EKSTRA
MENÜ

Besin Zehirlenmesi

Besin Zehirlenmesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Besin Zehirlenmesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 363 Besin Zehirlenmesi haberi bulunmuştur.

Besin Zehirlenmesi Haberleri

Monzada şanssızlıklar bitmiyor

Monza'da şanssızlıklar bitmiyor

Michael Schumacher'in salı günü Monza Pisti'nde geçirdiği kazanın ardından bu sefer de Jarno Trulli, Ascari şikanının çıkışında ciddi bir tehlike atlattı.

19.07.2001Spor

Monza'da şanssızlıklar bitmiyor

Formula 1 takımları, İtalya'nın Monza pistinde testlere devam ederlerken, şanssızlıkların da ardı arkası kesilmiyor. Salı günü Michael Schumacher'in çok ciddi bir kaza yaparak ölümden dönmesinden sonra, dün önce David Coulthard'ın besin zehirlenmesi yüzünden antrenmanlara ara verdiği açıklandı, daha sonra ise Jarno Trulli, Ascari şikanının çıkışında ciddi bir tehlike atlattı.

19.07.2001Spor
Mehmet Ali Erbil yine hastanede

Mehmet Ali Erbil yine hastanede

Ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil, "besin zehirlenmesi" şüphesiyle Alman Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Hastanenin Dahiliye Uzmanı Dr. Jan Klod Kayuka, gazetecilere yaptığı açıklamada, Erbil'in sabah saatlerinde yorgunluk, bulantı, kusma ve karın ağrısı şikayetleriyle hastaneye geldiğini anlatarak, yapılan ilk tetkikler sonucu rahatsızlığın muhtemelen besin zehirlenmesinden kaynaklandığını bildirdi.

9.05.2002Spor Arena
Erbil taburcu oldu

Erbil taburcu oldu

Alman Hastanesi'de tedavi gören ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil, bugün taburcu oldu. Yorgunluk, bulantı, kusma ve karın ağrısı şikayetiyle 9 Mayıs Perşembe günü Alman Hastanesi'ne giden Erbil, "besin zehirlenmesi" şüphesiyle tedavi altına alınmıştı.

15.05.2002Spor Arena
Antalyada 11 öğrenci zehirlendi

Antalya'da 11 öğrenci zehirlendi

Antalya'da, bir ilköğretim okulunda 11 öğrenci, besin zehirlenmesi şikayetiyle hastaneye kaldırıldı.

6.06.2002Gündem
Sıcaklar hastanelik ediyor

Sıcaklar hastanelik ediyor

İstanbul'da aşırı sıcak ve nemli hava nedeniyle, son 3 günde 200 kişi hastanelerin acil servislerine başvurdu. Sıcağa bağlı şikayetlerin başında güneş çarpması, ishal, tansiyon ve kalp rahatsızlıkları yer alıyor.

17.07.2002Gündem
Bağdattan bildirmek zorlaşıyor

Bağdat'tan bildirmek zorlaşıyor

Bir hafta öncesine kadar Bağdat'ta sakin sayılabilecek bir bekleyiş süreci içinde olan yüzlerce yabancı gazeteci, ABD bombardımanının başlamasıyla birlikte hareketli ve zor günler yaşamaya başladı.

25.03.2003Gündem
Düğün yemeğinden 100den fazla kişi zehirlendi

Düğün yemeğinden 100'den fazla kişi zehirlendi

Bolu'nun Gerede İlçesi'nde bir düğünde yemek yedikten sonra rahatsızlanan 100'ün üzerinde kişi, Gerede Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

20.06.2004Gündem
İshal ve besin zehirlenmelerine dikkat

İshal ve besin zehirlenmelerine dikkat!

Yaz geldi, ishal ve besin zehirlenmesi vakalarında gözle görülür artış başladı...

Şok diyet tuzağı

Şok diyet tuzağı

Yaz geldi diye herkesi bir telaş sardı. Fazla kilolardan kurtulmak ve daracık kıyafetlere, mini eteklere girebilmek için kısa sürede etki gösteren diyetler kulak dolgunluğu olan bilgilerle yapılmaya başlandı.

Yazın açık yiyeceklerden uzak durun

Yazın açık yiyeceklerden uzak durun

Yaz aylarında karşımıza en çok çıkan sağlık sorunlarından biri de gıda zehirlenmesi. Açıkta satılan veya bulundurulan yiyecekler, havaların ısınmasıyla sonu ölümle bile sonuçlanan gıda zehirlenmeleri için potansiyel tehlike oluşturuy

Botoks alarmı

Botoks alarmı

ABD’de yüzlerindeki kırışıklıkları önlemek için botoks enjekte ettiren 4 kişi, nefes darlığı, bitkinlik ve konuşma zorluğu şikayetiyle hastaneye kaldırıldı.

