EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Bebek Sahili

Bebek Sahili haberleri sayfasında güncel ve son dakika Bebek Sahili hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 265 Bebek Sahili haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Bebek Sahili Haberleri

Biz Türk müzikçiyiz Lailada işimiz ne

Biz Türk müzikçiyiz Laila'da işimiz ne

Kuruçeşme önlerinde Kamboçya bandıralı gemiyle çarpışıp batan Yeni Beşiktaş 2 teknesindeki Boğaziçili öğrencileri, Laila iddiaları üzdü. Yazılı açıklama yapan öğrenciler ‘‘Amacımız fasıl yapıp iki arkadaşımızın mezuniyetini kutlayarak eğlenmekti, Laila müziği dinlemek değil’’ dediler.

17.06.2002Gündem
Unkapanı  Köprüsü Pazar günü kapalı

Unkapanı Köprüsü Pazar günü kapalı

Unkapanı Köprüsü, 17 ve 24 Kasım Pazar günleri 08.00 ile 17.00 saatleri aranda trafiğe kapatılacak. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Basın Protokol ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, köprü üzerinde bulunan birleşme derzleri ile ana miller bakıma alınacak.

15.11.2002Gündem
Kahvaltı için en iyi 10 adres

Kahvaltı için en iyi 10 adres

Cemal Süreya boşuna, ‘‘Kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı’’ dememiş. Hele şimdi yaz geldi, sabahlar günlük güneşlik. Kendimizi sokağa atmanın tam sırası.

8.05.2003Kelebek
Türkiyenin parlayan yıldızları

Türkiyenin parlayan yıldızları

Bu hafta da sizler için Türkiye’nin parlayan yıldızlarını seçmeye devam ediyorum. Ve diyorum ki: Hep yanlış zamanda doğru yerdeydim; kar altındaki Kapadokya, günbatımında Alahan manastırı, sisler arasında Athena Tapınağı, donmuş Çıldır Gölü, yağmurda gezilen ıssız bir antik kent... Şimdi, yolculuğumun sayfalarını çevirirken merak ediyorum. Yaşamlarında bir çıkış yapmak isteyen Vanlı üç genç kızın açtığı Asmin Lokantası hálá yadırganıyor mu? Bodrum’da gün, Cevat Şakir’in dediği gibi, ‘’avucunu göğe açacak ve elini yanaştırıp bakınca, avucunun mavileşmediğine şaşacak’’ kadar güzel mi?

4.07.2004Seyahat
78 yerde denize giriş serbest

78 yerde denize giriş serbest

İSKİ, İstanbullular’ın Büyükçekmece, Sarayburnu, Karaköy, Dolmabahçe, Beşiktaş, Ortaköy, Tuzla, Bostancı, ve Harem'in aralarında bulunduğu 78 yerde denize girebileceğini bildirdi.

9.07.2004Gündem
78 yerde denize giriş serbest

78 yerde denize giriş serbest

İSKİ, İstanbullular’ın Büyükçekmece, Florya Ahırkapı, Sarayburnu, Karaköy, Salıpazarı, Fındıklı, Dolmabahçe, Beşiktaş, Ortaköy, Kuruçeşme, Tuzla, Bostancı, Suadiye Fenerbahçe, Moda, Kadıköy, Haydarpaşa, Harem, Üsküdar, Kuzguncuk aralarında bulunduğu 78 yerde denize girebileceğini bildirdi.

9.07.2004Gündem
78 yerde denize giriş serbest

78 yerde denize giriş serbest

İSKİ, İstanbullular’ın Büyükçekmece, Florya Ahırkapı, Sarayburnu, Karaköy, Salıpazarı, Fındıklı, Dolmabahçe, Beşiktaş, Ortaköy, Kuruçeşme, Tuzla, Bostancı, Suadiye Fenerbahçe, Moda, Kadıköy, Haydarpaşa, Harem, Üsküdar, Kuzguncuk aralarında bulunduğu 78 yerde denize girebileceğini bildirdi.

