EKSTRA
MENÜ

Bellini

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 393 haberi bulunmuştur.

Bellini Haberleri

Bayan Dürer, bana Nürnberg’i anlatır mısınız

Bayan Dürer, bana Nürnberg’i anlatır mısınız

Leonardo da Vinci’nin çağdaşı, Almanların gururu Albrecht Dürer, Nürnberg’de yaşamıştı. Sarayın giriş kapısındaki üç katlı evinde bugün ziyaretçileri eşi Agnes’i canlandıran bir rehber karşılıyor, bilgi veriyor. İki hafta önce, İstanbul’un sıcaktan kavrulduğu bir pazar günü, Nürnberg’in serin sokaklarında Dürer’in ayak izinden yürüdüm. Ulusal Müze’de son 40 yılın en büyük Dürer sergisini gezdim. Luitpoldhain Parkı’nda piknik yapan 60 bin kişiyle Nürnberg Senfoni’yi dinledim. Şehrin en turistik köprüsü Fleish’te tablo gibi manav tezgahı kuran Tuncelili gurbetçiyle sohbet ettim.

5.08.2012Seyahat
Ülker’e ‘noodle’cı Japon ortak geldi

Ülker’e ‘noodle’cı Japon ortak geldi

YILDIZ Holding bünyesindeki Bellini Gıda Sanayi’nin yüzde 50’sine 23.5 milyon dolar karşılığında Japon Nissin Food ortak oldu. Nissin Food, bu ortaklık ile Türkiye pazarında noodle’ı (erişte ve makarna çeşidi) yaygınlaştırmayı hedefliyor.

24.07.2012Ekonomi
89 yıllık Türk firmasına Japon ortak

89 yıllık Türk firmasına Japon ortak

Japonyalı hazır makarna devi Nissin Foods, Yıldız Holding’in bünyesindeki Piyale marka makarnaları da üreten Bellini Gıda Sanayi’nin yüzde 50 hissesi için 23.5 milyon dolar ödeyecek.

24.07.2012Ekonomi
“The Great Masters” Sergisi açıldı

“The Great Masters” Sergisi açıldı

16. yüzyıl İtalya’sının en ünlü üç ustası Michelangelo, Leonardo ve Raphael’in bilim ve sanatta bıraktıkları izleri gözler önüne seren “The Great Masters” Sergisi kapılarını sanatseverlere açtı. Bugün gerçekleştirilen basın toplantısında konuşma yapan küratör Alessandro Vezzosi, Leonardo'nun mimari açıdan, İstanbul’daki Ayasofya ve Galata’daki Ceneviz Kulesi'nden ilham aldığını söyledi.

1.06.2012Gündem
Davud’un yanıbaşından kuşbakışı Floransa

Davud’un yanıbaşından kuşbakışı Floransa

Michelangelo Meydanı, Arno Nehri’nin güney kıyısında yükselen küçük bir tepede. Floransa’nın en ünlü manzara terası şehre 60 metre yüksekten bakıyor.

27.05.2012Seyahat
İkindi keyfinin en iyi 10 adresi

İkindi keyfinin en iyi 10 adresi

Havalar ısındıkça ikindi sefaları da artıyor. Kimi ılık ılık esen akşamüstü rüzgârlarında oturup muhabbet etmek istiyor kimi de manzaraya dalıp bir şeyler yudumlamak... Nerede keyif yapsak diye düşünüyorsanız işte size ikindi keyfinin en iyi 10 adresi.

27.04.2012Seyahat
En eski Fatih portresi rekor fiyata satılıyor

En eski Fatih portresi rekor fiyata satılıyor

Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’un fethinden hemen sonra İtalyan sanatçı Pietro de Milano tarafından yapılmış portresi bulunan bir madalyon İngiltere’de müzayedeye çıkıyor. Madalyonun 1 milyon sterline satılması bekleniyor.