30.11.2004Kelebek
Botoks alarmı

Botoks alarmı

ABD’de yüzlerindeki kırışıklıkları önlemek için botoks enjekte ettiren 4 kişi, nefes darlığı, bitkinlik ve konuşma zorluğu şikayetiyle hastaneye kaldırıldı.

30.11.2004 Kelebek
Tatilde hastalık kapmayın

Tatilde hastalık kapmayın

Seyahat süresinde veya sonrasında tatilcilerin besin zehirlenmesi, ishal, kolera, tifo, sarılık, sıtma, sarı humma, zatürree gibi hastalıklara yakalanmalarının söz konusu olduğu bildirildi

Zehirlenme belirtisi varsa kusma ve ishali durdurmaya çalışmayın

Zehirlenme belirtisi varsa kusma ve ishali durdurmaya çalışmayın

Yiyecek ve içeceklerin saklanması, hazırlanma ve sunulma aşamalarında uygun sağlık koşullarının bulunmaması, besin zehirlenmelerine zemin hazırlıyor.

21.09.2005Kelebek
Ofta zehirlenen öğrencilerin sayası 28e çıktı

Of'ta zehirlenen öğrencilerin sayası 28'e çıktı

Trabzon'un Of ilçesinde, yatılı Merkez Kuran Kursu'nda yedikleri yemekten zehirlenerek hastaneye kaldırılan öğrenci sayısının 28 olduğu bildirildi.

3.01.2006Gündem
Prof. Ceylan: Bölgede tak kanatlı kalmayacak şekilde itlaf gerekiyor

Prof. Ceylan: Bölgede tak kanatlı kalmayacak şekilde itlaf gerekiyor

Hacettepe Üniversitesi (H.Ü) Tıp Fakültesi Bulaşıcı Hastalıklar Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, “Bölgede tek bir kanatlı hayvan bırakmayacak şekilde itlafın sağlanması gerekiyor” dedi.

5.01.2006Gündem
Hasta sayısı 16 oldu

Hasta sayısı 16 oldu

Muhammet Ali ile Fatma Koçyiğit’in hayatını kaybetmesinin ardından Van Yüzüncü Yıl Tıp Fakültesi Hastanesi’nde kuş gribi nedeniyle tedavi altına alınanların sayısı 14’ü çocuk 16 oldu. Hastalığın görüldüğü yerlerin sayısı da artıyor. Hastalık, Doğubeyazıt’tan Horasan’a, Hilvan’dan Iğdır ve Aralık’a yayıldı.

5.01.2006Gündem
Yedikleri tavuktan zehirlenen 8 kişi tedavi görüyor

Yedikleri tavuktan zehirlenen 8 kişi tedavi görüyor

Zonguldak'ın merkeze bağlı Köroğlu Köyü'nde, yedikleri tavuktan zehirlendikleri tahmin edilen 8 kişi tedavi altına alındı.

13.03.2006Gündem
Bursada 42 işçi yedikleri yemekten zehirlendi

Bursa'da 42 işçi yedikleri yemekten zehirlendi

Bursa'da bir fabrikada dün gece vardiyasında 42 işçinin, yedikleri yemekten zehirlendikleri bildirildi.

12.05.2006Gündem
Balıkesir Kepsutta 77 öğrenci yemekten zehirlendi

Balıkesir Kepsut'ta 77 öğrenci yemekten zehirlendi

Balıkesir'in Kepsut ilçesinde taşımalı sistemde eğitim gören 77 öğrenci, “besin zehirlenmesi” tanısıyla tedavi altına alındı.

24.05.2006Gündem
Hollywood yıldızlarına nazar değdi

Hollywood yıldızlarına nazar değdi

Hollywood'un ünlü yıldızları, son günlerde sağlık problemleri yaşıyor. İnternetteki “people” ve “imdb” sitelerinde yer alan haberlere göre sinema dünyasının ünlü oyuncularına nazar değdi. Halle Berry, Ben Affleck ve Sandra Bullock'ın oyuncu eşi Jesse James'in yolları son günlerde sık sık hastanelere düşüyor.

31.05.2006Gündem
Sınavlar öncesi beslenme uyarıları

Sınavlar öncesi beslenme uyarıları

OKS ve ÖSS'ye girecek adayların, sınav sabahı iyi bir kahvaltı yapmaları, sınav öncesinde de susamaya neden olacak yağlı ve tuzlu besinleri tüketmemeleri gerekiyor.

8.06.2006Gündem
Sevim Emre zehirlendi

Sevim Emre zehirlendi

Orhan Gencebay’ın eşi Sevim Emre; baş dönmesi, mide bulantısı, kusma ve ishal şikayetleri ile önceki gün sabaha karşı 04.30’da Memorial Hastanesi’ne kaldırıldı...

14.06.2006Kelebek

Yazar Sonuçları

Hamileyseniz tatilinizi ertelemeyin ama dikkat edin

Gebelik tatil planlarının ertelenmesi için bir neden değil. İstisnası, gebeliğin son haftalarında olmanız...

7.11.2004