EKSTRA
MENÜ

Bayram Ne Zaman

Bayram Ne Zaman haberleri sayfasında güncel ve son dakika Bayram Ne Zaman hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 8.995 Bayram Ne Zaman haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Bayram Ne Zaman Haberleri

Bayram ne zaman bitecek Kurban Bayramı tatili ne zaman son İşte son gelişmeler

Bayram ne zaman bitecek? Kurban Bayramı tatili ne zaman son? İşte son gelişmeler!

'Bayram ne zaman bitecek?' sorusu vatandaşlarca sorgulanıyor. Bu yılın Kurban Bayramı hakkındaki tarih araştırmaları son günlerde hız kazandı. Her yıl olduğu gibi 2021'de de ibadetlerini eksiksiz yapan vatandaşlar, Kurban Bayramı'nın bu yıl sona ereceği tarihi sorguluyor. Peki, Kurban Bayramı tatili ne zaman bitiyor?

24.07.2021Gündem
Kurban Bayramı ne zaman, hangi gün Bayrama kaç gün kaldı 2021 Kurban Bayramı tatil günleri

Kurban Bayramı ne zaman, hangi gün? Bayrama kaç gün kaldı? 2021 Kurban Bayramı tatil günleri!

Kurban Bayramı ve bayram ne kadar kaldı soruları vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Kurban Bayramı'na sayılı günler kala tatilin başlayacağı gün merak konusu oldu. Kabine Toplantısı'ndan alınan karar doğrultusunda Kurban Bayramı tatili bu sene 9 gün sürecek ve kamu çalışanları için idari izinli sayılacak. Kurban Bayramı tatilinin başlayacağı ve biteceği gün sayısı ile vatandaşlar da planlarına yön verecekler. Peki, Kurban Bayramı ne zaman, hangi gün? Bayrama kaç gün kaldı? İşte, ? 2021 Kurban Bayramı arefe günü ve tatil günler hakkında ayrıntılı bilgiler.

17.07.2021Gündem
Bayramın 1. günü ve arefe ne zaman 9 günlük bayram tatili ayın kaçında başlayacak İşte bayram tatili günleri

Bayramın 1. günü ve arefe ne zaman? 9 günlük bayram tatili ayın kaçında başlayacak? İşte bayram tatili günleri

Kurban Bayramı hazırlıkları günler öncesinden başladı. Müslümanlar için büyük öneme sahip Kurban Bayramı, İslam dünyasında heyecanla bekleniyor. Bir yandan kurbanlıklarını hazırlayan vatandaşlar bir yandan da tatil planları için tarih bilgilerini inceliyor. Peki, Bayramın 1. günü ve arefe ne zaman? 9 günlük bayram tatili ayın kaçında başlayacak? İşte bayram tatili günleri

15.07.2021Gündem
Kurban Bayramı tarihi 2021: Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak, bayram ne zaman başlıyor... Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli tatil açıklaması...

Kurban Bayramı tarihi 2021: Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak, bayram ne zaman başlıyor?... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli tatil açıklaması...

Kurban Bayramı tatili kaç gün ve bayram tatili uzayacak mı sorusu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da gündeminde yer aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisine yöneltilen Bayram tatili kaç gün olacak sorusuna, 'Kurban bayramıyla ilgili arkadaşlarımız çalışmalarını sürdürüyorlar. Çünkü tatil süreci sanki böyle 10 ile 9 arasında dolaşıyor. Ama bunu en azından millete seslenişte halkıma duyuracağım.' ifadesinde bulundu. Milyonların gözü şimdi Kurban Bayramı tatilinin 11 gün olup olmayacağında. Peki, Kurban Bayramı ne zaman? İşte, Kurban Bayramı kaç gün ve ne zaman başlayacak sorusuna yönelik detaylı bilgiler...

