EKSTRA
MENÜ

Bayram Tatili Ne Zaman

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 744 haberi bulunmuştur.

Bayram Tatili Ne Zaman Haberleri

Ramazan ne zaman bitecek Ramazan Bayramı ne zaman İşte Diyanette yer alan tarih bilgisi

Ramazan ne zaman bitecek? Ramazan Bayramı ne zaman? İşte Diyanet'te yer alan tarih bilgisi

Hicri takvimde 9. ay olan ve İslam dininin inancına göre kutsal sayılarak oruç ibadetinin yapıldığı Ramazan ayının 2021 yılında ne zaman biteceği merak konusu oldu. Ramazan'ın bitmesiyle birlikte bayram tatiline başlayacak vatandaşlar, bir yanda da bayram tatilinin başlayacağı tarihi sorguluyor. Peki, bayram tatili ne zaman başlayacak? Ramazan ne zaman bitiyor?

19.04.2021Gündem
Bayram tatili ne zaman İşte 2021 Ramazan Bayramı tarihi

Bayram tatili ne zaman? İşte 2021 Ramazan Bayramı tarihi

Ramazan Bayramı'nın yaklaşmasıyla birlikte en çok merak edilen ve araştırılan konulardan biri de 2021 bayram tatili tarihi oldu. Çalışma hayatında yer alan vatandaşlar ve eğitimine devam eden öğrenciler, konuya dair bilgi almak adına internetteki sorgulamalarına hız verdi. Peki, bayram tatili ne zaman?

14.04.2021Gündem
Ramazan ne zaman bitiyor Bayramın 1. günü ayın kaçında Bayram tatili ne zaman sona eriyor

Ramazan ne zaman bitiyor? Bayramın 1. günü ayın kaçında? Bayram tatili ne zaman sona eriyor?

Yılın ilk dini bayramı olması nedeniyle ayrı bir önem arz eden Ramazan Bayramı'nın 1. günü için artık sadece saatler kaldı. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan dini takvime göre 24 Nisan'da başlayan Ramazan ayı her sene olduğu gibi bu sene de 3 gün sürecek bayramla kutlanacak. 2020 tarihinin bir kısmı hafta sonuna denk geliyor bu nedenle çalışan vatandaşlar mesailerine kısa bir ara vermiş olacak. Peki, Ramazan ne zaman bitiyor? Bayramın 1. günü ayın kaçında? Bayram tatili ne zaman sona eriyor? İşte Diyanet İşleri Başkanlığının 2020 Dini Günler Listesine göre 2020 Ramazan Bayramı tarihleri...

23.05.2020Gündem
Kurban Bayramı tatili kaç gün sürecek Bayram tatili ne zaman bitecek

Kurban Bayramı tatili kaç gün sürecek? Bayram tatili ne zaman bitecek?

11 Ağustos pazar günü başlayan Kurban Bayramı ülke genelinde idrak edilmeye devam ediyor. Bayramda şehir dışına çıkmayı planlayan vatandaşlar, tatilin ne zaman biteceği öğrenmek adına, resmi kaynaklardan yapılan bilgilendirmeler doğrultusunda araştırmalarını sürdürüyor. Peki, Kurban Bayramı tatili kaç gün sürecek? Bayram tatili ne zaman bitecek? İşte, o konu hakkında bilgiler.

12.08.2019Gündem
Kurban Bayramı tatili kaç gün Bayram tatili ne zaman bitecek

Kurban Bayramı tatili kaç gün? Bayram tatili ne zaman bitecek?

Kurban Bayramı yarından itibaren idrak edilemeye başlanacak. Bayram tatiline başlayan vatandaşlar ise bayram tatilinin ne zaman biteceğini ve Kurban Bayramı'nın son gününün ne zaman olduğuna yönelik bilgi almak adına internette araştırma yapıyor. Peki, Kurban Bayramı tatili kaç gün? Bayram tatili ne zaman bitecek?

10.08.2019Gündem
Bayram tatili 9 gün olacak mı sorusuna Bakan Ersoydan net cevap

Bayram tatili 9 gün olacak mı sorusuna Bakan Ersoy'dan net cevap!

