EKSTRA
MENÜ

Bekir Karacabey

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 164 haberi bulunmuştur.

Bekir Karacabey Haberleri

Karacabey: Ormanlarımızı 50-100 yıl sonrası için gençleştiriyoruz

Karacabey: Ormanlarımızı 50-100 yıl sonrası için gençleştiriyoruz

Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, ormanları geleceği taşımak için her yıl 2 milyon hektarlık alanda bakım çalışmaları yaptıklarını belirterek, "Ömrünü tamamlamış her bir ağaç yerine yenisini dikiyoruz. Böylece ormanlarımızı 50-100 yıl sonrası için bugün gençleştiriyoruz" dedi.

6.05.2021Ekonomi
Orman Genel Müdürü açıkladı: Rekor bekleniyor

Orman Genel Müdürü açıkladı: Rekor bekleniyor

Orman Genel Müdürü Karacabey, 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü için şimdiden çalışmalara başladıklarını belirterek, "Bir seferberliğe dönüşen fidan dikim etkinliği için bu yıl da rekorlar kırmayı hedefliyoruz." ifadesini kullandı.

27.03.2021Ekonomi
2023e kadar Türkiye genelinde 1,6 milyar fidan toprakla buluşacak

2023'e kadar Türkiye genelinde 1,6 milyar fidan toprakla buluşacak

Orman Genel Müdürü Karacabey, orman bilincinin artırılmasına yönelik olarak 28 bölge müdürlüğü ile bazı illerde, eğitim kurumları öncülüğünde çeşitli fidan dikimi ve dağıtımı programları yaptıklarını söyledi.

25.03.2021Ekonomi
Bakan Pakdemirli: Pandemiye rağmen Cumhuriyet tarihinin rekorunu kırdık

Bakan Pakdemirli: Pandemiye rağmen Cumhuriyet tarihinin rekorunu kırdık

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Bugünlerde pandemi belirsizliğinin üzerine Güney Amerika'da kuraklık, Karadeniz'de kuraklık ve iki büyük ülkenin, Hindistan ve Çin'in emtialara hücum etmesini yaşıyoruz. Bundan dolayı dünyadaki emtia fiyatlarında bir miktar artış var ama özellikle bu yılın ikinci yarısında emtia fiyatlarında da göreceli olarak iyileşme olacağını düşünüyoruz." dedi.

5.02.2021Ekonomi
Karacabey: Türkiye orman yangınlarıyla mücadelede en başarılı ülke

Karacabey: Türkiye orman yangınlarıyla mücadelede en başarılı ülke

Türkiye’de 2020 yılı içerisinde 3 bin 413 orman yangını çıktı, 20 bin 938 hektar alan zarar gördü. Bu rakamların Türkiye’de son 10 yılın ortalamasının üzerinde olduğunu bildiren Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, "Yangınların çıkış yerleri ve sürelerine, yangın başına düşen orman alanına, ilk müdahale süresine baktığımızda; uluslararası yangın bilgi merkezinin verilerine bakıldığında Türkiye en başarılı ülke konumunda" dedi.

21.01.2021Ekonomi
Milyar dolarlık mantar

Milyar dolarlık mantar

Türkiye’de yüksek katkı değerli ürün olarak 5 yıldır bir eylem planı çerçevesinde üretilen trüf mantarı, kilogramı 3 bin Euro’ya kadar alıcı bulabiliyor. Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, “Çok eski zamandan beri kralların yemeği olarak biliniyor. Bu kadar değerli olunca izinsiz toplanması da yasak. Yıllık 180 milyon lira getiriyor. Çok hızlı gelişim var. 10 yıl içinde 1 milyar dolarlık ticaret hacmine ulaşmayı bekliyoruz” dedi.

2.12.2020Ekonomi
Eminevim, Geleceğe Nefes Ol kampanyasına 100 bin fidan bağışladı

Eminevim, Geleceğe Nefes Ol kampanyasına 100 bin fidan bağışladı

Geleceğe Nefes Ol kampanyasına 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü dolayısıyla destek veren Eminevim, geleceğin yeşil Türkiye’sine 100 bin fidan bağışı ile sahip çıkıyor. Tarım ve Orman Bakanlığı ev sahipliğinde gerçekleştirilen protokol töreninde 100 bin fidan için imzalar atıldı.

