EKSTRA
MENÜ

Besin Takviyesi

Besin Takviyesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Besin Takviyesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 620 Besin Takviyesi haberi bulunmuştur.

Besin Takviyesi Haberleri

Falez size ne yaptı

Falez size ne yaptı

Antalya’nın Muratpaşa ilçesi Yavuz Özcan Parkı altındaki falezlerde yaklaşık 1 ay önce bir köpeği bitkin halde yatarken görenler, hayvanı falezlerden alıp çıkardı.

16.11.2020Gündem
Şimdi iyi olmaya çalışıyoruz, ya sonra

Şimdi iyi olmaya çalışıyoruz, ya sonra?

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle hepimizin yaşam şekli ve alışkanlıkları değişti. Saatlerce maske takıyor, sürekli elimize dezenfektan sürüyor, takviyeler kullanıyor ve sosyalleşmiyoruz... Yaşadığımız bu olağanüstü durum yıllar sonra karşımıza ne gibi ruhsal ve fiziksel sorunlar çıkarabilir?

15.11.2020Hürriyet Pazar
Kolajen mi Hidrolize Kolajen mi

Kolajen mi Hidrolize Kolajen mi?

Kolajen, insanlar dahil tüm hayvanların vücudunda bulunan bir proteindir. Deri, tendonlar, kıkırdak, organlar ve kemikler gibi bağ dokusunu oluşturur. Peki kolajen ve hidrolize kolajen arasındaki fark nedir?

10.11.2020Naturagen
O köşe yaz köşesiydi, bu köşe kış köşesi

O köşe yaz köşesiydi, bu köşe kış köşesi

Yazın bitmesi doğadan, yeşillikten, rengârenk çiçeklerden kopmamız anlamına gelmiyor. Evdeki küçük alanlarımızı yeşillendirebilir, hatta kendimize mini bir bostan bile yaratabiliriz. Ekim ayı aslında bitki yetiştirme konusunda en önemli yenilenme zamanlarından. Bu dönemde toprak yenileme ve bitki bakımı gibi ayrıntıları, işi bilenlere sorduk.

Koenzim Q10 nedir ve ne işe yarar Koenzim Q10 faydaları, zararları ve kullanımı hakkında bilgi

Koenzim Q10 nedir ve ne işe yarar? Koenzim Q10 faydaları, zararları ve kullanımı hakkında bilgi

Koenzim Q10 vücutta bulunan bir bileşendir. Özellikle kalp, karaciğer, böbrek ve pankreas organlarında daha çok bulunur. Bu vitamin benzeri bileşeni vücut kendisi üretiyor. Fakat yaş ilerledikçe üretimi azalıyor. Koenzim Q10 bileşeni hakkında detaylı bilgiyi sizler için derledik.

29.09.2020Araştırma
Uzmanından sonbaharda bağışıklığı güçlendirecek 10 öneri

Uzmanından sonbaharda bağışıklığı güçlendirecek 10 öneri

SONBAHARDA alınacak 2-3 kilonun bağışıklık fonksiyonunu tehlikeye sokabileceğini belirten Beslenme ve Diyet Uzmanı Dyt. Duygu Yıldırım, “Siz de fazla kiloluysanız veya olması gerekenden zayıfsanız, vakit kaybetmeden ideal kilonuza sağlıklı bir diyetle ulaşmalısınız. Bunun için günde 4- 6 öğün beslenin ve kahvaltınızı çok geç yapmayın” diyerek, 10 maddede bağışıklığı güçlendirmenin yollarını anlattı.

3.09.2020Sağlık
Böbrek Sağlığı İçin Dengeli Beslenme Önemli

Böbrek Sağlığı İçin Dengeli Beslenme Önemli

Böbrek sağlığının korunması için günde 2-2,5 litre su tüketimi olması gerektiğini ifade eden Nefroloji Uzmanı Prof. Dr. Pınar Seymen, böbrek sağlığı için sağlıklı ve dengeli beslenmenin önemini anlattı.

28.08.2020İyi Yaşam
Yaş ilerledikçe azalıyor Cilt sağlığı için oldukça önemli

Yaş ilerledikçe azalıyor! Cilt sağlığı için oldukça önemli

Cilt sağlığı ve genç görünüm için beslenmenin anahtar faktör olduğunu belirten Uzm. Dr. Onur Çapkan, yaş aldıkça vücudumuzdaki doğal kolajen üretiminin azaldığını söyledi.

