EKSTRA
MENÜ

Beyşehir Gölü Nerede

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 21 haberi bulunmuştur.

Beyşehir Gölü Nerede Haberleri

Beyşehir Gölü kıyısındaki parklara hafta içinde de ilgi arttı

Beyşehir Gölü kıyısındaki parklara hafta içinde de ilgi arttı

Konya’nın Beyşehir ilçesinde, göl kıyısındaki yeşil alan ve parklara hafta içinde de vatandaşların ilgisi arttı.

16.12.2020Seyahat
Beyşehir Gölü’nde kartpostallık gün batımı

Beyşehir Gölü’nde kartpostallık gün batımı

Türkiye'nin en büyük tatlı su gölüne kıyıları bulunan Konya'nın Beyşehir ilçesinde gün batımı sırasında kartpostallık görüntüler ortaya çıkıyor.

1.12.2020Seyahat
Beyşehir Gölü nerede ve hangi şehirde Beyşehir Gölü oluşumuö Özellikleri, derinliği, büyüklüğü ve efsanesi

Beyşehir Gölü nerede ve hangi şehirde? Beyşehir Gölü oluşumuö Özellikleri, derinliği, büyüklüğü ve efsanesi

Beyşehir Gölü, Türkiye’nin büyüklükte üçüncü sırada yer alan tatlı su gölüdür. Konya topraklarında bulunan Beyşehir Gölü’nün nasıl oluştuğunu öğrenebilir, göl hakkında tüm detaylara ulaşabilirsiniz. Beyşehir Gölü ile alakalı farklı efsaneler bulunmaktadır. İşte Beyşehir gölüne ait tüm detaylar.

5.06.2020Seyahat
Türkiyenin keşfedilmeyi bekleyen cenneti

Türkiye'nin keşfedilmeyi bekleyen cenneti

Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü'nün koruması altında olan ve ülkemizin 2. büyük milli parkı olan Beyşehir Gölü Milli Parkı ziyaretçilerini bekliyor. Güneşin en güzel yüzü olan milli parkı geçen yıl yaklaşık yarım milyon kişi ziyaret etti.

22.01.2020Seyahat
Türkiyenin en büyük tatlı su gölü kuruyor

Türkiye'nin en büyük tatlı su gölü kuruyor!

Konya'da Türkiye'nin en büyük tatlı su gölü olan Beyşehir Gölü'nde su seviyesi azalıyor. Selçuk Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cengiz Akköz, Beyşehir Gölü'nün kuraklık riskiyle karşı karşıya kaldığını belirterek, ''Suyun vahşice kullanılmasının önüne geçilmesi gerekir'' dedi.

19.12.2019Seyahat
Isparta’nın pek bilinmeyen saklı köşesi: Kızıldağ Milli Parkı

Isparta’nın pek bilinmeyen saklı köşesi: Kızıldağ Milli Parkı

Burası aldığınız her nefesin hakkını havasıyla şifa vererek ödeyen, Beyşehir’in sevdalısı, Torosların kıskanıp saklamaya çalıştığı Kızıldağ Milli Parkı… Bu güzeller güzeli Kızıldağ Milli Parkı’na gitmenin şimdi tam zamanı… İşte size Kızıldağ Milli Parkı hakkında bilgiler.

29.09.2020Seyahat
Her mevsim ayrı güzel: Kızıldağ Milli Parkı

Her mevsim ayrı güzel: Kızıldağ Milli Parkı

Gözlerimizin baktığı ama bizim asıl gördüğümüzü hiçbir fotoğraf makinesinin kaydedemeyeceği bir yere gitmek ister misiniz? Kralların yolundan gitmek, mitolojiden bir parça tatmak, yaşı 5 milyon yılı bulan gölü merakla seyre dalmak… Burası aldığınız her nefesin hakkını havasıyla şifa vererek ödeyen, Beyşehir’in sevdalısı, Torosların kıskanıp saklamaya çalıştığı Kızıldağ Milli Parkı… Bu güzeller güzeli Kızıldağ Milli Parkı’na gitmenin şimdi tam zamanı… İşte size Kızıldağ Milli Parkı gezi rehberi…

15.11.2017Seyahat
Doğal güzellikler peşinde adım adım Türkiye

Doğal güzellikler peşinde adım adım Türkiye

Kaçkarlar’da rengârenk kelebekler, Toroslar’da alageyik, Urfa’da kamuflaj ustası çizgili ishakkuşu, Aladağlar’da ters lale... Bu efsane canlıları görmek için her yıl yurtiçi ve yurtdışından binlerce insan Türkiye sınırları içinde koşturuyor. Güzellikleri ve özellikleriyle aklınızı başınızdan alacak bu canlıların peşinden giderek Türkiye’nin en güzel doğal alanlarını keşfetmiş ve yeni dostluklar edinmiş olacaksınız. Doğada huzur bulmak için şimdi yollara düşme zamanı.