10.07.2021Gündem
Bayram ne zaman ve bayrama kaç gün kaldı 2021 Kurban Bayramı tatili için önemli bilgiler

Bayram ne zaman ve bayrama kaç gün kaldı? 2021 Kurban Bayramı tatili için önemli bilgiler

Bayram ne zaman sorusu ile Kurban Bayramı tarihi pek çok Müslüman tarafından araştırılıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından dini günler takvimi aracılığıyla yayımlanan Kurban Bayramı tarihi, ibadetlerin yapılacağı günler olacak. Bu yıl kamu çalışanları için idari izinle birlikte 9 gün ilan edilmesi beklenen Kurban Bayramı tarihi, planlara da yön verecek. Peki, Kurban Bayramı ne zaman idrak edilecek? İşte, o konu hakkında merak edilen bazı bilgiler

6.07.2021Gündem
Bayrama kaç gün kaldı Kurban Bayram ne zaman İşte Kurban Bayramı takvimi

Bayrama kaç gün kaldı? Kurban Bayram ne zaman? İşte Kurban Bayramı takvimi

Kurban Bayramı'na sayılı gün kaldı. Yılın ikinci dini bayramı olan Kurban Bayramı temmuz ayı içerisinde idrak edilecek Kurban ibadetlerini idrak edecek olanlar ve yıllık izinlerini planlayanlar Kurban Bayramı tatil günlerine çevrildi. Resmi Gazete'de yer alan Kurban Kesim Tebliği'ne göre bu yıl kurban satış yerleri, İstanbul'da bayramdan 15 gün, diğer illerde ise 1 ay önce hazır hale getirilecek ve bu tarihten önce kurbanlık hayvan girişine izin verilmeyecek. İstanbul'a kurbanlık hayvan girişleri 5 Temmuz'dan itibaren başlayacak. Peki,Bayrama kaç gün kaldı? Kurban Bayram ne zaman? İşte Kurban Bayramı takvimi

30.06.2021Gündem
Bayram ne zaman bitiyor İşte bayram tatilinin biteceği tarih

Bayram ne zaman bitiyor? İşte bayram tatilinin biteceği tarih

Müslümanların iki bayramından biri olan Kurban Bayramı, bu yıl 31 Ağustos Cuma günü başladı. Bayramlaşmaya devam eden vatandaşlar, bir yandan da Kurban Bayramı'nın ve tatilin sona ereceği tarihi araştırıyor. Vatandaşlar bu sene Kurban Bayramı'nda arefe günü ile birlikte 4,5 gün bayram tatili yapacak. Peki, bayram ne zaman bitecek, bayram tatili ayın kaçında sona erecek?

3.08.2020Gündem
Ramazan ne zaman bitiyor Ramazan Bayramı 1. günü ne zaman Arefe ayın kaçında

Ramazan ne zaman bitiyor? Ramazan Bayramı 1. günü ne zaman? Arefe ayın kaçında?

Mayıs ayının son günlerinde Ramazan ayının sona ereceği tarihe yönelik araştırmalar hız kazandı. Bu yıl Ramazan Bayramı Corona virüsü nedeniyle buruk geçecek. Alınan önlemler kapsamında sokağa çıkamayacak olan vatandaşlar Ramazan Bayramı'nı evlerinde geçecek. On bir ayın sultanı Ramazan ayını uğurlamamıza kısa süre kala, 2020 Ramazan Bayramı tarihini araştıranlar Diyanet dini günler takvimi üzerinden bayram günlerini öğrenebiliyorlar. Peki, Ramazan ne zaman bitiyor? Ramazan Bayramı 1. günü ne zaman? Arefe ayın kaçında?

21.05.2020Gündem
Bayram hangi gün Ramazan Bayram ne zaman 2020

Bayram hangi gün? Ramazan Bayram ne zaman 2020

Geçirdiğimiz bayramlara göre daha hüzünlü geçecek olan Ramazan Bayramı ne zaman idrak edileceği ile merak ediliyor. Bayram hangi gün başlayacak ve Ramazan Bayramı ayın kaçında idrak edilecek sorularına Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan alacakları cevaba göre hareket edecek olan vatandaşlar, internet üzerinden bayram hangi gün sorusuna yanıt arıyor. Peki, Ramazan Bayramı ne zaman idrak edilecek? İşte, Diyanet'ten alınan bilgilere göre bayram hangi gün sorusunun cevabı

17.05.2020Gündem
Bayram ne zaman başlayacak Ramazan Bayramı ne zaman

Bayram ne zaman başlayacak? Ramazan Bayramı ne zaman?

