EKSTRA
MENÜ

Bebek Ayakkabısı

Bebek Ayakkabısı haberleri sayfasında güncel ve son dakika Bebek Ayakkabısı hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 139 Bebek Ayakkabısı haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Bebek Ayakkabısı Haberleri

Rüyada Bebek Yıkamak Ne Anlama Gelir Rüyada Bebek Eli Ve Ayağı Yıkamanın Anlamı

Rüyada Bebek Yıkamak Ne Anlama Gelir? Rüyada Bebek Eli Ve Ayağı Yıkamanın Anlamı

Rüyada görülen birçok durum, ayrı ayrı yorumlanmaktadır. Rüyada görülen bütün ayrıntılar, rüya sahipleri açısından değerlendirilmektedir. Rüyada görülen semboller, uzman rüya yorumcuları açısından yorumlanmaktadır. Peki rüyada bebek yıkamak ne anlama gelir? Rüyada bebek eli ve ayağı yıkamanın anlamı nedir? İşte detaylar.

8.07.2021Mahmure
İbrahim Büyükak: Okulun en popüler ve yakışıklı çocuğuydum

İbrahim Büyükak: Okulun en popüler ve yakışıklı çocuğuydum

Birbiri ardına herkesi kahkahaya boğan skeçlere, şovlara ve filmlere imza atan İbrahim Büyükak “Kendini eksik hisseden insanın komediye daha yatkın olduğunu düşünüyorum” diyor. Yakında baba olmaya hazırlanan Büyükak ile yeni dizisinden hayat hikâyesi ve psikolog eşiyle ilişkisine uzanan bir sohbete başlıyoruz: “Psikolojik desteği organik olarak alıyorum, kaynağından...”

Bebek ayakkabı numarası nasıl hesaplanır

Bebek ayakkabı numarası nasıl hesaplanır?

Bebek ayak numarası en hızlı nasıl hesaplanır? En kısa yoldan nasıl bebek ayakkabı numarası bulunur? Yaşa göre ayakkabı seçimini ve bebek ayakkabısının nasıl olmasını gerektiğini gelin uzmanından öğrenelim. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Uzm. Dr. Kurtuluş Hallaç, bebek ayakkabı numarası hesaplama konusunda beden tablosu ile birlikte merak edilenleri anlatıyor.

2 yaşına kadar ayakkabı giydirmeyin

2 yaşına kadar ayakkabı giydirmeyin

Bebeklerin ayak gelişiminin 2 yaşına kadar sürdüğünü belirten Prof. Dr. Nazif Ekin Akalan, erken yaşta ayakkabı giydirilmemesi uyarısında bulundu. Akalan, "Bebeklerin ayak tabanının tam ortasında 2 yaşına kadar bir yağ (adipoz) dokusu bulunur, bu doku daha sonra yavaş yavaş azalır. Bu nedenle çocuğunuza 2 yaşına kadar özel ayakkabılar giydirmeyin" dedi.

Bebek ve çocuklara renkli ve tasarım ayakkabılar

Bebek ve çocuklara renkli ve tasarım ayakkabılar

Lil Bugga 0-4 yaş aralığına oyuncak tadında, rengarenk, gerçek deri, anatomik tabanlı, el yapımı ayakkabılar tasarlıyor!

11.09.2018Alışveriş
“Sokağa çıkana kadar çocuğunuza ayakkabı giydirmeyin”

“Sokağa çıkana kadar çocuğunuza ayakkabı giydirmeyin”

Çocukluk döneminde ev içerisinde ayakkabı kullanımını tavsiye etmediklerini söyleyen Doç. Dr. Semih Ayanoğlu, ailelerin sokağa çıkana kadar çocuklarına ayakkabı giydirmemesi gerektiğini belirtti.

Bebeğinize sert ve dar ayakkabı giydirmeyin

Bebeğinize sert ve dar ayakkabı giydirmeyin!

Çocuğunuza ayakkabı seçerken bunlara dikkat etmelisiniz...

Kız bebekler için en güzel 10 ayakkabı

Kız bebekler için en güzel 10 ayakkabı

Bebeğiniz için en şirin modeller!

30.03.2015Alışveriş
İnternette en çok satılan bebek ürünleri hangileri

İnternette en çok satılan bebek ürünleri hangileri?

İşte, konuya ilişkin araştırma sonuçları!

30.04.2012Alışveriş
Melis, huzursuz ruhuma ilaç gibi geldi

Melis, huzursuz ruhuma ilaç gibi geldi

Yeni dizisi “Bir Çocuk Sevdim”, bir Bülent ınal fenomeni yaratmış durumda. Ama ınal, kadınların bakışlarından çok uzak; her fırsatta sözü yeni evlendiği, dört aylık hamile eşi Melis Tüysüz’le yaşadığı mutluluğa getiriyor. Ünlü oyuncuyla, Elele dergisi için Ayşe Arman görüştü.

