MENÜ

Bebek

Bebek ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Bebek haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 48.978 Bebek haberi bulunmuştur.

Bebek Haberleri

Bebek ve Tarabya sahili boş kaldı

Bebek ve Tarabya sahili boş kaldı

İstanbul'da sahillerde piknik ve mesire alanlarında balık tutmak, piknik yapmak, spor ve yürüyüş faaliyetleri yasaklandı. Geçen hafta sonu ‘Evde kal’ uyarılarına rağmen vatandaşların akın ettiği ve kilometrelerce araç kuyruğunun oluştuğu Bebek sahili bu pazar günü boş kaldı.

29.03.2020Gündem
İstanbul Valisi duyurmuştu Bebek ve Tarabya sahili boş kaldı

İstanbul Valisi duyurmuştu! Bebek ve Tarabya sahili boş kaldı

İstanbul'da sahillerde piknik ve mesire alanlarında balık tutmak, piknik yapmak, spor ve yürüyüş faaliyetleri yasaklandı. Geçen hafta sonu ‘Evde kal’ uyarılarına rağmen vatandaşların akın ettiği ve kilometrelerce araç kuyruğunun oluştuğu Bebek sahili bu pazar günü boş kaldı. Bu arada İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbullulara "48 saat hiç çıkma" çağrısında bulundu.

29.03.2020Gündem
WhatsApp grubundan Evde 14 gün karantina takibi

WhatsApp grubundan 'Evde 14 gün' karantina takibi

Yurt dışından henüz dönmüş vatandaşların evde karantina takipleri Aile Hekimlikleri tarafından yapılıyor. Telefonla ulaşamadıkları vakaları kayıtlı akrabaları ya da ev adresleri üzerinden bulup bilgilendiren aile hekimleri, hepsini her gün tek tek arayarak durumlarında bir değişiklik var mı izliyor. Bazı aile hekimleri ise her gün arayıp rahatsız etmemek için, çareyi whatsapp grupları kurmakta buldu.

29.03.2020Gündem
İlham Gencer: Emekli maaşımı çekeceğim

İlham Gencer: Emekli maaşımı çekeceğim

Türkiye’nin ilk piyanist şantörlerinden olan usta sanatçı İlham Gencer önceki gün Bebek’teydi.

29.03.2020Magazin
İhtiyaçlarımızı kapımıza getiren kuryeler anlatıyor: Kimileri bizden öcü gibi korkuyor

İhtiyaçlarımızı kapımıza getiren kuryeler anlatıyor: Kimileri bizden öcü gibi korkuyor

Birçok insan ihtiyaçlarının çoğunu sipariş vererek karşılıyor. Siparişlerimizin kapımıza gelmesini sağlayan kuryelerle değişen mesai şartlarını konuştuk: “Kapıyı açmayanlar, açıp içerideki odaya kaçanlar bile var. Bizden öcü gibi korkuyorlar ancak endişelerini haklı buluyoruz!”

29.03.2020Hürriyet Pazar
ABDde koronavirüsten ilk kez bir bebek hayatını kaybetti

ABD'de koronavirüsten ilk kez bir bebek hayatını kaybetti

Son Dakika Haberleri.. ABD'de koronavirüs nedeniyle ilk defa bir bebeğin hayatını kaybettiği bildirildi.

28.03.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan karantinada doğum yapan Sevda Güle tebrik telefonu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan karantinada doğum yapan Sevda Gül'e tebrik telefonu

Mersin’de Kız Öğrenci Yurdu'nda karantinada bulunan bir kadın doğum yaptı ve bebeğe Azra ismi verildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azra bebeği dünyaya getiren Sevda Gül ile telefonda görüştü.

28.03.2020Gündem
Çanakkalenin İlçeleri Neler Ve Hangi Bölgede Çanakkalede Gezilecek Ve Tarihi Yerler

Çanakkale'nin İlçeleri Neler Ve Hangi Bölgede? Çanakkale'de Gezilecek Ve Tarihi Yerler

Çanakkale, özellikle boğaz savaşları ile köklü bir tarihe sahiptir. Bunun yanı sıra birçok uygarlığa da ev sahipliği yaparak kültürel açıdan zenginleşmiştir. Peki, Çanakkale’nin ilçeleri neler ve hangi bölgede? Çanakkale’de gezilecek ve tarihi yerler nelerdir? İşte Çanakkale ile ilgili tüm merak edilen soruların cevapları.

