EKSTRA
MENÜ

Başlık

Başlık haberleri sayfasında güncel ve son dakika Başlık hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 12.409 Başlık haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Başlık Haberleri

Rivada kritik toplantı TFF ve Kulüpler Birliği...

Riva'da kritik toplantı! TFF ve Kulüpler Birliği...

TFF, Kulüpler Birliği ve MHK bugün 15.00’te Riva'da buluşuyor. Kulüpler Birliği Vakfı kalın bir dosya ile toplanıyor. Hakemlerle ilgili sorunları kökten çözebilmek için kurulan sistem tanıtılacak. Hakem atamalarından, kurulların seçimine kadar çok sayıda kritik başlık üzerinde durulacak. Kulüpler Birliği, TFF'den bu konuda yetki paylaşımı istiyor.

20.10.2021Futbol
İnsanlar parça parça satılıyor Sosyal medyanın “kemik tüccarı”

İnsanlar parça parça satılıyor! Sosyal medyanın “kemik tüccarı”

ABD'de yaşayan 21 yaşındaki Jon Pichaya Ferry, kurduğu şirketle TikTok üzerinden insan kemiklerini satılığa çıkartıyor. Her paylaşımı milyonlarca kişi tarafından beğenilen Ferry, yaptığı işi ne kadar masum göstermeye çalışsa da ardındaki gerçek bir o kadar korkutucu. Hazırsanız, 21 yaşındaki gencin, masum bir girişim olarak gösterdiği bu ticaretin ardındaki ürperten gerçeklere bakalım...

18.10.2021Dünya
Titian’ın Hürrem’i 150 bin sterline satışa çıkıyor

Titian’ın Hürrem’i 150 bin sterline satışa çıkıyor

New York’taki Sotheby’s Müzayede Evi, 15. yüzyılda İtalyan ressam Disciple de Titian tarafından yapılan Hürrem Sultan tablosunu 150 bin sterline satışa çıkardı.

17.10.2021Gündem
Kasket ne demek, ne anlama geliyor Kasket kelimesinin anlamı nedir TDKya göre sözlük anlamı...

Kasket ne demek, ne anlama geliyor? Kasket kelimesinin anlamı nedir? TDK'ya göre sözlük anlamı...

Uzun yıllardır dilimizde olan ve çok sık kullanılan kelimeler arasında yer alan kasket kelimesi pek çok kişi tarafından araştırılıyor. Bu kelime televizyonda, internette ve gazetelerde sıkça karşımıza çıkıyor. Kasket kelimesinin anlamını, pek çok kişi merak ediyor ve internetten araştırıyor. Kasket ne demek, ne anlama geliyor sizler için derledik.

14.10.2021Sözlük
Kaan Urgancıoğlu kimdir, nereli, kaç yaşında Kaan Urgancıoğlu hangi dizilerde ve filmlerde oynadı

Kaan Urgancıoğlu kimdir, nereli, kaç yaşında? Kaan Urgancıoğlu hangi dizilerde ve filmlerde oynadı?

Kaan Urgancıoğlu, biyografisi ve hayatı ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Kariyeri boyunca pek çok dizi ve filmde rol alan Kaan Urgancıoğlu, son olarak Yargı dizisi ile televizyon serisine devam ediyor. Peki, Kaan Urgancıoğlu kimdir, nereli, kaç yaşında? İşte, Kaan Urgancıoğlu hangi dizileri ve filmleri

13.10.2021Hayat
AB ile Birleşik Krallık arasında Brexit kavgası bitmiyor

AB ile Birleşik Krallık arasında Brexit kavgası bitmiyor

Kuzey İrlanda'nın Birleşik Krallık ile ticareti limanlarında gümrüğe tabi tutulurken, Londra, AB'den İrlanda protokolünün değiştirilmesini talep ediyor.

12.10.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan ne zaman açıklama yapacak Kabine Toplantısı başladı... Gözler alınacak kararlar ve açıklamalarda

Cumhurbaşkanı Erdoğan ne zaman açıklama yapacak? Kabine Toplantısı başladı... Gözler alınacak kararlar ve açıklamalarda!

