EKSTRA
MENÜ

Besin Zehirlenmesi

Besin Zehirlenmesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Besin Zehirlenmesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 362 Besin Zehirlenmesi haberi bulunmuştur.

Besin Zehirlenmesi Haberleri

İki kent aynı manzara... Askerler hastanelik oldu

İki kent aynı manzara... Askerler hastanelik oldu

Gaziantep'te onlarca asker zehirlendi. Gıda zehirlenmesiyle hastaneye kaldırılan askerlerin tedavisi sürüyor. Manisa'da ise 15 asker, farklı zaman aralıklarıyla yorgunluk, halsizlik ve ateş gibi şikayetlerle revire başvurdu. Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli'nin talimatıyla, Gaziantep'teki kışlada askerlerin rahatsızlanmasına ilişkin inceleme ve soruşturma başlatıldı.

26.12.2017Gündem
Yine aynı kışla 15 asker hastaneye kaldırıldı

Yine aynı kışla! 15 asker hastaneye kaldırıldı

Manisa 1'inci Piyade Er Eğitim Tugayı Albay Arif Seyhun Kışlası'nda vatani görevini yapan yaklaşık 15 asker gribal enfeksiyon şüphesiyle hastaneye kaldırıldı.

26.12.2017Gündem
Şok 27 saat dışarıda bekletilen etleri yedirmişler

Şok! 27 saat dışarıda bekletilen etleri yedirmişler

Manisa 1. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığında yaşanan ve 1 askerin hayatını kaybettiği yüzlerce askerin etkilendiği besin zehirlenmesiyle ilgili Türkiye Halk Sağlığı Kurumu raporları açıklandı. Rapora göre askerlere yedirilen hindi etlerinin 27 saat dışarıda beklediği ortaya çıktı.

21.12.2017Gündem
Manisada aşçının ifadesi: Su lağım kokuyordu

Manisa'da aşçının ifadesi: Su lağım kokuyordu

Askerlerin hastanelik olduğu kışladaki yemekleri pişiren Rota Yemekçilik’in aşçısı Ebubekir Erten, zehirlenmelerin yemekten değil sudan kaynaklanmış olabileceğini ileri sürdü. Erten, “Ben askeriyedeki suyu içemiyordum. Bazı askerler suyun kirli ve bulanık olduğunu ve suda lağım kokusu olduğunu söylüyorlardı” diye ifade verdi.

22.06.2017Gündem
Manisadaki gıda zehirlenmesinde 4 kişi daha tutuklandı

Manisa'daki gıda zehirlenmesinde 4 kişi daha tutuklandı

Manisa 1. Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığı Albay Arif Seyhun Kışlası'nda gıda zehirlenmesine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında aralarında yemek şirketinin satın alma müdürünün de bulunduğu 4 kişi tutuklandı.

22.06.2017Gündem
Son dakika... Askerlerin neden zehirlendiği ortaya çıktı

Son dakika... Askerlerin neden zehirlendiği ortaya çıktı

Sağlık Bakanlığınca, Manisa 1. Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığı Albay Arif Seyhun Kışlası'ndaki gıda zehirlenmesi şüphesiyle ilgili ön incelemenin tamamlandığı, klinik bulgular, hastalardan alınan örnekler ve epidemiyolojik analiz sonuçlarına göre olayın bir besin zehirlenmesi olduğunun tespit edildiği bildirildi.

22.06.2017Gündem
Yine Manisa Çok sayıda asker hastaneye kaldırıldı

Yine Manisa! Çok sayıda asker hastaneye kaldırıldı

Manisa 1. Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığında yemek sonrası rahatsızlanan 200'e yakın asker, besin zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırıldı. Manisa Valisi Hakan Güvençer ise basın mensuplarına yaptığı açıklamada, 'Üzücü olan durum bazı askerlerimizin durumu kritik' dedi.

