintiye uğradı. 2013’ten bugüne de yedi yıldır aralıksız ülkede üç partinin kurduğu ve kamuoyunda ‘Büyük Koalisyon’ olarak bilinen hükümet iktidarda. CDU ve SPD genel sekreterleri 2021’de yapılacak seçimlerden sonra ortaklık yapmayacaklarını deklare ettiler. İki genel sekreter birçok konuda farklı düşündüklerini ortaya açıkladılar.

21.06.2020Avrupa
‘Tatilde hastalanan Almanlar için uçak kalkmayacak’

‘Tatilde hastalanan Almanlar için uçak kalkmayacak’

Bild am Sonntag gazetesine konuşan Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, “Popüler tatil yeri Türkiye ne olacak” sosuna bu cevabı verdi: “Türk hükümetiyle görüşmelerimiz var. Biz seyahat uyarılarını sonsuza kadar sürdüremeyiz. Hastalığın seyrine bağlı.”

7.06.2020Avrupa
Lufthansa’dan yeni çıkış noktaları

Lufthansa’dan yeni çıkış noktaları!

Lufthansa Hava Yolları Kovid-19 salgını nedeniyle girdiği mali krizden çıkmak için arayışları sürdürüyor. Şirket yönetimi şimdiye kadar uçulan merkezlere yeni 20 uçuş noktası daha eklemeyi planlıyor.

24.05.2020Avrupa
Korona en çok dar gelirlileri vurdu

Korona en çok dar gelirlileri vurdu  

Korona krizi nedeniyle 381 bin kişinin işsiz kaldığı 10 milyonu aşkın çalışanın da kısa süreli mesaiye geçtiği Almanya’da dar gelirlinin geliri iyice düştü. Alman Ekonomi Enstitüsü’ne Başkanı Marcel Fratzscher “Salgın her şeyden önce kriz öncesi kısıtlı geliri bulunan insanların hayatını en çok olumsuz etkiledi” dedi.

17.05.2020Avrupa
AB Komisyonu’ndan Macaristan’a acil durum yasası uyarısı

AB Komisyonu’ndan Macaristan’a acil durum yasası uyarısı

AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Macaristan’ın koronavirüsle mücadele gerekçesiyle çıkardığı acil durum yasası nedeniyle cezai süreçle karşı karşıya kalabileceğini açıkladı. Von der Leyen Bild am Sonntag’a verdiği demeçte, “Şayet kısıtlamalar izin verilen düzeyi aşarsa, o zaman harekete geçmeye hazırım” dedi. Komisyon Başkanı kısıtlamaların aşılması halinde Macaristan’ın AB anlaşmalarını ihlal ettiği gerekçesiyle Avrupa Adalet Divanı’na şikâyet edilebileceği belirtti.

13.04.2020Avrupa