Bayram tatili 9 gün olacak mı sorusu için resmi mercilerden açıklamalar gelmeye devam ediyor. En son Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın 'Olumlu bakmıyorum' açıklamasının ardından bu kez yeni açıklama Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Akif Ersoy'dan geldi. Peki, bayram tatili 9 gün olacak mı? İşte, Kurban Bayramı tatili uzadı mı sorusuna cevap arayan binlerce kişinin araştırdığı detaylı bilgiler

4.08.2019Gündem
Kurban Bayramı ne zaman başlayacak Bayramı tatili kaç gün olacak

Kurban Bayramı ne zaman başlayacak? Bayramı tatili kaç gün olacak?

Ramazan Bayramı'nda olduğu gibi, Kurban Bayramı'nda da 9 gün tatil olup olmayacağını merak eden vatandaşlar, konuya dair detaylar internet üzerinden araştırmaya başladı. Özellikle tatil planları için otobüs ve uçak biletlerini bu bilgiler doğrultusunda alacak olanlar, yetkililer tarafından yapılacak resmi açıklamayı bekliyor. Peki, Kurban Bayramı ne zaman başlayacak? Bayramı tatili kaç gün olacak?

1.08.2019Gündem
Bayram tatili ne zaman başlayacak Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak

Bayram tatili ne zaman başlayacak? Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak?

'Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak?' ve 'Bayram tatili 9 gün olacak mı?' gibi sorular, ağustos ayının yaklaşmasıyla birlikte, vatandaşların en çok merak ettikleri sorular arasında yer aldı. Konuya ilişkin son açıklama Bakan Berat Albayrak'tan geldi. Peki, Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak? Bayram tatili ne zaman başlayacak?

31.07.2019Gündem
Cuma günü okullar tatil mi Bayram tatili ne zaman bitiyor

Cuma günü okullar tatil mi? Bayram tatili ne zaman bitiyor?

Ramazan Bayramı'nın bitmesinin ardından, tatil dönüşü için hazırlık yapanlar, cuma günü okulların tatil olup olmadığını merak edip araştırmaya başladı. Resmi olarak 9 günü kapsayan Ramazan Bayramı tatilini yurt içi veya dışında geçirecek olan vatandaşlar, tatil takvimini bir kez daha gündeme getirdi. Peki, bayram tatili ne zaman bitecek? Cuma günü okullar tatil mi?

5.06.2019Gündem
Oruç ne zaman bitiyor Son oruç ne zaman

Oruç ne zaman bitiyor? Son oruç ne zaman?

Ramazan Bayramı'nin ilerlediği günlerde, bayram hazırlıkları da tüm yurtta başladı. Ramazan ayında orucun son günü ne zaman sorusu, son günlerde birçok vatandaşın sorguladığı konu olmaya devam ediyor. İbadetlerinin büyük bir kısmını tamamladıklarını düşünen Müslümanlar, son orucun ne zaman tutulacağına dair detayları sorgulamaya başladı. Peki, son oruç ne zaman tutulacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler.

27.05.2019Gündem
Arife günü ne zaman

Arife günü ne zaman?

Huzur ve bereket ayı Ramazan'ın sonuna yaklaşırken, en çok merak edilen konulardan biri de arife günün ne zamana denk geldiği oldu. Bayram tatili planlarını şimdiden şekillendirmek isteyen vatandaşlar, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın açıkladığı arife günü tarihini sorguluyor. Peki, arife günü ne zaman?

22.05.2019Gündem
Bayram tatili ne zaman başlayacak Ramazan ne zaman bitiyor

Bayram tatili ne zaman başlayacak? Ramazan ne zaman bitiyor?

Hicri takvimde 9. ay olan ve İslam dininin inancına göre kutsal sayılarak oruç ibadetinin yapıldığı Ramazan ayının ne zaman biteceği merak konusu oldu. Ramazan'ın bitmesiyle birlikte, bayram tatiline başlayacak vatandaşlar, bir yanda da bayram tatilinin başlayacağı tarihi sorguluyor. Peki, bayram tatili ne zaman başlayacak? Ramazan ne zaman bitiyor?

21.05.2019Gündem
Son oruç ne zaman tutulacak Ramazan ayı ne zaman bitecek

Son oruç ne zaman tutulacak? Ramazan ayı ne zaman bitecek?