Rahmet ve bereket ayı Ramazan'ın bitmesinin hemen ardından kutlanan Ramazan Bayramı, milyonlarca Müslüman tarafından heyecanla bekleniyor. Her yıl tarih bazında biraz daha geriye gelen Ramazan Bayramı, bu yıl içinde bulunduğumuz Mayıs ayında idrak edilecek. Peki, Ramazan Bayramı ne zaman? Bayramın 1. günü ne zaman?

4.05.2020Gündem
Ramazan Bayramında sokağa çıkma yasağı olacak mı Bayram ne zaman Ramazan Bayramı ayın kaçında

Ramazan Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı olacak mı? Bayram ne zaman? Ramazan Bayramı ayın kaçında?

Ramazan Bayramı ne zaman? soruları mayıs ayına girilmesiyle birlikte artış gösterdi. 11 ayın sultanı 'Ramazan' her yıl olduğu gibi bu yıl da 3 gün sürecek bayram ile uğurlanacak. Dini gün ve aylar Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan takvime göre idrak ediliyor. Yeni karar alınmaması durumunda Ramazan Bayramı tatili 4 gün sürecek. Ancak bu süreç sokağa çıkma yasağı olacağı iddiaları gündemde. Peki, bayram ne zaman? Ramazan Bayramı ayın kaçında? Ramazan Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı olacak mı?

1.05.2020Gündem
Bayram hangi gün Ramazan Bayramı ayın kaçında

Bayram hangi gün? Ramazan Bayramı ayın kaçında?

Müslümanlar için mübarek olan oruç ibadetinin idrak edildiği on bir ayın sultanı ramazan ayının bitmesine kısa bir süre kaldı. Yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi, vatandaşların bayram tarihleri ile ilgili araştırmaları da hız kazandı. Bu sene bayramın hangi güne denk geleceğini merak eden vatandaşlar, Ramazan Bayramı tarihini araştırıyor. Peki, Ramazan Bayramı ayın kaçında?

27.05.2019Gündem
Googleda en çok neleri aradık

Google'da en çok neleri aradık?

Dünya devi Google, Türkiye genelinde 20-27 Mayıs tarihleri arasında yapılan yoğun aramaları paylaştı. Bakın Türkiye'de en çok ne aradık?

27.05.2019Teknoloji
Ramazan Bayramı ne zaman Arefe günü ayın kaçında

Ramazan Bayramı ne zaman? Arefe günü ayın kaçında?

Ramazan Bayramı için hazırlıklar devam ederken, bayramla ilgili araştırmalar da hız kazandı. Ramazan Bayramı'nın bu sene hangi güne denk geleceğini merak eden vatandaşlar, Diyanet'in yayınladığı 2019 dini günler takvimini merak ediyor. Peki, bu sene Ramazan Bayramı ne zaman? Arefe günü ayın kaçında? İşte, o konu ile ilgili merak edilenler.

26.05.2019Gündem
Bayram ne zaman başlıyor Arefe günü hangi tarihe denk geliyor

Bayram ne zaman başlıyor? Arefe günü hangi tarihe denk geliyor?

İslam alemi için önemli olan mübarek ramazan ayının ilerlemesi ile birlikte, Ramazan Bayramı da gündeme gelmeye başladı. Bayram tatilinde planlarını şekillendirmek isteyen vatandaşlar, internet üzerinden 'Ramazan Bayramı ne zaman?' sorusuna yanıt arıyor. Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklama ile, Ramazan Bayramı tatili uzatılmıştı. Peki, bayram ne zaman başlayacak? Arefe günü hangi tarihe denk geliyor? İşte, o konu hakkında detaylar.

18.05.2019Gündem
Son oruç ne zaman tutulacak Ramazan ayı ne zaman bitecek

Son oruç ne zaman tutulacak? Ramazan ayı ne zaman bitecek?

Üç ayların sonuncusu olan mübarek 11 ayın sultanı ramazan ayının ortalarına doğru ilerlememizle beraber, son orucun tutulacağı tarih de merak konusu olmaya başladı. Ramazan Bayramı'nda tatil planlarını yapacak olan kişiler, ramazan ayının ne zaman biteceğini araştırmaya başladı. Peki, son oruç ne zaman tutulacak? Ramazan ayı ne zaman bitecek? İşte, o konu ile ilgili bazı bilgiler.