13.11.2020Alışveriş
Türkiye 30 ülkenin de geleceğine nefes olacak

Türkiye 30 ülkenin de "geleceğine nefes" olacak

Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey "Dünya ölçeğinde bir farkındalık oluşturmak için bu yıl, bizimle aynı iklim kuşağında bulunan ve kasım ayında fidan dikiminin uygun olacağı 30'a yakın ülkeyle fidan dikimi gerçekleştireceğiz" dedi.

10.11.2020Ekonomi
Milli Ağaçlandırma Günü ne zaman Herkese ücretsiz fidan verilecek

Milli Ağaçlandırma Günü ne zaman? Herkese ücretsiz fidan verilecek

Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, "Bu yıl da Kovid-19 salgınına karşı mücadele çalışmalarının faaliyetlerimize imkan tanıdığı ölçüde ülke genelinde fidan dikimi etkinlikleri düzenlenecek" dedi. Peki Milli Ağaçlandırma Günü ne zaman? İşte detaylar

16.10.2020Gündem
Eskişehirdeki orman yangını kontrol altına alındı

Eskişehir'deki orman yangını kontrol altına alındı

Eskişehir'in Mihalgazi ilçesinde alevlerin bir otomobilden yol kenarındaki ormanlık alana sıçramasıyla çıkan yangının kontrol altına alındığı bildirildi.

24.09.2020Gündem
Ayvalıkta korkutan yangın Ekipler bölgeye sevk edildi

Ayvalık'ta korkutan yangın! Ekipler bölgeye sevk edildi

Balıkesir’in Ayvalık ilçesine bağlı Hakkıbey Yarımadası’nda orman yangını çıktı. Rüzgarın da etkisiyle büyüyen alevlere ekiplerin müdahalesi sürüyor. Tarım ve Orman Bakanlığı yangınla ilgili yazılı açıklamada bulunurken, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz yangının kontrol altına alındığını bildirdi.

19.09.2020Gündem
Orman yangınlarına karşı İHA ile mücadele dönemi

Orman yangınlarına karşı İHA ile mücadele dönemi

Türkiye'nin orman varlığını tehdit eden yangınlarla mücadelede kullandığı insansız hava araçları (İHA) ve 3 boyutlu meteorolojik sunumlar, söndürme çalışmalarında etkin rol alıyor.

14.09.2020Teknoloji
Ünlüler orman yangınları için çağrıda bulundu

Ünlüler orman yangınları için çağrıda bulundu

Türkiye’de her yıl yüzde 90’ı insan kaynaklı olan 2000’in üstünde orman yangını yaşanıyor. Orman Genel Müdürlüğü’nün 31 Ağustos’a kadar olan verilerinde 2020 başından bu yana çıkan 2 bin 114 orman yangınında 6 bin 685 hektarlık alan zarar gördü.

1.09.2020Ekonomi
Yanan alanların her bir metrekaresine, bölgeye uygun fidanlar dikiyoruz

'Yanan alanların her bir metrekaresine, bölgeye uygun fidanlar dikiyoruz'

ORMAN Genel Müdürü Bekir Karacabey, "Yanan alanların her bir metrekaresine, o bölgeye uygun fidanlar dikiyoruz. Yeniden bir orman ve ekosistem oluşması için 21 bin personelimizle büyük mücadele veriyoruz" dedi.

19.08.2020Gündem
Son dakika... Aydosta 4 farklı noktada yangın

Son dakika... Aydos'ta 4 farklı noktada yangın

Aydos Ormanı'nda çıkan yangın, itfaiye ve Orman Bölge Müdürlüğü ekiplerinin havadan ve karadan yaptığı müdahalelerle söndürüldü.

12.08.2020 Gündem
İHA ile orman yangınlarına hızlı müdahale

İHA ile orman yangınlarına hızlı müdahale

TARIM ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü, orman yangınlarına hızlı müdahaleyi sağlamak için insansız hava aracı da (İHA) kullanmaya başladı. 180 kilometre mesafeden ateşi tespit edebilen İHA sayesinde ekipler hızla yönlendirilerek yangına müdahale sağlanıyor. Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, "İHA, taşıdığı termal kamera aracılığıyla, yangın henüz büyümeden, duman dahi çıkmadan, orada oluşan yüksek sıcaklığı anında tespit ederek bize bildiriyor" dedi.