22.08.2015Seyahat
Göl Katili böyle yakalandı

Göl Katili böyle yakalandı

Konyalı çaycı Halil, kendisini sefaletten kurtaran, işyerini ve evlerini açan iki işadamı Mehmet Mustafa Öcal ile Kahraman Erdem’i kurnaz bir planla öldürdü. Önce milyarlarca liralarını aldı, sonra hayatlarını. Göllere düşkündü. İki arkadaşını tatillerde göl kenarında kuzu çevirmeye, gölde balık avlamaya götürdü. Göl avcılığında bir numaraydı.

18.08.2007Kelebek
İlkbaharın kokuları, renkleri lezzetleri arasından geçtik

İlkbaharın kokuları, renkleri lezzetleri arasından geçtik

Altuğ Saygılı (31) Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünde doktora öğrencisi ve araştırma görevlisi. Eşi Aslı Saygılı (26) ise fizik bölümünde mastır öğrencisi, aynı zamanda üniversitenin Ar-Ge merkezinde uzman olarak çalışıyor. Motosiklet, 1999’dan beri Altuğ Saygılı’nın hayatında, eşi ise son 3,5 senedir motor üzerinde. Düz yolu sevmiyor, rotalarını mevsime ve coğrafyaya göre belirliyorlar. Hedefleri, Türkiye’nin bütün yollarından motosikletle geçmek. Nisan sonunda baharın coşturduğu doğayı fırsat bilip ara yollardan İstanbul’dan Mersin’e uzanan altı günlük bir tur yaptılar. Saklı köylerden, dağlardan, göl kenarlarından geçtiler.

5.08.2007Seyahat
Eski ile yeni, modern ile tutucunun bir arada barındığı tarihi şehir KONYA

Eski ile yeni, modern ile tutucunun bir arada barındığı tarihi şehir KONYA

Türkiye’nin tahıl ambarı olan Konya, eski ile yeninin karıştığı, modern ile tutucunun bir arada yaşadığı bir şehir. 4000 yıl önce Hititlilerin Kuwanna dedikleri şehre Grekler, "ikonların şehri" anlamında Iconium demişler. Türklere düşense baştaki ve sondaki harfleri atıp Konya’yı ortaya çıkartmak olmuş.

11.06.2006Seyahat
Jules Verne’in roman karakteri İnatçı Keraban’ın peşinden gittik

Jules Verne’in roman karakteri İnatçı Keraban’ın peşinden gittik

"Gözümü açtığımdan beri bisiklet üstündeyim. İki tekeri hep çok sevdim, günün birinde de kendimi motosiklet üzerinde buldum." Kazım Uzunoğlu (38) motosikletle olan ilişkisini böyle anlatıyor. Mesleği turizm, motosiklet sevdasını da işinin bir parçası haline getirmiş. Yurtdışından gelen motorculara Türkiye’yi gösteriyor. Türkiye’nin bu coğrafyalardaki geziler için bir motosiklet üssü olacağı günleri hayal ediyor. Hürriyet Seyahat için anlattığı seyahat benim çok hoşuma gitti; 11 günlük seyahatte 5 bin kilometre yol yapmış, Karadeniz’i çevreleyen tüm ülkeleri kıyıdan dolaşmışlar.

19.02.2006Seyahat
Bayram gezmesi -2

Bayram gezmesi -2

Reyan Tuvi, bayram tatili için önerilerini sıralamaya devam ediyor. Bu hafta özel listesinde Bodrum, Güneydoğu Anadolu turu, Bafa Gölü, Batı Karadeniz, Bursa ve Afyon’da termal tatil, Tire- Birgi- Bozdağ-Gölcük rotası, Kilikya Bölgesi, Konya ve tatil denince genellikle kaçılan üç büyük kent, İstanbul, Ankara ve İzmir var...

7.11.2004Seyahat

Yazar Sonuçları

Mevlana'nın izinde Konya

Ve hoş bulduk Mevlana şehri Konya… Konya’ya aslında bakarsanız ikinci gelişim ama ilk kez bu kadar dolu dolu gezdim. Gerek mutfağı gerek kültürüyle özel bir değerimiz Konya gerçekten. En özeli ise bunu hisseden özel bir şehir burası… Öncelikle şunu söylemek istiyorum, Konya dümdüz bir ovaya kurulmuş bir şehir. Hal böyle olunca da parklar, bahçeler her yerde. Yokuşu olmayan,  minaresi bol bu şehirde gezilecek yerleri kısa kısa konuşalım hadi...

13.03.2018

Su nerede? İnek mi içti?

"TÜRKİYE’nin gündemi nedir" diye bir soru soracak olsam alabileceğim yanıtları üç aşağı beş yukarı tahmin edebiliyorum.

6.04.2008

Yürek yakan 130 milyon metreküp

ÇORAP reklamı gibi. Bir zamanlar çok tutan reklamda olduğu gibi, "atın, eski çoraplarınızı atın, Jil geliyor" türünde bir kampanya.

27.03.2007

Tatil için rotalar

Tatil planları yapmanın tam zamanı. Önümüzdeki tatil fırsatlarında nerelere gidilecek, nereler gezilip görülecek, hangi gizli cennetler keşfedilecek?

8.04.2006