Üç ayların sonuncusu olan mübarek 11 ayın sultanı ramazan ayının ortalarına doğru ilerlememizle beraber, son orucun tutulacağı tarih de merak konusu olmaya başladı. Ramazan Bayramı'nda tatil planlarını yapacak olan kişiler, ramazan ayının ne zaman biteceğini araştırmaya başladı. Peki, son oruç ne zaman tutulacak? Ramazan ayı ne zaman bitecek? İşte, o konu ile ilgili bazı bilgiler.

15.05.2019Gündem
Ramazan Bayramı tatili ne zaman Bayram hangi tarihte başlıyor

Ramazan Bayramı tatili ne zaman? Bayram hangi tarihte başlıyor?

Oruç ibadetinin idrak edildiği on bir ayın sultanı ramazan ayının başlaması ile birlikte, bayram tatili ile ilgili bilgiler de gündeme gelmeye başladı. Özellikle çalışan kesim, tatil planlarını yapmak için, Ramazan Bayramı tarihlerini araştırıyor. Yapılan resmi yazılı açıklama ile, Ramazan Bayramı tarihleri kesinlik kazanmıştı. Peki, bu sene, bayram hangi tarihte başlayacak? Ramazan Bayramı tatili ne zaman? İşte, o konu hakkında detaylar...

14.05.2019Gündem
Bayram tatili ne zaman Ramazan Bayramı ne zaman

Bayram tatili ne zaman? Ramazan Bayramı ne zaman?

Ramazan ayının başlamasıyla birlikte bayram tarihi ve 2019 yılı tatil takvimi merak konusu oldu. Özellikle Ramazan Bayramı’nı şehir dışında geçirecek olan vatandaşlar, '2019 Ramazan Bayramı ne zaman?' sorusuna yanıt arıyor. Peki? Ramazan Bayramı ne zaman? Bayram tatili ne zaman?

12.05.2019Gündem
Bayram hangi tarihte Ramazan Bayramı tatili kaç gün

Bayram hangi tarihte? Ramazan Bayramı tatili kaç gün?

11 ayın sultanı, huzur ve bereket ayı ramazan, 5 Mayıs Pazar günü başladı. Mübarek ayın başlamasıyla birlikte, bayram tatilinin tarihine yönelik araştırmalar hız kazandı. Peki, bayram tatili ne zaman başlayacak? Ramazan bayramı tatili kaç gün?

7.05.2019Gündem
Ramazan ayı hangi gün başlıyor | Ramazan Bayramı tatili ne zaman

Ramazan ayı hangi gün başlıyor? | Ramazan Bayramı tatili ne zaman?

Baharın gelişi ile beraber Ramazan ayına girmemize de kısa zaman kaldı. Ramazan ayının başlangıç tarihi ve Ramazan Bayramı tatil günleri son zamanlarda internette en fazla araştırılan konulardan birini oluşturdu. Cumhurbaşkanlığı'nın onayı ile beraber bu yıl Ramazan Bayramı tatili kamu kurum ve kuruluşu çalışanları için 9 güne çıkarıldı. Peki, Ramazan Bayramı tatili ve ne zaman ve kaç gün? Ramazan ayı hangi gün başlıyor? İşte, Ramazan Bayramı ile ilgili merak edilenler...

18.04.2019Gündem
Bayram tatili planı yapacaklara önemli uyarı Telefondaki tarihe dikkat...

Bayram tatili planı yapacaklara önemli uyarı! Telefondaki tarihe dikkat...

Bu yıl Ramazan Bayramı 4-5-6 Haziran tarihlerine denk geliyor. Yarım gün tatil sayılan Arife Günü ise 3 Haziran Pazartesi. Turizmciler aradaki günlerin birleştirilip 9 güne çıkarılmasını talep ediyor. Milyonlarca vatandaş da tatil planını yapmak için sabırsızlanıyor. Ancak cep telefonlarının takviminde bayram tatiliyle ilgili bilgiler sizi yanıltabilir. Planlama yaparken bu tarihlere dikkat!

16.04.2019Ekonomi
Kurban Bayramı tatili ne zaman hangi gün başlıyor Bayram tatili hangi gün bitecek

Kurban Bayramı tatili ne zaman hangi gün başlıyor? Bayram tatili hangi gün bitecek?

