EKSTRA
MENÜ

Bez

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 6.108 haberi bulunmuştur.

Bez Haberleri

Gözünüzden kaçmış olabilir | Arsa fiyatları neden çıldırdı... mRNA mucidinin hikayesi... Coco de Mer krizi...

Gözünüzden kaçmış olabilir | Arsa fiyatları neden çıldırdı... mRNA mucidinin hikayesi... Coco de Mer krizi...

Hurriyet.com.tr'de sıcak gündemi size ulaştırdığımız gibi 'son dakika' telaşından uzak; dosya ve analizler içeren, ne olduğu kadar neden olduğunu da irdeleyen haberler üretiyoruz. İşte geçen hafta 'gözden kaçmış' olabilecek haberlerden bazıları...

18.04.2021Gündem
Çiftlikten tabağınıza...

Çiftlikten tabağınıza...

İksirli Çiftlik İstanbul, Reşitpaşa’da geçen ay açıldı. ‘Mutfak & dükkân’ konseptindeki mekânda Kastamonu, Daday’da yetişen organik, yöresel ürünlerden satın alabiliyor, mutfağında pişen lezzetleri tadabiliyorsunuz.

18.04.2021Hürriyet Pazar
Şemdinlide PKKya ait mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirildi

Şemdinli'de PKK'ya ait mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirildi

HAKKARİ'nin Şemdinli ilçesi kırsalında, jandarma ekiplerince düzenlenen operasyonda, terör örgütü PKK'ya ait mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

15.04.2021Gündem
Maske konusunda kafalar karışık |14 SORU 14 CEVAP

Maske konusunda kafalar karışık |14 SORU 14 CEVAP

Tek mi çift mi? Bez mi cerrahi mi? N 95’ler, meltblown’lar, kurtçuklar, kimyasallar… Alt tarafı bir maske deyip geçemiyoruz ve karışan kafalarımız için yanıtlar aradık

14.04.2021Gündem
Pandemi nedeniyle kapalı olan Oruçbaba Türbesine ziyaretçi akını

Pandemi nedeniyle kapalı olan Oruçbaba Türbesi'ne ziyaretçi akını

Fatih Belediyesi, her yıl Ramazan ayının ilk günü ilk orucunu açmak isteyen ziyaretçilerin akınına uğrayan Oruç Baba Türbesi'ni koronavirüs önlemleri kapsamında ziyarete kapattı. Ancak kapalı olmasına rağmen türbe önü ziyaretçi akınına uğradı. Kapalı olmasının kendilerine engel olmadığını söyleyen vatandaşlar, dualarını edip birbirlerine sirke ve şeker dağıttı.

13.04.2021Haber
Pandemi nedeniyle kapalı olan Oruçbaba Türbesine ziyaretçi akını

Pandemi nedeniyle kapalı olan Oruçbaba Türbesi'ne ziyaretçi akını

FATİH Belediyesi, her yıl Ramazan ayının ilk günü ilk orucunu açmak isteyen ziyaretçilerin akınına uğrayan Oruç Baba Türbesi'ni koronavirüs önlemleri kapsamında ziyarete kapattı. Ancak kapalı olmasına rağmen türbe önü ziyaretçi akınına uğradı. Kapalı olmasının kendilerine engel olmadığını söyleyen vatandaşlar, dualarını edip birbirlerine sirke ve şeker dağıttı.

13.04.2021Gündem
İspanyadan gönderilen valizden 2 kilo esrar çıktı

İspanya'dan gönderilen valizden 2 kilo esrar çıktı

İSPANYA'dan Zonguldak'a gönderilen, kıyafet dolu valizde, ayakkabı kutusu ve bez torba içine gizlenen 2 kilo 752 gram esrar ele geçirildi.

12.04.2021Gündem
Uzmanından ‘bruksizm’ uyarısı: Diş ve ağız sağlığı sorunları ortaya çıkabilir

Uzmanından ‘bruksizm’ uyarısı: Diş ve ağız sağlığı sorunları ortaya çıkabilir

Halk arasında diş sıkma ve gıcırdatma olarak da bilinen ‘Bruksizm’in sebeplerini ve zararlarını anlatan Dr. Büşra Doğan, “Düzenli olarak diş gıcırdatma gerçekleştiğinde dişler zarar görebilir ve diğer ağız sağlığı sorunları ortaya çıkabilir” dedi. Dr. Doğan, bruksizmin tedavi yöntemlerini de anlattı.

