EKSTRA
MENÜ

Berk Akand

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 80 haberi bulunmuştur.

Berk Akand Haberleri

Yargıtay cezaları az buldu

Yargıtay cezaları az buldu

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Gazi Üniversitesi öğrencisi Şule Çet’in (23), bir plazanın 20. katından düşerek ölmesiyle ilgili davada cezaları az, sanıklara uygulanan indirimi ise ‘yersiz’ bularak, bozma talebinde bulundu.

30.03.2021Gündem
Şule Çet davasında önemli gelişme Yargıtay verilen cezayı az buldu

Şule Çet davasında önemli gelişme! Yargıtay verilen cezayı az buldu

Üniversite öğrencisi Şule Çet, 29 Mayıs 2018 tarihinde lüks plazanın 20'nci katından düşerek şüpheli şekilde hayatını kaybetmişti. Olayla ilgili verilen karar sonrası Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı sanık Çağatay Aksu'ya (34) verilen müebbet ve 12 yıl 6 ay, sanık Berk Akand'a (33) verilen 18 yıl 9 ay hapis cezasının bozulması talebiyle tebliğname düzenledi. Başsavcılık 'yardım' suçundan cezalandırılan sanık Berk Akand'ın da asli fail olarak cezalandırılması, sanıklara uygulanan indirimin yersiz olduğu yönünde görüş bildirerek, kararın bozulması talebinde bulundu. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talebi, Yargıtay 1’nci Ceza Dairesince duruşmalı incelenecek.

29.03.2021Gündem
Şule Çet davası nedir Şule Çetin ölümü nasıl meydana geldi

Şule Çet davası nedir? Şule Çet'in ölümü nasıl meydana geldi?

Şule Çet davası, gündemde yer alan haberler dolayısıyla pek çok kişi tarafından araştırılmaya başlandı. 2018 yılında bir plazanın 20'nci katından düşerek hayatını kaybeden Şule Çet'in ölümünün ardındaki sır perdesi aralanmaya devam ediyor. Genç kızın şüpheli ölümünden sorumlu olduğu düşüncesiyle tutukluluk hali devam eden Çağatay Aksu ve Berk Akand ise yargılanmaya devam ediyor. Peki, Şule Çet davası nedir? Şule Çet'in ölümü nasıl meydana geldi? İşte, o detaylar

11.12.2020Gündem
Son dakika haberi: Şule Çet intihar etmedi raporunu hazırlamıştı.. O profesör evinde ölü bulundu

Son dakika haberi: Şule Çet intihar etmedi' raporunu hazırlamıştı.. O profesör evinde ölü bulundu

Son dakika haberi... Ankara'da, üniversite öğrencisi Şule Çet'in (23) ölümüyle ilgili davada bilirkişi olarak yer alan Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı'nda görevli Prof. Dr. Mustafa Ender Taner (49), evinde tavana iple asılı halde ölü bulundu.

10.12.2020Gündem
Son dakika haberler: Yine şüpheli ölüm, yine aynı soru: Şeyda nasıl öldü Atladı mı, atıldı mı

Son dakika haberler: Yine şüpheli ölüm, yine aynı soru: Şeyda nasıl öldü? Atladı mı, atıldı mı?

Şüpheli bir kadın ölümünün bu kez Ataşehir’de yaşandığı ortaya çıktı. Ataşehir Belediyesi çalışanı Şeyda Yılmaz (46), önceki hafta 20 katlı rezidansın 8’inci katından düşmüş halde bulundu.

30.09.2020Gündem
Duygunun öldüğü günü erkek arkadaşı böyle anlattı: Birkaç kez vurdum

Duygu'nun öldüğü günü erkek arkadaşı böyle anlattı: Birkaç kez vurdum

Akıllara Şule Çet’i getiren Duygu Delen’in ölümünde yeni gelişmeler ortaya çıktı. Erkek arkadaşının evinin camından düşerek hayatını kaybeden Duygu Delen’in sevgilisi Mehmet Kaplan ifadesinde “Tartıştık, birkaç kez vurdum” dedi.

