EKSTRA
MENÜ

Beyoğlu Belediyesi

Beyoğlu Belediyesi haberleri sayfasında güncel ve son dakika Beyoğlu Belediyesi hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 3.426 Beyoğlu Belediyesi haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Beyoğlu Belediyesi Haberleri

Belediyeden Azerbaycana bayraklı destek

Belediyeden Azerbaycan'a bayraklı destek

Beyoğlu Belediyesi, Azerbaycan’a desteğini göstermek için belediye binasına Türk bayrağı ile birlikte dev Azerbaycan bayrağı astı.

21.10.2020Gündem
8’inci rapor reddedildi

8’inci rapor reddedildi

12 Haziran 2016’da doğalgaz borusunun patlamasıyla üzerine klima parçası düşen Veysi Bulut yatağa bağımlı hale gelmişti. 7 bilirkişi raporunun ardından davada sorumlular hakkında alt sınırdan ceza verildi. Kararın bozulmasının ardından görülen ilk duruşmada mahkeme 8’inci rapor talebini reddetti.

7.10.2020Gündem
Okmeydanında servis minibüsü ve otomobil mahsur kaldı

Okmeydanı'nda servis minibüsü ve otomobil mahsur kaldı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarıların ardından İstanbul'da başlayan sağanak yağış su baskınlarına neden oldu. Okmeydanı Kavşağı'nda meydana gelen su baskınında mahsur kalan otomobil ve servis minibüsü itfaiye ekiplerince kurtarıldı.

29.09.2020Gündem
Son dakika haberler... İstanbullular dikkat HES kodu artık orada da zorunlu oldu

Son dakika haberler... İstanbullular dikkat! HES kodu artık orada da zorunlu oldu

Beyoğlu Belediyesi, Kovid-19 salgını ile mücadele kapsamında Sağlık Bakanlığı tarafından Kırıkkale’de pilot uygulama olarak hayata geçirilen ‘Güvenli Alan’ uygulamasını başlattı. Uygulamayla, denetimlerin sıkılaşması ve riskin azaltılması hedefleniyor. Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, “Çalışmayı hem belediye binamızda hem de Beyoğlu’nda başlattık. Yeme, içme mekanları başta olmak üzere iş yerlerinde zorunlu hale getirdik” dedi.

26.09.2020Gündem
İstanbulda dilencilerden şaşırtan cevaplar

İstanbul'da dilencilerden şaşırtan cevaplar

İstanbul Karaköy’de zabıta ekipleri tarafından çöp kenarında dilencilik yaparken yakalanan yabancı uyruklu kadının rahatlığı pes dedirtti. Gazetecilerin sorularına dalga geçerek cevaplar veren kadın, "Neden maske takmıyorsun?" sorusuna, ‘Korona yok, size geliyor bize gelmiyor’ şeklinde cevap verirken "Bir günde ne kadar para kazanıyorsun?" sorusuna ise ‘Bir sürü para topluyorum’ dedi.

25.09.2020Gündem
Mimozalı Kadın Enli Yokuşu’nda

Mimozalı Kadın Enli Yokuşu’nda

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi öğrencileri, İstanbul Beyoğlu’nda bulunan Enli Yokuşu’nun merdivenlerine Osman Hamdi Bey’in ‘Mimozalı Kadın’ resmini çizdi.

24.09.2020Kitap Sanat
Yerli ve milli araçlarla Beyoğlu Belediyesi 10 milyon TL tasarruf etti

Yerli ve milli araçlarla Beyoğlu Belediyesi 10 milyon TL tasarruf etti

İstanbul’un en çok turist çeken kalabalık ilçelerinden Beyoğlu Belediyesi, Kademe A.Ş.’nin geliştirdiği yerli ve milli araçlarla 1 yılda 10 milyon TL’nin üzerinde tasarruf sağladı.

22.09.2020Ekonomi
İstanbulda toplu taşımada önemli karar İETT altında birleşecekler

İstanbul'da toplu taşımada önemli karar! İETT altında birleşecekler

İstanbul Büyükşehir Belediye(İBB) Meclisi'nde, oy birliğiyle alınan karar doğrultusunda, şehirdeki tüm toplu taşıma otobüsleri İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel(İETT)'ye bağlandı.