15.05.2019Gündem
Kurban Bayramı ne zaman hangi güne denk geliyor Bayram tatili kaç gün

Kurban Bayramı ne zaman hangi güne denk geliyor? Bayram tatili kaç gün?

Kurban Bayramı ne zaman hangi gün idrak edilecek sorusunun yanıtı milyonlarca vatandaş tarafından sorgulanan konular arasında yer almaya başladı. Bu yıl Kurban Bayramı'nın hafta sonu tatilleriyle birleşmesinin ardından bayram tatili, kamu ve kuruluşlarında çalışan birçok vatandaşa 9 gün oldu. Yazlık beldelere gidecek olan vatandaşlar bayram tatilinin hangi güne denk geldiğini merak ediyor. Peki, Kurban Bayramı ne zaman hangi güne denk geliyor? Bayram tatili kaç gün?

18.08.2018Gündem
2018 Ramazan Bayramı ne zaman hangi güne denk geliyor Ramazan Bayramı tatili kaç gün olacak İşte tatil takvimi

2018 Ramazan Bayramı ne zaman hangi güne denk geliyor? Ramazan Bayramı tatili kaç gün olacak? İşte tatil takvimi

Ramazan Bayramı'nın yaklaşmasıyla birlikte vatandaşlar, bayram ne zaman sorusunun cevabını aramaya başladılar. Bu konu hakkında en çok aranan sorular arasında bayram tatili kaç gün sorusu da yer alıyor. Peki 2018 yılının Ramazan Bayramı hangi gün başlayacak, bayram namazı saat kaçta kılınacak.. İşte Ramazan Bayramının tarihi ve bayram namazı saatleri

9.06.2018Gündem
Bayram namazı saat kaçta kılınacak Ramazan Bayramı ne zaman

Bayram namazı saat kaçta kılınacak? Ramazan Bayramı ne zaman?

Ramazan Bayramı, bayram namazı Türkiye'nin dört bir köşesinde ihya edilmeye başlanacak. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın açıkladığı bilgilere göre bu yıl Ramazan Bayramı, haziran ayının ortalarına denk gelecek. Peki, hafta sonuna gelmesi nedeniyle kısa sürecek olan Ramazan Bayramı ne zaman başlayacak? İşte, bayram namazı saatleri hakkında Diyanet'in açıkladığı resmi bilgiler

2.06.2018Gündem
Ramazan Bayramı ne zaman idrak edilecek Ramazan Bayramı ne zaman başlıyor İşte tarih bilgisi

Ramazan Bayramı ne zaman idrak edilecek? Ramazan Bayramı ne zaman başlıyor? İşte tarih bilgisi

Ramazan Bayramı, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın dini günler takviminde yer alan bilgilere göre bu yıl Haziran ayının ortasında kutlanacak. On Bir Ayın Sultanı'nın başladığı günü sorgulayan vatandaşlar ise 2018 Ramazan ayı ne zaman başlayacak sorusuna cevap aramaya başladı. Salı günü itibariyle giriş yapacağımız mayıs ayının ortasında başlayacak olan Ramazan ayı, oruç ve ibadetlerle geçecek. Peki, bayram ne zaman? İşte, oruç ayının başlayacağı gün ve Ramazan Bayramı tarihi

30.04.2018Gündem
30 Ağustos resmi tatil mi Kurban Bayramı hangi gün başlıyor

30 Ağustos resmi tatil mi? Kurban Bayramı hangi gün başlıyor?

30 Ağustos resmi tatil mi sorusu ile yarının tatil olup olmadığını merak eden vatandaşlar, Kurban Bayramı ne zaman, hangi gün başlıyor konusunun detaylarını sorguluyor. Kurban Bayramı tatili ne zaman, hangi gün başlıyor konusuna alacakları cevaba göre planlarını yönlendirecek olan vatandaşlar, detayları merak ediyor. Peki, 30 Ağustos resmi tatil mi olacak? İşte, bayram tatili ne zaman hangi gün başlıyor sorusunun cevabı

29.08.2017Gündem
Bayram tatili ne zaman başlıyor Kurban Bayramında yasaya uymayana 50 bin TL ceza

Bayram tatili ne zaman başlıyor? Kurban Bayramı'nda yasaya uymayana 50 bin TL ceza!