16.08.2020Gündem
Plaza cinayetinde cezalar onandı... Şulede son söz

Plaza cinayetinde cezalar onandı... Şule'de son söz

Hürriyet’in ‘adalet için’ her aşamasını gündeme taşıdığı Şule Çet davasında yargı son sözü söyledi. İstinaf mahkemesi, üniversiteli genç kızı bir plazanın 20’nci katından atarak öldürmekle suçlanan sanıklar Çağatay Aksu’ya müebbet ve 12.5 yıl hapis, Berk Akand’a 18 yıl 9 ay hapis cezasını onadı.

18.06.2020Gündem
Son dakika... Şule Çet davasında flaş gelişme İstinaf Mahkemesi cezaları onadı

Son dakika... Şule Çet davasında flaş gelişme! İstinaf Mahkemesi cezaları onadı

İstinaf Mahkemesi, Ankara’da üniversite öğrencisi Şule Çet'in (23), plazanın 20'nci katından düşerek ölmesiyle ilgili sanık Çağatay Aksu'ya ‘kasten öldürmek’, ‘nitelikli cinsel saldırı’ ve ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçlarından müebbet ve 12 yıl 6 ay, sanık Berk Akand’a ise tüm suçlarda Aksu’ya yardım ettiği gerekçesiyle 18 yıl 9 ay verilen hapis cezasını onadı.

17.06.2020Gündem
Katillerine tahliye yok

Katillerine tahliye yok

Koronavirüs tehlikesi gerekçesiyle cezaevlerindeki yaklaşık 90 bin kişiye tahliye yolunu açan infaz kanun teklifinde gözler tahliye olacaklara ve kapsam dışında kalanlara çevrildi. Araştırma görevlisi Ceren Damar Şenel’i, Emine Bulut’u, üniversite öğrencileri Ceren Özdemir ve Şule Çet’i öldüren katiller yeni infaz kanunu kapsamına girmiyor.

2.04.2020Gündem
Son dakika... Şule Çet kararında yeni gelişme Savcı dilekçesini geri çekti...

Son dakika... Şule Çet kararında yeni gelişme! Savcı dilekçesini geri çekti...

Ankara 31'inci Ağır Ceza Mahkemesi savcısı, üniversite öğrencisi Şule Çet'in (23), plazanın 20'nci katından düşerek ölmesiyle ilgili sanık Çağatay Aksu ve Berk Akand’a verilen cezaları istinaf etmek için mahkemeye sunduğu dilekçeyi geri çekti.

21.01.2020Gündem
Aile Bakanlığı’ndan istinafa Şule Çet başvurusu: İyi hal indirimi ve alt sınırdan ceza vicdanı sızlattı

Aile Bakanlığı’ndan istinafa Şule Çet başvurusu: İyi hal indirimi ve alt sınırdan ceza vicdanı sızlattı

Üniversite öğrencisi Şule Çet’in öldürülmesiyle ilgili davada sanıklardan Çağatay Aksu’ya müebbet ve 12 yıl 6 ay hapis, Berk Akand’a ise 18 yıl 9 ay hapis cezası verilmesi istinafa taşındı. Davanın müdahillerinden biri olan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın başvurusunda, sanıklara alt sınırdan ceza verilmesinin ve iyi hal indirimi uygulanmasının vicdanları sızlattığı belirtilerek şu değerlendirmeler yapıldı:

11.01.2020Gündem
İşte Şule Çet davasının gerekçeli kararında yer alan soruşturmadaki 2 ihmal

İşte Şule Çet davasının gerekçeli kararında yer alan soruşturmadaki 2 ihmal

Üniversite öğrencisi Şule Çet’in tecavüz edilerek öldürülmesine ilişkin davanın gerekçeli kararı önceki gün açıklandı. Sanık Çağatay Aksu’ya müebbet ve 12 yıl 6 ay hapis, sanık Berk Akand’a ise 18 yıl 9 ay hapis cezası verilmesiyle sonuçlanan davanın gerekçeli kararında, soruşturma aşamasındaki ihmaller şöyle sıralandı:

