EKSTRA
MENÜ

Başkentray

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 294 haberi bulunmuştur.

Başkentray Haberleri

YHTlerde günlük sefer sayısı yarın itibarıyla 40a çıkacak

YHT'lerde günlük sefer sayısı yarın itibarıyla 40'a çıkacak

YHT'ler, Ankara-İstanbul hattında 16, Ankara-Konya hattında 10, Konya-Eskişehir hattında 8, Ankara-Eskişehir hattında günlük 6 sefer gerçekleştirecek.

15.08.2021Ekonomi
Bayramda otoyollar ücretsiz mi Kurban Bayramı’nda ücretli/ücretsiz yollar ve köprülerin listesi

Bayramda otoyollar ücretsiz mi? Kurban Bayramı’nda ücretli/ücretsiz yollar ve köprülerin listesi

Kurban Bayramı’nda sevdikleriyle bayramlaşmaya giden vatandaşlar, özellikle şehir dışı otoyolların ve köprülerin ücretli olup olmadığını araştırıyorlar. Bayramda otobüs ve metro gibi toplu taşımaların ücretsiz kullanılmasıyla, normal şartlarda ulaşımı kolaylaştıran ve otoyollarda konforlu yolculuk imkanı sunan otoyollar bayram süresince ücretsiz mi olacak? İşte, Kurban Bayramı’nda ücretli/ücretsiz yollar ve köprülerin listesi.

23.07.2021Gündem
Köprü ve otoyollar ücretsiz mi Arefe günü ve bayramda köprüler ücretsiz mi olacak

Köprü ve otoyollar ücretsiz mi? Arefe günü ve bayramda köprüler ücretsiz mi olacak?

Arefe günü köprü ve otoyollar ücretsiz mi sorusu gündemdeydi. Köprü ve otoyollarda ücretsiz geçişin ne zaman başlayacağı tatilin başlaması ile beraber gündeme geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı karara göre, Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğundaki otoyollar ve köprülerden geçişler Kurban Bayramı dolayısı ile ücretsiz olacak. Cuma gece yarısından itibaren geçerli olan ücretsiz köprü ve otoyol geçişleri ile birlikte Başkentray ve Marmaray seferlerinde de ücret alınmayacak. Peki, hangi köprü ve otoyollar ücretsiz olacak? Köprüler kaç gün ücretsiz? İşte, Kurban Bayramında ücretsiz otoyollar ve konuyla ilgili ayrıntılar

19.07.2021Gündem
Köprüler kaç gün ücretsiz Kurban Bayramında hangi köprü ve otoyollar ücretsiz olacak İşte ücretsiz yolların detayı

Köprüler kaç gün ücretsiz? Kurban Bayramı'nda hangi köprü ve otoyollar ücretsiz olacak? İşte ücretsiz yolların detayı!

Köprü ve otoyollarda ücretsiz geçişin ne zaman başlayacağı tatilin başlaması ile beraber gündeme geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı karara göre, Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğundaki otoyollar ve köprülerden geçişler Kurban Bayramı dolayısı ile ücretsiz olacak. Cuma gece yarısından itibaren geçerli olan ücretsiz köprü ve otoyol geçişleri ile birlikte Başkentray ve Marmaray seferlerinde de ücret alınmayacak. Peki, hangi köprü ve otoyollar ücretsiz olacak? Köprüler kaç gün ücretsiz? İşte, Kurban Bayramında ücretsiz otoyollar ve konuyla ilgili ayrıntılar.

17.07.2021Gündem
Köprüler ne zaman ücretsiz olacak İşte Kurban Bayramında ücretsiz köprü ve otoyol uygulamasının detayları...

Köprüler ne zaman ücretsiz olacak? İşte Kurban Bayramı'nda ücretsiz köprü ve otoyol uygulamasının detayları...

Kurban Bayramı tatilinde köprü ve otoyollar ücretsiz olacak. Kurban Bayramı tatilinde köprü ve otoyollar ücretsiz olacak. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde Başkentray ve Marmaray seferlerinden ücretsiz faydalanılabilecek. Peki, köprüler ne zaman ücretsiz olacak?