Aylardır üzerine planlar yapılan Kurban Bayramı için artık sadece sayılı gün kaldı. Ramazan Bayramı'nın hafta sonuna denk gelmesi nedeniyle uzun tatil planını Kurban Bayramı'na saklayan vatandaşlar heyecanla resmi takvimi bekliyordu. Beklenen açıklama geçtiğimiz günlerde geldi. Peki, Kurban Bayramı ne zaman başlayacak? İşte 2018 Kurban Bayramı takvimi

17.08.2018Gündem
2018 Kurban Bayramı ne zaman hangi gün idrak edilecek Bayram tatili ne zaman başlıyor

2018 Kurban Bayramı ne zaman hangi gün idrak edilecek? Bayram tatili ne zaman başlıyor?

Kurban Bayramı ne zaman ve hangi gün sorusu son günlerin sıkça araştırılan konuları arasında yer almaya devam ediyor. Bayram dönemi için planlarına yön vermek isteyen vatandaşlar, Kurban Bayramı ne zaman, hangi gün başlayacak sorusuna yanıt arıyor. Peki, Kurban Bayramı ne zaman başlıyor? İşte, bayram öncesi merak edilen bazı detaylar

13.08.2018Gündem
Kurban Bayramı öncesi bu uyarıları dikkate alın Kurban Bayramı ne zaman

Kurban Bayramı öncesi bu uyarıları dikkate alın! Kurban Bayramı ne zaman?

Kurban Bayramı ne zaman ve hangi gün sorusu, tarihin yaklaşmasıyla birlikte araştırılan konu oldu. İslam dininin buyrukları arasında yer alan Kurban ibadetini yerine getirecek olan vatandaşlar, planlarına yön verebilme adına Kurban Bayramı ne zaman sorusuna cevap arıyor. Peki, Kurban Bayramı ne zaman idrak edilecek? İşte, bayram günleri öncesinde dikkat edilmesi gereken bazı detaylar

9.08.2018Gündem
Bayram tatilinde vizesiz ziyaret edilebilecek kentler Üstelik çok ucuz...

Bayram tatilinde vizesiz ziyaret edilebilecek kentler! Üstelik çok ucuz...

Önümüzdeki aylarda uzun süreli iki bayram tatili bizleri bekliyor. Tüm yılın stresini atmanıza yardımcı olacak bu dönemlerde, evde oturmak yerine eğlenmeyi ve kültürel birikiminizi artırmayı amaçlıyorsanız, plan yapmaya başlamadan önce bayram tatilinde vizesiz ziyaret edilebilecek turistik kentler destinasyonlara göz atabilirsiniz... Sizin için güzel bir liste hazırladık üstelik hepsi çok ucuz…

31.05.2018Seyahat
Türkiye Googleda bayramda en çok neleri aradı

Türkiye Google'da bayramda en çok neleri aradı?

Henüz geride bıraktığımız Kurban Bayramı ve 30 Ağustos Zafer Bayramı süresince Türkiye'de Google'a girenler en çok neleri aradı?

5.09.2017Teknoloji
Bayram tatili ne zaman bitiyor İşte Kurban Bayramı’nın son günü

Bayram tatili ne zaman bitiyor? İşte Kurban Bayramı’nın son günü

Kurban Bayramı vesilesiyle tatilde olan vatandaşlar, son gün araştırmalarına başladı. Özellikle yaz tatili için Kurban Bayramı’nı değerlendirenler, dönüş tarihini belirlemek için ‘Bayram tatili ne zaman bitiyor?’ sorusuna yanıt arıyor. İşte 2017 Kurban Bayramı tatil takvimine göre tatilin bitiş tarihi!

3.09.2017Gündem
Kurban Bayramı tatili kaç gün sürecek Bayram tatili ne zaman bitecek

Kurban Bayramı tatili kaç gün sürecek? Bayram tatili ne zaman bitecek?

