EKSTRA
MENÜ

Beslenme Önerileri

Beslenme Önerileri haberleri sayfasında güncel ve son dakika Beslenme Önerileri hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 1.380 Beslenme Önerileri haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Beslenme Önerileri Haberleri

Baharda Nasıl Beslenmek Gerekiyor

Baharda Nasıl Beslenmek Gerekiyor?

Bahar aylarının herkes için farklı bir anlamı var. Kimi yaz aylarına geçiş olarak değerlendiriyor kimi de kışı geride bırakan aylar... Bahar, gerçekte bir uyanış mevsimidir. Doğa ile birlikte yenilenme mevsimidir. Bir de elbette alerji mevsimi! Peki, bahar aylarında nasıl beslenmemiz ve beslenirken alerjiden nasıl uzak durmamız gerekiyor? Diyetisyen Emre Uzun bahar aylarında tüketilmesi gereken taze ürünleri listeledi…

Kimyonun Şaşırtıcı Faydaları

Kimyonun Şaşırtıcı Faydaları

Salataların ve yemeklerin vazgeçilmezi kimyonun farklı lezzeti dışında pek çok faydası da bulunmakta. Peki kimyonun faydaları nelerdir? Nasıl kullanılır? Tüm bu soruların cevabını sizler için mercek altına aldık.

Yoğurt Suyunun İnanılmaz Faydaları

Yoğurt Suyunun İnanılmaz Faydaları

Yoğurt suyu, içeriği ile birçok faydayı da beraberinde getiriyor! Kalsiyum deposu olarak bildiğimiz yoğurt suyu kilo problemlerinden tiroide, diyabetten cilt sağlığına kadar pek çok derde deva. Peki vücudumuza birçok açıdan faydalı olan yoğurt suyunu içmeyi denediniz mi?

Geçmeyen mide bulantısının nedeni anksiyete olabilir

Geçmeyen mide bulantısının nedeni anksiyete olabilir

Tahlil ve tetkiklerde bir hastalık bulgusuna rastlanmamasına karşın sık tekrarlayan mide bulantılarının psikolojik kaynaklı olduğunu söyleyen Dr. Sinan Akkurt, çoğu kez hastanın kendini psikolojik açıdan sağlıklı bulduğuna ve bu yönde bir tedaviye yönelmediğine dikkat çekti.

17.01.2018Sağlık
Uzmanlar uyarıyor... Tuvalette bunu sakın yapmayın

Uzmanlar uyarıyor... Tuvalette bunu sakın yapmayın!

Denizli’deki Servergazi Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. İlknur Turan, hemoroidden korunmada tuvalette 2 dakikadan fazla kalmamanın önemli olduğunu belirterek, tuvalette kalma süresini uzatacak cep telefonu ve gazete alınmamasını önerdi.

2.11.2017Gündem
Veganlar için sağlıklı 7 beslenme önerisi

Veganlar için sağlıklı 7 beslenme önerisi

Son yılların en dikkat çeken beslenme akımlarından biri olan vegan beslenmeyi seçenlerin sayısı tüm dünyada artmaya devam ediyor. Hayvansal kökenli gıdaları ve hayvansal kaynaklı diğer gıda katkılarını da içermeyen vegan beslenmenin sağlığa etkileri ile ilgili tartışmalar sürüyor.

31.10.2017Sağlık
Veganlar İçin Sağlıklı 7 Beslenme Önerisi

Veganlar İçin Sağlıklı 7 Beslenme Önerisi

Son yılların en dikkat çeken beslenme akımlarından biri olan vegan beslenmeyi seçenlerin sayısı tüm dünyada artmaya devam ediyor.

Guatr hastalığı nedir Guatr belirtileri nelerdir

Guatr hastalığı nedir? Guatr belirtileri nelerdir?

Guatr hastalığı nedir? Guatr hastalığının belirtileri nelerdir? Guatr nasıl tedavi olur? Dâhiliye Uzmanı Uzm. Dr. Ayşegül Navdar, guatr ile bilinmesi gerekenleri sizler için anlattı.

