EKSTRA
MENÜ

Beyşehir

Beyşehir ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Beyşehir haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.869 Beyşehir haberi bulunmuştur.

Beyşehir Haberleri

Leylekler Vadisi, konuklarını ağırlıyor

Leylekler Vadisi, konuklarını ağırlıyor

Konya'nın Beyşehir ilçesindeki Leylekler Vadisi, Türkiye'nin en büyükleri arasında yer alan leylek kolonisini barındırıyor. Afrika’dan binlerce kilometre kanat çırparak vadiye gelen leylekler, ardıç ağaçlarının tepelerine yuvalanıyor.

4.05.2020Seyahat
2si cezaevi firarisi 3 kişi aynı evde yakalandı

2'si cezaevi firarisi 3 kişi aynı evde yakalandı

KONYA'da cezaevinden firar eden M.A. (25) ve M.G. (38), Beyşehir'de, hakkında yakalama kararı bulunan R.A. (28) ile birlikte aynı evde saklanırken yakalandı.

4.05.2020Gündem
30 haneli adada inanılmaz görüntüler Tam 8 kilometre boyunca...

30 haneli adada inanılmaz görüntüler! Tam 8 kilometre boyunca...

Beyşehir Gölü'ndeki 180 kişinin yaşadığı 30 haneli Mada Adası sakini Yörüklerin, baharın gelmesiyle hayvanlarını kayıkla çekilen duba üzerinde karşı kıyıdaki yaylaya geçirmesi ilginç görüntüler oluşturdu. Yaklaşık 700 metrelik zorlu yolculuğun ardından kıyıya 2 metre kala dubadan suya atlayarak karaya ayak basan çoğunluğu büyükbaş 2 bin hayvan, çobanlar eşliğinde 8 kilometre yürüdükten sonra otlakların bol olduğu yaylaya ulaşıyor.

1.05.2020Ekonomi
İzinsiz Altınapa Baraj Gölüne bıraktığı balıkların, Japon balığı olduğu ortaya çıktı

İzinsiz Altınapa Baraj Gölü'ne bıraktığı balıkların, Japon balığı olduğu ortaya çıktı

KONYA'da, ABD uyruklu Chesterr Juall'a (60), izinsiz olarak Altınapa Baraj Gölü'ne bıraktığı balıkların, Japon balığı olduğu ortaya çıktı. 10 bin lira idari para cezası uygulanarak gözaltına alınan ve sevk edildiği adliyeden, adli kontrol kararıyla serbest bırakılan Juall'ın kaldığı otelden bu sabah ayrıldığı öğrenildi. Amerikalı'nın balıkları baraj gölüne bırakma nedeni, susma hakkını kullanarak ifade vermemesi nedeniyle sırrını koruyor.

30.04.2020Haber
Konya esrarengiz Amerikalıyı konuşuyor Susma hakkını kullandı...

Konya esrarengiz Amerikalı'yı konuşuyor! Susma hakkını kullandı...

Konya'da, ABD uyruklu Chesterr Juall'ın (60), izinsiz olarak Altınapa Baraj Gölü'ne bıraktığı balıkların, Japon balığı olduğu ortaya çıktı. 10 bin lira idari para cezası uygulanarak gözaltına alınan ve sevk edildiği adliyeden, adli kontrol kararıyla serbest bırakılan Juall'ın kaldığı otelden bu sabah ayrıldığı öğrenildi. Amerikalı'nın balıkları baraj gölüne bırakma nedeni, susma hakkını kullanarak ifade vermemesi nedeniyle sırrını koruyor.

30.04.2020Gündem
Göle balık atan ABD’liye 10 bin TL ceza

Göle balık atan ABD’liye 10 bin TL ceza

Konya’da bir otelde kalan ABD vatandaşı Chesterr Juall (60), taksi ile Beyşehir Gölü’ne giderken, sürücüden Altınapa Baraj Gölü kenarında durmasını istedi.

30.04.2020Gündem
Beyşehir Gölü sahiline dev proje Turizm bölgesi kurulacak...

Beyşehir Gölü sahiline dev proje! Turizm bölgesi kurulacak...

