EKSTRA
MENÜ

Besin Zehirlenmesi

Besin Zehirlenmesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Besin Zehirlenmesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 362 Besin Zehirlenmesi haberi bulunmuştur.

Besin Zehirlenmesi Haberleri

Zehirlenme belirtisi varsa kusma ve ishali durdurmaya çalışmayın

Zehirlenme belirtisi varsa kusma ve ishali durdurmaya çalışmayın

Yiyecek ve içeceklerin saklanması, hazırlanma ve sunulma aşamalarında uygun sağlık koşullarının bulunmaması, besin zehirlenmelerine zemin hazırlıyor.

21.09.2005Kelebek
Tatilde hastalık kapmayın

Tatilde hastalık kapmayın

Seyahat süresinde veya sonrasında tatilcilerin besin zehirlenmesi, ishal, kolera, tifo, sarılık, sıtma, sarı humma, zatürree gibi hastalıklara yakalanmalarının söz konusu olduğu bildirildi

Botoks alarmı

Botoks alarmı

ABD’de yüzlerindeki kırışıklıkları önlemek için botoks enjekte ettiren 4 kişi, nefes darlığı, bitkinlik ve konuşma zorluğu şikayetiyle hastaneye kaldırıldı.

30.11.2004Kelebek
Botoks alarmı

Botoks alarmı

ABD’de yüzlerindeki kırışıklıkları önlemek için botoks enjekte ettiren 4 kişi, nefes darlığı, bitkinlik ve konuşma zorluğu şikayetiyle hastaneye kaldırıldı.

30.11.2004Kelebek
Yazın açık yiyeceklerden uzak durun

Yazın açık yiyeceklerden uzak durun

Yaz aylarında karşımıza en çok çıkan sağlık sorunlarından biri de gıda zehirlenmesi. Açıkta satılan veya bulundurulan yiyecekler, havaların ısınmasıyla sonu ölümle bile sonuçlanan gıda zehirlenmeleri için potansiyel tehlike oluşturuy

Şok diyet tuzağı

Şok diyet tuzağı

Yaz geldi diye herkesi bir telaş sardı. Fazla kilolardan kurtulmak ve daracık kıyafetlere, mini eteklere girebilmek için kısa sürede etki gösteren diyetler kulak dolgunluğu olan bilgilerle yapılmaya başlandı.

İshal ve besin zehirlenmelerine dikkat

İshal ve besin zehirlenmelerine dikkat!

Yaz geldi, ishal ve besin zehirlenmesi vakalarında gözle görülür artış başladı...

Düğün yemeğinden 100den fazla kişi zehirlendi

Düğün yemeğinden 100'den fazla kişi zehirlendi

Bolu'nun Gerede İlçesi'nde bir düğünde yemek yedikten sonra rahatsızlanan 100'ün üzerinde kişi, Gerede Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

20.06.2004Gündem
Bağdattan bildirmek zorlaşıyor

Bağdat'tan bildirmek zorlaşıyor

Bir hafta öncesine kadar Bağdat'ta sakin sayılabilecek bir bekleyiş süreci içinde olan yüzlerce yabancı gazeteci, ABD bombardımanının başlamasıyla birlikte hareketli ve zor günler yaşamaya başladı.

25.03.2003Gündem
Sıcaklar hastanelik ediyor

Sıcaklar hastanelik ediyor

İstanbul'da aşırı sıcak ve nemli hava nedeniyle, son 3 günde 200 kişi hastanelerin acil servislerine başvurdu. Sıcağa bağlı şikayetlerin başında güneş çarpması, ishal, tansiyon ve kalp rahatsızlıkları yer alıyor.

17.07.2002Gündem
Antalyada 11 öğrenci zehirlendi

Antalya'da 11 öğrenci zehirlendi

Antalya'da, bir ilköğretim okulunda 11 öğrenci, besin zehirlenmesi şikayetiyle hastaneye kaldırıldı.

6.06.2002Gündem
Erbil taburcu oldu

Erbil taburcu oldu

Alman Hastanesi'de tedavi gören ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil, bugün taburcu oldu. Yorgunluk, bulantı, kusma ve karın ağrısı şikayetiyle 9 Mayıs Perşembe günü Alman Hastanesi'ne giden Erbil, "besin zehirlenmesi" şüphesiyle tedavi altına alınmıştı.

15.05.2002Spor Arena
Mehmet Ali Erbil yine hastanede

Mehmet Ali Erbil yine hastanede

Ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil, "besin zehirlenmesi" şüphesiyle Alman Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Hastanenin Dahiliye Uzmanı Dr. Jan Klod Kayuka, gazetecilere yaptığı açıklamada, Erbil'in sabah saatlerinde yorgunluk, bulantı, kusma ve karın ağrısı şikayetleriyle hastaneye geldiğini anlatarak, yapılan ilk tetkikler sonucu rahatsızlığın muhtemelen besin zehirlenmesinden kaynaklandığını bildirdi.

9.05.2002Spor Arena
Monzada şanssızlıklar bitmiyor

Monza'da şanssızlıklar bitmiyor

Formula 1 takımları, İtalya'nın Monza pistinde testlere devam ederlerken, şanssızlıkların da ardı arkası kesilmiyor. Salı günü Michael Schumacher'in çok ciddi bir kaza yaparak ölümden dönmesinden sonra, dün önce David Coulthard'ın besin zehirlenmesi yüzünden antrenmanlara ara verdiği açıklandı, daha sonra ise Jarno Trulli, Ascari şikanının çıkışında ciddi bir tehlike atlattı.

