EKSTRA
MENÜ

Benelüks

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 287 haberi bulunmuştur.

Benelüks Haberleri

‘Açığı kış aylarında kapatırız’

‘Açığı kış aylarında kapatırız’

Türkiye turizmi yaz ayları gelmesine rağmen henüz istediği seviyeye ulaşamadı. Avrupa’dan henüz turist hareketi başlamadı. Rusya ise uçuş kısıtlaması kararını uzattı. Bu olumsuz gelişmelere rağmen turizmciler umutlarını koruyor. Turizmciler, “Haziran sonu temmuz başında turist hareketi başlayacaktır. Mayıs ve haziranda yaşadığımız kaybı ise eylül ekim aylarında kapatacağımızı düşünüyoruz” dedi.

2.06.2021Ekonomi
Roma Antlaşması Nedir Roma Antlaşması Tarihi, Maddeleri, Önemi Ve Sonuçları Kısaca Özeti

Roma Antlaşması Nedir? Roma Antlaşması Tarihi, Maddeleri, Önemi Ve Sonuçları Kısaca Özeti

Yakın tarihimizin bazı olayları çok ayrıntısı ile aklımızda olmayabilir. Roma Antlaşması da böyle önemli bir tarihi olayın belgesidir. Roma Antlaşması nedir? Roma Antlaşması kimler arasında gerçekleşmiştir? Roma Antlaşmasının Tarihi ve Özeti. Roma Antlaşmasının önemi ve sonuçları gibi pek çok soruya cevap bulabileceğiniz bilgileri sizin için derledik.

3.05.2021Araştırma
Lenovo, Hollandanın yeni süper bilgisayarına güç verecek

Lenovo, Hollanda'nın yeni süper bilgisayarına güç verecek

Lenovo, Hollanda eğitim ve araştırma kurumlarının kooperatif birliği SURF çatısı altında yapımına 2021'in ilk aylarında başlanan 20 milyon avro değerindeki yeni süper bilgisayara güç verecek. Yeni süper bilgisayarda AMD EPYC işlemciler, NVIDIA A100 Tensor Core GPU'lar ve NVIDIA Mellanox HDR InfiniBand ağ donanımına sahip Lenovo ThinkSystem sunucular kullanılacak.

17.03.2021Teknoloji
Sınırsız bir Avrupanın doğduğu yer Bir anlaşma ile her şeyi değiştirdi...

Sınırsız bir Avrupa'nın doğduğu yer! Bir anlaşma ile her şeyi değiştirdi...

Birçok Avrupa ülkesi arasında serbest dolaşımı öngören Schengen Anlaşması, Lüksemburg'un güney doğusunda küçük bir köyde imzalandı? Anlaşma için neden bu bölge seçilmişti? İşte ilginç detaylar...

8.01.2021Seyahat
Türk robotları 60 ülkede

Türk robotları 60 ülkede

Universal Studios ve Marvel gibi dünyaca ünlü eğlence şirketlerine robot ve yazılım ihracatı gerçekleştiren Dof Robotics, pandemi döneminde sağlık sektörü için yeni ürünler geliştirdi. 60 ülkeye ihracat yapan şirket 10 saniyede dezenfeksiyon işlemi yapan kabinle virüsleri yok eden robot üretti.

21.09.2020Ekonomi
Bakteriyi hızlıca yok edebilen yerli robot

Bakteriyi hızlıca yok edebilen yerli robot

Türk şirketi DOF Robotics'in geliştirdiği ultraviyole dezenfeksiyon robotu RoboCare, İtalya başta olmak üzere Kovid-19 salgınıyla zorlu bir mücadele içinde bulunan ülkeler tarafından rağbet görüyor.

11.07.2020Teknoloji
Mobil alışveriş uygulamaları koronavirüs sonrası hareketlendi mi

Mobil alışveriş uygulamaları koronavirüs sonrası hareketlendi mi?

COVID-19 salgını yeni bir evreye girerken ve gündelik hayattaki kısıtlamaların gevşemesiyle tüketici alışkanlıkları eski haline dönerken, bu trendi en iyi e-ticaret ve internet alışverişi yansıtıyor.

29.05.2020Teknoloji
Tartışmalı başladı, şenlikle açıldı

Tartışmalı başladı, şenlikle açıldı

İnşaatı 8 yılda tamamlanan Almanya’nın ikinci en yüksek köprüsü Hochmoselbrücke’nin üzerinde şenlik düzenlendi.

