EKSTRA
MENÜ

Berberler

Berberler ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Berberler haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 840 Berberler haberi bulunmuştur.

Berberler Haberleri

İngiltere ekonomisi daralma yaşadı

İngiltere ekonomisi daralma yaşadı

İngiliz Ulusal İstatistik Ofisi’nden (ONS) yapılan açıklamada, İngiliz ekonomisinin ikinci kez karantina uygulamasına geçildiği 2020 yılının kasım ayında yüzde 2,6 daraldığı, Gayri Safi Yurtiçi Hasıla’nın (GSYH) Kovid-19 salgını öncesine kıyasla yüzde 8,5 daha az olduğu kaydedildi.

15.01.2021Ekonomi
‘Gerekli kaynaklarımız var ve onları kullanacağız’

‘Gerekli kaynaklarımız var ve onları kullanacağız’

Alman Maliye Bakanı Olaf Scholz, uzun süren korona salgını krizine rağmen, ülke kaynaklarının yeterli olduğunu söyledi. Scholz “Ekonomiye güvenin. Gerekli kaynaklara sahibiz. Bunları da kullanacağız” dedi. Bakanın topluma güven aşılamak istemesine karşın iş yeri sahipleri kasım ayının yardımını almamaktan şikayetçi.

15.01.2021Avrupa
Karamanda uyuşturucu operasyonu

Karaman'da uyuşturucu operasyonu

Karaman'da, Narkotim tarafından yapılan operasyonda, uyuşturucu satışı yaptığı öne sürülen berberler Adem U., Abbas U. ve Burak U., gözaltına alındı.

5.01.2021Gündem
Evlerimizde vazgeçilmezlerimiz oldular

Evlerimizde vazgeçilmezlerimiz oldular

Koronavirüs nedeniyle tüketim ve alışveriş alışkanlarımız değişti, daha önce hiç satın almadığımız ürünler aldık. Nadiren kullandığımız bazı şeyler birden baştacımız oldu. ‘Evde kal’ günlerinde popülerleşen ürünler, bitirmek üzere olduğumuz yılın da ufak bir muhasebesi gibi…

27.12.2020Hürriyet Pazar
Son dakika haberler: Kırklareli Valiliğinden flaş karar

Son dakika haberler: Kırklareli Valiliği'nden flaş karar!

Son dakika haberi... Kırklareli İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, Vali Osman Bilgin başkanlığında toplanarak, koronavirüsle mücadelede yeni tedbirler aldı.

25.12.2020Gündem
Son dakika... 1.2 milyon esnafa destek ve hibe verilecek İşte destekten yararlanacakların listesi

Son dakika... 1.2 milyon esnafa destek ve hibe verilecek! İşte destekten yararlanacakların listesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın koronavirüs pandemisine karşı esnafa yönelik olarak açıkladığı kira desteği ve hibenin detayları belli oldu. Çiçekçiden simitçiye kadar birçok alanda faaliyet gösteren esnaf destek ve hibeden yararlanabilecek. Başvurular ise internet üzerinden kolayca gerçekleştirilecek.

25.12.2020Ekonomi
Esnafa hibe ve kira desteği başvurular ne zaman başlıyor Destekten kimler faydalanacak İşte merak edilen soruların cevapları

Esnafa hibe ve kira desteği başvurular ne zaman başlıyor? Destekten kimler faydalanacak? İşte merak edilen soruların cevapları

Esnafa hibe ve kira desteği gündemde yer almaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan esnafa kira desteğinin detayları belli oldu. Karar gereğince, salgından etkilenen kesime aylık 1000 lira olmak üzere toplamda 3 bin lira doğrudan gelir desteği ile üç ay boyunca büyükşehirlerde aylık 750 lira, diğer illerde aylık 500 lira kira desteği verilecek. kantinciler, kuaförler, berberler, güzellik salonları işletenler, kafe işletenler, kırtasiye perakende ve toptan ticaret işletmeleri gibi işletmeler destekten faydalanabilecek. İşte, esnafa hibe ve kira desteğinden yararlanacaklar. İşte, detaylar.