17.06.2017Haber
Son  Dakika: Yine Manisa Çok sayıda asker hastaneye kaldırıldı

Son Dakika: Yine Manisa! Çok sayıda asker hastaneye kaldırıldı

Manisa 1. Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığı'nda akşam yemeği sonrası rahatsızlanan yüzlerce asker kusma ve bulantı şikayetiyle hastanelere kaldırıldı. Olay sonrası Kara Kuvvetleri Komutanı Salih Zeki Çolak ile Manisa'ya gelen Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, bölgeye giderek yetkililerden bilgi aldı. Manisa Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamada ise 731 askerin etkilendiği olayla ilgili soruşturma kapsamında 21 kişinin gözaltına alındığı belirtildi.

17.06.2017Gündem
Çocuğunuzu 5 adımda gıda zehirlenmelerinden koruyun

Çocuğunuzu 5 adımda gıda zehirlenmelerinden koruyun

Gıda zehirlenmelerinin arttığını belirten Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uz. Dr. Sami Akbuğa, çocuklarda gıda zehirlenmeleri hakkında bilgi verdi.

CHP’li vekilden zehirlenen askerlere ziyaret

CHP’li vekilden zehirlenen askerlere ziyaret

Manisa’da Piyade Eğitim Tugayının ardından Kırkağaç 6. Jandarma Komando Alayında görülen zehirlenme vakalarınıç duyan CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer, hemen harekete geçti. Önce Kırkağaç Komando Alayına giden Biçer, daha sonra hastaneleri ziyaret ederek tedavi gören askerlerle görüştü.

28.05.2017Gündem
Ünlü şarkıcı Emre Kaya hastaneye kaldırıldı

Ünlü şarkıcı Emre Kaya hastaneye kaldırıldı

Ünlü pop müzik şarkıcısı Emre Kaya, aniden rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Ünlü şarkıcının yediği balıktan zehirlendiği, sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

2.05.2017Kelebek
Kız yurdunda 68 öğrenci doğalgazdan zehirlendi

Kız yurdunda 68 öğrenci doğalgazdan zehirlendi

SİVAS’ta özel bir kız öğrenci yurdunda kalan 68 öğrenci, doğalgazdan zehirlenme şüphesiyle tedaviye alındı.

2.01.2017Gündem
Besin zehirlenmesine karşı bu önlemleri alın

Besin zehirlenmesine karşı bu önlemleri alın

Besin zehirlenmelerinin arttığını söyleyen Gastroentereloji Uzmanı Doç. Dr. Binnur Şimşek alınabilecek önlemleri anlattı.

11.10.2016Saglik
Çocuklar dondurmayı ağızda eriterek yemeli

Çocuklar dondurmayı ağızda eriterek yemeli

Özellikle 2 yaşın altındaki çocuklara dondurma yedirirken çok dikkat edin.

TEOG öncesi uzmanlardan ‘son gün’cülere öneriler: Test çözmeyin, konu tekrar edin

TEOG öncesi uzmanlardan ‘son gün’cülere öneriler: Test çözmeyin, konu tekrar edin

TEOG sistemi kapsamında düzenlenen ortak sınavlardan önce uzmanların uyarıları da devam ediyor. Her öğrencinen farklı bir sınav stratejisi olabileceğinin altını çizen uzmanlar, ‘son gün’cülere de “Test çözmeyin, konu tekrar edin” uyarısında bulunuyor.

19.04.2016Eğitim
Besin zehirlenmelerinden nasıl korunuruz

Besin zehirlenmelerinden nasıl korunuruz?

Besin zehirlenmelerinin çoğunda belirtiler 12-48 saat içinde meydana gelir.

3.02.2016Sağlık
Besin zehirlenmesini önlemenin yolları

Besin zehirlenmesini önlemenin yolları

Hijyenik ortamda hazırlanmayan ve uygun sıcaklıkta saklanmayan birçok besin gıda zehirlenmesi yaşamanıza sebep olabilir. Günlerinizi bu nedenle yatakta geçirmek istemiyorsanız işte besin zehirlenmesini önlemenin yolları...

8.09.2015Sağlık
Ramazanda en çok kimler hastanelik oluyor

Ramazanda en çok kimler hastanelik oluyor?

Ramazanı acil serviste geçirmeyin!

