EKSTRA
MENÜ

Başkentgaz

Başkentgaz ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Başkentgaz haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 402 Başkentgaz haberi bulunmuştur.

Başket Doğalgaz Dağıtım A.Ş. Ankara'da doğalgaz satışı ve dağıtımı yapan Ankara Büyükşehir Belediyesi şirketidir.Daha önce EGO tarafından yapılan bu hizmet daha sonra bu şirkete devrolmuştur.Özelleştirilmesi düşünülen şirketin yapılan ama sonuca bağlanamayan ilk ihaledeki en yüksek değeri 1 milyar 610 milyon dolardır.

Devamı...

Başkentgaz Haberleri

Ankara Başkentgaz doğalgaz abonelik ücreti ne kadar Başkentgaz depozito ücreti peşin mi faturaya yansıtılır mı

Ankara Başkentgaz doğalgaz abonelik ücreti ne kadar? Başkentgaz depozito ücreti peşin mi faturaya yansıtılır mı

Günümüzde pek çok evin ısınması gibi temel ihtiyacın karşılanması için doğalgaz sistemi uygulanmaktadır. Ankara ilinde olup da yeni doğalgaz bağlatmak isteyen bireylerin aklına sık sık aboneliklerle ilgili sorular gelmektedir. Bu soruların basıdan Ankara Başkent gaz doğalgaz abonelik ücreti ne kadar? Başkent gaz depozito ücreti peşin mi faturaya yansıtılır mı? Gibi sorular bulunmaktadır. Bu ve benzeri soruların cevabını sizler için derledik.

5.05.2021Araştırma
Ankara Başkentgaz doğalgaz abonelik kapatma nasıl yapılır Başkentgaz abonelik iptali için yapılacak işlemler

Ankara Başkentgaz doğalgaz abonelik kapatma nasıl yapılır? Başkentgaz abonelik iptali için yapılacak işlemler

Ankara gibi kışları sert geçen bir coğrafya için doğal gaz abonelikleri önemli olmaktadır. Bu nedenle pek çok kişi tarafından doğalgaz abonelikleri sorgulamaktadır. Bu soruların başında Ankara Başkent gaz doğalgaz abonelik kapatma nasıl yapılır? Başkent gaz abonelik iptali için yapılacak işlemler nedir? Gibi sorular bulunmaktadır. Bu ve benzeri soruların cevabını sizler için derledik.

5.05.2021Araştırma
Ankara Başkentgaz doğalgaz abonelik nereden açtırılır Başkentgaz doğalgaz başvuru için gerekli evraklar / Belgeler nelerdir

Ankara Başkentgaz doğalgaz abonelik nereden açtırılır? Başkentgaz doğalgaz başvuru için gerekli evraklar / Belgeler nelerdir?

Başkentgaz abonelik işlemlerinde bina önüne doğalgaz hattının gelmesi ancak abonelik olmama durumlarında belli işlemlerin takip edilmesi gerekmektedir. Servis bağlantısında ve evrakların hazırlanmasında gerekli olan aşamalar, birkaç adımdan oluşmaktadır. Başkentgaz abonelik işlemleri için gerekli belgeler nelerdir? Başkentgaz abonelik işlemleri nereden açılmaktadır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

5.05.2021Araştırma
Yaşlı bir çiftin evde besledikleri kuşun ölümünün ardından peş peşe hastaneye kaldırıldılar

Yaşlı bir çiftin evde besledikleri kuşun ölümünün ardından peş peşe hastaneye kaldırıldılar

Ankara'da yaşlı bir çift, evde besledikleri kuşun ölümüne çok üzüldü. Çift, yaşadıkları üzüntü ile peş peşe felç geçirdi. Anne ve babasının felç geçirdiğini gören kızları da bayıldı. Yere yığılıp kalan aileyi gören komşuları doğal gaz zehirlenmesi sanıp polisi aradı. 112 ekiplerinin ilk müdahalesinden sonra felç geçiren çift hastaneye sevk edildi.