24.12.2020Ekonomi
Ticaret Bakanlığı, destek verilecek esnafların faaliyet tanımını belirledi

Ticaret Bakanlığı, destek verilecek esnafların faaliyet tanımını belirledi

Ticaret Bakanlığı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı alınan tedbirlerden etkilenen esnaf, sanatkar ve gerçek kişi tacirlere yönelik hibe ve kira desteğinin verileceği kesimleri belirledi.

24.12.2020Ekonomi
Esnafa hibe ve kira desteğinden kimler yararlanabilecek Bakanlık ayrıntıları açıkladı

Esnafa hibe ve kira desteğinden kimler yararlanabilecek? Bakanlık ayrıntıları açıkladı

Ticaret Bakanlığı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı alınan tedbirlerden etkilenen esnaf, sanatkar ve gerçek kişi tacirlere yönelik hibe ve kira desteğinin verileceği kesimleri belirledi. e-Devlet üzerinden yapılabilecek destek başvurularına, ocak ayının ilk haftası itibarıyla başlanması öngörülüyor. Peki, esnafa hibe ve kira desteğinden kimler yararlanabilecek?

24.12.2020Gündem
Koronavirüs aşısı ne zaman gelecek Aşı ne zaman yapılmaya başlanacak İşte coronavirüs aşısında son durum

Koronavirüs aşısı ne zaman gelecek? Aşı ne zaman yapılmaya başlanacak? İşte coronavirüs aşısında son durum

Çin aşısı ne zaman gelecek? Koronavirüs aşısı Türkiye'nin salgın gündeminde yer almaya devam ediyor. Coronavirüste vaka sayısı bazı illerde halen artış göstermeyi sürdürürken Sağlık Bakanlığı aşılama takvimini planladı. Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından corona virüs aşısının Türkiye'ye geleceği tarih için 11 Aralık'ı işaret gösteren Sağlık Bakanı Koca, yeni açıklamalarda bulundu. Aşının şuan depolarda hazır olduğunu belirten Koca, aşılamanın yılın ilk haftası yapılacağını söyledi. İşte, corona virüs aşısında son durum ve aşılamanın başlayacağı tarihle ilgili ayrıntılar.

20.12.2020Gündem
Almanya’da Kovid-19 kaynaklı ölüm sayısı 25 bini geçti

Almanya’da Kovid-19 kaynaklı ölüm sayısı 25 bini geçti

Almanya’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı 25 bini geçti.

19.12.2020Dünya
Almanya’da Kovid-19 kaynaklı ölüm sayısı 25 bini geçti

Almanya’da Kovid-19 kaynaklı ölüm sayısı 25 bini geçti

Almanya’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı 25 bini geçti.

19.12.2020Avrupa
Son dakika haberi: Almanya şokta: Bir günde 952 ölü

Son dakika haberi: Almanya şokta: Bir günde 952 ölü!

Almanya bir günde koronavirüs vakaları ve ölü sayısında yeni bir rekora ulaştı. Bir gün içinde 27 bin 728 kişiye korona tanısı konuldu. 952 kişi hayatını kaybetti. Yoğun bakımdaki hasta sayısı 4 bin 736'e ulaştı.

16.12.2020Dünya
Bir günde 952 kişi öldü... Virüs Almanya’yı etkisi altına aldı

Bir günde 952 kişi öldü... Virüs Almanya’yı etkisi altına aldı

Koronavirüs Almanya’yı tamamen etkisi altına aldı. Robert Koch Enstitüsü verilerine göre son 24 saatte 27 bin 728 kişiye koronavirüs tanısı konuldu, ülkede toplam vaka sayısı 1 milyon 379 bin 238’e yükseldi.

16.12.2020Avrupa
Uzaktan eğitim dijital araçlarla eğlenceli hale geliyor

Uzaktan eğitim dijital araçlarla eğlenceli hale geliyor

Eskişehir'de faaliyet gösteren Melahat Ünügür Ortaokulu'nun öğretmenleri, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını tedbirleri kapsamında başlatılan uzaktan eğitim sürecindeki derslerde dijital araçları kullanarak zamanı öğrenciler için eğlenceli hale getiriyor.