14.07.2004Gündem
Silifke’nin yoğurdu bitmiş artık bol bol tantunici var

Silifke’nin yoğurdu bitmiş artık bol bol tantunici var

‘’Silifkeliler, kapı gıcırtısına bile oynar’’ derler... Göksu Nehri’nin ortasından geçtiği, Büyük İskender’in komutanlarından I. Seleukos’un kurduğu, bir zamanların ünlü kenti Seleukeia’nın bugünkü sakinleri, şimdi düğün alayı gelse, oynayacak durumda değil. Bu çılgın rutubette kimsenin kolunu kıpırdatacak hali yok...

18.07.2004Kelebek
ABDde uçak kazasında 19 cesede ulaşıldı

ABD'de uçak kazasında 19 cesede ulaşıldı

ABD'de deniz uçağının düşmesi sonucu ölen 19 kişinin cesedine ulaşıldığı bildirildi.

19.12.2005Gündem
Osman Nejatın ilk fotoğrafı

Osman Nejat'ın ilk fotoğrafı

Oğlunun fotoğraflarını çektirmek için 75 bin YTL isteyen Nurgül Yeşilçay, Osman Nejat'la yaptığı bir yürüyüş sırasında Hello dergisinin yakalandı.

12.04.2006Gündem
Balık tutmak için en iyi 10 nokta

Balık tutmak için en iyi 10 nokta

Amatör balıkçılık, hobi olmaktan çok bir yaşam biçimi. Kıyıdan oltayla balık avlamanın tadını bir kez alan bir daha zor bırakıyor. İşte bu yüzden yağmur veya soğuk dinlemeden denize olta sallayan insanlar görüyoruz sahil kentlerinde. İstanbul’daki Galata Köprüsü’nün üzeri, amatör balıkçılığın nasıl bir şey olduğunu en iyi anlatan yerdir.

15.02.2007Seyahat
Bunlar olmadan bahar geçmez

Bunlar olmadan bahar geçmez

Kırda piknikten gölde sörfe, Ada turlarındam pazar kahvaltısına işte baharın vazgeçilmezleri... İstanbul Life dergisi sizin için derledi.

8.06.2007Seyahat
Kumsalları harika deniz ürünleri zengin

Kumsalları harika deniz ürünleri zengin

Eğitim Reformu Girişimi Koordinatör Yardımcısı Batuhan Aydagül’ün (36) ismini, geçen hafta "Liberya Eğitim Bakanlığı’na Türkiye’den danışman" haberleri sayesinde çok duydunuz. Eğitim uzmanı olan Aydagül, iç savaştan çıkan Liberya’da Eğitim Bakanlığı’na danışmanlık yapacak. Geçen haftaki haberlerde görevi öne çıkıyordu. Biz, bir sene boyunca yaşayacağı başkent Monrovia’yı konuştuk.

8.07.2007Seyahat
Bodrumda nisan güneşi keyfi

Bodrum'da nisan güneşi keyfi

MUĞLA’nın Bodrum İlçesi'ndeki yerli ve yabancı turistler nisan güneşinin keyfini yaşadı.

12.04.2008Gündem
Kuzey Egede 2008 yazı

Kuzey Ege'de 2008 yazı

Kuzey Ege, deniz kadar yerel kültürün zenginliklerini de yaşamaktan zevk alan tatilcilerin mekanı. Rüzgarı tükenmeyen, denizi temiz, koyları sakin Çanakkale sahil kasabalarında fiyatlar Bodrum, Marmaris, Antalya’ya oranla ucuz. Göz alabildiğine uzanan kumsallarda denizin tadını çıkarmak, Gökçeada’nın Sualtı Parkı’nda, Saros Körfezi ve Gökçeada’da sualtındaki canlı zenginliğini gözlemek mümkün. Uygun fiyatlara konaklama imkanı sunan pansiyonların kalitesi her yıl artıyor.