27.12.2019Gündem
Gerekçeli karar açıklandı: Tecavüz etti 20’nci kattan attı

Gerekçeli karar açıklandı: Tecavüz etti 20’nci kattan attı

Üniversiteli Şule Çet’in tecavüz edilip öldürülmesi olayında açıklanan gerekçeli kararda kan donduran ayrıntılar var.Üniversite öğrencisi Şule Çet’in tecavüz edilerek öldürülmesine ilişkin, Çağatay Aksu’nun müebbet ve 12 yıl 6 ay hapis, Berk Akand’ın ise 18 yıl 9 ay hapis cezası aldığı davanın gerekçeli kararı açıklandı. Ankara 31. Ağır Ceza Mahkemesi, Şule Çet’in, Çağatay Aksu’nun ‘baskısı ve ısrarı sonucu’ lüks plazaya gittiğini belirttiği 116 sayfalık gerekçeli kararda önemli detaylara yer verdi.

26.12.2019Gündem
Son dakika: Şule Çet davasında hükmün gerekçesi açıklandı

Son dakika: Şule Çet davasında hükmün gerekçesi açıklandı

ÜNİVERSİTE öğrencisi Şule Çet'in (23), plazanın 20'nci katından düşerek, ölmesiyle ilgili sanık Çağatay Aksu'ya (34) verilen müebbet ve 12 yıl 6 ay, sanık Berk Akand'a (33) verilen 18 yıl 9 ay hapis cezasının gerekçesi açıklandı. Kararda sanık Aksu'nun Şule Çet'e cinsel saldırıda bulunduğu, ardından şikayet edileceğini düşünerek darbedip, boğazını sıktığı ve intihar süsü vermek için de pencereden attığı belirtildi.

25.12.2019Gündem
Kadın mücadelesi gündemde Tabii ki suç bende değil, ne nerede bulunduğumda ne de nasıl giyinmiş olduğumda...

Kadın mücadelesi gündemde! Tabii ki suç bende değil, ne nerede bulunduğumda ne de nasıl giyinmiş olduğumda...

Şilili feminist kolektif Las Tesis’in, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü vesilesiyle Kadın ve Cinsiyet Eşitliği Bakanlığı’nın önünde gerçekleştirdiği dans performansı, dünyanın farklı ülkelerinden kadınları harekete geçirdi.

Aile Bakanlığından Şule Çet davasına itiraz

Aile Bakanlığı'ndan Şule Çet davasına itiraz!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı son dakika açıklamasında "Şule Çet davasına ilişkin gerekçeli kararın bakanlığımıza mahkemece tebliğ edilmesinden sonra istinaf yoluna başvurarak ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle itiraz edeceğiz" dedi.

5.12.2019Gündem
Şule Çette de iyi hal

Şule Çet'te de 'iyi hal'

Şule Çet davası ‘intihar mı cinayet mi’ tartışmalarının ardından 1.5 yıl sonra sonuçlandı. ‘Cinayet’ diyen mahkeme, sanıklar Çağatay Aksu’ya ‘iyi hal indirimi’ uygulayarak müebbet ve 12 yıl 6 ay hapis, Berk Akand’a 18 yıl 9 ay hapis cezası verdi.

5.12.2019Gündem
Müebbet verilen Çağatay Aksu kimdir Çağatay Aksu Şule Çet için neler söylemişti

Müebbet verilen Çağatay Aksu kimdir? Çağatay Aksu Şule Çet için neler söylemişti?

Karara bağlanan Şule Çet davası ardından gözler müebbet verilen Çağatay Aksu'ya çevrildi. Mahkeme heyeti, sanık Çağatay Aksu’nun müebbet ve cinsel saldırı ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçundan da 12 yıl 6 ay hapsine hükmetti. Peki, müebbet verilen Çağatay Aksu kimdir? Çağatay Aksu Şule Çet için neler söylemişti?

4.12.2019Gündem
Şule Çet davasında karar belli oldu

Şule Çet davasında karar belli oldu!

