EKSTRA
MENÜ

Bebek Ürünleri

Bebek Ürünleri haberleri sayfasında güncel ve son dakika Bebek Ürünleri hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 2.294 Bebek Ürünleri haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Bebek Ürünleri Haberleri

Bebek bezleri cep yakıyor

Bebek bezleri cep yakıyor

CHP’nin, bebek sahibi olmanın maliyetindeki artışı göz önüne seren raporun ikincisini yayınlandı. Buna göre, son 6 ayda, bebek ve annenin beslenmesi ile bebeğin temizlik masraflarında ortalama yüzde 12’lik bir fiyat artışı olduğu belirtildi. Bu artışın son bir buçuk yılda yüzde 61 gibi olağanüstü bir seviyede olduğu vurgulandı. Astronomik artış bebek bezinde yaşandı.

7.12.2020Ekonomi
Koronavirüs salgını anneleri dijitalleştirdi; sepeti bebek bezi doldurdu

Koronavirüs salgını anneleri dijitalleştirdi; sepeti bebek bezi doldurdu

Pandemi döneminde, ebeveynlerin alışveriş alışkanlıklarının değiştiğine değinen bebek mağazaları Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Özelcan, 2020’nin ilk 7 aylık döneminde online bebek alışverişlerinde en çok bebek bezi satıldığını kaydetti. Koronavirüs salgınında annelerin dijitale yöneldiğini söyleyen Özelcan, anne bebek ürünlerinde ortalama sepet tutarının ise 350 liraya ulaştığını kaydetti.

19.08.2020Ekonomi
Çin ve Tayland’ın bebek ürünlerine ithalat önlemi

Çin ve Tayland’ın bebek ürünlerine ithalat önlemi

Çin ve Tayland menşeli bebek ürünlerinin ithalatında dampinge karşı harekete geçildi.

19.08.2020Ekonomi
E-Bebek hack olayını doğruladı İşte, ilk açıklamalar

E-Bebek hack olayını doğruladı! İşte, ilk açıklamalar

Anne ve bebek ürünleri satışı yapan E-Bebek, önceki gün aldığı siber saldırının ardından erişim problemi ile karşılaştı. 5 Temmuz sabah saatlerinde yoğun bir şekilde gelen DDoS saldırılarının ardından tamamen devre dışı kalan site, aynı zamanda fiziki mağazalarla paralel yürüyen sistemin de kopmasına neden oldu. Bunun üzerine E-Bebek'ten hack saldırısı ile ilgili açıklama geldi

7.07.2020Teknoloji
E-bebek hacklendi mi E-Bebekten hacklenme iddiaları için flaş açıklama geldi

E-bebek hack'lendi mi? E-Bebek'ten hacklenme iddiaları için flaş açıklama geldi

E-Bebek hacklendi iddiaları, öğle saatleri itibariyle pek çok kişinin gündeminde yer aldı. Bebek ürünleri satan online platform e-bebek'in hack'lendiği iddia edildi. Siteye bir süre erişim sağlayamayan kullanıcılar nedenini merak ederken, sosyal medyada paylaşılan bazı mesajlarda e-bebek'in hack'lendiği iddiası ortaya atıldı. Konuyla ilgili e-bebek yönetiminden açıklama geldi.

6.07.2020Teknoloji
Sanal ticaret heyetleri hız kazandı

"Sanal ticaret heyetleri" hız kazandı

Ticaret Bakanlığının ihracatçılarla birlikte dünyanın dört bir yanına düzenlediği ticaret heyeti organizasyonları, Kovid-19 şartları altında sanal ortamda gerçekleştiriliyor.

16.05.2020Ekonomi
İtalyada Kovid-19 salgınına karşı uygulanan karantina tedbirlerinin süresi uzatıldı

İtalya'da Kovid-19 salgınına karşı uygulanan karantina tedbirlerinin süresi uzatıldı

İtalya’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı 1 aydır uygulanan sıkı karantina tedbirleri, 3 Mayıs’a kadar uzatıldı.