19.04.2012Gündem
En eski Fatih portresi rekor fiyata satılıyor

En eski Fatih portresi rekor fiyata satılıyor

Fatih Sultan Mehmet’in yapılmış en eski portresi 25 Nisan’da Baldwin’s Müzayede firması tarafından satılıyor.

18.04.2012Gündem
Düşük kalorili içecekler

Düşük kalorili içecekler

Bu içecekler kilo aldırmıyor!

31.12.2011Sağlık
Böylesini daha önce görmedim

Böylesini daha önce görmedim

Fenerbahçe'nin Juventus'tan kiraladığı İsviçreli oyuncu Reto Ziegler, transferi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

14.09.2011Futbol
Diva lekesini çıkaracak deterjanın icadını hasretle bekliyorum

Diva lekesini çıkaracak deterjanın icadını hasretle bekliyorum

Üç Grammy ödüllü Renee Fleming, ABD kadar Avrupa’nın önde gelen operalarında da el üstünde tutuluyor ama kaprisleriyle ünlü diğer divalara hiç benzemiyor. “Diva lekesini çıkaracak deterjanın icadını hasretle bekliyorum” diyor.

9.07.2011Kelebek
Quanta (Kaç para)

Quanta? (Kaç para?)

İnsan aklının, el hünerinin yarattığı güzellikler diyarıdır İtalya.

3.07.2011Teknoloji
Özgürlük, Yaratıcılık, Bilim ve Ucube

Özgürlük, Yaratıcılık, Bilim ve Ucube

Yıkımı protesto eden ünlü sanatçımız Bedri Baykam’ı bıçaklıyoruz. Sevgili yontucu Mehmet Aksoy’un ekranlara yansıyan çaresizliğini görünce içim burkuluyor.

27.04.2011Teknoloji
Belcanto Gecesi

Belcanto Gecesi

İzmir Devlet Opera ve Balesi’nde bu akşam sunulacak Belcanto Gecesi konserinde soprano Zibelhan Dağdelen ve İZDOB solisti tenor Aydın Uştuk ile piyanist Ali Aziz Dağdelen Rossini, Mascagni, Donizetti, Bellini, Arditi, Mercadante ve Verdi’nin çeşitli eserlerinden arya ve düetler seslendirilecek.

20.04.2011Ege
Türk kızları çok ateşli

"Türk kızları çok ateşli"

İTALYAN otomotiv devi Fiat'ın kurucusu olan ünlü Agnelli Ailesi'nin en büyük varisi Lapo Elkann, 2005 yılında yaşadığı uyuşturucu probleminin ardından bugün kendi yarattığı 'Independent' (Bağımsız) markalarıyla hasır şapka tasarımından, güneş gözlüğüne, enerji içeceği ve votka üretiminden Cipriani'nin dünyaca ünlü 'Bellini' kokteylini teneke kutuya sokmaya kadar bir çok alanda faaliyet gösteriyor.

6.03.2011Ekonomi
Yılbaşı önerileri

Yılbaşı önerileri

Yeni yıla yaz sıcaklığında, samba yaparak girmek istiyorsanız Rio sizi bekliyor.Venedik gizemli, Abant dingin yılbaşıların adresi. Aristokrasinin beşiği Viyana ise konuklarını yine valslerle ağırlayacak.

26.12.2010Kelebek
İzmir’de özel 15 yıl konseri

İzmir’de özel 15 yıl konseri

İtalyan Kültür Merkezi’nin kuruluşunun yıldönümü için İzmir’de konser düzenlendi. İzmir Konsolosu İgor di Bernardini, “İzmirliler sıcak, nazik ve güleryüzlü” dedi.

24.10.2010Ege
Havariler için müthiş iddia

Havariler için müthiş iddia

Gazeteci yazar Yaşar İliksiz, bugün üzerinde Fatih Külliyesi ve Camisi'nin bulunduğu alanda Bizans İmparatoru 1. Konstantin döneminde inşa edilen Havariler Kilisesi'ne 13 tabut yerleştirildiğini, tabutlardan 12 tanesine Hz. İsa'nın havarilerinin mezarlarından kemiklerinin getirilmesinin planlandığını, kimi rivayetlere göre de bazı havarilerin kemiklerinin getirilmesinin sağlandığını iddia etti.