Gazi Üniversitesi öğrencisi Şule Çet'in ölümüne ilişkin sanıklar Çağatay Aksu ve Berk Akand'ın "cinayet", "nitelikli cinsel saldırı" ve "hürriyeti tahdit" suçlarından yargılandığı davanın altıncı celsesinde karar çıktı. Mahkeme heyeti, sanık Çağatay Aksu’nun müebbet ve cinsel saldırı ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçundan da 12 yıl 6 ay hapsine, sanık Berk Akand’ın ise 18 yıl 9 ay hapsine hükmetti.

4.12.2019Haber
Son dakika haberi: Şule Çet davasında karar belli oldu

Son dakika haberi: Şule Çet davasında karar belli oldu!

Gazi Üniversitesi öğrencisi Şule Çet'in ölümüne ilişkin sanıklar Çağatay Aksu ve Berk Akand'ın "cinayet", "nitelikli cinsel saldırı" ve "hürriyeti tahdit" suçlarından yargılandığı davanın altıncı celsesinde karar çıktı. Mahkeme heyeti, sanık Çağatay Aksu’nun müebbet ve cinsel saldırı ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçundan da 12 yıl 6 ay hapsine, sanık Berk Akand’ın ise 18 yıl 9 ay hapsine hükmetti. Kararı istinaf mahkemesine taşıyacaklarını söyleyen Şule Çet'in avukatı Umur Yıldırım, ''Takdir indiriminin uygulanmaması gerektiğini düşünüyorduk ama mahkeme indirim uyguladı. Ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası müebbete çevrildi'' dedi. Şule Çet’in babası İsmail Çet de ''Acımız bitmedi. Bir kız evladının acısı bitmez ama bu cezayı aldıkları için içimize biraz su serpildi'' diye konuştu.

4.12.2019Gündem
Şule Çet davasında karar bekleniyor

Şule Çet davasında karar bekleniyor

Gazi Üniversitesi öğrencisi Şule Çet'in ölümüne ilişkin iki sanığın "cinayet", "nitelikli cinsel saldırı" ve "hürriyeti tahdit" suçlarından yargılandığı davanın altıncı celsesi başladı.

4.12.2019Gündem
Şule Çet olayının davası karara bağlandı -  Şule Çete ne olmuştu

Şule Çet olayının davası karara bağlandı - Şule Çet'e ne olmuştu?

2018'de şüpheli bir şekilde hayatını kaybeden Şule Çet'in davası 6'ncı görüşmede karar bağlandı. Ankara 31. Ağır Ceza Mahkemesindeki davanın karar duruşmasına tutuklu sanıklar Çağatay Aksu ve Berk Akand, Şule Çet'in babası İsmail Çet ve tarafların avukatları ile müdahil Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının avukatı katıldı. Duruşmayı bazı milletvekilleri ile sanık yakınlarının da arasında bulunduğu çok sayıda kişi izledi. Peki, Şule Çet'e ne olmuştu? İşte, Şule Çet olayının detayları...

4.12.2019Gündem
Şule Çetin ailesinin avukatı: Mektuplar Akand’ı kurtarmak için

Şule Çet'in ailesinin avukatı: Mektuplar Akand’ı kurtarmak için

ANKARA'da üniversite öğrencisi Şule Çet’in (23) plazanın 20'nci katından düşerek ölmesiyle ilgili davada Çet ailesinin avukatlarından Umur Yıldırım, sanık Çağatay Aksu'nun (34) diğer sanık Berk Akand'a (33) gönderdiği mektuplar ile ilgili konuştu. Mektupların 1 yıl önce yazılmasına rağmen mahkemeye yeni sunulduğuna dikkat çeken Yıldırım, "Berk Akand’ı kurtarmak için, masum intibası yaratmak için sunuldu. Ancak bu mektuplar bir sanığı kurtarmadan ziyade ikisinin birlikte işlediğini daha çok ortaya koyan yazışmalar" dedi.