10.04.2020Dünya
Koronavirüs salgını sektörleri nasıl etkiledi

Koronavirüs salgını sektörleri nasıl etkiledi?

Deloitte Danışmanlık ekibi tarafından hazırlanan “Küresel Covid-19 Salgını’nın Türkiye’de Farklı Kategorilere Etkileri Raporu”na göre, uzaktan eğitim ve çalışma, ulusal market zincirleri, sağlıklı ürünler ve hobi siteleri etkileşimlerini artırırken; özel sağlık kurumları, havayolu şirketleri, emlak ve otomobil satışları, otel ve konaklama şirketleri ile kültür sanat faaliyetleri salgından negatif yönde en çok etkilenen kategoriler oldu.

10.04.2020Teknoloji
Sizce bu ayın en iyi anne bebek dostu ürünü hangisi

Sizce bu ayın en iyi anne bebek dostu ürünü hangisi?

Banyo yaptırırken bebeğin gözüne kaçan su ve şampuan sorunu, şurup içirirken döktüğümüz ecel terleri ve daha niceleri... Neyse ki annelerin ebeveynlerin hayatını kolaylaştıran pek çok ürün var. Peki, sizce bu ayın en iyi anne bebek ürünü hangisi?

14.02.2020Alışveriş
3 milyona yakın çocuğa ulaştık

3 milyona yakın çocuğa ulaştık

Yaklaşık çeyrek asırdır 3 milyona yakın çocuğa ulaşan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), 91 bini aşkın gönüllü ile 31 il ve 71 noktada ilköğretim çağındaki çocuklara okul sonrası ücretsiz eğitim desteği veriyor. Önümüzdeki hafta 25’inci kuruluş yılını kutlayacak TEGV’in Genel Müdürü Sait Tosyalı, uzun yıllar büyük holdinglerde üst düzey yöneticilik yaptıktan sonra sivil toplum hayatına geçti. Kendi deyimiyle her gün bu işine severek geliyor.

20.01.2020Eğitim
Hepsiburada müşteri hizmetleri telefon numarası nedir Direk operatöre bağlanma ve iletişim no

Hepsiburada müşteri hizmetleri telefon numarası nedir? Direk operatöre bağlanma ve iletişim no

Hepsiburada müşteri hizmetleri, müşterilerin talep ve istekleri doğrultusunda hizmet vermektedir. Hepsiburada müşteri hizmetlerine bağlanarak sorunlarınıza ve taleplerinize karşılık alabilirsiniz. Hepsiburada müşteri hizmetleri ve adres bilgilerini sizler için paylaştık. Bu sayede doğrudan operatöre bağlanabilirsiniz. İşte Hepsiburada müşteri hizmetleri hakkında tüm detaylar.

14.01.2020Gündem
İnternet satışıyla başladı, milyonluk şirket kurdu

İnternet satışıyla başladı, milyonluk şirket kurdu

Manisa’da, kendi işini kurma hayalinin peşinden koşan kadın girişimci Deniz Alya Eryılmaz, bebek ürünlerini internet üzerinden satarak başladığı işinde, milyonluk şirketin sahibi oldu. Tek başına başladığı işinde sürekli büyüyerek şuan 11 kişiye direk, dolaylı olarak da 25 kişiye istihdam sağlayan Eryılmaz, kadınlara asla vazgeçmemeleri konusunda tavsiyelerde bulundu.

28.11.2019Ekonomi
Türkiye’nin Alışveriş Günü Efsane Cuma Efsane İndirimleri ile Devam Ediyor

Türkiye’nin Alışveriş Günü Efsane Cuma Efsane İndirimleri ile Devam Ediyor

Hepsiburada’nın efsanesi Efsane Cuma başladı.