15.06.2015Sağlık
Bağışıklık sistemi için probiyotik tüketin

Bağışıklık sistemi için probiyotik tüketin

Bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi, vücudun hastalıklara karşı direnç kazanması için hayatın her aşamasında probiyotik denilen “dost” bakterilerin alınması gerektiğini kaydeden Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Hastalıkları ve Gastroentereloji Uzmanı Prof. Dr. Raşit Vural Yağcı, özellikle sezaryenle doğan ve anne sütü almayan bebeklerin, probiyotiklerden yoksun kalarak alerjik hastalıklara karşı savunmasız şekilde hayata başladıklarını belirtti. Prof.Dr. Yağcı, çok fazla antibiyotik kullanımı, stres ve kötü beslenmenin vücuttaki dost bakterileri yok ettiğini söyledi.

3.06.2015Sağlık

Yazar Sonuçları

Gebelikte ishal nedir?

Gebelik döneminde ishal, günde üç veya daha fazla sayıda yumuşak, sulu dışkılama olarak tanımlanabilir. Dışkıda koku, renk ve kıvam değişiklikleri görülebilir, ishalle birlikte karın ağrısı, mide bulantısı, kusma olabilir. Gebelik dönemindeki ishallerin çoğunlukla sebebi besin zehirlenmeleridir. Özellikle yaz aylarında besin zehirlenmesine bağlı ishal sık görülür.

27.09.2017

Mutfaktaki tehlikelerin farkında mısınız?

Besin güvenliği hakkında ne kadar bilgi sahibisiniz? Mutfağınızda tükettiğiniz gıdalar ne kadar temiz ve hijyenik? Uzman Diyetisyen Turgay Köse mutfağınızdaki tehlikeleri ve almanız gereken önlemleri anlatıyor.

24.05.2017

En iyi ve en kötü ilk 10

Beslenmenin önemini hepimiz öğrendik. Ağzımıza attığımız her lokmanın sağlığımızı etkilediğini, özellikle 50 yaş sonrasında “can boğazdan gelir” cümlesinin “can boğazdan gider” şeklinde değiştirilmesi gerektiğini fark ettik. Beslenme tedbirlerinin sadece tuzu, şekeri, unu azaltmaktan ibaret olmadığını da anladık. Ama bazı ek bilgilere daha ihtiyacımız olduğu kesin. Biz de bugün o bilgilerden birine, besin seçimlerinde “en iyi ve en kötü ilk 10’a” yer verelim dedik. Buyurun...

28.01.2017
Yılbaşı sonrası uygulanacak örnek diyet listesi

Yılbaşı sonrası uygulanacak örnek diyet listesi

Yılbaşı gecesi dilediğiniz kadar yemek mi istiyorsunuz? Peki, yılbaşı kutlamasında kilo almamak için yapmanız gerekenleri biliyor musunuz? Yılbaşı gecesine özel örnek menü ve yılbaşı sonrası uygulanacak örnek diyet listesini Diyetisyen Neslihan Aktepe veriyor...

29.12.2016

Ambalajlı sütler hakkında gerçekler!

Uzmanından uzun ömürlü sütlerle ilgili merak edilenleri öğrendik.

28.09.2016
Yazın gıda zehirlenmesinden korunmanın yolları

Yazın gıda zehirlenmesinden korunmanın yolları

Gıda zehirlenmeleri ölüme bile neden olabiliyor!

15.07.2016

Masum bir tatlı kaçamağı dondurma!

Dondurmanın diğer tatlılara göre enerjisi düşük ve besleyici değeri yüksektir.

21.08.2015

Güneş çarpmalarına dikkat

Bu yıl galiba hiç gelmeyecek filan derken yaz nihayet geldi, hem de “derin yaz” geldi. Sıcaklar da rutubet de iyice arttı, güneş dikkat edilmezse fayda yerine zarar verebilecek doza ulaştı.

13.07.2015

Hayat atıştır

Sağlık kolay, hastalık zor! Sağlam bir beden ve ruhu yaralayıp hasta etmek, kolay başarılacak (!) bir iş değil. Yapacağınız şeyler son derece basit; bazı kurallara dikkat edin yeter.

14.06.2015