17.09.2020Gündem
Minikler ‘Mahalle Bahçesi’ne kavuştu

Minikler ‘Mahalle Bahçesi’ne kavuştu

Ailelerin çocuklarıyla birlikte daha rahat ve güvenli zaman geçirebilmesi için inşa edilen Mahalle Bahçeleri’nin bir yenisi de Halıcıoğlu’nda hizmete girdi. Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız bahçenin açılışını çocuklarla birlikte yaparak, “Yola çıkarken her şeyin çocuklarımız için olduğunu söylemiştik. Daha huzurlu ve güvenli bir Beyoğlu için çalışıyoruz” dedi.

4.09.2020Gündem
İstanbul Devlet Opera ve Balesiden Napoliten konseri

İstanbul Devlet Opera ve Balesi'den Napoliten konseri

Konser, 29 Ağustos'ta Talimhane Sahne'de izlenebilecek.

25.08.2020Keyif
İşte ‘Geri Dönüş’ten ilk kareler

İşte ‘Geri Dönüş’ten ilk kareler!

Türkiye Cumhuriyeti’nin savaşın mağdurlarına güvenli bir liman olarak, bütün Dünya’ya vicdanı ve fedakârlığı hatırlattığını anlatan ‘Geri Dönüş’ adlı kısa filmin ilk kareleri ortaya çıktı.

25.07.2020Gündem
81 ilde sokak sokak denetim... Maskeniz nerede

81 ilde sokak sokak denetim... Maskeniz nerede?

İçişleri Bakanlığı 81 ilin valiliğine gönderdiği talimatla maske ve mesafe denetimlerinin her yerde yapılmasını ve sıklaştırılmasını istedi. Polis sokak sokak gezip maskesizleri uyarmaya, 900’er TL ceza kesmeye başladı.

23.07.2020Gündem
‘Kolum yanık’ diyerek duygu sömürüsü yapan dilenci suçüstü yakalandı

‘Kolum yanık’ diyerek duygu sömürüsü yapan dilenci suçüstü yakalandı

 Beyoğlu’nda koluna sardığı bezle kolunun yanık olduğunu söyleyerek vatandaşların duygusunu sömüren dilencinin oyununu zabıta ekipleri bozdu. Zabıtayı da kandırmaya çalışana dilenci gazetecinin, ‘Sakat mısın?’ sorusuna ise ‘Sakat Değilim’ diye cevap vermesi pes dedirtti.

6.07.2020Haber
İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası açık hava konserlerine başladı

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası açık hava konserlerine başladı

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası (İDSO), açık hava konserinde sahne aldı.

3.07.2020Keyif
Beyoğlunda kaldırımda mezar Geçenler dua ediyor ama...

Beyoğlu'nda kaldırımda mezar! Geçenler dua ediyor ama...

Beyoğlu'nda sokak ortasında, kaldırımda biulunan bir mezarı görenler şaşırıyor.  Mahalle sakinlerinin yanından her geçişlerinde durarak  dua okuduğu mezarın kime ait olduğu ve kaç yıllık olduğu bilinmiyor.

21.06.2020Gündem
Kasımpaşa Mevlevihanesi yıl sonuna kadar tamamlanacak

Kasımpaşa Mevlevihanesi yıl sonuna kadar tamamlanacak

Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, Kasımpaşa Mevlevihanesi'nin yıl sonuna kadar tamamlanacağını bildirdi.

12.06.2020Keyif
İstanbulda çiftler, nikah için istedikleri tarihe gün bulamıyor

İstanbul'da çiftler, nikah için istedikleri tarihe gün bulamıyor

İstanbul'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle dünyaevine girme hayallerini ertelemek zorunda kalan çiftler, normalleşmeyle birlikte nikah için belediyelere başvuruyor ancak bu kez de istediği tarihe gün bulamıyor.

12.06.2020Ekonomi
Beyoğlu Kaymakamlığı duyurdu: ‘Taksim’e maskesiz gelmeyin’

Beyoğlu Kaymakamlığı duyurdu: ‘Taksim’e maskesiz gelmeyin’

Beyoğlu Kaymakamlığı, Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi’ne maskesiz çıkmama ve 3 metre sosyal mesafe kuralı getirdi. Zabıtalar İstiklal Caddesi’nde maske dağıttı, polisler sosyal mesafe uyarısında bulundu.

9.05.2020Gündem
Bakan isyan etti, kimse dinlemedi.. ‘Bir kareye bu kadar insan’

Bakan isyan etti, kimse dinlemedi.. ‘Bir kareye bu kadar insan’

3 günlük yasağın ardından cadde ve meydanlarda yaşanan yoğunluk, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı da isyan ettirdi.