28.03.2020Gündem
Yunus İsminin Anlamı Nedir Yunus Ne Demek

Yunus İsminin Anlamı Nedir? Yunus Ne Demek?

Yunus ismi erkek bebek isimleri arasında yer almaktadır. Arapça kökenli olan Yunus isminin anlamını öğrenerek, bebeğinize Yunus ismini verebilirsiniz. Sizin için " Yunus isminin anlamı nedir? Yunus ne demek? Yunus isminin özellikleri nelerdir? " başlıkları ile yunus ismi hakkında detaylı bilgi hazırladık.

28.03.2020Gündem
Yiğit İsminin Anlamı Nedir Yiğit Ne Demek

Yiğit İsminin Anlamı Nedir? Yiğit Ne Demek?

Yiğit ismi en çok kullanılan erkek bebek isimlerinden birisidir. Son yıllarda en çok tercih edilen erkek bebek isimlerinden birisi de Yiğit ismidir. Yiğit ismini koyan ebeveynler özellikle anlamından ötürü oldukça fazla tercih etmektedirler. Peki, Yiğit isminin anlamı nedir? Yiğit ne demek? Sizler için Yiğit isminin anlamını ve Yiğit isminin ne demek olduğunu derledik.

28.03.2020Gündem
Reyyan İsminin Anlamı Nedir Reyyan Ne Demek

Reyyan İsminin Anlamı Nedir? Reyyan Ne Demek?

Reyyan ismi, son zamanlarda yayınlanan popüler bir televizyon dizisi ile duymaya başladık. Bu sebeple özellikle yeni bebek sahibi olacak anne adayları Reyyan ismi hakkında detaylı araştırmalar yapmaya başladı. Peki, sık sık duyduğunuz Reyyan isminin kelime manasını biliyor musunuz? Sizler için Reyyan isminin anlamı nedir? Reyyan ne demek tüm detaylarıyla bir araya getirdik.

28.03.2020Gündem
Pelin İsminin Anlamı Nedir Pelin Ne Demek

Pelin İsminin Anlamı Nedir? Pelin Ne Demek?

Yeni doğan kız çocuklarına isim koyma telaşında olan ebeveynler tercih ettiği isimlerden birisi de Pelin ismidir. Pelin ismi en çok kullanılan popüler kız bebek isimlerinden birisidir. Pelin ismi ne anlama geliyor? Pelin ismi Kur'an'da geçiyor mu? Pelin ne demek? Sizler için bu soruların cevabını derledik.

28.03.2020Gündem
Bebek Sahili’nde yasağa uymadılar, yürüyüş yapıp köpek gezdirdiler

Bebek Sahili’nde yasağa uymadılar, yürüyüş yapıp köpek gezdirdiler

KORONAVİRÜSLE mücadele tedbirleri kapsamında İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere 30 büyükşehirde vatandaşların sahil bantları, mesire ve ören yerlerinde; balık tutmak, spor ve yürüyüş yapması yasaklandı. Yasağa rağmen Beşiktaş Bebek Sahili’ne gelenlerden bazıları yürüyüş yaptı bazıları ise köpek gezdirdi.

28.03.2020Gündem
Osman Çarmıklı 65 yaş yasağını deldi

Osman Çarmıklı 65 yaş yasağını deldi

Koronavirüs önlemleri kapsamında 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olanların İçişleri Bakanlığı’nın genelgesiyle sokağa çıkma yasağı ve kısıtlaması getirilmişti.

28.03.2020Magazin
Nehir İsminin Anlamı Nedir Nehir Ne Demek

Nehir İsminin Anlamı Nedir? Nehir Ne Demek?