25.10.2017Sağlık
Bu beslenme önerileri meme kanserine karşı koruyor

Bu beslenme önerileri meme kanserine karşı koruyor

Yanlış beslenme, meme kanseri riskini arttıran en önemli faktörler arasında yer alıyor. Uzmanlar meme kanserine yakalanma riskini düşürmek için ilk olarak beslenme alışkanlıklarının değişmesi gerektiğini vurguluyor.

27.09.2017Sağlık
Ömür uzatan mutfak

Ömür uzatan mutfak

Avrupa Kardiyoloji Kongresi’nde ‘dengeli yağlı beslenme’ sloganıyla sunulan ve Türkiye’yi de kapsayan araştırma, ‘Akdeniz tipi beslenme’nin sağlık için önemini ortaya koydu. Günde 3-4 porsiyon meyve, sebze ve baklagil yiyenler daha uzun ömürlü oluyor.

7.09.2017Gündem
Kurban Bayramı’na Özel Beslenme Önerileri...

Kurban Bayramı’na Özel Beslenme Önerileri...

Yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle Beslenme ve Diyet Uzmanı Dyt. Cansu Kolukırık, sağlıklı beslenme ile ilgili bilgiler verdi ve önerilerde bulundu.

Keyifli bir tatil için beslenme önerileri

Keyifli bir tatil için beslenme önerileri

Tatil dönemleri uyku düzeni, beslenme alışkanlıkları, sıcaklık, zaman ve hava değişimi gibi birçok unsurun değişebileceği ve bu nedenle vücudunuzun uyum sorunları yaşayabileceği zamanlardır. Yıl boyu sabırsızlıkla beklediğiniz, stres atacağınızı düşündüğünüz tatilinizin yorgunluk, hastalık, alınan fazla kilolarla bitmemesi için Diyetisyen Şeyma Yılmaz önerilerde bulundu.

Bağışıklık sistemini güçlendirmek için nasıl beslenmeli

Bağışıklık sistemini güçlendirmek için nasıl beslenmeli?

Bağışıklık sisteminin zayıflığı birçok hastalığın temel nedenidir. Peki, bağışıklık sistemini çökerten nedenler hangileridir? Diyetisyen Fatma Gönen, konuyla ilgili önemli bilgiler verdi ve bağışıklık sistemini kuvvetlendiren beslenme önerilerinde bulundu.

İnanması güç ama gerçek 256 yıl yaşayan adam…

İnanması güç ama gerçek! 256 yıl yaşayan adam…

Ortalama bir insanın yaşam ömrü 80 yıl diye biliniyor. Çinli dövüş sanatları ustası ve uzun yaşam araştırmacısı olarak nam salan Li Ching-Yuen'in 256 yıl yaşadığı iddia ediliyor. Li Ching Yuen, bu konu hakkında Time dergisine haber bile oldu. Çinli adam bu kadar uzun yaşamın 'Köpek, Güvercin ve Kaplumbağa' üçlüsünde yattığını dile getirdi. İşte 256 yıl yaşadığını iddia eden Li Ching Yuen’ın ilginç hayatı…

2.06.2017Seyahat
Ramazan ayı ne zaman başlayacak Ramazanda ilk oruç hangi güne denk geliyor

Ramazan ayı ne zaman başlayacak? Ramazan'da ilk oruç hangi güne denk geliyor?

Ramazan ayının gelmesine artık sayılı günler kaldı. Tüm İslam alemi tarafından büyük bir ilgiyle beklenen Ramazan ayında oruçlar tutulacak, Allah'a ibadetler yapılacak. Ramazan ayı ne zaman başlıyor sorusu Diyanet İşleri Başkanlığının yayınlandığı dini takvime göre belli oldu. Öte yandan vatandaşlar Ramazan ayında iftar ve sahur'da ne tarz yemeklerin yenmesi gerektiğini de merak etmeye başladılar. Ramazan ayında dikkat etmeniz gereken beslenme biçimlerini haberimizin içinde derledik. Peki, Ramazan ayı ne zaman başlayacak? Ramazan'da ilk oruç hangi güne denk geliyor?