26.11.2019Gündem
Yüz kızartan savunma

Yüz kızartan savunma

Şule Çet’in Ankara’daki bir plazanın 20. katından şüpheli bir şekilde düşerek ölmesine ilişkin davada sanık avukatlarının, “Şule gezip tozan bir tip” ifadeli savunması salonda infial yarattı. Sanıklardan Çağatay Aksu’ya müebbet, Berk Akand’a ise 31 yıl hapis istendi.

21.11.2019Gündem
Şule Çet olayı nedir Ölümüyle ilgili sır perdesi devam eden Şule Çet kimdir

Şule Çet olayı nedir? Ölümüyle ilgili sır perdesi devam eden Şule Çet kimdir?

Hala aydınlatılamayan Şule Çet olayının davası sürüyor. Şule Çet'in ölümüyle ilgili iddianamede şüpheliler Çağatay Aksu (34) ve Berk Akand'ın (33) yargılanmasına devam ediliyor. Peki, Şule Çet olayı nedir? Ölümüyle ilgili sır perdesi devam eden Şule Çet kimdir?

20.11.2019Gündem
Şule Çet davasında flaş gelişme Mektupları ortaya çıktı: Ya beraber batarız ya da beraber çıkarız

Şule Çet davasında flaş gelişme! Mektupları ortaya çıktı: Ya beraber batarız ya da beraber çıkarız

ANKARA'da, üniversite öğrencisi Şule Çet'in (23), plazanın 20'nci katından düşerek, ölmesiyle ilgili davada savcı, sanıklardan Çağatay Aksu'nun (34) müebbet ve 39 yıla kadar hapis, Berk Akand'ın (33) ise 31 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılmasını talep etti.

20.11.2019Gündem
Şule Çet davasında 5inci duruşma başladı

Şule Çet davasında 5'inci duruşma başladı

Ankara'da Gazi Üniversitesi öğrencisi Şule Çet'in (23), geçen 29 Mayıs'ta bir plazanın 20'nci katından şüpheli şekilde düşerek ölmesiyle ilgili tutuklu sanıklar Çağatay Aksu (34) ve Berk Akand'ın (33) yargılanmasına devam edildi.

20.11.2019Gündem
DNA raporu geldi

DNA raporu geldi

ANKARA’da şüpheli bir şekilde ölen üniversite öğrencisi Şule Çet’in (23) tırnaklarında bulunan, sanık Berk Akand’a ait DNA profilinin nasıl transfer olduğu Adli Tıp Kurumu raporunda belirlenemedi.

7.11.2019Gündem
Şule Çet davasında ikinci adli tıp raporu açıklandı

Şule Çet davasında ikinci adli tıp raporu açıklandı

ANKARA'da, plazanın 20'nci katından şüpheli şekilde düşerek ölen üniversite öğrencisi Şule Çet'in (23) tırnaklarında bulunan, sanık Berk Akand'a ait DNA profilinin nasıl transfer olduğu Adli Tıp Kurumu raporunda belirlenemedi. Raporda, transferin basit bir el sıkışma veya boğuşma sırasında da gerçekleşmiş olabileceği ancak dosyadaki bulgulara göre bunun ayrımının yapılamadığı belirtildi.

6.11.2019Gündem
Şule Çet davasında dudak okuma raporuna itiraz

Şule Çet davasında dudak okuma raporuna itiraz

Ankara'da üniversite öğrencisi Şule Çet'in (23), plazanın 20'nci katından şüpheli şekilde düşerek ölmesiyle ilgili sanıklar Çağatay Aksu (34) ve Berk Akand'ın (33) asansör önündeki görüntülerine ilişkin dudak okuma raporuna Berk Akand’ın avukatı Paşa Büyükkayaer itiraz etti. Avukat Büyükkayaer, raporun maddi gerçeğin ortaya çıkmasına bir katkı sunmadığını, olaya tanık güvenlik görevlilerinin ifadelerinin de dosyaya eklenerek görüntülerle ilgili yeniden bilirkişi raporu alınmasını talep etti.

