EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Bayramda Beslenme

Bayramda Beslenme haberleri sayfasında güncel ve son dakika Bayramda Beslenme hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 355 Bayramda Beslenme haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Bayramda Beslenme Haberleri

Ramazandan sonra beslenmeye dikkat

Ramazandan sonra beslenmeye dikkat

Beslenme ve diyet uzmanları ramazan ayından sonra yağ, karbonhidrat ve basit şeker içeriği yüksek olan ağır hamur tatlıların tüketimine dikkat edilmesini önerdi.

21.09.2008Kelebek
Sahura kalkmadan oruç tutmayın

Sahura kalkmadan oruç tutmayın

Uzmanlar, Ramazan ayında oruç tutarken metabolizmanın yavaşladığını bu yüzden kilonun en azından sabit kalması için bilinçli beslenmenin gerekli olduğuna dikkat çekti.

16.09.2008Ege
Eti bayramda salata ile yiyin

Eti bayramda salata ile yiyin

BOLU İl Sağlık Müdürlüğü'nde görevli diyetisyen Naciye İla Deniz, Kurban Bayramı'nda et yemeğinin yanında yeşil yapraklı sebzelerden oluşan salata tüketilmesini önererek portakal suyu içilerek yenilen etin biyo yararlılığının artacağını söyledi.

19.12.2007Sağlık
Bayramda beslenmeye dikkat

Bayramda beslenmeye dikkat!

Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Faruk Yorulmaz, bayramı hastanede geçirmemek için normal beslenme düzenine geçildiğinde öğün sayısını altıya çıkarmak ve her öğünde mideyi çok fazla doldurmamak gerektiğini bildirdi.

18.10.2007Sağlık
Türkiye’nin en büyük çadırında günde 8 bin 500 YTL’lik iftar

Türkiye’nin en büyük çadırında günde 8 bin 500 YTL’lik iftar

Türkiye’nin en büyük iftar çadırı ünvanını taşıyan Bağcılar’daki 1.000 metrekarelik çadırda her akşam 2.500 kişi iftar açıyor.

5.10.2007Kelebek
Eti bir gün bekletin

Eti bir gün bekletin

Kurban etinin kesildikten bir gün sonra tüketilmesi gerektiğini biliyor muydunuz?

Çok fazla et yemeyin

Çok fazla et yemeyin!

Kurban Bayramı'nda günlük et tüketiminin kişi başı 100 gramı geçmemesi gerekiyor.

Kurban eti tüketimine dikkat

Kurban eti tüketimine dikkat

Kurban Bayramı'na sayılı günler kala, uzmanlar kurban etlerinin tüketimi konusunda vatandaşları uyarıyor.

26.12.2006Gündem
Bayramda tatlılara dikkat

Bayramda tatlılara dikkat

Ramazan ayının bitmesine kısa bir süre kala uzmanlar bayramda beslenmeye dikkat edilmesi konusunda uyarıyor. Beslenme ve Diyet Uzmanı Erkan Erdal, bayramda tatlıların doyuncaya kadar yenmemesi, sadece tadılması gerektiğini belirterek ”Oruçla zayıflayan metabolizma bayramda alınacak yüksek kalorili, yağlı ve şekerli besinleri hemen yağa çevirir” dedi.

18.10.2006Gündem
Taze eti hemen yemeyin

Taze eti hemen yemeyin

Kurban Bayramı'nda çoğunluk normal beslenme düzenini bozuyor. Bayram klasiği tatlı ve şekerlemelerin yanı sıra et tüketimi de artıyor. Ancak etin besin değeri yüksek olsa da doymuş yağ ve kolesterol içeriğinin yüksek olduğu göz ardı edilmemeli.

10.01.2006Kelebek
Bayramda sağlıklı beslenin

Bayramda sağlıklı beslenin

Hayvansal gıdaların fazla tüketilmesi kolesterol, tansiyon ve kalp rahatsızlıklarına neden oluyor.

Bayram etini sadece öğlen öğününde tüketin

Bayram etini sadece öğlen öğününde tüketin

‘Bugün bayram’ deyip yemenin, tatlının dozunu kaçırıyoruz çoğu kez. Güzel başlayan günlerin tadını fazla ve sağlıksız yemekle kaçırmak istemiyorsak, biraz özen göstermemiz şart.