Nehir ismi kız çocuklarına verilen isimlerdendir. Son yıllarda daha çok kullanılan bir isimdir. Nehir isminin anlamını ve kişilik özelliklerini öğrenerek bebeğinize nehir ismini verebilirsiniz. Sizin için nehir isminin anlamı nedir? Nehir ne demek? Nehir isminin kişilik özellikleri başlıkları ile nehir ismini açıklamaya çalıştık.

27.03.2020Gündem
Ceyda İsminin Anlamı Nedir Ceyda Ne Demek

Ceyda İsminin Anlamı Nedir? Ceyda Ne Demek?

Anne baba adayları için bebeklerine verecekleri isim çok büyük önem taşıyor. Bebeklere verilecek ismin anlamı da ismin söylenişinin güzel olması kadar büyük önem taşıyor. Kız bebek isimlerinden Ceyda isminin anlamı nedir? Ceyda ne demektir? Ceyda ismini bebeğine vermek isteyen anne babaların aklındaki bu soruların yanıtını derledik.

27.03.2020Gündem
Çağan İsminin Anlamı Nedir Çağan Ne Demek

Çağan İsminin Anlamı Nedir? Çağan Ne Demek?

Son yıllarda popüler bir bebek ismi arayan ebeveynler Çağan ismini tercih eder oldu. Erkek bebeklere Çağan ismi son yıllarda en çok verilen isimlerden biri haline geldi. Çağan ismi gerek anlamı gerekse söylenişi ile tercih edilmektedir. Peki, Çağan isminin anlamı nedir? Çağan ne demek? Sizler için bu sorulara cevap verdik.

27.03.2020Gündem
Berkay İsminin Anlamı Nedir Berkay Ne Demek

Berkay İsminin Anlamı Nedir? Berkay Ne Demek?

Berkay en çok kullanılan erkek bebek isimlerinden birisidir. Berkay ismi oldukça sık kullanılan ve gündelik hayatta da en güzel erkek bebek isimlerinden birisidir. Peki, Berkay isminin anlamı nedir? Berkay ne demek? Bu soruların cevabını sizler için hazırladık.

27.03.2020Gündem
Beni babama kavuşmaktan mahrum bırakmayın, lütfen evde kalın

"Beni babama kavuşmaktan mahrum bırakmayın, lütfen evde kalın"

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü, bir sağlık çalışanının 2 yaşındaki minik kızı Alara Elif'in videosunu paylaştı. Alara Elif tüm Türkiye'de "Beni babama kavuşmaktan mahrum bırakmayın. Lütfen evde kalın" çağrısını yaptı.

27.03.2020Gündem
Yumurta dondurma ve tüp bebek tedavisi için yaş sınırı var mı

Yumurta dondurma ve tüp bebek tedavisi için yaş sınırı var mı?

Sayıları her geçen gün artan bekar kadınlar sınıfındaysanız ve çocuk istiyorsanız bir plan yapmalısınız. Çok geç olmadan yumurtalarınızı dondurmayı ve tüp bebek yapmayı düşünmelisiniz. Peki ne zaman?

Korona günlerinde bir bebek dünyaya getirmek, yanında gelen armağanıyla..

Korona günlerinde bir bebek dünyaya getirmek, yanında gelen armağanıyla..

"Kişinin kendini, ailesini korumakta güçlük çektiği bu zor zamanlarda, bir bebeği korumak ne kadar zor ve kaygılı öyle değil mi? Ama armağanları da büyük ... " diyen Uluslararası Emzirme Danışmanı Hamile&Cinsel Sağlık&Pilates Eğitmeni Doç. Dr. Güliz Onat, anne adaylarına tavsiyelerde bulunuyor.

Ailelerin olmazsa olmazı... Üstelik bebek bakımında işiniz kolaylaşacak

Ailelerin olmazsa olmazı... Üstelik bebek bakımında işiniz kolaylaşacak!

Anne baba olmak ayrı bir sorumluluk gerektiriyor. Bebek bakımında bize yardımcı olacak büyüklerimiz maalesef her zaman yanınızda olamıyor. Neyse ki Amazon.com.tr'de hayatımızı kolaylaştıran pek çok ürün var. Sizler için bebekli ailelerin ihtiyaç duyduğu ürünleri derledik.