Türkiye'nin en büyük tatlı su gölleri arasında olan Beyşehir Gölü kenarındaki 188 hektarlık alanda; plaj, marina, kamping alanı, bungalovlar ve çadır kamplı tesisler yapılacak.

27.04.2020Seyahat
Gölün ortasındaki adada koronavirüsten izole bir hayat sürdürüyorlar

Gölün ortasındaki adada koronavirüsten izole bir hayat sürdürüyorlar

Türkiye'nin yerleşim yeri bulunan tek göl adası olma özelliği taşıyan Isparta'nın Şarkikaraağaç ilçesine bağlı Mada Adası'nın sakinleri, dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından izole bir hayat sürdürüyor.

23.04.2020Seyahat
Mada Adası nerede Mada Adası yüzölçümü kaç metrekare

Mada Adası nerede? Mada Adası yüzölçümü kaç metrekare?

Mada Adası, son günlerde gündemde yer alması dolayısıyla pek çok vatandaşın nerede ve hangi ilde olduğunu araştırdığı yerlerden birisi oldu. Mada Adası yüzölçümü ve nüfusu gibi bilgilere erişmek isteyen vatandaşlar, ada hakkında yer alan bilgileri araştırmaya başladı. Peki, Mada Adası nerede ve yüzölçümü kaç metrekare? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

21.04.2020Seyahat
3200 yıllık su anıtının gönüllü bekçisi

3200 yıllık su anıtının gönüllü bekçisi

Konya'nın Beyşehir ilçesinde yaşayan Ramazan Dursun, evinin yakınındaki Geç Hitit dönemi eseri, UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde yer alan Eflatunpınar Hitit Su Anıtı'na gönüllü bekçilik yapıyor.

21.04.2020Seyahat
Konyanın Beyşehir ilçesindeki mahallede karantina bitti

Konya'nın Beyşehir ilçesindeki mahallede karantina bitti

KONYA'nın Beyşehir ilçesine bağlı Esence Mahallesi'nde, 20 gün önce başlatılan karantina uygulaması sona erdi.

20.04.2020Gündem
Konya Beyşehirde, 1 mahalledeki karantina süresi uzatıldı

Konya Beyşehir'de, 1 mahalledeki karantina süresi uzatıldı

KONYA’nın Beyşehir ilçesinde, 4 kişinin 'Covid-19' testinin pozitif çıkmasıyla 14 gün karantinaya alınan Esence Mahallesi’nde süre, 21 Nisan'a uzatıldı.

16.04.2020Gündem
60 yılda, Van Gölünün üç katı göl kurudu

60 yılda, Van Gölü'nün üç katı göl kurudu

Doğa ve Sürdürebilirlik Derneği ve Türkiye Tabiatını Koruma Derneği (TTKD) bilim danışmanı Dr. Erol Kesici, Türkiye'de son 60 yılda Van Gölü'nün üç katı büyüklüğünde, 60'a yakın gölün kuruduğunu, birçok gölün de kirlilik ve ciddi derecede kuruma tehlikesi yaşadığına işaret etti.

6.04.2020Seyahat
Konyadaki taş evler görenleri tarihte yolculuğa çıkarıyor

Konya'daki taş evler görenleri tarihte yolculuğa çıkarıyor

Konya'nın Beyşehir ilçesinde tarihi Selçuklulara dayanan 200 haneli Emen Mahallesi'nde, bölgeye özgü sarımtırak beyaz kalker taşı, kerpiç ve ahşaptan yapılan taş evler, görenleri büyülüyor.

6.04.2020Seyahat
Geyhatu Han kimdir, ne zaman öldü Kuruluş Osman Geyhatu Han gerçekte var mı

Geyhatu Han kimdir, ne zaman öldü? Kuruluş Osman Geyhatu Han gerçekte var mı?

Kuruluş Osman dizisiyle gündeme gelen konulardan biri de Geyhatu Han oldu. İsmi ilk kez dizinin 12. Bölümünde geçen Geyhatu Han’ın hayatı ve tarihte var olup olmadığı merak ediliyor. Peki, Geyhatu Han kimdir, ne zaman öldü? Kuruluş Osman dizisindeki Geyhatu Han gerçekte var mı?