29.06.2010Gündem
Sicilya’da paskalya coşkusuyla altı gün

Sicilya’da paskalya coşkusuyla altı gün

Paskalya bayramının en görkemli kutlandığı yerlerden biri de 'Akdeniz’in Kraliçesi' Sicilya Adası’dır.

15.03.2010Seyahat
Sicilya’da paskalya coşkusuyla altı gün

Sicilya’da paskalya coşkusuyla altı gün

Paskalya bayramının en görkemli kutlandığı yerlerden biri de “Akdeniz’in Kraliçesi” Sicilya Adası’dır. Bu aylarda ada yemyeşil örtülerle örtülür. Sokaklar cıvıl cıvıl insanlarla dolar. Büyük perhiz sona erdiği için, mutfaklardan lezzetli kokular yayılır. Etna Yanardağı, zirvesinden dumanlar püskürterek bu coşkuya katılır. İtalya’nın ruhunu kavramak istiyorsanız önce Sicilya ile tanışmanız gerekir.

14.03.2010Seyahat

Yarın doğum günüm var deyin Sharon Stone’u hemen getireyim

Bu sözler dünyanın en havalı, en popüler restoranlarından birinin, Cipriani’nin sahibi Giuseppe Cipriani’ye ait. Cipriani New York, Londra ve Venedik’ten sonra bir restoran da İstanbul’da açıyor. Nerede mi? Levent’te terör saldırısına hedef olan binada açılacak The Edition Hotel’in içinde... Restoran hazırlıkları için sürekli İstanbul’a gelip giden Giuseppe Cipriani’yi en sonunda konuşmaya ikna ettik...

30.01.2010Kelebek
Fatih Sultan Mehmet Londrada

Fatih Sultan Mehmet Londra'da

Fatih Sultan Mehmet'in, İtalyan ressam Gentile Bellini tarafından 1480 yılında yapılan portresi, İngiltere'nin başkenti Londra'daki Victoria ve Albert Müzesinde sergileniyor.

16.12.2009Gündem
Yeni Yıl Konseri: Best of Classics

Yeni Yıl Konseri: Best of Classics

Özel mimarisini Boğaz’ın muhteşem manzarası ile birleştiren, İstanbul’un en yeni, sıradışı, elit ve eşsiz bir akustiğe sahip çok amaçlı etkinlik merkezi the Seed kültür-sanat alanındaki etkinliklerine hafızalardan silinmeyecek bir Yeni Yıl Konseri ile başlıyor.

8.12.2009Gündem
İki şehrin 500 yıllık aşkı

İki şehrin 500 yıllık aşkı

“Osmanlı Döneminde Venedik ve İstanbul; Nam-ı Diğer Aşk” bugün başlıyor.

18.11.2009Gündem
Aile şirketi Fiat’ı bırakıp iş kurdu ‘Independent’la öne çıktı

Aile şirketi Fiat’ı bırakıp iş kurdu ‘Independent’la öne çıktı

İtalyan otomotiv devi Fiat’ın kurucusu Agnelli Ailesi’nin en büyük vârisiyken 2005’te yaşadığı uyuşturucu sorunu nedeniyle zor günler geçiren Lapo Elkann, kendi yarattığı ‘Independent’ markalarıyla otomotiv dışında adından söz ettiriyor. Elkann, Fiat’ı kast ederek, “Dev bir müessesede yöneticilik yapacağıma kendi işimin patronu olmak bana özgürlüğü tattırdı” dedi.

22.09.2009Ekonomi
2009 yaz karnesi

2009 yaz karnesi

Yaz sezonu bitmek üzere. Herkes yavaş yavaş son tatillerin hayalini kuruyor. Malum önümüz Ramazan. Peki yaz bitmeden neler yapmak gerek? Ne içmeli, ne yemeli, nereye gitmeli, kimi dinlemeli, ne okumalı, nerede tatil yapmalı... İstanbul Life dergisi, bu soruların yanıtlarını bulmak için işin uzmanlarına danıştı, yazın “en”lerini derledi.