1.08.2020Gündem
Son dakika haberi: Bakan Pakdemirli açıkladı Tüm orman yangınları kontrol altında

Son dakika haberi: Bakan Pakdemirli açıkladı! Tüm orman yangınları kontrol altında

Son dakika haberine göre; Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, bugün Türkiye genelinde 12 yerde yangınla mücadele edildiğini belirterek, "Tüm yangınların şu saat itibarıyla söyleyebilirim ki hepsi kontrol altında. Hepsinin soğutma faaliyetleri sürdürülüyor." dedi.

26.07.2020Gündem
Orman Genel Müdürü Karacabey: Tırtıl istilasına uğrayan ormanlar eski görünümüne kavuştu

Orman Genel Müdürü Karacabey: Tırtıl istilasına uğrayan ormanlar eski görünümüne kavuştu

Bursa’nın İnegöl ilçesinde, kayın ağacının yapraklarını yiyerek beslenen kızıl kuyruklu kayın tırtılının zarar verdiği ormanlar, 2 yıl sonra yeniden yeşermeye başladı. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, bakteri ve avcı böcek kullanımı çalışmalarıyla ormanların yeniden eski görünümüne kavuştuğunu kaydetti.

23.07.2020Seyahat
Orman Genel Müdürü Karacabey: Tırtıl istilasına uğrayan ormanlar eski görünümüne kavuştu

Orman Genel Müdürü Karacabey: Tırtıl istilasına uğrayan ormanlar eski görünümüne kavuştu

BURSA’nın İnegöl ilçesinde, kayın ağacının yapraklarını yiyerek beslenen kızıl kuyruklu kayın tırtılının zarar verdiği ormanlar, 2 yıl sonra yeniden yeşermeye başladı. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, bakteri ve avcı böcek kullanımı çalışmalarıyla ormanların yeniden eski görünümüne kavuştuğunu kaydetti.

23.07.2020Gündem
Ağyatan Lagününün çöl olması engellendi

Ağyatan Lagünü'nün çöl olması engellendi

Orman Genel Müdürlüğü'nce (OGM), Çukurova'nın önemli doğal zenginliklerinden Ağyatan Lagünü'nün yok olma tehlikesine karşı 2015 yılında başlatılan proje tamamlandı. Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, "Lagünde bulunan su canlılarının ve proje sahasının kuzeyindeki tarım alanlarının yok olması engellendi" dedi.

29.06.2020Seyahat
Ağyatan Lagününü OGM kurtardı

Ağyatan Lagünü'nü OGM kurtardı

Çukurova’nın önemli doğal zenginliklerinden olan Ağyatan Lagünü, Orman Genel Müdürlüğü’nün yürüttüğü ağaçlandırma çalışmalarıyla kumul erozyonundan kurtarıldı.

28.06.2020Ekonomi
Ünlü isimler, orman yangınlarına dikkat çekti

Ünlü isimler, orman yangınlarına dikkat çekti

Orman Genel Müdürlüğü’nün (OGM) başlattığı kampanya için sanat dünyasından 16 ünlü isim bir araya geldi. Orman yangınları konusunda toplumsal bilinç oluşturmak için hazırlanan reklam filminde bir araya gelen ünlüler, ’Lütfen geleceğimi yakma!’, ’Kamp ateşini söndür’, ’Ormanı yakma’ sözleri ile kampanyaya destek verdi.

18.06.2020Ekonomi
Karacabey: Her insan doğaya 210 ağaç borçlu

Karacabey: Her insan doğaya 210 ağaç borçlu

Tüm dünyada 48 yıldır 5 Haziran tarihinde kutlanan Dünya Çevre Günü kapsamında açıklama yapan Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, ormanların insan hayatındaki yaşamsal önemine vurgu yaparak “2 olgun ağaç 4 kişilik bir ailenin yıllık oksijen ihtiyacını karşılıyor. Ağaçlar elbette sadece oksijen üretmiyor. Suyu koruyor, selleri ve erozyonu önlüyor, zengin biyolojik çeşitliliğe sahip olmamızı sağlıyor ve mobilyadan kağıda ihtiyacımız olan pek çok şeyi bize sunuyor. Her insan yılda üç büyük ağaç kadar ağaç ürünü kullanıyor. Bu yüzden her birey en az üç fidan dikmeli. Ortalama ömrü 70 olarak aldığımızda hayatımız boyunca doğaya 210 ağaç borçlu olduğumuzu gösteriyor” dedi.