25.05.2017Gündem
Ramazana özel sahur diyeti

Ramazana özel sahur diyeti

Ramazanı düzensiz ve dengesiz beslenerek geçirmek başta obezite olmak üzere kan şekerinin düşmesi, tansiyon problemlerinin yaşanması, sinir sistemini etkileyen sorunların artması gibi hastalıklara davetiye çıkarabiliyor. Beslenme ve Diyet Uzmanı Kübra Öztürk, ciddi sağlık sorunlarıyla karşı karşıya kalmamak için ramazana özel bir beslenme modelinin oluşturulması gerektiğini altını çizdi.

24.05.2017Sağlık
Cildi gençleştiren 11 besin

Cildi gençleştiren 11 besin

Her kadın cildinin sağlıklı ve genç görünmesi için bir çok ürün ve işlem dener. Fakat cildimizin yaşımız ilerlese bile genç görünmesi için besinlerle destek olmak gerekir. İşte cilt gençleştiren 11 besin...

9.05.2017Saglik
Kansızlığı önlemek için beslenme önerileri

Kansızlığı önlemek için beslenme önerileri

Ülkemizde demir eksikliği anemisi görülme sıklığı giderek artmaya başladı. Kansızlık özellikle hamile kadınlarda, çocuklarda ve kadınlarda daha çok görülüyor. Kansızlığı önlemek için sağlıklı ve doğru beslenmek büyük önem taşıyor. Uzman Diyetisyen Pınar Kural Enç, kansızlık sorunu yaşayan kişilere beslenme önerilerinde bulundu.

18.04.2017Sağlık
Kaliteli uyku için beslenme tavsiyeleri

Kaliteli uyku için beslenme tavsiyeleri

Günlük yaşantıyı etkileyen sorun başında uyku problemleri geliyor. İşte kaliteli uyku için beslenme önerileri...

12.04.2017Sağlık
Kolon kanserine karşı beslenme önerileri

Kolon kanserine karşı beslenme önerileri

Beslenme düzenine dikkat edildiğinde kolon kanserine savaş açılabileceğini söyleyen Gastroenteroloji Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Sökmen, kolon kanserine karşı beslenme tüyoları verdi.

11.04.2017Sağlık
Bahara zinde bir başlangıç için bu besinleri not edin

Bahara zinde bir başlangıç için bu besinleri not edin

Kıştan bahara geçişte yaşanan bahar yorgunluğu için önleminizi erken alın! İşte sizi zinde tutacak beslenme önerileri...

9.02.2017Sağlık

Yazar Sonuçları

Kanser tedavisi sırasında beslenmeye ilişkin öneriler

Çağımızın hastalığı kanser; toplumda genç yaşlardan itibaren etkisini gösteriyor.

17.12.2017
Hamileliğe hazırlık sürecinde nasıl beslenilmeli

Hamileliğe hazırlık sürecinde nasıl beslenilmeli?

Gebelik kararıyla birlikte çiftlerin hayatlarında birçok değişikliğin meydana geleceğini söyleyen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı-Perinatolog Prof. Dr. Sevtap Hamdemir Kılıç, bu süreçte sağlıklı beslenmenin önemine dikkat çekiyor.

9.05.2017

Sağlık için inzivaya çekilme zamanı

Yılda bir ya da iki kez sağlık kamplarına gitmeyi alışkanlık haline getirmeye çalışıyorum. Özellikle koşturmalı ve stresli bir hayatı olan herkesin de kendine böyle bir iyilik yapması gerektiğine inanıyorum. Detoks odaklı hizmet veren bir tür klinik olan bu merkezler Türkiye’de sağlık turizminin yeni gelişmeye başlayan bir kolu olsa da dünyada çok meşhur örnekleri var. İşte biri bizden diğeri kardeş ülke Azerbaycan’dan iki sağlık kampı…

24.02.2017