19.01.2005Kelebek
Bayramdan itibaren dengeli beslenin

Bayramdan itibaren dengeli beslenin

Bayramda birdenbire aşırı yemek yemek, şeker, çikolata, ağır hamur işleri ve diğer tatlıları aşırı tüketmek mide ve barsak sisteminde çeşitli rahatsızlıklara ve kilo alımına yol açabiliyor.

Bayramda keyfiniz kaçmasın

Bayramda keyfiniz kaçmasın

Sağlıklı olanların bir ay boyunca tuttuğu oruç, vücut direncini artırıyor, mide-bağırsak sistemini ve pankreası dinlendiriyor, bağışıklık sistemini kuvvetlendiriyor. Ramazanla gelen bu rahatlamanın sürmesi için özellikle bayramın ilk günü dikkatli olmakta yarar var.

14.11.2004Kelebek
Çocuklara tatlı uyarısı

Çocuklara tatlı uyarısı

Denizli Devlet Hastanesi Çocuk Hastalıkları Servisi'nde görevli Dr. Ethem Çövüt, bayramda çocukların tatlı ve asitli içecek tüketimine dikkat edilmesi konusunda anne babaları uyardı.

13.11.2004Kelebek
Bayramda kalori fazlasına dikkat

Bayramda kalori fazlasına dikkat

Uzmanlar, Ramazanda bir ay dinlenmeye çekilen midenin, bayramda tatlı ve hamur işi yiyeceklerle yorulmamasını, özellikle, ağır hamur tatlıları, kızartmalar, yağlı yiyeceklerin fazla tüketilmemesi uyarısında bulunuyor.

12.11.2004Kelebek
Cazip bayram sofralarına dikkat

Cazip bayram sofralarına dikkat!

Dikkat! Bayram sofralarının büyüsüne kapılmayın. Şeker, çikolata ve ağır hamur işlerini aşırı tüketmek mide ve bağırsak sisteminde rahatsızlıklara yol açabilir.

Çevreyi kirletecek kesime 1.5 ile 7 milyar arası ceza

Çevreyi kirletecek kesime 1.5 ile 7 milyar arası ceza

Yarın Kurban Bayramı. Yüz binlerce Müslüman, dini görevlerini yerine getirmek için kurban kesecek. Ama her kurban bayramında dinimizde olmayan birçok yanlışı yaparak kurban kesiyoruz. Yarın, bu yazıyı okumadan kurban kesmeyin.

30.01.2004Gündem
Bayramda sağlıklı beslenme

Bayramda sağlıklı beslenme

Acıbadem Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Evrim Ayhan, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde sağlıklı beslenmek için yapılması gerekenleri anlatıyor.

29.01.2004Kelebek
Hafıza Panosu

Hafıza Panosu

Geçen hafta Türkiye iki korkunç gün yaşadı. Terör İstanbul'u dört noktada kalbinden vurdu. Kuledibi Büyükhendek Caddesi, Pangaltı Nakiye Ergül Sokak, Levent Büyükdere Caddesi ve Galatasaray Meşrutiyet Caddesi 50’den fazla insanın canını verdiği, yüzü aşkın çocuğun yetim ve öksüz kaldığı, yüzlerce kişinin yaralandığı dört lanetli adrese dönüştü.

22.11.2003Gündem
Cazip bayram sofralarına dikkat

Cazip bayram sofralarına dikkat!

Şeker, çikolata ve ağır hamur işlerini aşırı tüketmek mide ve bağırsak sisteminde rahatsızlıklara yol açabilir.

Önce tatlı sonra beslenmeye dikkat

Önce tatlı sonra beslenmeye dikkat

Uzmanlar uyarıyor, oruç döneminin ardından ağır ve aşırı yemek yenilmesi halinde sindirim zorlukları ve ani tansiyon yükselmesi gibi rahatsızlıkların ortaya çıkabilir. Özellikle Bayram'da tatlılara ve bayram sonrasında beslenmemize dikkat etmemiz gerekiyor.