4.06.2020Ekonomi
OGM Müdürü Karacabey: 56 bal ormanı kurulmasını hedefliyoruz

OGM Müdürü Karacabey: 56 bal ormanı kurulmasını hedefliyoruz

ORMAN Genel Müdürü (OGM) Bekir Karacabey, ’Dünya Arı Günü’ mesajında, "2020 yılı içerisinde 56 adet ’bal ormanı’ kurulmasını hedefliyoruz" dedi.

29.05.2020Ekonomi
Koronavirüste nefes aldıracak 19 eşsiz rota

Koronavirüste nefes aldıracak 19 eşsiz rota

Pek çok sektörü derinden etkileyen pandemi sürecinin tüm dünyada turizm alışkanlıklarını da değiştireceği öngörülüyor. Normalleşme süreçlerinin kendini hissettirmesiyle eve kapananların tatil planlarına başladığı şu günlerde ekoturizmin daha çok ilgi göreceğini belirten Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, “Doğaya duyarlı bir seyahat olarak nitelendirdiğimiz ekoturizm, son yıllarda yaşanan iklim değişiklikleri ve doğal kaynakları koruma bilincinin artmasıyla tüm dünyada ve ülkemizde ilgi görüyor. Pandemiden dolayı yaşadığımız izolasyon süreci önümüzdeki dönemde ekoturizmi daha da büyütecek. OGM olarak vatandaşlarımıza konaklayabilecekleri, yürüyüş yapıp, bisiklet sürebilecekleri, çocukları ile doğayı keşfedebilecekleri tüm Türkiye genelinde 19 adet eşsiz ekoturizm güzergahı ve toplamda 350 km’lik yürüyüş ve bisiklet parkuru kazandırmak için çalışıyoruz” dedi.

27.05.2020Ekonomi
Bal üretimi ülke ekonomisine de enerji veriyor

Bal üretimi ülke ekonomisine de "enerji" veriyor

Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey "Türkiye'deki bal üretiminin ham piyasa değeri 450 milyon dolar civarında. Ülke ekonomisine katma değerinin ise yaklaşık 1 milyar dolar olduğu düşünülüyor" dedi.

20.05.2020Ekonomi
Orman Genel Müdürlüğü yangınların yüzde 88inin insan kaynaklı olduğuna dikkati çekti

Orman Genel Müdürlüğü yangınların yüzde 88'inin insan kaynaklı olduğuna dikkati çekti

Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, 2010-2019 yıllarını kapsayan verilere göre, orman yangınlarının yüzde 12'sinin yıldırım, yüzde 88'inin ise insan kaynaklı olduğunu bildirdi.

18.05.2020Ekonomi
OGM, 18 bin 545 personeli ile orman yangınlarına hazır

OGM, 18 bin 545 personeli ile orman yangınlarına hazır

Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, "Yangınlara erken ve etkili müdahale kapsamında 18 bin 545 personelimiz hazır bulunuyor. Havadan destek sağlanması için de 6 idare helikopterinin yanı sıra 25 yangın söndürme helikopteri ve 2 amfibik uçak görev yapacak" dedi.

18.05.2020Ekonomi
OGMnin Enleri ödüllerini aldı

OGM'nin "En"leri ödüllerini aldı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli "Çocuklarımızın ağaç sevgisi ve çevre bilincinin gelişimine katkı sağlaması amacıyla Geleceğe Nefes kampanyamızın içeriğini, 12 milyon ilköğrenim öğrencimizin heyecanını 11 Kasım'a taşıyacak şekilde zenginleştiriyoruz" dedi.

10.03.2020Ekonomi
Bakan Pakdemirli açıkladı: Yeni uçaklar devrede olacak

Bakan Pakdemirli açıkladı: Yeni uçaklar devrede olacak

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, orman yangınları için yeni bir uçağın denemesinin yapılacağını söyledi.

6.01.2020Ekonomi
Sabotajdan farkı yok

Sabotajdan farkı yok

4 ilde toplam 58 noktada çıkan yangınlarda 6 ev, onlarca hektar ormanlık alan ve fındık bahçeleri zarar gördü. Yangınlara vatandaşların bahçelerinde temizlik için yaktığı kuru otların yol açtığı iddia edildi.

25.12.2019Gündem
Son dakika... Karadenizde 26 noktada orman yangını

Son dakika... Karadeniz'de 26 noktada orman yangını

KARADENİZ Bölgesi’nde 4 ilde, 26 farklı noktada çıkan orman yangınları rüzgarın etkisiyle yayılarak yerleşim yerleri ve tarım arazilerine sıçradı. 5 evin kül olduğu, fındık bahçelerinin zarar gördüğü yangınlara müdahale edilmeye çalışılıyor.