12.04.2021Sağlık
Turp Tohumu Nasıl Ve Zaman Ekilir Turp Tohumu Nasıl Olur Ve Nereden Alınır

Turp Tohumu Nasıl Ve Zaman Ekilir? Turp Tohumu Nasıl Olur Ve Nereden Alınır?

Turp kazık köklü bitki türleri arasındadır. Ilık ve serin iklimi seven bir bitkidir. Aşırı sıcaktan ve soğuktan hoşlanmaz. İnsan sağlığına pek çok faydası olan bitkilerden olan turp ile alakalı çok fazla merak edilen turp tohumu nasıl ve zaman ekilir? Turp tohumu nasıl olur ve nereden alınır şeklindeki konuları detaylarıyla derledik.

11.04.2021Bitki Bakımı
Tere Tohumu Nasıl Ve Zaman Ekilir Tere Tohumu Nasıl Olur Ve Nereden Alınır

Tere Tohumu Nasıl Ve Zaman Ekilir? Tere Tohumu Nasıl Olur Ve Nereden Alınır?

Tere bitkisinin üretiminde ve çoğaltılmasında tohumun büyük önemi vardır. Bu sayede tere bitkisi kolaylıkla ekilerek üretilebilir nitelik kazanmaktadır. Sizin için çok sıklıkla sorulan ve aynı zamanda da araştırılan tere tohumu nasıl ve zaman ekilir? Tere tohumu nasıl olur ve nereden alınır şeklindeki soruların yanıtlarını tüm detayları ile birlikte derledik.

11.04.2021Bitki Bakımı
Soğan Tohumu Nasıl Ve Zaman Ekilir Soğan Tohumu Nasıl Olur Ve Nereden Alınır

Soğan Tohumu Nasıl Ve Zaman Ekilir? Soğan Tohumu Nasıl Olur Ve Nereden Alınır?

Soğan, yemeklerin vazgeçilmezi olan bitkileri arasında yerini almaktadır. Bir başka ifade ile yemeklerin olmazsa olmazıdır. Bu bakımdan yetiştirilmesi büyük önem taşımaktadır. Soğan ile alakalı sorulan çok soru bulunur. Sizin için Soğan tohumu nasıl ve zaman ekilir? Soğan tohumu nasıl olur ve nereden alınır sorularının yanıtlarını derledik.

11.04.2021Bitki Bakımı
Salatalık Tohumu Nasıl Ve Zaman Ekilir Salatalık Tohumu Nasıl Olur Ve Nereden Alınır

Salatalık Tohumu Nasıl Ve Zaman Ekilir? Salatalık Tohumu Nasıl Olur Ve Nereden Alınır?

Salatalık (hıyar), sofraların, beslenmenin önemli parçalarından biridir. Muhteşem rayihası, serinlik vermesiyle sıklıkla tükettiğimiz meyvelerdendir. Salatalığın çoğaltılması, üretimi tohumları aracılığıyla yapılıyor. Salatalık tohumları hakkında bilgi sahip olup, kendi salatalığınızı üretebilirsiniz. Salatalık tohumları hakkında detaylı bilgileri derledik.

11.04.2021Bitki Bakımı
Nane Tohumu Nasıl Ve Zaman Ekilir Nane Tohumu Nasıl Olur Ve Nereden Alınır

Nane Tohumu Nasıl Ve Zaman Ekilir? Nane Tohumu Nasıl Olur Ve Nereden Alınır?

Evde bitki yetiştirmek birçok kişinin hayallerinden biridir. Evde yetiştirilmek istenen bitkilerden biri de nanedir. Nane tohumu nasıl ekilir? Nane tohumu ne zaman ekilir? Nane tohumu nasıl olur? Nane tohumu nereden alınır? İşte nane tohumu hakkında detaylı bilgiler.

11.04.2021Bitki Bakımı
Maydanoz Tohumu Nasıl Ve Zaman Ekilir Maydanoz Tohumu Nasıl Olur Ve Nereden Alınır

Maydanoz Tohumu Nasıl Ve Zaman Ekilir? Maydanoz Tohumu Nasıl Olur Ve Nereden Alınır?

Maydanoz, salataların, sandviçlerin vazgeçilmez çeşnisi olarak hayatımızda önemli bir yer tutuyor. Birçok yemeğin yanına yakışmasıyla birlikte sağlık açısından da çok önemlidir. İçerdiği A,C, K vitaminleriyle sağlımız için yararlıdır. Maydanoz tohumu alarak bahçenizde, saksınızda yetiştirebilirsiniz. Maydanoz tohumu hakkında detaylı bilgiyi sizler için derledik.