17.11.2019Avrupa
‘Kanal’a Benelüks ülkeleri talip... Ulaştırma Bakanı Cahit Turhan Kanal İstanbul’la ilgili Hürriyet’e konuştu

‘Kanal’a Benelüks ülkeleri talip... Ulaştırma Bakanı Cahit Turhan Kanal İstanbul’la ilgili Hürriyet’e konuştu

Kanal İstanbul için planlama sürecinin tamamlanmak üzere olduğunu belirten Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, “Finansmanla ilgili görüşmeler sürüyor. Çinliler de ilgileniyor ama en çok ilgili olan Benelüks ülkeleri. Onlar, hem teknolojik, hem de bu alanda iş deneyimi olan ülkeler” dedi. Bakan Turhan projenin büyüklüğünün 20 milyar dolar olduğunu söyledi.

16.11.2019Ekonomi
3D yazıcı ile armatür hazırlamak artık mümkün

3D yazıcı ile armatür hazırlamak artık mümkün

Signify, tüketicilerin internet üzerinden, üç boyutlu yazıcı ve geri dönüştürülebilir malzemeler kullanarak diledikleri armatürü (abajur ve lamba) tasarlamalarına olanak sağlayan yeni online hizmetini duyurdu.

15.11.2019Teknoloji
İkinci panik... Bu kez Belçika

İkinci panik... Bu kez Belçika

Benelüks ülkelerinden Hollanda'da Amsterdam Schiphol Havalimanı'nda yaşanan yanlış alarm paniğinin ardından bu kez de Belçika'da başkent Brüksel'deki havalimanı istikametine giden bir tren, şarbon şüphesi üzerine boşaltıldı.

6.11.2019Dünya
Bayramda 10 milyon kişi 10 milyar TLlik tatil yapacak

Bayramda 10 milyon kişi 10 milyar TL'lik tatil yapacak

TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, "Kurban Bayramı'nda tüm Türkiye’de büyük bir turizm hareketi yaşanacak. Bu bayramda da geçen bayram olduğu gibi yaklaşık 10 milyon kişinin turizm hareketine katılmasını bekliyoruz. Kurban Bayramı döneminde 10 milyar TL'nin üzerinde bir hacim oluşmasını öngörüyoruz. Ulaşım, konaklama, alışveriş sektöründeki canlanma Ege ve Akdeniz bölgeleri dışında yapılan kültür ve akraba seyahatleri 5 günde Türkiye ekonomisinde önemli bir hareketlilik sağlayacaktır" açıklamasında bulundu.

9.08.2019Ekonomi
350 milyon Euro’luk 7 şirket ile masada

350 milyon Euro’luk 7 şirket ile masada

Netlog hem Türkiye’de hem de yurtdışında büyüyen bir lojistik şirketi. 2004 yılında Şahap Çak ve oğlu Gökalp Çak tarafından 13 TIR, 13 şoför ve 8 çalışanla yola çıkan şirket 2019’da 1 milyar dolar ciro hedefliyor. Şirketin Avrupa’da 7 şirket ile masada olduğunu söyleyen Gökalp Çak, “Bunların değeri 350 milyon Euro. Bir de Türk şirketi ile masadayız” dedi.

3.08.2019Ekonomi
Dönercilikle başlayıp 8 otel ve havayolu şirketi sahibi oldu: Türk gençlerine sırrını anlattı

Dönercilikle başlayıp 8 otel ve havayolu şirketi sahibi oldu: Türk gençlerine sırrını anlattı

Türkiye’nin Rotterdam Başkonsolosluğunda, ‘Profesyoneller Gençlerle Buluşuyor’ söyleşisinin 2’ncisi yapıldı. Başarılı iş insanları ile Türk gençlerini bir araya getiren şöyleşiye Hollanda’da 3, Türkiye’de ise 5 oteli bulunan ve bir hava yolu şirketinin de ortağı olan iş insanı Atilay Uslu da katıldı.

4.07.2019Avrupa
Avrupa’nın birliği tehlikede

Avrupa’nın birliği tehlikede

Avrupa kıtası refaha savaşla değil, barışla ulaşacağı gerçeğini iki dünya savaşını yaşadıktan sonra anladı. Savaşlarla birbirini yiyen Avrupa, bir barış projesi olarak AB’yi kurdu.