10.08.2008Seyahat
İstanbul, mehtap zamanı bir şenlikti

İstanbul, mehtap zamanı bir şenlikti

Bir dolunay haftasını daha geride bıraktık... Mehtap insanları iyi veya kötü mutlaka etkiler. Bu dönemde romantik duygular ön plana çıkar. Yaşam coşkusu biraz daha artar. Mehtabın en görkemli kutlandığı kentlerin başında, bir zamanlar İstanbul geliyordu. Boğaziçi mehtapta sihirli bir görüntüye bürünüyordu. Yüzlerce kayık, şarkılar söyleyerek koy koy dolaşıyorlardı.

19.10.2008Kelebek
Okyanusta, bakir ada duygusunu yaşamak için ideal mekan

Okyanusta, bakir ada duygusunu yaşamak için ideal mekan

Andreas Mahl’ın (36) iki tutkusu var: Yemek yapmak, seyahat etmek. Tam 20 yıldır yollarda. Diplomalı aşçı olması sayesinde dünyanın pek çok şehrinde çalışmış, yaşamış. Avusturya’da doğup büyüdüğü Salzburg’dan sonra hayatını Lüksemburg, Londra, Sidney, Bangkok, Amsterdam ve Frankfurt’ta geçirmiş. Büyük otellerin mutfaklarında ve Michelin yıldızlı restoranlarda çalışmış. Andreas Mahl’ın son durağı İstanbul, yeni yuvası Swissotel. Gezip gördüğü yerler arasında en çok büyülendiği ise Karayip Adaları’ndan St. Kitts. Nedeni bakir, büyüleyici doğaya sahip ve çok ucuz olması. Bu adada Marriott Resort’ın baş aşçısı olarak üç yıl yaşadı Mahl. Ve bize St. Kitts’te gerçek mutluluğu nasıl bulduğunu anlattı.

5.04.2009Seyahat
Bizim mahallede böyle takılırız

Bizim mahallede böyle takılırız

Türkiye nüfusunun yarısı 28 yaşından küçük. Ülkedeki her dört kişiden biri, 18-28 yaş arasında. En büyük şehir İstanbul’a “dinamik, canlı şehir” denilmesinin nedeni onlar. Yedi ayrı semte gittik, orada yaşayan, boş vakitlerini orada geçiren, yaşları 18 ile 28 yaş arasında değişen arkadaş gruplarıyla sohbet ettik.

9.05.2009Gündem
Olta balıkçılarına 5 cazip adres

Olta balıkçılarına 5 cazip adres

Türkiye’nin hemen hemen bütün kıyılarında ve göl ve nehirlerinde olta balıkçılığı yapılabiliyor. Kirlenmenin yoğun olduğu bölgelerde artık pek balık kalmasa da hâlâ amatör balıkçıların yüzünü güldüren pek çok avlanma noktası var. Sizin için Marmara Bölgesi’nde karadan ya da tekneyle balık tutulabilecek 5 bölgeyi seçtik.

25.10.2009Seyahat

Yazar Sonuçları

AKP gittikçe moral bozuyor

‘GÜZELİM koylar talan ediliyor’’ başlıklı orman talanı ve sit yağmasını işleyen yazınız ile korkunç bir şekilde moralim bozuldu.

22.05.2003

İstanbul ‘cool’ oldu sokakları Arap doldu

Newsweek dergisi, bölgesel baskısında İstanbul’u ‘cool’ şehir ilan etti ya, İstanbul’u dünya şehri sananlara da bir haller oldu. Hadi kıyak olsun ‘cool’un Türkçe karşılığını da vereyim.

1.09.2005

İki kıtanın ortasında

Eminönü’nden binip, iskele iskele Anadolu Kavağı’na kadar süren vapur yolculuğunun ilk bölümünü geçen hafta anlatmıştım.

29.10.2005

Fazla bileti olan var mı?