16.12.2020Teknoloji
Alman berberler açık havada tıraş dönemi başlattı

Alman berberler açık havada tıraş dönemi başlattı

Almanya’nın Aşağı Saksonya eyaletine bağlı Delmenhorst kentinde koronavirüs nedeniyle berberlerin kapatılmasının ardından kuaför işletmecileri tıraş olmak isteyen vatandaşlara açık havada hizmet vermeye başladı.

15.12.2020Avrupa
Dersi kedi anlatıyor zaman su gibi akıyor

Dersi kedi anlatıyor zaman su gibi akıyor

Öğretmenler, uzaktan eğitim sürecinde dijital araçları kullanarak ders saatlerini öğrenciler için eğlenceli hale dönüştürüyor. Bu araçlar sayesinde bazı dersleri bir kedi anlatıyor, bazı derslerde yarışmalar düzenleniyor. Öğrenciler bir sonraki dersi iple çekiyor.

15.12.2020Eğitim
Berberler ve kuaförler kapandı mı İşte, berberlerin ve kuaförlerin çalışma saatleri

Berberler ve kuaförler kapandı mı? İşte, berberlerin ve kuaförlerin çalışma saatleri

Berberler ve kuaförler için yeni detaylar araştırılmaya devam ediliyor. 1 Aralık 2020 gece yarısı itibariyle yayımlanan genelge içerisinde berberler ve kuaförler için herhangi bir bilgi yer alıp almadığını merak eden pek çok vatandaş, internet üzerinden araştırmalarını gerçekleştiriyor. Peki, Berberler ve kuaförler kapandı mı? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

1.12.2020Gündem
Berberler ve kuaförler hafta sonu açık mı İşte, kuaför ve berberlerin çalışma saatleri

Berberler ve kuaförler hafta sonu açık mı? İşte, kuaför ve berberlerin çalışma saatleri

Berberler ve kuaförler açık olup olmadığı ile gündemde yer almaya devam ediyor. Koronavirüs genelgesi dolayısıyla çalışma saatleri düzenlenen işletmelerden birisi olan berberler ve kuaförler, buna göre belirli saat aralıklarında müşteri kabul edebilecek. İşte, berberler ve kuaförler için çalışma saatleri bilgileri

27.11.2020Gündem
Son dakika haberi: Koronavirüs aşısında kritik oran: Yüzde 70 Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Hasöksüz açıkladı

Son dakika haberi: Koronavirüs aşısında kritik oran: Yüzde 70! Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Hasöksüz açıkladı

Son dakika haberi... Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Hasöksüz katıldığı canlı yayında koronavirüs aşısıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Prof. Dr. Hasöksüz, ülkemizde aşının başarı sağlaması için nüfusun yüzde 70'ine aşı yapılmasının doğru olacağını vurguladı.

26.11.2020Gündem
Berber ve kuaförler saat kaça kadar açık olacak İşte çalışma saatleri

Berber ve kuaförler saat kaça kadar açık olacak? İşte çalışma saatleri

Berber ve kuaförler kapatılacak mı? ve berber, kuaförler saat kaça kadar açık olacak sorusu alınan yeni tedbirlerin ilk haftasında günün internette aranan konuları arasında yer alıyor. Kabine toplantısının ardından alınan koronavirüs tedbirlerini açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan berber ve kuaförlerin yeni çalışma sistemini açıkladı. Alınan karara göre berber ve kuaförlerin çalışma süreleri saat 10 ve akşam 20 olarak güncellendi. İçişleri Bakanlığı'ndan yayınlanan genelgede de çalışma saatlerinin detayları belli oldu. İşte, berber ve kuaförlerle ilgili alınan yeni kararlar.

26.11.2020Gündem
Son Dakika: Fahrettin Koca o illere dikkat çekti ve günlük vaka sayısını açıkladı.. 28 bin 351 yeni koronavirüs vakası..

Son Dakika: Fahrettin Koca o illere dikkat çekti ve günlük vaka sayısını açıkladı.. 28 bin 351 yeni koronavirüs vakası..