1.02.2012Kelebek
Bebek ayakkabısı nasıl seçilmeli

Bebek ayakkabısı nasıl seçilmeli?

Ortopedi Uzmanı Şeref Aktaş, bu konuda ailelere bazı önerilerde bulundu.

Kıvanç Tatlıtuğ: Koronaya yakalanmışım

Kıvanç Tatlıtuğ: Koronaya yakalanmışım

Kim kime ne demiş, kim nereye gitmiş ve neler yapmış? Magazin dünyasından kısa haberler...

17.03.2021Magazin
11 aylık bebek gelişimi - 11 aylık bebeğin boyu, kilosu, beslenmesi, uykusu ve gelişim tablosu

11 aylık bebek gelişimi - 11 aylık bebeğin boyu, kilosu, beslenmesi, uykusu ve gelişim tablosu

Yeni anne babaların aklında pek çok soru yer alır: 11 aylık bebek ne kadar uyur, 11 aylık bebek ne kadar emer? Bunun yanı sıra 11 aylık bebek kilosu, 11 aylık bebek bakımı, 11 aylık bebek uykusu gibi konuları merak edip sık sık araştırma yapıyor olabilirsiniz. İşte tam da bu noktada 11. ay bebek gelişimi sürecinde bilmeniz gereken her şeyi detaylarıyla ele aldık.

Hala yapıyor olabileceğiniz 7 şaşırtıcı bebek güvenliği hatası

Hala yapıyor olabileceğiniz 7 şaşırtıcı bebek güvenliği hatası!

Bebeğinizin güvenliği söz konusu olduğunda, muhtemelen iyi bildiğiniz pek çok kural vardır. Bebeğinizi sırtüstü yatırın, beşikte tampon veya gevşek yatak bulundurmayın, zehirli eşyaları erişemeyeceği yerlerde saklayın, Bebeği asla gözetimsiz olarak yüksek bir yüzeyde bırakmayın… Yine de farkında olmadan, bebeğinizi riske atan hatalar yapıyor olabilirsiniz.

14.08.2020Bebek
Geride kalanlar

Geride kalanlar

Mültecilerin Avrupa’ya geçişlerine engel olunmayacağının açıklandığı gün binlerce göçmenle birlikte fotomuhabirleri de sınıra akın etti. Onlardan biri de Hürriyet fotomuhabiri Murat Şaka’ydı. Şaka, tel örgülerin söküldüğü, kapıların zorlandığı, gaz bombalarının atıldığı ve silahların patladığı günlerde sınırın ötesine geçmek için her şeyi göze alanların arkalarında bıraktıklarının kaydını tuttu.

15.03.2020Hürriyet Pazar
Ticaret Bakanlığı inceledi... O ürünlerde kanserojen madde ortaya çıktı

Ticaret Bakanlığı inceledi... O ürünlerde kanserojen madde ortaya çıktı

KAÇAK olarak merdiven altı üretilen ve zararlı maddeler barındıran ürünler çocuklarımız için tehlike saçıyor. Kıyafet, oyuncak, bebek ve çocuk ürünleri üzerinde yapılan denetimlerde pek çok kimyasal maddeye rastlanırken, bebek ve çocuk kıyafetlerindeki aksesuarlarda tespit edilen ’nikel’ başı çekiyor.

13.01.2020Ekonomi
Unutulmaz deme bana, unutulur unutulur

Unutulmaz deme bana, unutulur unutulur!

Devlet Hava Meydanları İşletmesi, 2017 yılında Atatürk Havalimanı’nda unutulan eşyaların listesini açıkladı. Aralarında gelinlik de var, otomobil direksiyonu da. Avcılar’daki bir mağazada satışa çıkarılan ilginç eşyaları yerinde inceledik ve en çok nerede hangi eşyayı unuttuğumuza dair küçük bir araştırma yaptık. Barları dolaştık, sinema salonlarını kontrol ettik, taksi şoförleriyle konuştuk. Listedeki diğer maddeleri de görünce şaşıracaksınız.