1.11.2019 Gündem
Leke takibinde sonuç: Negatif

Leke takibinde sonuç: Negatif

ÜNİVERSİTE öğrencisi Şule Çet’in şüpheli ölümüne ilişkin davada, beklenen ikinci biyolojik inceleme raporu dosyaya sunuldu. Ankara Polis Kriminal Laboratuvarı Müdürlüğü’nün raporunda olay yerinde yapılan inceleme sonucu alınan biyolojik örneklerin Çet ile sanıklar Berk Akand ve Çağatay Aksu’ya ait olmadığının tespit edildiği belirtildi.

1.11.2019Gündem
Şule Çet davasında, biyolojik lekeler sanıkların çıkmadı

Şule Çet davasında, biyolojik lekeler sanıkların çıkmadı

Ankara’da, üniversite öğrencisi Şule Çet’in (23), plazanın 20’nci katından düşerek ölmesiyle ilgili, olay yerindeki biyolojik lekelerden bazılarının kime ait olduğunun tespiti için hazırlanan rapor mahkeme dosyasına girdi. Raporda, mukayesesi yapılan örneklerin sanıklara ve Çet’e ait olmadığının tespit edildiği belirtildi.

31.10.2019Gündem
Şule Çet davasında beklenen rapor: İçeriği net tespit edilemedi

Şule Çet davasında beklenen rapor: İçeriği net tespit edilemedi

ANKARA'da, üniversite öğrencisi Şule Çet'in (23), plazanın 20'nci katından düşerek, ölmesiyle ilgili, tutuklu sanıklar Çağatay Aksu (34) ve Berk Akand'ın (33) asansör önündeki görüntülerine ilişkin dudak okuma raporu dosyaya girdi.

18.10.2019Gündem
Bilirkişi: Atılmadan yarı çıplaktı

Bilirkişi: Atılmadan yarı çıplaktı

ÜNİVERSİTE öğrencisi Şule Çet’in şüpheli ölümüne ilişkin davanın dördüncü duruşması dün Ankara 31’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Duruşmada, 52 sayfalık rapor hazırlayan Erciyes Üniversitesi Adli Tıp Uzmanı Prof. Dr. Çağlar Özdemir tanık olarak dinlendi.

17.10.2019Gündem
Profesör konuştu: Anlattıkları gibi değil

Profesör konuştu: "Anlattıkları gibi değil"

ANKARA'da, Gazi Üniversitesi öğrencisi Şule Çet'in, geçen yıl 28 Mayıs'ta plazanın 20'nci katından düşerek, ölmesiyle ilgili Çağatay Aksu (34) ve Berk Akand'ın (33) tutuklu yargılanmalarına devam edildi. Ölüm olayına ilişkin hazırladığı bilirkişi raporu avukatlarca dava dosyasına sunulan Prof. Dr. Çağlar Özdemir, "Yaşanan olay sanıkların anlattığı gibi değil." diye konuştu.

16.10.2019Gündem
Şule Çetin psikolojisini inceleyen bilirkişi heyeti, intihar bulgusu yok dedi

Şule Çet'in psikolojisini inceleyen bilirkişi heyeti, 'intihar bulgusu yok' dedi

Ankara'da, üniversite öğrencisi Şule Çet'in (23) ölümünden önceki psikolojik durumunu incelemekle görevlendirilen bilirkişi heyeti, raporunu tamamladı. Gazi Üniversitesi öğretim üyesi 3 psikiyatri uzmanından oluşan bilirkişi heyetinin hazırladığı raporda, 'Maktulün intihar edebileceği konusunda dosyada bir bilgi veya gözlemin olmadığı' belirtildi. Raporda ayrıca, Çet'in elindeki bir tutam saç için de 'intihar kanıtı olarak kabul edilemeyeceği' tespitinde bulunuldu.

13.10.2019Gündem
1 sene sonra incelenen halıda iz bulunamadı

1 sene sonra incelenen halıda iz bulunamadı

Ankara’da bir plazanın 20. katından, 29 Mayıs 2018’de şüpheli bir şekilde düşerek yaşamını yitiren üniversite öğrencisi Şule Çet’in ölümüne ilişkin davada cep telefonlarıyla ilgili hazırlanan rapor dosyaya girdi. Şüpheliler Çağatay Aksu ve Berk Akand’ın tutuklu yargılandıkları davaya bakan mahkeme, genç kadının ve ev arkadaşı Lila T.’nın telefonlarının incelenmesine karar vermişti. Raporda, Çet’in telefonunun açılamadığı belirtildi.