Kurban Bayramı tatili ne kadar sürecek sorusu, bayram tatili için planlarını hazırlayan vatandaşların merak ettiği konular arasında yer aldı. Kurban Bayramı ne zaman ve kaç gün sürecek sorusu ile elde edecekleri cevabı, planlarına yön verme amacıyla tercih edecek olan vatandaşlar detayları ele alacak. Peki, bayram tatili kaç gün sürecek? İşte, konuyla ilgili merak edilen detaylar

31.08.2017Gündem
30 Ağustos resmi tatil mi Kurban Bayramı hangi gün başlıyor

30 Ağustos resmi tatil mi? Kurban Bayramı hangi gün başlıyor?

30 Ağustos resmi tatil mi sorusu ile yarının tatil olup olmadığını merak eden vatandaşlar, Kurban Bayramı ne zaman, hangi gün başlıyor konusunun detaylarını sorguluyor. Kurban Bayramı tatili ne zaman, hangi gün başlıyor konusuna alacakları cevaba göre planlarını yönlendirecek olan vatandaşlar, detayları merak ediyor. Peki, 30 Ağustos resmi tatil mi olacak? İşte, bayram tatili ne zaman hangi gün başlıyor sorusunun cevabı

29.08.2017Gündem
Bayram tatili ne zaman başlıyor Kurban Bayramında yasaya uymayana 50 bin TL ceza

Bayram tatili ne zaman başlıyor? Kurban Bayramı'nda yasaya uymayana 50 bin TL ceza!

Bayram tatili ile 2017 Kurban Bayramı'nı yakınlarının yanında geçirecek olan on binlerce vatandaş, tatilin hangi gün başlayacağı ve kaç gün olacağı sorusunu yöneltmeye başladı. İdari izin ile birlikte toplam 10 günlük tatil yapacak olan kamu çalışanları, bayram tatilini bu izin çerçevesinde değerlendirecek. Peki, Kurban Bayramı tatili ne zaman başlayacak, hangi gün sonra erecek? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

26.08.2017Gündem
Kurban Bayramı tatili için telaş başladı Bayram tatili ne zaman başlıyor

Kurban Bayramı tatili için telaş başladı! Bayram tatili ne zaman başlıyor?

Dini vecibelerin yerine getirileceği Kurban Bayramı tatili için geri sayım devam ediyor. Yurt genelinde birçok kişinin ziyaretler dolayısıyla seyahate çıkacağı bayram tatili, Bakanlar Kurulu kararı ile 10 güne çıkarıldı. İdari izin ile birlikte kamu çalışanları için 10 güne çıkarılan Kurban Bayramı tatili, planlarını çizmek isteyen vatandaşlar tarafından merakla araştırılıyor. Peki, Kurban Bayramı tatili ne zaman hangi gün başlıyor? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

24.08.2017Gündem
Bayram tatili kaç gün olacak - Bayram tatili hangi gün

Bayram tatili kaç gün olacak? - Bayram tatili hangi gün?

Ramazan Bayramı'nın bitimine yaklaşıldıkça bayram tatilinin kaç gün olacağı ve tatilin hangi gün başlayacağını merak ediyorlar. Bu yıl bayram tatili haftasonu başlıyor. Peki Bayram tatili hangi güne denk geliyor ve kaç gün resmi izin yapılacak?

17.06.2017Gündem
Bayram tatili hangi güne denk geliyor - Bayram tatili kaç gün

Bayram tatili hangi güne denk geliyor? - Bayram tatili kaç gün?

'Ramazan Bayramı'na çok az bir süre kala vatandaşlar bayram tatilinin kaç gün olduğunu ve hangi güne denk geldiğini merak ediyorlar. Bayram tatili Diyanet İşleri'nin belirlediği resmi takvime göre bu yıl 3 günlük tatil ile geliyor. Peki Bayram tatili hangi güne denk geliyor?

15.06.2017Gündem
2017 Ramazan Bayramı ne zaman idrak edilecek Ramazan Bayramı tatili kaç gün olacak

2017 Ramazan Bayramı ne zaman idrak edilecek? Ramazan Bayramı tatili kaç gün olacak?

2017 Ramazan Bayramının ne zaman idrak edileceği binlerce vatandaş tarafından en çok merak edilen konular arasında yer aldı. Ramazan ayının gelmesiyle birlikte binlerce vatandaş dini vazifelerini yerine getirmeye başladı. Ramazan ayı denince akla gelen ilk konulardan biri de Ramazan Bayramı oldu. Sıcak havaların gelmesiyle birlikte Ramazan Bayramında tatil fırsatı bulacak olan vatandaşlar, Ramazan Bayramının hangi gün olduğunu araştırmaya başladılar. Peki, 2017 Ramazan Bayramı ne zaman idrak edilecek? Ramazan Bayramı tatili kaç gün olacak?

