EKSTRA
MENÜ

Benny Gantz

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 146 haberi bulunmuştur.

Benny Gantz Haberleri

İsrail sandık başında

İsrail sandık başında

İsrail'de halk 120 sandalyeli meclise girecek milletvekillerini belirlemek için sandık başında oy kullanmaya başladı.

9.04.2019Dünya
Netanyahu için kritik seçim

Netanyahu için kritik seçim

İsrail’deki genel seçimde 41 parti, 5 milyon 800 bin seçmenin oyunu almak için yarışacak. Hakkındaki soruşturmalar nedeniyle başı dertte olan Başbakan Netanyahu için bu seçim büyük önem arz ediyor.

8.04.2019Dünya
Netanyahunun partisi anketlerde önde

Netanyahu'nun partisi anketlerde önde

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun partisi Likud, 9 Nisan'da yapılacak genel seçim öncesi son anketlere göre rakiplerini geride bırakmış görünüyor.

4.04.2019Dünya
Netanyahu Almanyanın Mısıra denizaltı satışına gizlice onay vermiş

Netanyahu Almanya'nın Mısır'a denizaltı satışına gizlice onay vermiş

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, ABD seyahati öncesi İsrail 12 kanalında katıldığı programda Almanya'nın Mısır'a iki denizaltı satmasına onay verdiği yönündeki iddiaları doğruladı.

25.03.2019Dünya
Ehud Barak’ın bilgileri İran’a satıldı iddiası

Ehud Barak’ın bilgileri İran’a satıldı iddiası

Eski İsrail Başbakanı Ehud Barak'ın cep telefonu ve bilgisayarındaki bilgilerin bilgisayar korsanları tarafından çalınarak İran'a satıldığı iddia edildi.

18.03.2019Dünya
Netanyahu hacklenme iddiasını basına sızdırdı

'Netanyahu hacklenme iddiasını basına sızdırdı'

İsrail'in "Kanal 12" televizyonunda yer alan haberde, İran'ın ele geçirdiği İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun 9 Nisan'da yapılacak erken seçimde en yakın rakibi olarak gösterilen eski İsrail Genelkurmay Başkanı Benny Gantz'a ait bilgilerin İsrail'in güvenliğine yönelik tehdit içermediği ancak bunun, Gantz için "utanç verici" bir durum olabileceği ifade edildi.

18.03.2019Dünya
ABD sinyali verdi... İsrail oraya da göz dikti

ABD sinyali verdi... İsrail oraya da göz dikti

İsrail'in Birleşmiş Milletler (BM) Daimî Temsilcisi Danny Danon, ABD yönetiminin İsrail'in Golan Tepeleri'ni ilhakını tanıması için şartların elverişli hale geldiğini söyledi. İsrail'in Birleşmiş Milletler (BM) Daimî Temsilcisi Danny Danon, ABD yönetiminin İsrail'in Golan Tepeleri'ni ilhakını tanıması için şartların elverişli hale geldiğini söyledi. 

14.03.2019Dünya
Netanyahuyu zora sokacak seçim hamlesi

Netanyahu'yu zora sokacak seçim hamlesi

İsrail'de nisan ayında yapılacak erken seçimde Başbakan Binyamin Netanyahu'nun en yakın rakipleri olarak gösterilen İsrail Direnç Partisi lideri Benny Gantz ile Gelecek Partisi lideri Yair Lapid seçime ittifak halinde katılma kararı aldı.

21.02.2019Dünya
Koltuğu sallanınca Trumpa sarıldı... Dikkat çeken hamle

Koltuğu sallanınca Trump'a sarıldı... Dikkat çeken hamle

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun partisi Likud, ABD Başkanı Donald Trump'ın fotoğrafını seçim kampanyasında kullanmaya başladı.