11.04.2021Bitki Bakımı
Marul Tohumu Nasıl Ve Zaman Ekilir Marul Tohumu Nasıl Olur Ve Nereden Alınır

Marul Tohumu Nasıl Ve Zaman Ekilir? Marul Tohumu Nasıl Olur Ve Nereden Alınır?

Marul özellikle salatalarda sık sık kullanılan bir bitkidir. Bu sebeple de evlerimizin vazgeçilmezidir. Vitamin açısından oldukça zengin olan bu bitkinin evde saksıda kolay bir şekilde yetiştirilmesi de mümkündür. Marul tohumu nasıl ve ne zaman ekilir? Marul tohumu nasıl olur ve nereden alınır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

11.04.2021Bitki Bakımı
Lale Tohumu Nasıl Ve Zaman Ekilir Lale Tohumu Nasıl Olur Ve Nereden Alınır

Lale Tohumu Nasıl Ve Zaman Ekilir? Lale Tohumu Nasıl Olur Ve Nereden Alınır?

Lale tohumu ne zaman ekilir? Lale tohumunun özellikleri nelerdir? Lale tohumu nasıl olur? Lale tohumu nereden alınır ve nerede bulunur? Lale tohumu nasıl ekilir? Lale tohumu kaç günde çimlenir? Lale tohumu kaç günde bir sulanır? Lale tohumu hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.

11.04.2021Bitki Bakımı
Kaktüs Tohumu Nasıl Ve Zaman Ekilir Kaktüs Tohumu Nasıl Olur Ve Nereden Alınır

Kaktüs Tohumu Nasıl Ve Zaman Ekilir? Kaktüs Tohumu Nasıl Olur Ve Nereden Alınır?

Kaktüsler son zamanlarda ev ve ofis ortamında çok sık dekorasyon amaçlı kullanılmaktadır. Bunun en önemli sebeplerinden biri kaktüslerin radyasyonu emdiği düşüncesinin olmasıdır. Bunun yanında bakımı da oldukça kolaydır. Kaktüs tohumu nasıl ve ne zaman ekilir? Kaktüs tohumu nasıl olur ve nereden alınır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

11.04.2021Bitki Bakımı
Fasulye Tohumu Nasıl Ve Zaman Ekilir Fasulye Tohumu Nasıl Olur Ve Nereden Alınır

Fasulye Tohumu Nasıl Ve Zaman Ekilir? Fasulye Tohumu Nasıl Olur Ve Nereden Alınır?

Fasulye tohumu ülkemizde oldukça fazla ekilmekte olan bir tohum olma özelliğine sahiptir. Üstelik verimli topraklarda oldukça kolay bir şekilde yetiştirilmekte olan bir tohumdur. Fasulye tohumu yetiştirmek isteyen kişiler öncesinde bilgi sahibi olmak ister. Fasulye tohumu nasıl ve zaman ekilir? Fasulye tohumu nasıl olur ve nereden alınır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

11.04.2021Bitki Bakımı
Hediyelik bez torbaların ünü Avrupaya kadar ulaştı

Hediyelik bez torbaların ünü Avrupa'ya kadar ulaştı

Tokat Yeşilyurt'ta üretilen hediyelik bez torbaların ünü Avrupa'ya kadar ulaştı. Almanya, Fransa ve Hollanda bez torbalar için sıraya girdi.

10.04.2021Ekonomi
Tokatta üretiliyor... Talep yapıyor Almanya, Fransa ve Hollanda sıraya girdi

Tokat'ta üretiliyor... Talep yapıyor! Almanya, Fransa ve Hollanda sıraya girdi

Tokat Yeşilyurt'ta üretilen hediyelik bez torbaların ünü Avrupa'ya kadar ulaştı. Almanya, Fransa ve Hollanda bez torbalar için sıraya girdi.

10.04.2021Ekonomi
Basma Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi Basma Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Basma Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi? Basma Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Basma kumaş nedir? Basma kumaşın özellikleri nelerdir? Basma kumaş nerelerde kullanılmaktadır? Basma kumaş yıkanınca çeker mi? Basma kumaş terletir mi? Basma kumaş nasıldır? Basma kumaşın kullanım alanları nelerdir? Basma kumaş nedir ve özellikleri hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.