13.06.2017Gündem
Ramazan ne zaman başlıyor Bayram tatili ne zaman

Ramazan ne zaman başlıyor? Bayram tatili ne zaman?

Ramazan ne zaman başlıyor sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Milyonlarca kişinin tatil, uçak bileti ve bayram planlaması için merak ettiği 2017 Ramazan Bayram tarihi günleri, Diyanet İşleri Başkanlığı üzerinden araştırılmaya devam ediyor. Peki, Ramazan Bayramı 2017 yılında kaç gün olacak? İşte, milyonlarca kişinin merak ettiği konu hakkında bazı bilgiler

3.04.2017Gündem
Bayram tatili ne zaman

Bayram tatili ne zaman?

2016 Ramazan bayramı tatili kaç gün sürecek?

2.06.2016Etkinlikler
Arefe ne zaman İşte 2021 Ramazan Bayramı arefesi

Arefe ne zaman? İşte 2021 Ramazan Bayramı arefesi

Huzur ve bereket ayı Ramazan devam ederken, en çok merak edilen konulardan biri de arefe günün ne zamana denk geldiği oldu. Bayram tatili planlarını şimdiden şekillendirmek isteyen vatandaşlar, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın açıkladığı arife günü tarihini sorguluyor. Peki, 2021 Ramazan Bayramı arefe günü ne zaman?

20.04.2021Gündem
Otantik bir İstanbul turu

Otantik bir İstanbul turu

Bozacı naraları, yoğurtçu çıngırakları, kunduracı tıkırtıları ve sokak müzisyenlerinden yayılan ezgiler… Kadim şehrin kaybolmaya yüz tutmuş nostaljik seslerini, İstanbul âşığı isimlerin duygularında aramaya ne dersiniz? Selim İleri’den Peyami Safa’ya, Fatih’ten Cihangir’e edebiyat dolu bir geziye çıkalım.

18.04.2021Seyahat
Ramazan ne zaman bitiyor Bayram tatili kaç gün olacak İşte 2021 son oruç tarihi

Ramazan ne zaman bitiyor? Bayram tatili kaç gün olacak? İşte 2021 son oruç tarihi

Ramazan ayının biteceği tarih, milyonların gündemine yer almaya başladı. Bu yıl 13 Nisan tarihinde başlayan rahmet ve bereket mevsimi 11 ayın sultanı ramazan ayı 81 ilde oruç ibadetleri ile idrak ediliyor. Bütün mübarek ve sevabı sınırsız gecelerin varlığına sebep ve delil olan Ramazan-ı Şerif'te Kadir Gecesi'nin ardından bayram hazırlıklar başlayacak. Müslümanlar tarafından manevi heyecanla beklenen Ramazan Bayramı bu yıl mayıs ayında idrak edilecek. Bayrama sayılı günler kala gözler bayram tatili ve son oruç tarihine çevrildi. İşte, milyonların merak ettiği bayram tatili kaç gün olacak? sorusunun yanıtı ve 2021 son oruç tarihi.

17.04.2021Gündem
6 SORU 6 YANIT | Yargıtaydan tüm çalışanları ilgilendiren yıllık izin kararı

6 SORU 6 YANIT | Yargıtay'dan tüm çalışanları ilgilendiren yıllık izin kararı

Yargıtay’dan tüm çalışanları ilgilendiren önemli bir karar geldi. Bir çalışanın ayrıldığı iş yerine açtığı dava sonucu alınan ve emsal niteliği taşıyan karar tartışmalara da sebep oldu. Davaya sebep olan olayda, işveren işten ayrılan çalışanının fazla kullandığı izinlerin parasını talep etmiş, iş mahkemesi işvereni haklı bulmuştu. Ancak karar Yargıtay'dan döndü. Biz de bu sonuçla ilgili kafa karıştıran detayları işin uzmanına sorduk.

12.02.2021Gündem
Tekne tatili 2021’de de revaçta

Tekne tatili 2021’de de revaçta

Pandemiden önce ağırlıklı olarak yabancı turistlerin tercihi Ege koylarındaki mavi turlar, geçen yaz hijyen ve izole tatil arayışındaki yerli turistlerin gözdesi oldu. 2021 planlarında da yine ilk tercih tekne. Şimdiden yaptırılan rezervasyonlar bu durumun ispatı gibi. İşte yeni sezonun kiralama fiyatları ve ilk kez tekne tatiline çıkacaklar için ipuçları...