21.11.2019Ekonomi
İngiliz bebek ürünleri zinciri Mothercare, iflas başvurusu yapıyor

İngiliz bebek ürünleri zinciri Mothercare, iflas başvurusu yapıyor

Mothercare'in iflas başvurusunda bulunmaya hazırlandığı, şirkete alıcı bulunamaması halinde 2 bin 500 kişinin işini kaybedebileceği belirtildi.

4.11.2019Ekonomi
Çok iyi iş

Çok iyi iş

Yaklaşık 4 yıl önce Boyner Grup ve Dünya Bankası-Uluslararası Finans Kurumu işbirliğiyle başlatılan ‘İyi İşler’ programı Birleşmiş Milletler (BM) ve Dünya Bankası tarafından da 2018’de örnek uygulama seçilirken, Dünya Bankası’nın küresel ‘SheWorks’ raporuna da girerek dünyaya iyi bir örnek sunuldu.

20.09.2019Ekonomi
Hedef ahşap oyuncakta dünya markası olacak

Hedef ahşap oyuncakta dünya markası olacak

Bir ahşap oyuncak markası olan Mamatoyz, 2015 yılında 3 genç girişimci tarafından kuruldu. İstanbul Hadımköy’deki üretim tesisinden 10 ülkeye ihracat yapan marka kısa süre önce de mağazalaşma atağına kalktı. Ayça Koçer, Muzaffer Koçer ve Mert Öztiryaki’nin hedefi ise dünya markası olmak.

2.08.2019Ekonomi
Piyasadan kaldırıldı

Piyasadan kaldırıldı!

ABD’li bebek ürünleri firması Fisher Price, en az 32 bebeğin ölümüne neden olan ana kucağını piyasadan çekti.

15.04.2019Dünya
Bebek taşımak için kullanılan kanguru nedir

Bebek taşımak için kullanılan kanguru nedir?

Bebeklerin daha rahat taşınması için kullanılan kanguru, çocuk sahibi olan her ailenin araştırdığı konular arasında yer alıyor. Bebek ürünleri satan mağazalar aracılığıyla kolayca temin edilebilen kanguru, internet üzerinden de araştırılan bebek ürünleri arasında önemli bir yere sahip. Peki, bebek taşımak için kullanılan kanguru nedir? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

28.03.2019Gündem
Türkiyenin 1 Numaralı Markaları açıklandı

Türkiye'nin "1 Numaralı Markaları" açıklandı

AYD ile Akademetre Research Company tarafından bu yıl 10. kez gerçekleştirilen araştırmanın sonuçlarına göre, 2018'in "En Beğenilen Kadın Marka Yüzü" Burcu Biricik olurken, "En Beğenilen Erkek Marka Yüzü" ödülüne Kıvanç Tatlıtuğ layık görüldü.

1.03.2019Ekonomi
Sensörlü bebekler

Sensörlü bebekler

TEKNOLOJİNİN en çok işe yaradığı konuların başında bebekler ve çocuklar geliyor. Bebek telsizleri, kameralar ve mama yapma makineleri gibi pek çok yeniliği sayabiliriz. Bu teknolojik ürünlere yeni nesil cihazlar da katılmaya başladı. Sensörlerle akıllandırılan bebek ürünleri akıllı cihazlara bağlanıyor ve bebeklerin yakından takip edilmesini sağlıyor. Bebeklerin anlık ateşini ölçüyor. Nefesini kontrol ediyor. Kanındaki oksijene bakıyor. Ne kadar anne sütü içtiğini hesaplıyor. Altını ıslattığında haber veriyor. Hatta ışık ve sesle ambiyans yaratarak uyutuyor. Kısacası bebeği olanların veya bebek için hazırlık yapanların vazgeçemeyeceği teknolojik icatlar var. Bu hafta bu icatları bir araya getirdik.