24.12.2019Gündem
Bakan Pakdemirli: Vatandaşımın sağlığıyla oynayanların ciddi ciddi canını yakacağım

Bakan Pakdemirli: Vatandaşımın sağlığıyla oynayanların ciddi ciddi canını yakacağım

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “Son dönemde ciddi anlamda gündemimize aldığımız taklit ve tağşiş konusunda para cezalarının artırılması gerektiğini düşünüyorum. Vatandaşımın sağlığıyla oynayanların, ciddi ciddi canını yakacağım’’ dedi.

20.12.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Hayaller Gerçekleşiyor toplantısına katıldı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, "Hayaller Gerçekleşiyor" toplantısına katıldı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Sadece 'ben nasıl teşvik alabilirim'i düşünmeyen ama tam tersi 'ben 3 ton, 5 ton balı nasıl üretirim' diye dertlenen insanlara ihtiyacımız var" dedi.

1.12.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Tüm Türkiyeye sesleniyorum, arazi tahsis ederiz

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Tüm Türkiye'ye sesleniyorum, arazi tahsis ederiz

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, muhtarların yerel kalkınmayı desteklemesi gerektiğini ve bu konuda yönlendirici olmaları halinde arazi tahsisi yapılacağını söyledi.

1.12.2019Ekonomi
Geleceğe Nefes katılım oranı nedir Fidan kampanyası hakkında tüm detaylar

Geleceğe Nefes katılım oranı nedir? Fidan kampanyası hakkında tüm detaylar

Geleceğe Nefes ağaç ve fidan dikme projesi kapsamında katılım oranı açıklandı. Toplam 11 milyon ağaç için internet üzerinden sahiplenme yaptıran Tarım ve Orman Bakanlığı, sahiplenme katılım oranını 14 milyona yakın olarak açıkladı. Geleceğe Nefes adı altında gerçekleşen fidan dikme projesi için kampanya bitse de fidan sahiplenme imkanı yarına kadar bazı illerde devam edecek. İşte, Geleceğe Nefes ağaç ve fidan dikme projesi hakkında bazı bilgiler

11.11.2019Gündem
Rekor etkinlik için fidanlar yola çıktı

Rekor etkinlik için fidanlar yola çıktı

Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey "Geleceğe Nefes kampanyası kapsamında 11 Kasım'da fidan dikimi yapılacak her bir noktada mutlaka görevli personelimiz olacak" dedi.

9.11.2019Ekonomi
Ahşap eşya ithalatına endüstriyel ağaç freni

Ahşap eşya ithalatına "endüstriyel ağaç" freni

Orman Genel Müdürlüğünce endüstriyel ağaçlandırma alanında yapılan çalışmalarla artan odun üretimi sayesinde, 2015'te yaklaşık 1,5 milyar dolar olan ahşap ve yonga levha ürünleri ithalatı geçen yıl itibarıyla 873 milyon dolara geriledi.

11.10.2019Ekonomi
Orman Genel Müdürü: Tırtıl zararıyla ormanlar yok olmaz

Orman Genel Müdürü: Tırtıl zararıyla ormanlar yok olmaz

Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey "Böceklerin iliştiği ve tahribat yaptığı ormanlardaki ağaçlar tekrar ibre vermekte ve hayatiyetini devam ettirmektedir. Yani tırtıl zararıyla ağaçlar kurumaz, ormanlar yok olmaz" dedi.

3.10.2019Ekonomi
Son dakika... Bekleyiş sürüyor, tüm gözler orada... İşte İzmirdeki orman yangınında son durum

Son dakika... Bekleyiş sürüyor, tüm gözler orada... İşte İzmir'deki orman yangınında son durum

İzmir'in Karabağlar ilçesinin Tırazlı Mahallesi yakınlarında önceki gün başlayan, rüzgarın etkisiyle hızla yayılan orman yangını Menderes ilçesinin Yeniköy ve Bahçecik mahallelerine yaklaştı. Yangın gece yarısından sonra ekiplerin müdahalesi sayesinde yerleşim merkezlerinden uzaklaştırıldı. Gece yarısı kameralar karşısına tekrar çıkan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli yangının yerleşim birimlerini tehdit etmediğini belirterek "İnşallah öğleden evvel eğer önemli bir rüzgar çıkmazsa, kontrol altına almayı ümit ediyoruz ama yangın tamamen söndürülmeden 'Biz bu işi söndürdük' demeyiz" dedi. Öte yandan Muğla'nın Bodrum ilçesindeki yangının tamamen kontrol altına alındığı ve soğutma çalışmalarının devam ettiği, Milas'taki yangının ise kısmen kontrol altına alındığı bildirildi.