16.07.2021Gündem
Köprü ve otoyollardan ücretsiz geçiş ne zaman başlıyor İşte Kurban Bayramı Köprü ve otoyol ücretsiz geçiş süresi

Köprü ve otoyollardan ücretsiz geçiş ne zaman başlıyor? İşte Kurban Bayramı Köprü ve otoyol ücretsiz geçiş süresi

Köprü ve otoyollardan ücretsiz geçiş Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklandı. Alınan karara göre Kurban Bayramı tatilinde köprü ve otoyollar ücretsiz olacak. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde Başkentray ve Marmaray seferlerinden ücretsiz faydalanılabilecek. Peki, köprü ve otoyollardan ücretsiz geçiş ne zaman başlıyor? İşte, köprü ve otoyollardan ücretsiz geçiş hakkında ayrıntılı bilgiler.

14.07.2021Gündem
Son dakika... Marmaray seferleri ücretsiz olacak

Son dakika... Marmaray seferleri ücretsiz olacak

Marmaray, 15 Temmuz ve Kurban Bayramı boyunca ücretsiz olacak. Buna ek olarak Kurban Bayramı dolayısıyla Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğundaki otoyollar ve köprülerden de geçiş ücreti alınmayacak.

14.07.2021Ekonomi
Kurban Bayramı tatilinde köprü ve otoyollar ücretsiz

Kurban Bayramı tatilinde köprü ve otoyollar ücretsiz

Kurban Bayramı dolayısıyla Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğundaki otoyollar ve köprülerden geçişler ücretsiz olacak. Ayrıca, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde Başkentray ve Marmaray seferlerinden ücretsiz yararlanılabilecek.

14.07.2021Ekonomi
Bakan duyurdu: 10 Temmuzda başlayacak 25 dakika kazandıracak

Bakan duyurdu: 10 Temmuz'da başlayacak! 25 dakika kazandıracak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Ankara-İstanbul hattında 10 Temmuz itibarıyla ekspres yüksek hızlı tren (YHT) seferlerinin başlayacağını belirterek, "Bu tren sadece Eskişehir ve İstanbul-Pendik'te duracak. Ekspres YHT ile yaklaşık 25 dakikalık bir zaman kazanılacak" dedi.

6.07.2021Ekonomi
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu Çankırıda konuştu

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu Çankırı'da konuştu

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 2023'te yatırımlardaki demir yolu oranını yüzde 60'a, demir yolu ağını 16 bin 675 kilometreye çıkaracaklarını belirterek, "Yolcu taşımacılığımızın da yüzde 1,3'ünü oluşturan demir yolları payını Cumhuriyet'imizin 100. kuruluş yıl dönümünde yüzde 5'e yükselteceğiz." dedi.

24.05.2021Ekonomi
YHTleri, Marmaray ve Başkentrayı kapsıyor... Sefer saatleriyle ilgili önemli gelişme

YHT'leri, Marmaray ve Başkentray'ı kapsıyor... Sefer saatleriyle ilgili önemli gelişme

YHT'ler, Marmaray ve Başkentray sefer saatleri tam kapanma öncesindeki sefer saatlerine dönecek. 29 Nisan'da değişen sefer saatlerinin yeni düzene 17 Mayıs'tan itibaren geçmesi bekleniyor.

14.05.2021Ekonomi
Bayramda köprü ve otoyollar ücretsiz

Bayramda köprü ve otoyollar ücretsiz

Ramazan Bayramı’nda Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğundaki otoyollar ve köprülerden geçişler ücretsiz olacak.

9.05.2021Ekonomi
Bayramda köprü, otoyol, Marmaray ve Başkentray ücretsiz olacak

Bayramda köprü, otoyol, Marmaray ve Başkentray ücretsiz olacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre 12 Mayıs 2021 saat 00:00'dan başlamak üzere 17 Mayıs 2021 saat 07:00'a kadar köprü, otoyol, Marmaray ve Başkentray ücretsiz hizmet verecek.

8.05.2021Ekonomi
Tam kapanmada YHT seferleri yapılacak mı Resmi açıklama geldi

Tam kapanmada YHT seferleri yapılacak mı? Resmi açıklama geldi

Tüm Türkiye'de uygulanacak ve 17 gün sürecek tam kapanma bugün başlıyor. YHT, Marmaray, Başkentray ve bölgesel yolcu treni seferleri 'tam kapanma' dolayısıyla yeniden düzenlendi. Peki, tam kapanmada YHT seferleri yapılacak mı?