7.05.2020Gündem
Beyoğlu’nda polis ve zabıta ekipleri marketleri denetl

Beyoğlu’nda polis ve zabıta ekipleri marketleri denetl

Dünyayı etkisi altına alan yeni tip korona virüs nedeniyle Türkiye’de alınan tedbirler kapsamında İstanbul’da uygulamalar devam ediyor. Bu kapsamda çalışmalarına hız kesmeden devam eden Beyoğlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Okmeydanı’ndaki marketlerde denetim gerçekleştirdi.

15.04.2020Haber
Beyoğlu’nda evde kalmak spor yapmaya engel değil

Beyoğlu’nda evde kalmak spor yapmaya engel değil

Beyoğlu Belediyesi, korona virüs salgını günlerinde vatandaşların evde sağlıklarını koruması için spor malzemeleri dağıtıldı.

8.04.2020Gündem
Beyoğlu’nda vatandaşların evde spor yapması için spor malzemesi dağıtıldı

Beyoğlu’nda vatandaşların evde spor yapması için spor malzemesi dağıtıldı

Beyoğlu Belediyesi, korona virüs salgını günlerinde vatandaşların evde sağlıklarını koruması için spor malzemeleri dağıtıldı.

8.04.2020Haber
Kalan erzaklar ‘sosyal market’ ile dağıtılıyor

Kalan erzaklar ‘sosyal market’ ile dağıtılıyor

İçişleri Bakanlığı’nın koronavirüs tedbirleri kapsamında şu anda lokanta ve restoranlar ile pastane ve benzeri işyerleri, sadece paket servis, gel-al benzeri şekilde, müşterilerin oturmasına müsaade etmeden hizmet veriyor.

7.04.2020Ekonomi
Siz evde kalın belediye size gelsin

Siz evde kalın belediye size gelsin

İçişleri Bakanlığı 65 yaş üstü bireyler ile kronik rahatsızlığı olanların ikâmetlerinden dışarıya çıkmalarını, park, bahçe gibi açık alanlarda dolaşmalarını sınırlandırdı. Peki tek başına yaşayan veya alışveriş gibi ihtiyaçlarını gidermek zorunda olan yaşlılar ne yapacak? Son genelge bu vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılamak için vali/kaymakamların başkanlığında 65 yaş üstü Vefa Sosyal Destek Grubu oluşturulmasını da içeriyor. Birçok kentte olduğu gibi İstanbul’daki birçok ilçe belediyesi de çalışma başlatmış durumda.

23.03.2020Gündem
Taksim Meydanındaki dezenfekte çalışmaları görüntülendi

Taksim Meydanı'ndaki dezenfekte çalışmaları görüntülendi

KORANAVİRÜSE karşı alınan tedbirler kapsamında Taksim Meydanı'nda dezenfekte çalışması yapıldı. Cumhuriyet Anıtı, nostaljik tramvay ve tramvay durağını dezenfekte edildi.

18.03.2020Gündem
Turizm virüsten sonra tırmanacak

Turizm virüsten sonra tırmanacak

Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) İstanbul’daki merkezinin kapıları ilk kez Hürriyet’e açtı. Türkiye turizmini tanıtmak ve Türkiye’yi markalaştırma hedefiyle kurulan TGA, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın da İstanbul’daki üssü konumunda. TGA’da buluşup konuştuğumuz Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, “Turizmde markalaşma çok önemli bu yüzden Göbeklitepe’yi Türkiye’nin yüzü yaptık. Şimdi koronavirüse odaklandık. Biz önlemlerimizi alıyoruz. Kriz sırasında aldığınız önlemler etkisini kriz sırasında göstermez, daha sonra gösterir. Önlemlerimiz kriz sonrası hızlı çıkış yapmak için. Temmuzda toparlarız” dedi.

9.03.2020Ekonomi
Muaythai Aday Hakemlik Kursuna büyük ilgi

Muaythai Aday Hakemlik Kursu'na büyük ilgi

Türkiye Muaythai Federasyonu 2020 Yılı Faaliyet Programı'nda yer alan Muaythai Aday Hakemlik Kursu, İstanbul Beyoğlu Belediyesi Alev Ofluoğlu Çıksalın Semt Konağı'nda yoğun bir katılımla sürüyor.