31.01.2021Seyahat
Kurban Bayramı ne zaman İşte 2021 Kurban Bayramı tarihi

Kurban Bayramı ne zaman? İşte 2021 Kurban Bayramı tarihi

2021 Kurban Bayramı'na yönelik araştırmalar, şubat ayına günler kala yoğunlaştı. Hem dini vecibelerini yerine getirmek, hem de bayram tatili planına şimdiden yön vermek isteyen pek çok kişi, Kurban Bayramı'nın 2021 takvimini araştırıyor. Peki, Kurban Bayramı ne zaman?

17.01.2021Gündem
Kurban Bayramı ne zaman İşte 2021 Kurban Bayramı tarihi

Kurban Bayramı ne zaman? İşte 2021 Kurban Bayramı tarihi

2021 Kurban Bayramı'na yönelik araştırmalar, yeni yılın ilk haftasından itibaren hız kazandı. Hem dini vecibelerini yerine getirmek, hem de bayram tatili planına şimdiden yön vermek isteyen pek çok kişi, Kurban Bayramı'nın 2021 takvimini araştırıyor. Peki, Kurban Bayramı ne zaman?

5.01.2021Gündem
Ramazan ne zaman başlayacak İşte 2021 Ramazan Bayramı tarihi

Ramazan ne zaman başlayacak? İşte 2021 Ramazan Bayramı tarihi

2021 Ramazan Bayramı'na yönelik araştırmalar, yeni yılın ilk gününden itibaren hız kazandı. Öte yandan mübarek Ramazan ayının ilk gün tarihi de sorgulanıyor. Hem dini ibadetlerini yerine getirmek, hem de bayram tatili planına şimdiden yön vermek isteyen pek çok kişi, Ramazan Bayramı'nın 2021 takvimini araştırıyor. Peki, Ramazan ne zaman başlayacak? Ramazan Bayramı ne zaman?

1.01.2021Gündem
2021 yılbaşı tatil takvimi Yılbaşı tatili kaç gün olacak Yarın resmi tatil mi İşte merak edilenler

2021 yılbaşı tatil takvimi! Yılbaşı tatili kaç gün olacak? Yarın resmi tatil mi? İşte merak edilenler

Yılbaşı tatil takvimi, yeni yıla sayılı günler kala vatandaşların odaklandığı konulardan oldu. İçişleri Bakanlığı'nın yayımladığı genelgeye göre, bu yıl 31 Aralık Perşembe gününden başlayarak pazartesi gününe kadar koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. 2021 yılını heyecanla bekleyen vatandaşlar bu yıl koronavirüs önlemleri kapsamında bu yıl evlerinde olacaklar. Resmi Gazete içerisinde yılbaşı tatili ile ilgili açıklama yapıldı. Mevzuata göre 31 Aralık tatil olmayacak. İşte, yılbaşı tatili kaç gün sorusunun yanıtı.

31.12.2020Gündem
Yılbaşı tatili kaç gün 31 Aralık tatil mi İşte yılbaşı tatili takvimi

Yılbaşı tatili kaç gün? 31 Aralık tatil mi? İşte yılbaşı tatili takvimi

Yılbaşı tatilinin ne zaman başlayacağı ile ilgili araştırmalar hızlandı. Yeni yılın gelişini heyecanla bekleyen vatandaşlar bu yıl koronavirüsle mücadele için alınan önlemler kapsamında evlerinde olacaklar. Ulusal Bayram ve Genel Tatilleri Kanununda yer alan bilgilere göre 1 Ocak günü resmi tatil olarak kabul ediliyor. Öte yandan yılbaşında uygulanacak olan sokağa çıkma yasağının da detayları belli oldu.

29.12.2020Gündem
Son dakika... Tarihi açılış... Cumhurbaşkanı Erdoğandan kritik mesajlar

Son dakika... Tarihi açılış... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kritik mesajlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kuzey Marmara Otoyolu'nun Gebze-İzmit Kavşağı arası kesimini video konferans ile katıldığı törende açtı. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada otoyolun tek başına iftihar verici bir eser olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kuzey Marmara Otoyolu ile toplamda 595 milyon liralık tasarrufun sağlanacağını da belirtti.