Bu bir ilandır.

26.03.2020Alışveriş
Motosiklet üzerinde tehlikeli yolculuk

Motosiklet üzerinde tehlikeli yolculuk

ANTALYA'da, koronavirüs salgını nedeniyle toplu taşıma araçları tercih edilmezken, motosiklet kullanan kişinin, arkasında kasksız kadın ve bebek ile önlem almadan yolculuk ettiği görüldü.

26.03.2020Gündem
Sağlık Bakanlığı yazı gönderdi: Corona Virüs salgını nedeniyle tüp bebek tedavilerine ara veriliyor

Sağlık Bakanlığı yazı gönderdi: Corona Virüs salgını nedeniyle tüp bebek tedavilerine ara veriliyor

Üreme Sağlığı ve İnfertilite Derneği (TSRM) Başkanı Prof. Dr. Ahmet Zeki Işık, yeni tip Corona Virüs (Kovid-19) salgını nedeniyle derneğin yeni bir tüp bebek tedavisine başlanmaması ve tüm transfer işlemlerinin askıya alınması tavsiyesinin, Sağlık Bakanlığı'nın yeni tarihli yazısıyla zorunlu tutulduğunu bildirdi.

26.03.2020Gündem
Barajda doluluk yüzde 31 daha az... Uyarı geldi...

Barajda doluluk yüzde 31 daha az... Uyarı geldi...

İstanbul'da barajlardaki doluluk oranı bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 31 daha az seviyede. Koronavirüs salgını nedeniyle ilerleyen günler için su tasarrufu uyurasında bulunan İstanbul Teknik Üniversitesi Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Toros," Su kullanımına dikkat etmezsek, şu anda barajlarda olan su seviyesi önümüzdeki yaz döneminde düşerek bizim için sıkıntılı bir dönem oluşturabilir" dedi.

25.03.2020Gündem
Serdar Ortaç ve Seçil Gür ayrıldı

Serdar Ortaç ve Seçil Gür ayrıldı

Serdar Ortaç ve bir süredir aşk yaşadığı şarkıcı Seçil Gür ayrıldı.

25.03.2020Magazin
Zeynep Casalini anneanne oluyor

Zeynep Casalini anneanne oluyor

Zeynep Casalini torun heyecanı yaşıyor. Ünlü şarkıcının “Bodrum Masalı”, “Seviyor Sevmiyor” gibi dizilerde oyunculuk yapan kızı Ceren Sarp hamile.

25.03.2020Magazin
Sudan ve Mısırdaki Türk öğrencilerin tahliye işlemleri başladı

Sudan ve Mısır'daki Türk öğrencilerin tahliye işlemleri başladı

Sudan ve Mısır'da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle mahsur kalan ve Türkiye'ye dönmek isteyen öğrencilerin tahliyesine başlandı.

24.03.2020Dünya
Genç Yaşta Yumurtası Az Olan Kadınlara Tavsiyeler

Genç Yaşta Yumurtası Az Olan Kadınlara Tavsiyeler

Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Seval Taşdemir, genç yaşta yumurtası az olan kadınların ileride çocuk sahibi olma oranları daha da düşer. Bu yüzden zamanında önlem alarak doğurganlıklarını koruma altına almaları çok önemli.

Bebek bekleyen hamileler koronavirüse karşı hangi önlemleri almalı

Bebek bekleyen hamileler koronavirüse karşı hangi önlemleri almalı?

Koronavirüs vakalarında hamileler için ağır bir duruma rastlanmadığının altını çizen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Kağan Kocatepe, anne adaylarına koronavirüs tedbirleri konusunda önemli bilgiler verdi.

6 yıl sonra yine aynı yerde bebek cesedi

6 yıl sonra yine aynı yerde bebek cesedi!

Almanya’nın Brandenburg Eyaleti sınırları içinde kalan Schwedt kenti yakınlarında yeni doğmuş bebek cesedi bulundu. 6 yıl önce de aynı yerde, yeni doğmuş bebek cesedinin bulunması iki bebeğin de annesinin aynı kişi mi olduğu araştırılıyor.