Çuha Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi Çuha Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Çuha Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi? Çuha Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları 

Giyim sektöründe her geçen gün artan model çeşitleri ihtiyaca göre belirleniyor. Bu ihtiyaçlar doğrultusunda kumaş çeşitliliği de artıyor. Özellikle mevsimsel faktörler göz önüne alındığında hem giyim hem de tekstil için birbirinden farklı kumaşlar bulunuyor. Özellikle çuha kumaş da bulunuyor. Çuha kumaş nedir, nasıldır ve terletir mi? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

Goblen Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi Goblen Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Goblen Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi? Goblen Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

5.yüzyıldan bu yana kullanılan goblen kumaş, kalın bir yapıda olup uzun ömürlü kullanımlar için ideal standartlara sahiptir. Retro bir tarzda dekore edilen ev ve kafe gibi yerlerde sıklıkla kullanılır. Golden kumaşın özellikleri ve kullanım alanları nelerdir? Golden kumaş yıkanınca çeker mi? Merak edilen soruların yanıtlarını derledik.

Sabiha Gökçen Havalimanında binlerce sülük ele geçirildi

Sabiha Gökçen Havalimanı'nda binlerce sülük ele geçirildi

Sabiha Gökçen Havalimanı'nda Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerinin yaptığı kontrollerde yasadışı yollardan yurt dışına çıkarılmak istenen binlerce sülük ele geçirildi.

9.04.2021Gündem
Kaşkorse Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi Kaşkorse Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Kaşkorse Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi? Kaşkorse Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Günümüzde çok sık bir şekilde kullanılan ve genel olarak kadın giyiminin üretiminde kullanılan bir kumaş türü olan kaşkorse kumaş, kış aylarının vazgeçilmeyen kumaşları içerisinde yer almaktadır. Boyuna uzun olup, lastik biçiminde olan bu kumaşlar, elbise kıyafetlerinde çok fazla kullanılmaktadır. Peki kaşkorse kumaş nedir, nasıldır ve terletir mi? Kaşkorse kumaş özellikleri ve kullanım alanları nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Sıra dışı doğum hikâyesi internette viral oldu

Sıra dışı doğum hikâyesi internette viral oldu

Sosyal medya platformu TikTok'a yüklenen bir video, sıra dışı bir doğum hikâyesi internette viral haline geldi. Görülmemiş bir boyda ve kiloda doğan bebek için annesi 'Bebek değil çocuk doğurdum.' ifadesini kullandı.

9.04.2021Haber
Son dakika haberler... Görenler inanamadı: TikTokta doğum hikâyesiyle fenomen oldu

Son dakika haberler... Görenler inanamadı: TikTok'ta doğum hikâyesiyle fenomen oldu!

Sosyal medya platformu TikTok'a yüklenen bir video, sıra dışı bir doğum hikâyesi internette viral haline geldi. Görülmemiş bir boyda ve kiloda doğan bebek için annesi 'Bebek değil çocuk doğurdum.' ifadesini kullandı.

9.04.2021Dünya
Mikrofiber Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi Mikrofiber Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Mikrofiber Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi? Mikrofiber Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Mikrofiber, çoğunlukla küçük olan fakat kullanım alanına göre boyutları büyüyebilen sentetik elyaflardır. Üretim sürecinde mikrofiber ipliklerin eritilmesi sonucunda metrelerce çekilerek uzatılır. Çekilme sonucunda ince bir hal alır ve kolay bir şekilde dokunarak kullanıldığı alana her çeşit yararı sağlamaktadır. Mikrofiber kumaş nedir, nasıldır ve terletir mi, mikrofiber kumaş özellikleri ve kullanım alanları nelerdir tüm detaylarıyla derledik.

Nubuk Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi Nubuk Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Nubuk Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi? Nubuk Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Günümüzde birbirinden farklı kumaş türlerinden çeşitli kıyafetler üretiliyor. Bu kumaşlardan üretilen kıyafetler ise farklı yapıya ve özelliğe sahip oluyor. Nubuk kumaş hem kıyafet hem de dokuma sektöründe rahat bir şekilde kullanılıyor. Özellikle mobilya alırken kumaşının nubuk olması tercih ediliyor. Nubuk kumaş nedir, nasıldır ve terletir mi? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

