EKSTRA
MENÜ

Baü

Baü ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Baü haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 631 Baü haberi bulunmuştur.

Baü Haberleri

Üniversiteliler Japon mimarisini inceliyor

Üniversiteliler Japon mimarisini inceliyor

Türkiye’den bir vakıf üniversitesinin mimarlık ve tasarım fakültesinin, Japonya’daki Mukogawa Üniversitesi ile birlikte düzenlediği kültürlerarası mimarlık çalışması Inter Cultural Study of Architecture (ICSA) Yaz Okulu Programı başladı.

16.07.2018Eğitim
Diplomalar artık internette

Diplomalar artık internette

Eğitim, sağlık, finans gibi birçok alana yenilik getirmeyi hedefleyen 'Blockchain' teknolojisi sayesinde diplomalar artık elektronik ortamda verilecek. Diploma, sertifika ve transkript gibi belgelere zaman kaybetmeden ulaşmayı sağlayacak sistemin alt yapı çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

29.06.2018Eğitim
Türk ve İranlı öğrenciler oyun için bir arada

Türk ve İranlı öğrenciler 'oyun' için bir arada

Tehran İstanbul Play (TİP) oyun geliştirme maratonu Türk ve İranlı öğrencileri bir araya getirdi.

27.06.2018Kampüs
Türk ve İranlı öğrenciler ‘oyun’ için bir arada

Türk ve İranlı öğrenciler ‘oyun’ için bir arada

Bahçeşehir Üniversitesi Oyun Laboratuvarı (BAU Lab) ve İran Oyun Vakfı işbirliğiyle düzenlenen Tehran İstanbul Play (TİP) oyun geliştirme marotonu Türk ve İranlı öğrencileri bir araya getirdi.

27.06.2018Teknoloji
Oy kullandıktan sonra kazada öldü

Oy kullandıktan sonra kazada öldü

Kastamonu'nun Tosya ilçesi Suluca köyünde oy kullandıktan sonra evine dönmeye çalışan vatandaş, otomobilin çarpması sonucu hayatını kaybetti.

24.06.2018Gündem
Osman Aşkın Baktan espora destek

Osman Aşkın Bak'tan espora destek!

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Bahçeşehir Üniversitesi’nde yer alan Espor Merkezi’ni ziyaret etti.

21.06.2018eSpor
LoL oynayan Gençlik Bakanı Bak: Bu ortamı merak ediyordum

LoL oynayan Gençlik Bakanı Bak: Bu ortamı merak ediyordum

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Bahçeşehir Üniversitesi E-Spor Merkezi'nde öğrencilerle League of Legends oyununu oynamak için bilgisayar başına geçti. Bak, daha sonra yaptığı açıklamada "Böyle bir ortam var. Bu ortamı merak ediyordum" dedi.

21.06.2018Teknoloji
Şiddete maruz kalan çocuk, hayvanlara zarar verebilir

Şiddete maruz kalan çocuk, hayvanlara zarar verebilir

Hayvanlara zarar veren çocukların genellikle şiddete maruz kaldığını belirten Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) Psikoloji Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Ayşe Meltem Budak, “Empati eksikliği, çocuğun kendisine ve bir başka canlıya zarar vermesindeki en önemli unsurdur” dedi.

Vietnam’lı 300 öğrenciye burs

Vietnam’lı 300 öğrenciye burs

Vietnam’da 1.350 öğrencinin başvurduğu bursluluk sınavı düzenlendi. Sınavda başarılı olan 300 öğrenci, İstanbul’da bulunan bir vakıf üniversitesinden burs almaya hak kazandı.

4.06.2018Eğitim
ABD’deki Türk üniversitesinde mezuniyet heyecanı

ABD’deki Türk üniversitesinde mezuniyet heyecanı

Amerika’da bulunan Türk üniversitesi üçüncü dönem mezunlarını verdi. BAU International University Washington D.C.’de 37 öğrenci mezuniyet coşkusu yaşadı.

14.05.2018Eğitim
Şampiyonlara yüzde 100 burs

Şampiyonlara yüzde 100 burs

eSpor turnuvasında yarışan 6 bin 500 gençten İzmir Karşıyaka Lisesi öğrencileri birinci oldu ve bir vakıf üniversitesinden yüzde 100 burs almaya hak kazandı.

7.05.2018Eğitim
Oyun dünyasında büyük buluşma gerçekleşti

Oyun dünyasında büyük buluşma gerçekleşti!

Türkiye’nin ilk Oyun Yapımcıları & Geliştiricileri Derneği OYUNDER bünyesinde kurulan Women in Games Türkiye, bu yıl üçüncü "Büyük Buluşma" etkinliğini Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakultesi ev sahipliğinde BUG Oyun Laboratuvarı'nda yapıldı. İzmir’den Ankara’ya, Konya’dan Lüleburgaz’a Türkiye’nin dört bir yanından oyun dünyasının bir parçası olmak isteyen lise ve üniversite öğrencileri BAU Galata Kampüsü'nde buluştu.

1.05.2018Teknoloji