10.10.2019Gündem
Rapor çıktı: Halıfleks üzerindeki lekeler kan değilmiş

Rapor çıktı: Halıfleks üzerindeki lekeler kan değilmiş

Ankara'da üniversite öğrencisi Şule Çet'in (23) plazanın 20'nci katından düşerek ölmesiyle ilgili olay yerindeki kan, tükürük, sperm gibi biyolojik lekelerin tespiti için alınan örneklerin incelemesi tamamlandı. Ankara Emniyet Müdürlüğü Biyolojik İnceleme Şube Müdürlüğü'nün raporunda halıfleks üzerindeki lekelerin kan izi olmadığı belirtildi.

9.10.2019Gündem
Şule Çetin psikolojik durumu hakkında rapor hazırlanacak

Şule Çet'in psikolojik durumu hakkında rapor hazırlanacak

Ankara'da plazanın 20'nci katından düşerek hayatını kaybeden üniversite öğrencisi Şule Çet'in (23) psikolojisinin incelenmesi için Hacettepe ve Gazi üniversitelerinden bilirkişi heyeti talep edildi. Sağlık Bakanlığı'ndan alınan tedavi kayıtları incelenerek Çet'in psikolojik durumu hakkında rapor hazırlanacak.

8.10.2019Gündem
Şule Çet davasında olay yeri keşif raporuna itiraz

Şule Çet davasında olay yeri keşif raporuna itiraz

Ankara'da üniversite öğrencisi Şule Çet'in '23) şüpheli ölümüyle ilgili ceset, çorap ve ayakkabıların Çet'in plazanın 20'nci katının penceresinden atlaması veya atılması durumunda da olay yerinde tespit edilen pozisyonu alabileceği yönündeki keşif raporuna itiraz etti. Mahkemeye sunulan itiraz dilekçesinde "Hacettepe Üniversitesi Adli Tıp Anabilim Dalı Başkanlığı ile Ortadoğu Teknik Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü’nden birer akademisyenin de dahil olacağı bir kuruldan yeniden rapor alınmasını talep ediyoruz" denildi.

24.09.2019Gündem
Psikolojisine bakılacak

Psikolojisine bakılacak

ŞULE Çet’in şüpheli ölümüne ilişkin davada yeni bir gelişme yaşandı. Mahkeme, dava dosyasına giren Çet’e ait hastane kayıtları, reçeteleri ve tedavi evraklarının incelenerek bir rapor hazırlanması için 3 kişilik bir bilirkişi heyeti oluşturulmasına karar verdi. Heyet yapacağı inceleme sonucunda, Çet’in psikolojik durumuna ilişkin bir rapor hazırlayarak mahkemeye sunacak.

18.09.2019Gündem
Şule Çetin telefonu ikinci kez incelenecek

Şule Çet'in telefonu ikinci kez incelenecek

Ankara'da plazanın 20'inci katından düşerek yaşamını yitiren Şule Çet'in (23) avukatı Umur Yıldırım, Çet'in telefonunun ikinci kez incelenmek üzere Jandarma Kriminal'e gönderildiğini söyledi. Yıldırım, "Bu incelemede olay gecesi kayıtlarının ortaya çıkma ihtimali var. Bizim beklentimiz de umudumuz da bu yönde" dedi.

16.09.2019Gündem
Şule Çet’in telefonunun şifresi çözülemedi

Şule Çet’in telefonunun şifresi çözülemedi

Ankara'da, geçen yıl 28 Mayıs'ta şüpheli bir şekilde hayatını kaybeden Şule Çet’in, Siber Suçlarla Şube Müdürlüğü'ne gönderilen cep telefonunun şifresi çözülemedi.

12.09.2019Gündem
Mahkeme dosyasına girdi Çok konuşulacak olay yeri raporu...

