EKSTRA
MENÜ

Bayırbucak

Bayırbucak ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Bayırbucak haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 935 Bayırbucak haberi bulunmuştur.

Bayırbucak Haberleri

Paşayeva: ABD Kongresinin kararı Türkiyeden intikam alma çabası

Paşayeva: ABD Kongresi'nin kararı Türkiye'den intikam alma çabası

Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Temsilciler Meclisinde kabul edilen Ermeni iddialarını içeren tasarı hakkında "Amerika Kongresi'nde alınan karar Türkiye'ye baskıydı, Türkiye'den intikam alma çabasıydı." dedi.

2.11.2019Dünya
Suriye sınırında orman yangını

Suriye sınırında orman yangını

Esad rejiminin Suriye'nin Lazkiye kenti kırsalındaki Bayırbucak Türkmendağı'na yönelik saldırıları sonrası yangın çıktı.

23.09.2019Dünya
Türkmendağı’nda yoğun çatışmalar

Türkmendağı’nda yoğun çatışmalar

HATAY-Yayladağı’nın karşısına denk gelen çatışmasızlık bölgesi İdlib’in Türkmendağı bölgesinde muhalif güçler ile rejim birlikleri arasında yoğun çatışmalar yaşandığı bildirildi.

10.07.2019Dünya
Son dakika... Bakan Çavuşoğlundan net mesaj: Ya temizleyeceğiz ya temizleyeceğiz

Son dakika... Bakan Çavuşoğlu'ndan net mesaj: Ya temizleyeceğiz ya temizleyeceğiz

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Şimdi siyasi bir çözüm için, Suriye'de kalıcı bir çözüm için çaba sarf ediyoruz. İnşallah Fırat'ın doğusundaki teröristleri de o bölgeden temizleyeceğiz, ya temizleyeceğiz ya temizleyeceğiz, bunun başka alternatifi veya seçeneği yoktur" dedi.

4.03.2019Dünya
Samir Hafez: Bayrak açma provokasyondu

Samir Hafez: Bayrak açma provokasyondu

Yılbaşı gecesi Suriyelilerin Taksim’de ÖSO (Özgür Suriye Ordusu) bayrağı açarak slogan atmasıyla başlayan tepki, sosyal medyada ‘Suriyeliler evine dönsün’ hashtag’iyle protestoya dönüştü. Uluslararası Arap Akademisyenleri Derneği Onursal Başkanı ve Suriye Türkmenleri Meclisi Eski Başkanı Samir Hafez, “Evet Suriyeliler’in bir kısmı evine dönecek ama bir kısmı da kalacak. Dönmek kolay değil” diyor.

7.01.2019Gündem
Türkiyeye çağrı yaptılar: Bizi unutmayın...

Türkiye'ye çağrı yaptılar: 'Bizi unutmayın...'

Hatay’ın karşısında bulunan Suriye Türkmen Dağı’ndaki Türkmenler, ellerindeki köyleri koruyabilmek için mücadele veriyor. Soçi mutabakatının ardından ağır silahlarını cephe hattından çıkaran ancak rejimin saldırılarının sürdüğünü ifade eden Türkmenler, tek umutlarının Türkiye olduğunu ifade ederek, "Bizi unutmayın" çağrısı yapıyor.

15.10.2018Dünya
İdlib önlemi: Türk gözlem kulelerine beton blok

İdlib önlemi: Türk gözlem kulelerine beton blok

SURİYE’de rejim güçlerinin TIR’larla tank ve top yığınağı yapmaya başladığı, Rusya’nın da rejim güçlerine destek vereceği belirtilen İdlib çevresinde, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) kurduğu 12 ayrı gözlem noktasında güvenlik önlemleri artırılıyor.

28.08.2018Gündem
100 bin silahlı kişinin olduğu yerde operasyon felakete dönüşür

"100 bin silahlı kişinin olduğu yerde operasyon felakete dönüşür"

Türkiye ve Rusya İdlib konusunda müzakerelerini yoğun bir şekilde sürdürürken, Rus tarafından vahim bir iddia ortaya atıldı. İddiaya göre, ABD ve Batılı müttefikleri Suriye’yi vurmak için yeni bahane arıyor, bunun için de kimyasal saldırı provokasyonu hazırlıyorlar. Bu mümkün mü? İdlib’de senaryolar neler, bölgede hangi örgütler varlığını sürdürüyor, kim ne istiyor? İdlib’i tüm boyutlarıyla 21. Yüzyıl Türkiye Enstitüsü Milli Güvenlik ve Dış Politika Araştırmaları Merkez Başkanı Erol Başaran Bural ile konuştuk.

26.08.2018Gündem
Rejimin yığınağına karşı TSKdan önlem

Rejimin yığınağına karşı TSK'dan önlem

Suriye’de Esad rejimi, sınıra yakın Bayırbucak Türkmenlerinin bulunduğu Türkmendağı bölgesine ağır silah ve askeri personel yığınağını sürdürürken, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) söz konusu bölgeye kuzeydoğudan sınır olan İdlib’de kurduğu gözlem noktalarında güvenlik önlemlerinin arttırılmaya başlanması dikkat çekti.