19.08.2019Gündem
Çanakkale Gelibolu’daki yangında son durum Bakan Pakdemirli’den açıklama geldi…

Çanakkale Gelibolu’daki yangında son durum! Bakan Pakdemirli’den açıklama geldi…

Çanakkale Gelibolu'daki orman yangınının büyük oranda kontrol altına alındığı bildirildi. Tarım ve Orman Bakan Bekir Pakdemirli bölgede patlamaların olduğu iddiasını doğrularken “Bölge bir savaş geçirmiş bölge olduğu için yer yer mühimmat olduğu için yer yer patlamalar meydana geldi” ifadelerini kullandı.

11.08.2019Gündem
Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı ne zaman yapılacak Toç Bir-Senden açıklama

Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı ne zaman yapılacak? Toç Bir-Sen'den açıklama

Tarım ve Orman Bakanlığı kapsamında istihdamı sağlanacak olan 5 bin personel alımına dair araştırmalar gündemdeki yerini koruyor. Tarım ve Orman Bakanlığı'nın kadro dağılımını duyurmasının ardından, başvuru sürecine dair detaylar Toç Bir-Sen'den geldi. Peki, Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı ne zaman yapılacak? İşte, o konuya dair detaylar.

6.08.2019Gündem
Bakan Pakdemirliden 6.8 milyon vatandaşa müjde

Bakan Pakdemirli'den 6.8 milyon vatandaşa müjde!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, orman köylülerine ilişkin hibe ve sıfır faizli destekler verildiğini ve yeni desteklerin de verileceğini söyledi.

12.06.2019Ekonomi
Tıbbi bitkide hedef 5 milyar dolar

Tıbbi bitkide hedef 5 milyar dolar

ORMAN Genel Müdürü Bekir Karacabey, tıbbi-aromatik bitki alanında 1 milyon 630 bin hektar alanda 210 farklı türün tespit edildiğini belirterek, bu sektördeki ihracat hedefini 2023 için 5 milyar dolara çıkardıklarını bildirdi. TBMM Tıbbi ve Aromatik Bitki Çeşitliliğini Araştırma Komisyonu’na bilgi veren Karacabey, Anadolu’da 11 binin üzerindeki bitki türünden yüzde 80’inin ormanlarda bulunduğunu vurguladı.

6.06.2019Ekonomi
Bakan Pakdemirli, ormancılarla bin 860 rakımda iftar yaptı

Bakan Pakdemirli, ormancılarla bin 860 rakımda iftar yaptı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli "Yeni dönemde yangın gözetleme kulelerimizi daha modernize ederek, biraz da elektronik altyapıyla buluşturacağız" dedi.

21.05.2019Ekonomi
Bakan Pakdemirli açıkladı: Bin ton bakliyat satışa hazır

Bakan Pakdemirli açıkladı: Bin ton bakliyat satışa hazır

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, tanzim satışlar için bin ton bakliyatın daha hazırlandığını söyledi.

28.02.2019Ekonomi
Bakan Pakdemirli: Türkiye erozyonla mücadelede lider

Bakan Pakdemirli: Türkiye erozyonla mücadelede lider

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Erozyonla mücadelede lider ülkeyiz. Yılda ortalama 500 milyon ton olan toprak kaybını, yaptığımız çalışmalar sayesinde 154 milyon ton seviyesine düşürdük. 2023 hedefimiz bu rakamı 130 milyon tonun altına kadar azaltmak" açıklamasında bulundu.

25.02.2019Ekonomi
Bursa’da yanan 36 hektar alan ağaçlandırılacak, ilk fidanı Bakan Pakdemirli dikecek

Bursa’da yanan 36 hektar alan ağaçlandırılacak, ilk fidanı Bakan Pakdemirli dikecek

Bursa’da ağustos ayında Mudanya ilçesi Çağrışan ve Göynüklü bölgesinde çıkan orman yangınında zarar gören 36 hektarlık alanda, yanık ağaçlar temizlenerek yeniden toprak işlemesi yapıldı. Bölgeye ilk fidanı Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin dikeceği belirtildi.

4.12.2018Ekonomi