24.05.2019Avrupa
Brugge’ün sakin rakibi

Brugge’ün sakin rakibi

Belçika’nın Flamanca konuşulan bölgesine yolu düşenler öncelikle Brugge’e koşar. Çünkü 45 km. doğusundaki aynı özelliklere sahip sakin Gent’in çok daha cazip olduğunu az kişi bilir. Sol eğilimli yerel yönetim, şehrin yaşamını çevre dostu politikalarla yönetiyor. Kartpostal görünümlü kanallar, gotik yapılar, ortaçağın büyüleyici sanat eserleriyle süslü katedral, ülkenin en iyileri arasına giren restoranlar, birinci sınıf müzeler kentin cazibesini artırıyor.

29.04.2019Seyahat
Hollandada otel bahçesine konulacak uçağın transferi tamamlandı

Hollanda'da otel bahçesine konulacak uçağın transferi tamamlandı

Türk iş adamı Atilay Uslu ve Yıldıray Karaer'in sahibi olduğu Hollanda ve Benelüks ülkelerindeki en büyük otelin bahçesine konulacak Boeing 747 tipi uçağın transferi tamamlandı.

10.02.2019Dünya
Türk iş adamının otelin bahçesine koyacağı uçak otoyoldan geçti

Türk iş adamının otelin bahçesine koyacağı uçak otoyoldan geçti

Hollanda'nın en işlek yollarından biri olan A9 otoyolu bir Türk için kapatıldı!

9.02.2019Dünya
Son seferini otelin bahçesine yapıyor

Son seferini otelin bahçesine yapıyor

Türk iş insanı Atilay Uslu’nun sahibi olduğu Hollanda ve Benelüks ülkelerindeki en büyük otelin bahçesine konulacak Boeing 747 tipi uçağın transferi başladı.

6.02.2019Avrupa

Bir Osmanlı turu

Bir tur şirketi Balkanlar, Orta Avrupa, İtalya, Benelüks, Fas & Endülüs, Amerika, Çin, Tayland ve Tunus gibi 40 ülkeye ‘Osmanlı’nın izinde’ turlar düzenlemeye başladı. Bu turlarda İtalya’da bir yeniçerinin yerleştiği köyden İspanya’da Endülüs bölgesine, ABD’de Muhammed Ali’nin hayatından Tayland’da Osmanlı’nın inşa ettiği camiye kadar Osmanlı’nın ve İslam’ın izleri sürülüyor.

27.01.2019Ekonomi
Cengiz Aytmatov kimdir Eserleri nelerdir

Cengiz Aytmatov kimdir? Eserleri nelerdir?

Cengiz Aytmatov, Kırgız edebiyatının en önemli ismidir. Onlarca edebi esere sahip olan Aytmatov, dünya edebiyatının da yakından tanıdığı isimler arasında yer almaktadır. Başrollerini Kadir İnanır ve Türkan Şoray'ın oynadığı Selvi Boylum Al Yazmalım isimli filmin ilham kaynağı, Cengiz Aytmatov'un aynı ismi taşıyan kitabıdır. İşte, birçok kişinin merakla araştırdığı Cengiz Aytmatov hakkında bazı bilgiler

7.12.2018Gündem
Rus devinden petrol için 50 dolar tahmini

Rus devinden petrol için '50 dolar' tahmini

LUKOIL Batı Avrupa Bölgesi Üst Yöneticisi Bulat Subaev, petrol fiyatlarında yaşanan dramatik düşüşün birçok şirketi zarara uğrattığını belirterek, "Petrolde fahiş fiyatlar da işletme üzerinde olumsuz etki yaratıyor. Fiyat, piyasaya istikrar kazandırmalı ve piyasayı öngörülebilir kılmalı." dedi.

27.11.2018Ekonomi
OMEN by HP GT Cup heyecanı sürüyor

OMEN by HP GT Cup heyecanı sürüyor

Sim racing, Türk eSporları sahnesinde henüz tam anlamıyla tanınmıyor. Özünde sim racing'in amacı, motor sporlarını dijital ortamda gerçeğe olabildiğince yakın şekilde canlandırmaktır. Bu manada, aslında motor sporlarıyla eSpor'un kesişim kümesini oluşturduğunu söyleyebiliriz. Sim racing'e biraz bile aşinaysanız, F1'in eSpor şampiyonasında yarışan Cem Bölükbaşı'nı tanırsınız.