17.02.2019Ekonomi
Anneyle uyuyan bebekler daha güvenli ve mutlu

Anneyle uyuyan bebekler daha güvenli ve mutlu

Yeni doğum yapan annelerin bebekleriyle ilk 6 ay boyunca aralarında kuracakları duygusal bağ ileriki dönemler için büyük önem taşıyor. Yeni doğan bebekler annelerinden uzak olduklarında kendilerini terk edilmiş ve mutsuz hissedebiliyorlar. Bu nedenle anneyle sık sık ağlayarak iletişim kuran bebek kendini güvenli, konforlu ve mutlu hissetmek için gece bile annesinden ayrılmak istemez.

28.01.2019Advertorial
Yandex.Market’in iş ortağı oldu

Yandex.Market’in iş ortağı oldu

İş birliği kapsamında uluslararası teslimat, ihracat ve pazaryeri entegrasyon çözümleri sunan B2CDirect “Bringly” adı verilen pazaryeri çözümü ile Yandex.Market’in Türkiye’deki tek iş ortağı oldu.

7.12.2018Teknoloji
Yeni ebeveynler çocuklarını akıllı teknolojiyle nasıl büyütüyor

Yeni ebeveynler çocuklarını 'akıllı' teknolojiyle nasıl büyütüyor?

Milenyum kuşağı ebeveynleri arasında bebekleri için 'akıllı' teknoloji kullanımı giderek yaygınlaşıyor. Peki bu teknoloji gerçekten ebeveynlerin işini kolaylaştırıyor mu yoksa sahte bir kontrol hissi mi yaratıyor?

30.11.2018Teknoloji
MYCey anneleri emzirirken özgürleşiyor

MYCey anneleri emzirirken özgürleşiyor

MYCey “Emzirirken Özgürsün” sloganı ile “Emzirme” kategorisi altında sunduğu ürünleriyle anne ve bebeklerin hem evde hem de dışarıda rahat ve konforlu bir dönem geçirmesini sağlıyor. Dünyanın en güzel duygularından biri olan emzirme ritüeli, MYCey’in bu yeni ve özen gerektiren dönemde her ihtiyacı karşılayan ürünleriyle en değerli dakikalara dönüşüyor

8.10.2018Alışveriş
“Hem ticaret hem ziyaret” dedikleri bu olsa gerek: Glocalzone

“Hem ticaret hem ziyaret” dedikleri bu olsa gerek: Glocalzone

95. sayımızın Girişimcilik sayfasında karlı bir girişimcilik fikri var. Yurt dışından edinmek istediğiniz ürünler, gezginler, uygun fiyat, doğru zamanlama... Aslında fiili olarak işleyen bir sistemi, girişimci bakış açısı ve vizyonuyla birleştirerek Glocalzone’un doğmasını sağlayan Doğan Turan ile Hürriyet Kampüs için söyleştik.

17.09.2018Kampüs
Kağıttan çantada marka yarattı

Kağıttan çantada marka yarattı

Özge Şahin girişimci bir kadın. Aslında dansçı. Aile şirketinde ticarete atıldıktan sonra sanatçı yanını yaptığı her işe katan Özge Şahin, kırtasiye otomatlarının fikir annesi. Son dönemde de kullanıcı sayısı her geçen gün artan kağıttan çantaların tasarımcısı ve üreticisi olan Özge Şahin, tyvek kağıttan geri dönüşebilir çanta markası Chumac’ı yarattı. Özge Şahin ilham verici öyküsünü anlattı.Rengarenk, hafif, kullanışlı, katlanabilir, çevre dostu, geridönüştürülebilir, yırtılmayan çantalar Chumac markasının yaratıcısı Özge Şahin… Aslında uzun yıllar dans tutkusunun peşinden gitmiş biri. Aile şirketinde çalışma sorumluluğu geldiğinde de bundan kaçmamış, “nasıl daha yaratıcı işler yapabilirim” diye kafayı yorup hem aile şirketini dönüştürmüş hem de kendi markasını yaratmış bir kadın.