Kabine Toplantısı sonuçları Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları ile netlik kazanacak. Kabine Toplantısı, bugün pek çok kritik açıklamanın yapılacağı merci olacak. Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bugün toplandı. Fahiş fiyat artışıyla mücadeleden, koronavirüs vaka artışına kadar pek çok önemli başlık Kabine Toplantısı'nda masaya yatırılacak. Kritik toplantıda Sağlık Bakanı Koca'nın da vaka sayıları ile ilgili bilgi vermesi bekleniyor. Peki, Cumhurbaşkanı Erdoğan ne zaman açıklama yapacak? İşte, Kabine Toplantısı ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

11.10.2021Gündem
İstanbula 100 yeni anaokulu

İstanbul'a 100 yeni anaokulu

İstanbul’da yapılacak olan 100 anaokulunun tanıtım toplantısı Üsküdar Cahit Zarifoğlu İlkokulu’nda gerçekleştirildi. Programa Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ve İstanbul Valisi Ali Yerlikaya katıldı.

10.10.2021Eğitim
Emine Erdoğan: Eğitime yapılan her yatırım bir ülkenin kendine yaptığı en büyük iyiliktir

Emine Erdoğan: Eğitime yapılan her yatırım bir ülkenin kendine yaptığı en büyük iyiliktir

İstanbul'da yapılacak olan 100 anaokulunun tanıtım toplantısı Üsküdar Cahit Zarifoğlu İlkokulu'nda gerçekleştirildi. Programa Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ve İstanbul Valisi Ali Yerlikaya katıldı.

9.10.2021Gündem
Emine Erdoğan: Eğitime yapılan her yatırım en büyük iyiliktir

Emine Erdoğan: Eğitime yapılan her yatırım en büyük iyiliktir

İstanbul’da yapılacak olan 100 anaokulunun tanıtım toplantısı Üsküdar Cahit Zarifoğlu İlkokulu’nda gerçekleştirildi. Programa Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ve İstanbul Valisi Ali Yerlikaya katıldı.

9.10.2021Eğitim
Hatice Aslan: Seninle de flört ediyorum, farkında değil misin

Hatice Aslan: Seninle de flört ediyorum, farkında değil misin?

Bu, aslında Sivas’ta 9 çocuklu bir ailenin kızının hikâyesi. Devlet sinema kartları sayesinde her hafta gittiği filmlerde hayranlık duyduğu isimlerden biri olacağını hayal bile edemiyordu. Ama yeteneği onu Cannes’a kadar taşıdı. Birçok önemli karaktere hayat verdi. Hatice Aslan’la buluştuk; işlerini, hayatını, aşkı ve güzellik sırlarını konuştuk: “Bedene çok fazla müdahale edince beden küsüyor. Bu, kaynak suyunu küstürmek gibi...”

Yasemin Allen kimdir, nereli, kaç yaşında

Yasemin Allen kimdir, nereli, kaç yaşında?

Yasemin Allen, son günlerde özel hayatı ile gündeme gelmesi dolayısıyla araştırılan isim olmaya başladı. İngiliz asıllı Türk oyuncu olan Yasemin Allen, reklam filmleri ve dizi, film projeleri ile dikkat çekmişti. Peki, Yasemin Allen kimdir, nereli, kaç yaşında? İşte, o isim hakkında detaylı bilgiler

7.10.2021Hayat
Çin resmi basını ABD’yi uyardı: Üçüncü dünya savaşı çıkar

Çin resmi basını ABD’yi uyardı: Üçüncü dünya savaşı çıkar

Bağımsızlık yanlısı Tayvan yönetimine gözdağı vermek isteyen Pekin, adanın hava sahasında son 40 yılın en fazla askeri uçuşunu gerçekleştirdi. Tayvan, Çin’in 2025’e kadar ülkeyi işgal edebileceğini iddia etti. Çin basını ise Tayvan’ı destekleyen ABD’yi “Üçüncü dünya savaşı çıkar” diye uyardı.

7.10.2021Dünya
ABD nükleer silah kapasitesini açıkladı

ABD nükleer silah kapasitesini açıkladı

ABD, 3 bin 750 nükleer silah başlığı bulundurduğunu açıkladı. ABD nükleer stoku en son 2018'de açıklanmış ve ülkenin elinde 2017 itibarıyla 3 bin 822 savaş başlığı olduğu bildirilmişti.