3.02.2019Dünya
Netanyahunun partisinin seçim afişinde Trump fotoğrafı

Netanyahu'nun partisinin seçim afişinde Trump fotoğrafı

İsrail Başbakanı Netanyahu'nun partisi Likud, ABD Başkanı Trump'ın fotoğrafını seçim kampanyasında kullanmaya başladı.

3.02.2019Dünya
İsrailin yarısından fazlası Netanyahuyu istemiyor

İsrail'in yarısından fazlası Netanyahu'yu istemiyor

İsrail'de yapılan bir ankete göre, seçmenlerin yüzde 52'si nisan ayındaki seçimin ardından Binyamin Netanyahu'yu başbakan olarak görmek istemiyor.

26.12.2018Dünya
Operasyonu sonlandırmayacağız

'Operasyonu sonlandırmayacağız'

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Gazze'deki tüneller etkisiz hale getirilmeden operasyonu sonlandırmayacaklarını söyledi.

28.07.2014Dünya
Kaçırılan üç İsrailli gencin cesedi bulundu

Kaçırılan üç İsrailli gencin cesedi bulundu

Batı Şeria'da 18 gün önce kaybolan üç İsrailli gencin cesetlerinin bulunduğu açıklandı. İsrail Ordusu'ndan yapılan açıklamada, üç Yahudi yerleşimcinin cansız bedenlerinin dün akşam El Halil kentinde bulunmasının ardından Gazze'den İsrail'e 18 füze atıldığı, buna karşılık İsrail Hava Kuvvetlerine ait uçaklarının Gazze şeridinde 34 hedefe hava saldırısı düzenlediği belirtildi.

30.06.2014Dünya
Hakan Fidan yemekteyken o İsrail’deydi

Hakan Fidan yemekteyken o İsrail’deydi

ABD Başkanı Barack Obama ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Beyaz Saray’ın Kırmızı Oda’da yapılan toplantısına iki ülkenin dışişleri bakanlarının yanı sıra MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve ABD’nin Ulusal Güvenlik Danışmanı Tom Donilon da katıldı.

17.05.2013Gündem
Filistinliler Ceradatın ölümüyle ayakta

Filistinliler Ceradat'ın ölümüyle ayakta

Filistinli tutuklu Arafat Ceradat'ın dün İsrail cezaevinde hayatını kaybetmesinin ardından gerilim yükselirken, Filistinli gruplar Batı Şeria'nın farklı kentlerinde İsrail karşıtı gösteriler düzenledi.

24.02.2013Gündem
İsrail havadan, denizden vuruyor, yedek askerler alarma geçirildi

İsrail havadan, denizden vuruyor, yedek askerler alarma geçirildi

İsrail, Hamas’ın askeri kanadı İzzettin Kassam Tugayları’nın iki numarası Ahmet Caberi’yi hedef alan bir suikastın ardından Gazze Şeridi’ne bir operasyon başlattı. Hamas, Caberi’nin öldürülmesinin “cehennemin kapılarını açtığını” belirterek intikam yemini etti. İsrail saldırılarında dün, biri çocuk 10 kişi öldü. Bu sabah gelen haberlerde ise üç Filistinlinin daha yaşamını yitirdiği belirtiliyor.

14.11.2012Gündem
Gantz: Suriye kimyasal silah stokları çevresinde güvenliği artırdı

Gantz: Suriye kimyasal silah stokları çevresinde güvenliği artırdı

İsrail Genelkurmay Başkanı Korgeneral Benny Gantz, Suriye'nin kimyasal silah stokları çevresinde güvenliği artırdığını söyledi.

24.07.2012Gündem
İsrailden Akdenizi ısıtacak karar

İsrail'den Akdeniz'i ısıtacak karar

İsrail, Türkiye ile ihtilaf konusu olan doğu Akdeniz'deki doğal gaz arama ve çıkarma çalışmalarının korunması için bölgedeki askeri varlığını artırmaya hazırlanıyor.