7.03.2020Diğer
Kültür ve Turizm Bakanı Ersoydan Galata Kulesi açıklaması

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy'dan Galata Kulesi açıklaması

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Galata Kulesi'nin işletmesinin İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden (İBB) alınacak olmasıyla ilgili, "Galata Kulesi mülkiyeti bakanlığımıza bağlı olan Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne ait olan bir bina. Bizim projemiz orada Galata Kulesi işletme projesi değil. Bizim amacımız, işletmeyi devralırken esas meydanı eski canlı ortamına kavuşturmak" dedi.

26.02.2020Gündem
TÜRGEV Genel Müdürü Altındiş: İBB bize bilgi, belge sunamadı

TÜRGEV Genel Müdürü Altındiş: İBB bize bilgi, belge sunamadı

İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi (İBB), Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı’na (TÜRGEV) toplam değeri 165 milyon lira olan 5 taşınmaz verildiğini iddia etti. TÜRGEV Genel Müdürü Oktay Altındiş, 3 kez İBB’ye başvuruda bulunmalarına rağmen söz konusu taşınmazların neler olduğunu bir türlü öğrenemediklerini söyledi.

17.02.2020Gündem
Beyoğlu Belediyesi’nden logo açıklaması

Beyoğlu Belediyesi’nden 'logo' açıklaması

Beyoğlu Belediyesi, belediyenin Galata Kulesi figürlü resmi logosunun değiştirildiği iddialarının gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

14.02.2020Gündem
Ahmet Hamdi Tanpınar’ın evine tabela asıldı

Ahmet Hamdi Tanpınar’ın evine tabela asıldı

Ahmet Hamdi Tanpınar’ın Saatleri Ayarlama Enstitüsü’nü ve daha nice romanlarını yazdığı Beyoğlu Gümüşsuyu’nda bulunan evine bilgilendirme tabelası asıldı.

24.01.2020Gündem
4. Etnospor Kültür Festivali Fotoğraf Yarışması sergisi açıldı

4. Etnospor Kültür Festivali Fotoğraf Yarışması" sergisi açıldı

Dünya Etnospor Konfederasyonu'nun düzenlediği 4. Etnospor Kültür Festivali Fotoğraf Yarışması'nda dereceye giren eserlerin yer aldığı sergi, Beyoğlu Belediyesi Başkanlık Binası Sergi Salonu'nda açıldı. Açılışta konuşan Bilal Erdoğan, dünyada geleneksel sporların gelenekselleşmesi ve yaygınlaşmasını amaçladıklarını dile getirerek, bu amaçla İstanbul'da Etnospor Kültür Festivali'ni düzenlediklerini söyledi.

23.01.2020Gündem
Uluslararası Halk Müzikleri Festivali yerli ve yabancı sanatçıları ağırlayacak

Uluslararası Halk Müzikleri Festivali yerli ve yabancı sanatçıları ağırlayacak

Beyoğlu Belediyesi ve Sanat Hayattır Derneği tarafından düzenlenen İstanbul Uluslararası Halk Müzikleri Festivali, bu yıl ikinci kez sanatseverleri ağırlayacak.

19.12.2019Keyif
İstiklal Caddesi yeni yıla daha yeşil, ışıl ışıl , lavanta ve gül kokularıyla girecek

İstiklal Caddesi yeni yıla daha yeşil, ışıl ışıl , lavanta ve gül kokularıyla girecek

İSTANBUL'un en işlek noktalarından İstiklal Caddesi yeni yıla hazırlanıyor. Beyoğlu Belediyesi tarafından caddenin ışıklandırmaları yapıldı. Bu yıl diğer yıllardan farklı olarak ise caddeye lavanta ve gül kokuları sıkılacak, sokak müzisyenleri için de müzik durakları yapılacak.

19.12.2019Gündem
‘Tutunamayanlar’ı burada yazmıştı

‘Tutunamayanlar’ı burada yazmıştı

Türk edebiyatının önde gelen yazarlarından Oğuz Atay’ın unutulmaz romanı ‘Tutunamayanlar’ı yazdığı Beyoğlu’ndaki evine bilgilendirme tabelası asıldı.

15.12.2019Gündem
Oğuz Atayın evine bilgilendirme tabelası yerleştirildi

Oğuz Atay'ın evine bilgilendirme tabelası yerleştirildi

Beyoğlu Belediyesi ile MSGSÜ iş birliğinde gerçekleşen etkinliğe katılan Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, vefatının 42. yılında Oğuz Atay'ı anma ve anlama adına bir araya geldiklerini söyledi.

13.12.2019Haber
Evine tabela asıldı

Evine tabela asıldı!