Mahkeme dosyasına girdi! Çok konuşulacak olay yeri raporu...

Gazi Üniversitesi öğrencisi Şule Çet'in, geçen yıl 28 Mayıs'ta saat 03.50'de plazanın 20'nci katından düşerek, hayatını kaybetmesiyle ilgili Çağatay Aksu (34) ve Berk Akand'ın (33) 'cinayet', 'nitelikli cinsel saldırı' ve 'hürriyeti tehdit' suçlarından tutuklu yargılandıkları Ankara 31'inci Ağır Ceza Mahkemesi, geçen Mayıs ayında olay yerinde keşif yaptı.

11.09.2019Gündem
Şule Çet davası: Dudak okuma uzmanı aranıyor

Şule Çet davası: Dudak okuma uzmanı aranıyor

Şule Çet’in şüpheli ölümüne ilişkin davada, TRT ve Emniyet Genel Müdürlüğü’nün bünyelerinde dudak okuma uzmanı bulunmadığını bildirmesi üzerine mahkeme bu kez Milli Eğitim Bakanlığı’na yazı yazdı. Mahkeme ayrıca İstanbul Adli Tıp Kurumu 5’inci İhtisas Kurulu’na da yazı yazarak, selamlaşma şeklinde basit bir el sıkışma, halay çekilmesi sırasında sanık Berk Akand’ın DNA örneklerinin maktulün tırnak örneklerinde çıkıp çıkmayacağı hususlarına ilişkin görüş sordu.

31.07.2019Gündem
Bir yıl sonra leke incelemesi

Bir yıl sonra leke incelemesi

Şule Çet’in şüpheli ölümünden 1 yıl sonra olay yerinde ‘biyolojik leke’ araştırması yapıldı. Plazadaki dinlenme odası karartma yapılarak iki saat boyunca incelendi ve örnekler alındı.

18.07.2019Gündem

Şule Çet davası… İşte bilimsel raporda yer alan o lekeler…

ANKARA’da üniversite öğrencisi Şule Çet’in (23) plazanın 20'inci katından düşerek ölmesiyle ilgili dava kapsamında,  olay yerinde bilirkişi incelemesi yapıldı. Yaklaşık 2 saat süren incelemede Şule Çet'in atıldığı ileri sürülen ofiste makam odası ve dinlenme odasında yerde ve duvarlarda bulunan lekelerden örnek alındı.

17.07.2019Gündem
Şule Çetin hayatını kaybettiği plazadaki inceleme tamamlandı

Şule Çet'in hayatını kaybettiği plazadaki inceleme tamamlandı

Üniversite öğrencisi Şule Çet'in düştüğü plaza katındaki biyolojik lekelerin tespiti için bilirkişi eşliğinde başlatılan inceleme sona erdi. Çet ailesinin avukatlarından Ferhat Gebeş "Olay yerindeki video kaydı ve fotoğraflarda da aynı şüpheler mevcuttu. Bunlarla ilgili bilirkişilerin ve uzmanların eşliğinde bu şüpheli lekelerden örnekler alınarak detaylı bir çalışma yapıldı. Bunun neticesinde elde edilecek bulguların dosyaya bir seyir katacağına inanıyoruz" dedi.

17.07.2019Gündem
Tecavüzle suçlanan profesöre istenen ceza belli oldu

Tecavüzle suçlanan profesöre istenen ceza belli oldu!

ANKARA'da, kendisine ait hayvan hastanesinde çalışan veteriner Ç.B.’ye (23) tecavüz ettiği suçlamasıyla tutuklanıp, savcılık kararıyla resen tahliye edilen Prof. Dr. Hasan B. hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. İddianamede, Hasan B. için, 'nitelikli cinsel saldırı', 'cebir ve tehdit ile hürriyeti yoksun kılma', 'tehdit' ve 'hakaret' suçlarından 5 yıldan 27 yıl 6 aya kadar hapis cezası istendi.

16.07.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Muhalefet cephesinin Cumhurbaşkanlığı denklemi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu siyasi hayatının en güçlü olduğu kurultayını yaptı.

19.08.2020