Bayram tatili ile 2017 Kurban Bayramı'nı yakınlarının yanında geçirecek olan on binlerce vatandaş, tatilin hangi gün başlayacağı ve kaç gün olacağı sorusunu yöneltmeye başladı. İdari izin ile birlikte toplam 10 günlük tatil yapacak olan kamu çalışanları, bayram tatilini bu izin çerçevesinde değerlendirecek. Peki, Kurban Bayramı tatili ne zaman başlayacak, hangi gün sonra erecek? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

26.08.2017Gündem
Kurban Bayram ne zaman 2017 Kurbanlık fiyatları

Kurban Bayram ne zaman? 2017 Kurbanlık fiyatları

Kurban Bayramı takvimi vatandaşların gündemini meşgul etmeye devam ediyor. Hem tatil planı yapacak olan hem de kurban ibadetini hakkıyla yerine getirmek isteyen vatandaşlar, bu yılki bayramın tarihini araştırıyor. Peki Kurban Bayram ne zaman? 2017 kurbanlık fiyatları ne kadar?

18.08.2017Gündem
Kurban Bayramı tatiliyle ilgili yeni açıklama... Bayram ne zaman, tatil kaç gün olacak

Kurban Bayramı tatiliyle ilgili yeni açıklama... Bayram ne zaman, tatil kaç gün olacak?

Kurban Bayramı ne zaman, tatil kaç gün olacak? soruları vatandaşlar tarafından tartışılırken hükümet cephesinden yeni bir açıklama geldi. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci Kurban Bayramı tatiliyle ilgili açıklamada bulundu. Peki tatil takvimi belli oldu mu? işte Zeybekci'den Kurban Bayramı tatiliyle ilgili yeni açıklama..

9.08.2017Gündem
Ramazan Bayramı hangi güne denk geliyor Ramazan Bayramı tatili kaç gün olacak

Ramazan Bayramı hangi güne denk geliyor? Ramazan Bayramı tatili kaç gün olacak?

Ramazan Bayramının bu yıl ne zaman olacağı binlerce vatandaş tarafından en çok sorgulanan ve araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. Havaların ısınmasıyla ve Ramazan ayının sonlarına gelinmesiyle birlikte vatandaşlar artık kısa bir tatil yapma hazırlıkları yapıyor. 3-4 gün yaz tatilini değerlendirmek isteyen vatandaşlar Ramazan Bayramının hangi güne denk geldiğini sorguluyorlar. Peki, Ramazan Bayramı hangi güne denk geliyor? Ramazan Bayramı tatili kaç gün olacak? İşte Diyanet İşler tarafından yayınlanan dini takvim bilgisi.

21.06.2017Gündem
2017 Ramazan Bayramı ne zaman idrak edilecek 2017 Diyanet İşleri dini takvimi

2017 Ramazan Bayramı ne zaman idrak edilecek? 2017 Diyanet İşleri dini takvimi

2017 Ramazan Bayramının ne zaman idrak edileceği binlerce vatandaş tarafından araştırılan konulardan birisi haline geldi. Ramazan ayının son günlerine yaklaşılmasıyla birlikte vatandaşlar Ramazan Bayramının hangi güne denk geldiğini merak ediyorlar. Öte yandan Ramazan Bayramında kaç gün tatil yapacaklarını merak eden vatandaşlar, kendilerine kısa bir tatil ayarlamak için de planlar yapıyorlar. Peki, 2017 Ramazan Bayramı ne zaman idrak edilecek? İşte, 2017 yılı Diyanet İşleri dini takvimi.

19.06.2017Gündem
2017 Ramazan Bayramı ne zaman idrak edilecek Ramazan Bayramı tatili kaç gün olacak

2017 Ramazan Bayramı ne zaman idrak edilecek? Ramazan Bayramı tatili kaç gün olacak?

2017 Ramazan Bayramının ne zaman idrak edileceği binlerce vatandaş tarafından en çok merak edilen konular arasında yer aldı. Ramazan ayının gelmesiyle birlikte binlerce vatandaş dini vazifelerini yerine getirmeye başladı. Ramazan ayı denince akla gelen ilk konulardan biri de Ramazan Bayramı oldu. Sıcak havaların gelmesiyle birlikte Ramazan Bayramında tatil fırsatı bulacak olan vatandaşlar, Ramazan Bayramının hangi gün olduğunu araştırmaya başladılar. Peki, 2017 Ramazan Bayramı ne zaman idrak edilecek? Ramazan Bayramı tatili kaç gün olacak?

