EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Berlinale

Berlinale haberleri sayfasında güncel ve son dakika Berlinale hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 415 Berlinale haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Berlinale Haberleri

Berlinale hızlı başladı

Berlinale hızlı başladı

Sinemanın kalbi Berlin'de atıyor. Bu yıl 52'ncisi düzenlenen Berlin Film Festivali, dün akşam Tom Tykwer'ın "Heaven" adlı filminin gösterimiyle başladı. Toplam 400 filmin gösterileceği festivalin yarışmalı bölümünde 23 yapıt Altın Ayı için mücadele ediyor.

7.02.2002Gündem
Berlinale, Heaven ile açılıyor

Berlinale, 'Heaven' ile açılıyor

Avrupa sinemasının en büyük "buluşmalarından" biri olan Berlin Film Festivali'nin 52'ncisi bugün (6 Şubat'ta) başlıyor. Festivalin açılış filmi, Tom Tykwer'ın yarışmalı bölümde yeralan Heaven. Kapanış ise Charlie Chaplin'in Diktatör adlı filminin yenilenmiş kopyasıyla 17 Şubat'ta yapılacak.

5.02.2002Gündem
Berlinde festival heyecanı

Berlin'de festival heyecanı

Avrupa'nın en saygfın film festivallerinden biri olan Berlin Film Festivali için geri sayım başladı. Bu yıl 52'nci yaşını kutlayacak olan festival 6 ile 17 Şubat tarihleri arasında yapılıyor. Dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen 23 film büyük ödül Altın Ayı için yarışacak.

25.01.2002Gündem
Bağımsız Film Festivali başladı

Bağımsız Film Festivali başladı

İstanbul'da ilki düzenlenen Bağımsız Film Festivali başladı. Bugünün en çarpıcı filmi Hint Usulü Patlamış Mısır.

19.01.2002Gündem
Berlin Film Festivalinde geri sayım başladı

Berlin Film Festivali'nde geri sayım başladı

Almanya`nın başkenti Berlin`de 6-17 Şubat`ta yapılacak 52. Uluslararası Film Festivali Berlinale`ye çok sayıda tanınmış sinema oyuncusunun katılması bekleniyor. Berlinale`ye katılacağını bildiren ünlülerin başında Amerikalı oyuncu Meg Ryan geliyor. Johnny Depp de Berlin`e gelerek, Lost in La Mancha adlı filminin galasına katılacak.

16.01.2002Gündem