Son dakika haberi... Türkiye geçen hafta cuma günü itibarıyla yürürlüğe giren yeni tedbirlerle ağırlaşan korona tablosu ile mücadele etmeye çalışırken, vaka ve ölü sayısı maalesef her geçen gün artıyor... Uzmanlar, bu sayıların 1-14 gün önceki durumu yansıttığını belirtirken, yeni kısıtlamaların etkisinin ise gelecek hafta pazartesi itibarıyla görülmesi bekleniyor. Bu şartlar altında Sağlık Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Koronavirüs Bilim Kurulu üyeleri 17.00'da bir araya geldi. Toplantı az önce sonra erdi ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca kritik açıklamalar yaptı. Bakan Koca, tabloda semptom göstermeyen hastaların da artık yer alacağını duyurdu. Koronavirüste son durumu paylaşan Fahrettin Koca, "Son 3.5 aydan bu yana ağır hasta sayımızda artış 8 kata yakın oldu. Hatta 9 kat... Bugünkü Vefat sayımız 168. Bugün, en yüksek vefat sayımız" ifadelerini kullandı. Bakan Koca 25 kasım bugünkü korona vaka sayısını da açıkladı: 28 BİN 351...

26.11.2020Gündem
Berberler ve kuaförler açık mı İşte, kuaför ve berberlerin çalışma saatleri

Berberler ve kuaförler açık mı? İşte, kuaför ve berberlerin çalışma saatleri

Berberler ve kuaförler açık olup olmadığı ile gündemde yer almaya devam ediyor. Koronavirüs genelgesi dolayısıyla çalışma saatleri düzenlenen işletmelerden birisi olan berberler ve kuaförler, buna göre belirli saat aralıklarında müşteri kabul edebilecek. İşte, berberler ve kuaförler için çalışma saatleri bilgileri

26.11.2020Gündem
AVMler saat kaça kadar açık olacak İşte İçişleri Bakanlığı genelgesi ve Alışveriş merkezi çalışma saatleri

AVM'ler saat kaça kadar açık olacak? İşte İçişleri Bakanlığı genelgesi ve Alışveriş merkezi çalışma saatleri

AVM'ler saat kaça kadar olacak? sorusu koronavirüs tedbirlerinin ardından cevabı merak edilen konular arasında yer alıyor.. İçişleri Bakanlığının, Kovid-19'la mücadele amacıyla valiliklere gönderdiği genelge kapsamındaki tedbirler, uygulanmaya başlandı. Bu kapsamda AVM'ler ve berberler gibi vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği yerlerin açılış ve kapanış saatleri de değişti. Vatandaşlar da özellikle, bu mekanların sabah saat kaçta açılacağını merak ediyor. Peki, AVM'ler ve berberler/kuaförler saat kaçta açılacak?

23.11.2020Gündem
Berber ve kuaförler saat kaça kadar açık olacak İşte çalışma saatleri

Berber ve kuaförler saat kaça kadar açık olacak? İşte çalışma saatleri

Berber ve kuaförler kapatılacak mı? ve berber, kuaförler saat kaça kadar açık olacak sorusu alınan yeni tedbirlerin ilk haftasında günün internette aranan konuları arasında yer alıyor. Kabine toplantısının ardından alınan koronavirüs tedbirlerini açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan berber ve kuaförlerin yeni çalışma sistemini açıkladı. Alınan karara göre berber ve kuaförlerin çalışma süreleri saat 10 ve akşam 20 olarak güncellendi. İçişleri Bakanlığı'ndan yayınlanan genelgede de çalışma saatlerinin detayları belli oldu. İşte, berber ve kuaförlerle ilgili alınan yeni kararlar.

23.11.2020Gündem
AVMler ve berberler/kuaförler saat kaçta açılacak İşte AVM ve berber/kuaför çalışma saatleri

AVM'ler ve berberler/kuaförler saat kaçta açılacak? İşte AVM ve berber/kuaför çalışma saatleri

İçişleri Bakanlığının, Kovid-19'la mücadele amacıyla valiliklere gönderdiği genelge kapsamındaki tedbirler, uygulanmaya başlandı. Bu kapsamda AVM'ler ve berberler gibi vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği yerlerin açılış ve kapanış saatleri de değişti. Vatandaşlar da özellikle, bu mekanların sabah saat kaçta açılacağını merak ediyor. Peki, AVM'ler ve berberler/kuaförler saat kaçta açılacak?