20.01.2021Haber
Ankarada şoke eden olay Kuşları ölen çift, peş peşe felç geçirdi, anne ve babasını öyle gören kızları bayıldı

Ankara'da şoke eden olay! Kuşları ölen çift, peş peşe felç geçirdi, anne ve babasını öyle gören kızları bayıldı

Ankara'da yaşlı bir çift, evde besledikleri kuşun ölümüne çok üzüldü. Çift, yaşadıkları üzüntü ile peş peşe felç geçirdi. Anne ve babasının felç geçirdiğini gören kızları da bayıldı. Yere yığılıp kalan aileyi gören komşuları doğal gaz zehirlenmesi sanıp polisi aradı. 112 ekiplerinin ilk müdahalesinden sonra felç geçiren çift hastaneye sevk edildi.

20.01.2021Gündem
Doğal gaz kullanımında önemli detay Faturalarda yüzde 20 tasarruf sağlanabilir

Doğal gaz kullanımında önemli detay! Faturalarda yüzde 20 tasarruf sağlanabilir

Pandemi sebebiyle evde geçirilen vakit artmaya başladı. Bu yüzden enerji tüketiminde de artış yaşandı. Özellikle doğal gaz tüketimi havaların soğumasıyla herkesin evlerinde açılmaya başladı. Peki daha düşük fatura mümkün mü, tasarruf sağlanabilir mi? İşte uzmanlardan önemli mesajlar...

14.01.2021Ekonomi
Kızılay’dan CHP’ye yanıt

Kızılay’dan CHP’ye yanıt

Kızılay Başkanı Kerem Kınık, kendisini istifaya davet ederek “Yöneticileri astronomik aylık alıyorsa iş gönüllülükten çıkıyor” diyen CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na, “Görevimizi gönüllü olarak, hiçbir ücret ya da maaş almaksızın, meccanen yerine getiriyoruz” diye yanıt verdi.

6.02.2020Gündem
Çelik: Cumhurbaşkanı Erdoğan-Putinin görüşmesi başlıyor olabilir

Çelik: Cumhurbaşkanı Erdoğan-Putin'in görüşmesi başlıyor olabilir

AK Parti MYK sonrası AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıklamalarda bulundu. Çelik, bir gazetecinin 'Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Putin'in görüşmesi ne zaman olacak?' sorusuna, 'Putin ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın görüşmesi başlıyor olabilir' dedi.

4.02.2020Gündem
Akşener: Gök kubbeyi, Mehmetimizi toprağa düşüren alçakların başına yıkın

Akşener: Gök kubbeyi, Mehmet'imizi toprağa düşüren alçakların başına yıkın

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Suriye'nin İdlib kentinde rejim unsurlarınca düzenlenen, 8 şehidin olduğu saldırıyla ilgili konuştu. Akşener, "Gök kubbeyi, Mehmet'imizi toprağa düşüren alçakların başına yıkın. Devlet aklı ile ve bir kez olsun iç politika hesapları yapmadan hareket edip, Türk milletinin ve devletinin gücünü gösterin" dedi.

4.02.2020Gündem
Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınıktan açıklama

Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık'tan açıklama

Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, Kızılay'a 2015'ten 2019'a kadar geçen sürede sadece 5 iş insanı ve 11 şirketin 'özel şart' öne sürerek 50 milyon 852 bin TL bağış yaptığını söyledi. Kınık, "10 milyar TL'nin içerisinde özel şartlı yardımların oranı sadece binde 5'tir" dedi.

4.02.2020Gündem
EPDKdan önemli doğal gaz faturası açıklaması

EPDK'dan önemli doğal gaz faturası açıklaması

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), ön ödemeli sayaçlarda düzeltme uygulamasının faturalı sayaç ile ön ödemeli sayaç kullanan tüketiciler arasındaki adaletsizliğin ortadan kaldırılmasını amaçladığı bildirildi.

1.02.2020Ekonomi
Şartlı bağış yapıldı yurda aktarıldı

Şartlı bağış yapıldı yurda aktarıldı

Başkentgaz’ın Kızılay üzerinden Ensar Vakfı’na yaptığı bağışla ilgili tartışmalar sürerken dün taraflardan yeni açıklamalar geldi.