29.04.2021Gündem
YHT, Marmaray, Başkentray ve bölgesel yolcu treni seferleri yeniden düzenlendi

YHT, Marmaray, Başkentray ve bölgesel yolcu treni seferleri yeniden düzenlendi

Ankara-Eskişehir- İstanbul, Ankara-Konya ve Konya-Eskişehir-İstanbul hatlarında toplam 12 sefer yapacak olan YHT, yüzde 50 kapasiteli hizmet verecek. Marmaray seferleri Halkalı-Gebze hattında 30 dakika aralıklarla, Başkentray ise Sincan-Kayaş hattında hafta içi 30 dakika, hafta sonu bir saat aralıklarla çalışacak.

29.04.2021Ekonomi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Emekli generallerin merkezinde CHP var, bildiri buram buram darbe kokuyor

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Emekli generallerin merkezinde CHP var, bildiri buram buram darbe kokuyor

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM'deki Grup Toplantısı'nda konuştu. 104 emekli amiralin yayınladığı bildiriye tepki gösteren ve ''Buram buram darbe iması kokuyor'' diyen Erdoğan, ''Bu emekli generallerin merkezinde CHP'nin kendisi vardır'' dedi. CHP'nin darbe kokan bildiriyi aklamaya çalıştığını söyleyen Erdoğan, ''Emekli amiraller ne yazık ki talimatı kendi başkomutanları Kılıçdaroğlu’ndan alıyorlar. Zaten orada onun imzası var, imzayı atan o. Önce onun temizlenmesi lazım. Temizlenmedikten sonra kendisini kurtaramaz'' diye konuştu. ''Kılıçdaroğlu dün hızını alamayıp işi salgınla mücadelede en önemli referans kaynağı olan Bilim Kurulu'na saldırmaya kadar vardırdı'' ifadelerini kullanan Erdoğan, ''Sağlık Bakanımızın atılacak tırnağı olsan ne ala? Değilsin... O kadar zavallısın.. '' diye konuştu.

7.04.2021Gündem
Tren seferleri hafta sonu çalışıyor mu Tren sefer saatleri yeniden düzenlendi

Tren seferleri hafta sonu çalışıyor mu? Tren sefer saatleri yeniden düzenlendi

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulamasının yeniden gündeme gelmesiyle birlikte gözler tren seferlerine çevrildi. Marmaray, Başkentray ve bölgesel trenlerin sefer saatleri, koronavirüs tedbirleri ve hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle yeniden düzenlendi. Peki, tren seferleri hafta sonu çalışıyor mu?

2.04.2021Gündem
Son dakika... AK Partinin 7. Olağan Büyük Kongresi... İşte Cumhurbaşkanı Erdoğanın merakla beklenen konuşması

Son dakika... AK Parti'nin 7. Olağan Büyük Kongresi... İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın merakla beklenen konuşması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi'nde merakla beklenen 2023 manifestosunu açıkladı. Erdoğan, 'Vatandaşlarıma buradan bir çağrıda bulunuyorum. Milli servetimiz olan evlerindeki döviz ve altını, çeşitli finans araçlarına yatırarak, ekonomiye ve üretime kazandırmalarını istiyorum' dedi. Erdoğan kongre sonrası yaptığı teşekkür konuşmasında, ‘2023 Cumhur İttifakı’nın zafer yılı olacak.’ dedi. Öte yandan Erdoğan, 7. Olağan Büyük Kongre'de 1428 geçerli oyun tamamını alarak AK Parti Genel Başkanlığına yeniden seçildi.

24.03.2021Gündem
AKM-Gar-Kızılay metro hattı 2022’de devrede

AKM-Gar-Kızılay metro hattı 2022’de devrede

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, bakanlıkça yapımı sürdürülen AKM-Gar-Kızılay Metrosu’na ilişkin, açıklama yaptı.

20.01.2021Ekonomi
AKM-Gar-Kızılay Metro Hattının Kızılay kesiminde kazı çalışması başlatıldı

AKM-Gar-Kızılay Metro Hattı'nın Kızılay kesiminde kazı çalışması başlatıldı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu "3 istasyon, 3,3 kilometrelik tünel hattından oluşan ve toplam proje bedeli 1 milyar 142 milyon lira olan AKM-Gar-Kızılay Metrosu'nu 2022 sonunda tamamlayıp halkımızın hizmetine sunacağız" dedi.