22.11.2020Gündem
Arnavutköyde yasağa rağmen müşteri alan marketçiye ceza

Arnavutköy'de yasağa rağmen müşteri alan marketçiye ceza

ARNAVUTKÖY'de dün akşam yasağın başlamasının ardından açık olan ve müşteri alan market sahibine ceza kesildi.

21.11.2020Gündem
Bugün sokağa çıkma yasağı başlıyor mu Sokağa çıkma yasağı saat kaçta başlayacak ve ne kadar sürecek

Bugün sokağa çıkma yasağı başlıyor mu? Sokağa çıkma yasağı saat kaçta başlayacak ve ne kadar sürecek?

Sokağa çıkma yasağı için İçişleri Bakanlığı genelgesinde duyurulan bilgilere göre süreç başlıyor. Genelgede yer alan bilgilere göre 20 Kasım 20.00 itibariyle berberler, kafeler, restoranları ilgilendiren yasaklar yürürlüğe girerken, sokağa çıkma yasağı ise resmi olarak 21 Kasım Cumartesi günü başlayacak. 21 Kasım Cumartesi günü 65 yaş üstü vatandaşlar 10:00 ile 13:00, 20 yaş altı vatandaşlar ise 13:00 ile 16:00 saatleri arasında sokağa çıkabilecek. Sokağa çıkma yasağı 21 Kasım Cumartesi günü saat 20.00 itibariyle tüm vatandaşları kapsayacak. Yasak sabah pazar sabahı saat 10.00'da sona erecek. İşte, sokağa çıkma yasağı hakkında merak edilen tüm detaylar

20.11.2020Gündem
Berberler ve kuaförler saat kaça kadar açık, kaçta kapanıyor

Berberler ve kuaförler saat kaça kadar açık, kaçta kapanıyor?

Berberler ve kuaförler, koronavirüs tedbirleri kapsamında çalışma saatleri düzenlenen kurumlar arasında yer aldı. Virüsün bulaş riski taşıdığı işletmeler için kararların alındığı kabine toplantısının ardından açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, berberler ve kuaförlerin açık ve kapalı olacağı saatleri açıkladı. Peki, berberler ve kuaförler saat kaça kadar açık ve saat kaçta kapanacak? İşte, o konu hakkında merak edilen bazı bilgiler

19.11.2020Gündem
İşte saat saat yeni kurallar

İşte saat saat yeni kurallar

Koronavirüste artan vakalara karşı Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın duyurduğu yeni yasaklarla ilgili detaylar netleşti. İçişleri Bakanlığı tüm valiliklere genelge gönderdi. İşte 65 yaş üstünden 20 yaş altına, lokantalardan sinemalara, hafta sonundan özel araçla seyahate kadar yarın saat 20.00’den itibaren geçerli olacak tedbirler...

19.11.2020Gündem
Berberler ve kuaförler kapanacak mı Cumhurbaşkanı Erdoğandan açıklama geldi

Berberler ve kuaförler kapanacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklama geldi

Koronavirüs önlemleri kapsamında bir süre berberler ve kuaförlerin çalışmasına ara verilmişti. Artan vaka sayılarının ardından vatandaşlar yeniden yasakların gelip gelmeyeceğini öğrenmek istiyorlar. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanlığı Kabinesi kararları doğrultusunda Kovid-19 ek tedbirlerine ilişkin yayımlanan genelge göre, kuaförlerin saat 22.00'de kapanacağı açıklanmıştı. Peki berberler ve kuaförler kapanacak mı? İşte yapılan yeni açıklama

18.11.2020Gündem
Vakalar arttı, yeni yasaklar geldi

Vakalar arttı, yeni yasaklar geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, artan vaka sayıları sebebiyle koronavirüse karşı alınacak yeni tedbirleri açıkladı. Buna göre, hafta sonları 10.00 ile 20.00 arası dışında sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Okullar yıl sonuna kadar kapanacak, restoran ve kafelerde sadece paket servis uygulanacak. AVM'ler, marketler, berberler 10.00 ile 20.00 arası açık kalacak. Kıraathaneler ve sinemalar kapanacak.