13.06.2017Gündem
Ramazan Bayramı tatili kaç gün olacak 2017 Ramazan Bayramı ne zaman

Ramazan Bayramı tatili kaç gün olacak? 2017 Ramazan Bayramı ne zaman?

2017 Ramazan Bayramının ne zaman idrak edileceği binlerce vatandaş tarafından en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Ramazan ayının gelmesiyle birlikte binlerce vatandaş oruçlarını tutmaya başladı. Öte yandan Ramazan ayıyla birlikte bayramda tatil planları yapan vatandaşlar ise bayram tatilinin kaç gün olduğunu merak ediyorlar. Sıcak havaların gelmesiyle birlikte bayram tatilini değerlendirme isteyen vatandaşlar tatil planlarını ona göre yapıyorlar. Ramazan Bayramı tatili kaç gün olacak? 2017 Ramazan Bayramı ne zaman?

9.06.2017Gündem
Bayram ne zaman Bayram tatili kaç gün olacak

Bayram ne zaman? Bayram tatili kaç gün olacak?

Ramazan Bayramı ne zaman sorusu ile bayram tatili konusunda planlamalarını gerçekleştirmek isteyen vatandaşlar, izin ve bilet durumlarını erken dönemde ayarlamak istiyor. Milyonlarca kişinin merakla beklediği Ramazan Bayramı, bu yıl hafta sonuna denk gelecek. Peki, bayram tatili kaç gün olacak? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

7.06.2017Gündem
Ramazan Bayramı ne zaman başlıyor Ramazan Bayramı tatili kaç gün olacak

Ramazan Bayramı ne zaman başlıyor? Ramazan Bayramı tatili kaç gün olacak?

Ramazan Bayramının ne zaman başlayacağı binlerce vatandaş tarafından en çok merak edilen konular arasında yer almaya başladı. Ramazan ayının gelmesiyle birlikte binlerce vatandaş oruçlarını tutmaya başladı. Ramazan denince akla gelen bir diğer şey ise Ramazan Bayramı oldu. Çalışan birçok vatandaş, Ramazan Bayramının gelmesiyle birlikte tatile çıkmak için planlar yapıyor. Ramazan Bayramının ne zaman olduğunu ve tatilin kaç gün süreceğini merak eden vatandaşlar konuyu araştırıyor. Peki, Ramazan Bayramı ne zaman başlıyor? Ramazan Bayramı tatili kaç gün olacak?

5.06.2017Gündem
Ramazan Bayramı hangi gün Ramazan Bayramı ne zaman başlıyor

Ramazan Bayramı hangi gün? Ramazan Bayramı ne zaman başlıyor?

Ramazan Bayramı ne zaman sorusu, şehir dışına seyahat etmek için yıllık izinlerini de kullanarak uzun bir tatil ayarlamak ve tatil biletlerini erkenden almak isteyenler tarafından araştırılmaya başlandı. Bayram ne zaman sorusuyla bu gün ile alakalı detayları öğrenmek isteyen vatandaşlar, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açıklanan bu tarihleri araştırmaya başladı. Peki, Ramazan Bayramı ne zaman ve hangi güne denk gelecek? İşte, Diyanet bilgisi

3.06.2017Gündem
Ramazan Bayramı ne zaman 2017 Ramazan Bayramı tarihi

Ramazan Bayramı ne zaman? 2017 Ramazan Bayramı tarihi

Mübarek 3 ayların sonuncusu, 11 ayın sultanı Ramazan ayının ilk haftası dolmak üzere! İslam alemi için çok büyük öneme sahip olan ve büyük bir coşkuyla karşılanan Ramazan ayına veda her yıl olduğu gibi bu yıl da 3 günlük bayram ile yapılacak. Bu süreci tatil ile değerlendirmek isteyen vatandaşlar şimdiden araştırmalara başladı. Peki, Ramazan Bayramı ne zaman? Kaç gün tatil olacak? İşte, 2017 Ramazan Bayramı tarihi!

2.06.2017Gündem
Ramazan ne zaman başlıyor Bayram ne zaman

Ramazan ne zaman başlıyor? Bayram ne zaman?