7.08.2009Kelebek
İstanbul’un en havalı 10 terası

İstanbul’un en havalı 10 terası

Yaz sıcakları bastırdığında kapalı alanda durmak zaten pek mümkün değil. Bir de 19 Temmuz’da başlayan sigara yasağı eklenince, bahçeler ve teraslar eğlence hayatının yıldızı oldu. Restoranlar, barlar, kafeler küçük de olsa teraslarını, balkonlarını, bahçelerini müşterinin hizmetine açtı.

7.08.2009Seyahat
Fiat chief searches for Plan B after Opel defeat

Fiat chief searches for Plan B after Opel defeat

MILAN - Sergio Marchionne, chief executive of Fiat, planned to create a global giant by acquiring Opel, but when German officials picked Magna International over Fiat, he started searching for a Plan B. His alternatives include buying General Motors’ Latin American businesses, acquiring Saab or seeking an alliance with Peugeot or BMW

1.06.2009Gündem
Avrupa’nın misafir odası VENEDİK

Avrupa’nın misafir odası VENEDİK

Güneşin girmediği daracık sokaklarında dolaştığım, labirent sokaklarında kaybolduğum ve eski romantizminden uzak kazıkçı gondollarında gezindiğim Venedik, dünyanın en ilginç, en görülmesi gerekli kentlerinden. Her yıl 16 milyon kişi ziyaret ediyor ve her yıl biraz daha denize gömülüyor. Bavulumu garın merdivenlerinden indirip, meydandaki kalabalığın ortasında, etrafıma şaşkın şaşkın bakakaldım. Otelim San Marco Meydanı’ndaydı, oraya nasıl ulaşacağımı bilemiyordum.

29.03.2009Kelebek
120 km kala pes etti

120 km kala pes etti

Tek başına kürek çekerek Peru’dan Avustralya’ya gitmeye çalışan İtalyan maceraperest Alex Bellini, hedefine ulaşmaya sadece 120 km kala bitap düşünce yardım çağırdı. 10 aydır denizde kurutulmuş yiyeceklerle yaşayan Bellini, "Kaybetmiş gibi hissetmiyorum" dedi.

13.12.2008Dünya
Bu sesi kaçırmayın

Bu sesi kaçırmayın

Eşine az rastlanır ses rengiyle klasik müzik sahnesinin önde gelen yorumcularından olan soprano Anna Caterina Antonacci, 20 Aralık saat 20:00'de İş Sanat Kültür Merkezi'nde.

4.12.2008Kelebek
Dünyanın en iyi iş otelleri

Dünyanın en iyi iş otelleri

Ünlü tasarım ve mimarlık dergisi Wallpaper ile ekonomi dergisi Fortune bir araya gelerek "Dünyanın En İyi İş Otelleri"ni seçtiler. Büyük şirketlerin yöneticilerinin ağırlıkta olduğu 10 kişilik uluslararası bir jüri oluşturuldu. Jüri önce 50 aday belirledi. Ardından bu sayı 10’a indirildi.

9.10.2008Seyahat
Opera ve bale Aspendos’ta devam ediyor

Opera ve bale Aspendos’ta devam ediyor

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü’nün düzenlediği 15. Aspendos Uluslararası Opera ve Bale Festivali, görkemli eserlerle devam ediyor. M.S. II. yüzyılda İmparator Marcus Aurelius zamanında yaptırılan altı bin kişilik antik tiyatroda sahnelenen eserler arasında La Bayadere Balesi, Saraydan Kız Kaçırma ve Aida operaları var.

13.06.2008Kelebek

Yazar Sonuçları

Sergiye dönemin Osmanlı’sı da eklendi

DÜN yazdığım ‘Büyük Ustalar’ sergisinin bir özelliğine değinmek istiyorum bugün.

