EKSTRA
MENÜ

Basın Konseyi

Basın Konseyi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Basın Konseyi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 19.343 Basın Konseyi haberi bulunmuştur.

Basın Konseyi Haberleri

İntihar haberinin çekiciliği

İntihar haberinin çekiciliği

İNTİHARLAR mı arttı, yoksa yine intihar haberlerinin çekiciliğine mi kapıldık, bilemiyorum. Ama son zamanlarda intihar haberlerinde bir artış gözlemliyorum.

21.08.2016OkurTemsilcisi
19 gündür gözaltında

19 gündür gözaltında

İSTANBUL Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen ‘15 Temmuz darbeye teşebbüs’ soruşturmasında hakkında yakalama kararı verilen FOX TV Haber Müdürü Ercan Gün, gözaltına alınan diğer gazetecilerin savcılığa çıkartıldığı 29 Temmuz günü teslim olmak için İstanbul Adalet Sarayı’na geldi.

16.08.2016Gündem
Hasan Tahsin ödülleri sahiplerini buldu

Hasan Tahsin ödülleri sahiplerini buldu

İzmir Gazeteciler Cemiyeti 2015 yılı geleneksel Şehit Gazeteci Hasan Tahsin Gazetecilik Yarışması ile Hasan Tahsin Teşvik Yarışması ödülleri törenle verildi.

16.05.2016Ege
20. Aydın Doğan Ödülü, AFADa verildi

20. Aydın Doğan Ödülü, AFAD'a verildi

Bu yıl 20. kuruluş yıldönümünü kutlayan Aydın Doğan Vakfı, Aydın Doğan Ödülü konusunda yaptığı değerlendirme sonucunda, geleneksel kategorilerin dışına çıkarak Aydın Doğan Ödülü'nün Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'na (AFAD) verilmesini oy birliğiyle kararlaştırdı.

4.05.2016Gündem
Adana’da Basın Konseyi seminerleri başladı

Adana’da Basın Konseyi seminerleri başladı

BASIN Konseyi, Adana’daki Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) İletişim Fakültesi’nde gazetecilik, basın hukuku ve medya politikalarını ele alan seminer düzenlemeye başladı.

10.03.2016Çukurova
‘Bir numaralı tanık’ son yolculuğunda

‘Bir numaralı tanık’ son yolculuğunda

Yassıada duruşmalarında ‘1 numaralı tanık’ olarak dinlenen gazeteci ve yazar Kurtul Yılmaz Altuğ, dün toprağa verildi. 81 yaşında vefat eden Altuğ, gazeteciliğe ömrünün yarım asrını adamıştı.

8.03.2016Gündem
Çetin Emeç ölümünün 26ncı yılında anıldı

Çetin Emeç ölümünün 26'ncı yılında anıldı

7 MART 1990’da uğradığı silahlı saldırıda öldürülen Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Çetin Emeç ve şoförü Sinan Ercan mezarları başında dualarla anıldı.

7.03.2016Gündem
Zaman’a kayyum Boydak’a gözaltı

Zaman’a kayyum Boydak’a gözaltı

İSTANBUL 6. Sulh Ceza Hakimliği İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talebi üzerine Zaman gazetesine kayyum atadı. Haberin ardından gazete çalışanları ve okuyucuları Yenibosna’daki gazete binası önüne gelirken gazete binasının demir bahçe kapısı zincirlendi.

4.03.2016Ekonomi
AİHMde Rusya - Türkiye yarışıyor

AİHM'de Rusya - Türkiye yarışıyor

BASIN Konseyi ile İstanbul Barosu, dün Galatasaray Üniversitesi Aydın Doğan Salonu’nda ‘İfade ve Basın Özgürlüğü’ konferansı düzenledi.

19.02.2016Gündem
İpekçi’ye Dündar’lı anma

İpekçi’ye Dündar’lı anma

MİLLİYET Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Abdi İpekçi, öldürülmesinin 37’nci yılında sevenleri ve meslektaşları tarafından mezarı başında anıldı.

1.02.2016Gündem
İddianame ile Dündar ve Gülün gazetecilik yaptıkları için suçlandıkları teyit edildi

'İddianame ile Dündar ve Gül'ün gazetecilik yaptıkları için suçlandıkları teyit edildi'

Basın Konseyi'nden, MİT TIR'ları haberi nedeniyle tutuklanan Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve gazetenin Ankara Temsilcisi Erdem Gül hakkında hazırlanan iddianameyle ilgili yaptığı açıklamada, "Dündar ve Gül'ün iddianameyle gazetecilik yaptıkları için suçlandıkları teyit edilmiştir" denildi.