Ramazan ayı için geri sayım devam ediyor. Mübarek üç ayların en sonuncusu olan 11 ayın sultanı 'Ramazan' bu yıl mayıs ayında başlayacak. 30 gün boyunca oruç tutacak olan Müslümanlar, her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan'ı bayram ile uğurlayacak. Peki, 2017'de ilk oruç ne zaman tutulacak? Ramazan ayı ne zaman başlayacak?

12.05.2017Gündem
O müdüre konuşma yasağı

O müdüre konuşma yasağı

Burdur Valisi Şerif Yılmaz, sosyal medya paylaşımı ile süslenen kadınların zina yaptığını ima eden Burdur İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram’a konuşma yasağı getirdi.

27.09.2016Gündem
Skandala işlem yok

Skandala işlem yok

Burdur İl Milli Eğitim Müdürü’nün süslenen kadınların zina yaptığını ima eden sosyal medya paylaşımı ile ilgili CHP’nin soru önergesine bakanlıktan yanıt: Hakkında işlem yok

26.09.2016Gündem
Beklenen oldu, bayram trafiği başladı (Ramazan Bayramı ne zaman)

Beklenen oldu, bayram trafiği başladı! (Ramazan Bayramı ne zaman?)

Ramazanın bitmesine kısa bir süre kala herkesi bayram heyecanı sardı. İstanbul'da ise bayram trafiği şimdiden başladı. Hala merak edenler için 'Ramazan Bayramı ne zaman?' sorusunun cevabı detaylarda...

15.07.2015Kelebek
Cadılar Bayramı nedir (Halloween nasıl kutlanır)

Cadılar Bayramı nedir? (Halloween nasıl kutlanır?)

Halloween yani bir başka deyişle “Cadılar Bayramı” Hıristiyanlar tarafından kutlanan Pagan kökenli bir ritüeldir. Günümüzde dinden ayrı şekilde popüler bir kültür öğesine dönüşen bayram ne zaman ve nasıl kutlanır? İşte Cadılar Bayramı hakkında merak ettikleriniz..

31.10.2014Gündem
Erkeklere konuşarak bir şey öğretemezsin Göstereceksin

Erkeklere konuşarak bir şey öğretemezsin! Göstereceksin

Banyo filminde cüretkar sahnelere imza attıktan sonra, yeni bir Mustafa Altıoklar filminde karşımıza çıkacak olan Demet Evgar’ın hayata dair iddialı sözleri var: ‘Erkeklere konuşarak bir şey öğretemezsin! Göstereceksin’ diyen 26 yaşındaki oyuncu, Beyza’nın kadınlarında dört kişilikli Beyza’yı canlandıracak.

29.11.2005Kelebek
Ünlülerin hocası Salih Memişoğlu cinayetinde yeni gelişme Sanıktan şaşırtan sözler

Ünlülerin hocası Salih Memişoğlu cinayetinde yeni gelişme! Sanıktan şaşırtan sözler

İstanbul Çekmeköy’de metafizik uzmanı olarak bilinen Salih Memişoğlu ile çalışanı Ömer Faruk Zengin'in silahla ateş edilerek öldürülmesi ve 4 kişinin de yaralanmasına ilişkin davaya devam edildi. Tutuklu sanık Mustafa Öztürk, 'Benim paramı malımı gasbettin, gururumla oynadın, ben paramı istiyorum’ dedim. Sana verecek bir kuruşum yok, alabiliyorsan al’ dedi. Ben ona istemeyerek ateş ettim, çok pişmanım' ifadelerini kullandı. Öte yandan Mustafa Öztürk’ün kapının orada yerde yatan Salih Memişoğlu’nun yanına giderek kafasına doğru tekrar ateş ettiği şeklinde tanık beyanı olduğu mütalaada belirtildi.

26.10.2021Gündem
Spor yazarları Beşiktaş - Galatasaray maçını değerlendirdi: Korner golünde kafa karışıklığı...

Spor yazarları Beşiktaş - Galatasaray maçını değerlendirdi: 'Korner golünde kafa karışıklığı...'

Beşiktaş ile Galatasaray arasında Vodafone Park'ta oynanan ve siyah beyazlıların 2-1 üstünlüğü ile sona eren mücadeleyi spor yazarları köşelerine taşıdı. İşte derbi gecesinden detaylar...