21.08.2012

Bir soprano nasıl yetişir

SES belleği, en unutulmaz ve silinmez izleri taşır.

11.02.2012

Yanlış anlaşılan bir meyvenin mucizeleri

Trabzon hurmasını kimi hurma zanneder ve uzak durur. Halbuki tam olgunu adeta insanın içine akar. Çiğnenmesi gerekmez. Sertkenki lifleri olgunlaştıkça kendini bırakır ve sanki fosforlu bir renk alır. Mideden aşağılara doğru da aynı yumuşaklıkta iner ve içimizi temizler. Bir tane yediğinde başka bir tat veya tatlı dahi istenmez

25.11.2011

Londra günlüğü

Londra bizde en güzel kıyafet alışverişinin yapılacağı yer olarak bilinir. Ama benim gibi bütün günü mutfakta geçen biri için güzel bir tava gece elbisesi, emayeler günlük şık spor kıyafetler, çatal bıçaklar aksesuvar, teknik aletler de iç giyim ve çorap yerine geçiyor

18.11.2011

Milano, Como, Zürih ve Cenevre; İtalya-İsviçre hattında rüya bir gezi

Evet efendim bu gün biraz uzaklara gidelim istedim... Haydi hep birlikte uçalım...

11.10.2011

Aşktan ölen Egeli kadın

HAFTAYI bitirirken, başkalarına dair, içinde siyasetin, ekonominin, sosyal sorunların olmadığı ama hayatın bir o kadar da kendisi, yaşanmış şeyler yazayım istiyorum.

16.06.2011

Birbirine zıt iki yeni mekan

Biri Lübnan yemeklerinin sunulduğu Al Bushra, diğeri de meşhur Cipriani.

21.01.2011

Fazıl Say’ın partisinde Arif Sağ’ın ne işi var

2010 dünyada ünlü besteci Chopin’in doğumunun 200’üncü yılı olarak kutlanıyor. Andre Gide’in yazdığı gibi, “dünyada en fazla çalındığı halde en az anlaşılan” Chopin’le ilgili kitaplar çıkarılmaya, konserler verilmeye, belgeseller yayınlanmaya başladı. Fakat bu etkinliklerde sanki Chopin’in siyasi kimliği unutturulmak isteniyor. Oysa Chopin, devrim çağının (1789-1848) sanatçısıydı. Diyeceksiniz ki, Arif Sağ’ın Fazıl Say’ın doğum gününe gitmesiyle Chopin’in ne ilgisi var? Çok var...

23.01.2010

İstanbul’un kültürü kimlerden sorulur

İstanbul Kültür Başkenti olduğundan, bu yıl sık sık İstanbul üzerine kitaplardan söz edeceğiz, onları tanıtacağız.

15.01.2010

Sarkozy gönülsüz ama işin ucunda nükleer ve Naabucco var

FRANSA Cumhurbaşkanı Nicholas Sarkozy’yi yakından görmek nasip olmadı.

10.10.2009

Bizans’tan İstanbul’a sergisini Fransız ve Türk Cumhurbaşkanları açtı

PARİSDÜN saat 12.00’de Fransız Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy ile Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, birlikte Grand Palais’deki “Bizans’tan İstanbul’a: İki Kıtanın Limanı” sergisini birlikte açtılar.

9.10.2009

Leylá Gencer’i andık

SALI akşamı saat 20.00’de Leylá Gencer’in anısına Leylá Gencer "La Diva Turca" - Bir Kutlama adıyla bir gece düzenlendi.

Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nın kapısındaki kuyruk, büyük sanatçıya duyulan sevgi ve saygıyı simgeliyordu.

1.04.2009

Osmanlı’ya getirdiğim yorum dikkat çekmiş olmalı

Amerikan Sanat ve Bilimler Akademisi bu yıl ilk kez iki Türk’ü birden üyeliğe seçti.

6.09.2008

Paparazzi ruhlu vatandaşcanlar

Melda Hanım herhalde benimle beraber birkaç yazara daha göndermiştir.

10.06.2008