18.11.2020Gündem
Başbakan Kurz: ‘Kimseyle görüşmeyin’

Başbakan Kurz: ‘Kimseyle görüşmeyin’

Avusturya, artan koronavirüs vaka sayıları nedeniyle tamamen kapanma kararı aldı. Ülkede 17 Kasım’dan itibaren süpermarketler, bankalar, eczane ve temizlik malzemesi satan iş yerleri hariç her yer kapanacak. Kapanma salı gece yarısı başlayacak, 6 Aralık’a kadar sürecek.

15.11.2020Avrupa
Berber, pazar günü çalışamazlar kararını iptal ettirdi

Berber, 'pazar günü çalışamazlar' kararını iptal ettirdi

KARABÜK'te, berber Yusuf Aldemir, Karabük Berberler ve Kuaförler Odası'nın aldığı pazar günleri berberler, salı günleri kuaförlerin kapalı olacağı yönündeki karar ile bu nedenle kendisine kesilen cezayı mahkemeye taşıdı. Açılan davada mahkeme, çalışma saatlerinin belirlenmesinde sadece valiliklerin yetkili olduğunu bildirerek, hem kararı hem cezayı iptal etti. Berber Yusuf Aldemir, "Hakkımı aradım ve kazandım. İsteyen çalışır isteyen çalışmaz" dedi.

14.11.2020Gündem
Riskli bölgeden gelene ‘negatif’ bile olsa 5 gün karantina

Riskli bölgeden gelene ‘negatif’ bile olsa 5 gün karantina

Daha önce İzmir, Aydın, Muğla ve Antalya’yı seyahat uyarısı dışında tutan Almanya, aldığı yeni karar dolayısıyla bugünden itibaren bu illeri de seyahat uyarısı kapsamına aldı. Bundan böyle Türkiye’den gelenler karantinada tutulacak. Karantina süresi 10 gün. Karantinanın takip edebilmesi için uçağa binmeden önce online olarak sağlık birimlerine dönüşlerin bildirilmesi zorunlu. Yeni uygulamaya göre Türkiye’den alınacak koronavirüs test sonucu negatif bile olsa 5 gün karantinada kalınması şart.

9.11.2020Avrupa
Almanya’da günlük hayatın hızı kesildi

Almanya’da günlük hayatın hızı kesildi

ALMANYA’da bu ay yürürlüğe giren bir dizi yenilikler nedeniyle, günlük hayatımızı ciddi anlamda etkileyeceğe benziyor. Federal hükümet tarafından koronavirüs pandemisiyle mücadele kapsamında karara bağlanan ve 2 Kasım’da uygulamaya konulan yeni kısıtlamalar, bir yandan sosyal mesafeyi korumayı amaçlıyor, öte yandan ise kamusal alandaki günlük hayatın hızını kesiyor. Bir ay boyunca yürürlükte kalacak olan yeni tedbirler ve bunun yanı sıra kasım ayı itibariyle uygulamaya giren yeni yasal düzenlemeleri sizler için derledik:

7.11.2020Avrupa
Berberler ve kuaförler kapanıyor mu Son gelişmeler

Berberler ve kuaförler kapanıyor mu? Son gelişmeler

Koronavirüs vakalarında yaşanan artışlar dolayısıyla berberler ve kuaförler de karar alınan işletmeler arasında yer aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yapmış olduğu açıklama neticesinde berberler ve kuaförler de dahil olmak üzere bazı işletmeler için kararlar duyuruldu. Peki, berberler ve kuaförler kapanıyor mu? İşte, o konu hakkında merak edilen bazı bilgiler

4.11.2020Gündem
Katı önlemler yarın hayata geçiyor: 600 bin kişi işini kaybedecek

Katı önlemler yarın hayata geçiyor: 600 bin kişi işini kaybedecek

Almanya yarından itibaren katı kuralları hayata geçiriyor. Buna bağlı olarak kapanacak sektörlerde 19 milyar 300 milyon gelir kaybı yaşanması ve 600 bin çalışanın işini kaybetmesi bekleniyor.