Dr. Mehmet Uhri’yle daha önce de tanışmıştınız, bir hikayesini daha yayınlamıştım. Doktorluğu nasıl bilmiyorum ama hikayeciliği iyi. Etkileyici yazıyor. Bence yani. Bu denemesinden de yararlanmanızı istedim. Buyurun okuyun. Sizin değişik, farklı, iyi hikayeleriniz varsa, onları da beklerim...

5.03.2006

Uzun şorta bizden biri çıkıp ’haşema’ demiş

Eğri oturalım, doğru konuşalım. Bunca yıldır gidip geldiğim Antalya’nın dünü ile bugünü arasında Toroslar kadar fark var. Eskiden Talya Oteli’nden Konyaaltı’na en az bir saatte giderdik, şimdi inmiş 15 dakikaya. Tertemiz caddeler, rengarenk çiçeklerle bezeli bulvarlar.

9.07.2006

Birkaç çizgi

Her gün önünden geçiyorum.

Gazetenin az ötesinde, Tekstil Kent diye bir yer var. Koccaman... İki gökdelen...

17.11.2006

Sahipsiz Beşiktaş medeni Şişli’ye karşı

Güzel, güneşli ya da yağmurlu bir gün fark etmez. Çıkın Ortaköy’den Aşiyan’a, Beşiktaş belediyesi sınırlarındaki sahilde bir yürüyüş keyfi yaşamaya kalkın.

28.12.2006

Dağda Karfest heyecanı

Özel Yüzyıl Işıl Okulları tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen kış oyunları festivali "Karfest", geçtiğimiz hafta sonu Uludağ’da yapıldı.

5.03.2007

Belediye’den Boğaz’da yürüyüş yasağı

İstanbul Belediyesi için her iş bitmiş, şimdi Bebek’e yüzer marina yapacakmış.

1.05.2007

Sigarayla savaş uyuşturucu kadar önemli

Teoman’ın tüm konser boyunca sahnede sürekli sigara içip, genç seyircilere de ikram etmesini eleştirmiş ve toplum zararlısı bu sanatçıya sahne yasağı getirilmesini savunmuştum.

10.05.2007

Tatile anneanne götürülmeli mi götürülmemeli mi?

Bu yazın ilk mini tatilini gerçekleştirdim. Benim ve ailemin çoğunun sıcakla arası olmadığı için kısa tatilcikleri tercih ediyoruz. Hoş, şu anda yaşadığımız sıcaklarla kimsenin arası yoktur ya neyse...

29.06.2007

Görüntülü telefon kullanacak şaşkın aranıyor

Telefon icat oldu olalı görüntülü telefon fantezisi de her dönemin önde gelen geyiklerinden olmuştur.

29.04.2008

MASAK’a düşen görev

ABD’de başlayan mortgage krizi ve buna bağlı olarak ’mortgage kredileri’nin çeşitli türev ürünleri ile ’Hedge fonlar’ içinde adeta izi kaybedilerek finansal piyasalarda işlem görmesinin yıkıcı sonuçları dünya kredi sistemini etkilemeye devam etmekte olup, riskin boyutları halen hesaplanamamakta ve nasıl bir finansal kriz ile karşı karşıya olunduğu henüz bilinmemektedir.

6.05.2008

Yaptıkları otelin içindea yaklarınız suda yemek yiyeceğiniz salaş balıkçısı da olacak

Geçen hafta kalın a’lı bir sesin sular sellerden sözeden telefonunu almamla kendimi Bodrum’a attım.

13.06.2008

Hangisini seçerdiniz

Ben Affleck’in yönettiği, hatta kardeşi Casey’ye başrol verdiği, Morgan Freeman, Ed Harris gibi büyük oyuncuların da kadroda olduğu, çocuklarla ilgili bir film izledim.

3.07.2008

Büyükhanlı eylülde evleniyor

Volkan Büyükhanlı, bir yıldır flört ettiği İrem Hanım’la eylül ayının ilk haftası nikáh masasına oturuyor.

26.08.2008