10.07.2012Gündem
İsrail ikinci parti F-35leri alıyor

İsrail ikinci parti F-35'leri alıyor

İsrail ordusu, Oz programı kapsamında, ikinci parti F-35 müşterek taarruz uçaklarının (JSF) alımını bu ay içinde yapılacak bir genelkurmay toplantısında onaylayacak.

7.06.2012Gündem
Barak: İrana yapılan baskılar işe yaramıyor

Barak: İran'a yapılan baskılar işe yaramıyor

İsrail Savunma Bakanı Ehud Barak'ın İran'ın nükleer programıyla ilgili sözleri kafa karıştırdı.

27.04.2012Gündem
İranlı liderler akılcı adamlar

İranlı liderler akılcı adamlar

İsrail Genelkurmay Başkanı Benny Gantz, İran’ın nihayetinde nükleer silah üretmekten vazgeçeceğini öne sürdü. İran’ın henüz atom bombası yapma konusunda karar vermediğini belirten Gantz, “İran dini lideri Hamaney’in bir adım daha atmak isteyeceğini düşünmüyorum. İran liderliği çok akılcı kişilerden oluşuyor” dedi.

25.04.2012Gündem
İsrailden sürpriz İran çıkışı

İsrail'den sürpriz İran çıkışı

İsrail Genelkurmay Başkanı Benny Gantz ile Savunma Bakanı Ehud Barak, İran'ın henüz nükleer silah üretimine geçme kararı almadığını belirtti.

25.04.2012Gündem
Filistinliler roket attı, İsrail Gazzede iki hedefi vurdu

Filistinliler roket attı, İsrail Gazze'de iki hedefi vurdu

İsrail ile Gazze Şeridi arasında dört gün süren çatışmaların ardından sağlanan ateşkes sadece saatler sürdü. Filistinli milislerin İsrail’in güneyini hedef alan roket saldırılarının ardından İsrail uçakları Gazze’de iki hedefi vurdu.

14.03.2012Gündem
İran savaşı bölge için felaket olur

"İran savaşı bölge için felaket olur"

Rusya Dışişleri Bakanlığı, İran'a askeri bir saldırının, "bölge ve tüm uluslararası ilişkiler sistemi için felaket" olacağını bildirdi.

22.02.2012Gündem
ABD ile İsrail arasındaki İran polemiği sürüyor

ABD ile İsrail arasındaki 'İran polemiği' sürüyor

ABD ve batılı müttefikleri, Tahran'a ekonomik yaptırımlara devam edilmesinde ısrarcı davranırken, İsrail Genelkurmay Başkanı Tümgeneral Benny Gantz, ülkesinin İran'ı vurma kararını kendisinin alacağını bildirdi. Bu açıklamanın, ABD Başkanı Barack Obama'nın ulusal güvenlik danışmanı Tom Donilon'un İsrail'i ziyaret ettiği sırada yapılması dikkat çekti.

19.02.2012Gündem
İran basınında İsrail’den intikam sesleri yükseliyor

İran basınında İsrail’den intikam sesleri yükseliyor

İran basını, İsrail ve ABD’yi sorumlu tuttukları nükleer fizikçi suikastlarının intikamı olarak, İsrail’de veya Batı ülkelerinde suikastlar düzenlenebileceği savundu.

13.01.2012Gündem
İsrail, Mısır sınırına asker yığmaya hazırlanıyor

İsrail, Mısır sınırına asker yığmaya hazırlanıyor

İsrail ordusu yetkililerinin Mısır sınırına yedi yıl sonra yeniden asker yığmayı değerlendirdiği öne sürüldü. İsrail’de bu seçeneğin, Mısır’da seçimleri Müslüman Kardeşler’in kazanması ihtimali üzerine masaya geldiği belirtildi.

28.12.2011Gündem
İsraile Gazzeden roket atıldı

İsrail'e Gazze'den roket atıldı

İsrail'e, Gazze'den iki roketin atıldığı bildirildi.