6.08.2020Sağlık
Vitamin ve besin takviyesi düşmanımıza dönüşebilir mi

Vitamin ve besin takviyesi düşmanımıza dönüşebilir mi?

Salgına karşı bağışıklık sistemini güçlü tutmak için vitamin ve besin takviyelerinde satış rekorları kırıldı, depolarda ürün tükendi. Oysa virüs ve etkileri çok yeni olduğundan araştırmalar tamamlanabilmiş değil. Şimdi uzmanlar vücuda yapılan aşırı yüklemenin, uyarılan bağışıklık sistemi sebebiyle virüsün işini kolaylaştırdığı ihtimalini tartışıyor…

19.04.2020Hürriyet Pazar
Corona virüse karşı nasıl beslenmeliyiz İşte mutlaka tüketilmesi gereken gıdalar

Corona virüse karşı nasıl beslenmeliyiz? İşte mutlaka tüketilmesi gereken gıdalar

Koronavirüsle mücadelede alınacak önlemlerin yanı sıra dengeli ve doğru beslenmenin önemine işaret eden uzmanlar, bağışıklık sistemin güçlendirilmesi için tavsiyelerde bulunuyor. Uzmanlar, bağışıklık sisteminin güçlenmesi için demir, çinko, Omega 3, B12, probiyotik ve sirke kullanımının ihmal edilmemesi gerektiğini vurguluyor. Uzmanlara göre, demir içeren kırmızı et, yumurta, kuru meyveler, kuru baklagillerin yanı sıra Omega 3 içeren uskumru, somon, sardalye ile ceviz badem ve yeşil yapraklı sebzeler bağışıklık sistemini güçlendiriyor.

Spor sonrası ağrısı nasıl geçer Kas ağrısına ne iyi gelir Evde bitkisel çözümler ve doğal yöntemler

Spor sonrası ağrısı nasıl geçer? Kas ağrısına ne iyi gelir? Evde bitkisel çözümler ve doğal yöntemler

'Spor yapanlar yapmayanlara göre daha sağlıklıdır.' Toplumda sporla alakalı yaygın olan görüşlerden biridir. Peki, spor sonrası neden ağrı oluşur? Spor sonrası ağrıları pek çok nedene bağlı oluşur. Ancak kuşkusuz ki spor yapmanın sağlığa faydası yok sayılmamaktadır. Peki, kas ağrısına ne iyi gelir ve spor sonrası ağrısı nasıl geçer? İşte, spor sonrası kas ağrısına dair bazı bilgiler

9.12.2019Sağlık
Omega 3’ü öldürmemek için balığa limon sıkmayın

Omega 3’ü öldürmemek için balığa limon sıkmayın

Vedat Milor Twitter'da anket yaptı, “Balığa limon sıkılır mı, sıkılmaz mı?” diye sordu. Peki, bu konuda uzmanların görüşü ne? Sağlık açısından balığa limon sıkma alışkanlığı doğru mu, zararı var mı?

27.08.2019Sağlık
Sığla ağacı nedir, faydaları neler

Sığla ağacı nedir, faydaları neler?

Sığla ağacı, geleneksel uygulamalar dışında dünyada özellikle parfümeri ve ilaç endüstrisinde önemli bir yere sahiptir. Sığla ağacı, özellikle Muğla ilimize bağlı yörelerden olan Fethiye, Marmaris, Ula ve Köyceğiz’de alçak ve deniz seviyesine yakın, sulak kısımlarda yetişir. Peki, sığla ağacının faydaları nelerdir?

14.07.2019Sağlık
Vitamin takviyesi almak yarardan çok zarar verebilir

Vitamin takviyesi almak yarardan çok zarar verebilir

Son yapılan bir bilimsel araştırmada, alınan vitamin takviyelerinin sağlığa iyi gelmesinin aksine vücuda zararlı olabileceği açıklandı.

9.04.2019Sağlık
Göz Önünde Sinek Uçuşmasının Sebepleri

Göz Önünde Sinek Uçuşmasının Sebepleri

Göz önünde sinek uçuşması olarak adlandırılan durum, pek çoğumuzun başına gelmiştir. Kitap okurken, aydınplık bir yere bakarken yaşanan göz önünde sinek uçuşması hakkında Göz Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Fatih Atmaca bilgiler verdi. İşte göz önünde sinek uçuşmasının nedenleri...