1.04.2020Televizyon
Son dakika haber: Konya Beyşehirde bir mahallede Corona Virüs şüphesi

Son dakika haber: Konya Beyşehir'de bir mahallede Corona Virüs şüphesi

Konya'nın Beyşehir ilçesine bağlı Esence Mahallesi'nde Corona Virüs şüphesiyle bu sabah önlem amaçlı giriş ve çıkışlar yasaklandı. Mahalleli sokağa çıkarılmazken, sağlık görevlileri ise sağlık taramasına başladı.

1.04.2020Haber
Konya Beyşehirde bir mahallede Corona Virüs şüphesi Sağlık taraması başladı

Konya Beyşehir'de bir mahallede Corona Virüs şüphesi! Sağlık taraması başladı

Konya'nın Beyşehir ilçesine bağlı Esence Mahallesi'nde Corona Virüs şüphesiyle bu sabah önlem amaçlı giriş ve çıkışlar yasaklandı. Mahalleli sokağa çıkarılmazken, sağlık görevlileri ise sağlık taramasına başladı.

1.04.2020Gündem
Konyanın İlçeleri Neler Ve Hangi Bölgede Konyada Gezilecek Ve Tarihi Yerler

Konya'nın İlçeleri Neler Ve Hangi Bölgede? Konya'da Gezilecek Ve Tarihi Yerler

Konya Anadolu’nun eski yerleşim yerlerinden biridir. Türkiye’nin yüz ölçümü açısından en büyük ili olan Konya hangi bölgededir? Konya’nın ilçeleri nelerdir? Konya’da gezilebilecek yerler ve Konya’nın tarihi yerleri nerelerdir? Konya ile ilgili bu soruların cevapları ve Konya ile ilgili bilgileri derledik.

29.03.2020Seyahat
Konyalı minik Elmiradan şarkı söyleyerek Evde kalın çağrısı

Konyalı minik Elmira'dan şarkı söyleyerek 'Evde kalın' çağrısı

KONYA'da Beyşehir Şehit Ömer Halisdemir Anaokulu öğrencisi Elmira Dönmez'in (5), koronavirüsle mücadele kapsamında Elmira'nın şarkı söyleyerek yaptığı 'Evde kalın' çağrısı sosyal medyada büyük ilgi gördü.

27.03.2020Gündem
Bunlar da corona avcıları

Bunlar da corona avcıları

Koronavirüs (corona) Türkiye’de kimi uyanık girişimcilerin iştahını kabarttı. Dün itibariyle ‘Corona’ ismi ile 24 ayrı marka tescil başvurusu yapıldı. Kimi bu isimle maske üreteceğini söylüyor, kimi çorap, kimi zımpara taşı kimi ise parfüm... Konya Beyşehir’de av tüfeği üretimi yapan Ayhan Tatal ise “Corona da öldürücü silah da... Oradan aklımıza geldi ve başvurduk” diye konuştu.

25.03.2020Ekonomi
Leyleklere ilkbaharda kar sürprizi

Leyleklere ilkbaharda 'kar' sürprizi

Konya'nın Beyşehir ilçesinde, kaldıkları yerleşim merkezlerine ilkbahar mevsimini müjdeleyerek gelen leylekler, mart ayının ortasında "kar" sürprizi ile karşılaştı.

23.03.2020Seyahat
Karantinadayken evden çıkan gurbetçi çifte 6 bin 300 lira ceza

Karantinadayken evden çıkan gurbetçi çifte 6 bin 300 lira ceza!

Konya’nın Beyşehir ilçesinde karantina kurallarına uymayıp evden dışarıya çıktığı öne sürülen gurbetçi çifte 6 bin 300 lira para cezası uygulandı.

22.03.2020Avrupa
14 gün karantina kuralına uymayan çifte ceza

14 gün karantina kuralına uymayan çifte ceza!

Konya’nın Beyşehir ilçesinde Almanya’dan gelen bir çiftte, 14 gün karantina kuralına uymadığı gerekçesiyle toplam 6 bin 300 lira para cezası uygulandı.