4.08.2018Dünya
İlk Suriyeli aday adayı

İlk Suriyeli aday adayı

1982’den bu yana Türkiye’de yaşayan Suriyeli Türkmen Bekir Atacan (58), aralarında daha çok Suriyeli ve Iraklı göçmenlerin bulunduğu 80 bin kişinin imzasıyla AK Parti’den aday adayı oldu.

12.05.2018Gündem
İdlib’e 10. gözlem noktası

İdlib’e 10. gözlem noktası

TÜRK Silahlı Kuvvetleri (TSK), Suriye’de çatışmasızlık bölgesi ilan edilen İdlib’de bir ay aradan sonra 10’uncu gözlem noktasını kurdu.

9.05.2018Dünya
İdlib’e 9.gözlem noktası TSK konvoyu intikal etti…

İdlib’e 9.gözlem noktası! TSK konvoyu intikal etti…

TSK konvoyu, İdlib'de 9. gözlem noktasını kurmak üzere Morik bölgesine intikal etti.

7.04.2018Gündem
Davutoğlu’ndan Bahçeli’ye 10 maddelik yanıt...

Davutoğlu’ndan Bahçeli’ye 10 maddelik yanıt...

AK Parti Konya Milletvekili Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu bugünkü grup konuşmasında kendisini eleştiren MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye 10 maddelik uzun bir yanıt verdi. Davutoğlu 5’inci ve 7 maddelerde isim vermeden doğrudan Bahçeli’yi hedef aldıç

17.10.2017Gündem
Türkmen Dağına füzeli saldırı

Türkmen Dağı'na füzeli saldırı

Hatay'ın Yayladağı ilçesi karşısında bulunan, Suriye'nin Lazkiye iline bağlı Bayırbucak Türkmen Dağı bölgesine, Esed güçleri tarafından füze ile saldırı düzenlendi.

12.07.2017Dünya
Kılıçdaroğlu, İstanbul yürüyüşünün ayrıntılarını açıkladı

Kılıçdaroğlu, İstanbul yürüyüşünün ayrıntılarını açıkladı

CHP Milletvekili Enis Berberoğlu'nun MİT TIR'ları davası kapsamında tutuklanması sonrasında Ankara'dan İstanbul'a yürüyüş başlatacaklarını açıklayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "İstanbul Maltepe Cezaevi'ne yürüyeceğiz, hiç ara vermeden kaç gün sürerse" dedi.

15.06.2017Gündem
İdlib’de gözlem misyonu önerdiler

İdlib’de gözlem misyonu önerdiler

Saraybosna ziyaretinden dönerken uçakta Hürriyet’e konuşan Başbakan Yardımcısı Kaynak, Astana’da alınan çatışmasızlık bölgeleri kararı çerçevesinde Türkiye’ye Suriye’nin İdlib vilayetinde ateşkesi gözlem misyonu önerildiğini söyledi.

13.05.2017Dünya
İki kafadar 50 TIR yardım

İki kafadar 50 TIR yardım

Fatih Kocaoğlu ve Murat Minic. Biri sigortacı diğeri şehir hatlarında kaptan. İkisinin ortak yönü Muhsin Yazıcıoğlu’nun talebesi olmaları. Cerablus ve El Bab’a yardım götüren ilk sivil inisiyatif, sırtlarını hiç bir siyasi oluşuma dayamadıklarını, ‘‘CHP’li de destek veriyor AK Partili de’’ diyorlar. İki arkadaş bir buçuk yıl önce gece whatsuptan yazışırken biz ne yapabiliriz diye başladılar. Sosyal medya üzerinden yardım çağrıları yaptılar. Bir hafta içinde 1 tır dolusu malzeme topladılar. Tüm malzemeleri kalem kalem Kızılay’a kaydettirdiler ve makbuzlarını sosyal medyadan duyurdular. Bugüne kadar kendi topladıkları 20’den fazla tır diğer yardım severlerin topladığı da bir o kadar insani yardım malzemesini bölgeye ulaştırmayı başardılar. Yeni hedefleri ise Kerkük...

7.04.2017Gündem
İsviçreli Türklerden Bayırbucak’a yardım

İsviçreli Türklerden Bayırbucak’a yardım

Merkezi İsviçre’de bulunan Tut Elimi Derneği, Gezgin Gurmeyiz üyeleri ve Heybe İnsani Yardım Derneği tarafından hayırseverlerden temin edilen 460 gıda paketi, 600 çift ayakkabı, 6 bin kıyafet, 16 tekerlekli sandalye ve 2 bin çocuk bezi, Bayırbucak Türkmen bölgesine gönderildi.

23.01.2017Dünya
Ahmet Davutoğlundan 71 sayfalık cevap

Ahmet Davutoğlu'ndan 71 sayfalık cevap

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, darbe girişimiyle ilgili Meclis Araştırma Komisyonu'nun sorularına 71 sayfalık cevap gönderdi.

12.01.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Suudi kardeşim gün gelecek Atatürk’e de döneceksin

SUUDİ Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ılımlı İslam’a döneceğini açıkladı ya...

24.10.2017