6.10.2021Dünya
Son dakika: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: Batının üstün olduğu anlayışının sonuna geldik

Son dakika: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: 'Batının üstün olduğu' anlayışının sonuna geldik

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kriter dergisine yaptığı açıklamada, 'Dünya siyasetine gelecek olursak; karşımızda farklı bir tablo söz konusu. "Batının üstün olduğu" şeklindeki sorun üreten anlayışın sonuna geldik. Bunu artık herkes sorguluyor ve kabul ediyor. Batının kendisi bile artık bunu kabullenmeye başladı.' ifadelerini kullandı.

5.10.2021Gündem
Tutanak nasıl tutulur Olay tutanağı nasıl tutulur, kaç imza olması gerekir

Tutanak nasıl tutulur? Olay tutanağı nasıl tutulur, kaç imza olması gerekir?

Tutanak özellikle resmi yerlerde ele alınan ve kağıda dökülen imzalı belgelerdir. Belli başlı kurallar doğrultusunda ele alınır ve tutanak tutulur. Peki, tutanak nasıl tutulur? Olay tutanağı nasıl tutulur, kaç imza olması gerekir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

4.10.2021Araştırma
Sürdürülebilirlik endeksinde yeni dönem

Sürdürülebilirlik endeksinde yeni dönem

Borsa İstanbul’un 16 Temmuz 2021 tarihinde duyurduğu değerleme metodolojisindeki değişikliğin uygulamaya alınmasıyla birlikte 1 Ekim 2021 tarihinden itibaren BIST Sürdürülebilirlik Endeksinde yeni bir dönem başladı.

3.10.2021Ekonomi
Şapka Kanunu nedir, ne zaman ve neden çıkarıldı

Şapka Kanunu nedir, ne zaman ve neden çıkarıldı?

Şapka Kanunu, tarihte en önemli devrimlerden bir tanesi olmuştur. Şapka Kanunu ile birlikte çok sayıda önemli gelişmeler ortaya çıkmıştır. Tarih kitaplarının içerisinde de yer alan Şapka Kanunu ile ilgili sınavlarda çok sayıda soru ortaya çıkmaktadır. Bu sebepten dolayı Şapka Kanunu’nun nasıl çıkarıldığını, çıkarılma sebebinin ne olduğunu ve ne zaman çıkarıldığını sizler için derledik.

1.10.2021Araştırma
İstinaf ne demek ve istinaf mahkemesi nedir İstinaf ne kadar sürer ve istinaf dilekçesi nasıl hazırlanır

İstinaf ne demek ve istinaf mahkemesi nedir? İstinaf ne kadar sürer ve istinaf dilekçesi nasıl hazırlanır

İstinaf sözcüğü Arapça Anf kökünden gelmektedir. Bu kelime yeniden başlama ya da baştan alma anlamına gelen sözcükten alıntı şeklinde dilimizde yer almıştır. Arapça olan kelime ise önde giden kelime öbeğinin mastar halidir. Kelime mahkemelerle ilgilidir. Dolayısıyla hukuk teriminde yer almaktadır. İstinaf ne demektir, istinaf mahkemesi nedir, istinaf ne kadar sürmektedir ve istinaf dilekçesi nasıl hazırlanır detayları ile derledik.

1.10.2021Araştırma
Gülben Ergen’den yeni reklam anlaşması

Gülben Ergen’den yeni reklam anlaşması

Yataş Grup’un yeni uyku markası Puffy, reklam yüzü olarak Gülben Ergen ile anlaştı.

Gıda Komitesi toplanıyor, erken uyarı sistemi masada: Gündem fiyat artışları

Gıda Komitesi toplanıyor, erken uyarı sistemi masada: Gündem fiyat artışları

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, gıda fiyatlarındaki artışla mücadele için Gıda Komitesi’nin bugün toplanacağını açıkladı.

29.09.2021Ekonomi
Son dakika Kritik Kabine Toplantısı başladı

Son dakika Kritik Kabine Toplantısı başladı

Son dakika haberine göre, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi üç haftalık aranın ardından bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Fahiş fiyat artışıyla mücadeleden, koronavirüs vaka artışına kadar pek çok önemli başlık birazdan Kabine Toplantısı'nda masaya yatırılacak.

27.09.2021Gündem
One Punch Man 3. sezon ne zaman, yeni sezon tarihi belli oldu mu

One Punch Man 3. sezon ne zaman, yeni sezon tarihi belli oldu mu?