22.03.2020Gündem
Eber çürüdü

Eber çürüdü

Türkiye Tabiatını Koruma Derneği (TTKD) Bilim Danışmanı Dr. Erol Kesici, Afyonkarahisar’da bulunan Eber Gölü’nün çürüdüğünü açıkladı. Gölün çevresindeki fabrikalar ve 17 yerleşim alanının atıklarıyla çöp alanına dönüştürüldüğüne dikkat çeken Kesici, şöyle konuştu:

22.03.2020Gündem
Son dakika... Konyada corona virüs kavgası

Son dakika... Konya'da corona virüs kavgası

Konya'nın Beyşehir ilçesinde göl kenarında balık tutarken çıkan corona virüs tartışmasında Afgan uyruklu bir kişi bıçakla yaralandı.

13.03.2020Haber
Son dakika haberi: Konyada corona virüs kavgası Bir kişi ağır yaralandı

Son dakika haberi: Konya'da corona virüs kavgası! Bir kişi ağır yaralandı

Konya'nın Beyşehir ilçesinde göl kenarında balık tutarken çıkan koronavirüs tartışmasında Afgan uyruklu bir kişi bıçakla yaralandı.

13.03.2020Gündem
Feci kaza 2 Uzman Onbaşından kahreden haber

Feci kaza! 2 Uzman Onbaşından kahreden haber

Konya’da, karşı yönlerden gelen iki otomobilin çarpışması sonucu 2’si Uzman Onbaşı 3 kişi hayatını kaybetti.

11.03.2020Gündem
İstanbulda elektrikler ne zaman gelecek 3 Mart İstanbul elektrik kesintisi programı

İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 3 Mart İstanbul elektrik kesintisi programı

İstanbul'dan elektrik kesintisi haberleri gelmeye devam ediyor. BEDAŞ ve AYEDAŞ'tan İstanbul Avrupa ve Anadolu Yakası ilçeleri için elektrik kesintisi uyarısı yapıldı. 3 Mart 2020 tarihli kesinti programına göre bakım ve onarım çalışmaları gereği elektrik kesintisi yapılacak. Peki, İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 3 Mart İstanbul elektrik kesintisi programı

3.03.2020Gündem
Tarhana lezzetinden sağlığa faydalarına her şeyiyle masaya yatırıldı

Tarhana lezzetinden sağlığa faydalarına her şeyiyle masaya yatırıldı

Trakya Üniversitesi'nde (TÜ) düzenlenen panelde tarhananın lezzeti, tarihi ve sağlık açısından yararları anlatıldı.

Elektrikler ne zaman gelecek 22 Şubat BEDAŞ ve AYEDAŞ İstanbul elektrik kesintisi programı

Elektrikler ne zaman gelecek? 22 Şubat BEDAŞ ve AYEDAŞ İstanbul elektrik kesintisi programı

İstanbul’un Anadolu ve Avrupa Yakası’nda elektrik kesintisi programlarına yer veren BEDAŞ ve AYEDAŞ, 22 Şubat planlı elektrik kesintilerini yayımlandı. Kesintilerin olduğu ilçe ve mahallelerde ikamet eden vatandaşlar, İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek sorusuna İstanbul elektrik kesintisi programından yanıt arıyor. Peki, elektrikler saat kaçta gelir? İşte, AYEDAŞ ve BEDAŞ 22 Şubat elektrik kesintisi bilgileri...

22.02.2020Gündem
Baraj kıyısında patlamamış 3 adet el bombası bulundu

Baraj kıyısında patlamamış 3 adet el bombası bulundu

Konya'da baraj kıyısında patlamamış 3 adet el bombası bulundu. Bombalar imha edilmek üzere jandarma ekipleri tarafından olay yerinden götürüldü.

22.02.2020Gündem
TOKİ 2020 kura çekilişi 30 Hazirana kadar devam edecek TOKİ kura çekiliş tarihleri tablosu

TOKİ 2020 kura çekilişi 30 Haziran'a kadar devam edecek! TOKİ kura çekiliş tarihleri tablosu!