4.12.2002Gündem
Her kilonun bir adı var

Her kilonun bir adı var

Günümüz insanının en büyük problemlerinden biri olan şişmanlıkla ilgili internette yer alan ''www.eczanemonline.com.tr'' sitesinde fazla kilolar ''mutluluk kiloları'', ''üzüntü kiloları'' ve ''kargaşa kiloları'' şeklinde adlandırılıyor.

26.03.2002Kelebek
Et tüketimine dikkat

Et tüketimine dikkat!

Uzmanlar, Kurban Bayramı'nda, vatandaşların aşırı et tüketiminden kaçınmalarını isteyerek, sağlıklı tüketim için etlerin küçük parçalar halinde sebzelerle birlikte pişirilmesini önerdi.

20.02.2002Gündem
Bayramda Çikolata ve Tatlıya Dikkat

Bayramda Çikolata ve Tatlıya Dikkat!

Uzmanlar, bayram boyunca bilinçsizce tüketilecek çikolata ve şekerlerin, mide yanması ve bağırsak bozuklukları şikayetlerini artıracağını belirtiyorlar.

Çikolata tüketimine dikkat

Çikolata tüketimine dikkat

Uzmanlar bilinçsiz çikolata ve tatlı tüketiminin mide yanması, bağırsak bozuklukları gibi hastalıklara neden olacağını belirterek bayramda çikolata ve tatlı tüketimine dikkat edilmesi gerektiğini belirtiyor.

13.12.2001Gündem

Yazar Sonuçları

Artık köpekler kostümlü baloya katılabilir

Ayakkabısından şapkasına, en basit tişörtten 250 liralık smokine, köpeğinize her tür kılık kıyafet alabilirsiniz.

19.09.2008

Menopoz sorunları ile nasıl baş edeceksiniz

Menopozda ortaya çıkan birçok problem var. Sıcak basmaları daima ilk sıralarda yer alıyor.

20.12.2007

Yaşlıları bekleyen tehlike

Yaşlanınca başımıza gelmesinden korktuğumuz birçok şey var. Bunlardan biri de görme kayıplarıdır.

18.12.2007

AB standartlarında bakımevi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından Şanlıurfa yolu üzerinde yapılan, ancak standartlara uymadığı gerekçesiyle hayvanseverlerin tepkisini çeken hayvan barınağının yerine, Elazığ karayolunun 19’uncu kilometresine bu kez Avrupa standartlarında, modern bir Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi kuruldu.

14.12.2007

Krem mi, iğne mi

Anti-aging cilt bakımı yaşlanan cildin ihtiyaçlarına göre çok çeşitli seçenekler sunuyor. Kremlerden serumlara, botokstan dolgu maddelerine kadar pek çok ürün piyasada bulunabiliyor.

11.10.2007

Kolonoskopiden korkmayın, utanmayın

Kalın bağırsak kanseri en sık görülen tümörlerden biridir. "Kolon kanseri" olarak da bilinen bu tümörlerin nedeni çoğu kez bağırsakta önceden mevcut olan "polip" isimli yapılardır.

10.10.2007

Yaşam kalitenizi yükseltin

Yeni bin yılın insanı, sadece sağlıklı yaşamı değil, kaliteli bir hayat sürmeyi de hedefliyor.

1.01.2007

Menopozda hormon kullanmalı mı?

Yakın zamana kadar yaşlanmanın kadında doğal bir dönümü gibi görülen menopoz, ciddi bir orta yaş sorunu olarak değerlendiriliyor.

21.12.2006

Güzel ve mutlu bir bayram dilerim...

Yılbaşı daha yeni geçti, şimdi de Bayram geliyor. Bugünden itibaren on gün süreyle ayrı kalacağız. Herkes bir yana gidecek, günlük yaşamımızın dışına çıkacağız. Rahat bir nefes alacağız. Tüm okurlarıma, sağlıklı ve mutlu bir Kurban Bayramı geçirmelerini dilerim.

6.01.2006

Gebe köpeklerin beslenmesi

Köpeklerde gebelik dönemi yaklaşık 63 gün sürer ve kayda değer değişiklikler genellikle 4-5 haftadan sonra görülür.

25.03.2005