28.01.2016Gündem
Uğur Mumcu öldürülmesinin 23. yılında unutulmadı

Uğur Mumcu öldürülmesinin 23. yılında unutulmadı

Otomobiline konan bombayla katledilen gazeteci yazar Uğur Mumcu, ölümünün 23. yılında çeşitli etkinliklerle anıldı.

24.01.2016Gündem
Basın ve ifade özgürlüğü paneli

'Basın ve ifade özgürlüğü' paneli

Basın Konseyi'nin düzenlediği “Basın ve İfade Özgürlüğü" paneli Ortaköy Afife Jale Kültür Merkezi'nde düzenlendi. Panele, TBMM Eski Başkanı ve "Milli Merkez" oluşumu başkanı Hüsamettin Cindoruk, Basın Konseyi Başkanı Pınar Türenç, İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal, İstanbul Üniversitesi Eski Rektörü Prof. Dr. Kemal Alemdaroğlu ve Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar ve Prof.Dr. Süheyl Batum katıldı.

7.01.2016Gündem
Karar sevindirici ancak tutukluluk sona ermeli

'Karar sevindirici ancak tutukluluk sona ermeli'

Basın Konseyi'nden yapılan açıklamada, "Haber yaptıkları gerekçesiyle Silivri Cezaevi demir parmaklıkları ardına konulan Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ile Ankara Temsilcisi Erdem Gül'e uygulanan tecridin 40 gün sonra sona erdirilmesi, kuşkusuz basın camiasını sevindirdi. Ne var ki, iddianamesi bile hazır olmayan bu tutukluluk halinin kabul edilmesi mümkün değildir" denildi.

5.01.2016Gündem
Faşizm böyle gelir

Faşizm böyle gelir

Tutuklu gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül’e destek olmak için başlatılan ‘Umut Nöbeti’ni dün gazeteci-yazar Altan Öymen, eski TBMM Başkanı Hüsamettin Cindoruk, belgeselci Cengiz Özkarabekir, gazeteci Murat Erdin ile Basın Konseyi Yüksek Kurul Üyesi Melih Berk tuttu.

29.12.2015Gündem
Altan Öymen ve Hüsamettin Cindoruk Silivride

Altan Öymen ve Hüsamettin Cindoruk Silivri'de

Tutuklu gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül'e destek olmak için başlatılan 'Umut nöbeti'ni bugün Gazeteci - yazar Altan Öymen, TBMM eski Başkanı Hüsamettin Cindoruk, Belgeselci Cengiz Özkarabekir, Gazeteci Murat Erdin ile Basın Konseyi Yüksek Kurul Üyesi Melih Berk tuttu.   Yeni yıl nedeniyle düzenlenen açık görüşte ise Dündar ve Gül, aileleriyle bir araya geldi.

29.12.2015Gündem
Seleften halefe destek

Seleften halefe destek

MİT TIR’ları haberleri nedeniyle tutuklanan Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül’e destek için Silivri Cezaevi önünde başlatılan ‘Umut nöbeti’ dün 18’inci günündeydi.

19.12.2015Gündem
Başımıza bu da geldi

'Başımıza bu da geldi'

Cumhuriyet Gazetesi’nin dünkü yazıişleri toplantısı, Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül’ün tutuklu olduğu Silivri Cezaevi’nin önünde yapıldı.

15.12.2015Gündem
Tufan Türenç ve Fikret Ercanda Umut Nöbetinde

Tufan Türenç ve Fikret Ercan'da Umut Nöbeti'nde

Tutuklu gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül'e destek olmak ve moral vermek amacıyla başlatılan 'Umut Nöbet"inin 13'üncü gününde Basın Konseyi Yüksek Kurulu Üyesi ve Hürriyet Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Tufan Türenç, Hürriyet Gazetesi Yayın Direktörü Fikret Ercan ve gazeteci Rıdvan Akar nöbet tuttu. Silivri Cezaevi önünde sandalye üzerinde tutulan nöbetleri gazeteciler sırayla birbirlerinden devraldı. Fikret Ercan ile Tufan Türenç, sabah erken saatlerde cezaevi önüne gelerek 13. gününde Umut Nöbeti'ne başlayan ilk isimler oldu. Burada basın mensuplarına bir açıklama yapan Tufan Türenç, umut nöbetiyle adıyla başlatılan eylemin çok etkili ve demokratik olduğunu belirterek, "Can Dündar ve Erdem Gül'ün haksız yere cezaevine atılması, hukuk dışı uygulamalara karşı isyanımızı belirtmeye geldik. Onlar serbest bırakılana kadar gazetecilerin başlattığı bu onurlu eylem devam edecektir. Bu nöbeti tutan bütün arkadaşlarımıza ve bu eylemi organize eden Basın Konseyi'ne çok teşekkür ediyorum. Hükümete destek veren gazeteci arkadaşlarımızın da bu eyleme katılması için onlara çağrı yapıyorum" diye konuştu. 