Balığa Limon Sıkmak Zararlı mı

Balığa Limon Sıkmak Zararlı mı?

Balığa limon sıkmak hemen hepimizin yaptığı bir alışkanlık. Peki bu işlemin aslında balığın yararlarını azalttığını söylesek ne dersiniz? Koruyucu Tıp Uzmanı Dr. Ali Fuat Aytekin açıkladı.

Bacak Bacak Üstüne Atmak Zararlı mı

Bacak Bacak Üstüne Atmak Zararlı mı?

Bacak bacak üstüne atarak oturmak, hemen her kadının yaptığı bir alışkanlık. Peki bu hareket vücudumuz için zararlı mı? Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç. Dr. Selim Şanel açıkladı.

2020’li yılların beslenme çantası

2020’li yılların beslenme çantası

Dünya artık içine doğduğumuz gibi değil. Sınırsız açgözlülükle birçok şeyin sonunu getirdik. Ama biraz da bu sayede yepyeni alanlar keşfettik. Rotayı tam gaz veganlığa çeviren beslenme âlemleri, bu felsefe etrafında çok yaratıcı şeyler söylüyor. Etin yerini sebzeler, inek sütünün yerini bitkisel sütler, şekerin yerini meyveler alıyor. Bin yıllık lahana, karnabahar, nohut bambaşka kılıklara bürünüyor. Alışverişe ya da restorana gittiğinizde zamanın gerisinde kalmamanız için sözlüğünüzü hazırladık. Ç. BEGÜM SOYDEMİR/bsoydemir@hurriyet.com.tr

27.01.2019Hürriyet Pazar
9 Ocak hadi ipucu: Kozmetik ve eczacılıkta kullanılan ağaç hangisidir Günlük ağacı olarak biliniyor

9 Ocak hadi ipucu: Kozmetik ve eczacılıkta kullanılan ağaç hangisidir? Günlük ağacı olarak biliniyor

Anadolu’da kendiliğinden dağılış gösteren; aynı zamanda yağı kozmetik ve eczacılıkta kullanılan ağaç hangisidir? Bu ağaç başka bir deyişle ‘günlük ağacı’ olarak da bilinir?

9.01.2019Gündem
Oruç Diyeti Nasıl Yapılır

Oruç Diyeti Nasıl Yapılır?

Oruç diyeti, tıpkı Ramazan aylarında tutulan oruca benziyor. 12-16 saate kadar aç kalmayı içeren fakat normal oruçtan farklılıkları bulunan oruç diyeti nasıl yapılır?

İsveçli yayın kuruluşundan göçmenlere tuhaf uyarı

İsveçli yayın kuruluşundan göçmenlere tuhaf uyarı

İsveç ulusal yayın kuruluşu SVT, İsveç'e göç etmek isteyen kişilerin D vitamini eksikliği gibi sağlık sorunları yaşayacakları konusunda uyarılarda bulundu.

25.12.2018Dünya
Reishi mantarının faydaları nelerdir

Reishi mantarının faydaları nelerdir?

Reishi mantarı nedir sorusunun yanıtı birçok vatandaş tarafından sorgulanan ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Migren ve tansiyon gibi hastalıklara iyi gelmesiyle bilinen reishi mantarının faydaları merak ediliyor. Peki, reishi mantarının faydaları nelerdir?

13.12.2018Sağlık
Ünlüler tanıtmış, zehir çıkmıştı Firmadan flaş açıklama

Ünlüler tanıtmış, zehir çıkmıştı! Firmadan flaş açıklama

SAĞLIK Bakanlığı geçtiğimiz günlerde sahte Teff tohumlu çayı üreten bir firmaya baskın düzenleyerek çayın içerisinde sibutramin denilen zehirli madde olduğunu açıklamıştı. Birçok ünlünün tanıtımını yaptığı ve Teff tohumlu çayın orijinalini üreten firmadan ilk açıklama geldi. Firmanın Genel Müdürü Erdi Taşçı, "Toplatılan Teff tohumlu çay ürünleri sahte, bizi birebir taklit ettikleri için onları bakanlığa şikayet ettik, ama orijinalini üreten biz mağdur olduk" dedi.