Selin Ciğerci ile Gökhan Çıra merak edilenleri anlattı

Selin Ciğerci ile Gökhan Çıra merak edilenleri anlattı

Cinsiyet değiştirip kadın olan sosyal medya fenomeni Selin Ciğerci (33), futbolcu Gökhan Çıra’yla (22) evlenmeye hazırlanıyor. İkilinin tanışmalarını da, Selin’in radikal kararına ailesinin tepkisini de, Gökhan’ın bir trans bireyle evlenmesine anne-babasının nasıl baktığını da merak edip kapılarını çaldım. Ciğerci’ye ‘Selin’ adını annesinin bulduğunu, babasının Gökhan’a “Her kararının arkasındayım” dediğini öğrendim. Belki de aileleri arkalarında durduğu için bu kadar rahat “Saygı duymayanın hayatımızda yeri yok” dediler…

16.12.2017Magazin
İnsanlığın bittiği yer Mide bulandıran itiraf

İnsanlığın bittiği yer! Mide bulandıran itiraf

Sakarya Kaynarca'da 9 aylık hamile Emani Al Rahmun ve 10 aylık bebeğini öldüren Birol Karacal ve Celal Bay'ın yargılandığı dava başladı. Davada sanıklar, cinayetleri ve tecavüzü itiraf etti. İki zanlı birbirini suçladı. Hamile eşi ve bebeği katledilen Suriyeli Halid Al Rahmun da şikayetçi olduğunu belirterek, "Eşim o gün doğum yapacaktı" dedi.

1.12.2017Gündem
Bu amazonlar çok cephede savaşıyor

Bu amazonlar çok cephede savaşıyor

Tüm kanser türlerinde olduğu gibi meme kanserinde de erken tanı elbette bir avantaj. Ancak metastatik (diğer organlara sıçramış) meme kanserinde de her şey bitmiyor. 7 yıl önce metastatik meme tanısı alan, 4 kez de kanseri nükseden Canan Perdahlı başkanlığını yaptığı Metastatik Meme Kanseri Derneği (METAMAZON) ile hastalara ilham ve destek veriyor.

25.10.2017Gündem
“Başarısızlık sonuç değil ders alınan bir süreçtir”

“Başarısızlık sonuç değil ders alınan bir süreçtir!”

Genç girişimci Canan Döşlü ile yaratıcısı olduğu kidimani’yi, girişimcilik hikayesini ve gelecek planlarını konuştuk.

10.04.2017Kampüs
Hayranları Beren Saati tanıyamadı

Hayranları Beren Saat'i tanıyamadı

Şıklığıyla bilinen Beren Saat tarz değiştirdi. Önceki gün muayene olmak için Nişantaşı’na giden güzel oyuncuyu hayranları tanımakta zorlandı

24.03.2017Magazin
Çok ağır ve sert çocuk ayakkabıları almayın

Çok ağır ve sert çocuk ayakkabıları almayın!

Çocuğunuza ayakkabı alırken dikkat etmeniz gerekenler…

Martta zam şampiyonu sivri biber oldu

Martta zam şampiyonu sivri biber oldu

Tüketici fiyatları bazında martta en yüksek fiyat artışı yüzde 17,78 ile sivri biberde, en yüksek fiyat düşüşü ise yüzde 39,27 ile kabakta görüldü.

4.04.2016Ekonomi
Mardin Valiliği: Nusaybin, Cizre ve İdil’den 7 bin 18 aile göç etti

Mardin Valiliği: Nusaybin, Cizre ve İdil’den 7 bin 18 aile göç etti

MARDİN Valiliği, Nusaybin İlçesi ve Şırnak’ın Cizre ve İdil ilçelerinde yaşanan olaylar nedeniyle 7 bin 18 ailenin Mardin ve güvenli ilçelere göç ettiğini açıkladı.

30.03.2016Gündem
İşçi olarak girdiği fabrikanın ortağı oldu

İşçi olarak girdiği fabrikanın ortağı oldu

Babasının "Kız çocuğu okumaz" düşüncesi nedeniyle birincilikle bitirdiği ilkokuldan sonra, 12 yaşında boyunun bile yetişmediği ayakkabı tezgahının başına geçerek ailesinin kısıtlı bütçesine destekte bulunan 31 yaşındaki Arzu Levent, bugün çalıştığı fabrikanın ortağı oldu. Ortaokulu dışardan bitirip Açık Lise’ye devam eden Levent, fabrikayı tek binadan 5 binaya, çalışan işçi sayısını 10’dan 70’e çıkarsa da çocukluk hayali olan ünivesitede hukuk okuyup hakim olmak istediğini söyledi.

7.03.2016Gündem
Bir başarı öyküsü

Bir başarı öyküsü

BABASININ "Kız çocuğu okumaz" düşüncesi nedeniyle birincilikle bitirdiği ilkokuldan sonra, 12 yaşında boyunun bile yetişmediği ayakkabı tezgahının başına geçerek ailesinin kısıtlı bütçesine destekte bulunan 31 yaşındaki Arzu Levent, bugün çalıştığı fabrikanın ortağı oldu. Ortaokulu dışardan bitirip Açık Lise’ye devam eden Levent, fabrikayı tek binadan 5 binaya, çalışan işçi sayısını 10’dan 70’e çıkarsa da çocukluk hayali olan ünivesitede hukuk okuyup hakim olmak istediğini söyledi.