19.09.2020Ekonomi
Bayram ne zaman bitiyor İşte bayram tatilinin biteceği tarih

Bayram ne zaman bitiyor? İşte bayram tatilinin biteceği tarih

Müslümanların iki bayramından biri olan Kurban Bayramı, bu yıl 31 Ağustos Cuma günü başladı. Bayramlaşmaya devam eden vatandaşlar, bir yandan da Kurban Bayramı'nın ve tatilin sona ereceği tarihi araştırıyor. Vatandaşlar bu sene Kurban Bayramı'nda arefe günü ile birlikte 4,5 gün bayram tatili yapacak. Peki, bayram ne zaman bitecek, bayram tatili ayın kaçında sona erecek?

3.08.2020Gündem
Son dakika haberler... Bakan Soyludan dönüş yolundaki tatilcilere uyarı

Son dakika haberler... Bakan Soylu'dan dönüş yolundaki tatilcilere uyarı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dönüş yolundaki tatilcilere uyarılarda bulundu. "Bayram müddetince, arefe gününden bugüne kadar şu saate kadar toplam 45 vatandaşımız hayatını kaybetti." diyen Soylu, "Eğer kendinize uyku borcu olduğunuzu düşünüyorsanız lütfen bunu direksiyon başında ödemeyin. Bu bayramda dikkat etmemiz gereken birçok husus vardı ama bir husus daha var. Lütfen şerit ihlalleri yapmayın." ifadelerini kullandı. Soylu, "Sabah erken vakitlerde Hakkari'de 6 vatandaşımızın göller bölgesinde uçurumdan aşağı yuvarlanarak hayatını kaybettiğini duyunca başıma bir ağrı girdi ve hala çıkmadı." diye konuştu.

3.08.2020Gündem
Noterler ne zaman açılacak Kurban Bayramı tatili noterlerin açılış tarihi bilgisi 2020

Noterler ne zaman açılacak? Kurban Bayramı tatili noterlerin açılış tarihi bilgisi 2020

Noterler ne zaman açılacak? Kurban Bayramı nedeniyle, 30 Temmuz arefe günü kamu kurum ve kuruluşlarında öğleden sonra bayram tatili başladı. Bu sene 31 Temmuz-3 Ağustos tarihleri arasında idrak edilecek olan Kurban Bayramı'nda, noterlerde işlemlerini tamamlayacak olanlar, noter çalışma saatlerine odaklandı. Resmi tatilin bitmesinin ardından devlet dairelerinde olduğu gibi noterler de hizmet vermeye başlayacak. İşte, 2020 Kurban Bayramı tatili noterlerin açılış tarihi..

2.08.2020Gündem
PTT ve bankalar ne zaman açılıyor, bayram tatili 2020 kaç gün Banka ve PTT mesai saatleri

PTT ve bankalar ne zaman açılıyor, bayram tatili 2020 kaç gün? Banka ve PTT mesai saatleri

PTT ve bankalar ne zaman açılıyor 2020? Kurban Bayramı tatili 30 Temmuz arefe günü öğleden sonra başladı. Bayram idrak edilmeye devam ederken, kamu kurum ve kuruluşlarının kapalı olduğu resmi tatil süresinin biteceği tarih gündeme geldi. Banka ve PTT hizmetlerinden faydalanacak olan vatandaşlar, Kurban Bayramı tatilinin biteceği tarihe odaklandı. İşte, banka ve PTT'lerin bayram sonrası mesai başlama saatiyle ilgili detaylı bilgiler..

1.08.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Turizmde umut 2021'e taşındı

Turizmde yılın son günlerindeki umutlar yavaş yavaş 2021’e taşınırken sektörün önemli isimleri ile süreci nasıl geçirdiklerini ve 2021 beklentilerini konuştuk ve bu hafta da sayfamıza taşımaya devam ediyoruz.

13.12.2020

Mahallemizin bekçisi değil, dedektifi

‘Konsey Cinayetleri’ polisiyesini okumaya başladığınızda, bazı kavramların abartıldığını anlıyorsunuz. ‘Metin Çakır’ karakteri alışılmışın aksine, mahallenin içinden çıkan alçakgönüllü bir tipleme.

1.08.2020