28.11.2018Gündem
Nesli tehlikedeki peçeli baykuş bitkin halde bulundu

Nesli tehlikedeki peçeli baykuş bitkin halde bulundu

Iğdır'da vatandaşların bulduğu dünyada nesli tehlikede olan bitkin haldeki peçeli baykuş, tedavisinin ardından doğaya salındı.

15.10.2018Gündem
Hızlı Saç Uzatma Taktikleri

Hızlı Saç Uzatma Taktikleri

Güzel ve şık bir görünümün en çarpıcı detayı sağlıklı saçlara sahip olmak! Saçlarınızı hızlı uzatmak istiyorsanız yapmanız gereken her şeyi sizin için bir araya getirdik.

28.09.2018Saç
Karayılan otunun faydaları nelerdir

Karayılan otunun faydaları nelerdir?

Tamamlayıcı tıbba olan ilgi gün geçtikçe büyüyor. Bu süreçte artık “bitkilerle tedavi” yani “fitoterapi” bilimini daha sık duymaya ve öğrenmeye başladık. Bitkiler ile tedavinin de bir bilim olduğunu; bilinçsiz ve yanlış kullanımlarının çok ciddi sağlık problemlerine neden olabileceğini söyleyen Beslenme ve Diyet Uzmanı Diyetisyen Sinem Usuk, karayılan otu ile ilgili merak edilenleri açıkladı.

6.09.2018Sağlık
14 Günde Kendinizi Yaza Hazırlayın

14 Günde Kendinizi Yaza Hazırlayın!

Tatile sadece iki hafta kaldı; ya da bir an önce kendinizde hızlı ve sağlıklı bir dönüşüm görmek istiyorsunuz. Kilonuz, sıkılığınız, cilt bakımınız ve saçlarınız için hızlı, pratik ve hiç kafa karıştırmayan çözümlerimiz var.

25.06.2018Kişisel Bakım
14 günde kendinizi yaza hazırlayın

14 günde kendinizi yaza hazırlayın!

Tatile sadece iki hafta kaldı; ya da bir an önce kendinizde hızlı ve sağlıklı bir dönüşüm görmek istiyorsunuz. Kilonuz, sıkılığınız, cilt bakımınız ve saçlarınız için hızlı, pratik ve hiç kafa karıştırmayan çözümlerimiz var.

25.06.2018Advertorial
A Milli Basketbol Takımı’nın yeni sponsoru Voonka...

A Milli Basketbol Takımı’nın yeni sponsoru Voonka...

Türkiye Basketbol Federasyonu besin takviye markası Voonka ile sponsorluk sözleşmesi imzaladı. İstanbul’da bir otelde düzenlenen sponsorluk anlaşmasına Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu ve Voonko Markası Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Keçelioğlu katıldı.

11.06.2018Basketbol
Selena Gomezin Saç Bakım Sırları

Selena Gomez'in Saç Bakım Sırları

Selena Gomez'e saç bakım sırlarından günlük bakım rutinine kadar her şeyi sorduk! İşte güzellik rutinlerinden favori saç stiline kadar a'dan z'ye Selena Gomez...

8.06.2018Alışveriş
Rotanı belirle, dümeni kır

Rotanı belirle, dümeni kır

Rotamız elbette daha çok neşe ama biraz da iç huzuru hak ettik diyenlere bu hafta dümeni biraz kırdık. 94. sayımızın Neşeli Günler sayfasından herkese merhaba.

28.05.2018Kampüs
Pantene’den şampuan devrimi

Pantene’den şampuan devrimi!

Pantene, tüm serilerinin formülüne eklediği Pro-V Besin Takviyesi (Pro-V Nutrient Blends™) ile saçın ihtiyacı olan besin takviyesini yaparak yüzde 100 daha güçlü ve daha sağlıklı saçlara kavuşmayı sağlıyor!

15.05.2018Etkinlikler
Pantene’den Şampuan Devrimi

Pantene’den Şampuan Devrimi!

Pantene, tüm serilerinin formülüne eklediği Pro-V Besin Takviyesi (Pro-V Nutrient Blends™) ile saçın ihtiyacı olan besin takviyesini yaparak yüzde 100 daha güçlü ve daha sağlıklı saçlara kavuşmayı sağlıyor!

14.05.2018Alışveriş
Rakibine doping kumpası kurdu

Rakibine doping kumpası kurdu!