24.03.2020Avrupa
Yeni nesil genetik tarama testi ile sağlıklı hamilelikler

Yeni nesil genetik tarama testi ile sağlıklı hamilelikler

Salgın hastalıklar, virüsler, genetiği bozulmuş gıdalar ve ileri yaş gebelikler nedeniyle genetik hastalıklar da her geçen gün artıyor. Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Ümit Zeteroğlu, tüp bebek tedavisinde genetik hastalıklarda arındırılmış sağlıklı hamileliklerin elde edilmesi için uygulanan genetik tarama yöntemi PGT’nin hangi durumlarda, nasıl ve kimlere uygulandığını yanıtladı.

Yurt dışından gelenler Sakaryada yurda yerleştirildi

Yurt dışından gelenler Sakarya'da yurda yerleştirildi

Sakarya'nın Serdivan ilçesinde bulunan Kredi Yurtlar Kurumu’na ait yurda yurt dışından gelen 346 kişi ve 2 bebek yerleştirildi. Corona Virüs tedbirleri kapsamında yurt dışından gelen kişiler 14 gün boyunca gözetim altında tutulacak.

24.03.2020Gündem
Zalim İstanbul son bölüm kesintisiz izle - Zalim İstanbul 36. bölüm tam izle

Zalim İstanbul son bölüm kesintisiz izle - Zalim İstanbul 36. bölüm tam izle

Pazartesi akşamlarına damga vuran Zalim İstanbul 23 Mart akşamı 36. bölümü ile yine nefesleri kesti. Ceren'in bebeğine kavuştuğu Zalim İstanbul'un yayınlanan son bölümünde Agah'ın Ceren'le ilgili verdiği karar ise Karaçay Köşkü'nde fırtınalar estirdi. Heyecanlı gelişmelerin yaşandığı dizinin son bölümünü izleyemeyenler Zalim İstanbul 36. son bölümle ilgili araştırmalarını hızlandırdı. İşte, Zalim İstanbul son bölüm izleme linki ve bu hafta dizide yaşananlar.

23.03.2020Televizyon
İstanbulda corona virüsü anketi

İstanbul'da corona virüsü anketi

İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi (İBB), koronavirüs(corona virüsü) anketinin sonuçlarını açıkladı.

23.03.2020Gündem
Virüs nedeniyle boşalan Bebek sahili havadan görüntülendi

Virüs nedeniyle boşalan Bebek sahili havadan görüntülendi

Korona virüs salgınına karşı alınan kapsamında İstanbullular yapılan uyarılara uyarak evlerine kapanmaya başladı. Virüs nedeniyle boşalan Bebek sahili de havadan görüntülendi. Görüntü de onlarca tur teknesinin sefer yapmadığı görüldü.

23.03.2020Gündem
Hamileleri koronavirüse karşı koruyacak 10 önlem

Hamileleri koronavirüse karşı koruyacak 10 önlem

Koronavirüsün (Covid-19) yaşattığı endişe her geçen gün artıyor. Kadın Hastalıkları ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Burçak Erzik, hamilelerin özellikle hijyen kurallarına önem vermesi gerektiğini aynı zamanda da bağışıklık sistemini güçlü tutacak şekilde beslenerek gebelik sürecinin sağlıklı bir şekilde tamamlanabileceğini söyledi.

Hamilelik boyunca bağışıklık sistemini güçlendirmenin 7 yolu

Hamilelik boyunca bağışıklık sistemini güçlendirmenin 7 yolu

Gebelik döneminde doğal olarak kendinizle ilgili hassasiyetleriniz artar. Çünkü kendiniz kadar düşünmeniz gereken en değerli varlığınızı taşıyorsunuz. Özellikle bu dönemde bebeğiniz kadar önemli bir konu da bağışıklık sisteminizdir. Kadın Hastalıkları Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Betül Kalay (Görgen), gebelik boyunca bağışıklık sistemini güçlendirmenin yöntemleri hakkında önemli bilgiler paylaştı.