Patiska Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi Patiska Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Patiska Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi? Patiska Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Günümüzde tekstil sektörü hızla gelişiyor. Giyim ve ev tekstilinde kullanılan ürünler için ise dayanıklı ve kaliteli kumaşlar gerekiyor. İhtiyaca göre belirlenen bu kumaşların da en iyileri seçilmelidir. Patiska kumaş da yoğun olarak kullanılır. Patiska kumaş nedir, nasıldır ve terletir mi? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

Şişlik hissi lenfödemin (fil hastalığı) erken bir belirtisi olabilir

Şişlik hissi lenfödemin (fil hastalığı) erken bir belirtisi olabilir

Dünya çapında yaklaşık olarak 250 milyon kişiyi etkileyen lenfödem, uzmanlar tarafından kronik ve ilerleyici bir hastalık olarak tanımlanmakta. Yüz, genital bölge, kol, bacak gibi vücudun herhangi bir bölümünde görülebilen lenfödem, etkilenen bölgede ağırlık ve gerginlik hissi, ağrı, yorgunluk ve bazen de karıncalanma, uyuşma şeklinde belirtiler gösteriyor. Batı ülkelerinde en sık kanser tedavisine bağlı gelişen lenfödem nedir? Kimler lenfödem riskine sahiptir?

Raşel Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi Raşel Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Raşel Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi? Raşel Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Birbirinden farklı kumaş türleri ile çeşitli kıyafet üretimleri yapılabilir. Bu kumaşların çeşitleri ve türlerine göre kullanım alanları da farklılık sağlayabilir. Özellikle raşel kumaş bayrak üretiminde kullanılmaktadır. Raşel kumaş nedir, nasıldır ve terletir mi? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

Süet Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi Süet Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Süet Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi? Süet Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları  

Tekstil sektörünün yanı sıra ayakkabı, ceket ve koltuk kılıfı gibi ürünlerde farklı türde kumaşlar kullanılmaktadır. Nubuk kumaşlar gibi süet kumaşların da kendine has özellikleri bulunmaktadır. Süet kumaşın da kullanıldığı pek çok farklı alan bulunur. Süet kumaş nedir, nasıldır ve terletir mi? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

Şirinler Yöntemini kullandılar Bank Asyanın hazineye devri istendi

'Şirinler Yöntemi'ni kullandılar! Bank Asya'nın hazineye devri istendi

Fetullahçı Terör Örgütü'nün finansal yapılanması içinde bulunan ve iflasına karar verilen Bank Asya'nın devlet hazinesine devri için iddianame hazırlandı. Banka aracılığıyla yapılan para aktarmalarında da Şirinler Yöntemi'nin kullanıldığı ortaya çıktı.

8.04.2021Ekonomi
Tafta Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi Tafta Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Tafta Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi? Tafta Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Tafta kumaş genellikle şık davetlerde, düğünlerde ve organizasyonlarda giyilen abiye ve gece elbisesi yapımında kullanılan oldukça şık bir kumaş türüdür. Kalitesi ve duruşuyla dikkat çeken tafta kumaştan aynı kalitede kıyafet üretimi yapılır. Peki herkesin merak ettiği tafta kumaş nedir, nasıldır ve terletir mi? Tafta kumaş özellikleri ve kullanım alanları nelerdir? İşte tafta kumaş hakkında merak edilenler.

Tay Tüyü Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi Tay Tüyü Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Tay Tüyü Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi? Tay Tüyü Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Günümüzde birbirinden farklı kumaş çeşitleri hem tekstil hem de döşeme sektöründe kullanılıyor. Son yıllarda çok popüler olan tay tüyü kumaş ise genellikle koltuk döşemelerinde tercih ediliyor. Tay tüyü kumaş nedir, nasıldır ve terletir mi? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

Ramazan pidesi nasıl yapılır Ev yapımı Ramazan pidesi tarifi

Ramazan pidesi nasıl yapılır? Ev yapımı Ramazan pidesi tarifi

Ramazan ayının vazgeçilmezi olan Ramazan pidesinin sofralarda yeri ayrıdır. Pandemi nedeniyle bu yıl Ramazan ayı boyunca fırınların önünde oluşan uzun kuyrukları görmeyebiliriz. Bunun için size içinizi ısıtacak çıtır çıtır bir Ramazan pidesi tarifi hazırladık. İşte, evde Ramazan pidesi hazırlamanın püf noktaları, malzemeleri ve yapılışı…

Gençlerin favorisi TikTok modası

Gençlerin favorisi TikTok modası

Kimi bir oyuncak bebek gibi görünmek istiyor, kimi Japon animelerinden fırlamış gibi... Sanatçıların tarzından ilham alan da var, kaykaycıların stiline özenen de... Gençler arasında çok popüler olan moda akımlarına yakından bakalım...