Bebekler ve çocuklar için doğru güneş koruyucu seçimi

Bebekler ve çocuklar için doğru güneş koruyucu seçimi

Bebeklerin ve çocukların sağlıklı gelişimi için güneş ışığından aldıkları D vitamini büyük önem taşıyor. Ancak, özellikle yaz aylarında güneşin faydalı etkilerinin yanı sıra zararlı UV ışınlarından korunmak gerekiyor. Kozmetolog Selva Yurttaş, çocukların özellikle de bebeklerin çok fazla güneş ışığına maruz kaldıklarında ciddi sağlık sorunları yaşayabileceklerinin, bu nedenle doğru güneş ürünleri tercih edilmesi gerektiğinin altını çiziyor.

Türkiye’nin ilk antikolik biberonunu üretti

Türkiye’nin ilk antikolik biberonunu üretti

Girişimci Ayla Müstecaplıoğlu anne-bebek ürünlerinde ilkleri yapıyor. Markası Mamajoo, Amazon’da satılan ilk ve tek Türk bebek beslenme markası oldu. Ürünleri Filipinler’den AB ülkelerine her yerde var. Emzik, biberon ve meme pompasında inovasyonla farklılık yakalayan Müstecaplıoğlu’nun markası Mamajoo’nun ürünleri Polonya, Almanya ve İtalya’da sosyal güvenlik kapsamında annelere veriliyor. Aynı zamanda Lufthansa Havayolları’nda bebekli yolculara verilen tek marka.

Organik bebek havlusuyla 20 ülkeye ihracat

Organik bebek havlusuyla 20 ülkeye ihracat

Denizli'de organik tekstil üretiminde uzmanlaşan bir firma, özellikle bebeklere yönelik nevresim takımları, havlu ve bornoz ürünleriyle 20 ülkeye markasıyla satış yapar hale geldi.

2.04.2018Ekonomi
Skandal Bakterili bebek ürünleri onlarca markette satılmaya devam etmiş

Skandal! Bakterili bebek ürünleri onlarca markette satılmaya devam etmiş

Fransa'da Salmonella bakterisi içerdiği için piyasadan toplatılmasına karar verilen bir markaya ait bebek maması ve süt tozlarının, buna rağmen çok sayıda zincir mağazada satıldığı ortaya çıktı.

11.01.2018Dünya
Kışla Gelen Cilt Kuruluğuna,INCIA ile Doğal Çözüm

Kışla Gelen Cilt Kuruluğuna,INCIA ile Doğal Çözüm

INCIA dünyasında yer alan atopik jel krem ve hassas ciltlere uygun sıvı sabun, çevredeki alerjenlerden çok hızlı etkilenen atopik, hassas ve kuru ciltlerin ihtiyacı olan doğal ve özenli bakıma destek oluyor.

8.11.2017Alışveriş
Altın Havan 2017’de ödüle layık görüldü

Altın Havan 2017’de ödüle layık görüldü

Anne bebek ürünleri sektöründe Türkiye ve Ortadoğu’nun en büyük yerli üreticisi olan Burda Bebek-Wee Baby, bu yıl Sakarya’da faaliyete geçen yeni fabrikasıyla ödül almaya hak kazandı. Eczacılık sektörlerinin en prestijli ödüllerinden biri olan “Altın Havan”da “Yatırım Ödülü” ne layık görülen Burda Bebek-Wee Baby, Aralık ayında düzenlenecek törenle ödülünü alacak.

6.11.2017Etkinlikler
Dünya devinin ürünleri Türkiyede de satışta

Dünya devinin ürünleri Türkiye'de de satışta

Dünyanın önde gelen bebek bakım ürünlerinden Becutan, Türkiye piyasasına da girdi. Şimdilik sadece internet üzerinden ulaşılabilen ürünün, yakında  eczanelerde de satışa sunulacağı bildirildi.