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ) Tanpınar Araştırmaları Merkezi'nin "İstanbul'un Edebiyat Coğrafyası" projesi kapsamında, yazar Oğuz Atay'ın "Tutunamayanlar" romanını yazdığı Beyoğlu'ndaki evine bilgilendirme tabelası asıldı.

13.12.2019Gündem
Ballarinden Bir Yol

Ballarin'den Bir Yol"

İtalyan sanatçı Luigi Ballarin'in "Bir Yol" isimli resim sergisi, Beyoğlu Belediyesi tarafından Mevlana Haftası kapsamında sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

11.12.2019Keyif
Ukrayna sinemasından seçmeler

Ukrayna sinemasından seçmeler

Ukrayna-Türkiye ilişkileri tarihinde ilk defa düzenlenen Ukrayna Sinema Günleri başladı.

29.11.2019Keyif
İstanbulda film ve tiyatro şenliği yaşanacak

İstanbul'da film ve tiyatro şenliği yaşanacak

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından bu yıl "Hayat Ters Yüz" temasıyla düzenlenen ve 13 Kasım'da başlayan "23. İstanbul Tiyatro Festivali", 1 Aralık'a kadar devam edecek.

18.11.2019Keyif

Yazar Sonuçları

En şapşal hırsızın aklıma soktuğu en hınzır sorular

Bu haftanın en komik haberini geçen gün Hürriyet’te Fatih Çekirge’nin köşesinde okudum.

10.10.2020

Fantastik yalnızlık

Will Smith’in, izlerken hepimizi geren ve daraltan “Ben Efsaneyim” filmini hatırlar mısınız?

25.09.2020

Beyoğlu’nda yeni bir sahne

Beyoğlu’nu kültür sanat açısından geliştirmeli. Gençlik yıllarımızda konserden sinemaya, tiyatroya kadar bütün sanat etkinlikleri Beyoğlu’nda yapılırdı. Yabancı dilde kitaplar için de gene oraya giderdik. Hiç kuşkusuz yabancı firmaların çıkardığı Batı müziği long play’lerini de Tünel’deki müzik mağazalarından aldıktan sonra Frenç Amerikan’a, Hachette’e, Saray Kitabevi’ne, Necdet Sander’e uğrardık. Dram ve komedi tiyatroları da Tepebaşı’ndaydı. O zaman tiyatroların önünde kuyruklar vardı.

11.08.2020

Köpek sahipleri biraz daha özen

Dün sabah markete gideyim diye evden çıktım, saat 10.00’da açıldığını öğrendim marketlerin...

27.03.2020

Kars’a yolculuk

Geçen hafta sonu Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile beraber kısa bir Doğu Ekspresi yolculuğu yapmak üzere Erzurum’a uçtuk. Trenin rötarını fırsata çevirerek cağ kebap yedik. Ardından da Erzurum’dan Kars’a 4 saate yakın süren keyifli bir yolculuk yaptık.

29.02.2020

7 aşamada Ali Koç

BİRİNCİ AŞAMA: “Çok vizyoner bir başkanımız var... Acayip bir vizyon getirecek takıma... Çok umutluyuz çok” aşaması.

17.02.2020

Bizde yalan, yanlış olmaz

DÜNKÜ, ‘İstanbul’da tek aday: Kaftancıoğlu’ başlıklı yazıda Kaftancıoğlu’nun kongreye tek aday olarak gireceği, bu arada eski il başkanı Cemal Canpolat’ın Kılıçdaroğlu’nun talebi üzerine aday olmayacağı bildiriliyordu.

6.02.2020

İlle de yanması mı lazım

ÇOK satan ve çok seyredilen Türk edebiyatının öncü ustalarından Reşat Nuri Güntekin’in Tekirdağ’da bir süre yaşadığı evi yanmış.

10.01.2020

Yılbaşı ağacı

Biz evde her yıl olduğu gibi yılbaşı ağacını kurduk yine...

17.12.2019

Taksim Meydanı yeniden düzenlenecek

31 Mart Yerel Seçimleri’yle Beyoğlu Belediye Başkanlığı’nı Ahmet Misbah Demircan’dan devralan Haydar Ali Yıldız’la bir araya geldim. Beyoğlu’ndaki yeni dönemi konuştuğum Yıldız’a Atatürk Kültür Merkezi, Taksim Camisi, Muammer Karaca Tiyatro Salonu’nun son durumunu ve Taksim Meydanı’na ne olacağını sordum.

24.11.2019