14.12.2015Haber
Türkiye yarı açık cezaevine döndü

Türkiye yarı açık cezaevine döndü

MİT TIR’ları haberleri nedeniyle tutuklanan Cumhuriyet Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ile Ankara Temsilcisi Erdem Gül’ü Silivri Cezaevi’nde ziyaret eden CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 32 gazetecinin cezaevinde olduğunu belirterek, “Serbest bırakılmalarını istiyoruz” dedi.  Başbakan Ahmet Davutoğlu’na yaptığı “Gazeteciler tutuksuz yargılansın” önerisini hatırlatan Kılıçdaroğlu, “Türkiye yarıaçık cezaevine dönüştürüldü” diye konuştu.

13.12.2015Gündem
Umut Nöbeti 8inci gününde

"Umut Nöbeti" 8'inci gününde

Tutuklu Gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül'e destek olmak için Silivri Cezaevi önünde başlatılan 'Umut Nöbeti'nin 8'incisini Basın Konseyi Başkanı Pınar Türenç, Basın Konseyi Yüksek Kurul Üyesi ve Türkiye Barolar Birliği 2. Başkanı avukat Başar Yaltı ile gazeteci Nedim Şener tuttu. 

9.12.2015Haber
Silivri’deki Umut nöbetinde 7. gün

Silivri’deki "Umut nöbeti"nde 7. gün

Tutuklu gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül’e destek olmak ve onlarla dayanışma sergilemek için başlatılan ’Umut Nöbet"inin 7’ncisini, Basın Konseyi eski Başkanı ve CHP eski milletvekili Oktay Ekşi, Posta Gazetesi yazarı Candaş Tolga Işık, Bugün TV eski Genel Yayın Yönetmeni Tarık Toros ve Sivas Divriği Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Yahya Kemal Bayar tuttu. Silivri Cezaevi önünde sandalye üzerinde tutulan nöbetleri 4 gazeteci, sırayla birbirlerinden devraldı.

8.12.2015Gündem
Umut çıkarması

Umut çıkarması

TUTUKLU gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül’e destek olmak ve dayanışma sergilemek için Silivri Cezaevi önünde başlatılan ‘Umut Nöbeti’ni dün Cumhuriyet yazarı Aydın Engin ile Basın Konseyi Yüksek Kurul üyesi Turgay Noyan devam ettirdi.

7.12.2015Gündem
Silivri’de Umut Nöbetini gazeteci Turgay Noyan ve Aydın Engin tuttu

Silivri’de "Umut Nöbeti"ni gazeteci Turgay Noyan ve Aydın Engin tuttu

Tutuklu gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül’e destek olmak ve dayanışma sergilemek için Silivri Cezaevi önünde başlatılan ’Umut nöbeti’ni bugün, Cumhuriyet Gazetesi yazarı Aydın Engin ile Basın Konseyi Yüksek Kurul üyesi Turgay Noyan devam ettirdi.

7.12.2015Gündem
Duygularıyla oynandı

Duygularıyla oynandı

Balyoz davasında 3 yıl 4 ay 7 gün tutuklu kalan emekli Korgeneral Ayhan Taş’a 1 milyon 250 bin TL manevi tazminat ödenmesine hükmeden mahkeme gerekçeli kararını açıkladı. Balyoz davasıyla Taş’ın küçük düşürüldüğü, duygularıyla oynandığı, ahlaki değerlerinin hiçe sayıldığı vurgulandı.

3.12.2015Gündem
Silivri Cezaevi önünde nöbet

Silivri Cezaevi önünde nöbet

Basın Konseyi, gazeteci Mete Akyol’un Silivri Cezaevi önünde nöbete başladığını duyurdu.

2.12.2015Haber
Silivri Cezaevi önünde nöbet

Silivri Cezaevi önünde nöbet

Basın Konseyi, gazeteci Mete Akyol’un Silivri Cezaevi önünde nöbete başladığını duyurdu.

2.12.2015Gündem
Ustaya veda

Ustaya veda

ORGAN yetmezliği nedeniyle hayatını kaybeden Milliyet gazetesi yazarı, 60 yıllık gazeteci Hasan Pulur (83), dün Aşiyan Mezarlığı’nda toprağa verildi.

1.12.2015Gündem

Yazar Sonuçları

Rusya çekilecek mi barış yakın mı?

RUSYA’nın Suriye’deki kuvvetlerinin bir kısmını çekmesi, tüm dünyada şok etkisi yarattı.

16.03.2016

Hatay hep ‘sakin’liğini koruyor

HATAY’a sabaha karşı indik; Amik Gölü’nün ortasına...

4.03.2016