23.11.2018eSpor
Hollandadan son dakika YPG/PKK açıklaması

Hollanda'dan son dakika YPG/PKK açıklaması

Hollanda Dışişleri Bakanı Stef Blok açıklamasında "YPG tarafından yapılan insan hakları ihlalleri hakkında çeşitli raporlar yayımlandı. Buna ek olarak YPG'nin AB'nin terör örgütleri listesinde bulunan PKK ile bağlantısı var. İnsan hakları ihlalleri raporu, SDG'de dominant rolü üstlenen YPG'nin rejimle temasta olması ve YPG'nin PKK ile bağlantısı gerçeği, Hollanda hükümetinin SDG'ye destek vermemesi için bir sebeptir" ifadelerini kullandı.

28.09.2018Dünya
Benelüks’te ‘tek saat’ referandumu yapılacak

Benelüks’te ‘tek saat’ referandumu yapılacak

AB Komisyonu’nun 2019 yılından itibaren mevsimsel saat uygulamasını bırakarak tek saat uygulamasına geçilmesi teklifinin ardından Benelüks ülkeleri ortak referandum düzenleme kararı aldı.

20.09.2018Avrupa
Benelüks nedir Benelüks ülkeleri nedir

Benelüks nedir? Benelüks ülkeleri nedir?

Temeli 1944 yılında atılan Benelüks, dört ülkenin coğrafî olarak birlikteliğini anlatan, politik ve resmi bir iş birliği temeline oturan birliktir. Benelüks adı da, bu dört ülkenin kendi dillerindeki adlarının ilk hecelerinin birleştirilmesiyle oluşturulmuştur. Peki, Benelüks ülkeleri hangileri?

14.08.2018Gündem
Vizesiz bayram

Vizesiz bayram

KURBAN bayramı tatilinin uzun olması seyahatseverleri tatil planı yapmaya teşvik ediyor.

7.08.2018Ekonomi
Uzun tatil talebi arttırdı

Uzun tatil talebi arttırdı

Bayram tatilinin 9 gün olduğunun erken açıklanmasının tatilciler açısından olumlu olduğunu dile getiren Etstur Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Suat Özbek, “Geçen yıl bayram tatilinin 7 güne uzatıldığı haberi bayramdan 4-5 gün önce açıklanmıştı. Bu yıl yapılan erken açıklama ile talep arttı ve sektörün yüzü güldü” dedi.

7.08.2018Ekonomi
2018’de turizmde istikrar zamanı

2018’de turizmde istikrar zamanı

Prontotour Yönetim Kurulu Başkanı Ali Onaran, 2017’nin zor bir yıl olduğunu belirterek, “Turizm sektörü olarak 15 Temmuz’u 2017’de anladık, daha çok hissettik. Dövizin istikrarsız değişimi bizi ciddi zorladı. Yıl kötü geçmesin diye çok çaba sarf ettik. Kampanyalar yaptık, dövizi sabitledik. Türkiye turizmde çok krizler atlattı. Her an yeni bir şeyler çıkabiliyor. Ancak 2018’de yurtdışı gelişlerin kesinlikle artacağını ve gelirlerde yüzde 10 civarı bir artış olacağını düşünüyorum. 2018’de  istikrarlı bir sürece giriyoruz” dedi.

8.01.2018Ekonomi
Bayramda, yaklaşık 1 milyon kişi tatil yaptı

"Bayramda, yaklaşık 1 milyon kişi tatil yaptı"

TÜRSAB Başkanı Ulusoy: "Bayram tatilinin 10 gün olması ve son dakika rezervasyon taleplerinin artmasıyla yaklaşık 1 milyon kişi tatil yaptı. Bu da 1 milyar liralık hacim oluşturdu. Son dakika karar veren Avrupalı tüketicilerin yönlerini Türkiye'ye çevirmeyi başarırsak Avrupa pazarında da ibre yukarıya dönebilir" açıklamasında bulundu.

6.09.2017Ekonomi
Antalyayı Ruslar kurtardı

Antalya'yı Ruslar kurtardı

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Erkan Yağcı, ocak-temmuz döneminde Antalya'da 2016 yılına göre oluşan yaklaşık 2 milyon fazla turistin tamamının Rusya kaynaklı olduğunu bildirdi.