1.02.2020Gündem
7.9 milyon dolar Ensar Vakfı’na... Kızılay: Şartlı bağış yapıldı

7.9 milyon dolar Ensar Vakfı’na... Kızılay: Şartlı bağış yapıldı

Başkentgaz tarafından Kızılay’a verilen 8 milyon dolar bağıştan 7 milyon 925 bin dolarının Ensar Vakfı’na aktarıldığına ilişkin belge tartışma çıkardı. Kızılay, “Hayırsever firma Kızılay’a bağışta bulunurken şart olarak öğrenci yurdu yapılmak üzere bu vakfa aktarılmasını istemiştir” dedi.

30.01.2020Gündem
15 adımda doğalgaz faturası nasıl düşer

15 adımda doğalgaz faturası nasıl düşer?

Küçük ama etkili önlemlerle enerji kaynaklarını verimli kullanan tüketiciler, doğalgaz faturasında yüzde 20 tasarruf sağlayabiliyor. Ankara’da yaklaşık 2 milyon aboneye doğalgaz dağıtım hizmeti sunan Başkent Doğalgaz Dağıtım AŞ (Başkentgaz), enerji tasarrufu yapılabilecek etkili uygulamalar hakkında tüketicileri bilgilendiriyor. Başkentgaz Makine Mühendisi Taha Kayapınar, konutlarda doğalgaz kullanımında basit yöntemlerin uygulanmasıyla enerji tasarrufu sağlanabileceğini ifade etti.

14.01.2020Ekonomi
Ankarada panik anları: Korkunç bir duman çıktı

Ankara'da panik anları: Korkunç bir duman çıktı!

Ankara Çankaya’da bulunan bir tekel bayisinde meydana gelen patlama korkuya sebep oldu. Bina sakinleri panik içerisinde tekel bayisinin bulunduğu binayı terk etti.

26.02.2019Gündem
Ankarada korkutan yangın... Kuşlarını bırakmadılar

Ankara'da korkutan yangın... Kuşlarını bırakmadılar

Ankara’da üç katlı bir apartmanın birinci katındaki dairede çıkan yangında 3 kişi dumandan zehirlendi. Dairelerinde mahsur kalan apartman sakinleri itfaiye ekiplerince tahliye edildi. Kurtarılmayı bekleyen üç kişinin kuşlarını da kurtarmaları dikkatlerden kaçmadı.

29.12.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Ödemedik, bekledik ama borç hâlâ duruyor

Okurumuz Cengiz Kaya, önce Google’da “asfalt katılım bedeli” araştırması yapmış, sonra da 27 Ocak 2020 tarihli Burada Okur Yazar’ın “Asfalt katılım bedeli borcu olanlar ödemesinler, beklesinler” başlığı ile karşılaşmış.

8.03.2021

Başkentgaz bu işe pandemi sürecinde bir formül bulmalı

Başkentgaz, ‘müşteri talebi olmaksızın’ ön ödemeli(kartlı) sayaçları mekanik(faturalı) sayaçlarla değiştirebiliyor.

14.09.2020

Asfalt katılım bedeli için ‘mahsuplaşma’ çalışması

Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne “asfalt katılım bedeli” ödemesi yapan da... Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne “asfalt katılım bedeli” borcu görünen de... Aynen şu soruyu soruyor: “Yahu! Bu ‘asfalt katılım bedeli’ işi ne âlemde, var mı yeni bir gelişme?”

20.01.2020

Dolmuş yönetmeliğine güncelleme geliyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin (UKOME), kent içi ve dış ilçelerdeki ticari taksilerle ilgili hazırladığı “Ticari Taksi Yönergesi”nin ardından...

13.01.2020

Asgari ücret vergi dışı kalsın

2 bin 28 liraya ulaşan açlık sınırı net 2 bin 20 lira olan asgari ücreti solladı.

28.02.2019

Plastik iz yollar toplanacak

Okurumuz Burak B.’den gelen bu fotoğrafa geçen hafta yer vermiş ve şöyle demiştim:“Plastik hiç bu kadar tehlikeli olmamıştı.”

25.11.2018

Bu insanları ayazdan Koru’yun

Bu fotoğraf, Çayyolu metrosunun Koru istasyonu çıkışından.

18.11.2018

Abone olcaksan gel

İsmibende saklı (gizli kalmasını istemiş) bir okurumuz, bu fotoğrafları Eryaman Göksu AVM’de çekmiş.

12.11.2018