19.07.2001Spor
Monzada şanssızlıklar bitmiyor

Monza'da şanssızlıklar bitmiyor

Michael Schumacher'in salı günü Monza Pisti'nde geçirdiği kazanın ardından bu sefer de Jarno Trulli, Ascari şikanının çıkışında ciddi bir tehlike atlattı.

19.07.2001Spor
Pika sendromu nedir ve neden olur Nasıl tedavi edilir

Pika sendromu nedir ve neden olur? Nasıl tedavi edilir?

Besin olarak kabul edilmeyen maddelerin devamlı ve ısrarlı bir şekilde yenilmesi alışkanlığına 'pika sendromu' dendiğini ifade eden Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Mevlüt Salim, ailelerin gözlemleriyle bunun kolayca teşhis edilebileceğini söyledi.

Gıda zehirlenmelerine karşı öneriler

Gıda zehirlenmelerine karşı öneriler

Yaz aylarında artan gıda zehirlenmelerine engel olmak adına tavsiyelerde bulunan Beslenme ve Diyetetik Uzmanı Arş. Gör. Kübra Şahin, gıda zehirlenmesinde ilk belirtilerin 72 saat sonra bile ortaya çıkabileceğine dikkat çekti.

24.06.2020Sağlık
ALT nedir ALT değeri kan tahlilinde kaç olmalıdır Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri

ALT nedir? ALT değeri kan tahlilinde kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri

Alanin aminotransferazın kısaltılmış hali olan ALT kan testlerinde bakılan bir değerdir. Özellikle karaciğerin durumunun tespiti için bakılmaktadır. ALT nedir? ALT değeri kan tahlilinde kaç olmalıdır? Alt düşüklüğü veya yüksekliğinin nedenleri nedir? Alt düşüklüğü ve yüksekliğinin belirtileri nelerdir? ALT ile ilgili merak edilen tüm soruların yanıtları hazırladık.

9.06.2020Sağlık
Alanin Aminotransferaz (SGPT) nedir SGPT değeri kaç olmalıdır Düşüklüğü ile yükseliği nedenleri ve belirtileri

Alanin Aminotransferaz (SGPT) nedir? SGPT değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yükseliği nedenleri ve belirtileri

SGPT (Alanin aminotransferaz) olarak da bilinen ALT, karaciğerdeki hücreler tarafından üretilen bir enzimdir. Yiyeceklerin enerjiye çevrilmesinde ve metabolizmada çok önemli rolleri bulunuyor. Referans değerlerinin yükselmesi, karaciğerde herhangi bir hastalığa işaret olabiliyor. SGPT nedir? Nasıl yükselir ve düşürülür? Detaylı bir şekilde sizler için derledik.

8.06.2020Sağlık
Sonunda bu da oldu Yemek amacıyla toprak satıyorlar...

Sonunda bu da oldu! 'Yemek' amacıyla toprak satıyorlar...

Çeşitli bölgelerden killi toprak ve tebeşir gibi ürünler getiren sosyal medya hesapları, 'steril' olduğunu iddia ettikleri bu toprakları satarak para kazanıyor. Uzmanlar ise toprak yemenin zararlarına dikkat çekiyor.

19.02.2020Gündem
Anne sütü internete düştü; Satıyorlar ama çok tehlikeli

Anne sütü internete düştü; Satıyorlar ama çok tehlikeli

Bebeğin ilk 6 ay tüm gereksinimini sağlayan anne sütü, sanal ortama düştü. Doğum sonrası sütü fazla olan anneler, bu mucizevi besini internet siteleri üzerinden yasal olmayan şekilde satışa çıkardı. DHA’nın telefonla ulaştığı bu ailelerden bazıları bunu hayır amaçlı yaptığını belirtirken bazıları da sütün 100 miligramını 100 liraya sattığını söyledi. İnternet üzerinden alınacak sütlerin sağlık risklerine dikkat çeken uzmanlar ise "Kaynağı bilinmeden bebeğe verilen bu sütler hepatit, AIDS gibi hastalıklar ve çeşitli enfeksiyonlara yol açabilir" uyarısında bulundu.

4.01.2020Gündem
İnsanlar zehirli bitkileri pişirmeyi nasıl öğrendi

İnsanlar zehirli bitkileri pişirmeyi nasıl öğrendi?

1860'ta Robert Burke ve William Wills Avustralya'nın güneyindeki Melbourne'den kuzeydeki Carpentaria Körefezi'ne doğru yola koyuldu. Amaçları, Avustralya'nın o güne dek hakkında fazla şey bilinmeyen iç bölgelerini keşfetmekti.

17.09.2019Teknoloji

Yazar Sonuçları

Hamileyseniz tatilinizi ertelemeyin ama dikkat edin

Gebelik tatil planlarının ertelenmesi için bir neden değil. İstisnası, gebeliğin son haftalarında olmanız...

7.11.2004

İkiz bebekle ilgili bilinen yanlışlar anne adayını zorlayabilir

Son yıllarda “ikiz bebek” fikri yaygın hale gelmeye başladı. Günümüz dünyasında bazı nedenlerden ötürü geç yaşta çocuk sahibi olunabiliyor. Hal böyle olunca ikiz bebek ve aynı anda büyütülmek isteniyor.

12.11.2020

Balık yerine plastik yemek

Mikroplastik kelimesini, günlük hayatımızda sık sık duymaya başlamamız yeni sayılır. İnsan sağlığı açısından ifade ettiği şey ise dehşet verici. Herhangi bir besinle birlikte, plastik yediğimiz düşüncesi yeterince korkunç.

23.08.2020

C vitamini rehberi

İşte C vitamini faydaları ve C vitamini alabileceğiniz besinler...

23.06.2019