Anime severlerin yakından takip ettiği Netflix’te yayınlanan One Punch Man 3. sezon ne zaman gelecek araştırmaları hız kazandı. Normal şartlarda Eylül ayında yayınlanması beklenen One Punch Man yeni sezon yayın tarihi belli oldu mu merak konusu. İşte One Punch Man 3. sezon detayları…

25.09.2021Televizyon
Çatışma Türleri Nelerdir, Kaça Ayrılır Psikolojide Gruplar Arası Çatırma Nedir

Çatışma Türleri Nelerdir, Kaça Ayrılır? Psikolojide Gruplar Arası Çatırma Nedir?

Çatışma türleri özellikle psikoloji alanında yer alan önemli konulardan bir tanesini oluşturmaktadır. Sizin için çatışmanın ne demek olduğunu, çatışma türlerinin neler olduğunu ve psikolojide yer alan çatışma türlerini derledik.

24.09.2021Araştırma
İnovasyon Türleri Nelerdir Düzeyine İnovasyon Çeşitleri Nelerdir

İnovasyon Türleri Nelerdir? Düzeyine İnovasyon Çeşitleri Nelerdir?

İnovasyon, günümüzde en sık duyulan kelimelerden bir tanesini oluşturmaktadır. İnovasyon kavramı oldukça önemli bir kavramdır ve çok sayıda özelliği bulunmaktadır. Sizin için inovasyonun ne demek olduğunu, inovasyon türlerini ve özelliklerini derledik.

24.09.2021Araştırma
Küçükçekmecede parktaki görsellere ilişkin dava Örgüt propagandası suçundan 7,5 yıla kadar hapis talebi

Küçükçekmece'de parktaki görsellere ilişkin dava! 'Örgüt propagandası' suçundan 7,5 yıla kadar hapis talebi

Küçükçekmece'de yenilenen çocuk parkında kullanılan görsellerin silahlı terör örgütü PKK/KCK'nın sembollerini andırdığı gerekçesiyle üç sanığın yargılandığı davada, savcılık mütalaasını açıkladı. Mütalaada, sanıkların 'Terör örgütü propagandası yapmak' suçundan 7 yıl 6 aya kadar hapisle cezalandırılmalarını talep edildi.

24.09.2021Gündem
Nazım Türleri Ve Çeşitleri Nelerdir Nazım Birimi Nedir, Nasıl Belirlenir Nazım Biçimleri..

Nazım Türleri Ve Çeşitleri Nelerdir? Nazım Birimi Nedir, Nasıl Belirlenir? Nazım Biçimleri..

Edebiyatta en önemli konulardan birisi de nazım biçimleri ve türleridir. Nazım türleri farklı başlıklar altında ele alınmaktadır. Bu anlamda araştırma yapan pek çok kişi nazım türlerini merak etmektedir. Peki, nazım türleri ve çeşitleri nelerdir? Nazım birimi nedir, nasıl belirlenir? Nazım biçimleri hakkında merak edilenleri detaylıca sizlere derledik.

24.09.2021Araştırma
Toprak Türleri Ve Çeşitleri Nelerdir Türkiyede Bulunun Toprak Çeşitleri Nelerdir

Toprak Türleri Ve Çeşitleri Nelerdir? Türkiye'de Bulunun Toprak Çeşitleri Nelerdir?

Toprak büyük bir öneme sahip olan konulardan bir tanesini oluşturmaktadır. Sizin için toprağın ne demek olduğunu, toprak çeşitlerinin neler olduğunu ve Türkiye'de bulunan toprak çeşitlerinin hangileri olduğunu derledik.

24.09.2021Araştırma
Siyaset gündeminden çeşitlemeler

Siyaset gündeminden çeşitlemeler

CHP’de olağanüstü kongreyle Etimesgut İlçe Başkanlığı’na seçilen Cemal Emir, henüz icraata girişmeden sosyal medyada siyasi gündem oldu.