15.11.2011Gündem
İŞTE İSRAİL DONANMASI VE YARDIM FİLOLARI ARASINDAKİ O İRTİBAT

İŞTE İSRAİL DONANMASI VE YARDIM FİLOLARI ARASINDAKİ O İRTİBAT

Gazze'ye doğru hareket eden ve İsrail'in "Geri dönün ya da rotanızı Mısır'a çevirin" çağrısına uymayan Kanada ve İrlanda tekneleri, İsrail donanmasının müdahalesiyle karşılaştı. Teknelere çıkan askerler, filoyu İsrail limanına yönlendirdi. Fethiye'den hareket eden yeni filo, Gazze'ye yaklaşık 80 kilometre mesafe kala iki İsrail savaş gemisi tarafından yakın takibe alındı. Kısa süre sonra da teknedeki aktivistlerle irtibata geçen İsrail donanması, "Geri dönün ya da Mısır limanına gidin” çağrısında bulundu. Aktivistlerin yapılan çağrıyı reddetmesi üzerine İsrail Genelkurmay Başkanı Benny Gantz, teknelerin durdurulması için donanmaya talimat verdi. İsrail ordu sözcüsü Avital Leibovich, Gazze'ye yardım götüren gemilerin Aşdod limanına götürülmesinin ardından aktivistlerin gözaltına alınacağını belirtirken, “Bir başka İsrail'in deniz güvenliği ablukasını kırma girişimi daha başarısız oldu” dedi.

4.11.2011Haber
İsrailden Gazze filosuna müdahale

İsrail'den Gazze filosuna müdahale

Gazze'ye doğru hareket eden ve İsrail'in "Geri dönün ya da rotanızı Mısır'a çevirin" çağrısına uymayan Kanada ve İrlanda tekneleri, İsrail donanmasının müdahalesiyle karşılaştı. Teknelere çıkan askerler filoyu İsrail limanına yönlendirirken, baskında ölen ya da yaralanan olmadı.

4.11.2011Gündem
İsrail: Her türlü yardıma hazırız

İsrail: Her türlü yardıma hazırız

İsrail Savunma Bakanı Ehud Barak, deprem nedeniyle Türkiye’ye “Hertürlü yardımın sağlanması için” talimat verdi.

23.10.2011Gündem
Akdeniz dostları

Akdeniz dostları

Türkiye ile ilişkileri Mavi Marmara krizi nedeniyle durma noktasına gelen İsrail, Yunanistan’la askeri işbirliği anlaşması imzaladı. Anlaşmanın bölgedeki herhangi bir ülkeye yönelik olmadığını söyleyen Yunanistan Savunma Bakanı, “İsrail’in ülke güvenliğiyle ilgili endişelerini paylaşıyoruz” dedi.

5.09.2011Gündem
Türkiye ortak deniz tatbikatında bu yıl da yok

Türkiye ortak deniz tatbikatında bu yıl da yok

Türk gemilerinin bu yıl da geçen yıl olduğu gibi İsrail ve ABD’yle yapılacak ortak tatbikata katılmayacağı bildirildi. Bu durum İsrail’le Türkiye arasındaki ilişkilerin hala rayına girmediğinin bir işareti olarak yorumlandı.

4.08.2011Gündem
İsrail ordusu önlemlerini artırıyor

İsrail ordusu önlemlerini artırıyor

İsrail Güvenlik Güçleri, Itamar’da bir aileden beş kişinin öldürüldüğü terör saldırısının ardından Batı Şeria’da denetim ve incelemelere başladı.