Göksenin Köksal baba oldu

Göksenin Köksal baba oldu

Galatasaray Doğa Sigorta Basketbol Takımı'nın kaptanı Göksenin Köksal baba oldu.

23.03.2020Basketbol
Koronavirüs anne sütüne etki etmiyor

"Koronavirüs anne sütüne etki etmiyor"

Çin'de ortaya çıkan koronavirüs 4 ay gibi kısa bir sürede tüm dünyayı sardı. 254 binden fazla insan virüse yakalanırken 10 binin üstünde insan da hayatını kaybetti. Virüsün yarattığı korku ve panik milyonlarca insanı etkilerken hamileler ve yeni anne olanlar da bu durum ile nasıl başa çıkacağına dair kaygı taşıyor. Kadın Hastalıkları ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Burçak Erzik; hamilelerin sosyal mesafeye daha fazla dikkat etmesi gerektiğini belirtti. Op. Dr. Burçak Erzik, koronavirüs üzerinde yapılan çalışmalara göre virüsün anne sütüne bulaşmadığının tespit edildiğini ancak anne ve bebeğin mesafelerinin korunması gerektiğini söyledi.

23.03.2020Sağlık

Yazar Sonuçları

Pijamanla katılacağın partilere hazır mısın

Evet, ünlü şarkıcıların Instagram’dan yaptığı canlı yayın konserleri çok güzel ama peki evde dans etmek isteyen neler yapıyor? Buyurun pijamanızla katılacağınız partilere...

28.03.2020

Hey sen 'ikinci saf' ahalisi, otur karşıma

Ey Karşıyakalı... Ey Bebek sahilinin amok koşucusu...

28.03.2020

Sokağa çıkma yasağı hakkındaki düşüncem

Devletin elindeki veriler, elimde değil. Süreci yöneten devlet görevlilerinden biri değilim. Bu konuda söyleyeceğim sözlerin bir dayanağı yok yani.

28.03.2020

Sayın bakan! Karşıyaka kendisi agoradan çıkmaz

TÜRKİYE’de “Hayat eve sığar” kampanyasına direnişin iki sembolü var:

27.03.2020

Evde Hayat Var

Başta Cumhurbaşkanımız, Sağlık ve İçişleri Bakanımız olmak üzere “Evde Kal. Hayat eve sığar” diyorlar. Da kime söylüyorlar?

27.03.2020

Turnanın türküsü hayatımı anlatır

Aşkı, özlemi ve sabrı anlatan turna türkülerinin Anadolu’da her zaman ayrı bir yeri olmuştur. Tıpkı Bedia Akartürk’ün, altmış yılı aşkın sanat hayatında özel bir yeri olduğu gibi. Ezberinde yer alan 3 bini aşkın eserle, 30 yılı aşkın yaptığı Anadolu turneleriyle binlerce kalbe dokunan sanatçı kendi hayatını da en çok turna türküleriyle özdeşleştiriyor.

27.03.2020

Gün fırsatçılık değil fedakarlık günü

Kamu bankalarının ardından özel bankaların bir bölümü gerçekten vatandaşa destek olacak kararlar açıklarken bir bölümü ne yazık ki ‘mış’ gibi yaptı. Bu bankalar 2-3 aylık kredi taksit ötelemeyi, EFT ücretini geçici kaldırmayı ve ATM’den para çekme limiti arttırmayı vatandaşa destek gibi sundu.

27.03.2020

Bir alkış da habercilere

Her akşam 21.00’de virüse karşı en ön cephede savaşan sağlık personelini pencerelerden alkışlıyoruz.

25.03.2020

Evinde kal Türkiye de...

Ya evi olmayanlar? En hafif hesaplamalar, sadece İstanbul’da 7 bin evsiz yaşadığını söylüyor. Onlar nereye gitsin?

25.03.2020

Karantina günlerinde Kelebek Apartmanı

Kelebek sayfalarında her gün gördüğünüz ünlüler aynı binada otursaydı... Biraz dedikodu yapalım mı? Bakın halleri nice olurdu...

24.03.2020