19.01.2021Ekonomi
Sağlık çalışanlarının ücretsiz toplu taşıma hakkı uzatıldı

Sağlık çalışanlarının ücretsiz toplu taşıma hakkı uzatıldı

Sağlık çalışanlarının toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz yararlanma hakkı 30 Haziran 2021'e uzatıldı.

31.12.2020Gündem
Arabada maske takmak zorunlu mu Arabada maske takmama cezası nedir

Arabada maske takmak zorunlu mu? Arabada maske takmama cezası nedir?

Arabada maske takmak zorunlu mu sorusu, araçlarıyla yola çıkan pek çok kişinin araştırdığı konu olmaya devam ediyor. Koronavirüs tedbirleri dolayısıyla pek çok konuda denetim yapılması dolayısıyla arabada maske takma konusu da gündemde yer alan bir diğer konu olarak dikkat çekiyor. Peki, arabada maske takmak zorunlu mu ve cezası var mı? İşte, arabada maske takma cezası hakkında bazı bilgiler

17.12.2020Gündem
Bakan Karaismailoğlu: Demiryolu ağımızı 12 bin 803 kilometreye çıkardık

Bakan Karaismailoğlu: Demiryolu ağımızı 12 bin 803 kilometreye çıkardık

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Demir yollarında ilk defa tasarımları milli olan, çeken ve çekilen araçları üretmeye başladık. Coğrafi konumumuzun sağladığı avantajların ekonomik ve ticari kazanımlara dönüşebilmesi için demir yollarına yaptığımız yatırımlara hız kesmeden devam etmemiz gerekiyor." ifadelerini kullandı.

14.12.2020Ekonomi
Elektronik haberleşme hizmetinde yüzde 25 ek indirim

Elektronik haberleşme hizmetinde yüzde 25 ek indirim

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, ulaşım ve haberleşme alanında yapılan düzenlemeler ve verilen hizmetlerle engellilerin yaşamlarının kolaylaştırılmaya çalışıldığını bildirdi. Karaismailoğlu, engelli bireylerin sosyal hayata tam ve bağımsız katılabilmesi hedefi çerçevesinde çalışmalarını kesintisiz sürdüren Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından alınan kurul kararı kapsamında engelliler, harp ve vazife şehitlerinin dul ve yetimleri ile gazilerin elektronik haberleşme hizmetinden yüzde 25 ek indirimle faydalandıklarını dile getirdi.

3.12.2020Teknoloji
Arabada maske takmak zorunlu mu, cezası var mı

Arabada maske takmak zorunlu mu, cezası var mı?

Arabada maske takmak zorunlu mu sorusu, son günlerin araştırılan konuları arasında yer almaya devam ediyor. Koronavirüs tedbirleri dolayısıyla pek çok konuda denetim yapılması dolayısıyla arabada maske takma konusu da gündemde yer alan bir diğer konu olarak dikkat çekiyor. Peki, arabada maske takmak zorunlu mu ve cezası var mı? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

19.11.2020Gündem
Son dakika... Bakan Karaismailoğlu: Daha büyük yatırımlar gelecek

Son dakika... Bakan Karaismailoğlu: Daha büyük yatırımlar gelecek

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu "Koronavirüs ile maske savaşları başlarken bizim yatırımlarımız durmadı. Pandemi sürecinde aldığımız önlemlerle şantiyelerimiz hiç durmadı. Yatırımlarımız hız kesmeden devam edecek, daha büyük yatırımlar gelecek. Pandemi döneminde 5,7 milyar dolar yatırım yaptık." dedi.

12.11.2020Ekonomi
Son dakika... Süre uzatıldı 31 Aralıka kadar ücretsiz kullanılacak

Son dakika... Süre uzatıldı! 31 Aralık'a kadar ücretsiz kullanılacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, sağlık çalışanlarının Marmaray, Başkentray ve İZBAN'dan 31 Ağustos’a kadar ücretsiz olarak yararlanmasına ilişkin kararın, 31 Aralık’a uzatıldığını açıkladı. Bakanlıktan yapılan açıklamada, koronavirüs salgının başlamasının ardından 22 Mart’tan itibaren sağlık çalışanlarına ücretsiz hale getirilen Marmaray, Başkentray ve İZBAN'dan 1 milyon 278 bin sağlık çalışanının ücretsiz olarak yararlandığı bildirildi.