Suşi tarifi: Suşi nasıl yapılır

Suşi tarifi: Suşi nasıl yapılır?

Suşi tarifi, bu lezzeti evlerinde denemek isteyenler tarafından yoğun ilgi görüyor. Farklı dünya lezzetlerini denemek isteyenler Japonların çokca tükettiği besin kaynaklarından birisi olan suşinin nasıl yapıldığını öğrenmek istiyorlar. İşte suşi tarifi ve malzemeleri

Egzama bulaşıcı mı İşte,egzamaya iyi gelen tedavi yöntemleri

Egzama bulaşıcı mı? İşte,egzamaya iyi gelen tedavi yöntemleri

Egzama, ellerde, kollarda ve yüz gibi cildin hemen her yerinde görülebilmektedir. Her hastalıkta olduğu gibi egzamada da farklı varyasyonlar bulunabilmektedir. Atopik dermatit, Alerjik kontakt dermatit, İrritan kontakt dermatit bunlardan bazılarıdır. Peki, bulaşıcı bir hastalık olmayan egzamaya iyi gelen tedavi yöntemleri nelerdir? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

30.03.2021Sağlık
Yağ lekesi nasıl çıkar İşte yağ lekesi temizleme yöntemleri

Yağ lekesi nasıl çıkar? İşte yağ lekesi temizleme yöntemleri

En sık karşılaşılan ve uğraştırıcı olduğu düşünülen lekelerden biri de yağ lekeleri, yemek pişirirken kolayca üste sıçrayan ya da tadilat esnasında kolayca kıyafete bulaşan gres yağı gibi lekeleri çıkarmak için bazı basit yöntemler var. Peki, Yağ lekesi nasıl çıkar?

29.03.2021Hayat
Guatr nedir, belirtileri nelerdir İşte guatr nedenleri

Guatr nedir, belirtileri nelerdir? İşte guatr nedenleri

Guatr, tiroid bezinin büyümesiyle oluşan bir durumdur. Daha çok iyot eksikliğine bağlı olarak ortaya çıkabiliyor. Erken teşhis, etkili bir tedavi için büyük önem taşıyor. Peki guatr nedir, belirtileri nelerdir? İşte guatr nedenleri...

29.03.2021Sağlık
‘Hijyenik pedde vergi düşürülsün’

‘Hijyenik pedde vergi düşürülsün’

Türkiye’de hijyenik ped, lüks tüketim kategorisinde değerlendiriliyor ve yüzde18 KDV alınıyor. 14 ve 18 yaşlarındaki iki kız kardeş Nehir ve Yeşim Çetintaş, change.org’da ‘Lüks değil ihtiyaç, her kadın regl ürünlerine erişebilmeli’ başlıklı bir imza kampanyası başlatarak Türkiye’deki hijyenik pedlerin vergi oranlarının düşürülmesi çağrısında bulundu. Avustralya, Kanada, İngiltere, İrlanda gibi ülkelerde hijyenik pedden vergi alınmazken İskoçya’da kadınlara ücretsiz dağıtılıyor.

29.03.2021Ekonomi

Yazar Sonuçları

İftariyelik lezzetlerin peşinde...

Afyon sucuğu mu yoksa Tokat’ın bez sucuğu mu? İncecik dilimlenen Kastamonu mu yoksa Kayseri pastırması mı? Anlatması benden, seçmesi sizden. Buyurun hepimizin pek özendiği iftar sofrasının kare asları için en iyi lezzet alternatiflerine…

16.04.2021

Tuvalet eğitimi nedir?

Tuvalet eğitimi çocuğun tuvalet alışkanlığını kazanması, bağımsızca tuvaletini yapabilmesi anlamına gelir. Tuvalet eğitimi için 18-24 ay arası en uygun zaman olduğu söylense de benim tecrübeme göre 2 buçul yaşından sonra verilen tuvalet eğitimlerinde başarı oranı yüksektir.

15.04.2021

Lavaboya tuvalet yapılmaz!

İnsan “tuvalet” demekten neden utanır ki?

9.04.2021

Yıkılmadık ayaktayız

Belçika’da bir üniversite 42 ülkede korona salgını sürecinde ailelerin “tükenmişlik sendromu” durumunu araştırmış.

29.03.2021