1.11.2020Avrupa
Almanya’da kasım boyunca katı kurallar var

Almanya’da kasım boyunca katı kurallar var!

Başbakan Angela Merkel’in başkanlığında toplanan 16 eyaletin başbakanları, ülkede kısmi kapanma anlamına gelen bir dizi katı kararlar aldılar. Toplantının ardından bir basın toplantısı düzenleyen Merkel, halkı dayanışmaya çağırdı. Ulusal sağlık krizi yaşamamak için kararların alınması gerektiğini belirten Merkel “Yeni vakalar ve yoğun bakım hasta sayısı katlanarak arttı, bunu önlemek için bu adımlar atıldı. Amacımız önce vakaları durdurmak ardından sayıları düşürmek” dedi.

28.10.2020Avrupa
Merkel’in planı sızdı... Tiyatrolar, dövmeciler, barlar, havuzlar...

Merkel’in planı sızdı... Tiyatrolar, dövmeciler, barlar, havuzlar...

Almanya Başbakanı Angela Merkel, bugün 16 eyalet başbakanıyla kısmi kapanmayı görüşecek. Merkel, 4-30 Kasım tarihleri arasında kamu alanlarında mümkün olduğu kadar az teması sağlamak ve böylece koronavirüs vaka sayılarının artmasını önlemek istiyor.

28.10.2020Avrupa
Şanlıurfa’da virüse karşı yeni tedbirler alındı

Şanlıurfa’da virüse karşı yeni tedbirler alındı

Şanlıurfa’da korona virüs tedbirleri kapsamında izolasyona tabi tutulan berberler, kuaförler ve güzellik merkezlerine yönelik denetimler gerçekleştirildi.

23.10.2020Gündem
Bağcılar’da berberlere Covid-19 denetimi

Bağcılar’da berberlere Covid-19 denetimi

Koronavirüs vakalarında artış yaşanması üzerine Bağcılar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri denetimleri artırdı. Kişiler arasında temasın en fazla olduğu yerler listesinde ilk sıralarda yer alan kuaförleri mercek altına alan zabıta ekipleri bir günde 240 iş yerini denetledi. Ekipler, dükkana müşteri dışında misafir alınıp alınmadığından kozmetik ürünlerin korunup korunmadığına kadar sıkı bir incelemede bulundu.

21.10.2020Gündem
İçeriği bilinmeyen el dezenfektanlarına dikkat

İçeriği bilinmeyen el dezenfektanlarına dikkat!

Koronavirüs salgınında kullanımı artan el dezenfektanlarına karşı uyarılarda bulunan eczacı Fatih Çakmaklı, bazı işletmecilerin dezenfektanları küçük şişelere doldurarak müşteriye sunduğunu, üzerlerinde etiket olmaması nedeniyle de içeriğinin bilinmediğini söyledi. Çakmaklı, "Cildi aşırı hassas olan vatandaşlarımız var. Kişi eline sıktığı dezenfektanın içeriğini görmeli" dedi.

18.10.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Altına imza attığım yorumlar

Haluk Özyavuz otomotiv dünyasının en önemli isimlerinden...

28.11.2020

Pandemi en çok yoksulları vurdu

Sosyolog Prof. Dr. Veysel Bozkurt, yoksul mahallelerde virüsün daha hızlı yayılmasının tesadüf olmadığına dikkat çekerken, “Üst tabakaların risk olarak gördüğü şeyler, yoksulların gündelik hayatının bir parçasıdır. Daha fazla toplu taşıma kullanmaları, işlerinin evden çalışmaya uygun olmaması ve hayatın dayattığı zaruretler karşısında yapmak zorunda kaldıkları işler, virüs riskini artırıyor,” dedi. Bozkurt, maske ve mesafe kuralı uyumu konusunda ise en çok gençlerin ve erkeklerin yüksek risk alma eğiliminde olduğunun da altını çizdi.

30.10.2020

Salgın halk oyunlarını da vurdu

Covid-19 salgını bildiğiniz gibi sadece sağlığımızı değil, işlerimizi de tehdit etti/ediyor.

20.10.2020