26.10.2021Futbol
Noel (Christmas) nedir, ne zaman Christmas gelenekleri hakkında bilgiler...

Noel (Christmas) nedir, ne zaman? Christmas gelenekleri hakkında bilgiler...

Dünyada Noel (Christmas) heyecanı günler öncesinden hissedilmeye başlandı. Noel ayrıca Doğuş Bayramı, Kutsal Doğuş veya Milat Yortusu olarak da biliniyor. Noel'in kutlandığı ülkelerde birçok ritüel yerine getiriliyor. 20. yüzyılın başlarından itibaren Noel, Hristiyan olmayanlar tarafından da kutlanan, dinî motiflerinden arınmış, hediye alışverişi etrafında yoğunlaşan bir bayram olarak da kutlanmaya başlamıştır. Peki, Noel ne zaman kutlanacak? İşte dünyadaki en ilginç Noel gelenekleri...

25.10.2021Gündem
TBMM Başkanı Şentop, Necmettin Erbakanı anma programına katıldı

TBMM Başkanı Şentop, Necmettin Erbakan'ı anma programına katıldı

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (ESAM) tarafından organize edilen '4'üncü Uluslararası Necmettin Erbakan ve Milli Görüş Sempozyumu'na katıldı.

22.10.2021Gündem
Ramazan ne zaman başlıyor 2022 Ramazan Bayramı ve ramazan ayı tarihleri açıklandı

Ramazan ne zaman başlıyor? 2022 Ramazan Bayramı ve ramazan ayı tarihleri açıklandı

Ramazan ayı ve Ramazan Bayramı tarihleri ile ilgili Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açıklama yapıldı. Müslümanlar her sene on bir ayın sultanını büyük bir heyecanla bekliyorlar. Mübarek ramazan ayı içerisinde farz olan oruç ibadeti yerine getiriliyor. Ardından ise bayram başlıyor. Peki, 2022 ramazan ayı ne zaman? İşte Diyanet tarafından açıklanan tarihler

22.10.2021Gündem
Halloween ne zaman İşte Cadılar Bayramı hakkında merak edilenler

Halloween ne zaman? İşte Cadılar Bayramı hakkında merak edilenler

"Halloween ne zaman?" şu günlerde yoğun olarak sorgulanıyor. Dünyada birçok ülkede kutlanan Cadılar Bayramı, son yıllarda Türkiye'de de kutlanmaya başlandı. 'Halloween' olarak da adlandırılan bayram, ülkemizdeki popülerliğini git gide arttırmaya devam ediyor. Peki, Cadılar Bayramı ne zaman?

20.10.2021Gündem
Kevser Suresi Okunuşu - Kevser Suresi Türkçe Anlamı ve Arapça Yazılışı (Diyanet Meali & Tefsiri)

Kevser Suresi Okunuşu - Kevser Suresi Türkçe Anlamı ve Arapça Yazılışı (Diyanet Meali & Tefsiri)

Kevser Suresi mekke döneminde inmiştir. Üç ayetten oluşmaktadır. Kevser Suresi okunuşu içeriğimizde ezberlemek ve bilgi edinmek isteyenler için Kevser Suresi Anlamı, Türkçe ve Arapça yazılışı, Diyanet meali ile tefsiri yer almaktadır.

18.10.2021Namaz Sureleri
“Demir Kadın Neslican” vizyon için hazır

“Demir Kadın Neslican” vizyon için hazır

19 yaşında kanser teşhisi konan Neslican Tay’ın, hastalıkla mücadelesini konu alan “Demir Kadın Neslican” filminin çekimleri tamamlandı. Film, 7 Ocak 2022’de vizyona girecek.

18.10.2021Magazin

Yazar Sonuçları

Bayram gelir mi?

Ülkemize gerçek bayram ne zaman gelir? Dünyada gerçek bayram ne zaman kutlanır?

20.06.2017

Çıkrıkçılar Yokuşu dinlenme tesisi kapısına kilit

Okurumuz A.T.’nin şikâyet adresi, kentin merkezi noktalarından Anafartalar ile Işıklar caddelerinin kesişimi... Burası aynı zamanda meşhur Çıkrıkçılar Yokuşu’nun tam da başı.

25.10.2021