7.03.2016Ege
En batıdaki Osmanlı

En batıdaki Osmanlı

Hırvatistan’ın Vrana kasabasındaki bir ahırdan, Topkapı Sarayı’nda Bostancı, Silahtarağası ve Kaptan-ı Deryalığa kadar uzanan bir serüven ve yarım kalmış bir han. Venedik sınırı civarında, Vrana Gölü yakınlarındaki ‘Yusuf Maskoviçe Han’daydım sevgili dostlar.

16.10.2015Seyahat
Trajik geçiş

Trajik geçiş

Türkiye’deki Suriyeli binlerce sığınmacı, 240 kilometrelik İstanbul-Edirne otoyolunda dramatik bir kaçış yürüyüşüne başladı. Güneş altında, asfalt sıcağında kavrula kavrula. Aç, susuz. Çocuk, kadın, erkek, yaşlı...

15.09.2015Gündem
Her şey cennete yazılan bir mektupla başladı... #SomanınHayalleriVar

Her şey cennete yazılan bir mektupla başladı... #SomanınHayalleriVar

Somalı Betül'ün cennetteki babasına yazdığı mektubu Türkiye günlerce konuştu... THK küçük Betül’ün hayaline sahip çıktı. Peki ya Somalı diğer çocuklar? hurriyet.com.tr, Betül gibi babasını madende kaybeden Somalı çocuklara ulaştı. Kimi anlattı, kimi kağıda hayalini çizdi. Betül hayaline kavuştu, şimdi sıra Somalı babasız diğer çocukların hayallerinde...Türkiye'nin her köşesinden iyi insanlar duydu ve o hayallere destek yağmaya başladı. Peki size hayalinizi sorsalar ne cevap verirsiniz? 9 yaşındaki Burak'ın cevabı bizi ağlattı. Çünkü o Antalya'yı görmek, denize girmek ve kumsalda 4 yaşındaki kardeşi Berat ile kumdan kale yapmak istiyor.

6.06.2015Gündem

Yazar Sonuçları

Sosyal ikilemlerden kurtulmak

Dün, “The Social Dilemma” (Sosyal İkilem) belgeselini izlemeden önce şunu fark etmiştim...

21.09.2020

Hangimiz yerli, kime ecnebi: Bir 'masum yıllar' potpurisi

Hani günümüzde “Kim yerli ve milli, kim ecnebi” tartışması var ya...

20.01.2019

Bebekler ne zaman yürümeye başlar?

Bebeklerin yürüme aşamaları nelerdir? Bebekler kaç aylıkken yürüteç kullanılmalı? Bebeklerde yürüteç kullanımı zararlı mı? Bebeklerde yürüme aşamalarını ve yürüteç kullanımına dair merak ettiklerimizi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Semra Akkuş Akman'a sorduk.

19.09.2018

Bizler mühendisiz diğerleri taşeron

Hafta başında “Sezen’imin Şarkıları” adlı albümünü çıkaran Türk müziğinin efsane ismi Muazzez Abacı, 20 yıldır Amerika ile Türkiye arasında mekik dokuyor. Hasan Heybetli’yle evliliğinden Müzeyyen Senar’dan yediği tokada, günümüz popçularından Sezen’in albüm için arayıp aramadığına, medyadaki “Derin Muazzez” yıllarına merak ettiğim her şeyi sordum sanatçıya. O kadar tatlı bir sohbetti ki, bitmesin dediğim röportajlardan biri oldu...

10.02.2018

Bedenimi ruhuma uydurmak istedim

Cinsiyet değiştirip kadın olan sosyal medya fenomeni Selin Ciğerci (33), futbolcu Gökhan Çıra’yla (22) evlenmeye hazırlanıyor. İkilinin tanışmalarını da, Selin’in radikal kararına ailesinin tepkisini de, Gökhan’ın bir trans bireyle evlenmesine anne-babasının nasıl baktığını da merak edip kapılarını çaldım. Ciğerci’ye ‘Selin’ adını annesinin bulduğunu, babasının Gökhan’a “Her kararının arkasındayım” dediğini öğrendim. Belki de aileleri arkalarında durduğu için bu kadar rahat “Saygı duymayanın hayatımızda yeri yok” dediler…

16.12.2017

Yetiş Ayşe

Sevgili dostlar hepinizin mübarek Ramazan Bayramınızı kutluyorum.

3.07.2016

Yetiş Ayşe

Yetiş Ayşe’ye el uzatabilmek için koşan kanatsız yardım melekleri her hafta olduğu gibi geçen hafta yine harikalar yarattınız…

26.06.2016

Yetiş Ayşe

Sevgili dostlar…

19.06.2016