14.03.2011Gündem
Dünya basınından manşetler - 14 Mart

Dünya basınından manşetler - 14 Mart

Dünya basınında öne çıkan haberler:

14.03.2011Dünya
Dünya basınından manşetler - 14 Mart

Dünya basınından manşetler - 14 Mart

Dünya basınında öne çıkan haberler:

14.03.2011Gündem
İsrail ordusu Batı Şeria’da güvenlik seviyesini artırıyor

İsrail ordusu Batı Şeria’da güvenlik seviyesini artırıyor

İsrail Güvenlik Güçleri, Itamar’da bir aileden beş kişinin öldürüldüğü terör saldırısının ardından Batı Şeria’da denetim ve incelemelere başladı.

14.03.2011Gündem
İsrailin yeni Genelkurmay Başkanı

İsrail'in yeni Genelkurmay Başkanı

Turkel Komitesi, Çarşamba günkü açıklamasında, Tümgeneral Benny Gantz’ın İsrail Güvenlik Güçleri’nin başına geçmek için yeterli vasıflara sahip olduğunu belirtti.

10.02.2011Gündem
Turkel Komitesi Tümgeneral Benny Gantz’in yeni Genelkurmay Başkanı olmasını onayladı

Turkel Komitesi Tümgeneral Benny Gantz’in yeni Genelkurmay Başkanı olmasını onayladı

Turkel Komitesi, Çarşamba günkü açıklamasında, Tümgeneral Benny Gantz’ın İsrail Güvenlik Güçleri’nin başına geçmek için yeterli vasıflara sahip olduğunu belirtti.

10.02.2011Gündem
Dünya basınından manşetler - 10 Şubat

Dünya basınından manşetler - 10 Şubat

Dünya basınından öne çıkan haberler:

10.02.2011Gündem
Dünya basınından manşetler- 10 Şubat

Dünya basınından manşetler- 10 Şubat

Dünya basınından öne çıkan haberler:

10.02.2011Gündem
Bibi’yi aklayan adam komisyonda

Bibi’yi aklayan adam komisyonda

İsrail, Mavi Marmara baskınını soruşturmak üzere kurulan BM komisyonuna ilginç bir isim atadı. Joseph Ciechanover, bugün Gazze’de iktidarı elinde bulunduran Hamas’ın siyasi lideri Meşal’e 1997’de Mossad’ın düzenlediği başarısız suikast girişiminin emrini veren ve o dönemde de İsrail Başbakanı olan Netanyahu’yu aklayan iç komisyonun başındaydı.

8.08.2010Dünya
Komutanları bitirme PR’ı

Komutanları bitirme PR’ı

İsrail’in hassas “YAŞ” sürecinde şok bir belge basına sızdı. Bir PR (*halkla ilişkiler) şirketinin logosunu taşıyan belgeye göre favori komutanlardan Tümgeneral Galant, Genelkurmay Başkanı seçilmek için rakibi Tümgeneral Gantz’a karşı karalama kampanyası yürütüyor. Mevcut Genelkurmay Başkanı da hedefte.

7.08.2010Dünya
İsrailli General: Hizbullah saldırıları durdurursa ateşi keseriz

İsrailli General: Hizbullah saldırıları durdurursa ateşi keseriz

İsrailli Tümgeneral Benny Gantz, ateşkes yürürlüğe girdikten sonra Hizbullah örgütü saldırıları durdurursa, Lübnan'ın güneyindeki İsrailli askerlerin de ateşi keseceğini belirtti.

13.08.2006Gündem
Netanyahu hükümet için Libermanı ikna edemedi

Netanyahu hükümet için Liberman'ı ikna edemedi

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile İsrail Evimiz Partisi lideri Avigdor Liberman arasındaki koalisyon görüşmelerinden sonuç çıkmadı.

3.10.2019Dünya

Yazar Sonuçları

İsrail’den: Türkiye-İsrail Hattı

İSRAİL’deyim. Dünyanın en üst düzey ve en saygın güvenlik konferansı sayılan Herzliya’da. İsrail kabinesinin tümü, eski siyasiler ve bugünkü ve eski Mossad başkanları da burada.

10.06.2014