Japon kanocu Yasuhiro Suzuki, rakibinin içeceğine ilaç karıştırıp doping testinden geçememesine sebep olduğu için 8 yıl men cezası aldı.

10.01.2018Futbol
Cildinizdeki Işıltıyı Nutraxin Biotin’le Keşfedin

Cildinizdeki Işıltıyı Nutraxin Biotin’le Keşfedin!

Vitamin ve mineral besin takviyesi konusunda Türkiye’nin önde gelen markası Nutraxin, ciltteki kuruluk ve kırışıklıklara, saç dökülmelerine ve güçsüz tırnaklara karşı geliştirdiği ürünü Biotin ile daha sağlıklı bir cilt, saç ve tırnaklara sahip olma imkanı sunuyor!

28.09.2017Alışveriş

Yazar Sonuçları

K Vitaminin Sağlımızdaki Yeri

Son zamanlarda yapılan çalışmalar K vitaminine bakış açımızı oldukça genişletmiştir.

21.05.2020

Güzel şeyler de oluyor

SON sözümü en baştan söyleyeyim ki, sonradan bir yanlış anlaşılma olmasın.

9.04.2020

Cinsel güç arttıran ve zayıflatan ilaçlar söylendiği kadar masum mu?

Üretici firmalar tarafından birçok hastalığa iyi geldiği iddia edilen bu ürünlerin büyük çoğunluğunun cinsel sağlık sorunları, kısırlık ve zayıflamaya gibi alanlara yönelik pazarlama stratejileri kullanılarak satıldığı dikkat çekiyor. Ancak sağlık otoriteleri bu ürünlerin ne kadar güvenilir olduğuna dair haklı kaygılar taşıyor.

3.02.2020

Glutatyon eksilmesi neden önemli?

Glutatyon olağanüstü bir serbest radikal avcısı. Birçok marifetinin yanında oksidatif stres ya da paslanma olarak bilinen yaşlanma ve hastalık davetiyesi tahribata karşı da bizi koruyabiliyor.

10.09.2019

Sperm sayısını/kalitesini iyileştiren ilaçlar ve besin takviyeleri

Çocuk sahibi olamayan çiftler için uygulanan tedaviler tarihin ilk çağlarına kadar uzanmaktadır. En ilkel toplumlarda bile kısırlık tedavisi için bitkilerden elde edilen karışımlar, cerrahi müdahaleler hatta büyüler uygulanmış, bu şekilde çocuk sahibi olamayan çiftlere çareler aranmıştır.

4.03.2019

Ergojenik Destek Nedir? Çeşitleri Nelerdir?

Sporcuların vücut ve özellikle kas kasılması için gerekli enerjiyi sağlama, kas kütlesi ve kuvvetini artırma, dayanıklılık kapasitesini yükseltme, egzersiz sırasında oluşacak yorgunluğun daha geç ortaya çıkmasını sağlama, antrenman ve müsabakalar sonrası ve ara devrelerde toparlanmayı hızlandırma, egzersiz sırasında oluşabilecek oksidanlar ve laktik asit gibi ürünlerin zararlı etkilerini yok etmek için, performansın artırılması amacıyla doğal yetenek ve antrenmanın yanı sıra çeşitli yöntemler ve maddelerin kullanılması ergojenik yardım olarak adlandırılır.

26.12.2018

8 soruda kolajen dosyası

Kolajen bedenimizde en çok bulunan proteinlerden...

13.09.2018

Yaş kayması ne demek?

Son 20-30 yılda ciddi bir ‘yaş kayması’ süreci yaşadık, hâlâ da yaşıyoruz. Yaş kaymasının anlamı şu: Eskiye oranla daha uzun yaşamaya başladık. Özellikle toplumun bir kesimi için durum gerçekten de böyle. Kendine iyi bakan biriyseniz, yaşlılıkla ilgili sorunların ya hiç farkına varmıyorsunuz ya da bunları en az seviyede hissediyorsunuz.

24.07.2018

İnanç ve oruç neden bir iç doktordur

Yaklaşık 15 yıldır sizlere bazı sağlık önerilerinde bulunuyor, “yapın” veya “yapmayın” şeklinde tavsiyeler veriyorum. Bu tavsiyelerden biri var ki hiç değişmiyor. O da şu: Bana “Oruç tutabilir miyim hocam?” diye soranlara, eğer önemli bir sağlık sorunu yoksa “evet” diyorum.

15.05.2018