29.08.2020Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Oruç Reise saldırırsanız bedelini ağır ödeyeceksiniz dedik

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Oruç Reis'e saldırırsanız bedelini ağır ödeyeceksiniz" dedik!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti 19 yaşında programında önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Doğu Akdeniz'de çalışmalarına devam Oruç Reis gemisiyle ilgili olarak sert mesajlar verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Oruç Reis'imize sakın saldırmayın, saldıracak olursanız bunun bedelini ağır ödersiniz dedik ve bugün ilk cevabı aldılar" dedi.

13.08.2020Gündem
Hava yoluyla 4 günde 1.2 milyon yolcu taşındı

Hava yoluyla 4 günde 1.2 milyon yolcu taşındı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, bayram süresince kara, hava ve demir yoluyla taşınan yolcu sayısını açıkladı.

9.08.2020Ekonomi
Son dakika... Ek YHT seferleri düzenlenecek

Son dakika... Ek YHT seferleri düzenlenecek

Ulaştırma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre artan yolcu talebini karşılamak üzere Ankara-İstanbul-Ankara hattında ek YHT seferleri düzenlenecek. 30 Temmuz 2020 ile 3 Ağustos 2020 tarihleri arasında Ankara- İstanbul (Söğütlüçeşme) hattında ek YHT seferi gerçekleştirilecek.

29.07.2020Ekonomi
Sağlık Bakanlığı’ndan pandemide kurban uyarıları

Sağlık Bakanlığı’ndan pandemide kurban uyarıları

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala Sağlık Bakanlığı’ndan önemli uyarılar yapıldı. Bakanlık, kurbanın kesilmesinden etin parçalanmasına ve pişirme tekniklerine kadar çok sayıda tavsiyede bulundu.

29.07.2020Gündem
Son dakika haberler... Köprü ve otoyollar ile toplu taşıma bayram süresince ücretsiz

Son dakika haberler... Köprü ve otoyollar ile toplu taşıma bayram süresince ücretsiz

Kurban Bayramı nedeniyle, 30 Temmuz Perşembe günü gece yarısından, 4 Ağustos Salı günü saat 07.00'ye kadar Karayolları Genel Müdürlüğüne bağlı otoyollar, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü geçişleri ücretsiz olacak. Bununla birlikte toplu taşıma da ücretsiz olarak hizmet sunacak.

28.07.2020Ekonomi
Son dakika... Bakanlıktan engelli yolcu taşımaları hakkında açıklama

Son dakika... Bakanlıktan engelli yolcu taşımaları hakkında açıklama

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, engelli yolcu taşımaları hakkında açıklamada bulundu.

11.07.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

İncek'te aslanlar kükrüyor

Aslanlar, kaplanlar, sürüngenler ve dahası...Bir gün bu hayvanların hepsi “yıllardır oturduğunuz eve komşu olsa” ne yapardınız?

16.08.2021

Çankaya ile Başkentgaz fiyatta anlaşamamış

Çankaya’da ikâmet eden okurumuz Baskın Oran’dan önce şöyle bir ileti geldi: “Çankaya Belediyesi ile Başkentgaz arasındaki fiyat ihtilafı yüzünden, Çankaya sınırları içinde aylardır doğalgaz bağlanamıyor.”

19.07.2021

Özel sektörde çalışanlar insan değil mi?

Ankara Büyükşehir Belediyesi(ABB) EGO Genel Müdürlüğü’nün 8-9-10-11-12-13-14-15 ve 16 Mayıs’ta “hem ANKARAY hem de metro seferlerine ara vermesi” bazı vatandaşların hâliyle tepkisine neden oldu. E, haklılar tabii!

17.05.2021

Vur abalıya

Koronavirüs salgını başladı başlayalı, motosikletli kuryelerin hem iş yükü hem de üzerilerindeki baskı katbekat arttı. Ve tabii maalesef “ölümlü motosiklet kazaları” da..!

1.02.2021