1 milyon 211 bin 518 bin kişinin başvurduğu ve aileleriyle birlikte 5 milyon kişiyi yakından ilgilendiren TOKİ kura çekilişi için tarih detayları açıklandı. 81 il için ayrı tarihlerde gerçekleştirilecek olan TOKİ kura çekilişi, sonuçları ile TOKİ.gov.tr'de olacak. Peki, 24 Şubat tarihinde başlayacak ve 30 Haziran tarihinde bitecek olan TOKİ kura çekilişi için tüm illerde çekiliş tarihi ne olacak? İşte, 2+1 ve 3+1 olarak inşa edilecek olan TOKİ konutları için merak edilen bazı bilgiler

18.02.2020Ekonomi
Otomobil takla attı: Ölü ve yaralılar var

Otomobil takla attı: Ölü ve yaralılar var

Konya’ın Seydişehir ilçesinde, sürücüsünün kontrolünden çıkan otomobilin takla atması sonucu 1 kişi hayatını kaybetti, 2 kişi de yaralandı.

15.02.2020Gündem
Konyada elektroşokla balık avına 420 bin lira ceza

Konya'da elektroşokla balık avına 420 bin lira ceza

Konya’nın Beyşehir ilçesinde bulunan Beyşehir Gölü’ndeki adada elektroşok yöntemiyle yasa dışı olarak balık avı yaptığı iddia edilen 5 kişiye, sulara elektrik akımı vermek ve milli park sahası olan Beyşehir Gölü’nün ekolojik ve biyolojik dengesini bozmak suretiyle 420 bin 185 lira para cezası uygulandı.

11.02.2020Gündem
Yerli bomba atarların ikinci sevkiyatı Kara Kuvvetleri Komutanlığına yapıldı

Yerli bomba atarların ikinci sevkiyatı Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na yapıldı

Konya'da bir silah firmasının yerli imkanlarla ürettiği "AK40-GL" bomba atarlar, yeni sevkiyatında Kara Kuvvetleri Komutanlığına teslim edildi. Dipçik aksamı takılarak tek başına da kullanılabilen, 40 milimetrelik mühimmatı ateşleyen bomba atar, ses, gaz fişeği ve tahribatlı mühimmat kullanımına uygun geliştirildi.

8.02.2020Gündem
Son dakika haberler... Dikkat Meteoroloji uyardı: Kar ve çığ tehlikesi...

Son dakika haberler... Dikkat! Meteoroloji uyardı: Kar ve çığ tehlikesi...

Batı Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu ile Sakarya ve Ordu çevrelerinde bugün kuvvetli ve yer yer yoğun kar bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi bulunuyor.

8.02.2020Gündem
Konya’da bazı dereler taştı

Konya’da bazı dereler taştı

KONYA’da, eriyen karlar ve sağanak yağmurla birlikte dağ eteklerinden akan su nedeniyle Huğlu Boğaz Deresi ve Derebucak Barajı'na akan derede taşkınlar yaşandı. Bazı tarım arazileri su altında kaldı.

7.02.2020Gündem
Otomobilin çarptığı polis memurunun 10 aydır bilinci kapalı

Otomobilin çarptığı polis memurunun 10 aydır bilinci kapalı

KONYA'da 10 ay önce, mesai sonrası bisikletiyle evine giderken, otomobilin çarpması sonucu beyin kanaması geçirip, ağır yaralanan polis memuru Cem Pusat (55), bilinci kapalı, yatağa bağımlı hale geldi. Pusat'a ayrıca yüzde 80 oranında engelli raporu verildi.

29.01.2020Gündem
Otomobilin çarptığı polis memurunun 10 aydır bilinci kapalı

Otomobilin çarptığı polis memurunun 10 aydır bilinci kapalı

Konya'da 10 ay önce, mesai sonrası bisikletiyle evine giderken, otomobilin çarpması sonucu beyin kanaması geçirip, ağır yaralanan polis memuru Cem Pusat (55), bilinci kapalı, yatağa bağımlı hale geldi. Pusat'a ayrıca yüzde 80 oranında engelli raporu verildi.

29.01.2020Gündem
Üniversitelilerden sokak hayvanları için barınak

Üniversitelilerden sokak hayvanları için barınak

KONYA'nın Beyşehir ilçesinde, üniversite öğrencileri, sokak hayvanlarının soğuk havada üşememesi için barınak yapıp, yiyecek ve su bıraktı.

28.01.2020Gündem
Konyada tek katlı evde yangın: 3 ölü

Konya'da tek katlı evde yangın: 3 ölü

Konya'nın Beyşehir ilçesinde tek katlı kerpiç evde henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Alevler itfaiye ekiplerince söndürülürken, Mustafa Asan (89), eşi Ayşe Asan (81) ve kızı Fatma Asan (63) yaşamını yitirdi.