8.08.2017Ekonomi
Kurban Bayramı tatil takvimi belli oldu mu Kurban Bayramı ne zaman

Kurban Bayramı tatil takvimi belli oldu mu? Kurban Bayramı ne zaman?

Kurban Bayramı için sayılı gün kaldı, tatil planları hızlandı. Ramazan Bayramı'nın hafta sonuna denk gelmesi nedeniyle istedikleri uzun tatili yapamayan vatandaşlar ve turizm şirketleri, şimdi büyük bir merakla 'Kurban Bayramı ne zaman, tatil kaç gün olacak, tatil uzar mı?' gibi sorulara yanıt arıyor. İşte 2017 Kurban Bayramı takvimi!

2.08.2017Ekonomi
Seyahat fırsatlarında altın yıl 2017

Seyahat fırsatlarında altın yıl 2017

Gidello ekibi olarak uzun tatillere sahip 2017'ye keyif katacak önerilerimizden bir seyahat takvimi oluşturduk. Yeni yılın en keyifli anlarına ilham olmasını ve 2017’ye bir gezginin heyecanıyla yaşamanızı dileriz.

10.05.2017Seyahat
Turizmciler Rus ve Ukraynalı turistlere hazırlanıyor

Turizmciler Rus ve Ukraynalı turistlere hazırlanıyor

Antalya'nın Kemer ilçesindeki turizmciler, Ukrayna ile Türkiye arasında başlatılacak pasaportsuz seyahat uygulamasından sonra Ukraynalı turist sayısının artmasını bekliyor.

24.02.2017Ekonomi
Samsungtan pembe çizgili ekran açıklaması

Samsung'tan pembe çizgili ekran açıklaması

Galaxy S7 Edge'in büyük bir bilmeceye dönüşen "dikey pembe çizgi" sorunu hakkında beklenen açıklama, Samsung'dan geldi!

28.01.2017Teknoloji
Genç turistlerle hedef yükseltti

Genç turistlerle hedef yükseltti

TUR operatörü Prontotour, turizm sektörü için zor geçen 2016 yılını yüzde 20 büyüme ile kapatırken, 2017 yılında özellikle gençlere yönelik yeni projelerle çift haneli büyüme ile kapatmayı hedefledi.

10.01.2017Ekonomi
Antigoon canavarının ruhunu taşıyan şehir: Antwerpen

Antigoon canavarının ruhunu taşıyan şehir: Antwerpen

Şehir efsanelerine inanır mısınız bilmiyorum ama Antwerpen (Anvers) denince aklıma ilk gelen bu... Son yıllarda Benelüks turlarının artmasıyla Belçika’ya ziyaretler çoğaldı. Ama kaçımız Brugge ya da Brüksel’i görürken Antwerpen’in varlığından haberdardı? İşte Avrupa'nın efsaneleriyle en ilginç şehri...

2.12.2016Seyahat
EPSON ve AED Grup’tan dev anlaşma

EPSON ve AED Grup’tan dev anlaşma

Projektör üreticisi Epson, Benelüks ülkelerinde görüntüleme sistemleri kiralaması ve satışı alanında faaliyet gösteren, AED Grup ile yeni bir anlaşmaya imza attı.

2.11.2016Teknoloji

Yazar Sonuçları

Kokpitte uyumak!

Bir Jumbo Jet yolcu uçağının kokpitinde güne uyanmak ister misiniz? Uçak veya havacılık temalı otellerin sayısında hızlı bir artış var.

17.02.2019

Penceremdeki Jumbo kuş

Bir de baktım ki koca Jumbo Jet aşağıda duruyor. O bir Boeing 747-400. Hep KLM Havayolları’nda, 134 bin 279 saat uçmuş. Yani 15 yıldan fazla süre havada kalmış. Filoya 30 yıl önce Haziran 1989’da katılmış. Yorgun görünmüyor. Amsterdam Schiphol Havalimanı’na son inişinden sonra içi boşaltılmış. 160 tona düşmüş. 192 tekerlekli bir rampa üzerine çıkarılıp Corendon Oteli’nin bahçesine gelmiş.

13.02.2019

Tebrikler, kovuldunuz!

Var ya, o videolara ölüyorum!

17.06.2017