23.09.2021Gündem
Siber güvenlik uzmanı nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Siber güvenlik uzmanı olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Siber güvenlik uzmanı nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Siber güvenlik uzmanı olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Ağ ve Siber Güvenlik Uzmanı mesleği diğer insanlar tarafından merak edilen meslekler arasındadır. Siber güvenlik uzmanı bilgisayar teknolojileriyle ilgili işleri yapmaktadır. Bilindiği gibi bilgisayar teknolojileri her geçen gün daha da fazla gelişmektedir. Siber güvenlik uzmanı nedir, ne iş yapar, nasıl olunur, maaşı ne kadardır, şartları ve iş imkanları nasıldır detayları ile derledik.

23.09.2021Araştırma
MEB ve YÖK eğitimde iş birliği yapacak

MEB ve YÖK eğitimde iş birliği yapacak

Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) ile Yükseköğretim Kurulu (YÖK) arasında eğitimde iş birliği protokolü imzalandı. MEB; öğretmenlerin mesleki gelişimi, öğrencilerin ve ailelerin ihtiyaç duyacağı konularda program ve etkinlikler düzenlenmesi gibi pek çok başlık içeren iş birliği protokolüyle, Öğretmenlik Meslek Bilgisi Tezsiz Yüksek Lisans ya da Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı’nın yürütülmesi için YÖK’e destek verecek.

21.09.2021Eğitim
Celil Nalçakan: Cüneyt Arkın her hocam gibi biriciğim ve dahi kıymetlim..

Celil Nalçakan: Cüneyt Arkın her hocam gibi biriciğim ve dahi kıymetlim..

Celil Nalçakan, hakkında yapılan haberlere açıklık getirdi. Nalçakan 'Cüneyt Arkın hocamdır' dedi.

21.09.2021Magazin
Almanya’da partiler Türkiye’ye nasıl bakıyor

Almanya’da partiler Türkiye’ye nasıl bakıyor

Almanya’da 26 Eylül’de yapılacak genel seçimlere katılacak etkili partilerin programlarında Türkiye ile ilişkiler de yer alıyor. Favori SPD, ‘diyalog’ vurgusunu öne çıkarıyor. CDU/CSU ise ‘yakın ortaklık’ ifadesine yer veriyor.

21.09.2021Dünya
Bakan Dönmez, Rusya Enerji Bakanı Şulginov ve Gazprom Başkanı Miller ile görüştü

Bakan Dönmez, Rusya Enerji Bakanı Şulginov ve Gazprom Başkanı Miller ile görüştü

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Rusya Enerji Bakanı Nikolay Şulginov ve Gazprom Başkanı Aleksey Miller ile görüşerek, iki ülke arasındaki enerji projelerini değerlendirdi.

20.09.2021Ekonomi
30 Kasım hangi burç ve burcu ne 30 Kasım tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

30 Kasım hangi burç ve burcu ne? 30 Kasım tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Tarihi kaynaklardan anlaşıldığı kadarıyla Astroloji, eski medeniyetlerde örneğin, Yunanlılarda, Sümerlilerde, Mayalarda de daha pek çok kültürde çok önemli bir yer işgal etmiştir. Çağımızda da Astroloji aynı şekilde popülerdir. İşte ilgiyle okuyacağınız 30 Kasım hangi burç, burcun özellikleri, 30 Kasımda tarihte yaşanmış olaylar, 30 Kasım doğumlu Türk futbolcular ve çok daha fazlasını sizler için derledik.

20.09.2021Burçlar
ABDli bilim insanından çarpıcı değerlendirmeler: Türkiye dünyada daha da önemli bir hale gelecek

ABD'li bilim insanından çarpıcı değerlendirmeler: 'Türkiye dünyada daha da önemli bir hale gelecek'

ABD'li siyaset bilimci Michael A. Reynolds, Türkiye'nin sadece kendi bölgesinde değil, dünyanın birçok bölgesinde önemli roller oynadığına vurgu yaparak, "Türkiye'yi ve Türkiye’nin dünyadaki çok taraflı sistemdeki yerini düşündüğümüzde, Türkiye'nin çok taraflı veya çok kutuplu küresel sistem açısından daha da önemli hale geleceğine şüphe yok." dedi. Reynolds konuşmasında ayrıca "Türkiye olarak Afganistan’ın bulunduğu büyük bölgenin ve büyük Orta Doğu'nun güvenliğinde önemli bir rol oynamaktasınız. Bunun nedeni ise yine Türkiye'nin coğrafi konumu, istikrarlı duruşu, bölgede istikrarlı bir hükümet olma statüsü ve gelişen askeri teknolojisi ile kabiliyetli bir orduya sahip olmasıdır" ifadesine yer verdi.