26.01.2020Gündem
Türkiyenin keşfedilmeyi bekleyen cenneti

Türkiye'nin keşfedilmeyi bekleyen cenneti

Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü'nün koruması altında olan ve ülkemizin 2. büyük milli parkı olan Beyşehir Gölü Milli Parkı ziyaretçilerini bekliyor. Güneşin en güzel yüzü olan milli parkı geçen yıl yaklaşık yarım milyon kişi ziyaret etti.

22.01.2020Seyahat
Göller Bölgesinde kış ortasında su kuşu sayımı

Göller Bölgesi'nde kış ortasında su kuşu sayımı

DOĞA Koruma ve Milli Parklar 6'ncı Bölge Müdürlüğü, Göller Bölgesi'nde kış ortası su kuşu sayımı yaptı.

15.01.2020Gündem
Doğal çiçek soğanlarının 2020 yılı ihracat listesine ilişkin tebliğ

Doğal çiçek soğanlarının 2020 yılı ihracat listesine ilişkin tebliğ

Tarım ve Orman Bakanlığınca, 2020 yılı için ihracatı yasak ve kotaya tabi doğal çiçek soğanlarının türleri belirlendi.

27.12.2019Ekonomi
17 yıldır saklıyor Nedeni ise...

17 yıldır saklıyor! Nedeni ise...

Konya'nın Beyşehir ilçesinde Mehmet Ali Demirci, memur olarak mutemetlik yaptığı dönemde, şu an tedavülde olmayan 250 bin TL'lik paranın üzerindeki Atatürk resminin yüzünde damla gibi yansıyan basım hatalı banknotu 17 yıldır saklıyor. Demirci, 250 bin liralık banknotu, 250 bin TL'ye satmaya hazırlanıyor.

24.12.2019Gündem
Siz de Noel kutlar mısınız

Siz de Noel kutlar mısınız?

İşte bir Noel daha geldi çattı. ‘Doğuş Bayramı’, ‘Kutsal Doğuş’ veya ‘Milat Yortusu’ olarak da bilinen Noel Yortusu, Hz. İsa’nın doğum günü olarak kabul edilen 25 Aralık’ta her yıl Hıristiyanların çoğu tarafından kutlanır. Ermeni Kilisesi gibi bazı Doğu Ortodoks Kiliseleri ise Noel’i Julyen takviminde 25 Aralık’a denk gelen 6 Ocak’ta kutlar.

23.12.2019Avrupa
Otomobil şarampole devrildi: 1 ölü, 2 yaralı

Otomobil şarampole devrildi: 1 ölü, 2 yaralı

KONYA’nın Seydişehir ilçesinde şarampole devrilen otomobildeki 1 kişi öldü, 2 kişi yaralandı.

21.12.2019Gündem
Türkiyenin en büyük tatlı su gölü kuruyor

Türkiye'nin en büyük tatlı su gölü kuruyor!

Konya'da Türkiye'nin en büyük tatlı su gölü olan Beyşehir Gölü'nde su seviyesi azalıyor. Selçuk Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cengiz Akköz, Beyşehir Gölü'nün kuraklık riskiyle karşı karşıya kaldığını belirterek, ''Suyun vahşice kullanılmasının önüne geçilmesi gerekir'' dedi.

19.12.2019Seyahat
Sosyal konutlar Konyanın hangi ilçelerinde yapılacak TOKİ Konyada yapılacak konutların ilçelerini duyurdu

Sosyal konutlar Konya'nın hangi ilçelerinde yapılacak? TOKİ Konya'da yapılacak konutların ilçelerini duyurdu

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Konya'da yapılacak sosyal konutların ilçelerini duyurdu.7 coğrafi bölgeye göre farklı mimari özelliklerde 81 ilde yapılacak sosyal konutlar için başvurular 15 Ocak tarihine kadar kabul edilecek. Başkent Ankara gibi Konya'da toplam 4 bin sosyal konut inşa edilecek. Peki, Sosyal konutlar Konya'nın hangi ilçelerinde yapılacak?

17.12.2019Gündem