12.09.2017Ekonomi
2 bin keçi ‘mama’ için çalışıyor

2 bin keçi ‘mama’ için çalışıyor

İzmir’deki çiftliklerinde bulunan 2 bin keçiden elde ettikleri sütlerle Keçicik Baby Goat markasıyla keçi sütünden bebek maması üretmeye başladıklarını ifade eden Eser Mumcular, “Bu işe 3 ortak girdik. Yaklaşık 20 milyon dolar yatırım yaptık. Üretimi ise Aydın’daki fabrikamızda gerçekleştiriyoruz” dedi.

24.07.2017Ekonomi
Wee Baby yeni fabrikasını hizmete açtı

Wee Baby yeni fabrikasını hizmete açtı

Burda Bebek-Wee Baby, üretim tesislerini Sakarya Organize Sanayi Bölgesi’nde tek bir noktada birleştirdi. Faaliyete geçen yeni üretim tesisinde, 25 milyon olan üretim kapasitesini yüzde 100 artırarak 2 katına çıkardı.

11.07.2017Etkinlikler
Uni anneleri dinleyerek büyüyor

Uni anneleri dinleyerek büyüyor

Gebze’deki yeni tesisinde kurduğu Anne-Bebek İçgörü Merkezi’nde annelerin geri bildirim ve değerlendirmeleri doğrultusunda ürün geliştirmeye odaklanan Uni, 0-4 yaş arası bebek olan her eve en az bir ürünüyle girmeyi ve yakın coğrafyada büyümeyi hedefliyor.

4.07.2017Etkinlikler
‘Vicdan’ dolandırıcıları milyonlar kazanıyor

‘Vicdan’ dolandırıcıları milyonlar kazanıyor!

Sosyal medyada ‘Kayıp’ ya da ‘Hasta çocuğa yardım’ başlıklı paylaşımlar yapan dolandırıcıların, paylaşım ve takipçi sayılarını artırdıkları sayfalara bir süre sonra kıyafet, gıda gibi ürün reklamları alarak milyonlar kazandığı tespit edildi

24.06.2017Gündem
Ayıcıklı emzikle 8 ülkeye ihracat

Ayıcıklı emzikle 8 ülkeye ihracat

İki yıl önce, kendi tasarladıkları bebek ürünleriyle ticarete başlayan Günhan Danış, Hande Tood ve Buğra Yener, Nürnberg’de katıldıkları fuarda aldıkları siparişlerle 8 ülkeye ihracata başladı. Ayıcıklı emzikler, özel tasarım mama önlükleri ve diş kaşıma ürünleriyle bu yıl ciro 2.5 milyon doları bulacak.

19.06.2017Ekonomi
Humana bebek maması Türkiye’de Kopaş’a emanet

Humana bebek maması Türkiye’de Kopaş’a emanet

Türkiye’nin en çok tercih edilen bebek şampuanı markası Dalin’in üreticisi Kopaş, Bausch + Lomb ile gerçekleştirdiği anlaşma ile Alman bebek maması ve çay markası Humana’nın Türkiye’deki tüm operasyonunu üstlendi.

24.05.2017Alışveriş

Yazar Sonuçları

Tutumlu ebeveyn olmanın ipuçları

Salgın döneminde hem ev hem de kendimiz için yaptığımız harcamaları gözden geçirip değerlendirme fırsatım oldu. Oğlum için yaptığım harcamaları azaltmak ve daha uzun süre kullanabileceğimiz eşyaya yatırım yapmak için kolları sıvadım. Mesela neler mi yaptım?

18.07.2020

Vekilden vekile bulaşmıyormuş!

Toplumda olduğu gibi, Meclis’in “yeni normal”e geçişi de hızlı oldu.

6.06.2020

Uzmanlar uyarıyor… Bebekleri kundaklarken dikkat!

Eski bir gelenek olan kundaklama, anne bebek ürünleri pazarına sunulan kundak bezleri ve örtüleri nedeniyle yeniden popülarite kazandı. Bu konu gündemdeyken “Bebeği kundak yapmalı mı, yapmamalı mı?” sorusu yeni annelerin kafasını karıştırır hale geldi. Pe

20.02.2019