18.09.2021Dünya

Yazar Sonuçları

‘Kadın liderliğinde dünyayı değiştiriyoruz’

Türkiye’de kadın odaklı ilk ve tek yatırım platformu Arya’yı kuran Ahu Büyükkuşoğlu Serter, kadın liderliğinde dünyayı dönüştürme vizyonuyla çıktıkları yolda bugüne kadar 15 girişime 3,5 milyon dolardan fazla yatırım yaptıklarına dikkat çekti. “En iyi bildiğim iş; girişimcilik, yeni iş geliştirmek ve para kazanmak,” diyen Serter, motivasyon kaynağını, “Bu hayatta hepimizin olmaz diyenlere değil; yeterince çalışır, inanır ve peşinde olursanız nasıl olunacağını gösterenlere ihtiyacımız var” şeklinde özetledi.

21.10.2021

Hadi Kemal Bey, sıra sende

Kılıçdaroğlu, siyasi cinayetler iddiasını ortaya attı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı bunun üzerine soruşturma başlattı.

19.10.2021

Fashion Week İstanbul ve moda filmleri

New York ile başlayıp Paris ile son bulan moda haftaları geleneksel hale dönmeye başlamışken, Fashion Week İstanbul üçüncü kez dijital olarak gerçekleşti.Bu sezon tasarımcılar koleksiyonlarını moda filmleri aracılığı ile sergiledi.

16.10.2021

İğneyi Facebook’a, çuvaldızı kendimize batıralım

Hafta başında tüm dünya Facebook, WhatsApp, Instagram ve Oculus hesaplarına erişmekte güçlük çekti. Problem 6 saat gibi uzun bir sürede çözülünce kullanıcılar olası bir büyük çöküşe karşı alternatifler aramaya başladı. Facebook erişim probleminin altında yatan nedenler, insana “Sosyal medyada etrafımızı ‘yanlış bilgilerle’ çeviren illüzyon perdesini aralamanın vakti geldi mi?” diye sorduruyor.

10.10.2021

Erdoğan’ın New York ve Soçi ziyaretleri arasındaki söylem farkı

Soçi Zirvesi, önceki gün Rusya’nın İdlib’de Türkiye’nin denetimindeki bölgede muhalif gruplara ait hedeflere üç aydır düzenlediği hava saldırılarının yarattığı bir basınç ortamında açılırken, bu durum İdlib’deki krizin görüşmelerin baskın konusu haline geleceği izlenimine yol açmıştı.

1.10.2021

Kılıçdaroğlu, A planı değil

2023 seçimlerine dönük olarak muhalefet cephesinde çok önemli gelişmeler yaşanıyor. Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde muhalefet dizayn ediliyor.

30.09.2021

Erdoğan-Putin buluşması en zor zirvelerden biri olacak

Projektörler bugün Rusya’nın Soçi kentinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya lideri Vladimir Putin arasında gerçekleşecek görüşmeye çevrilmiş durumda.

29.09.2021

Akşener’in hamlesindeki can alıcı nokta

Meral Akşener, cumhurbaşkanı adayı olmadığını başbakanlığa talip olduğunu açıklayarak, muhalefet cephesinde dengeleri değiştiren bir hamle yaptı. CHP ve İYİ Parti kulislerinden edindiğim izlenimleri maddeler halinde aktarmak istiyorum.

28.09.2021

Yunus okuyalım, Yunus ilahileri dinleyelim

Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu’nun icra ettiği ‘Yunus İlahileri’ni dinledim.

26.09.2021

Erdoğan ABD ile ilişkilerde tırmanmaya gidiyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçen çarşamba günü New York’ta gezisini izleyen Türk gazetecilerine yaptığı açıklamada, ABD ile ilişkilerin durumu üzerinde son derece olumsuz bir tablo çizdi. Erdoğan, ABD Başkanı Joe Biden ile “iyi başlamadıklarını” belirttikten sonra “İki NATO ülkesi olarak şu andaki gidiş pek hayra alamet değil...” dedi.

25.09.2021

Kampus kâbus olmasın... Asemptomatik gençlere dikkat

Yüz yüze eğitiminin ikinci ve önemli ayağını üniversiteler oluşturuyor.

19.09.2021