EKSTRA
MENÜ

Baü

Baü ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Baü haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 631 Baü haberi bulunmuştur.

Baü Haberleri

Disleksili çocuklardan graffiti

Disleksili çocuklardan graffiti

Disleksili çocuklar bir vakıf üniversitesinin organizasyonuyla bir araya geldi. Sanal gerçeklikle ormanı keşfe çıkan 22 özel çocuk, Beşiktaş’ta duvarları graffitiyle boyadı.

20.04.2018Eğitim
BAUSuperMassivee 2,5 milyon TL

BAUSuperMassive'e 2,5 milyon TL

Popüler elektronik spor (eSpor) oyunlarının başında gelen League of Legends’ın Türkiye’deki liginde başarılı bir performans gösteren BAU SuperMassive, Yemeksepeti’nin CEO’su ve Türkiye’nin önde gelen melek yatırımcılarından biri olan Nevzat Aydın ile Bahçeşehir Okulları’ndan yatırım aldı.

12.04.2018eSpor
SuperMassive’e 2.5 milyon TL

SuperMassive’e 2.5 milyon TL

POPÜLER elektronik spor (eSpor) oyunlarının başında gelen League of Legends’ın (LoL) Türkiye’deki liginde başarılı bir performans gösteren BAU SuperMassive, Yemeksepeti’nin CEO’su ve Türkiye’nin önde gelen melek yatırımcılarından biri olan Nevzat Aydın ile Bahçeşehir Okulları’ndan yatırım aldı. Seri girişimci Hakan Baş’ın 2016’da kurduğu BAU SuperMassive’in aldığı yatırım miktarı ise 2.5 milyon TL olarak açıklandı.

11.04.2018Ekonomi
Enver Yücel’e ‘Moğolistan Kültür Elçiliği Nişanı’ verildi

Enver Yücel’e ‘Moğolistan Kültür Elçiliği Nişanı’ verildi

Moğollarla olan kültürel ortaklık eğitim işbirlikleriyle geliştiriliyor. Türkiye ve Moğolistan arasındaki eğitim, kültür ve sanat alanındaki işbirliklerinin geliştirilmesi amacıyla Enver Yücel’e ‘Moğolisten Kültür Elçiliği Nişanı’ verildi.

9.04.2018Eğitim
Uzmanlar: Bahar alerjisi okul başarısını düşürüyor

Uzmanlar: Bahar alerjisi okul başarısını düşürüyor

Prof. Dr. Ayfer Yükselen, polenlerin havaya yayılmasıyla birlikte, polenlere alerjisi olan çocuklarda saman nezlesi, göz nezlesi ve astım gibi klinik durumların tümüne dikkat edilmesi gerektiğini söyledi. Prof. Dr. Yükselen çimen, çayır ve hububat polenleri ile kızılağaç, fındık ağacı ve huş ağacı gibi ağaç polenlerinin ciddi rahatsızlıklar verebileceğini belirtti.

4.04.2018Eğitim
2018 Kadın Girişimcileri Ödülleri sahiplerini buldu

2018 Kadın Girişimcileri Ödülleri sahiplerini buldu

"Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) Girişimci Kadın Ödülleri" üniversitenin Beşiktaş'taki Güney Kampüsü'nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

20.03.2018Etkinlikler
Oyuncu simyacılar

Oyuncu simyacılar

Bahçeşehir Üniversitesi Oyun Tasarımı programı yüksek lisans öğrencileri, interaktif bir dil öğrenme oyunu tasarladı. Bu alanda eğitimi eğlenceli bir hale getiren ‘Alchemist’ (Simyacı) şimdi Berlin’de yarışacak.

Liseler e-Spor turnuvasında yarışacak

Liseler e-Spor turnuvasında yarışacak

Bir vakıf üniversitesi tarafından düzenlenen liselerarası e-Spor turnuvası için kayıtlar, 14-29 Mart arasında alınacak. Ön elemeler 31 Mart, 7, 14 ve 21 Nisan’da düzenlenecek.

13.03.2018Eğitim
18 Mart Çanakkale Şehitleri Anma Programı tüm yurtta törenlerle gerçekleşecek

18 Mart Çanakkale Şehitleri Anma Programı tüm yurtta törenlerle gerçekleşecek

18 Mart Çanakkale Şehitleri Anma Programı, bu yıl da aziz şehitlerimizin ulu mücadelesinin nesillere aktarılmasına vesile olacak. 18 Mart Çanakkale Şehitleri Anma Programı kapsamında ülke çapında etkinlikler düzenlenecek ve bu kapsamda bileği bükülmez şehitlerimizin mücadelesi, yeni nesillere aksedilecek. İşte, 18 Mart Çanakkale Şehitleri Anma Programı kapsamında o günlere dair merak edilen tarihi detaylar

12.03.2018Gündem
‘Sanal ortamda da çocuğunuzun elini bırakmayın’

‘Sanal ortamda da çocuğunuzun elini bırakmayın’

Ölçüsüz kullanılan teknoloji, çocuklar için ciddi zararlar doğurabiliyor. Uzmanlar, bütün bağımlılıkların ortak noktasının kişinin kendisinden çok çevresindekilerin etkilenmesiyle ilgili olduğunu söylüyor. Pediatri dernekleri 0-2 yaş arasındaki çocukların mümkün olduğunca teknolojiden uzak olmasını öneriyor. 3-6 yaş için günde maksimum 45 dakika, ilkokul için 1, ortaokul için 1 buçuk ve lise için ise 2 saat ekran süresi tavsiye ediyor. Uzmanların önerisi net: “Sanal ortamda da çocuğunuzun elini bırakmayın.”

10.03.2018Eğitim
10 biner lira maaş alıyorlar... Üstelik SGKları da yatıyor E-Sporcuların gizli dünyası

10 biner lira maaş alıyorlar... Üstelik SGK'ları da yatıyor! E-Sporcuların gizli dünyası

Anne-babalarının “Kalk artık bilgisayarın başından” diye azarladığı çocukların bir kısmı artık ayda 10 binlerce lira maaş alan profesyonel e-sporcular. Günde 12 saat bilgisayar oynayan e-sporcuların disiplinli ama farklı bir dünyası var.

9.03.2018Gündem
Çinli öğrenci Yaşar Kemal hayranı

Çinli öğrenci Yaşar Kemal hayranı

Çin’de bir üniversitede yabancı dil olarak Türkçe eğitimi gören 23 Çinli öğrenci, bir yıllığına Türkiye’ye geldi. Aralarında Yaşar Kemal hayranı olan da var, Türkçe bilgisini ileri seviyeye taşımayı amaçlayan da.

7.03.2018Eğitim
Güney Afrikalı öğrenciler Türkiye’deki üniversite için yarışıyor

Güney Afrikalı öğrenciler Türkiye’deki üniversite için yarışıyor

Afrika kıtasının güneyinde yer alan Svaziland’da yaşayan lise öğrencileri, Türkiye’de bir vakıf üniversitesinde eğitim almak için sınava giriyor.

25.02.2018Eğitim

Yazar Sonuçları

20 bin öğretmenle 170 bin öğrenciye ulaştı, 540 milyon lira daha yatırıyor

BAHÇEŞEHİR ve Uğur Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Enver Yücel, söze ulaştıkları büyüklüğü ortaya koyarak girdi:

8.04.2018

Dünya Şiir Günü BAU’da kutlandı

2018 UNESCO Dünya Şiir Günü vesilesiyle BAU’nun (Bahçeşehir Üniversitesi) Beşiktaş’taki binasında bir toplantı düzenlendi.

22.03.2018